MILAD110

رادارهای نامرئی Low Probability Of Intercept (LPI) Radars

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

من یه سوال دارم.

اون اینه که چجوری ایران هواپیما های بدون سرنشین رو میگیره؟

آیا رادار مخفی ایران داره؟یا همش کار خداست؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

من یه سوال دارم.

اون اینه که چجوری ایران هواپیما های بدون سرنشین رو میگیره؟

آیا رادار مخفی ایران داره؟یا همش کار خداست؟

اگر منظورتون اینه که چطور تا حالا چند بار پهپادها به زمین نشانده شده اند، این کار ربطی به خود رادار نداره، یا مربوط به جنگ الکترونیک میباشد یا جنگ سایبری البته قیل از انجام این کار، هدف باید به نوعی رهگیری بشه که مثلا درباره آرکیو-170 دقیقا مشخص نبود که رهگیری توسط رادار انجام شده یا رهگیری حرارتی بوده یا اپتیکی یا ترکیبی از این روشها.

اما درباره وجود رادارهای LPI در ایران قطعا این سری از رادارها باید در ایران وجود داشته باشه، مثلا رادارهای آرایه فازی که در کشور چندین محصول تاحالا معرفی شده اند و یا رادارهای پسیو هم در کشور تولید میشود و یا رادارهای بایاستاتیک هم در کشور وجود دارد، مثلا رادار کاشف بصورت گیرنده و فرستنده جدا از هم تولید شده است که نشانده ایفای نقش رادار بایاستاتیک در شبکه یکپارچه پدافند هوایی کشور میباشد.

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

پیش از این تاپیک مشابهی در سایت ایجاد شده:

http://www.military.ir/forums/topic/18961-%D8%B1%D8%A7%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-lpi-%D9%BE%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D8%A8%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%B4%DA%A9%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%B6%D8%AF-%D8%B1%D8%A7%D8%AF%D8%A7%D8%B1/

دوستانی که مایل به کسب اطلاعات جزیی تر از این نوع رادارها  و نحوه‌ی آشکارسازی اونها هستند میتونند به این منبع مراجعه کنند که کامل‌ترین منبع موجود در مورد این رادارها محسوب میشه:

http://www.amazon.com/Detecting-Classifying-Probability-Intercept-Library/dp/1580533221

51SiPt873eL.jpg

این کتاب رو میتونید از سایت Libgen دانلود کنید.

• Upvote 7

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.