karkas

تهدیدات تروریستی بر علیه جمهوری اسلامی ایران / خبر ، گزارش ، تحلیل و ......

Recommended Posts

اتحادیه میهنی کردستان اعلام کرده توپخانه های ایران صبح روز دوشنبه در ادامه توپ اندازی های اخیر، مناطقی در منطقه مرزی کردستان را بمباران کرده اند. در خبری که در وب سایت این گروه آمده که روستاهایی در منطقه سنگسر و پشدر در استان سلیمانیه کردستان عراق زیر آتش توپ قرار گرفته اند. حمله نیروهای نظامی ایران به مناطق مرزی کردستان عراق با هدف ضربه زدن به نیروهای پژاک، شاخه ایرانی حزب کارگران کردستان (پ ک ک)، صورت می گیرد. سیامک محمدی، خبرنگار در اربیل، در گفتگو با بخش فارسی بی بی سی گفت این توپ اندازی ها از حدود یک ماه و نیم پیش به این سو مرتبا ادامه داشته است به گفته آقای محمدی روز دوشنبه نیز توپ باران از ساعت 8 صبح به وقت محلی آغاز شد و تا ساعت 11 صبح ادامه داشت. آقای محمدی می گوید این توپ باران ها خسارت جانی در پی نداشته است، اما خانواده های ساکن در منطقه که عموما دامدار هستند زیان های مالی زیادی از این حمله ها دیده اند. به گفته این خبرنگار 500 دامدار که عموما به دلیل خشکسالی امسال از مناطق مجاور به منطقه سنگسر آمده بودند ناچار به ترک منطقه شده اند. منطقه سنگسر و پشدر از جمله مناطقی است که به صورت مرتب هدف حمله توپخانه ایران قرار می گیرد و در مرز این کشور و عراق قرار دارد. ایران این منطقه را پناهگاه حزب حیات آزاد کردستان (پژاک) می داند که طی چند سال اخیر پیوسته با نیروهای نظامی و انتظامی ایران درگیر بوده و پناهگاه های آن در خاک عراق بارها هدف گلوله باران توپخانه سپاه پاسداران ایران قرار گرفته اند. پژاک شاخه ایرانی حزب کارگران کردستان (پ ک ک) است که در ترکیه فعالیت می کند و ارتش ترکیه نیز اخیراً به منظور سرکوب پایگاههای پ ک ک در کردستان عراق حملات گسترده ای به بخشهای شمالی کردستان عراق کرد. دولت کردستان عراق در ماه های اخیر در مواردی به حملات دولت ایران، و نیز ترکیه، به مناطق مرزی اعتراض کرده است. اما با این حال تاکید کرده که توانایی برخورد با مبارزان کرد مستقر در کوهستان های کردستان عراق را ندارد. منبع : بی بی سی

