karkas

تهدیدات تروریستی بر علیه جمهوری اسلامی ایران / خبر ، گزارش ، تحلیل و ......

Recommended Posts

4 hours قبل , warjo گفت:

دو تا نکته

- در میلیتاری موجودات مختلفی هست، جانورانی مثل خوک و کفتار و گراز هم پیدا می شود 

- میلیتاری همواره فضای جنگ روانی بوده، انتشار اخبار کثیف و دروغ یکی از شیوه های معمول است که نمی دانم چرا استاد این حوزه الان غایب است! 

پرونده بنیتا همان پنجشنبه در جریان بود و اگر اشتباه نکنم مرخصی معاونت آگاهی هم به خاطر این پرونده لغو شده بود. 

@@@@@@@@@@@@@@@@ بعد هم تا حالا کجا دیدی مسئولان کشور قصور یا اشتباهی رو به گردن بگیرن که نیروی انتظامی هم همین کار بکنه جالب اینجاست متهم اول قتل بنیتا به دلیل سرقت در چند ماه قبل از اون محکوم شده بود و توی زندان بود ولی دادگاه با سند اون رو آزاد می کنه

در مورد مطلع کردن پلیس توسط متهمان این هم لینک صفحات خبری که صحبت های بنده را تایید می کنند

http://porcesh.ir/fa/2805/جمهوری-اسلامی-خواستار-توضیح-فرمانده-ناجا-در-مورد-قتل-بنیتا-شد

https://www.khabaronline.ir/detail/692295/society/events

https://www.mashreghnews.ir/news/756269/ادعای-عجیب-متهم-ردیف-دوم-پرونده-بنیتا

این لینک رو بخونید خیلی مهمه

http://kelidemelli.com/fa/news/8719/مرگ-بنیتا-و-انتظاراتی-که-پلیس-برآورده-نمی‌کند

=========================

ویرایش شد // در صورتی که در تاپیک و بطور کلی در میلیتاری فحاشی کنید ، جریمه سنگینی شامل حال شما خواهد شد . میلیتاری با تلگرام و اینستا و غیره وذالک متفاوت هست /MR9

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

یه سری تناقض تو خبرا هست که نشون میده یه جای کار میلنگه

تحصیلاتت چقدر است؟تا پنجم دبستان درس خواندم. (خبر آنلاین)

درس خواندی؟
- تا کلاس سوم راهنمایی.(مشرق)

به محمد گفتم بچه را ببر تحویل بده.( آنلاین)

همان موقع به او گفتم بچه را دم یک آژانس رها کند. (مشرق)

ولی در این مدت خبر گم شدن بنیتا همه جا پیچیده بود، چرا با خانواده آنها تماس نگرفتی؟
- من چند بار هم با محمد صحبت کردم. او به من گفت که بچه را نزدیک یک آژانس گذاشته. (مشرق)

بعد از آن ماجرا سراغ محمد نرفتی؟ کنجکاو نبودی ببینی برای بچه چه اتفاقی افتاده است؟  سراغ محمد نرفتم.(آنلاین)

درضمن عمویی که لینک خبرو گزاشتی مطالب مرتبط روهم بخون عزیز

https://www.khabaronline.ir/detail/692946/society/Police

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

یه نکته بگم راجع به نیرو انتظامی

کسانی که نیرو انتظامی رو میکوبن دو دسته ان

دسته اول ادمای سوسول و مرفهی که تو زندگیشون همیشه با ادم های حسابی طرف بودن به هیچ وجه ادم عوضی به تورشون نخورده مثل قشر خانوم ها تو جامعه ما

که اصلا تا حالا با یه شرور مواجه نشدن که البته به خاطر سپر بودن مامور های ناجا بوده این عدم مواجهیت و گرنه مطمئن باشید هستن افرادی که اگه نیم ساعت ببینن بی در و پیکره

از خجالت همه دربیان ....خلاصه این افراد همه ملت رو به چشم انسان های متشخص و فهمیده میبینن نمیدونن تو لایه های جامعه چه موجودات خطرناکی هست

دسته دومم ادمایین که خورده تو ذوقشون طرف خلاف کرده پلیسم از خجالتش دراومده

البته البته خودمم منتقد هستم بعضی کارای نیرو انتظامی رو مثل گیر دادن به حجاب یا دختر و پسرا که اینم ربطی به ناجا نداره حکمشو کسی دیگه داده

خدایی اگه فقط یک روز برید کنار یه مامور باهاش زندگی کنید بشینید تو ماشین 110 میفهمید این بنده خداها چی میکشن و چقدر مظلومن

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
1 minute قبل , sinagood گفت:

یه نکته بگم راجع به نیرو انتظامی

کسانی که نیرو انتظامی رو میکوبن دو دسته ان

دسته اول ادمای سوسول و مرفهی که تو زندگیشون همیشه با ادم های حسابی طرف بودن به هیچ وجه ادم عوضی به تورشون نخورده مثل قشر خانوم ها تو جامعه ما

که اصلا تا حالا با یه شرور مواجه نشدن که البته به خاطر سپر بودن مامور های ناجا بوده این عدم مواجهیت و گرنه مطمئن باشید هستن افرادی که اگه نیم ساعت ببینن بی در و پیکره

