hightech

3 هفته تا رفراندوم استقلال اسکاتلند از بریتانیا

Recommended Posts

اسکاتلند تصمیم گرفت با انگلستان متحد شود و بریتانیا را تشکیل بدهند و خوب الان هم می خواد از این اتحادیه در بیاد. و این قابل قبول است حالا سوال اینجاست مناطقی که در دوره ای از تاریخ توسط کشوری یا حکومتی اشغال شده و حالا جزو قلمرو ان به حساب میاد در حالی که در برهه ای از تاریخ قبل از اشغال مستقل بوده ایا نباید مردم ان منطقه  در مورد خودشون تصمیم بگیرند خوب این طبیعی است که کشور غاصب و مردمش چنین اجازه ای رو به مردم ان منطقه نمیدن.ایا قانونی در این باره نیست؟

اگه این جوری باشه که مساحت ایران تا همین 200 سال پیش حدود 2 برابر میزان فعلی بوده و اگر بیشتر بخواهیم عقب بریم که می تونیم از سمت شرق کل پاکستان و افغانستان و بخشهایی از هند و کل اسیای مرکزی تا مرز چین از غرب کل قفقاز و جنوب خلیج فارس و عراق و ترکیه و ..... تا ساحل مدیترانه حتی بخشهایی از مصر را در موردشون ادعا داشته باشیم .

یا حتی سرخ پوستها در مورد کل قاره ی امریکا 

ویرایش شده در توسط 7mmt
  • Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ارسال شده در · مخفی شده توسط cheka، 24 شهریور 1393 - ?????? ?? ?????
مخفی شده توسط cheka، 24 شهریور 1393 - ?????? ?? ?????

یخ گوزل شما چهار هزار سال پیش رو در نظر بگیر اون موقع ایران تشکیل نشده بود و بعد تشکیل به کشور های زیادی از طریق حکومت هایی مانند هخامنشیان حمله شد و کشورشان اشغال شد و الان هم همون کشور ها بعد از سال ها استعمار از طریق دیگر کشور ها یا اشغال شدن توسط ملل های مختلف توانستند استقلال خود را در اخر پس بگیرند خوب هنوز از نظر نظام سیاسی مشکل دارند ولی توانستند استقلالشان را پس بگیرند والان اگر هم مشکلی داشته باشند نسبت به نظام است نه کشور .اگر اینطور هم باشه باشه مغولستان هم باید کل اسیا رو مورد ادعا قرار بده.الان همه ی کشور هایی که گفتی توسط مردم مردم خودشون اداره میشه و کمتری نارضایتی نسبت به تمامیت ارضی خود دارند بحث سر نظام سیاسی نیست. من الان منظورم کشور هایی است که الان جزو حکومت های دیگر هستند و نارضایتی هم نسبت به نظام سیاسی کشور یا اصلا کل تمامیت ارضی دارند. من می خواستم بدونم حالا اون افراد که دیگر افراد کشور یا حاکمیت اجازه ی تعیین سرنوشت خودشون رو نمی دهند چون روزگاری کشور انان مورد غصب حاکمیت و کشور فعلی است و جزو انها به حساب میایند ایا قانونی برای انها است از نظر بین المللی ؟

به عبارت دیگر کشور هایی که هنوز نتوانستند استقلال بگیرند و بازم هنوز زیر مجموعه یک کور دیگر حساب میشوند ایا اصلا می تواند سازمان ملل کمکی بکند؟ البته سازمان ملل اقتداری ندارد ولی سوال من این است ایا قانونی نوشته شده در این مورد؟

البته ادعا که تو دنیا زیاد هست.مهم این است ایا ادعا ها درست هستند و یا این ادعا واقعا مشروع است از نظر قانونی و حق است یا نه؟ که البته در اکثر موارد هم نیست.

