karkas

تهدیدات تروریستی بر علیه جمهوری اسلامی ایران / خبر ، گزارش ، تحلیل و ......

Recommended Posts

همه ما شرمنده خون شهدا هستیم از کارگرو کارمندو بیکارو جوان و پیر

اون آقازاده ها و وام بگیرای فراری و نجومی بگیر ها (که بویی از انسانیت نبردن)شرمنده مردم کارگر و بیکار و فقیر هستن

ویرایش شده در توسط maysam_b_e
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
11 minutes قبل , maysam_b_e گفت:

اون آقازاده ها و وام بگیرای فراری و نجومی بگیر ها (که بویی از انسانیت نبردن)شرمنده مردم کارگر و بیکار و فقیر هستن

دوست عزیز ... نکنید اینکارارو ...درست نیست با همه چیز بازی و سیاسی کاری نمیکنند ... توی همه کشورهای دنیا مثل همینجا و همین مردم برای شهیدانشون که برای کشور و مردم شهید شدند ارزش قائل هستند ...

• Upvote 4
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
12 minutes قبل , maysam_b_e گفت:

حق با شماست. ما مردم ایران فارغ از هر شغل و طبقه ای مدیون شهدا و سربازان این مرز و بوم در هر لباسی که داوطلبانه دارند با جانشون برای این کشور تامین امنیت می کنند هستیم. سربازان مظلوم گمنام که بیشتر و همچنین سربازان داوطلب خارج از مرزها.

همیشه در فتنه هایی اینچنینی ضدانقلاب از رخنه های امنیتی سوء استفاده میکنه و چنین فجایعی رقم میخوره. احتمالا میتونسته ربطی به این ماجراها هم داشته باشه و شاید پیگیر دنباله ای از همین حوادث بودند چون از نیروهای اطلاعاتی بودند با این اوصاف خبر و شاید هم خیانتی چیزی در میون بوده.

اقلیم کردستان عراق هم گویا با این رخدادها کمی اعتماد به نفس گرفته ( کدوم از دشمنان این کشور نگرفتند ) و همینطور ضدانقلاب. متاسفانه هزینه ی کم کاری دولت ها و ارگان ها و مسئولان و مدیران هم گاهی به دوش این عزیزان هست و آقا زاده و رانت خوار و مفسد مدیون نیستند بلکه خائن به خون این عزیزان و دستانشون به خون این عزیزان آغشتست بهتره بگیم.

• Upvote 5
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

دوست عزیز کجای حرف من سیاسی بود

این که به شهدای این مرز و بوم احترام گذاشتم سیاسی بود؟

یا این که پژاک را دشمن این مرز و بوم میشناسم بوی سیاسی میداد؟

هزینه ندانم کاری ها و سیاسی کاری ها و کم کاری ها و دزدی ها و رانت خواری ها و... یه عده را که خود ما انتخابشون کردیم نباید جوانان پاک این میهن بدن

نماینده ای که حقوق بیشتر را میخواد یا نماینده ای که رانت های خودشو حق خودش از سفره انقلاب میدونه و یا رییس جمهوری که مشکل اقتصادی را ول کرده چسبیده به آزادی های مدنی و ... را ما خودمون انتخاب کردیم

ما با انتخاب های نادرستمون با انتخاب های بی فکرمون این آدم ها را بالا آوردیم و وضعمون عوض نمیشه مگر اینکه انتخاب هامون با فکر و بر اساس لیاقت و تعهد و تخصص باشه نه بر اساس جهت گیری های سیاسی

من نه اصولگرا هستم نه اصلاح طلب و نه اعتدال گرا 

من وطنم را و تک تک مردم وطنمو دوست دارم و به تک تک شهدایی که جونشو واسه این وطن دادن افتخار میکنم

از نظر شما اینها سیاسی بازیه؟

• Upvote 3
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

اينجا همه وطن دوستن رو كشورشون خاكشون و مردمشون غيرت دارن هيچ اجنبي حق دخالت توي كشور ما نداره ، همه شهدا براي ما عزيزن حتي اوني كه مخالف نظام هم باشه جووناي وطن براش عزيز ، ولي دليل نميشه به اونايي كه براي اعتراض به گروني نداشتن نون شب اومدن توي خيابون توهين كني دوست عزيز درست يك عده فرصت طلب منافق اعتراضات رو به اغتشاش كشوندن موضوع كلاً عوض شد ولي خيليا هنوز به نون شب گرسنن متاسفانه حكومتم از خدا خواسته موضوع رو عوض كرد انگار مردم همه اغتشاشگرن حالا جنابعالي سيري دليل نميشه به بقيه توهين كني ... 