از خجالت همه دربیان ....خلاصه این افراد همه ملت رو به چشم انسان های متشخص و فهمیده میبینن نمیدونن تو لایه های جامعه چه موجودات خطرناکی هست

دسته دومم ادمایین که خورده تو ذوقشون طرف خلاف کرده پلیسم از خجالتش دراومده

البته البته خودمم منتقد هستم بعضی کارای نیرو انتظامی رو مثل گیر دادن به حجاب یا دختر و پسرا که اینم ربطی به ناجا نداره حکمشو کسی دیگه داده

خدایی اگه فقط یک روز برید کنار یه مامور باهاش زندگی کنید بشینید تو ماشین 110 میفهمید این بنده خداها چی میکشن و چقدر مظلومن

مطمئنا نصف این دوستان که اینجا نسخه های قشنگ قشنگ برای ناجا میپچند ۱۲ ساعت یکسره بدون استراحت پشت ماشین گشت ننشستند یا یک در یک درگیری ساده هم تا حالا نبودند تا متوجه بشند هرساعت کار یک پلیس فرق نمیکنه ایران یا هر کشور دیگه ممکنه چقد سخت و استرس زا باشه تازه اینا مال شهر های مرکزیه بیاید سمت شرق یا غرب احتمال کمین خوردن و درگیری مسلحانه رو هم باید اضافه کرد هرچند که همه این موارد  مانعی بر نقد ناجا نیست

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
1 ساعت پیش, sinagood گفت:

مثل قشر خانوم ها تو جامعه ما که اصلا تا حالا با یه شرور مواجه نشدن

فارغ از اینکه بنده خودم تقریبا از قشر متوسط جامعه هستم که حرفتون رو نقض میکنم این قسمت از حرفتون پارادوکس نهانی در خودش داره. :mellow:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
28 minutes قبل , Gunslinger گفت:

یه سری تناقض تو خبرا هست که نشون میده یه جای کار میلنگه

تحصیلاتت چقدر است؟تا پنجم دبستان درس خواندم. (خبر آنلاین)

درس خواندی؟
- تا کلاس سوم راهنمایی.(مشرق)

به محمد گفتم بچه را ببر تحویل بده.( آنلاین)

همان موقع به او گفتم بچه را دم یک آژانس رها کند. (مشرق)

ولی در این مدت خبر گم شدن بنیتا همه جا پیچیده بود، چرا با خانواده آنها تماس نگرفتی؟
- من چند بار هم با محمد صحبت کردم. او به من گفت که بچه را نزدیک یک آژانس گذاشته. (مشرق)

بعد از آن ماجرا سراغ محمد نرفتی؟ کنجکاو نبودی ببینی برای بچه چه اتفاقی افتاده است؟  سراغ محمد نرفتم.(آنلاین)

درضمن عمویی که لینک خبرو گزاشتی مطالب مرتبط روهم بخون عزیز

https://www.khabaronline.ir/detail/692946/society/Police

تو هم رفتی دنبال کارگاه بازی توی پست قبلی گفتم مسئولین یا نظامیان ما کی مسئولیت اشتباهشون به عهده گرفتند که حال این بیانیه نیروی نتظامی رو قبول کنیم حالا بی کفایتی نیروی انتظامی باعث فاجعه شده پدرجااااااااااااااننننننننننننننن گفتم این لینک بخونید تا متوجه قضیه بشید تنها مورد بنیتا نیست مواردی بوده که نویسنده بیان فرموده  

http://kelidemelli.com/fa/news/8719/مرگ-بنیتا-و-انتظاراتی-که-پلیس-برآورده-نمی‌کند

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
16 hours قبل , ahmad212 گفت:

تو هم رفتی دنبال کارگاه بازی توی پست قبلی گفتم مسئولین یا نظامیان ما کی مسئولیت اشتباهشون به عهده گرفتند که حال این بیانیه نیروی نتظامی رو قبول کنیم حالا بی کفایتی نیروی انتظامی باعث فاجعه شده پدرجااااااااااااااننننننننننننننن گفتم این لینک بخونید تا متوجه قضیه بشید تنها مورد بنیتا نیست مواردی بوده که نویسنده بیان فرموده  

اولا منبع موثق نیست .هرچند که من همین الان یه چیزایی درموردشون خوندم واینا پیچیده شده بودن!

واینا به نظرم جزو استسنائات بودن, والا برو بخون چند تا کودک ربایی حل شد!

درضمن هیچ جا همه فرشته نیستن,هیچ جا هم همه وحشی نیستن,بخاطر اشتباه یا ضعف یک نفر نباید انگی رو به همشون زد!

این نظر منه,حالا میخوای قبول داشته باش میخوای نداشته باش!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

دوستانی که می فرمایند راننده قاتل چرا کتک خورده کمی فضایی حرف میزنند به نظر

تصور کنید فردی اینقدر عصبی و تعصبی و هیجان زده شده که با اتوبوس به پلیس حمله کرده و چند نفر رو کشته. چند صد همپالگی اش هم حمایتش میکنند. بعد خودش پیاده میشه و تسلیم میشه؟ یا بهش میگن بیا پایین و میاد؟!!