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ظهر امروز (پنجشنبه) در شهر کردنشین سردشت در استان آذربایجان غربی، اجساد شش تن از نفرات سپاه پاسداران و دو تن از مأموران نیروی انتظامی ایران که به دست چریکهای گروه کرد پژاک کشته شده بودند طی مراسمی تشییع و برای خاکسپاری به زادگاههایشان فرستاده شد. دو مأمور هنگ مرزی نیروی انتظامی که جسدشان امروز در سردشت تشییع شد، آن گونه که در گزارشها آمده، بامداد چهارشنبه جان خود را بر اثر انفجار مین که به صورت تله انفجاری بر مسیر خودروی آنها در نزدیکی روستای دوله تو از توابع شهرستان سردشت کار گذاشته شده بود از دست دادند. شش کشته شده دیگر که از نفرات سپاه پاسداران بودند، بنابر گزارشها، شب گذشته (چهارشنبه شب) هدف حمله غافلگیرانه چریکهای پژاک در دره آلواتان در شهرستان سردشت شدند. دو روز پیش (سه شنبه) نیز اجساد دو افسر و یک پاسدار وظیفه لشکر‪ ۳۱‬عاشورای سپاه پاسداران استان آذربایجان شرقی در تبریز تشییع شد که طی درگیری با چریکهای پژاک کشته شده بودند. این لشکر بیش از یک سال و نیم است که مأمور عملیات علیه پژاک در شمال غرب ایران شده است. منابع کرد خبر داده اند که از سه شنبه گذشته درگیری جداگانه ای در شهرستان ماکو در شمال استان آذربایجان غربی میان چریکهای پژاک و سپاه پاسداران آغاز شده است که هنوز ادامه دارد. امروز همزمان با تشییع جنازه شش سپاهی و دو مرزبان ایرانی در سردشت، منابع کرد گزارش دادند که سپاه پاسداران ایران به تلافی حملات دیروز پژاک، شش روستا را در کوهستان قندیل در کردستان عراق که گمان می رود پناهگاه نفرات پژاک باشند هدف آتش توپخانه قرار داده است. بنابر گزارشها، حملات توپخانه ایران حدود ساعت یازده بامداد امروز رخ داده و همین روستاها در روزهای گذشته نیز هدف حمله ایران قرار گرفته بودند. کوهستان قندیل و برخی دیگر از مناطق همجوار ایران در کردستان عراق، طی یکی دو سال گذشته بارها هدف آتشبار توپخانه سپاه پاسداران ایران بوده که در مواردی به متواری و بیخانمان شدن ساکنان روستاهای مرزی انجامیده است. کوهستان قندیل که در منطقه تلاقی مرزهای ایران، ترکیه و عراق قرار دارد، پناهگاه حزب ترکیه ای کارگران کردستان (پ ک ک) و شاخه ایرانی آن، حزب حیات آزاد کردستان (پژاک) به شمار می رود. همزمان با ایران، ارتش ترکیه نیز بارها این کوهستان و نواحی همجوار خاک خود در کردستان عراق را هدف آتشبار توپخانه و بمباران هوایی قرار داده است. منبع :‌بي بي سي واقعا تسليت مي گم . :mrgreen:

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
رييس مرکز اطلاع رساني فرماندهي انتظامي آذربايجان غربي گفت : ‏12‏ نفر از تروريست هاي مسلح كه قصد نفوذ به داخل كشور از طريق منطقه حاج عمران پيرانشهر را داشتند، كشته و تعدادي نيز زخمي شدند‏.‏ شهنام رضايي در گفتگو با فارس افزود‏:‏ اين افراد كه يك گروه ‏ ‏40‏ نفري بودند قصد عمليات خرابكارانه در داخل كشور را داشتند كه قبل از هرگونه اقدام توسط نيروهاي انتظامي و امنيتي كشته و زخمي شدند و بقيه آنها با دادن تلفات زياد به آن سوي مرز فرار كردند. وي گفت: در اين عمليات چهار نفر از رزمندگان هنگ مرزي پيرانشهر به شهادت رسيدند و يك نفر نيز زخمي شد‏.‏ مرزبانان جمهوري اسلامي براي چندمين بار در سال جاري است كه ضربات مهلكي را بر اشرار مسلح و تروريست ها وارد مي كنند‏.

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
به نظر من درست نيست كه 4 نفر از جوانان كشورمان همينجورى مورد هدف قرار بگيرن و شهيد بشن !! حتما راه حلى هست كه بدون طلفات اين تروريست ها رو به هلاكت برسونيم. شما فكر ميكنيد از دست دادن چهار جوان نيرومند ايرانى براى ما ايرانيها چيز كميه ؟؟ پس يكم بيشتر رسيدگى بشه.

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

به نظر من درست نيست كه 4 نفر از جوانان كشورمان همينجورى مورد هدف قرار بگيرن و شهيد بشن !!
حتما راه حلى هست كه بدون طلفات اين تروريست ها رو به هلاكت برسونيم.

شما فكر ميكنيد از دست دادن چهار جوان نيرومند ايرانى براى ما ايرانيها چيز كميه ؟؟ پس يكم بيشتر رسيدگى بشه.

متاسفانه طي هفته هاي اخير تعداد زيادي از مرزبانان هم توسط مينهاي كاشته شده در مسيرشون توسط اين افراد كشته شده اند.

