karkas

تهدیدات تروریستی بر علیه جمهوری اسلامی ایران / خبر ، گزارش ، تحلیل و ......

Recommended Posts

خودداری علمای اهل سنت استان گلستان از شرکت در نماز جماعت علمای شیعه

تاریخ عکس هشتم خردادماه۱۳۹۴

در نشست صمیمی روحانیون شیعه و سنی استان گلستان با یادگار امام

کد خبر: 85945 | تاریخ خبر: 08/03/1394

منبع عکس

http://www.jamaran.ir/PhotoNews-gid_78282-id_86628.aspx

24_IMG_5088.jpg

سلام

در جریان موضوع این اتفاق نیستم ولی احتمال میدم یکی هنگام برگزاری نماز عصر شیطنت کرده و عکس گرفته . اهل سنت بر خلاف شیعیان که به روال معمول نماز ظهر و عصر را بعد از اذان ظهر می خوانند ، معمولا نماز عصر را بعد اذان عصر به جای می آورند. fi_lone_ranger

• Upvote 5
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

.اون بی شعوری هم که اینجوری تیتر میزنه...........باید باباشو در اورند که دیگه تیتر منا فقانه نزنه........

پست ارسالی بدلیل تهدیدات امنیتی حذف شد به همین دلیل از بقیه کاربران هم درخواست می شود پستی از من کوت نکنند

ویرایش شده در توسط FBI
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

در میان مذاهب موجود یکی از مهمترین اختلافات فقهی بین اهل سنت و جماعت و شیعه امامیه مسح یا غَسل پا در وضوء است

که بر اساس آن اهل سنت اقتدا به شیعه در نماز را درست نمی دانند

منبع

http://www.esmaeelyeh.net/index.php?newsid=474

سایت رسمی مدرسه علوم دینی اهل سنت قشم

ولی معمولا در اینگونه مراسمات به جهت حفظ ظاهر هم که شده این کار صورت میگیره....

پیش از این هم بارها این اتفاق افتاده...

اقتدای اهل سنت به امام جماعت شیعه و بالعکس:

http://www.jonbeshnet.ir/sites/default/files/media/image/1619_52654.jpg

http://hizbullahcyber.com/sites/default/files/styles/node_singlepic/public/content/images/story/93-10/23/7%20(2).jpg?itok=vzkkAgGV

• Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

.اون بی شعوری هم که اینجوری تیتر میزنه...........باید باباشو در اورند که دیگه تیتر منا فقانه نزنه........

پست ارسالی بدلیل تهدیدات امنیتی حذف شد به همین دلیل از بقیه کاربران هم درخواست می شود پستی از من کوت نکنند

ویرایش شده در توسط FBI
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

برادر من؛ بنده هم عرض کردم

ولی معمولا در اینگونه مراسمات به جهت حفظ ظاهر هم که شده این کار صورت میگیره....

بنده دارم بین دوستان اهل سنت زندگی میکنم!

اون هم عزیزان ترکمن که از نظر فقهی بین سایر اهل سنت دیدگاه بهتری نسبت به شیعیان دارن...

تو برنامه سفر سید حسن خمینی مطمئناً شیطنتی از جانب برگزار کنندگان رخ داده وگرنه این اتفاق نمی افتاد....

• Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

اون هم عزیزان ترکمن که از نظر فقهی بین سایر اهل سنت دیدگاه بهتری نسبت به شیعیان دارن...

تو برنامه سفر سید حسن خمینی مطمئناً شیطنتی از جانب برگزار کنندگان رخ داده وگرنه این اتفاق نمی افتاد....

بنده هم بارها خارج از کشور به برادران اهل سنت اقتدا کرده و آنها هم بارها در نماز به بنده اقتدا کرده‌اند. اگر علما دست از تکفیر هم بردارند، مردم با هم مشکلی نخواهند داشت.

• Upvote 9

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

از مدیریت میخوام که پست های مربوط به نماز جماعت و همچنین پست بنده رو بعد از چند روز حذف کنن که ماندگار نباشه

این بحث نماز صحت داره و در استان ما هم هست که علمای اهل سنت با اهل تشیع نماز نمی خونن.البته یه ده درصد از اهل سنت به این موضوع اهمیت نمی دن

من تو دوران دانشجویی به دلیل صرفه جویی با دوستان تو یه محله فقیر نشین کرد تو شهر ارومیه خونه گرفته بودیم .فاصله ما با مسجد اهل تسنن 10 متر بیشتر نبود.من نمازهامو با اونا جماعت میخوندم.  تو اموزشی تو کرج،تو شهر خودمون از هر روحانی که میپرسم میگن اقتدا به پیش نماز اهل تسنن باعث میشه نمازت باطل بشه.

