karkas

تهدیدات تروریستی بر علیه جمهوری اسلامی ایران / خبر ، گزارش ، تحلیل و ......

Recommended Posts

3 minutes قبل , sedmammad گفت:

جال بود . برای یک فکت تاریخی از یه سایت خبری دوزاری. رفرنس گذاشتین . اتفاقا بنده منابع اون سایت رو دارم . منبعش که خود اونهم کتاب چندان معتبری نیست داستان رو این طور نقل کرده .

"عمر مردم را منع می کرد از احسان به آل ابوطالب و سخت در عقب این کار شد به حدی که اگر خبر می رسید به او که یکی احسانی کرده با ایشان اگر چه به چیز کمی بوده او را عقوبت و تعذیب می کرد، لاجرم مردمان دست از رعایت طالبیین برداشتند، و به حدی کار برایشان سخت شد که زنهای علویات تمام لباسهای ایشان کهنه و پاره شده بود و یک لباس درست نداشتند که نماز در آن بخوانند مگر یک پیراهن برای ایشان بود هرگاه می خواستند نماز بخوانند یک یک به نوبت آن پیراهن را می پوشیدند و نماز می خواندند."

.....

به نظر بنده واقعیت رو قبول کنید و طفره نرید.

چیزی رو که در ذهن داشتم آخر شبی سرچ کردم و بدون توجه به سایتش برای شما کپیش کردم.

جالب اینکه نماز اصلا لباس خیلی خاصی نمیخواد و همینکه برخی نقاط پوشیده باشند کافیه! حالا اونکه همینقدر پارچه نداشته ببینید چه بدبختی بوده!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
5 minutes قبل , warjo گفت:

آخ که اگه من 1000 تا کلاهک اتمی داشتم .( با همین یک جمله ای که نوشتید ، قدرت تمام ابرقدرت های نظامی دنیا را زیر سوال بردید )

با برنامه ی اتمی می توان طرف را دوباره به پای میز مذاکره برگرداند . کافیه این برنامه و محصولاتش را غیر رسمی برای فروش بگذاریم ، بطور مثال به عراق بفروشیم یا قطر یا به هرکسی که به دل آنها واهمه بیاندازد ، خودشان پای میز بر می گردند .

به داعش اقا به داعش !!!!!

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
هم اکنون, Skyhawk گفت:

به نظر بنده واقعیت رو قبول کنید و طفره نرید.

چیزی رو که در ذهن داشتم آخر شبی سرچ کردم و بدون توجه به سایتش برای شما کپیش کردم.

جالب اینکه نماز اصلا لباس خیلی خاصی نمیخواد و همینکه برخی نقاط پوشیده باشند کافیه! حالا اونکه همینقدر پارچه نداشته ببینید چه بدبختی بوده!

کدوم واقعیت ؟ اینکه شیعه سختی کشیده ؟ اگه حرفت اینه که من برات مثال بهتر میزنم . سر امام شیعه رو تو روز روشن بریدن زدن سر نیزه زن و بچه شم اسیر کردن بردن و قصد داشتن به عنوان کنیز بگیرن . دیگه بالاتر ازین چیزی هست ؟ 

........

در ضمن نماز بانوان لباس کامل میخواد نقاط خاصی برای اقایونه .....

• Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
3 hours قبل , sedmammad گفت:

کدوم واقعیت ؟ اینکه شیعه سختی کشیده ؟ اگه حرفت اینه که من برات مثال بهتر میزنم . سر امام شیعه رو تو روز روشن بریدن زدن سر نیزه زن و بچه شم اسیر کردن بردن و قصد داشتن به عنوان کنیز بگیرن . دیگه بالاتر ازین چیزی هست ؟ 

........

در ضمن نماز بانوان لباس کامل میخواد نقاط خاصی برای اقایونه .....

باشه آقا مرداشون لباس داشتند و زناشون...

به مفهوم اصلی حرف توجه نمیکنید و برعکس به حواشی بها می دید!

