senaps

مبارزین جنگ‌های خاور میانه، محمد ضیف

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

کاش میدونستیم فرماندهان کیا هستن؟

این ضیف زنده باشه کافی هستش....

اگر این عملیات های کوماندویی و تونل ها و راکت ها، واقعا طرح ریزی عملیاتی خود شخص ایشون باشه، واقعا یه نخبه‌ی جنگی هست!! و کاملا مشخصه که چرا بین مردم محبوبه... مخصوصا که همونطور که عرض ردم، بر خلاف دیگران که تو هنل های قطر و امارات دور دور میکنن، بین مردم زندگی میکنه...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

اسرائیل دو مغلطه ی عظیم در این جنگ کرد و قریب به اتفاق ملت فریبشو خوردن:

1- می گفت زن و بچه ی مردم را کشته چون حماس از مناطق مسکونی موشک شلیک می کرده. این در صورتی است که لانچر های ثابت حماس نه در ساختمان ها قرار دارند و نه بر فراز آن ها و در فضای باز کنار ساختمان قرار دارند و با بمب سبک به راحتی منهدم می شوند. اما اسرائیل با بمب های چند صد کیلویی کل ساختمان های مجاور این ها را منهدم می کرد و بهونه می آورد لانچر را زدیم.

2-می گفت در اقدامی انسان دوستانه 2 دقیقه قبل از انهدام ساختمان ها، یه خمپاره ی سبک می زده رو سقف خونه تا ساکنانش فرار کنند و بعد خونه را منهدم می کرده. اما هیچ کس نپرسید: پدر سگ اگر می خواهی کسی از افراد ساختمان را بکشی چرا از قبل خبر می دهی تا او هم فرار کند  و اگر هم می خواهی فرار کنند چرا خونه ی خالی را خراب می کنی.

• Upvote 8
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

دوستانی که دارند از اسراییل دفاع می کنند میشه بگند اون بچه هایی که تو ساحل بازی می کردند هم راکت شلیک کرده بودند که ناو اسراییلی ر به اونها حمله کرد یا اون اسنابپر اسراییلی که بچه ها رو هد شا ت می کرد حتما تو مغزشون راکت بوده دیگه

• Upvote 7
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

کشاندن جنگ به شهرها و استفاده از منازل مسکونی به عنوان مراکز فرماندهی و انبار مهمات و پرتاب راکت کاری است که همه گروه ها و نیروهایی که در برابر حریف قدرت آتش و توان هوایی کافی ندارند انجام می دهند .

چه حزب الله لبنان ، چه حماس ، چه جنگ جویان چچنی ، چه جنگ جویان عراقی و چه شورشیان سوری و ده ها و صدها مثال دیگر که هزاران فیلم و عکس و مدرک هم در این باره موجود است .

فقط جالبی ماجرا این جاست که برخی از برادران هر جا خوششان آمد می فرمایند این ها وسط مردم قایم شده اند و خانه های مردم را سپر کرده اند ، حالا اگر طرف مقابل کل منطقه را با توپخانه غیردقیق و بمب سقوط آزاد و بشکه انفجاری با خاک یکسان کند اشکال ندارد .

ولی اگر آن وری ها با موشک هدایت لیزری و جی پی اس هم بزنند جنایت است .

جنایت جنایت است و وجدان بیدار آن را محکوم می کند ، ولی ......

• Upvote 6
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

جناب مولتکه عزیز، شما نظر من رو در مورد بمباران مردم با بمب بشکه‌ای شنیدید؟

متاسفانه من اصلا در خصوص زدن مردم با بمب ها صحبت نکردم هنوز!!

چیزی که من دارم میگم، اینه که اقایون تو خونه هایی که سویلین هست قایم میشن و راکت میزنن و طرف مقابل هم جواب میده... من در خصوص اینکه طرف مقابل با چی میزنه و اینکه زدنش کار خوبی هست یا نه  و این دست مسائل صحبت نکردم...

حالا اگر قراره فردایی امریکا به ایران حمله بکنه و کسی بیاد از تو مجتمع های اپارتمانی ما راکت بزنه به امریکایی ها، اون هم از نظر من محکومه... و بر علیه‌اش حرف میزنم...

