Arash

تاپیک جامع سرهنگ خلبان فریدون علی مازندرانی ( آس تامکت )

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

دوستان سلام
تاپیکی دیگر بخاطر استناد یکی از دوستان به سخنان جناب سرهنگ مازندرانی با برداشت ناکافی و ناصحیح خودشون( که البته منظور و نیت بدی نداشتن و فقط تفسیر به رای کرده بودن فرمایش جناب سرهنگ رو و منظور بدی هم نداشتندو تنها اشتباهشون بیان برداشت و تفسیر خودشون بجای عین متن جناب سرهنگ بود) متاسفانه موجب برخی تهمتها و حرفهای ناشایست و حتی انکار وجود ایشون و مقایسه ایشون با برخی چهره های خیالی و واهی مجازی گردید
ابتدا بنده کوشیدم با معرفی مختصر ایشون قضایا رو روشن کنم که متاسفانه موفق نبودم
[b]درادامه همون تاپیک برای اثبات وجود ایشون و سابقه خدمتیشون از دوستان دعوت کردم تا در یک برنامه قرار حضوری خدمت ایشون برسیم تا شک و شبهات دوستان برطرف شود که متاسفانه پاسخ مناسبی دریافت نکردم و بعد هم که ماجراهای دیگه ای درتاپیک مطرح شده و درنهایت تاپیک حذف شد!!![/b]
خوب اینجا دو مساله ذهن من رو بخودش مشغول کرد :
یکی اینکه دوستانی که هویت ایشون و بودنشون رو انکار میکردن شاید اطلاع موثقی از ایشون ندارند و با توجه به فضای مجازی چنین برداشتی داشته اند و نباید به این دوستان خورده گرفت
دوم هم اینکه بنده بعنوان مدعی آشنایی با ایشون هیچ کوششی برای شناساندن و معرفی ایشون دسته کم به دوستان خودم در این سایت انجام نداده بودم و بالطبع دوستان هم که شناختی از ایشون نداشتند وجود وهویت ایشونو انکار کردند
در تماسهای تلفنی و پیامی که با ایشون داشتم ازشون اجازه دو موضوع رو گرفتم :
[b]یکی ایجاد تاپیک معرفی ایشون با مطالب نوشته شده توسط خودشون و همچنین تصاویر و عکسهای مرتبط[/b]
[b]دوم نماینده بودن از جانب ایشون جهت هرگونه دیدار حضوری و رفع شبهات ممکنه با ارایه اسناد و مدارک و...!!![/b]
بالطبع درصورتی که دوستان خواهان حضور شخص خاصی از خلبانان و فرماندهان همدوره ای ایشون باشند ( به شرط بودن در قید حیات و همچنین سکونت در داخل کشور) پس ازهماهنگی های لازمه این عزیز یا اون عزیان رو هم به قرار ملاقات دعوت میکنیم
پس دوستان اگر ابهامی در باره ایشون و یا سخنانشون دارند، یک قرار ملاقات حضوری ترتیب میدیم تا بتونن رودر رو پرسشهاشونو بپرسن
و اگر حضور دیگر بزرگان و قهرمانان نهاجا رو هم خواستارند نام عزیزان رو بنویسند تا بتونیم هماهنگی کنیم برای یک روز مشخص

فقط ذکر این نکته لازمه و فکر کنم هیچکی هم باهاش مشکلی نداشته باشه و اونم اینکه:
درصورتی که قرار ملاقات فقط برای دیدار با خود ایشون باشه هر روز که دوستان عزیز خودشون با هم هماهنگ کنند و تاریخ مشخص شده توسط خودشون رو به بنده حقیر بگن، آماده و مهیا هستم تا برنامه دیدار رو تنظیم کنم ، ولی اگر بنا بر دعوت از دیگر فرماندهان و خلبانان نهاجا و همدوره ای های ایشون هم باشه منطقا باید فرصتی جهت دعوت و هماهنگی برای یافتن زمانی مورد قبول همه اون عزیزان بهم بدن تا بتونم این بزرگواران رو هم به جلسه دیدارمون دعوت کنم
فقط روز تعیین شده نباید در روز تعطیل باشه ، ترجیحا بهترین روز پنجشنبه است اما هر پنجشنبه ای که دوستان بگن ، اگر دوستان تاریخ و روزی دیگر رو مد نظرشون باشه بازهم اطلاع بدند تا بنده هماهنگ کنم
پیشاپیش از همکاریتون ممنون و سپاسگذارم