• Upvote 6
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

دوست عزیز چرا همه چیو با عینک بدبینی میبینی 

من کی به مردم توهین کردم

من عاشق این مردمم

من حق مردم میدونم که نسبت به گرانی ها و مشکلاتشون اعتراض کنن

اما کسی که اموال عمومی آتیش میزنه یا کسی که پرچم کشورمو آتیش میزنه جزو مردم کشورم نمیدونم بلکه جزو همون خائنینی میدونم که حق این مردمو با رانت و اختلاس بالا کشیدن 

حالا چون من به اینها اعتراض کردم میشم شکم سیر ...

متاسفانه شما به همه چی با دید سیاسی نگاه میکنی وبرداشت غلط از حرف های من ناشی از همین دیده

ویرایش شده در توسط maysam_b_e
  • Upvote 4
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

کلا عادت کردیم به حرف زدن احساسی و هیجانی بدون تحلیل منطقی و بدون اینکه اطلاعات کامل داشته باشیم . کلا نظام اموزشی و رسانه ها و مدیران سطح بالای حکومت طی دهها سال اینجور مارو بار اوردن .مسایل و مشکلات رو هیچوقت علمی و همه جانبه و بافرصت کافی که به نتیجه مشخص برسه بیان نمی کنیم نتیجه اش اینه که مشکلات جامعه هیچوقت حل نمیشوند و هر از گاهی که فرصت پیش بیاد به هر بهانه ای قشر کمی از  مردم به نمایندگی از قشر وسیعی از مردم ناراضی، نارضایتی خود رو بروز میدن و صد البته بسیارند ادمهای فرصت طلب یا بی فرهنگ یا اراذل و اوباش یا معاند و ضد انقلاب که سوار بر موج میشن و  البته دعواهای چپ و راست که به اونا فضای کافی میده تا جولان بدن. پایه های چهره مقدس و پاک نظام مدام در حال سست شدنه. در یک فضای چند نفره مجازی  در یک اظهار نظر نابخردانه  رییس دیوان محاسبات یا بازرسی یا ....در یک تاکسی یا  در  یک گفتگوی ویژه خبری. شیوه حکومتداری که روز بروز حجیم تر میشود و هرچه با مالیات و غیره درامد زایی میشود کفاف انرا نمی دهد و  درامد زایی می کند حتی اگر تولید  نابود شود   استخوان کارگر خرد شود و  صدای ملت از نرخ بالای خدمات دولتی در بیاد دولت باز هم به فکر تامین هزینه های جاری اش هست.برای کارگران همه جای دنیا شغل ایجاد می کنیم  ولی از کارگر ایرانی بی خبریم.خلاصه اگر به فکر نباشیم  روزی اعتراضات به مراتب بدتری رو شاهد خواهیم بود که .....

• Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
1 ساعت پیش, maysam_b_e گفت:

دوست عزیز کجای حرف من سیاسی بود

این که به شهدای این مرز و بوم احترام گذاشتم سیاسی بود؟

یا این که پژاک را دشمن این مرز و بوم میشناسم بوی سیاسی میداد؟

هزینه ندانم کاری ها و سیاسی کاری ها و کم کاری ها و دزدی ها و رانت خواری ها و... یه عده را که خود ما انتخابشون کردیم نباید جوانان پاک این میهن بدن

نماینده ای که حقوق بیشتر را میخواد یا نماینده ای که رانت های خودشو حق خودش از سفره انقلاب میدونه و یا رییس جمهوری که مشکل اقتصادی را ول کرده چسبیده به آزادی های مدنی و ... را ما خودمون انتخاب کردیم

ما با انتخاب های نادرستمون با انتخاب های بی فکرمون این آدم ها را بالا آوردیم و وضعمون عوض نمیشه مگر اینکه انتخاب هامون با فکر و بر اساس لیاقت و تعهد و تخصص باشه نه بر اساس جهت گیری های سیاسی

