Arash

چریک‌های آتش نشان

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

یعنی دوره که تمام بشه میان تو سازمان آتش نشانی کار میکنن یا برای ارتش ؟؟؟

اون مربیشون کیه ؟ ظاهرا تمام دوره هایی که وجود داره رو طی کرده دیگه لباسش برا آرم و علائم جای خالی نداره !!!!!!!!!!!!!!!ا

البته محلی هم که آرم ها رو زده متفاوت با جای اصلی و متعارفه ، مثلا آرم دوره رنجر روی بازو باید باشه و ..........ا

ویرایش شده در توسط ali_special

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سلام

من عکس رو تو مشرق دیدم خیلی دقت کردم به این استاد مربی شون ... ! آره دقیقا هرچی دوره هست اتیکت ش رو زده انشالله که همه شون هم رفته باشه !

راجع به اون اتیکت رنجر که رو کلاه زده هم باید بگم روی کلاه هم معمول هست علاوه بر بازوی راست یا چپ ... البته در ایران معمولا از ارم سپاه یا ارتش استفاده میشه رو کلاه ولی تکاورها اجازه دارند بزنند

یا حق

• Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سلام

من عکس رو تو مشرق دیدم خیلی دقت کردم به این استاد مربی شون ... ! آره دقیقا هرچی دوره هست اتیکت ش رو زده انشالله که همه شون هم رفته باشه !

راجع به اون اتیکت رنجر که رو کلاه زده هم باید بگم روی کلاه هم معمول هست علاوه بر بازوی راست یا چپ ... البته در ایران معمولا از ارم سپاه یا ارتش استفاده میشه رو کلاه ولی تکاورها اجازه دارند بزنند

یا حق

یه عکس دیگه از ایشون قبلا دیده بودم که یه کم جوونتر بودن همه این آرم و علائم رو هم داشتن و یکی دو تای دیگه ، درجه نظامیشون هم ستوان سوم بود رسته پیاده هم هستن!!!!!!ا

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سلام

هوم ، یعنی تفنگداری اومده تو و نهایت مدرکی که داره دیپلم هست ؟ 

چیزی که من میدونم اینطوری هست ... حیف هست خداییش ... البته خیلی ها هستند تو ارتش به خصوص که حتی زمان جنگ کلی افتخار آفریدند و جانباز هم شدند و نهایت درجه ای که دادن متاسفانه سروان تمامی هست که واقعا یکی شون رو من دیدم که رئیس جمهور وقت آقای خاتمی داشت ازش تشکر میکرد خداشاهده بغض دلم رو گرفت

جانباز بود و کلی افتخارات داشت ولی چون درجه دار بوده زمان جنگ و کمی کم سواد بهش سروان تمامی داده بودند

به هرحال ممنون

• Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

متاسفانه توی ارتش ایران بین درجه دار و افسرا یه مشکل (اختلاف) اساسی وجود داره یکی از نقاط ضعف ارتش ایران هم همین مسله است

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

این مسئله ی اختلاف بین درجه دار و افسر ، از بعد از انقلاب مرسوم شد و یک عده احمقی که طرح ارتش بی طبقه ی توحیدی میدادند و یا به طرق دیگه بر طبل مخالفت می کوبیدند بهش دامن میزدن

افراد غیر نظامی رو وارد ارتش کردن و حتی از یگان موازی این نهاد ، برداشتن آوردند ارتش :neutral: تا بحال ندیده بودیم کسی از اس اس بره ورماخت :neutral:

انشالله که همه شون هم رفته باشه !

دستت درد نکنه ادیب خان :neutral: یعنی این بنده خدا بر قشنگی پچ زده ؟ توی ارتش برای هر کار دستور العمل و پروسیجر هست الکی مثل بعضیا هر کاری نمی کنن :mrgreen: چشمک :winking:

ویرایش شده در توسط maverick100
  • Upvote 10
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سلام

هوم ، یعنی تفنگداری اومده تو و نهایت مدرکی که داره دیپلم هست ؟ 

چیزی که من میدونم اینطوری هست ... حیف هست خداییش ... البته خیلی ها هستند تو ارتش به خصوص که حتی زمان جنگ کلی افتخار آفریدند و جانباز هم شدند و نهایت درجه ای که دادن متاسفانه سروان تمامی هست که واقعا یکی شون رو من دیدم که رئیس جمهور وقت آقای خاتمی داشت ازش تشکر میکرد خداشاهده بغض دلم رو گرفت

جانباز بود و کلی افتخارات داشت ولی چون درجه دار بوده زمان جنگ و کمی کم سواد بهش سروان تمامی داده بودند

به هرحال ممنون

آره حتما درجه داری آمده

تو همین عکس بالا هم به نظر دو ستاره داره و ستوان 2 هست و معلومه سابقه کار و تجربه زیادی داره.....