ابتدای نوشتن این مطالب قصدم این بود که این تاپیک جهت معرفی جناب سرهنگ فریدون علی مازندرانی باشه ، اما دیدم چه بهتر که این تاپیک رو به معرفی ویا بهتر بگم [b]اتو بیوگرافی قهرمانان نبردهای هوا به هوا[/b] تبدیل کنم
در این راستا ابتدا میکوشیم که با کمک دوستان از قهرمانان نبردهای هوایی درخواست کنیم تا یک اتو بیوگرافی از خودشون به ما بدن و اونها رو اینجا ارسال میکنیم
عزیزانی که شهید شده ، درگذشته اند و یا اینکه در کشور نبوده و یا امکان دسترسی به آنها مقدور نیست را هم سعی میکنیم از بیوگرافی های منتشر شده معتبراستفاده کنیم

تا خداچی بخوادو چی پیش بیاد

[b]خدایا چنان کن سرانجام کار[/b]
[b]تو خوشنود باشی و ما رستگار[/b] ویرایش شده در توسط elo
  • Upvote 12

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
این متن زیر اجازه ای است که ایشون به حقیر جهت اینکارها پس از مکالمات تلفنی ، ارسال پیامک و ایمیل و پیام خصوصی در رابطه با ابهام و اتهام و تهمت های برخی دوستان در باره موجودیت و هویت و سخنان بیان شده ایشان ، به این حقیر دادند که من بعینه میارمش چون چند نکته خوب در اون وجود داره:

[right][b]با عرض سلام و ارادت مجدد خدمت شما دوست گرامی،

ضمن تشکر از لطف حضرتعالی

انشاالله که همه ما عادت کنیم تا بیمورد به اشخاص و افرادی که شناختی از آنان نداریم اتهام و تهمتی ناروا وارد ننمائیم. البته نه بنده حقیر که قطره ای در دریای بیکران رزمندگان بیش نبوده ام و نه هیچیک از دوستان و همکارانم تا آنجا که مطلع هستم مدعی هیچگونه کار و عمل خارق العاده ای نبوده و نیستیم و انچه که انجام شده وظیفه ملی میهنی همه ما بوده و هیچگاه هم بدنبال اعلان و یا بقولی پابلیک نمودن آن نبوده ایم، و حال نیز از بد حادثه بوده که این مسائل از سوی تعدادی جوان علاقمند و جویای واقعیات دوران هشت ساله دفاع مقدس پیگیری شده و یکی یکی از صندوقچه اسرار سینه های خسته و فراموش شده خارج می گردند آنهم نه از باب کسب جاه و مقام که دیگر برای اینگونه موارد خیلی دیر است !!

در رابطه با قرار دادن این اتوبیگرافی کوتاه و فشرده حرفی نیست، اما بیم دارم که خود این عمل نیز باعث ناراحتی بیشتر تعدادی ازهمان دوستان شود

جنابعالی صاحب اختیارید و در صورت صلاحدید هرگونه که تشخیص دادید عمل فرمائید.

از زحمات جنابعالی در این رابطه کمال تشکر و سپاس را دارم

ارادتمند شما

فریدون علی مازندرانی[/b][/right]