من نه اصولگرا هستم نه اصلاح طلب و نه اعتدال گرا 

من وطنم را و تک تک مردم وطنمو دوست دارم و به تک تک شهدایی که جونشو واسه این وطن دادن افتخار میکنم

از نظر شما اینها سیاسی بازیه؟

متن شما ویرایش شده .... در اینکه انتخابهای ما میتونه تبعات مثبت و منفی داشته باشه ولی انتخابهای بسیار نادرستی در گذشته انجام دادیم شکی نیست ... مسلما در اینکه باید این اشتباهات جایی متوقف و مسیر اصلاح بشه و ریشه های مشکل کنده و سوزونده بشه هم شکی نیست 

توی مطالب اولتون بنظرم مخاطب برداشت نادرستی میتونست داشته باشه برای همبن گفتم سیاسی کاری که با متن دومتون شفافتر شد ...  

ویرایش شده در توسط farid_mov2006

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

یه بحثی داشتم راجع به فیلترینگ تلگرام و اینستا.....دوستان تو هر مساله ای هم میتونیم منطقی به قضیه نگاه کنیم هم احساسی

من خودم تا همین چند وقت پیش معتقد بودم فیلترینگ توهین به شعور افراده...ولی خصوصا تو این قضایا نظرم برگشت....شاید بالای هشتاد درصد کاربرای ما اصلا قدرت تحلیل ندارن

صرفا عده ای انسان هیجانی که البته طبق چیزی که قبلا گفتم با اشتباهاتی که عزیزان داشتن وجودشون رو کینه گرفته که البته این کینه به حقه...ولی نوع تصمیم گیری اینا حتی به نفع خودشون هم

نیست....درست مثل دادن کبریت دست یه بچه که ممکنه هم خودش هم بقیه رو به اتیش بکشه...خیلی از این عزیزان از روی احساس فکر میکنن دارن انتقام میگیرن در صورتی که اگه منطقی فکر

کنن دارن وضع خودشون رو خیلی خیلی بدتر میکنن ..وقتی فضای مجازی ما پر میشه از ادم های احساسی که هیچ ایده ای ندارن فقط میگن تخریب کنیم تا ازادی بیاد ایا میشه  چنین انسان های

سطحی رو به حال خودشون واگذار کرد

باور کنید فضای باز رسانه ای فضای خاصی رو طلب میکنه که متاسفانه باید اعتراف کرد اصلا ملت ما چنین بینشی ندارن یه نمونه رفتار ملت ما زیر پیج شخصیت های بزرگ

فوق العاده ملت احساسی داریم.....برید تاریخ رو بخونید ازادی مطلق و بدون چارچوب فقط ممالک جهان سوم رو از هم پاشونده....خیلی از این افراد بعد یه مدتی از انجام اعمالشون

خودشون اعتراف به اشتباه و جوگیر شدن دارن ....پس قبول کنید واسه منافع خود ملل جهان سوم وجود چارچوب لازمه حتی تو کشور های جهان اولم همچین بی درو پیکر نیست فضای مجازی

• Upvote 6
  • Downvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

متاسفانه اوضاع خیلی خرابه، همونطور که دوستان قبلا گفتن مدیران کشور از سال های جوانی جمعیت اصلا استفاده نکردند که هیچ، همون رو هم به منشا بحران های زیادی تبدیل کردن. و بدتر اینکه ما با پیری جمعیت مواجه ایم که قطعا باعث یه فاجعه اقتصادی می شه که در کنار بحران های زیست محیطی بسیار (مثل این داستان ریزگردها، آلودگی هوا، آلودگی مختلف محیط زیستی و مهمترین آنها بحران آب) باعث ایجاد یک تهدید موجودیتی شده. می شه گفت همین الآن تمدن ایرانی یه تمدن در حال انقراضه، مگر اینکه سریعا یه کاری صورت بگیره که بعید می دونم.