کسی از من نپرسید که نظرم در مورد اجرای بمباران اسرائيل روی این مردم چیه؟ کسی از من نپرسیده نظر من در مورد بمباران در سوریه با بمب بشکه‌ای چیه... کسی از من در خصوص این مسائل سوالی نپرسیده...

بنابراین شما فقط بخشی از نظرات من رو خوندید یا و در خصوصش دارید قضاوت میکنید...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

چیزی که من دارم میگم، اینه که اقایون تو خونه هایی که سویلین هست قایم میشن و راکت میزنن و طرف مقابل هم جواب میده... من در خصوص اینکه طرف مقابل با چی میزنه و اینکه زدنش کار خوبی هست یا نه  و این دست مسائل صحبت نکردم...

حالا اگر قراره فردایی امریکا به ایران حمله بکنه و کسی بیاد از تو مجتمع های اپارتمانی ما راکت بزنه به امریکایی ها، اون هم از نظر من محکومه... و بر علیه‌اش حرف میزنم...

کسی از من نپرسید که نظرم در مورد اجرای بمباران اسرائيل روی این مردم چیه؟ کسی از من نپرسیده نظر من در مورد بمباران در سوریه با بمب بشکه‌ای چیه... کسی از من در خصوص این مسائل سوالی نپرسیده...

اونا میگن سیویلین و شما باور میکنی؟

یعنی واقعا دستگاه تبلیغاتی اسراییل خیلی راحت روت تاثیر میذاره

چی شد پس این 2000 نفر همه سیویلین بودن درست!

اسراییل این اواخر بعدد کشتن نزدیک به 2000 نفر تازه چند نفر از فرمانده ها رو زد

پس تو این مدت چیکار میکرده؟

اگه هدف اسراییل کشتن فرماندهان حماس و نه مردم هست

پس چجور بعد سی روز آدم کشی -کودک کشی سیویلین کشی رسیده به اهدافش

آقا سینا دید نظامی خوبی داری ولی دیدگاه تحلیلیت ضعیفه

• Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

نه نه...

بحث رو نگرفتی...

ببین، غزه یه شهر خیلی خیلی کوچیکه و این رو همه قبول دارن... فکر میکنم از ایلام ما کوچیک تر باشه...(شهر ایلام البته نه استان! :) )...

حالا، این وسط، کلی فیلم هست از شلیک از جاهای مختلف که بعضی جاهاش، جاهایی هستن که توش مردم عادی هم هستن...

این یه بعد قضیه هستش...

بعد دیگه، اینه که اسرائیل به عنوان یه یه سری نظامی که دور هم جمع شدن و اسم خودشون رو گذاشتن کشور، هم یه سری امکانات برای پاسخ داره...

اینکه از کدوم امکانات، و به چه شکلی برای پاسخ دادن به زدن راکت ها استفاده میکنه، من کاری ندارم و دخالتی هم نمیکنم... هرچند، فکر میکنم اگر من جای مسئولان اونها بودم، همین رفتار رو نشون میدادم احتمالا و شاید کمی هم بدترش رو...

-------------

بحث من فقط اینه که ایا شلیک راکت از این مناطق سویلین با هزاران نفر مردم در اطرافت، در حالی که فیلم‌هایی که اکثر اوقات طرفدارهات پخش میکنن در بیرون از محل های تجمع مردم هست، کار درستیه یا نه؟؟؟

فیلم های زیادی رو دیدم از شلیک راکت از مناطق با جمعیت زیاد...

اینکه کار اسرائيل بده یا خوبه، ربطی به اینکه کار گردان های قسام خوبه یا بده نداره...

اینکه کار داعش و النصره و احرار الشام خوبه یا بد، ربطی به اینکه بمباران کور توسط اسد خوبه یا بد نداره...

• Upvote 3
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

خوب شد اینها را نوشتی ، چرا که مشخص می کنه کجا داری اشتباه فکر می کنی

اینکه کار اسرائيل بده یا خوبه، ربطی به اینکه کار گردان های قسام خوبه یا بده نداره...