[right] امیدوارم که دوستان من با نگرش منصفانه ، شیعی، انسانی و اسلامی که خالی از بغض و حب و کینه و توهین و تهمت است و بدون پیش زمینه های قبلی با مساله برخود کرده و درصورت داشتن هرگونه ابهامی ، موارد را مطرح کرده و برنامه مشخصی ارایه بفرمایند تا در برنامه دیدار حضوری رو در رو با ایشون و یا با حضور دیگر قهرمانان جنگ ( هر عزیزی از خلبانان اف 14 که همدوره ای و یا هم رزم ایشان بودند از تیمسار مهرنیا و جاویدنا و اویسی و ..تا هر قهرمان دیگری از قهرمانان اف 14)ابهامات رو برطرف کنیم[/right]
[right]یه نکته رو پیشاپیش بگم[/right]
[right]سندتون رو برمبنای سریال شوق پرواز نگذارید که متاسفانه به هیچ وجه سندیت ندارد ، اگر در این زمینه هم سوالی دارید میتوانید در همان دیدار از خلبانان اف 14 که خودتون مشخص میفرمایید که کدوم عزیز تشریف بیاورند سوالاتتون رو بپرسید[/right]
[right]هرچند به شخصه فکر نکنم برای اثبات وجود یه قهرمان جنگ به اینهمه دنگ وفنگ نیاز باشد که حتی فراتر از یک دادگاه شده است!!!!!و حتی به نوعی توهین به رزمندگان و قهرمانان و جان برکفان میهن عزیزمان هم به حساب خواهد امد و دل بزرگوار این عزیزان راهم به درد خواهد اورد اما برای اثبات برخی موارد و موضعات به دوستان که هر حرف تبلیغی و رسانه ای را که برای زمان خاص و تحت یک تاریخ مصرف خاص نوشته و منتشر شده است را سند قرار ندهند فکر کنم چنین برنامه ای نیاز باشد[/right]
[right]متاسفم که برخی دوستان هر خاطره بیان شده نا معتبری را بدون کم و کاست و تنها چون به مذاقشان خوش امده قبول کرده و میکنند اما برای پذیرفتن حقیقت و مطالب مستند دادگاه اثبات نیاز دارند[/right]
[right]با همه شرمندگی ام از حضور همه کسانی که برای این کشور و نظام مقدسش جنگیدند ، اما برای رفع برخی توهمات و برداشتهای نادرست ناچارم برخلاف میل باطنیم و با علم به اینکه این کارم به نوعی توهین به ساحت این بزرگواران است مجبور به چنین کار تلخ و درد آوری هستم[/right]
[right]و چه از این تلخ تر که درکشورت برای اثبات بودن و جنگیدنت به دادگاه نیاز داشته باشی[/right]
[right]در غرب برای حیوانات بارکشی که درجنگ شرکت کرده اند مجسمه میسازند و در سرزمین من وجود سربازان این مرزو بوم را انکار کرده و آنها را توهم مینامند[/right]
[right]بار خدایا خودت از سر تقصیر من حقیر بگذر[/right]
[right]پیشاپیش از همه رزمندگان عزیز و خانواده هاشون و همچنین خانواده شهدای بزرگوارمون بابت این جسارت پوزش خواسته و از همشون طلب حلالیت میکنم[/right]

[right][b]بار خدایا[/b][/right]
[right][b]خودت شاهد باش که نیتی جز دفاع از ساحت مقدس رزمندگان راهت ندارم و در این کارزارپیش آمده چاره ای جز این راه برایم نمانده است[/b][/right]
[right][b]پس خودت از تقصیرات و گناهانم درگذر و مرا و " ما " را در اینکار یاری کن تا در مسیری که تو میخواهی گام برداریم و هر آنچه میکنیم در راه رضای تو باشد [/b][/right]
[right][b]که تو ارحم الرحمین و دانای دانایانی[/b][/right]
[right][b]آمین یا رب العالمین[/b][/right]
  • Upvote 6

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[right]""" اتو بیگرافی و مشخصات فردی و سوابق خدمتی خلبان فريدون - علی مازندرانی [/right]

[right]
نام: فریدون
نام خانوادگی: علی مازندرانی
نام پدر: مهدی
شماره شناسنامه: 47447 تهران
تاریخ تولد: 10/07/1330
وضعیت تاهل: متاهل
تعداد قرزندان: 3 فرزند (پسر(
وضعیت شغلی:سرهنگ خلبان بازنشسته نیروی هوائی ارتش
تحصیلات : لیسانس علوم هوائی از آمریکا. فوق لیسانس علوم از ایران
شماره پرسنلی: 50054160
تاریخ ورود به نهاجا 01/09/1350: [/right]
[right]تاریخ رهائی از خدمت 02/01/1378:

• فارغ التحصيل رشته خلبانی از آمريكا
• طی دوره های خلبانی هواپیماهای شکاری اف-5 ((A,B-E,F و اف-14 در نیروی هوائی
• خلبان هواپیمای شکاری اف-14 در نیروی هوائی
• مدیریت امور ایثارگران نهاجا از اواخر سال 1359 الی 1/9/1374همزمان با سایر مسئولیتها ی عملیاتی در نهاجا
• کسب رتبه دوم تحقیقات کاربردی در هشتمین جشنواره خوارزمی (طراحی، ساخت وعملیاتی نمودن موشک سجیل)
• جانشین مدیریت اطلاعات عملیات معاونت اطلاعاتی نهاجا از 1374 الی 1378
• عضو موسس و رئيس هيئت مديره شركت هواپيمائی صافات از سال 1372 الی 1378
• معاونت بازرگانی شرکت هواپیمائی صافات از سال 1375 الی 1378
• مشاور هوائی آستان قدس رضوی از 1374
• مشاور فنی طرح توسعه فرودگاه بين المللی سرخس با Lufthansa Consultant سال 1378 -1380
• نماینده شرکت Emirates Industrial Laboratory “EIL” امارات متحده عربی در ایران از سال 1382
• مشاور هوائی شرکت جدید التاسیس آبادان ایر تاکسی از سال 1386