آره کسی که با دیپلم میاد و بعد از استخدام یه دوره آموزشی نزدیک یکسال میبینه گروهبان یک میشه و بعد از 16 سال سابقه میرسه به درجه ستوان دومی اما کسی که دانشکده افسری میره با 4 سال اموزش و فارغ التحصیلی میشه ستوان 2 این اختلاف 12 سال خیلی زیاده و امثال همین شخص با وجود توانایی زیاد نسبت به یه افسر همیشه عقب هستن

یه مدت با توجه به سادگی گرفتن مدرک تحصیلی بعد از استخدام خیلی از درجه دارها میرفتن یه فوق دیپلم میگرفتن و ستوان 3 میشدن اما الان تقریبا جلوی این کار رو هم گرفتن........ا

http://8pic.ir/image...28430109371.jpg پیدا کردم ....  ا

• Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سلام

البته غافل از یک نکته نشیم ، من تو ارتش های دیگر کشورها به خصوص حرفه ای مثل امریکا هم یه سری قواعد دیدم که شاید رعایت نکردن اونها سبب دیده شدن این سطح اختلافات میشه

در ارتش امریکا به سختی شما می بینی که تعداد افسران بیشتر از درجه داران باشه ! 

در سطح تکاوران امریکا که رسما به سختی افسر یافت میشه! و خیلی هاشون درجه دار هستند ( منهای پیمانی بودن و....)

در واقع ارتش امریکا براساس درجه داری شکل گرفته درحالیکه الان تو کشور ما واقعا تعداد زیادی افسر دیده میشه و از سوی دیگر هم افسر وظیفه هم اضافه شده !

یعنی قشنگ تو چشم میاد !

راجع به اتیکت هایی که اون  ارتشی عزیز هم زده بنده قصد توهین نداشتم.... اشاره ای بود طنز ! به برخی واقعیاتی که کم کم در کشور شکل گرفته و دیده میشه نامه میزنند همه باید اتیکت کوهستان بزنند ... حالا طرف چی ؟ نرفته دوره ش ... یا اگر رفته هنوز دوره کوهپیمایی هست ....

به هرحال

چاکریم

• Upvote 3
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ارسال شده در · مخفی شده توسط cheka، 18 آبان 1393 - ?????? ?? ?????
مخفی شده توسط cheka، 18 آبان 1393 - ?????? ?? ?????

اگه بودجه ایی که در اختیار سپاه هست ...حالا حداقل صابرین رو مثال میزنم ...دست تیپ ها و یگان های نمونه مثل تیپ 55 شیراز و 65 تهران بود زمین تا آسمون فرق میکردن با این چیزی که در حال حاضر هستن....کاش بیشتر توجه بشه با این عزیزان .

• Upvote 4
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست

سلام

میشه بپرسم اولا شما از کجا بودجه نیروهای مسلح رو خبر داری ؟

دوما از کجا بودجه صابرین رو خبر داری؟

سوما از کجا بودجه نیرو مخصوص ارتش رو خبر داری؟

واقعا جدی میگم!

برادر عزیز ، من سردار و امیر دیدم حتی هنوز نمیدونند دقیقا به چه تعداد موشک ! توی انبارها هست !!!!

سردار یک سپاه استانی رو به یک منطقه حفاظتی موشکی راه نمیدن مگر با مجوز یگان حفاظت کل موشکی ....

اون وقت شما از کجا از این چیزها خبر داری؟

لابد میبینی مثلا صابرین اسلحه ش فلان هست و اینا بعد میگی بودجه ها ؟

نوچ !

اگر اینه پس الحمدلله رب العالمین مطمئن شدم اصلا از هیچی خبر ندارین ! 

عقل ایرانی ها به چشم شون هست ....

یا حق

پی نوشت: اصلا هم کاری به این ندارم تمام اهداف سازمان سپاه و ارتش از هم متفاوت هست ! یکی پاسدار انقلاب اسلامی ست دیگری پاسدار جمهوری اسلامی ایران ....یکی در سطح جهان کار میکنه دیگری برای عزت و شرف خاک کشور تا لب مرزها و در صورت نیاز تا بخش خاصی از  خاک کشورهای همسایه اونم جهت تامین امنیت مرزهای خاکی جمهوری اسلامی ایران و طبعا بودجه هرکدام متفاوت هست

• Upvote 1
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست

...

البته همه ی این عزیزان به جز نیروهای آموزش دهنده

از عزیزانی که جدیدا در آتش نشانشی شیراز جذب شده اند میباشند

و در این دورها بنا هست آموزش هایی که میبنند باعث بشه که اتفاق های تلخ چند سال قبل دوباره تکرار نشه

که البته در سری بعدی عکس هایی که بیرون اومد ( مربوط به اتمام دوره ی آموزش ) و تجهیزاتی که به این نیروها داده شده بود . معلوم شد این ها فقط برای آتش سوزی های شهری تجهیزات دارن و برای کوهستان ( که این دوره به خاطر اون هست ) هیچ تجهیزاتی ندارن

یه جورایی کل دوره ی آموزش زیر نظر تیپ 55 هوابرد هیچ فایده ای نداشته

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ارسال شده در (ویرایش شده) · مخفی شده توسط cheka، 18 آبان 1393 - ?????? ?? ?????

سلام

میشه بپرسم اولا شما از کجا بودجه نیروهای مسلح رو خبر داری ؟

دوما از کجا بودجه صابرین رو خبر داری؟

سوما از کجا بودجه نیرو مخصوص ارتش رو خبر داری؟

واقعا جدی میگم!