• Upvote 2
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

از مدیریت میخوام که پست های مربوط به نماز جماعت و همچنین پست بنده رو بعد از چند روز حذف کنن که ماندگار نباشه

این بحث نماز صحت داره و در استان ما هم هست که علمای اهل سنت با اهل تشیع نماز نمی خونن.البته یه ده درصد از اهل سنت به این موضوع اهمیت نمی دن

من تو دوران دانشجویی به دلیل صرفه جویی با دوستان تو یه محله فقیر نشین کرد تو شهر ارومیه خونه گرفته بودیم .فاصله ما با مسجد اهل تسنن 10 متر بیشتر نبود.من نمازهامو با اونا جماعت میخوندم.  تو اموزشی تو کرج،تو شهر خودمون از هر روحانی که میپرسم میگن اقتدا به پیش نماز اهل تسنن باعث میشه نمازت باطل بشه.

با سلام خدمت همه دوستان گرامی

پس چرا در موسم حج فتوی می دهند نماز جماعت را می توان به امامت اهل سنت در مسجدالحرام خواند ؟ تنها شرطی هم که می گذارند این است که اتصال صفوف رعایت شود . یعنی جوری نایستی که در صفوف پشت امام قرار نگیری .

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

در میان مذاهب موجود یکی از مهمترین اختلافات فقهی بین اهل سنت و جماعت و شیعه امامیه مسح یا غَسل پا در وضوء است

که بر اساس آن اهل سنت اقتدا به شیعه در نماز را درست نمی دانند

نویسنده: شیخ محمد تشیخ مدرس مدرسه علوم دینی اهل سنت

1403283487_tashayokhmohama.jpg

منبع

http://www.esmaeelyeh.net/index.php?newsid=474

سایت رسمی مدرسه علوم دینی اهل سنت قشم

بنده هم بارها خارج از کشور به برادران اهل سنت اقتدا کرده و آنها هم بارها در نماز به بنده اقتدا کرده‌اند. اگر علما دست از تکفیر هم بردارند، مردم با هم مشکلی نخواهند داشت.

با سلام خدمت همه دوستان گرامی

پس چرا در موسم حج فتوی می دهند نماز جماعت را می توان به امامت اهل سنت در مسجدالحرام خواند ؟ تنها شرطی هم که می گذارند این است که اتصال صفوف رعایت شود . یعنی جوری نایستی که در صفوف پشت امام قرار نگیری .

بسيارى از اهل ‏سنت قاعده‏ اى را قبول نموده‏ اند بدين مضمون كه: «كُلُّ مَنْ صَحَّتْ صَلاتْهُ لِنَفْسِهِ صَحَّتْ صَلاتَهُ لِغَيْرِهِ» هر كس كه نمازش در نظر خودش صحيح باشد، براى ديگران نيز صحيح است. ابن عابدين كه از علماى بزرگ احناف مى‏باشد، از اين قاعده به عبارت (قيل) تعبير نموده است و مى‏نويسد: «وَ قيلَ [العبرة] لِرَأْىِ الإِمامِ وَ عَلَيْهِ جَماعَةٌ. قالَ في النَّهايةِ: وَ هُوَ أَقْيَسَ وَ عَلَيْهِ فَيَصِحَ الإقتداءِ وَ إنْ كان لا يَحْتاطُ» عده ‏اى معيار صحيح بودن اقتدا را بر اساس نظر امام جماعت میدانند. صاحب نهايه اين قول را موافق قياس میداند. در نتيجه اقتدا به كسى كه احتياط نمیكند و مراعات فرايض را نمیكند جايز است.