در سال 1350 وارد دانشکده خلبانی نیروی هوائی گردیده و پس از طی دوره آموزشی در ایران در سال 1351به کشور آمریکا اعزام و پس از اخذ گواهینامه و نشان خلبانی به ایران بازگشته و بعنوان خلبان هواپیمای F-5 A/B در خدمت نیروی هوای ارتش قرار گرفته و سپس با ورود هواپیماهای F-5 E/F جهت طی دوره این هواپیماها اعزام و بعنوان م خلبان شکاری در گردانهای شکاری نهاجا مشغول خدمت گردیدم.

در سال 1356 جهت طی دوره هواپیماهای F-14 انتخاب و برای طی دوره این هواپیما به پایگاه هشتم شکاری (اصفهان) منتقل و پس از طی دوره آموزشی بعنوان خلبان شکاری هواپیماهای اف -14 در پایگاه هوائی اصفهان مشغول بخدمت و سپس کلیه دوره های عرضی مورد نیاز نیروی هوایی را در طول خدمت طی نموده ام.

پس از پیروزی انقلاب اسلامی جزء اولین گروه خلبانان عملیاتی در پشتیبانی از عملیات هوائی علیه ضد انقلابیون در غرب کشور بوده و پیش از آغاز جنگ تحمیلی جزء معدود خلبانان آماده پرواز با هواپیماهای شکاری F-14 محسوب شده ضمن اینکه بعنوان اولین خلبان ایرانی و برای اولین بار و در معیت سرلشگر خلبان شهید محمد هاشم آل آقا موفق به انجام عملیات بنزین گیری هوائی شبانه با هواپیماهای F-14 در شهریور ماه 1359 در شرایط جنگی گردیده و اولین ماموریت برون مرزی خود در عمق خاک عراق را در 18/06/1359انجام و اولین هواپیمای متخاصم عراقی را در23/06/1359 حوالی شهر مهران ساقط نموده و در طول هشت سال دفاع مقدس در تمامی ماموریتهای پروازی برعلیه دشمن بعثی شرکت جسته و در اکثرعملیات و ماموریتهای هوائی و دفاع از مناطق حساس کشور شرکت داشته.

در طول جنگ تحمیلی علاوه برانجام ماموریتهای پروازی و ساقط نمودن نه (9) فروند از هواپیماهای متجاوز عراقی از جمله اولین هواپیمای سوپر اتاندارد فرانسوی/عراقی در طی سالهای دفاع مقدس و شرکت در اغلب ماموریت های ویژه و خاص، مسئولیت جانبی مدیریت امور شهدا و ایثارگران نهاجا را نیز از اواخر سال1359 به مدت پانزده سال بصورت همزمان و مستمرعهده دار بوده ام.

در این دوران ضمن انجام ماموریتهای رزمی پروازی و اداره امور شهدا و ایثارگرا ن نهاجا، همزمان در زمینه ساخت تجهیزات وادوات نظامی مورد نیاز در طول جنگ تحمیلی مانند ( پروژه ساخت موشک هوا به هوای سجیل ) ضمن سرپرستی تیم طراحی وعملیاتی پروژه و انجام کلیه پروازهای آزمایشی و تستهای عملی آن، همکاری نزدیکی با جهاد خود کفائی نهاجا و ارتش ج.ا.ا، داشته، که بهمین مناسبت ضمن اخذ لوح تقدیر از محضر مقام معظم فرماندهی کل قوا در سال 1365، در هشتمین جشنواره علمی خوارزمی نیز با اخذ مقام دوم تجهیزات کاربردی جشنواره، موفق به اخذ لوح تقدیر از دست مقام محترم ریاست جمهوری وقت حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی نیز گردیدم.