برادر عزیز ، من سردار و امیر دیدم حتی هنوز نمیدونند دقیقا به چه تعداد موشک ! توی انبارها هست !!!!

سردار یک سپاه استانی رو به یک منطقه حفاظتی موشکی راه نمیدن مگر با مجوز یگان حفاظت کل موشکی ....

اون وقت شما از کجا از این چیزها خبر داری؟

لابد میبینی مثلا صابرین اسلحه ش فلان هست و اینا بعد میگی بودجه ها ؟

نوچ !

اگر اینه پس الحمدلله رب العالمین مطمئن شدم اصلا از هیچی خبر ندارین ! 

عقل ایرانی ها به چشم شون هست ....

یا حق

پی نوشت: اصلا هم کاری به این ندارم تمام اهداف سازمان سپاه و ارتش از هم متفاوت هست ! یکی پاسدار انقلاب اسلامی ست دیگری پاسدار جمهوری اسلامی ایران ....یکی در سطح جهان کار میکنه دیگری برای عزت و شرف خاک کشور تا لب مرزها و در صورت نیاز تا بخش خاصی از  خاک کشورهای همسایه اونم جهت تامین امنیت مرزهای خاکی جمهوری اسلامی ایران و طبعا بودجه هرکدام متفاوت هست

سلام و درود و احترام به شما

سه مثال میارم واسه شما استاد عزیز جناب ernesto_rommel

دوست ندارم تاپیک منحرف بشه اما گفتنش خالی از لطف نیست.

اول : اگر دوستان یا آشنایانی داشته باشید در سپاه و ارتش خدمت کنند  و تقریبا در یک سمت  و جایگاه باشند فقط کافی هست فیش حقوقی هر دو را با یکدیگر مقایسه کنید......مزایای کاری هر دو طرف رو هم مقایسه کنید..بعد متوجه این بی عدالتی میشید .

دوم: بودجه ایی که سپاه داره ارتش نداره . هممون به خوبی میدونیم

چیزی که عیان است چه حاجت به بیان است!...... از جنس لباس و بوت های نظامی و ابزار وسایل شخصی گرفته تا وسایل حمل و نقل کادر سپاه و ارتش (( منظور سرویس دهی و تن خواه هست))

سوم: کافی هست مراکز رفاهی و خدماتی این دو را مقایسه کنید که برای پرسنل  خود ساختن.

این سه مورد که عرض کردم در بعد خدماتی و رفاهی هست بیشتر ....حالا که ابزار و وسایل نظامی که جای خود.!!

.........................................................................................................................................................................................................

ویرایش شده در توسط sam_shiraz_army
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست

سلام

والا از حسب بلای روزگار من هر دو جا بودم ...یکی از یکی بدترن ! اگر در مقیاس کلی بخواهیم حساب کنیم ... چون من هم سپاهی تاکسی دار دیدم هم ارتشی وانت باری ....!

اما نمیدونم شما از کدام فیش حقوقی حرف میزنید ؟ وقتیکه من همزمان حقوقی که به اینها میدن رو با بقیه ادارات مقایسه میکنم اونم آموزش و پرورش و...مراکز مهمتر فرهنگ سازی 

شما تا الان رفتی نگاه بکنی وزارت آموزش و پرورش فیش حقوقی شون چه اونهایی که هنوز شاغلند چه بازنشسته هاشون چقدر هست ؟؟؟؟ و قیاس کردی با بودجه سرسام آوری که نیروهای مسلح میده به افرادش؟

بابای من بعد 30 سال ریاست اداره ، اندازه یک نفر شاغل نظامی حقوق نگرفت و نمیگیره !!!

وقتیکه حقوق بابای من 500 هزار بود ( شاغل !) ، حقوق یک بازنشسته درجه دار ارتشی 600 هزار تومن بود !!!! سپاهی های بازنشسته هم ایضا 1 میلیون تومنی میشد اگر درجه سرهنگ تمامی می داشتند ( هر 2 نفر حی و حاضر و زنده هستند که مثال آوردم)

البته رسته و رده خدمتی و جانبازی و ...همه اینها مهم هست تو حقوق ... و شکی نیست روش

ولی ادامه بحث رو نمیدم چون تفرقه آفرین هست ، صرفا اشاره میکنم به این مساله :

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی

ارتش جمهوری اسلامی ایران

وظایف بسیار متفاوت هست ...حتی اگر تفاوت حقوقی هم باشه

یا حق

پی نوشت: اصولا من مخالف عدم همسان سازی حقوق و عدالت بین کارمندان دولتی و نیروهای مسلح هستم ... چون خودم هم مادرم هم پدرم فرهنگی بود ...پدرشونم دراومد تو این نظام ...ولی چی ؟ اندازه یک نفر شاغل مسلح بهشون حقوق نمیدادند .....! 

من مخالف اینم !

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست

دوستان بحث اختلاف بین سپاه و ارتش هیچ ربطی به این تاپیک نداره و در کل هم مجاز نیست

لطفا ادامه ندید

• Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.