اینکه کار داعش و النصره و احرار الشام خوبه یا بد، ربطی به اینکه بمباران کور توسط اسد خوبه یا بد نداره...

اتفاقا این مسائل کاملا به هم مربوط هستند  .

مورد اول - این درگیریها کاملا مربوط به هم هستند و باید با هم دیده بشه نه تک تک . شما نباید مثل جناب مولتکه قضاوت کنید و بگید :جنایت جنایت است و وجدان بیدار آن را محکوم می کند ،

ما در اسلام برای مقابله به مثل احکامی داریم که از قرآن استنتاج می شه :

فَمَنِ اعْتَدىٰ عَلَیْکُمْ فَاعْتَدُوا عَلَیْهِ بِمِثْلِ مَا اعْتَدىٰ عَلَیْکُمْ

هرکدام از طرفین درگیری هم از حد تعیین شده عبور کنه ، گناه کار هست .یک نگاهی به تلفات و آمار خسارات وارده بکنید مشخص هست که چی به چیه.

مورد دوم این مسئله است که عمل اسرائیلیها درست هست یا نه

- میزان در عمل انسان همان ارزشی است که در عمل حفظ شده و من در مورد این جانورها که سعادت و رفاهشون ،  موجودیتشون و حفظ اون با آوارگی ملتی دیگه همراه بوده و  از روی جوی خون مردم فلسطین گذشته حقی نمی بینم که بخوام عملشون را هم درست بدونم .

تنها می تونم عملشون را بسیار شیطانی توصیف کنم .

• Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

روی سخن من در مورد بد یا خوب بودن با شما نبود بزرگوار.

باز هم تکرار می کنم کشاندن جنگ به مناطق غیرنظامی را همه گروه های با قدرت آتش کمتر آن هم با هر فکر و ایدئولوژی و مرامی انجام می دهند .

بخشی از حملات اسراییل متوجه اهداف نظامی بوده که در مناطق غیرنظامی واقع شده قبول .

ولی حجم  و وسعت کشتارهایی مثل شجاعیه و مواردی دیگر آشکارا نشان دهنده اعمال سیاست ( تنبیه دسته جمعی) است نه چیز دیگر .

یا حمله به کودکان در ساحل غزه که خباثت شخصی پرسنل نظامی اسراییل را می رساند .

کارنامه اسراییل در این موارد بسیار سیاه است و کارهای اشتباه حماس در اصل داستان تغییری نمی دهد .

هر چند دیکتاتوری های خاورمیانه کارنامه خیلی بدتری از اسراییل دارند .

اتفاقا این مسائل کاملا به هم مربوط هستند  .

مورد اول - این درگیریها کاملا مربوط به هم هستند و باید با هم دیده بشه نه تک تک . شما نباید مثل جناب مولتکه قضاوت کنید و بگید :جنایت جنایت است و وجدان بیدار آن را محکوم می کند ،

ما در اسلام برای مقابله به مثل احکامی داریم که از قرآن استنتاج می شه :

فَمَنِ اعْتَدىٰ عَلَیْکُمْ فَاعْتَدُوا عَلَیْهِ بِمِثْلِ مَا اعْتَدىٰ عَلَیْکُمْ

یعنی هر جا ما خوشمان آمد اگر چند برابر کل کشتارهایی که اسراییل در تاریخ 65 ساله اش انجام داده انجام بشود ، عامدانه غیرنظامیان را با سلاح های ممنوعه هدف قرار بدهند و به خاطر یک دستمال قیصریه ای به آتش کشیده شود اشکال ندارد ، ولی هر جا ما بدمان آمد دارد !!!

خواهشا از آیات قران برای توجیه استفاده نفرمایید که برای توصیف چنین کاری جز واژه ( تهوع آور) و بدنام کردن هر چه دین و وجدان است توضیحی وجود ندارد .

اگر از راه توجیه کردن جنایت و وابستگی به یک جناح یا تفکر خاص معیشت تان تامین می شود حرفی نیست .

• Upvote 2
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.