• Downvote 19

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست

در صورتي كه كشوري تحت استعمار باشه حرف شما صحيح هست و مشروعيت بين الملللي داره وقتي استعماري انجام بشه براش مرز هاي مشخصي وجود داره يعني چي يعني افراد به خاطر محل تولد خاصي يا نزاد خاصي از حق گرفتن مناصب دولتي  حق تعيين سرنوشت جمعي و... محروم باشن و مورد تبعيضات شديد قانوني بصورت سيستماتيك  قرار بگيرن و يا نسل كشس بشن   مثلا در ايران مازندراني ها حق راي برا انتخابات رياست جمهوري نداشته باشن و  بقيه مردم داشته باشن خوب  شهر هايي كه انتخابات برگزار نميشه حدود و ثغور مازندران تحت استعمار قرار گرفته رو مشخص ميكنه ! البته استعمار به معناي پذيرفته شده نه بزرگنمايي هاي عجيب غريب  ادعا هاي فردي!

• Upvote 6

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست

اقای دث اولا بحث من کلی است دوما تبعیض از نظر کیفیت و کمیت متفاوت است.اونکه بیای چیز هایی که شما نام بردید و تبعیض هایی که شما نام بردید که نمونه اش نظام اپارتاید افرقا جنوبی در نظر بگیریم .می توان اون رو از بدترین نمونه های تبعیض در نظر گرفت خوب در بعضی کشور ها این وضع نیست و شرایط خوب تر است ولی تبعیض وجود دارد حالا در ابعاد کمتر ولی نمیشه این را به عدم وجود تبعیض تعبیر کرد.

و اما شما جناب مارشال نام ها همواره در تاریخ تغییر کرده اند و زمانی نام کشور های امریکا برزیل و ارژانتین یا غیره در تاریخ نبود ولی این مساوی با عدم وجود ان کشور با نام های دیگر یا ملت نیست. نام ازربایجان در طول تاریخ بوده و خوب در برهه هایی از تاریخ جزو حکومت هایی بوده که ایران نیز در ان حضور داشتند و در برهه ای از تاریخ در قالب حکومت های نیمه مختار و در دوران باستان قبل از اینکه لشکریان هخامنشی شروع به اشغال دیگر ملل کنند ازربایجان بوده و اقوام موجود در ان این طور که من میدانم دارای حکومت های دولت شهری بوده اند. هر کشوری اغازی دارد و پایانی. سرنوشت الهی این بوده چند هزار سال قبل ایران که چه عرض کنم حکومتی با نام هخامنشی با حمله به دیگر کشور ها هسته اول ایران را ایجاد کنند.و ازربایجان هم در این زمان حکومت تشکیل بده. کشور خیالی ازربایجان از نظر شما الان در واقعیت است و کشوری ایرانی که زمانی با حمله و اشغال دیگر کشور ها واقعیت داشت و وسعت داشت دیگر ان ایران الان به خیال به پیوندد و الان ان کشور ها بازم به استقلال برسند. و با نام های دیگر.

• Downvote 21

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست

بله خوب حتي يه نگاه مهربان هم ميتونه بين 2 نفر تبعيض ايجاد كنه ولي  ربطي به بحث ما  نداره بايد تبعيض در حد نسل كشي باشه تا اجماع جهاني شكل بگيره مثل اتفاقي كه در سودان افتاد شمالي ها قبايل جنوبي رو مثل گوسفند ميكشتن و به زنان و دخترانشون تجاوز ميكردن يا بقيه نمونه هايي كه جامعه بين المللي دخالت كرد و يا كمك كرد ولي اتفاقاتي مثل اوكراين يا نمونه هاي مشابه فقط در حد درگيري داخلي هستن چون نسل كشييا تبعيض شديد وجود نداره  و متحدين به هم كمك ميكنن ولي اجماع و حمايت جهاني هيچ وقت شكل نميگيره در مورد حمله به اذربايجان در زمان هخامنشيان حرف شما اشتباه كلا ولي خوب بهتر همون جناب رايشمارشال جواب بدن هم با سواد تر هستن و هم طرف بحث شما 

• Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست

جناب دث من جواب رو پیرامون سوالم گرفتم. از شما ممنونم.

• Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست

من به شدت با نظر جناب شوگان موافقم .

باید آذربایجان جدا بشه .

ما تهرانی ها هم میخایم جدا بشیم

چرا اینقدر تبیعض قائل میشین چرا ما باید دود و ترافیک رو تحمل کنیم بقیه حالشو ببرن ؟ چرا باید تو بازار تهران همه آذری حرف بزن اینجا تهرانه نا تبریز ،چرا تو هر میوه فروشی میری همه کردی حرف میزنن ؟ چرا هییت همدانی ها تو تهران ما باید کوچه رو بنده و مراسم اجرا کنه ؟ ما که تهرانی هستیم

تازه چون تهران پارسی ها خودشون رو تهران پاریس مینامند مثل فرنگی ها کوچشون با شمارست  باید از ما تهرانی ها جدا بشم

ما شمال شهر نشین ها هم پایین شهری هارو خز میدونیم اون ها هم مارو سوسول پس ما هم جدا میشیم

تبریزی ها خودشون رو متمدن میدونن و خیلی با کلاس پل دار تر  پس از اردبیلی ها جدا میشن

ترک های ترکیه و آذربایجان و ایران هم که اصلا باید جدا بشن

مازندران از گیلان بابل از ساری رشت از لاهیجان کلا همه باید مستقل باشن ، چرا شما به رای مردم احترام نمیزارین تا کی میخواین این ظلم رو ادامه بدین تا کی باید مورد ظلم ستم باشن

کرد های کرمانشاه با ایلام و سنندج و پاوه و بیجار چون کمی از لحاظ لهجه و میزان پیشرفت های شهری فرهنگی فرق دارن باید از هم جدا بشن (( یادش بخیر یکی از این آقایون پان کرد که فکر کرده بود من کرد هستم میگفت حتما از کرد های فلان فلان شده کرمانشاهی که حق مارو خوردن  زمانش که برسه از شما کرمانشاهی ها انتقام میگیریم ))

آقا کلا باید به نظر مردم احترام گذاشت همه باید جدا بشیم من نمیفهمم لباس پوشیدن ما شبیه پایین شهری هاست حرف زدنمون شبیه . اون ها هی دود تولید میکنن میاد بالا شهر میره تو ریه ما ها

تازه من الان که بیشتر دقت میکنم ما شمرونی ها با شهرک غربی ها مشکل داریم ،ما قدیمیتر از اون ها هستیم اون ها تازه به دوران رسیده هستن ولی مثل ما فکر میکنن خیلی باکلاسن

• Upvote 14
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست

یزدان جان شما چه شیرین هستین .من نمی خوام از ایران جدا بشیم من سوالم کلی بود .اما یک چیز بگم در یک کشور مردم باید کمترین تفاوت را داشته باشند یا اگر اختلاف زیادی دارند بتوانند اختلاف را نادیده بگیرند که خوب این میشه ولی شرایطی دارد باید هر کشور طوری باشه که افراد حس تفاوت را در بین خودشان چنان حس نکنند خوب این تفاوت در همه مورد مخصوصا احساس نسبت به تمامیت ارضی است و بیشترین حس  اتحاد را داشته باشند.یعنی اختلاف هم باشه این اختلافات جدی نباشد و تبدیل به تضاد بین افراد نشود.

• Downvote 15

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست

هر وقت توی ترکیه رفراندوم برای کردها   گذاشتن توی ایران هم می زاریم........