اصل حرف اینه که چنین روزگارانی بر شیعه و به قول شما بر ولی خدا گذشته اما زیر بار نرفتند و سازش نکردند و تغییر رویه و تغییر مذهب ندادند!

حالا اینجا چه اتفاقی افتاده که عده ای قصد دارند تا بر تمام داشته های کشور چوب حراج بزنند؟ اونهم در قبال یک مشت وعده و وعید!عبرت برجام کافی نیست؟

در حالی که امکانش هست اوضاع رو تغییر داد و حتی میشه کارهایی انجام داد که در شرایط عادی اقتصادی کسی ریسکش رو نمپذیره!

تحریم های اساسی در آخر دولت دوم احمدی نژاد وضع و اجرا شدن و تبعا اون دولت فرصت زیادی برای تغییرات اساسی نداشت(حالا بماند که با خراب بودن اطرافیانش امکانش رو هم نداشت)و اقداماتش میتونست در جهت کنترل اوضاع باشه اما در این چهار و نیم سال گذشته خیلی کارها میشد انجام داد که نکردند و فرصت تغییر دولت و آرامش روانی موقتی که با تغییر دولت ایجاد میشه به هدر داده شد!

طوری که رهبری شعار سال رو از شعارهایی مثل سال اقتصاد...(که بیشتر خطاب به دولت بود) به سال حمایت از کالای ایرانی تغییر داد که بیشتر خطاب به مردم و در راستای فرمان آتش به اختیار میشه تحلیلش کرد!

پ.ن: اون حضرات سیاستمداری(و حتی رسانه های زنجیره ای)هم که سنگ مردم رو به سینه میزنند اگر راست میگن مستمری بازنشستگان تامین اجتماعی رو افزایش بدن که برخیشون در حدود یک میلیون یا حتی کمتر دریافتی دارند و مجبورا کار میکنند و‌‌ کلی شغل رو هم اشغال کردند!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
5 hours قبل , Skyhawk گفت:

باشه آقا مرداشون لباس داشتند و زناشون...

به مفهوم اصلی حرف توجه نمیکنید و برعکس به حواشی بها می دید!

اصل حرف اینه که چنین روزگارانی بر شیعه و به قول شما بر ولی خدا گذشته اما زیر بار نرفتند و سازش نکردند و تغییر رویه و تغییر مذهب ندادند!

حالا اینجا چه اتفاقی افتاده که عده ای قصد دارند تا بر تمام داشته های کشور چوب حراج بزنند؟ اونهم در قبال یک مشت وعده و وعید!عبرت برجام کافی نیست؟

در حالی که امکانش هست اوضاع رو تغییر داد و حتی میشه کارهایی انجام داد که در شرایط عادی اقتصادی کسی ریسکش رو نمپذیره!

تحریم های اساسی در آخر دولت دوم احمدی نژاد وضع و اجرا شدن و تبعا اون دولت فرصت زیادی برای تغییرات اساسی نداشت(حالا بماند که با خراب بودن اطرافیانش امکانش رو هم نداشت)و اقداماتش میتونست در جهت کنترل اوضاع باشه اما در این چهار و نیم سال گذشته خیلی کارها میشد انجام داد که نکردند و فرصت تغییر دولت و آرامش روانی موقتی که با تغییر دولت ایجاد میشه به هدر داده شد!

طوری که رهبری شعار سال رو از شعارهایی مثل سال اقتصاد...(که بیشتر خطاب به دولت بود) به سال حمایت از کالای ایرانی تغییر داد که بیشتر خطاب به مردم و در راستای فرمان آتش به اختیار میشه تحلیلش کرد!

پ.ن: اون حضرات سیاستمداری(و حتی رسانه های زنجیره ای)هم که سنگ مردم رو به سینه میزنند اگر راست میگن مستمری بازنشستگان تامین اجتماعی رو افزایش بدن که برخیشون در حدود یک میلیون یا حتی کمتر دریافتی دارند و مجبورا کار میکنند و‌‌ کلی شغل رو هم اشغال کردند!