نخیر. بیشتر مقاومت و سرکشی میکنه، درگیری سنگین میشه و باید بزنند ناتوانش کنند وگرنه درگیری تمام نمیشه و خون بیشتری ریخته میشه

به نظر من که باید اونجا تک تیرانداز می بود و به محض تشخیص حرکتش برای کشتن مامورها میزدندنش.

امنیت نه شوخی است نه قرتی بازی

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
7 minutes قبل , hosm گفت:

دوستانی که می فرمایند راننده قاتل چرا کتک خورده کمی فضایی حرف میزنند به نظر

تصور کنید فردی اینقدر عصبی و تعصبی و هیجان زده شده که با اتوبوس به پلیس حمله کرده و چند نفر رو کشته. چند صد همپالگی اش هم حمایتش میکنند. بعد خودش پیاده میشه و تسلیم میشه؟ یا بهش میگن بیا پایین و میاد؟!!

نخیر. بیشتر مقاومت و سرکشی میکنه، درگیری سنگین میشه و باید بزنند ناتوانش کنند وگرنه درگیری تمام نمیشه و خون بیشتری ریخته میشه

به نظر من که باید اونجا تک تیرانداز می بود و به محض تشخیص حرکتش برای کشتن مامورها میزدندنش.

امنیت نه شوخی است نه قرتی بازی

خیلی کسان دیگه‌ هم کتک خوردن که مشخصا راننده اتوبوس یا ماشین سواری نبودن! :)

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

این داستان دروایش دیگه یک دفعه از کجا دراومد این مملکت کم مشکل داره این داخل هم یکسری عامدانه انگار آتیش رو میدمن یه روز به سنی ها گیر میدن یه روز بهایی ها یه روز جلوی کلیسا می ایستن اسم هر کس میره توش رو مینویسن بابا همه که مثل ما شیعه نیستن بجای این کارها که باعث تفرقه میشه به ملیت خودمون توجه کنیم فارغ از هر دینی اندیشه های ناسیونالیستی تو این مملکت خیلی باید ترویج بشه تا اینکه هر روز یکی رو سیخ بدیم

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بر 3 اسفند 1396 در 02:17 , Mosip گفت:

پیکر مطهّر شهید مظلوم محمد حسین حدادیان

shahid_haddadian.jpg

بنده عذرخواهی میکنم اگر این تصویر دلخراش را قرار دادم مجبورم چون

این سند مظلومیت مدافعان خاکی است که سالها از دشمن بعثی تا در برابر حرامیان تندروی امروز جانشان را سپر بلای مردم کردند و در نهایت از هموطن هم اینطور مزد می گیرند

و سند خیانت مسئولینی که به خاطر مصلحت جناح و امیال لعنتی سیاسی شان و خوشامد مُشتی سلبریتی و خارجی، مماشات و ملاعبه با جماعتی وحشی را به جان عزیز مدافعان مملکت و امنیت ملت ترجیح دادند

امیدوارم که پست‌قبلی با این پست، ادغام بشه...

من سه چهار روزی که این درگیری ها بود، لحظه به لحظه توی توییتر خبرها رو دنبال میکردم و به تلگرام در چند گروه دیگه منتقل میکردم فیلم‌ها و مسائل مختلف رو...

اول، سیر مسائل رو ببینیم:

شخصی بازداشت شده. من نمی‌دونم چرا بازداشت شده، اهمیتی برام نداره که چرا بازداشت شده.

- دراویش جمع میشن جلوی کلانتری و خواهان ازادی رفیقشون هستن. افسر پلیس توضیح میده که این اتفاق می‌افته و غیره و ذلک...

تجمع دراویش، یه تجمع هست ولی صلح امیزه، کسی شعار نمیده بحثی هم نمیکنه.

عصر ضد شورش برای متفرق کردن دراویش میاد، دراویش متفرق نمیشن و کار بالا میگیره...

در تمام فیلم‌های پخش شده، گاز اشک‌اور و همه چیز به وضوح برقراره... یک طرف ماجرا، پلیس ضدشورش، و طرف دیگه دراویش... موش و گربه بازی یا هرچیزی...

لباس شخصی ها وارد میشن، بازداشت و کتک‌کاری و سنگ زدن به سر و کله هم شروع میشه و ضد شورش وارد کوچه‌ای میشه که تابنده توش هست ظاهرا. یه اتوبوس با زیر گرفتن صد درصد عمدی چندین افسر پلیس، ۳ نفر رو میکشه و قطعا چندین نفر رو زخمی... صف میشکنه، کوچه به دست دراویش می‌افته...

درگیری و سنگر سازی و تا پاسی از شب ادامه پیدا میکنه، به گواه خود لباس شخصی ها در توییتر، برخورد های شدید و کتک‌زدن ها توسط لباس شخصی ها شروع میشه، صدای تیراندازی بلند میشه. ماشین‌ها و موتور‌ها و هرچیزی که دم دست باشه برای بستن کوچه‌ها و جلوگیری از ورود تجهیزات موتوری پلیس سوزونده میشه، کوچه پر از همه چیز میشه...