• Upvote 8

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

خیلی از اظهارات مسئولین در همه بخش ها نشون میده که هنوز مشکل مردم و حرف اقتصادی اونها رو اصلا گوش نداده اند

و فاجعه ای تکراری این است که خیلی از صحبت هاشون بیشتر در جهت حفظ و پاسداشت صندلی و پستشون هست نه از سر مسئولیتشون نسبت به مردم

این اعتراضات در ابتدا مشخص بود که دوام نداره ولی اصل مشکلش تهدید بزرگی برای موجودیت نظام هست که مسئولان خودشون رو به کوری زدن

خدا رحم کنه آینده رو

• Upvote 7

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
13 hours قبل , sinagood گفت:

یه بحثی داشتم راجع به فیلترینگ تلگرام و اینستا.....دوستان تو هر مساله ای هم میتونیم منطقی به قضیه نگاه کنیم هم احساسی

من خودم تا همین چند وقت پیش معتقد بودم فیلترینگ توهین به شعور افراده...ولی خصوصا تو این قضایا نظرم برگشت....شاید بالای هشتاد درصد کاربرای ما اصلا قدرت تحلیل ندارن

صرفا عده ای انسان هیجانی که البته طبق چیزی که قبلا گفتم با اشتباهاتی که عزیزان داشتن وجودشون رو کینه گرفته که البته این کینه به حقه...ولی نوع تصمیم گیری اینا حتی به نفع خودشون هم

نیست....درست مثل دادن کبریت دست یه بچه که ممکنه هم خودش هم بقیه رو به اتیش بکشه...خیلی از این عزیزان از روی احساس فکر میکنن دارن انتقام میگیرن در صورتی که اگه منطقی فکر

کنن دارن وضع خودشون رو خیلی خیلی بدتر میکنن ..وقتی فضای مجازی ما پر میشه از ادم های احساسی که هیچ ایده ای ندارن فقط میگن تخریب کنیم تا ازادی بیاد ایا میشه  چنین انسان های

سطحی رو به حال خودشون واگذار کرد

باور کنید فضای باز رسانه ای فضای خاصی رو طلب میکنه که متاسفانه باید اعتراف کرد اصلا ملت ما چنین بینشی ندارن یه نمونه رفتار ملت ما زیر پیج شخصیت های بزرگ

فوق العاده ملت احساسی داریم.....برید تاریخ رو بخونید ازادی مطلق و بدون چارچوب فقط ممالک جهان سوم رو از هم پاشونده....خیلی از این افراد بعد یه مدتی از انجام اعمالشون

خودشون اعتراف به اشتباه و جوگیر شدن دارن ....پس قبول کنید واسه منافع خود ملل جهان سوم وجود چارچوب لازمه حتی تو کشور های جهان اولم همچین بی درو پیکر نیست فضای مجازی

دوست عزیز شما همین الان به تمامی مردم کشور توهین کردی، حتی بدتر از توهینی که الان کردی، به تمامی مردم انقلابی سال 57 توهین کردی...چرا که اون موقع هم سخنان رهبر مخالفان رژیم پهلوی (روح الله خمینی) بوسیله نوار کاست ( تقریبا تلگرام و اینستاگرام امروز) پخش می شد.پس مردم سال 57 هم درک درست و قدرت تحلیل نداشتن و هیجانی عمل کردن؟؟؟؟!!!!!!

ویرایش شده در توسط kelardasht
  • Upvote 3
  • Downvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
15 hours قبل , maysam_b_e گفت:

دوست عزیز چرا همه چیو با عینک بدبینی میبینی 

من کی به مردم توهین کردم

من عاشق این مردمم

من حق مردم میدونم که نسبت به گرانی ها و مشکلاتشون اعتراض کنن

اما کسی که اموال عمومی آتیش میزنه یا کسی که پرچم کشورمو آتیش میزنه جزو مردم کشورم نمیدونم بلکه جزو همون خائنینی میدونم که حق این مردمو با رانت و اختلاس بالا کشیدن 

حالا چون من به اینها اعتراض کردم میشم شکم سیر ...