سلام 

بخش اول در مورد ايستادن بر سر عقيده و هزينه دادن بابتش قبول اكثر ما هست شايد يه جايي رو چيزاهاي غير پايه هم مطرح بشه 

ولي مشكل يه جا ديگه هست 

وقتي تو فاز مقاومت ميرويد بالآي حكومت بايد پيشرو باشد تا پايين همراهي كند 

و اگرنه جامعه دچار تضاد ميشه و حكومت رو زمين ميزنه 

الان تو همه بخش هاي بالا و كساني كه تريبون دارن تضاد بين عمل و حرف بالاست و فضائي مجازي هم به خوبي تضاد و رَيا رو داره نشون ميده 

راهكار مسئولان هم به جاي حل مشكل استفاده از زور و حذف صورت مسأله بوده

اين مورد دقيقا مشكل ما بوده و الان پررنگ تر از هميشه شده 

الان بشينيم كلا استراتژي و برنامه بريزم اخرش همشون لكن ميزنن 

چون همخواني  از بين رفته و همه فكر ميكنن داره شعار گفته ميشه 

و اگرنه شما هر روشي رو درست بذاري و پاش وايسي بالاخره نتيجه ميگيري 

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بر 10 اردیبهشت 1397 در 02:59 , warjo گفت:

آخ که اگه من 1000 تا کلاهک اتمی داشتم .( با همین یک جمله ای که نوشتید ، قدرت تمام ابرقدرت های نظامی دنیا را زیر سوال بردید )

با برنامه ی اتمی می توان طرف را دوباره به پای میز مذاکره برگرداند . کافیه این برنامه و محصولاتش را غیر رسمی برای فروش بگذاریم ، بطور مثال به عراق بفروشیم یا قطر یا به هرکسی که به دل آنها واهمه بیاندازد ، خودشان پای میز بر می گردند .

یه نکته طرف مقابل ما به این راحتی زانو نمیزنه، شاید ول کنه ولی تسلیم نمیشه از روی سابقه تاریخی میگم

پس مشابه آلمان نباید منتظر تسلیم طرف مقابل و آمدن به میز مذاکره باشیم 

شاید بشه تعاملاتی انجام داد ولی تجربه حمله آلمان به بریتانیا و بمباران های سهمگین لندن باعث نشد لندن بره پای میز مذاکره 

پس آخر هر داستان مشکل ما رو خودمون میتونیم حل کنیم، مذاکره و کمک از دیگری فقط یه کمکه نه بیشتر که کمتر ما از اون استفاده کردیم

و فکر کنم تو قضیه موشکی از موردهای درست استفاده از کمک خارجی بود

الان هم مشکل ما اقتصادمون هست، که آخرش باید درستش کنیم چه با بمب اتم و چه بی بمب اتم

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
24 minutes قبل , arminheidari گفت:

الان هم مشکل ما اقتصادمون هست، که آخرش باید درستش کنیم چه با بمب اتم و چه بی بمب اتم

این تعلل عجیب معلوم نیست چرا وجود داره. شبیه ادم کمال گرایی که منتظره همه شرایط به ایده ال خودشون برسند تا یک کار را شروع کنه.

یک مورد را مثال میزنم البته از منظر عمومی و در شرایط غیرطبیعی. سامانه نیمای بانک مرکزی و کنترل بازار ارز. چیزی که در شرایط ایران واقعا وجودش یا چیزی شبیه به این و کاملتر و با برنامه ریزی دقیقتر و بهتر ضروری بود ولی گذاشته شد برای انتهای خط و زمانیکه همه مطمئن شدند برجام به چنین سرنوشتی دچار میشه. مقدار بسیار زیادی ارز در نبود چنین سامانه ای به راحتی برای خروج سرمایه از ایران و یا ورود قاچاق به کشور و کالاهای غیرضرور هزینه شد اون هم در شرایطی که میدونستیم ایران داره در مسیری قرار میگیره که در رابطه با ارز دچار سختی خواهد شد.