عکسهای دراویش با سر و کله‌های پر از ساچمه‌های ریز پخش میشه... شخص من، ابراز خوشحالی کردم که پلیس، از شلیک گلوله مستقیم رسیده به گلوله ساچمه‌ای ریز... تعداد بدنهای سوراخ‌سوراخ شده دراویش حکایت از این قضیه داره... قطعا سلاحی که این شلیک‌ها رو انجام داده مال پلیس یا لباس شخصی هاست...

یه ماشین دیگه، افسرایی که وارد کوچه شدن(همون کوچه اتوبوس که تابنده توش هست) رو زیر میگیره و مردم بعد از ماشین حمله میکنن تا افسرا فراری بشن دوباره...

تصاویر اعزام نیروهای ضد شورش با لباس استتار بیابانی سپاه که مدام دارن تزریق میشن توی اینترنت پر میشه و صبح، قائله ختم شده...

چند افسر زیر ماشین‌ها کشته شدن و زخمی...

یک بسیجی با بدن سوراخ‌سوراخ مثل تفنگ‌های ساچمه زن بیرون میاد...

افسانه‌سرایی ها اغاز میشه. دو کپسول پیکنیک وسط کوچه بوده، جوون بسیجی رفت اونها رو برداره که با گلوله زدنش! خوب اوکی. کپسول‌ها منفجر شدن؟ کسی نشنید؟ تخریبی نداشت؟ کپسول‌ها منفجر نشدن؟ یعنی طرف دوتاش رو خاموش کرد؟ اوکی... عکس ماشین‌ها و دوچرخه ها و موتور‌ها هست که سوختن... کو عکس کپسول‌ها؟ Show pictures or it never happened!...

در نهایت یک مراسم بزرگ گرفته شد، دراویش شدن ادم بده ماجرا و بسیجی جوون شد قهرمان ماجرا تا جناب منبع معتبر که روزی ما جلوی افسر پاسدارش می‌ایستادیم به استناد خبر ایشون، بیاد برامون این عکس رو بذاره...

سوالاتی برای من باقی می‌مونه :

۱- اگر دو کپسول گاز اون‌وسط بودن، کجان؟ منفجر شدن؟ یه گاز فندک انفجارش تا چند کوچه میره!! هیچ ویدیویی یا کسی این انفجار رو نشنیده چرا؟ اگر منفجر نشدن، لاششون چرا توی عکس‌ها نیست؟ سند بسیار خوبی بر علیه دراویش می‌بود نه؟

۲- به فرض شلیک با سلاح ساچمه زن به طرف نیروهای بسیج، چرا فقط یک نفر اسیب کامل دیده؟ تنها بوده؟ کجا تنها بوده؟ ایا یک‌تنه به میان دراویش رفته؟

۳- با توجه به اینکه فقط یک‌نفر با سلاح ساچمه‌زن مورد شلیک قرار گرفته از طرف مقابل، ایا پر بی‌راه نیست که فکر کنیم در حقیقت، یک فرندلی فایر صورت گرفته؟

۴- من شهادت میدم که بارها و بارها دیدم نیروهای لباس‌شخصی میرن داخل جمعیت، یک نفر رو میکشن بیرون و بازداشت میکنن به صورت گروهی. ایا احتمال نداره که این شخص بین دراویش در حال هرکاری بوده باشه( ایجاد تخریب از طرف دراویش، تلاش برای بازداشت یا هر چیز دیگه!) که اشتباها توسط نیروهای خودی پلیس، مورد اصابت گلوله قرار گرفته باشه؟

...

سوالات بعدی جاشون اینجا نیست.

به نظر میرسه که فر ندلی فایر کردن عزیزان، و به اسم دراویش تمام شد.

۲-

• Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

تجمع دروایش در ابتدا دو فیلم مهم داره:

دراویش خیابان پرتردد و پرترافیک پاسداران را بستند و اجازه عبور و مرور نمیدند. به طور واضح یک نفر از دراویش مامور بلند پایه پلیس را داره تهدید میکنه که اگر رفیقمون را آزاد نکنید تا نیم ساعت دیگه فلان میکنیم ( در بسیاری از کشورها تهدید یک مامور نظامی و انتظامی خاصه اینکه حدود 50 نفر تجمع کننده که در مقطعی وارد کلانتری هم شدند خودش اقدامی است تروریستی ) ( شلیک تیر هوایی در عصر اون روز و تشکیل شورای تامین متعاقبش برای هجوم دروایش به درون کلانتری بعد از ضرب الاجلشون بود ) ( تصور کنید از این به بعد اصلا پلیس یک سارق را نه و یک فراری دهنده یک سارق را نه اصلا یک بیگناه را بازداشت کنه و فوامیلش بریزن دور کلانتری بگن اگر بچه ما را آزاد نکنید ال میکنیم و بل و خیابان ها را ببندند و ... )

پس در واrع شروع ماجرا از تهدید مستقیم مامور کلانتری و ورود هجوم وار به درون کلانتری است که بعدش منجر به حضور یگان ویژه میشه. ( که در همین مقطع باید تجمع سرکوب و دستگیر میشدند عوامل ( با توجه به هجوم به یک مکان نظامی حتی نه بلکه تهدید یک مکان نظامی )

در مرحله بعد با ورود تعداد بیشتری نیروی پلیس ارشد ترین فرد پلیس یعنی فرمانده نیروی انتظامی پایتخت دعوت میکنه تا سران دراویش و البته یکی از عوامل میدانیشون صحبت کنند برای ختم ماجرا ( حتی بدون توجه به هجوم و تهدید و خود فرد تهدید کننده هم در جلسه حضور داره و حتی تمایل به چاپلوسیش هم مشهوده ) حتی سردار رحیمی در جایی میگه ما که میزاریم همه مراسماتتون هم برگزار بشه پس چرا باز شلوغ میکنید و همگی هم با تکان های سر تایید میکنند و اعتراضی نمیکنند به این گفته و به گفته سردار قول میدند شرایط را اروم کنند ولی دو ساعت بعد دست از پا درازتر بر میگردند.