متاسفانه شما به همه چی با دید سیاسی نگاه میکنی وبرداشت غلط از حرف های من ناشی از همین دیده

آقا جان من نه شما رو ميشناسم نه با شما مشكل دارم 

شما ناراحتي براي شهادت سربازان وطن ما هم هستيم ولي بايد بگم متاسفانه ديگه برامون عادي شده به لطف فرماندهان كه جون افرادشون براشون اهميتي نداره يا توان مديريت صحنه نبرد رو با تجهيزات روز ندارن ما هم متخصص نيستيم كه بخوايم نظر بديم چون نظرات ما عموماً عاميانه هست  ولي دليل نميشه چشممون رو روي بقيه مشكلات كشور  ببنديم  ، ما مشكل زيرساخت داريم هنوز توي ٤٠ سال پيش مونديم شما كشورهاي همسايه رو ببين ٤٠ سال پيش كجا بودن ما كجا بوديم الان اونا كجا هستن ما كجا هستيم ما مداوم در حال پس رفتيم لطفاً نگين كه فلان امكانات داريم بيسار امكانات داريم كه به نسبت پيشرفت كشورهاي ديگه ما هيچي نداريم ، من خودم بوشهر زندگي ميكنم با بيشترين ثروت توي ايران ( پايانه خارگ ، پالايشگاه عسلويه ، گاز كنگان ، گاز جم ، نيروگاه اتمي ، دومين گمرك بعد از بندرعباس ) ولي خود استان هيچ سودي نميبره ، بايد براي دكتر ٣٠٠ كيلومتر راه خطرناك طي كنم برم شيراز ، عدم امكانات رفاهي ، كمبود آب شرب سالم ، قيمتا اينجا بيداد ميكنه از مسكن بگير تا خورد و خوراك حالا شما مدام قيمت سوخت ببر بالا از اونور مواد خوراكي گرون ميشه ميوه گرون ميشه ، آرد گرون ميشه ، نان گرون ميشه ، تاكسي گرون ميشه در كل قيمتا همه ميره بالا تا ميرسه به قيمت مسكن باز ميره بالاتر همه اينها زنجير وار به هم وصلن نميشه جلوش رو گرفت ، ادره ماليات مدام داره رو همه چي ماليات ميزاره خوب از اونور توي دل مردم در مياد ، حالا همه اين گرونيا با امكانات كم درآمد كم بدون آينده روشن شما انتظار داري صداي هـيچكس در نياد ؟؟؟

متاسفانه يا بهتر بگيم بدبختانه يك عده توي رأس قدرت قرار دارن كه جز پيش بردن كار خودشون و پر كردن جيبشون با ثروت هاي افسانه اي به چيز ديگري فكر نميكنن ، مشكلات مردم رو نميبينن براشون اهميتي نداره چه بر سر مردم مياد ، آقاي لاريجاني در مياد ميگه بنزين ٢ نرخي كنيم خوب مرد حسابي سال بعدشم ميگين تك نرخي كنيم فقط دارين كلاه سر مردم ميزارين ، اينا هر وقت گفتن چيزي گرون نميشه گرونتر كردن ، ملت هم يك حدي تحمل دارن شما يك ديگ جوش در نظر بگير يك مقاومتي داره بعد از اون ميتركه هر كي هم كه نزديكش باشه تركشش ميخوره ...

پس بهتر فشار رو مردم كم بشه نه اينكه همه رو اغتشاشگر صدا كنيم يا بگيم براي شكم و زير شكم اومدن توي خيابون چون مطمئنن شمايي هم كه كار ميكني پول در مياري اخرش خرج همينا ميشه اگه نه كه احتمالاً ربات تشريف دارين ...

وسلام ...

• Upvote 10

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

روز اول بعد از شروع اعتراضات، تو اینستا یه کلیپی تو صدر بازدید ها بود که فردی اسلحه به دست رو نشون می داد که نیروهای حکومت رو تهدید به کشتن و زدون و ... امثالهم می کرد. 

اولین چیزی که برام تداعی کننده بود سوریه سازی از ایران بود که طی روز های بعد تو شهرستانهای کوچک دیده شد حملات مسلحانه هم شکل گرفت گاها.

امروز باز کلیپی تو اینستا می دیدم، فردی نمی دونم با لهجه کردی یا عربی به زبان فارسی در حالی که صورت خودش رو پوشونده بود و اسلحه کلاش دستش گرفته بود خودش رو ارتشی معرفی می کرد ( اون هم با اسلحه کلاش و لهجه غلیظ غیر فارسی) و مردم رو تحریک به نا آرامی می کرد. 