این نمونه در کنار صدها کاری هست که در اقتصاد فعلی میشه انجام داد خصوصا در تعامل با همسایگان و بخش کشاورزی و صنعت خرد تا کمی اوضاع متعادل بشه. ولی متاسفانه در عوض در اوج جنگ اقتصادی وزارت خزانه داری آمریکا ما وزارت اقتصادمون مشغول چه کاری هست؟ گویا اسباب کشی از فلان منطقه تهران به بهمان ساختمانی که قرار هست ارگانی دیگه ای تخلیه کنه بره اون یکی منطقه و ساختمان.

حالا زمانی که به هر حال این جابه جایی در این برهه حساس میگیره برای مستقر شدن و حواشیش خودش یک بهانه ای روی بهانه های معمول اداری ایران که فعلا مشغولیم!

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
1 hour قبل , alala گفت:
2 hours قبل , arminheidari گفت:

این تعلل عجیب معلوم نیست چرا وجود داره. شبیه ادم کمال گرایی که منتظره همه شرایط به ایده ال خودشون برسند تا یک کار را شروع کنه.

به شما دوستان توصیه اکید میکنم کتاب کتاب جنگ های ارزی اثر جیمز ریکاردز کارشناس مالی آمریکایی را مطالعه کنید خیلی شفاف پرده از جنگ ارزی امریکا بر علیه کشورها برمیداره و مصاحبه های زیادی هم کرده و تاکید داره مقصود آمریکا از این جنگ با ایران تغییر رژیم هست و فقط یک گام کوچک تا هدف فاصله دارند . در مورد کشورهای عربی و ... که رژیم چنج داشتن توضیح میده در مصاحبه هاش که عامل اصلی طبق آمارها نارضایتی اقتصادی مردم بوده و ... بعد خواندن کتاب براتون خیلی قابل درک خواهد بود که چرا ترامپ از توافق خارج شده و ....

در آخر هم مشکل ما با بمب اتم  حل نمیشود یعنی کلا زمان برای ریشه یابی مشکل و درمانش را از دست دادیم (حتی اگر هم نمیدادیم با توجه به فساد گسترده کاری از پیش نمیبردیم ) . الان فقط میشه با بعضی راهکارهای سخیف سرعت این روند رو کمتر کرد . متاسفم از گفتن این حرف ولی مشکل اقتصادی در ایران حل شدنی نیست 

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

https://www.farsnews.com/news/13970302000849/وقتی-امام-راوی-اتفاقات-دوران-رضاخان-می‌شود-انگلیس-شاه-را-خودمان

گزارش به راستی تکان دهنده ای در فارس نیوز درباره سال‌های آخر حکومت رضا شاه منتشر شده است که استدعا دارم آن را بدون پیش فرض و تنها بر اساس واقعیات مطرح شده بخوانید و سپس آن را با شرایط سال‌های ۵۵ و ۵۶ که تورم به حدود ۲۰ درصد رسیده بود و نیز شرایط تاسف بار اقتصادی کنونی مقایسه کنید! به نظر می رسد سناریویی که اکنون درباره کشورمان در حال اجرا است پیش از این نیز ۲ مرتبه با موفقیت اجرا شده و هر بار مملکت در حال جهش با حکومت مرکزی مقتدر را کله پا کرده اند.

نکات مشترک همه این وقایع:

۱- حکومت مرکزی مقتدر با ارتشی در حال توسعه که بصورت نسبی به قدرت برتر منطقه تبدیل شده است

۲- نوعی فضای باز سیاسی که تحت فشار رسانه های خارجی بصورت مصنوعی توسط حکومت برقرار شده است و در این میان برخی مقامات بلندپایه حکومتی خود نقش منتقد را ایفا می کنند

۳- رکود تورمی در اقتصاد کشور

۴- تحریک استان‌های مرزی کشور

5————

خدا آخر و عاقبت این مملکت را با افزایش آگاهی مردم آن به خیر کند.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بر 4 خرداد 1397 در 05:27 , Brave_Heart گفت:

https://www.farsnews.com/news/13970302000849/وقتی-امام-راوی-اتفاقات-دوران-رضاخان-می‌شود-انگلیس-شاه-را-خودمان