جالبه معمولا هجوم با اتوبوسی که دو هفته بوده اونجا پارک بوده و به گفته ای در تدارک افرادی که در این مدت به بهانه تامین امنیت درویش بزرگ! متفرق نمیشدند با اینکه پلیس تضمین کرده بود تامین امنیت با اونها هست و حتی به قول یکی از دراویش در حال نصب کانکس پلیس سر کوچه هم بودند که دراویش مخالفت کردند را سعی میشه کمرنگ جلوه بدند و یا بعدش پرایدی که فیلم هاش هست. خود این واقعه برای شلیک مستقیم به تمام عواملی که هدفمند بعد از هجوم اتوبوس به دل ماموران حمله میبرند مجوز بوده. حتی در یک لایو اینستاگرامی که یکی از دراویش در همون لحظات از خیابون پخش میکرد یکی از دروایش میگه ایول! زد تو دلشون، پنجاه تاشون را نفله کرد که اون یکی میپرسه کی بود و پاسخی میشنوه که اگر اشتباه نکنم ممد ثلاث بود. ایول همشون مردند.

به هر حال شکستن درب منازل مردم در منطقه، تجاوز به خانه ها، به آتش کشیدن یک منطقه به معنای واقعی کلمه اون هم از تیپ هایی که از چند مصاحبه و تصویر لااقل چنین بر میاد که همگی این کاره هستند با توجه به لحن و قمه های در دست و چند فیلم منتشر شده خاص به شفافی حاکی است که شروع کننده ماجرا و ادامه دهنده اون و وحشی بازی اتوبوسی و پرایدی و در حقیقت مرتکبین یک جنایت تام و تمام چه کسانی هستند.

ماقبل همه اینها بستن یک خیابانی مثل پاسداران با نشستن کف خیابان در قلب تهران در ساعت اوج ترافیک به تهدید اینکه ( جلوی کلانتری و هجوم به داخلش را کاری ندارم حتی) فلانی حتما باید تا نیم ساعت دیگه آزاد بشه والا ال میکنیم و گذشت اون زمونها ( این را مثال میزنم چون واضح فیلمش وجود داره و هنوز هیچ درگیری ای وجود نداره ) خودش روشن کننده همه ماجراست. دوستانی که تهرانند میدونند بستن یک خیابان شلوغ در تهران در اوج ترافیک عصرگاهی ساعت 5 و 6 میتونه حتی ترافیک کل شهر را مختل کنه و به یک فاجعه بینجامه. ( در اینجا بهانه لباس شخصی و بسیج و فلان و بهمانم همونطور که قیافه ریلکس تهدید کننده و افراد داخل خیابان و مامور بینشون که داره با آرامش باهاشون صحبت میکنه وجود نداره )

حالا حادثه تروریستی هجوم با اتوبوس و بعد برای بار دوم که نشان از هدفمند بودن ماجرا داره به کنار که اصلا وحشتناک میکنه ماجرا را به هر دلیلی که میخواد باشه.

حالا دراین حادثه کاری به قهرمان ماجرا ندارم ولی اینکه دراویش آدم بده که خیر یک نیروی بالقوه خطرناک ماجرا باشه و باشن شکی وجود نداره. لااقل اون بخشیشون که این قائله را راه انداختند. بستن خیابان - تهدید ماموران و یک مکان نظامی - حمله با اتوبوس به دل ماموران پلیس ( جالبه چرا به دل پلیس زدند پس؟! ) - حمله دوباره به ماموران پلیس با خودرو - حمله به منازل مردم و شکستن درب و ورود با زور برای دستیابی به مواد قابل اشتعال و سد کننده در خیابان ( و اینکه در پارکینگ هایی که بهش حمله کردند و فیلمش هم موجود بود کپسول گاز نگه داری بشه چیز عجیبی نیست و معمولا برای موارد مختلف در تهران در انباری یا پارکینگ بعضی خانواده ها کپسول دارند ) - همراهی سلاح سرد در دست برخی و ... ( این ها تمام مواردی است که فیلم در موردش وجود داره و مواردی که مثلا سخنگوی پلیس یا رییس پلیس عنوان کرده را فاکتور میگیرم مضاف بر اینکه فیلم مذاکره رییس پلیس به عنوان بالاترین مقام برای خاتمه دادن با آرامش به ماجرا هم وجود داره و بهانه ای برای ادامه اون قائله وحشتناک و تروریست گونه وجود نداشته )

ویرایش شده در توسط alala
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

من کمتر پست میذارم ولی این سوال برام مطرح شد و گفتم از استاد میثم بپرسم

2 hours قبل , senaps گفت:

جمع دراویش، یه تجمع هست ولی صلح امیزه، کسی شعار نمیده بحثی هم نمیکنه.

