senaps

فرودگاه طبقه، مقاومت کرد...(بررسی قدرت عمل نیروی هوایی بر علیه تروریست ها)

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

ممنون :rose:

کاش وضع نیروی هوایی عراق هم بهتر بود .

در تلفات داعش کمی اغراق نشده ؟ چون پیج تحولات سوریه تلفات رو اینطوری اعلام کرده :

ما حصل و تلفات داعش در 3 حمله اخیر به فرودگاه نظامی طبقه ...

1- در حدود 140 کشته
2- تعداد نامعلومی زخمی ( برخی گزارش ها از عدد 700 صحبت می کنند)
3- سه حمله انتحاری ناموفق با کامیون ( قبل از رسیدن به اهداف منهدم شدن)

با توجه به اینکه امروز داعش حملاتش رو برای چهارمین بار شروع کرده امار بالا منطقی تر به نظر میرسه .

ضمن اینکه داعش حملات اصلی خودش رو در شب انجام میده بنابراین فکر میکنم بخش قابل توجهی از تلفاتش به خاطر تله های انفجاری و مین ها بوده .

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

داعشی های عراق وسوریه قانونا سلاح هاشون رو یا از ترکیه یا عربستان یا قطر میگیرن

یعنی نمیشه با این همه ماهواره و عکس هوایی اونا رو سر قرار گیر اورد و هم سلاحاشون رو نابود کرد

هم با یه مدرک محکم علیه اون کشور به سازمان ملل شکایت کرد

• Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

در تلفات داعش کمی اغراق نشده ؟ چون پیج تحولات سوریه تلفات رو اینطوری اعلام کرده :

کشته و زخمی شاید عبارت بهتری براش باشه! :))) به هر حال، تلفات برای یکی دو روز و برای داعش بسیار بالاست و کاملا نشون دهنده‌ی اینه که استراتژی استفاده از نیروی هوایی، بسیار عالی جواب میده در مقابل این گروه ها....

اول از همه، باید نیروی هوایی گسترده داشته باشی تا ستون کشی و تحرک بین شهریشون رو متوقف بتونی بکنی!!

دوم باید امکان ارتباطشون با بیرون از شهر رو به طور کامل قطع کرد( برق و ارتباطات ماهواره‌ای و تلفن همراه و اینترنت و ...)...

سوم باید مراکز تجمع و ساختمون های اداری مورد استفاده رو شناسایی، و بمباران و تخریب کرد...(ساختمون هایی مثل قوه قضاییه و ... که تشکیل دادن و شناساییشون راحته...)

اینجوری، این گروه ها، مجبور میشن داخل شهرها بمونن و اتفاقا قایم هم بشن داخل شهر ها...

نبود برق و امکانات دیگه کم کم شرایط زندگی در اون منطقه رو سخت و سخت تر میکنه تا درگیری داخلی هم به راه بیوفته توسط مردمی که در اونجا زندگی میکنن...

با نیروی هوایی گسترده میشه کلک اینا رو راحت کند!

• Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

دمت گرم داداش    میگم یه چنتا عکس    تفکیک بالا از گوگل ارس میزاشتی   ببینیم از کدوم جبهه   حمله شده  موقیت مدافعان و مساحت پایگاه و غیره دستمون بیاد

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

مثل اینکه نیروی هوایی هم جلوی روسفید کنندگان قوم مغول هم نگرفت! خبر سقوط طبقه مثل اینکه صحت داره.

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

فرودگاه طبقه که از لحاظ مساحت به گفته برخی منابع وسیع ترین پایگاه هوایی سوریه بود در برابر حملات داعش  یک هفته هم دوام نیاورد و امروز به طور کامل سقوط کرد.

خود تلویزیون دولتی سوریه هم تایید کرد .

قبلا هم گفته بودم با حجم سلاح های سنگینی که به دست داعش افتاده اهداف منزوی و محاصره شده در برابر آن شانسی ندارند ...

فرودگاه های دیرالزور و کویرس در نوبت های بعدی حملات هستند .

با این اوصاف کم کم باید فاتحه نیروهای دولتی را در شرق سوریه به طور کامل خواند .

ویرایش شده در توسط Moltke
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

فرودگاه طبقه که از لحاظ مساحت به گفته برخی منابع وسیع ترین پایگاه هوایی سوریه بود در برابر حملات داعش  یک هفته هم دوام نیاورد و امروز به طور کامل سقوط کرد.

خود تلویزیون دولتی سوریه هم تایید کرد .

قبلا هم گفته بودم با حجم سلاح های سنگینی که به دست داعش افتاده اهداف منزوی و محاصره شده در برابر آن شانسی ندارند ...

فرودگاه های دیرالزور و کویرس در نوبت های بعدی حملات هستند .