• Upvote 7

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست

اصلا ساکنان آزربایجان تورک بودند یا نبودند که من نیازی نمی بینم در این مورد با شما بحث کنم. چه تورکانی که وارد این سرزمین شدند که شما معتقدید سرزمینشان اینجا نبود و من بازم حوصله ندارم در این مورد در اینجا با شما بحث کنم. وارد ایران شدند. و به عنوان یک مهاجم وارد شدند بنا به سخنان فقط شما.اگر این طور است.پس اریایی ها هم به عنوان یک مهاجم وارد شده اند .حالا چه تورک ها چه اریایی ها الان تو ایران هستند و با این همه امیختگی نژادی که شده اینکه بیاییم بگیم یا من صد در صد ترکم یا شما صد در صد اریایی اشتباه است.مگر اینکه شما زرتشتی یا ارمنی باید که میشه حدسیاتی زد.الان چه شما که خوب بنا به دلایلی خود را اریایی می دانید یا من تورک وظیفه داریم از فرهنگ و زبان و اصالتمان حفاظت کنیم. من در صحبت هایم نگفتم ازربایجان تورک بوده یا نه ولی گفتم اقوامی قبل از اریایی بوده که سرزمینشان بدست هخامنشیان غصب شد صد در صد اقوامی که در ازربایجان هستند مانند دیگر مناطق امیختگی نژادی دارند پس ما ازربایجانی های فعلی وارث تمام اقوام ساکن در ازربایجان هستیم. من نیازی نمی بینم به شما ثابت کنم تورک بودیم ولی می گم ما تورک هستیم و خوب تمام اقوامی که قبل از تورکان (بنا به صحبت های شما که ازربایجان را سرزمین تورکان نمی دانید. ) در ازربایجان وجود داشته اند نیز اجداد ما هستند. حالا اینکه شما صحبت های کلی من رو به عیران ربط دادین برام جای سوال هست.ازربایجان بوده و از دیر باز اقوام زیادی در ان بودند . من در هیچ یک از صحبت هام در این تاپیک نگفتم ازربایجان تورک بوده یا نه من فقط گفتم ازربایجان قبل از هجوم اقوام اریایی اقوامی داشته حالا چه ترک چه غیر تورک.ایندی دوشوندون؟ (الان فهمیدی)

• Downvote 23

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست

شما به کدوم مستندات تاریخی برای این به اصطلاح ازربایجان دارید استناد می کنید  در کدام رفرنسی قید شده . اینکه قبل از اریایی ها اقوامی وتمدن هایی بوده بله عیلامی ها که اتفاقا هم دوره ی مادها بوده اند  .در سیستان در جیرفت و.... حوزه های تمدنی دیگری هم بوده اند حتی در ایران اثار حیان به دوران غار نشینی هم بر می گردد اتفاقا در مستندی که چند سال پیش از شبکه 4 پخش شد اختصاصا به بررسی این اثار مربوط به دوران قبل از تمدن در ایران پرداخته شد . اما همه ی اینها را شما بر  چه اساسی زیر چتر واحد موجودیت شبه ناکی تحت عنوان ازربایجان قرار می دهید .

در مورد ترک ها هم با تمام احترامی که برای اذری ها ترک های هم وطن و غیر هموطنم قائل هستم در بسیاری از منابع تاریخی کوچ انها از نواجی اسیای مرکزی به نواحی فعلی ذکر شده که شواهد  و مدارک زیادی هم برای این موضوع بیان شده حتی در نواحی از روسیه ی فعلی که نزدیک منطقه ی اسیای مرکزی ست اقوام اذری زبانی ساکن هستند که زبان اذری شان تا 70 درصد با اذری زبان های ایران مشابهت دارد البته این حرف های مرا به پای نژادپرستی و حماقت های امثال ان نگذارید که خداوند نثل همه  ی بشر را از یک پدر و مادر گسترانده   .

خوش حال می شوم منابع معتبر تاریخی خودتان را در مورد تمدن به اصطلاح ازربایجان در اختیار ما قرار دهید 

• Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست

پان تورکیست ها شوخی بدی بود که خدا با ملت ایران کرد...

• Upvote 8
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.