بستن خیابون تو یکی از معابر اصلی شهر به اون نحوی که تو فیلم شاهدیم چطور میشه مسالمت امیز باشه؟؟

البته درسته دراویش اینجا حرکت خشونت آمیز انجام نمیدن اما کسانی که مجبورن ترافیک رو تحمل کنن اون هم در ساعات عصر و خستگی یک روز کاری مستعد هرگونه خشونتی هستن (خودم شخصا یکی راهم رو ببنده به شدید ترین وجه عکس العمل نشون میدم) مگر اینکه شما اعتقاد داشته باشید کسی حق اعتراض به بسته شدن معابر رو نداره که اون صحبت دیگه است

عکسهای دراویش با سر و کله‌های پر از ساچمه‌های ریز پخش میشه

من عکس های زیادی از خونریزی دیدم ولی عکس از ساچمه خوردن دراویش ندیدم

به فرض وجود همچین سلاحی ، بنظرت بحرانی تر از حمله اتوبوس به مامورین هست؟ چون هیچ گلوله ای شلیک نمیشه و مامورین بصورت کاملا هیجانی و آماتور با پای پیاده اتوبوس رو تعقیب میکنن

ضمن اینکه آقای رییس جمهور هم از خلع سلاح نیروی امنیتی با افتخار یاد کرد ، (فیلم)

افسانه‌سرایی ها اغاز میشه. دو کپسول پیکنیک وسط کوچه بوده، جوون بسیجی رفت اونها رو برداره که با گلوله زدنش! خوب اوکی. کپسول‌ها منفجر شدن؟ کسی نشنید؟ تخریبی نداشت؟ کپسول‌ها منفجر نشدن؟ یعنی طرف دوتاش رو خاموش کرد؟ اوکی... عکس ماشین‌ها و دوچرخه ها و موتور‌ها هست که سوختن... کو عکس کپسول‌ها؟ Show pictures or it never happened!.

این روایت رو هیچ حا ندیدم و بار اول همینجا در میلیتاری از لسان مبارک شما می شنوم (میخوانم)

در تمام فیلم‌های پخش شده، گاز اشک‌اور و همه چیز به وضوح برقراره... یک طرف ماجرا، پلیس ضدشورش، و طرف دیگه دراویش... موش و گربه بازی یا هرچیزی...

لباس شخصی ها وارد میشن، بازداشت و کتک‌کاری و سنگ زدن به سر و کله هم شروع میشه و ضد شورش وارد کوچه‌ای میشه که تابنده توش هست ظاهرا. یه اتوبوس با زیر گرفتن صد درصد عمدی چندین افسر پلیس، ۳ نفر رو میکشه و قطعا چندین نفر رو زخمی... صف میشکنه، کوچه به دست دراویش می‌افته...

تو سناریو شما یه نکته ای مغفول هست ، واقعا برام عجیبه ، فاصله محل تجمع اولیه دراویش برای آزادی اون فرد تا گلستان 7 حدود 2 ک.م هست ، چطوری موضوع به اونجا کشیده میشه

یه ماشین دیگه، افسرایی که وارد کوچه شدن(همون کوچه اتوبوس که تابنده توش هست) رو زیر میگیره و مردم بعد از ماشین حمله میکنن تا افسرا فراری بشن دوباره...

مردم؟ اینجا سه گانه درویش ، لباس شخصی و ناجا داریم 

مردم الان کی هستن؟

در نهایت یک مراسم بزرگ گرفته شد، دراویش شدن ادم بده

شدن؟

امیدوارم در صدد ماستمالی نبوده باشی و حداقل به ژست بی طرفی همیشگیت پایبند

با توجه محل زندگیت مطمئنم که با فرق در ارتباطی و خودم با توجه به محل زندگیم که با این افراد زندگی میکنم اصلا صفت مظلوم ، مسالمت امیز یا هر عنوان دیگه بهشون نمی چسبه

اما نکته اصلی که خط پررنگ سناریو شماست همون موضوع آتش خودی بود که من چیزی براش ندیدم ممنون میشم این ابهامات رو روشن کنید تا ما هم از دریای علم شما بهره ای برده باشیم

ویرایش شده در توسط NIX
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
نقل قول

بستن خیابون تو یکی از معابر اصلی شهر به اون نحوی که تو فیلم شاهدیم چطور میشه مسالمت امیز باشه؟؟

به اون تجمع غیر مسالمت امیز گفته نمیشه.

نقل قول

البته درسته دراویش اینجا حرکت خشونت آمیز انجام نمیدن اما کسانی که مجبورن ترافیک رو تحمل کنن اون هم در ساعات عصر و خستگی یک روز کاری مستعد هرگونه خشونتی هستن (خودم شخصا یکی راهم رو ببنده به شدید ترین وجه عکس العمل نشون میدم) مگر اینکه شما اعتقاد داشته باشید کسی حق اعتراض به بسته شدن معابر رو نداره که اون صحبت دیگه است

مسئله کاملا درستی هست، پلیس کاملا حق داره تجمع رو به‌هم بزنه و خیابون رو باز کنه.