خدا رو شکر غالب جامعه ما نشون داد، حتی در عین داشتن اعتراض و انتقاد جدی و گسترده به سیستم اداره کشور، از سطح آگاهی بسیار بالاتری نسبت به جوامعی مثل سوریه و لیبی داره که به ورطه جنگ داخلی به نیابت از بیگانگان بیافته.

هر چند با این حال دیده شد احتمال آسیب پذیری از این منظر وجود داره و باید هشیار بود.

من ویدئو های ناآرامی های تهران رو ندیدم، ولی به نظر میاد حداقل در تهران نیرو انتظامی پخته تر از ۸۸ در کنترل نا آرامی ها عمل کرد و سعی کرد از روش های غیر مهلک اون رو کنترل کنه.

من خودم به شخصه نسبت به بسیاری از موارد در نحوه اداره کشور انتقاد دارم خصوصا حوزه درمانی، انتظامی و قضایی و حتی مسایل تفریحی مردم که مانع از نشاط جمعی میشه مثل محدودیت های کنسرت ها و امثالهم،  ولی قطعا این نحو اعتراض هیچ نفعی واسه ملت خصوصا تو این برهه زمانی نداره که هیچ، و آسیب های بسیار شدید هم داره، خصوصا به لحاظ تاثیرش در عرصه بین الملل که بازتاب منفیش نهایتا به مردم بر می گرده. 

و از اوونجا که تو بطن همین جامعه با مشکلات غالب مردم هم درگیرم، یقین دارم این نوع اعتراض خواست اکثریت مردم معترض جامعه ما نیست، و این چیزی که ما دیدیم موج سواری دیگران از نارضایتی مردم بود.

• Upvote 12
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
3 minutes قبل , M-ATF گفت:

روز اول بعد از شروع اعتراضات، تو اینستا یه کلیپی تو صدر بازدید ها بود که فردی اسلحه به دست رو نشون می داد که نیروهای حکومت رو تهدید به کشتن و زدون و ... امثالهم می کرد. اولین چیزی که برام تداعی کننده بود سوریه سازی از ایران بود که طی روز های بعد تو شهرستانهای کوچک دیده شد حملات مسلحانه هم شکل گرفت گاها.

سلام علیکم

تحلیل بسیار ارزشمندی هست .متشکرم :rose:

این جمله جنابعالی را در قالب مفاهیم تئوریک رزم روانی ،می شود با مفهوم " انگاره سازی" هم تعریف کرد .

بدین صورت که دشمن سعی می کند تا در رسانه ها ( "مدیا" در مفهوم عام) یک فضای ساختگی ایجاد کند که این برداشت ضرورتاً با فضای واقعی منطبق نیست . سابقه استفاده حوزه تمدنی غرب از این مساله زیاد نیست ( احتمالاً از اواخر جنگ دوم ، جنگ سرد و بعد از 11 سپتامبر ) ولی در این زمینه بشدت حرفه ای هستند .

7 minutes قبل , M-ATF گفت:

امروز باز کلیپی تو اینستا می دیدم، فردی نمی دونم با لهجه کردی یا عربی به زبان فارسی در حالی که صورت خودش رو پوشونده بود و اسلحه کلاش دستش گرفته بود خودش رو ارتشی معرفی می کرد ( اون هم با اسلحه کلاش و لهجه غلیظ غیر فارسی) و مردم رو تحریک به نا آرامی می کرد. 

این هم یک تاکتیک شناخته شده هست در جنگ روانی که به آن " اسطوره سازی " هم می گویند . که در یک تعریف بسیار کوتاه میشود آن را بصورت " یک رابطه خیالی را به جای یک رابطه واقعی دانستن " تعریف کرد .

به نظرم زیاد در جمهوری اسلامی کارائی ندارد ( چه در حوزه تمدنی و چه در حوزه دینی ) که این را میشود نقطه قوت ما دانست . ( قضیه " ریگی " را مجدداً مرور کنید )

11 minutes قبل , M-ATF گفت:

خدا رو شکر غالب جامعه ما نشون داد، حتی در عین داشتن اعتراض و انتقاد جدی و گسترده به سیستم اداره کشور، از سطح آگاهی بسیار بالاتری نسبت به جوامعی مثل سوریه و لیبی داره که به ورطه جنگ داخلی به نیابت از بیگانگان بیافته.

