karkas

تهدیدات تروریستی بر علیه جمهوری اسلامی ایران / خبر ، گزارش ، تحلیل و ......

Recommended Posts

بازم خداروشکر پاسگاه دست سپاه بوده اگه دست مرزبانی بود ممکن بود یه فاجعه دیگه رخ بده.

طرح بسیجی های ویژه بلوچ مثل اینکه بشدت جواب داده ... میگن خیلی منظم و کاری هستن و کارشون رو خوب انجام میدن

البته خوب باید مواظب هم بود تا فجایعی مثل تاسوکی دوباره رخ نده

مشکل پشتیبانی هوایی پاسگاه های مرزی در منطقه شرق و به خصوص سراوان به راحتی با ایجاد یک پایگاه هوایی و انتقال توکانوها برطرف میشه..

متاسفانه ما نه در نیروی هوایی و نه هوانیروز تجهیزات مناسبی برای اینگونه درگیری ها نداریم ، اونهایی هم که رونمایی شده مثل طوفان و تیزتک و.. به نظر میرسه به دلیل عدم اختصاص بودجه در حد همون دو سه نمونه باقی مونده ، این در شرایطیه که ما در غرب داعش رو داریم و در شرق جیش العدل و در شمال غرب پژاک و پ ک ک و همه هم به تجهیزات مشابهی نیاز دارن که هزینش چندان هم زیاد نیست.

احتیاجی به هیچ پایگاه جدیدی نیست به نقشه نگاه کن پایگاه چابهار بیخ گوش این منطقس ی اسکرامبل کمتر از 5 دقیقه میتونه هرجای منطقه به پشتیبانی بپردازه!

برای اینکار هم تجهیزات خاصی احتیاج نیست یک نقشه جی پی اس و یک غلاف دید حرارتی (FLIR) به همراه  بمب های لیزری سبک و خوشه ای و حتی بمب های سری ماارک 80 که همه در کشور موجودن

• Upvote 4
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

بازم خداروشکر پاسگاه دست سپاه بوده اگه دست مرزبانی بود ممکن بود یه فاجعه دیگه رخ بده.

طرح بسیجی های ویژه بلوچ مثل اینکه بشدت جواب داده ... میگن خیلی منظم و کاری هستن و کارشون رو خوب انجام میدن

البته خوب باید مواظب هم بود تا فجایعی مثل تاسوکی دوباره رخ نده

احتیاجی به هیچ پایگاه جدیدی نیست به نقشه نگاه کن پایگاه چابهار بیخ گوش این منطقس ی اسکرامبل کمتر از 5 دقیقه میتونه هرجای منطقه به پشتیبانی بپردازه!

برای اینکار هم تجهیزات خاصی احتیاج نیست یک نقشه جی پی اس و یک غلاف دید حرارتی (FLIR) به همراه  بمب های لیزری سبک و خوشه ای و حتی بمب های سری ماارک 80 که همه در کشور موجودن

منظور من در دراز مدت بود ، شما نمیتونید برای همیشه از پایگاه چابهار که وظیفش پوشش دریای عمان و شمال اقیانوس هنده اونم با چند تا F-4D جزو ضعیفترین پایگاه های نهاجا محسوب میشه (با وجود این که ماموریتش خیلی مهم و گستردس) برای چند تا وانت تاکتیکال استفاده کنید ؛ در هیچ جای دنیا مگر در شرایط اضطراری (بر اثر نبود امکانات مخصوص) از بمب افکن جت اونم فانتوم برای همچین ماموریتی استفاده نمیشه.تجهیزات اصولی پدافند در مقابل حمله به پاسگاه های مرزی بالگردهای مجهز به سامانه دید و هدفگیری در روز و شب مجهز به راکت اندازهای هدایت شونده ، موشک های لیزری در کلاس هلفایر با بردی بین 6 تا 10 کیلومتر و پرتابگرهای فلیر به اضافه هواپیماهای توربوپراپ در کلاس سوپرتوکانو مجهز به موشک های هوا به زمین سبک ، راکت انداز و بمب های هدایت شونده و غیر هدایت شونده مختلف هستند.البته کشورهایی که از پهپادهای مسلح هم برخوردار هستن در کنار این دو استفاده میکنند.

با توجه به این که سپاه مرز رو تحویل گرفته باید یک پایگاه چند منظوره برای توکانوها ، پهپادهای مسلح و بالگردهاش داشته باشه تا بتونه پشتیبانی پاسگاه های مرزی رو انجام بده چون اینطور که مشخصه حملات هر دفعه گسترده تر میشه ، وجود همچین پایگاه هایی در غرب و شمال غرب هم لازمه و میتونه توسط یگان هوایی مرزبانی هم ایجاد بشه.

• Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

دوستانی که از رونماییها ایراد میگیرن به نظرم بهتره، از فرماندهان ایراد بگیرن، اگر فرماندهانی مثل امیر اسماعیلی و امیر سیاری و سردار حاجی زاده و سردار فدوی در بخش زمینی به فرماندهی میرسیدن وضعیت بخش زمینی مون بهتر بود، بودجه هم به نظرم نمیتونه تنها دلیل اینگونه حوادث باشه، هنر فرمانده این باید باشه که برای نیروهای تحت امرش بودجه و تجهیزات مناسب تهیه بکنه. اگر قرار بود رونماییها نمایشی باشن باید مثلا در بخش پدافندی هم اینگونه میبود در حالیکه پدافند کشورمون در این یکی دو سال در حال پیشرفت چشمگیری میباشد که  نشاندهنده مدیریت صحیح امیر اسماعیلی هست.

یک نکته دیگر اینکه من اگر کاره ای بودم به فرمانده این پاسگاه نشان لیاقت میدادم و در عوض ...

• Upvote 6
  • Downvote 6

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

جدا چرا اینطوریه؟ راست راست میان میزنن و در میرن. توی پاسگاه یا کنار و اطراف آن نمیشه حداقل یک دونه از این رادارهای رازیت وطنی کارگذاشت؟ اون مهمات هوشمند توپخانه به درد کجا میخورن. اصلا به قول این دوستمون توپخونه کجاست؟ دوشکای عهد عتیق با اون لگد مزخزفش قرار نیست با کرد عوض بشه؟ اون خمپاره اندازهای 160 میلی متری وفا کجان؟ بابا میخورین لااقل نذارین راحت در برن. 26 تا ماشین گازشو بگیرنو انگار نه انگار. بریمستون نداریم قبول یک جستجوگر فروسرخ ببندین سر این ماوریکها لا اقل اونها رو استفاده کنید

• Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
خمپاره 60 فقط برای این جور مواقع بدرد می خوره لازم نیست از بمب ماوریک خوشه ایی و جنگنده اف 4 فنسر اف 7 استفاده کرد
  • Upvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

اخوی نمیتونن جمع و جورش کنن این چندمین باره؟ چرا تعارف را کنار نمیگذاریم. چرا نمیتونیم 26 تا ماشین رو چند کیلومتر مانده به پاسگاه مرزی متوقف کنیم. اصلا سئوال اینجا است چرا متوجه حمله نمیشیم؟؟؟ خب پهپاد 24/7 که نداریم. عیب نداره. دیگه دوربین ترمال و رادار رازیت چی  اینها رو هم نداریم یا داریم و روش استفاده ازشون رو بلد نیستیم. حرف من اینه به هر دلیلی اونها زدن و ما خوردیم و تلفات دادیم. چرا به راحتی میزاریم در برن؟ پهپاد فطرس با ماوریک وطنی اگه ساخته شده چرا استفاده نمیکنیم. اگه ساخته شده و عملیاتی نیست چرا نشونش میدیم؟ و و و و....

ویرایش شده در توسط haghbinbehnam
  • Upvote 8

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

من موندم هی میان میگن فلان صلاح ساختیم.....کی میخان استفادم کنند...........از اینجا واجب تر مگه جایی هست ...دفعه بعد اگه حمله کردند30..40 تا شهید دادیم چه جوری میخان جواب خدا رو بدند...صلاح باسه استفادست دیگه..نه باسه ترشی انداختن

• Upvote 4
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

تلاش جان شما که علاقه به خندادن مرغ پخته داریکاش به پستی که یکی دو روز پیش در مورد هواپیماهای توربوپراب و مقایسه ای که با جت ها کردی نوشتی نگاه میکردی

من هنوز هم سر حرفم هستم پرنده های توربو پراب بهترین نوع برای این عملیات ها هستن ولی آیا ما همچین پرنده ای داریم؟

تعدادی توکانو سپاه داره که تا حالا فقط نهایتا با پاد های راکت دیده شدن و نه سامانه فلیر دارن نه دید در شب و نه در حال حمل بمب و از اون بدتر جایی هستن که هیچ نیازی به بودنشون نیست

من در مورد بهترین راهکار حرف نزدم در مورد حداقل هایی که امروز و این ساعت و این دقیقه وجود دارن حرف زدم و بخاطر همین از اون پایگاه حرف زدم چون هست و امکانات دارد!