بدلیل نیاز سازمانی و همزمان با انجام پروازها ی عملیاتی و سایر مسئولیتها ی محوله در نهاجا، مسئولیتهای ذیل را نیز در خارج از سازمان نیروی هوائی ارتش جمهوری اسلامی عهده دار بوده ام:

• عضویت دائم کمیته حمایت ازاسرای جنگ تحمیلی شورایعالی دفاع، بعنوان نماینده نیروی هوائی ارتش جمهوری اسلامی ایران در کمیته مزبور.
• مسئول ویژه بررسی برخی از سوانح و رویدادهای هوائی نهاجا در دوران جنگ تحمیلی.
• نماینده ویژه فرماندهی نهاجا جهت انجام امور خاص در دوران فرما ندهی شهید سرلشگر ستاری.
• عضو رسمی تیم پنج نفره مبادله اسرای جنگی بین ایران وعراق، در کمیته حمایت از اسرای جنگی، تحت ریاست شورایعالی د فاع کشور، بعنوان نماینده ارتش جمهوری اسلامی ایران،
• جانشین ریاست کمیتۀ جستجوی مفقودین جنگ تحمیلی در س.ف.ک.ق. از بدو تاسیس این کمیته تا 1375.

در دوران ریاست جمهوری حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی و فرماندهی شهید سرلشگر ستاری در نهاجا، در زمینه تامین بخشی از نیازهای فوق العاده ضروری و سری نهاجا از خارج، فعالیتهای زیادی بلا واسطه و تحت نظر مستقیم فرماندهی وقت نهاجا انجام ، که از آن جمله میتوان از تامین برخی از اقلام و تجهیزات حیاتی مورد نیاز هواپیماهای شکاری اف -14 و دیگر هواپیماها و تجهیزات نهاجا و یا تامین ماشین آلات ریخته گری سانتریفیوژ ساخت پره توربین موتورهای جت، و تهیه برخی از نیازمندیــهای پــروژه اوج (ساخت هواپیماهای اف-5) در نهاجا را نام برد.

پس از بازگشت پیروزمندانه آزادگان به میهن اسلامی، و بدرخواست نماینده مقام معظم رهبری درامور آزادگان کل کشور مرحوم حجت الاسلام علی اکبر ابوترابی و به پیشنهاد فــرماندهی وقت نهاجا (شهید سرلشگر ستاری) و با موافقت و بنا به امر فرماندهی معظـم کل قـوا، شرکت هواپیمائی صافات (سهامی خاص) را با عضویت کلیه آزادگان خلبان نهاجا تاسیس نموده که مسئولیت تاسیس و راه اندازی و ریاست هیئت مدیره آن نیز بنا بدستور از سال 1372 تا آذر ماه سال 1378(همزمان با خدمت در نهاجا) بعهده داشته که ضمن برقراری پروازهای مسافربری با هواپیماهای اجاره ای در این شرکت، و با انجام موفقیت آمیز اولین مرحله آزمایشی طرح باروری ابرها درایران با هواپیماهای اجاره ای وزارت نیرو از روسیه و متعاقب آن اقدامات لازم جهت خرید دو فروند هواپیما ی مخصوص AN-30 جهت انجام عملیات باروری ابرها را نیز در شرکت فوق الذکر به سر انجام رسانیده و سپس از این مجموعه جدا گردیدم.

از زمان رهائی از خدمت و بازنشستگی در سال (1378) فعالیت خود را در بخش خصوصی متمرکز نموده و کماکان ضمن ارتباط با بخشهائی از صنایع هوائی کشور وهمکاری در تامین برخی از نیازهای آنان، اهم فعالیتهای خود را در بخش صنایع نفت و گاز متمرکز نموده و در حال حاضر ضمن مدیریت شعبه شرکت اماراتی EILدر ایران در زمینه های مختلف این صنعت بالاخص در بخشهای بازرسیهای فنی از تاسیسات و تجهیزات نفت و گاز و در زمینه احداث خطوط لوله دریائی، ساخت و نصب تجهیزات پالابشگاهی و سازه های دریائی و تهیه و تامین منابع مالی جهت خرید ماشین آلات و تجهیزات نفت و گاز و دکلهای حفاری دریائی در برخی از پروژه ها مشغول بفعالیت می باشم. """[/right]