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
آخرین اخبار از درگیری گسترده امروز سپاه با اشرار در چالدران جانشین سپاه عاشورا گفت: عملیات پاكسازی اشرار مسلح شمال غرب كشور با اقتدار كامل رزمندگان ادامه خواهد یافت. بر اساس گزارشی که خبرگزاری فارس از تبریز مخابره کرده است؛ علی اكبر پورجمشیدیان دقایقی قبل در جمع خبرنگاران در تشریح عملیات صبح امروز رزمندگان سپاه عاشورا و درگیری با اشرار مسلح شمال غرب كشور افزود: طی روزهای گذشته اشرار مسلح وابسته به بیگانه تحركاتی برای اهداف شوم خود در منطقه چالدران برنامه ریزی كرده بودند تا امنیت منطقه را به مخاطره بیندازند. وی در ادامه با اشاره به مسئولیت امنیت شمال غرب كشور توسط سپاه عاشورا گفت: در همین راستا تحركات این اشرار با هوشیاری رزمندگان عملیاتی المهدی وابسته به قرارگاه عاشورا از استان زنجان، ناكام مانده و تلفات سنگینی به آنها وارد آمد. پورجمشیدیان اظهار امیدواری كرد با ادامه این عملیات كه همچنان ادامه دارد، تلفات بیشتری متوجه این اشرار وابسته به بیگانه شود. وی با اشاره به اینكه تا لحظه مخابره خبر درگیری همچنان با برتری رزمندگان اسلام ادامه دارد، افزود: تا این لحظه این اشرار سه نفر كشته داده اند كه اجساد آنها در اختیار ما قرار دارد و همچنین دو نفر از آنها نیز به اسارت درآمده اند. جانشین سپاه عاشورا گفت: این عملیات تا پاكسازی كامل منطقه از لوث وجود اشرار با قدرت ادامه خواهد داشت. وی در پایان اظهار امیدواری كرد تا در آینده نزدیك مردم این منطقه از كشور، شاهد امنیت و اقتدار با شرایط مناسب باشند.

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
گروه مالک ریگی ادعا کرد اخبار ضد و نقیض از شهادت دو تن دیگر از گروگان‌های سراوان شهاب‌نیوز ـ در حالی که هنوز یک هفته از انتشار خبر شهادت دو تن از 16 سربازی که توسط گروهک تروریستی جندالله وابسته به عبدالمالک ریگی در سراوان گروگان گرفته شده‌اند نگذشته است؛ اخبار ضد و نقیض از شهادت دو تن دیگر از این سربازان حکایت می‌کند. به گزارش خبرنگار شهاب‌نیوز، گروه تروریستی جندالله وابسته به شرور مالک ریگی که فرزند معنوی گروه القاعده در ایران محسوب می‌شود، امروز شنبه ادعا کرد که دو تن دیگر از 16 گروگان خود را به قتل (شهادت) رسانده است. نام این دو سرباز، «عیسی پودینه» و «رضا زاهدی» اعلام شده است. گروهک مالک ریگی هفته گذشته نیز ادعا کرده بود که دو سرباز دیگر از 16 گروگان خود با نام‌های «علی محمدی رئوفی» و «محمد پیری» از فرماندهان پاسگاه سراوان را به شهادت رسانده است. با این وصف و بر مبنای ادعای گروه مالک ریگی، تاکنون 4 تن از 16 گروگان پاسگاه سراوان به شهادت رسیده‌اند.

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
خدا حفظشون كنه انشاءالله براشون دعا كنيد دوستان

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[size=18][align=center]گزارش خبرنگار فارس از تحركات موساد و سيا در مرزهاي غربي ايران[/align][/size]