نقل قول

من عکس های زیادی از خونریزی دیدم ولی عکس از ساچمه خوردن دراویش ندیدم

ks21_dwd1ftfxcaahwhw.jpg

این یه نمونه هستش. عکس‌های بیشتری هم هست که چون میخوام احتمالا(احتمالا) یه پست راجع‌به این درگیری ها بذارم، بقیه عکس ها رو نمی‌ذارم... بگردی بیشتر از این هست... عکس‌های کناری موضوع بحث من نیست، فقط ساچمه‌های روی بدن این شخص رو صحبت میکنم...

نقل قول

به فرض وجود همچین سلاحی ، بنظرت بحرانی تر از حمله اتوبوس به مامورین هست؟ چون هیچ گلوله ای شلیک نمیشه و مامورین بصورت کاملا هیجانی و آماتور با پای پیاده اتوبوس رو تعقیب میکنن

جفت رد شدن از رو افسرا توسط (احتمال بسیار بالا) دراویش، صحنه‌هایی بودن که کسی پیش‌بینیش رو نمی‌کرد و پلیس ضد شورش اسلحه نداره. سلاحش فقط باتوم و سپرش هست.

نقل قول

این روایت رو هیچ حا ندیدم و بار اول همینجا در میلیتاری از لسان مبارک شما می شنوم (میخوانم)

یه جست‌وجوی ساده شما رو به قضیه کپسول‌ها می‌رسونه. اگر پیدا نکردید بگید خودم بگردم براتون از بین توییت‌ها پیدا کنم بذارم.

نقل قول

تو سناریو شما یه نکته ای مغفول هست ، واقعا برام عجیبه ، فاصله محل تجمع اولیه دراویش برای آزادی اون فرد تا گلستان 7 حدود 2 ک.م هست ، چطوری موضوع به اونجا کشیده میشه

یکی از شگرد‌های نیروهای ضد شورش، همین قضیه پراکنده کردن افراد به این سمت و اون سمت هستش. من از محل دقیق کوچه‌ها اطلاع ندارم و این گفته‌های خود دراویش هستش.

نقل قول

مردم؟ اینجا سه گانه درویش ، لباس شخصی و ناجا داریم 

توی این بحث، ما مردم عادی رو نداریم. مردم همون سه گروه افسرا، لباس‌شخصی ها و دراویش هستن و جایگشت هر کدومشون در جملاتم احتمالا مشخص هستش.

نقل قول

با توجه محل زندگیت مطمئنم که با فرق در ارتباطی و خودم با توجه به محل زندگیم که با این افراد زندگی میکنم اصلا صفت مظلوم ، مسالمت امیز یا هر عنوان دیگه بهشون نمی چسبه

اولین واکنش‌ من نسبت به فیلم اتوبوس، توحش بودش... دومین و سومین و ان‌امین واکنش‌ام هم توحش هستش.

اینکه من دارم میگم احتمالا اتش به خودی این شخص بسیجی رو کشته، ربطی به خوب یا بد بودن دراویش نداره.

اساسا اگر تاپیکی در خصوص این درگیری‌های اخیر میخواستم بزنم، اولین بخشش در مقدمه میشد چیزی شبیه به این:

۱- دراویش برای من هیچ اهمیتی ندارن! نمی‌دونم کی‌هستن، برام مهم نیست که کی‌هستن...

۲- من با جمع بستن ادم‌ها مخالفم. اینکه دراویش خوب هستن، درگیری ندارن یا دارن یه جمله مزخرف و بی‌ارزشه. هر جریان و گروهی، نخاله داره، ادم حسابی هم داره. تند رو و میانه رو و کند رو و حزب‌باد داره...

۳- دلایل بازداشت یا عدم بازداشت دراویش برام اهمیتی نداره، از نظر من، ایستادن در مقابل پلیس جوابش گلوله هست، ایستادن در مقابل ضد‌شورش باتوم و گاز‌اشک‌اور و رونده شدن به عقب.

۴- در توییت‌هام، بارها ابراز خوشحالی کردم از وجود سلاح ساچمه زن، از درگیری و زیر گرفتن ادم‌ها. این ها هیچ ربطی به اینکه من طرفدار کدوم هستم، یا کدوم بر حق‌هست یا نیست نداره و برام هم هیچ اهمیتی نداره که کدوم بر حقه، یا کدوم داره کار درست یا اشتباه انجام میده. من دارم از لحاظ نظامی می‌بینم داستان رو. از لحاظ نظامی، ایده‌ی شکستن صف نیروهای مقابل با ماشین و بعد فراری دادنشون از نظرم جالبه، به کارگیری سلاح ساچمه زن که با نمره ریز که پخش زیادی داره و احتمالا ممکنه طرف مقابل کشته نشه، قشنگه. نحوهٔ اجرای بستن خیابون جهت ممانعت از عبور و مرور پلیس ضد شورش و تجهیزات موتوریش جالبه. ربطی به اینکه من کدوم طرفی هستم نداره.