قاضى ابويوسف كه دومين شخصيت مذهب حنفى مى‏باشد، بر اساس همين قاعده، پشت سر هارون الرشيد نماز خواند در حالى كه طبق مذهب امام ابوحنيفه و حتى بنا به نظر ابو يوسف، وضوى خليفه باطل بود. شارح عقيده طحاويه نيز عمل ابويوسف را دليل جواز اقتدا به پيروان مذاهب ديگر دانسته و مى‏نويسد: «أَنَّهُ لمَّا حَجَّ مَعَ هارُونُ الرّشيدِ فَاحْتَجَمَ الخَليفَةَ وَ أَفْتاهُ المالِك بِأَنَّه لا يَتَوَضَّأُ وَ صَلىَّ بَالنّاسِ، فِقيلَ لِأَبي يُوسُفَ: أَصَلَّيْتَ خَلْفَهَ؟ قالَ: سُبْحان َاللَّهِ أميرُ المُؤْمِنينَ. يُريُد بِذلكَ إِنْ تَركَ الصَّلاةَ خَلْفَ وُلاةِ الامُورِ مِنْ فِعْلِ أَهْلِ البِدَعِ»؛[9] در مورد ابويوسف روايت مى‏شود، در سفر حجى كه با هارون الرشيد همراه بود. هارون حجامت نمود و امام مالك فتوا داد كه وضويش باطل نشده است و هارون با مردم نماز خواند. از ابو يوسف پرسيدند: آيا شما هم پشت سر هارون نماز خوانديد؟ گفت: سبحان اللَّه وى اميرالمؤمنين است. منظور وى از اين جمله اين بود كه شركت نكردن در نماز جماعت حاكمان و ولات امر از اعمال اهل بدعت است».

فتواى مهم دانشمند بزرگ اهل‏ سنت، علامه وهبه زحيلى بر اساس همين قاعده مى‏باشد، ايشان مى‏فرمايند: «أَرى لُزومَ الاخْذِ بِمَذْهَبىَ المالِكيَّةِ وَ الحَنابِلَةِ في الشِّقِّ الاوّلِ لاَنَّهُ الاَصَحُّ مَنْطِقاً وَ تَكُونُ الصَّلاةُ خَلْفَ المُخالِفينَ في الفُرُوعِ المَذْهَبيَّةِ صَحيحَةٌ غَيْرُ مَكْرُوهَةٍ إِذالعِبْرةُ بِمَذْهَبِ الإِمامِ لاِنَّ الصَّحابَةَ وَ التَّابِعينَ وَ مَنْ بَعْدُهُمْ لَمْ يَزَلْ بَعْضُهُمْ يَأْتَمُّ بِبَعْضٍ مَعَ إِخْتِلافِهِمْ في الفُروعِ، فَكان ذلكَ إجْماعاً وَ بِهِ تَنْتَهي آثارُ العَصَبيَّةِ المَذْهَبيَّةِ» به نظر من عمل به دو مذهب مالكى و حنبلى در اين مسأله صحيح‏تر و منطقى‏تر مى‏باشد و نماز پشت سر مخالفان در مذهب، صحيح بوده وكراهت ندارد. زيرا نخست، ملاك و معيار مذهب، امام جماعت مى‏باشد. و دوم، صحابه و تابعين و افرادى كه بعد از آنان آمدند، همواره پشت سر همديگر نماز مى‏خواندند با اين كه در فروع مذهب با هم اختلاف داشتند. سوم مسأله صحّت اقتدا به مخالفان اجماعى است. چهارم با اين كار، اختلافات و تعصبات مذهبى از بين مى‏رود.

عبدالرحمان جزيرى دانشمند بزرگ اهل‏ سنت، در مورد دو مذهب مالكيه و حنابله مى‏نويسد: «بنا به اين دو مذهب، نماز پشت سر مخالفان مذهب جايز است، زيرا «المالكِيَّةُ وَ الحَنابِلَةُ قالُوا: ما كان شَرْطاً في صِحَةِ الصَّلاةِ فَالعِبْرةُ فيهِ بِمَذْهَبِ الإِمامِ فَقَط» ملاك و معيار در اين دو مذهب، صحت نماز بر طبق مذهب امام جماعت مى‏باشد.