[right]خوب دوستان[/right]
[right]این هم اتو بیوگرافی جناب سرهنگ مازندرانی عزیز و بزرگوار که مهربانی کوچکترین خصلت ایشان است و قهرمانی کوچکترین خصیصه اشان[/right]
[right]بزرگمردی که درکمال متانت و افتادگی با همه جوانترها همچون پسر خویش رفتار کرده و میکوشد تا انجایی که در توان دارد نسل جدید را با تفکرات و زحمات رزمندگان همرزمش آشنا کند ، کسی که ادب و متانت و شخصیتش زبانزد خاص و عام است ف باید فقط یکبار زیارتشان کنید و بعد خود به این حقیقت گواه خواهید بود و شهادت خواهید داد[/right]

[right]شرمنده ایشون ، همه همرزماشون ، همه رزمندگان و دلاورمردان ایران زمین و خونواده های محترم و بزرگوارشون هستم چرا که با درخواستم موجبات چنین کاری رو فراهم کردم و باعث شدم که این عزیز بیان خودشونو معرفی کنند ، از خودم شرمم میاد و خجالت میکشم که چنین کاری کردم اما خدا خودش شاهده که نیتی جز معرفی عزیزان گمنام مونده رو نداشته و ندارم تا دیگربار شاهد توهین و بی احترامی به ساحت پاک و ارزشمند این عزیزان نباشیم![/right]
[right]چرا که معتقدم اگر این عزیزان [b]درست ، اصولی و مستند[/b] به نسل امروز معرفی و شناسانده بشوند مشکلات جانبی که الان شاهدش هستیم به هیچ وجه رخ نداده و افراد سود جو و فرصت طلب نخواهند توانست از خلاء معرفی نشدن این عزیزان استفاده کنند و به طبع اون شاهد هیچگونه تهمت و توهین و بی احترامی به محضر این عزیزان نخواهیم بود[/right]
[right]چرا که رفتار ، کردار و گفتار گروهی فرصت طلب و سود جو و خودنما در محیط مجازی باعث شده که اعتماد جوانان این مرز و بوم نسبت به قهرمانان حاضر در چنین محیط هایی ، کم و کمرنگ شده و گاها شاهد رفتارهای خارج از شان خود این عزیزان و همچنین دون شان و احترام و جایگاه قهرمانان عرصه پیکار و حماسه و دفاع باشیم[/right]
[right]قهرمانانی که همه ما مدیون و منت بار دلاوریها ، جانفشانیها و حماسه هایشان هستیم و بلاشک هیچ کدام از من و ماها راضی نبوده و نیستیم که عزیزی از این عزیزان را رنجانده و یا خدای ناکرده به یکی این بزرگواران بی احترامی روا بداریم و حرمتشان را نگه نداریم ( از من و ما بدور باد چنین جسارت و گستاخی و بی ادبی و نمک نشناسیی)[/right]
[right]از دوستان عزیزی هم که نادانسته آن حرفها و سخنها رو به این بزرگوار نسبت دادند انتظار دارم که نوشته حاضر را با دقت مطالعه بکنند ، و اگر ابهام و یا سوالی برایشن هنوز باقی بود مطرح کنند تا نسبت به رفع آن به هر شیوه ای که این عزیزان میپسنددند اقدام کنیم. و درصورتی که ابهاماتشان برطرف شد ( با در نظر گرفتن معیار خداوند و رسول و ایمه و وجدان و انصاف و عدل و انسانیت ) تنها انتظاری که دارم این است که در یک جمله هم شده از این بزرگوار پوزش بخوان[/right]
[right]به والله این قهرمان با خنده همه ان حرفها را شنیدند و اخم به چهره نازنینشان یناوردند و بیان کردند:[/right]
[right][b]از جوانان سرزمینم نمی رنجم و به دل نمی گیرم ونیک میدانم تقصیری ندارند ،اگر گاهی چنین گفتاری میشنویم و می بینیم دلیلش این است که کهنه سربازان این سرزمین گمنام مانده اند و اکنون با بودن و فعالیت فرصت طلب های جویای سودجویی که از اوضاع نا مطلوب فعلی بدنبال نام و نانیند و معرکه و آبها را گل آلود کرده اند ، نسل جدید در تشخیص دروغ از حقیقت و سره از ناسره سر درگم مانده است و گاه مشاهده میشود به بیراهه رفته اند و ایراد هم ازاینان نیست ، ایراد از ناشناخته ماندن سربازان واقعیست ، ایراد ازآنجاست که جنگ را و دفاع مقدس را انگونه که بوده برای نسل جدید تعریف نکرده ایم ، نسل جدید را به اشتباه از واقعیتهای جنگ دورنگه داشته ایم و تمام انچه در اختیارشان مانده انتشار یافته های تبلیغی ، نوشته ها و منتشر شده های خارج از این مرز و بوم و حرفهای گروهی فرصت طلب جویای نام و نان بوده است و سربازان واقعی یا پر کشیده اند و رفته اند و آسمانی شده اند یا اگر مانده اند آنقدر نجیبند که حرف نمیزنند، چون جز انجام وظیفه در قبال میهن و سرزمین و دین و مردمشان کاری نکرده اند[/b][/right]
[right][b]و به این دلیل است که به شبهات جوانان این سرزمین نباید خرده گرفت!! بلکه باید کوشید ابهاماتشان را برطرف ساخت که اگر ما پاسخ سوالات بحقشان را ندهیم بدخواهان این کشور و این نظام آنچه را که دوست دارندو میخواهند بخوردشان خواهند داد و اینجا "ما" مقصریم!!![/b][/right]