شعور و درک سیاسی قاطبه مردم ایران ، بسیار بالاست ( صرف نظر از اختلاف سلیقه سیاسی که اگر در مسیر خودش قرار بگیرد ، اتفاقاً موجبات رشد را فراهم می کند ) و این مدیون سابقه تمدنی و تجارب تلخی هست که داشتیم . با این حال اگر حافظه تاریخی ما ایرانی ها یک مقدار قوی تر می بود ، شاید ، وضعیت به مراتب بهتر ارزیابی می شد .

13 minutes قبل , M-ATF گفت:

من ویدئو های ناآرامی های تهران رو ندیدم، ولی به نظر میاد حداقل در تهران نیرو انتظامی پخته تر از ۸۸ در کنترل نا آرامی ها عمل کرد و سعی کرد از روش های غیر مهلک اون رو کنترل کنه.

قطعاً همین طور هست . البته فقر تجهیزاتی همچنان وجود دارد ( علیرغم خرید تجهیزات چینی ) ولی در این زمینه نسبت به شرایط دهه 70 و 80 شمسی یک مقداری بهبود پیدا کرده ولی هنوز کم تجربگی در زمینه برخورد غیر مهلک وجود دارد که باید فرماندهان میدانی بیشتر در این زمینه توجیه شوند .

16 minutes قبل , M-ATF گفت:

من خودم به شخصه نسبت به بسیاری از موارد در نحوه اداره کشور انتقاد دارم خصوصا حوزه درمانی، انتظامی و قضایی و حتی مسایل تفریحی مردم که مانع از نشاط جمعی میشه مثل محدودیت های کنسرت ها و امثالهم،  ولی قطعا این نحو اعتراض هیچ نفعی واسه ملت خصوصا تو این برهه زمانی نداره که هیچ، و آسیب های بسیار شدید هم داره، خصوصا به لحاظ تاثیرش در عرصه بین الملل که بازتاب منفیش نهایتا به مردم بر می گرده.

به نظرم یک قاعده کلی وجود دارد " هیچ کسی ، کامل نیست " قطعا و بلاشک نقدهای بسیار بسیار جدی در حوزه های مختلف اداره جامعه امروز ایران وجود دارد ، مفاسد لجام گسیخته شدند ، کنترل و نظارت در حداقل میزان خودش قرار دارد ، ولی این را هم باید در نظر داشت که مسیر نقد درست ، مسیر اعتراض درست ، با ان چیزی که در 72 ساعت نخست مشاهده شده ، متفاوت خواهد بود .

البته این را هم باید در نظر داشت که نظام سیاسی موظف هست مسیر نقد را درچهارچوب موازین ایجاد کند که علی الظاهر در این زمینه کارنامه بسیار ضعیفی وجود دارد . البته امیدواریم که این مسیر  با توجه به اتفاقات تلخ 78 ، 88 و 96  ، ایجاد شود .

22 minutes قبل , M-ATF گفت:

و از اوونجا که تو بطن همین جامعه با مشکلات غالب مردم هم درگیرم، یقین دارم این نوع اعتراض خواست اکثریت مردم معترض جامعه ما نیست، و این چیزی که ما دیدیم موج سواری دیگران از نارضایتی مردم بود.

این مساله هم بطور مستقیم به نحوه مدیریت روانی جامعه ( که مسئول مستقیم آن رسانه ملی هست ) مربوط می شود .

نظر شخصی بنده این هست ، تا زمانی که بودجه رسانه از طرف دولت وقت ( حالا با هر گرایش سیاسی ) تامین می شود ، نباید انتظار داشت که چنین اتفاقی رُخ دهد . رسانه مستقل بلحاظ مالی ،  برای برنامه ریزی در این خصوص ، دست بازتری دارد و میشود کارهای ارزشمندی را در قالب خورا ک فرهنگی در اختیار جامعه قرار داد.

پی نوشت :

این چند روز ، نظرات محترمانه و با سعه صدر دوستان را مطالعه کردم ، جالب هست که نبض جامعه را میشود در یک رسانه  با بُرد " میلیتاری " هم اندازه گرفت . آرزو می کردم که این مسیر همچنان ادامه پیدا کند که مخاطب با هر سلیقه سیاسی ، از این مطالب استفاده کند .

• Upvote 13

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.