۵- در جنگ، حلوا پخش نمی‌کنن. من موقعی که کرد‌های سوریه رو ترک‌ها کشتنشون و با اون زن مبارز اون کارها رو کردن هم گفتم. از نظر من توی هیچ‌جنگی حلوا پخش نمی‌کنن و ادم‌هایی که وارد یه درگیری میشن، تمام عواقبش رو باید بدونن و اگر هم نمی‌دونن، باید بپذیرن چرا که توی جنگ، حلوا پخش نمیکنن. جنگ و درگیری و همه چیز یکیه. سربازی که کلاه‌خود میذاره رو سرش و میره که ملت رو بزنه، باید بدونه اون وسط ممکنه یه اجر بخوره تو سرش و تموم‌بشه. همچنین باید بدونه ممکنه باتومش رو بزنه تو پای یه نفر یا شیکم یه نفر و اون شخص روبرای همیشه ناقص کنه یا حتی بکشه.

=-=-=-=-=-=-

نقل قول

اما نکته اصلی که خط پررنگ سناریو شماست همون موضوع آتش خودی بود که من چیزی براش ندیدم ممنون میشم این ابهامات رو روشن کنید تا ما هم از دریای علم شما بهره ای برده باشیم

اینکه بیشترین کسانی که با ساچمه زن اسیب دیدن دراویش هستن، و ظاهرا فقط یک مورد داریم که با ساچمه زن از طرف لباس‌شخصی ها و افسرها داریم، تقویت میکنه این مسئله رو که احتمالا لباس شخصی عزیز، مثل همیشهٔ لباس شخصی ها به هر دلیل در بین  دراویش بوده. دلایل مختلفی میشه براش متصور بود:

۱- از طرف دراویش، خرابی به بار بیاره. مثلا سوار ماشینی بشه و چند نفر رو زیر بگیره، سنگی بزنه و یا جایی رو اتیش بزنه یا کاری بکنه، که به اسم دراویش تموم بشه...

۲- رفته که شخصی رو از نزدیک بازداشت بکنه یا داخل بوده، شخصی رو شناسایی کرده برای بازداشت...

در هردوی این سناریو ها، افسر یا افسرهایی که ساچمه‌زن دستشون بوده، دوست لباس‌شخصی رو نشناختن و طی یک شلیک خواستن خرابکار مربوطه رو از پا در بیارن! که کاشف به عمل اومده که نیروی خودی رو زدن در اخر.

ای نیه سناریو یا احتماله، ازش دفاع نمی‌کنم پاش هم نیستم! فقط یه سناریو هستش که من باورش دارم و در بحث‌هام بهش استناد میکنم!! :)

تا وقتی که خلافش برام ثابت نشه، از نظر من این شخص در فرندلی فایر جونش رو از دست داده نه توسط دراویش.

ویرایش شده در توسط senaps
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
35 minutes قبل , senaps گفت:

تا وقتی که خلافش برام ثابت نشه، از نظر من این شخص در فرندلی فایر جونش رو از دست داده نه توسط دراویش.

حالا تا وقتی سندی نباشه که شاید در بیشتر موارد اینچنینی هیچگاه سند تصویری و یا فیلمی از اون لحظه نباشه با توجه به اینکه حرف پلیس و نیروی خودی هم با حکم "همش دروغه" رد میشه باید به فرض قوی تر و منطقی تر رجوع کرد دیگه به نظر:

حالا وقتی در یک طرف قضیه به قول برخی کانالهای مجازی دراویش هم ساچمه خوردند ولی نمردند! ولی نیروی خودی ساچمه خورده و مرده آیا این سناریو محتمل تر نیست که دلیل مرگ ساچمه ها نبوده و علت دیگری ( دو نقل که زیر گرفته شدن با سمند و ضربات قمه ) داشته را محتمل تر بدونیم قاعدتا؟ (اصلا فرض بگیریم ساچمه هم اشتباهی بوده از طرف خودی ها)

(نیروی بسیجی دیگه ای که در کماست در صورتش هیچ ردی از ساچمه نیست مثلا. و در اقوال گفته میشه دو نیرویی بودند که گویا در ساعات اول صبح (4 ) که فیلمهای کمتری وجود داره به خاطر ساعت بخصوصش مورد اصابت یک سمند قرار گرفتند)

یا مثلا حتی گرفته شدن تفنگ ساچمه ای نیرویی در درگیری و شلیک متقابل باهاش تسط دراویش؟

یا حتی گرفتار شدن نیروی خودی در بین ضربات مشت و لگد و ساتور و قمه بعد از زیر گرفته شدن صف ماموران با خودرو ( که بوضوح ماموران را متفرق میکنه و شورشگران به صف ماموران حمله میکنند و حتی بعضا بهشون دست هم پیدا میکنند تا حدودی ) و ناگزیر بودن مامورانی که سلاحی جز ساچمه نداشتن به شلیک به انبوه جمعیت برای متفرق کردن حتی با علم صدمه دیدن رفیقشون و زخمی شدن همه از جمله نیروی خودی ولی دلیل اصلی مرگ ضربات قمه ( که بوفور دیده میشه در دست دراویش ) و مشت و لگد بوده باشه؟

ویرایش شده در توسط alala
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.