[align=center][img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/A0668352.jpg[/img][/align]
خبرگزاري فارس: احداث مكان‌هاي شنود، آموزش تروريست‌ها، تأمين بودجه آنها با فروش مشروبات الكلي، دامن زدن به مسائل قومي تنها نمونه‌اي از مداخله موساد و سيا در مرزهاي غربي ايران است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاري فارس در كردستان عراق، در پي سخنان مقام معظم رهبري در جمع مردم سلحشور شهرستان "سقز " كردستان و افشاگري ايشان درباره دخالت گسترده آمريكا براي ايجاد ناامني و حمايت از تروريست‌ها در كردستان ايران، منابع كرد عراقي با تأييد سخنان معظم‌له اعلام كردند: آمريكا و رژيم صهيونيستي از بدو اشغال عراق درباره توطئه در كنار مرزهاي غربي ايران و بويژه كردستان ايران برنامه‌ريزي كردند.
اين منابع اعلام مي‌كنند: سازمان اطلاعاتي آمريكا و رژيم صهيونيستي با احداث مكان‌هاي شنود به شدت در تلاش هستند تا در شمال عراق پايگاهي براي نفوذ به ايران از دروازه كردستان جمهوري اسلامي ايران ايجاد نمايند، اين توطئه‌ها با بكارگيري، آموزش و اعزام تروريست‌هاي خرابكار از تشكيلات منافقين و تروريست‌هاي گروه‌هاي تجزيه‌طلب ضد انقلاب ايراني و عناصري از گروه پژاك و مزدوراني كه از سازمان‌هاي اطلاعاتي آمريكا و رژيم صهيونيستي حقوق دريافت مي‌كنند، صورت مي‌گيرد.
بنا بر اين گزارش، تجهيز اين گروه‌هاي تروريست به عناصر شبه نظامي با بكارگيري سلاح‌هاي مدرن از مدت‌ها پيش در دستور كار اشغالگران آمريكايي بوده است، تأمين بودجه اين افراد نيز از طريق قاچاق اسلحه و مشروبات الكلي و برخي اقلام ديگر تأمين مي‌شود كه در اين راستا واردات سلاح‌هاي توليدي كارخانه‌جات اسلحه‌سازي كه در تركيه و با مالكيت صهيونيست‌ها اسلحه توليد مي‌كند به داخل استان‌هاي كردستان و خوزستان ايران نيز در همين راستا ارزيابي مي‌شوند.
اين منابع صادرات مشروبات الكلي را نيز در جهت گسترش بي‌بند و باري و بي‌ثبات سازي اجتماعي ايران و كسب درآمدهاي كلان براي هزينه‌هاي مالي تروريست‌هاي تربيت شده مي‌دانند، هم‌ اينك آمريكا در چهار پايگاه نظامي در شمال عراق مشغول تعليم تروريست‌ها براي ايجاد خرابكاري و درگيري در مناطق مختلف كردستان ايران است، در اين راستا همچنين برخي از عناصر كرد عراقي نيز با اشغالگران عراق همكاري مي‌كنند.
اين گزارش مي‌افزايد: نيروهاي آمريكايي كه از حمايت جمعي از نيروهاي اطلاعاتي رژيم صهيونيستي برخوردار هستند با ايجاد زمينه‌هاي جنگ رواني عامل برانگيختن انگيزه‌هاي قومي در كردستان ايران هستند، در اين راستا جمعي از نيروهاي انصارالاسلام نيز كه تعداد آنها مشخص نيست، با نيروهاي نظامي آمريكا و مأموران امنيتي اسرائيل همكاري مي‌كنند.
منابع كرد عراقي تأكيد كردند: با توجه به اينكه آمريكايي‌ها طي پنج سال گذشته در شمال عراق با انگيزه‌هاي مشخص اقدام به اشاعه فحشا در كردستان عراق كرده‌اند، در اين زمينه نيز بر اين باورند كه با توزيع اقلام مبتذل بويژه فيلم‌ها و تصاوير مستهجن به داخل ايران از طريق كردستان نفوذ كرده‌اند.
همچنين در سفارت آمريكا در بغداد گروه ويژه‌اي تحولات در كردستان ايران را زير نظر داشته و با پايگاه‌هاي اطلاعاتي آمريكا در شمال عراق ارتباط تنگاتنگ دارند.
آنچه كه از عملكرد آمريكا و رژيم صهيونيستي در شمال عراق مشاهده مي‌شود، اين است كه آمريكايي‌ها به دنبال ايجاد يك مثلث براي انجام مقاصد شوم خود در شمال عراق، جنوب تركيه و كردستان ايران هستند و با هدف اينكه از اين طريق به ايران فشار وارد سازند، سعي در قرار دادن استان كردستان ايران در حالت نظامي و آماده‌باش را دارند.
با توجه به استقبال بي نظير و گسترده مردم كردستان در سفر اخير مقام معظم رهبري به اين منطقه مرزي، سياست تحريك كردهاي ايران و جداسازي آنها از اين كشور شكست خورده ازريابي مي‌شود.