[right]ایشان با بزرگواریشان از کسی نرنجیدند و انتظار هچی واکنش و پاسخی هم از دوستان من ندارند اما من از دوستانم بعنوان مسلمانان شیعه ایرانی انتظار دارم که اشتباههات ناخواسته و غیر عمدشان را تنها با یک جمله برطرف کنند که به گمانم حق الناس را در این دنیا پرداختن بسیار راحت تر است تا به دنیای دیگر واگذار کردن ، به گمانم این کمترین نشانه انسانیت و مسلمانیت و شیعه بودن و انصاف و وجدان است که ایراد و اشتباهمان را پذیرفته و انرا جبران کنیم[/right]
[right]همچنین یادآوری میکنم برای عزیزانی که هنوز رفع ابهام نشده هنوز برنامه دیدار و پرسش و پاسخ رودر روی حضوری پابرجاست[/right]

[right][size=5][b]در ضمن تصاویر و عکسهای مرتبط با این گفتار رو در پایین خواهم آورد[/b][/size] فقط نیازمند یاری و همکاری یکی از مدیران عزیز هستم که زحمت انتقال تصاویر به گالری را بکشند( متاسفانه رمز ورودبه گالری رو گم کرده و در چند بار درخواست از مدیران هنوز پاسخی دریافت نکرده ام باشد که اینجا ببینند و تسبت به بازآفرینی رمز این حقییر هم اقدامی عاجل عنایت فرمایند !!!!!!)[/right]
  • Upvote 7

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوران آموزشی در ایالات متحده

[img]http://ganjjang.ir/upload/images/boxm0fvhj68vcd0rwmc.jpg[/img]

[img]http://ganjjang.ir/upload/images/sydhcwsmqgtjs5zf2nq.jpg[/img]

پرواز با گربه افسانه ای در ایران

[img]http://ganjjang.ir/upload/images/acgh4rwlisjop07fmruj.jpg[/img]

در معیت برادران سپاه

[img]http://ganjjang.ir/upload/images/tqydof3jjmztruu0yhk8.jpg[/img]

پچ مخصوص خلبانانی که دارای شکار هوایی بوده‌اند بر سینه جناب مازندرانی ، عدد نوشته شده در ذیل پچ ، مربوط به تعداد شکارهای هوایی هر فرد تا مقطع نصب پچ می‌ّباشد

[img]http://www.ganjjang.ir/upload/images/a23r1f65pcbrkdcvbyc5.jpg[/img]

دریافت جایزه از جشنواره خوارزمی

[img]http://ganjjang.ir/upload/images/bquapzqf68qzoss41sa.jpg[/img]

لوح تقدیر به خاطر پروژه سجیل( از مقام معظم رهبری که آن روزها رییس جمهور بودند )

[img]http://www.ganjjang.ir/upload/images/4k76xvl865k5gbhrho2i.jpg[/img]

لوح تقدیر جشنواره خوارزمی( از هاشمی رفسنجانی ریس جمهور وقت)

[img]http://www.ganjjang.ir/upload/images/ig156w0l9sk68rhzlt7.jpg[/img]
  • Upvote 8

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
صفحاتی از دفتر پروازی جناب مازندرانی ( ماموریت‌های های‌لایت شده ، ماموریت‌هایی است که منجر به شکار هواپیماهای متجاوز گردیده و عبارت PH علامت موشک فونیکس شلیک شده و عدد مربوطه نیز تعداد موشک‌های شلیک شده در آن پرواز می‌باشد)