مفتي مصر آقاي دكتر نصر فريد و اصل درباره اقتداي به مخالف مي نويسد: كل مسلم يومن بالله و يشهد ان لا اله الا الله و محمد رسول الله و لاينكر معلوما من الدين بالضروره و هو عالم بالاركان الاسلام و الصلاه و شروطها و هي متوفره فيه فتصح امامته لغیره و امامه غيره له اذا توافرت فيه تلك الشروط و لو اختلف مذهبها الفقهي، و شيعه اهل البيت من نحلهم و تشيع معهم لله و لرسوله و اهل بيته و صحابته جميعا و لاخلاف بيننا و بينهم في اصول الشريعه الاسلامیه و لافيما هو معلوم من الدين بالضروره و قد صلينا خلفهم و صلوا خلفنا في طهران و في قم في الايام التي شرفنا الله بهم في دوله ايران الاسلاميه و ندعوا الله ان يحقق وحده الامه الاسلامیه و يرفع عنهم اي شقاق او نزاع او خلاف قد حل بهم في بعض مسايل الفروع الفقهيه المذهبيه.(اخبار التقريب، رقم 51 و 52، ص 27 و 28) هر مسلماني كه به خدا ايمان دارد و شهادتين مي­گويد و ضروريات دين را پذيرفته و او آگاه به اركان اسلام و نماز و شرايط آن مي­باشد، امامت او براي ديگران و امامت ديگران براي او در صورت داراي بودن آن شروط صحيح است هر چند از نظر فقهي با يكديگر اختلاف داشته باشند و پيروان اهل بيت از اين قبيل مي­باشند و در اصول شريعت با يكديگر اختلافي نداريم. از اين رو ما در تهران و قم پشت سر آنان نماز خوانديم.

عبدالرحمان شرقاوي نیز مي نويسد: و نحن نصلي وراء الامام الصالح شيعيا كان ام سنيا... مالكيا كان ام حنيفا ام شافعيا ام حنبليا ام ظاهريا... (علي ام المتقين، ج 1، ص 8) ما به هر امام جماعتی که صالح و شایسته باشد خواه شیعی باشد یا سنی، مالکی باشد یا حنفی، شافعی باشد یا حنبلی یا ظاهری، به او اقتدا می­کنیم.

منبع

ویرایش شده در توسط oldmagina
  • Upvote 13

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

اینجا میل سه جانبه هستش . من وجب به وجب اینجاها رو  رفتم . یعنی جز خطرناک ترین جاها در مرز است به علت جغرافیا منطقه .
اصل امنیت اونجا با سپاه و بسیجی بومی ها هست . مرزبانی هم هست  ...

ملک سیاه کوه بهش میگیم ما..! از اون جا تا زاهدان 40 تا 50 یا حتی 20 کیلومتر فاصله است..سال 89 مالک میخواست از اونجا خودشو برسونه زاهدان تو کمین صابرین افتاد یک تیر به دست با کفایت شهید موسوی خورد به پای چپش..! بگذریم..!

• Upvote 9
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

همه ایران سرای من است تا وقتی تبعیض قومیتی مذهبی اقتصادی حاکم باشه همین داستان هست و بس 

چقدر برای این مردم شریف سرمایه گذاری کردید چقدر در اداره جامعه بهشون فرصت دادید چقدر به 

خواسته های مردم این قسمت از خاک ایران اهمیت دادید و بفکر فرهنگ و اقتصاد و بهداشتشون بودید 

چند تا از مازراتی سوارها و پورشه سوار ها توی سیستان هستند .فساد از سرو ته شهر تهران داره بیرون 

میزنه و کل سرمایه کشور داره صرف کارهای بیهوده و بی ارزش میشه در صورتی که میشه با سرمایه

هایی بسیار کمتر از این میشه این سرمایه مردمی رو موافق با منافع کشور کرد نه مفخالف و تنها با نیروی 

سرکوب خابوندش .پاکستان -افغانستان بیشتر از عربها با ما پیوند تاریخی  دارند 

• Upvote 13
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

همه ایران سرای من است تا وقتی تبعیض قومیتی مذهبی اقتصادی حاکم باشه همین داستان هست و بس 

چقدر برای این مردم شریف سرمایه گذاری کردید چقدر در اداره جامعه بهشون فرصت دادید چقدر به 

خواسته های مردم این قسمت از خاک ایران اهمیت دادید و بفکر فرهنگ و اقتصاد و بهداشتشون بودید 

چند تا از مازراتی سوارها و پورشه سوار ها توی سیستان هستند .فساد از سرو ته شهر تهران داره بیرون 

میزنه و کل سرمایه کشور داره صرف کارهای بیهوده و بی ارزش میشه در صورتی که میشه با سرمایه

هایی بسیار کمتر از این میشه این سرمایه مردمی رو موافق با منافع کشور کرد نه مفخالف و تنها با نیروی 

سرکوب خابوندش .پاکستان -افغانستان بیشتر از عربها با ما پیوند تاریخی  دارند 

کلیت حرفتون صحیحه ولی قسمتی که پر رنگ کرده ام خدا را شکر که در سیستان عزیز نیست.