ضمنا علاوه بر فانتوم های دی این پایگاه الان دارای تعدادی میراز تازه اورهال شده هم هست!

حالا الان اسکرامبل بلند شده و مجهز به بمب های لیزری داره میره اگت ها رو هم از طریق رادار دیده بمب لیزری رو برای اهداف ثابت استفاده میکنند و نه در برابر اهداف پر تحرکی مثل هایلوکس

بمب لیزری یک مثال از توانایی ما بود وگرنه برای این وحشی ها تعدادی مارک 82 و نهایتا بخواهیم ولخرجی کنیم چند عدد BL755 از هر لیزری بهتر است

چرا نمیگی چرا یه خمپاره ساده تو پاسگاه مرزی نبوده

با چند تا خمپاره همه رو تیکه پاره میکردند

شما از کجا میگی نبوده؟

اتفاقا اونجور که من خبردار شدم بوده و استفاده هم شده و همین ها باعث شده 150 تا وحشی مجهز نتونن یک پاسگاه  حدود 15 تا 50 نفری محاصره شده رو نگیرن همین خمپاره ها و نارنجک اندازها به دادشون رسیده

طرف هم ابله نیست حداقل اندازه یک تکاور ما دوره دیدن و از نظر اعتقاد و توانایی جسمی و هنر تاکتیک و تکنیک هم چیزی نگویم بهتر است.

من نمیدونم ارتش چیکارتون کرده که شما دست از سرش برنمیدارید

آها از اول بگو بحث سپاه و ارتش است و ما نمیفهمیم!!!

من وقتی گفتم چرا شیراز جنگنده باشه چابهار نباشه روی اول حرفم با همین سوخو 25 های سپاه بود برادر!

پس برای من ارتش و سپاه نکن که از عملکرد هیچکدام در بحث هوایی و جنگ های مدرن راضی نیستم چون هر دو فقط خرج بدون بازده هستند چه نیروی هوایی ارتش چه سپاه سربازای ما چند ساعت درگیر بودن به اندازه 5 دقیقه راه هوایی کمکشون نیومدن این برای من مهمه!

ضمنا اینقد نگویید هوانیروز شب کاری ازش ساخته نیست چارش یک عینک دید در شبه و حداقل با این عینک میتونن از تیربار کبری استفاده کرد همونطور که آمریکایی ها در نبرد شبانه حتی با جنگنده ای مثال وارتاگ از همین عینک ها استفاده میکنن و یا میکردن!

چطوره که ستون زرهی ارتش میره جلو ( چند سال پیش ) بعد توپخونه سپاه 50 کیلومتر عقب تر وایمیسته تا اگه ارتش کشید عقب ، نیروهای ارتش رو بگیره زیر تیش به جای اینکه جلو تر وایسه و ایجاد پوشش آتش کنه ؟

ویرایش شد.......

اونوقت این عملیات مهم زرهی چند سال پیش کجا بوده حتما در مقابل پزاک؟؟؟

بحث فرار هم بماند....

دست از سر ارتش بردارید

بر نمیداریم خرجشون میکنیم باید عملکرد داشته باشن نه ارتش بلکه نیروی انتظامی سپاه اطلاعات همه باید وظیفشون رو انجام بدن نه اینکه کشورمون تبدیل شه به سوریه دوم!

• Upvote 16
  • Downvote 6

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

یعنی یه  پادگان لنگ یه تیربار بودن ! :-x

من از این حرصم میگیره که ما میدونیم اونا حمله میکنن raised_eyebrow

ولی همیشه یه قدم عقبیم icon_eek

این دفعه کمین نزدن talk_to_the_hand

تعدادشونم کم نبود :straight:

عملا لشکر کشی کردن :chatterbox:

مگه سوریه است! که بیان پادگانو بفرستن هوا! :frustrated:

دارن از تاکتیک زامبی های وهابی استفاده میکنند :-o

ماشین های بمب گذاری شده :pumpkin:

اقا ایندفعه اگه تونل زدن کل پادگانو فرستادن هوا تعجب نکنید :waitung:

برنامه ریزی کردن  جلو نیروی پشتیبانی رو گرفتن  :nerd:

اونام می دونن که ما پشتیبانی هوایی نداریم و شب دستو پامون بستست feeling_beat_up

من موندم اگه یه نیروی کلاسیک حمله کنه ما چیکار میکنیم ... :star:  :whistling:  :13:

• Upvote 9

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

26 تا خودرو با حدود 150 نفر نیرو حمله میکنن  در اولین اقدام برجک درب ورودی رو با آرپی جی میزنن و خوشبختانه سرباز خودشو میندازه پایین و طوریش نمیشه . در اقدام بعدی یک خودرو پر از مواد منفجره رو به کنار دیوار پادگان میرسونن که متاسفانه به علت مشکل همیشگی یعنی گیر کردن تیربار در اون لحظه موفق نمیشن که خودرو رو قبل از رسیدن کنار دیوار و بنا به روایتی به داخل محوطه پاسگاه بزننش  سپس راننده خودرو پیاده شده و فرارمیکنه و خودرو با ریموت منفجر میشه و نیمی از پاسگاه خراب میشه در بین راه به نیروهای کمکی تکاور هم عده ای دیگر کمین میزنن و مانع رسیدن نیروی کمکی میشن در این بین یک بسیجی ویژه بلوچ هم تیر میخوره و به شهادت میرسه و حدود دو تا پنج نفر هم زخمی میشوند و یک نفر از هم از نیرو های اشرار کشته میشه

عامل موفقیت ما در این عملیات که به نسبت تلفات کمی داشتیم  و دشمن کاملا مجهز (آرپی جی اس پی جی و توپ 106) و با نفراتی در حدود 7 تا 8 برابر هوشیار بودن پاسدار مسئول و بیدار بودن تمامی بسیجی ها ، سربازان و پاسدارها بوده که باعث میشه غافلگیر نشن و به بهترین روش دفاع رو انجام بدن و ازنزدیک شدن بیشتر نیروهای اشرار به پاسگاه جلوگیری کنن.

منبع این اطلاعات کجاست برادر تلاش؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

یه نکته جالب اینکه ما توی هر موردی که نیاز به تکنولوژی پیشرفته داره مانند موشک پدافند ناوشکن زیر دریایی اورهال هواپیما هم شرقی هم غربی هم پیشرفت کردیم اونم با این همه تحریم هم دارای فرماندهان لایقی هستیم ولی نیروی زمینی یه مشت تفکرات فسیل و 1914 و دور از جنگهای نوین حاکمه هنوز به دیوار گوشتی اعتقاد دارن هنوز نفهمیدن جنگهای الان مهمترین و تاثیر گزارترین دقایقشو تو شب سپری میکنه ولی دریق از یه دوربین دید در شب دریق از یه دوربین حرارتی انگار همه چی با جهانآرا و صیاد رفته از این ارگانها فقط هر چند وقت یه بار 4 تا ادوات میارن میگن ما ساختیم ما توانستیم بعدم میره تو انبار و والسلام.

ویرایش شده در توسط ldmdff
  • Upvote 9

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

تلاش عزیز

نه من باید عینک دید در شب بدم به هوانیروز و نه شما

باید فرماندهان و وزارت داع و ... باید به فکر باشه که نیستند

و بنده هنوز معتقدم بمبآران کور فانتوم ها هیچ فایده ای نداره ، باید بدونه کجا رو بزنه یا نه ؟

باید یه نشان گذار لیزری و یا نارنجک ها و منور هایی باشه که به جنگنده بگه تو دل شب کجا رو باید بزنی یا نه؟

وقتی شما میگی یه تیر بار بوده اون هم گیر کرده ، خب من فکر میکنم که خمپاره انداز هم نبوده

من نمیدونم تیربار گیر کرد ، بقیه کجا بودند که طرف اومده ماشین رو پارک کرده بعد هم زده به چاک ؟

4 تا تک تیرانداز نباید کاور بده ؟

اصلا این تعداد ماشین یکی و دوتا که نبوده بگیم از دستشون در بره ، چیزی نبوده که قبل از این که این ها نزدیک پاسگاه بشن این ها رو شناسایی کنه ؟

• Upvote 3
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اگه دوتا تیربار اخگر که چن ساله رونمایی شده تو پاسگاه مرزی باشه حجم آتشش کافیه.خیلیامون سربازی رفتیم.همه دیدیم واقعیت نیروهای ما و تجهیزاتشون چیز دیگریست...
یه نکته دیگه اینه که مثلا سپاه تا بخواد هماهنگی کنه با ارتش برای عملیات هوایی ککلی طول میکشه.این تو جنگم بود.کلا ایرانی جماعت عاشق نامه بازیو وقت تلف کردنیم..
در نهایت اینبار فقط شانس آوردیم.حتی یه تصویر از جنازه این اشرار منتشر نشده.یعنی زدن و رفتن.پس شانس آوردیم عجیب.دفعه بعدی خدا رحم کنه
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.