شکار اولین فروند هواپیمای عراقی با موشک فونیکس در تاریخ 26 شهریور 59 به‌اتفاق ستوان قاسم سلطانی - در این صفحه ماموریت 19 شهریور ، مربوط به اسکورت فانتوم‌ها در خاک عراق می‌باشد که بعدها عملیات سلطان لقب گرفت( با سلطان تام کوپر اشتباه نشه !!!!) ، همچنین در این صفحه ماموریتی که منجر به انجام اولین بنزین‌گیری هوایی در شب توسط هواپیمای اف 14 با‌تفاق مرحوم آل آقا های‌لایت گردیده

[img]http://www.ganjjang.ir/upload/images/d5l4h9cke3f1fimq24.jpg[/img]

شکار دو فروند هواپیمای عراقی با موشک فونیکس در روز 3 مهر 59 به اتفاق ستوان حسن نجفی ( ماموریت روز 8 مهر 59 نیز مربوط به تاپ‌کاور فانتوم‌های حمله کننده به نیروگاه اتمی اوسیراک عراق می‌باشد )

[img]http://www.ganjjang.ir/upload/images/mj2epx6195ngwslamu3r.jpg[/img]

شکار یک‌ فروند میگ 23 عراقی در درگیری نزدیک با مسلسل در روز 22 آبان 59 به همراه ستوان یوسف احمدی

[img]http://www.ganjjang.ir/upload/images/fnl7p9vz4dpmsbpghvh5.jpg[/img]

شکار دو فروند هواپیمای متجاوز عراقی با موشک فونیکس به همراه ستوان ابراهیم انصارین در روز 9 آذر 59

[img]http://www.ganjjang.ir/upload/images/xocr3os47okqq2ww8zy3.jpg[/img]

شکار یک فروند هواپیمای عراقی با موشک فونیکس در تاریخ 4 اردیبهشت 60 به همراه ستوان فرخ نظر

[img]http://www.ganjjang.ir/upload/images/cezza99p3e2oxui1bdao.jpg[/img]

با تشکر و سپاس ویژه از فرزند برومندشان آقا ثمین که زحمت گرد آوری و تنظیم این مطالب و تصاویر رو کشیدند همچنین با سپاس ویژه از جناب سرهنگ ملایری عزیز و بزرگوار برای دوتصویری هم که از آلبوم ایشان استفاده شد
و با ذکرنام [b]انجمن گنج جنگ[/b] بعنوان منبع ثبت شده تصاویر و توضیحات مربوط به تصاویر
  • Upvote 7

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
elo جان مطلب بسیار جالبی بود ان شاالله ادامه داشته باشد :rose:
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

توی هفته دفاع مقدس داشت با یکی تک خال های تامکت مصاحبه می کرد تلویزیون الان اسمش یادم نیست ولی اون بزرگوار بعد بیان خاطراتش یک سئوال پرسید که واقعا دردناک بود پرسید

این اتفاقات سال هاست که افتاده چرا حالا اومدین دارین از من سئوال می پرسین دقیقا منظورش این بود این بیست سال گذشته کجا بودین ؟

خیلی دلم گرفت تمام دنیا تک خال های خودشون رو قهرمان ملی می کنن ما اکثرا حتی نمی دونیم کی هستن

در حق خلبانان نبروی هوائی خیلی اجحاف شد

• Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

به این تایپیک هم سری بزنید بد نیست

متاسفانه عکس ها منهدم شده اند ، به امید خدا خودم عکس ها رو قرار میدم

http://www.military.ir/forums/topic/26014-آشنایی-با-قهرمانان-نبرد-های-هوایی-ایران/#entry342642

• Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
یادش به خیر انجمن گنج جنگ! من تمام صفحات نظرات ایشون رو خوندم.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

یادش به خیر انجمن گنج جنگ! من تمام صفحات نظرات ایشون رو خوندم.

الان ایشون توی رهروان هستند
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

بسیار ممنون از زحمت شما - بنده یکی از طرفداران پروپا قرص خاطرات بچه های خلبان نیروی هوای ارتش هستم و بدون تعارف بسیار از مطالعه این تاپیک لذت بردم . متشکرم :rose: :rose: :rose: :applause: :applause:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.