مفت خورهای پورشه و ... سوار خار در چشم ملت محروم هستند. بله دزدی و بی کفایتی و فساد سیستماتیک و تمایل و ولع مردم و مسئولین برای ثروت اندوزی و فخر فروشی در جامعه زیاده

ان شاء الله به زودی ریشه مفسدینی را که با مکیدن خون مردم پورشه و خانه 16 میلیاردی و خانه در دوبی و ... خریده و با فخر فروشی و دین ستیزی و وقاحت& نمک به زخم مستضعفین می پاشند را از زمین پاک ایران درآورده و به جهنم مادی گرایی خواهیم فرستاد

ضمنا: برادران عزیز سیستانی و دلاوران بلوچ دست میرزاد ایرانی با فرهنگ الحق که زخمی که دشمن تکفیری از شما بخوره براش زجرآورتره

• Upvote 8

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

شهادت یکی از نیروهای مرزبانی در سراوان

فرمانده مرزبانی سیستان و بلوچستان با اشاره به شهادت یک مرزبان هنگ مرزی سراوان در درگیری با قاچاقچیان مسلح گفت: این افراد به کشور پاکستان متواری شده‌اند و ما اعتراض‌مان را به پاکستان ابلاغ کرده‌ایم.

سردار سرتیپ پاسدار رهام‌بخش حبیبی فرمانده مرزبانی سیستان و بلوچستان در گفت‌وگو با فارس، با اعلام این خبر اظهار داشت:‌ مرزبانان هنگ مرزی فراوان با اشرافیت اطلاعاتی از قصد یک باند قاچاق مواد مخدر برای انتقال محموله به داخل کشور آگاه شدند.

فرمانده مرزبانی سیستان و بلوچستان تصریح کرد: در سحرگاه امروز مرزبانان موفق شدند سوداگران را در محاصره خود قرار دهند و سوداگران مرگ پس از رویارویی با مأموران بدون توجه به هشدارهای پلیس به سمت مأموران تیراندازی کردند که با واکنش سریع و مقتدرانه آنها مواجه شدند و با برجا گذاشتن محموله مواد مخدر و با استفاده از کوهستانی بودن منطقه به عمق کشور پاکستان گریختند.

این مقام ارشد مرزبانی سیستان و بلوچستان با تأکید بر برخورد متقابل و مقتدرانه با قاچاقچیان و متجاوزین به حریم ایران، گفت: در این عملیات قاچاقچیان مسلح با برجا گذاشتن یک تن و 670 کیلو مواد مخدر، تعدادی چهارپا، 4 دستگاه تویوتا و 3 دستگاه موتور از صحنه متواری شدند.

سردار حبیبی بیان داشت: متأسفانه یکی از مرزبانان غیور هنگ مرزی فراوان به نام ستوان دوم اسحاق سیاسرمقدم در این درگیری به درجه رفیع شهادت نائل شد.

فرمانده مرزبانی سیستان و بلوچستان با ابراز تأسف از شهادت این مرزبان غیور اظهار داشت: کشور ایران اعتراض شدید خود را به کشور پاکستان به‌دلیل عدم نظارت و کنترل مرزها و همچنین مبارزه با فعالیت گروهک‌ها و قاچاقچیان مسلح به این کشور اعلام کرده است.

سردار حبیبی ادامه داد: متأسفانه در عمل شاهد بی‌توجهی و نابسامانی دستگاه‌های نظامی و امنیتی کشور پاکستان هستیم.

فرمانده مرزبانی سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: مراتب اعتراض جمهوری اسلامی ایران به پاکستان ابلاغ شده و از طریق دستگاه دیپلماسی در حال پیگری هستیم و این موضوع در دستورکار قرار گرفته است.

http://fararu.com/fa/news/238461/%D8%B4%D9%87%D8%A7%D8%AF%D8%AA-%DB%8C%DA%A9%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%D9%86%DB%8C%D8%B1%D9%88%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%B2%D8%A8%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D8%B3%D8%B1%D8%A7%D9%88%D8%A7%D9%86

• Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

جایی خوندم جیش الشیطان مدعی شده ایران در عمق 30 کیلومتری پاکستان به اونها حمله کرده؟ آیا این خبر درسته دوستانی که به سایت این گروهک دسترسی دارن می تونند تایید کنند؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.