http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=8802291643

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
امیدواریم که نیروهای اطلاعاتی عملیاتی ایران به نقشه شوم این ملعون ها پی ببرند و جولوگیری کنند البته اخیرآ توی کردستان یه خبرایی بوده که متآسفانه سانسور خبری اجازه پخش این اخبار ها رو نمیده

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اینکه نیروهای ایرانی از تحرکات بیگانگان بر آنسوی مرزها اطلاع و اشراف کامل دارند یعنی جای نگرانی نیست و اگر چنین اطلاعی نداشتیم که به طبع آن این قبیل اخبار اعلام نمیشد باید نگران می بودیم. هیچ غلطی نمی توانند بکنند این جوجه های اسرائیلی و آمریکایی و رو سیاه و دست از پا درازتر مثل اقدامات قبلی با شکست مواجه خواهند شد.

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]امیدواریم که نیروهای اطلاعاتی عملیاتی ایران به نقشه شوم این ملعون ها پی ببرند و جولوگیری کنند البته اخیرآ توی کردستان یه خبرایی بوده که متآسفانه سانسور خبری اجازه پخش این اخبار ها رو نمیده[/quote]
سلام عزیزم
خبر که زیاده اما یک کلاغ چل کلاغ هم شده مثلا ماجرای حمله به یگان ویژه ی نیرو انتظامی اونم با آرپی جی و فرار دروغه چون خونه ی ما نزدیکه اونجاست تیر میزنن ما میفهمیم! اونوقت نصفه شب جنگ راه بیوفته ما نفهمیم.(نگران نباشید با این اطلاعات کسی خونمونو پیدا نمی کنه!) icon_cheesygrin
این چیزا اینجا عادیه! خبر مهم اینه که ارتش کوهستان قندیل رو به بیابان قندیل تبدیل کرد! :lol:
با نیرو هوایی و زمینی.(البته این وسط یک سلاح هایه خفنی امتحان کردن که اگه بحث حفاظت نبود میگفتم شاخ در بیارید آخ قربون ارتش پرتوان بشم من آمریکا سگه کیه؟ :lol: )
بعدهم سپاه رفت و با توپخانه دوباره کوه ها رو برپا کرد! icon_cheesygrin
آخرشم واسه رو کم کنیه آمریکا بسیجیا اومدن کوه پیمایی.
icon_cheesygrin icon_cheesygrin
الان تو کوهستان قندیل پرنده هم پر نمی زنه چه برسه به پژاک!!! حتی سپاه 100٪انبارهای پزاک رو به غنیمت گرفت و تخلیه کرد!
اینا رو گفتم چون پرواضحه آمریکاییا خیلی قبل ترا با خبر شدن!
موفق و شاد باشید.
یاعلی

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
آره این خبر رو شنیده بودم و دلیل اینکه مقام معظم رهبری توی کردستان موند همین بوده برای پیگیری کارها اگه میشه اسم سلاح ها رو بگید نمیشه هم پخ کنید اگه نمیشه هم بی خیال

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]آره این خبر رو شنیده بودم و دلیل اینکه مقام معظم رهبری توی کردستان موند همین بوده برای پیگیری کارها اگه میشه اسم سلاح ها رو بگید نمیشه هم پخ کنید اگه نمیشه هم بی خیال[/quote]
سلام
دوستان یه نکته: ما اینجا به ارتفاعات شاهو و کوستان قندیل عراق و... همه میگیم قندیل!
منظور من قسمت ایرانیش بوده نه عراقی! یا همون ارتفاعات شاهو!

در قسمت پخ icon_cheesygrin هم یه کمک می کنم عزیزان به تکاپو بیوفتن پیداش کنن تا شاید طی این تکاپو اطلاعاتشون بیشتر بشه!

این سلاح ها توسط نیروی هواییه عزیز مورد استفاده قرار گرفته!

موفق و شاد باشید.
یاعلی

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

لطفا وارد سیستم شوید برای ارسال نظر

شما قادر خواهید بود بعد از ورود به سیستم این نظر را ترک نماییدورود به سیستم