با این اوصاف کم کم باید فاتحه نیروهای دولتی را در شرق سوریه به طور کامل خواند .

تلویزیون سوریه تکذیب کرده...

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

تایید کرده عزیز. ولی رسانه های ایرانی نه :)))

عربی بلدید سرچ بفرمایید بد نیست .

فقط فرمودن فرودگاه رو ( تخلیه کردن ) .که ترجمه اش با خودتان

• Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

بله متاسفانه خیلی زود سقوط کرد... :(

سقوطش با توجه به شرایط داعش حتمی بود، ولی میزان تلفاتی که میتونستن بگیرن کمی دور از انتظار بودش :(...

انتظار داشتم با وجود اینکه تجهیزاتی که در اختیار دارن کمه، ولی باز بتونن یه مدت دیگه دووم بیارن و تلفات بگیرن :(((

احتمالا خمپاره و توپخونه‌ی داعش کار خودش رو کرده :((((

مشکلی که هست، همونجور که در متن هم اشاره کردم، فک کنم تعداد 5 رادار و نزدیک به ۳۰ سامانه‌ی ضد هوایی ( توپ های ضد هوایی مختلف) در اونجا مستقر هستن که این یعنی در اینده هم کار ارتش بر علیه داعش سخت تر خواهد شد :(

• Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

اگر جسارت نباشه فکر میکنم با خبر سقوط فرودگاه طرابلس در لیبی اشتباه گرفته باشید.

ویرایش شده در توسط hammed
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

اگر جسارت نباشه فکر میکنم با خبر سقوط فرودگاه طرابلس در لیبی اشتباه گرفته باشید.

شما واقعا عربی بلد نیستید یا کاسه داغ تر از آش هستنید بزرگوار ؟!

http://sana.sy/%D9%82%D9%88%D8%A7%D8%AA%D9%86%D8%A7-%D8%A7%D9%84%D9%85%D8%B3%D9%84%D8%AD%D8%A9-%D8%AA%D9%82%D8%B6%D9%8A-%D8%B9%D9%84%D9%89-%D8%B9%D8%AF%D8%AF-%D9%85%D9%86-%D8%A7%D9%84%D8%A5%D8%B1%D9%87%D8%A7%D8%A8.html

• Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

حالا چرا اینقدر عصبانی میشی . بابا من که عرض کردم اگر جسارت نباشه فکر میکنم . نگفتم که حتما.

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

اخوی سیناپس مثل اینکه عمر شیشانی فرمانده عملیات حمله به فرودگاه بوده.این عمو مگه چقدر دستش بازه که میتونه 10000 نفر رو رهبری کنه؟مگه نیروهای تحت فرمانش همون چچنی های مهاجر نبودن؟

تا اونجایی که توی فیلمهایی که ازش منتشر شده دیدم به زبان عربی مسلط نیست.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ارسال شده در · مخفی شده توسط amirarsalankhan، 13 آذر 1394 - دلیلی ارایه نشده است
مخفی شده توسط amirarsalankhan، 13 آذر 1394 - دلیلی ارایه نشده است

سقوط

بعد از شكست در سه حمله اوليه سرانجام فرودگاه نظامي طبقه به كنترل كامل مبارزين دولت اسلامي (داعش) در آمد

با سقوط اين فرودگاه آخرين مانع پيش پاي خلافت نوپاي اسلامي داعش در شمال شرق سوريه نيز از بين رفت

طبقه سومين فرودگاه نظامي است كه به دست نيروهاي داعش مي افتد. فرودگاه طبقه مقدار بسيار زيادي سلاح هاي ضد هوايي و چند رادار نظامي را براي اين گروه به ارمغان آورد

هرچند مشخص نيست چه تعداد MIG-21s به دست اين گروه افتاده است و يا اين گروه توانايي استفاده از آنها را دارد يا خير؟

تصرف طبقه نقطه ضعف گروه داعش را نيز به خوبي آشكار كرد

فقدان دفاع هوايي مناسب

با وجود تلاش بي وقفه نيروي هوايي سوريه جهت جلوگيري از سقوط فرودگاه، بايد اين نكته را هم در نظر گرفت كه انجام اين عمليات هاي پرهزينه نتايج قابل توجهي را به ارمغان نمي آورد

ميزان سوخت مصرفي و مهمات هزينه شده در اين حملات عدم كارايي اون را به خوبي نشان مي دهد

تصرف اين فرودگاه راه نيروهاي نطامي داعش را براي تصرف فرودگاه نظامي تدمر را نيز هموار كرد

http://wikimapia.org/#lang=en&lat=34.560153&lon=38.312588&z=15&m=b&permpoly=12885942

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.