گزارش به راستی تکان دهنده ای در فارس نیوز درباره سال‌های آخر حکومت رضا شاه منتشر شده است که استدعا دارم آن را بدون پیش فرض و تنها بر اساس واقعیات مطرح شده بخوانید و سپس آن را با شرایط سال‌های ۵۵ و ۵۶ که تورم به حدود ۲۰ درصد رسیده بود و نیز شرایط تاسف بار اقتصادی کنونی مقایسه کنید! به نظر می رسد سناریویی که اکنون درباره کشورمان در حال اجرا است پیش از این نیز ۲ مرتبه با موفقیت اجرا شده و هر بار مملکت در حال جهش با حکومت مرکزی مقتدر را کله پا کرده اند.

نکات مشترک همه این وقایع:

۱- حکومت مرکزی مقتدر با ارتشی در حال توسعه که بصورت نسبی به قدرت برتر منطقه تبدیل شده است

۲- نوعی فضای باز سیاسی که تحت فشار رسانه های خارجی بصورت مصنوعی توسط حکومت برقرار شده است و در این میان برخی مقامات بلندپایه حکومتی خود نقش منتقد را ایفا می کنند

۳- رکود تورمی در اقتصاد کشور

۴- تحریک استان‌های مرزی کشور

5————

خدا آخر و عاقبت این مملکت را با افزایش آگاهی مردم آن به خیر کند.

سلام

در حال جهش و با حکومت مقتدر :) 

فعلا بحث من در مورد فرض قضیه ای است که مطرح کرده اید و نه نتیجه ای که می گیرید . فرض شما شامل این می شود که جنگ جهانی دوم برای براندازی حکومت مقتدر رضا شاه در کشور در حال جهش ایران راه افتاده است ، یا این که به خاطر این کار از ایران به عنوان پل پیروزی استفاده شد :(

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
4 hours قبل , oldmagina گفت:سلام

در حال جهش و با حکومت مقتدر :) 

فعلا بحث من در مورد فرض قضیه ای است که مطرح کرده اید و نه نتیجه ای که می گیرید . فرض شما شامل این می شود که جنگ جهانی دوم برای براندازی حکومت مقتدر رضا شاه در کشور در حال جهش ایران راه افتاده است ، یا این که به خاطر این کار از ایران به عنوان پل پیروزی استفاده شد :(

علیکم السلام

فکر کنم شما اصلا منظور اون پست را ۱۸۰ درجه اونوری گرفتی! آغاز جنگ دوم جهانی چه ارتباطی به رضا شاه دارد؟ برادر حال شما خوب است؟ بحث این است که خط قرمز و مشکل قدرتهای بزرگ با ایران همان بزرگ شدن و تبدیل به قدرت منطقه ای شدن این کشور است و به نظر می رسد در این سیاست کلی برای آنها تفاوتی میان آن که بر ایران حکومت می کند چه اخوند و چه شاه نمی کند! جالب این که بی بی سی آرشیو بخش فارسی خود مربوط سال‌های پایانی پادشاهی رضا شاه را چندی پیش در یک ویدئو بسیار کوتاه باز پخش نمود که محتوای کلی به ظاهر انتقادی آنها کوچکترین - تکرار می کنم کوچکترین - تفاوتی با آنچه در سال‌های ۵۶ و ۵۷ و سال‌های اخیر از بی بی سی فارسی می شنویم نداشت! این موضوع برای منی که اصلا نمی دانستم بی بی سی ۸۰ سال پیش در زمان رضا شاه هم بخش فارسی منتقد حکومت وقت داشته بسیار تامل برانگیز بود تا اینکه این گزارش فارس نیوز هم چاپ شد و اکنون خیلی راحت‌تر می توانم مسایل را تحلیل کنم! 

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
7 minutes قبل , Brave_Heart گفت:

این موضوع برای منی که اصلا نمی دانستم بی بی سی ۸۰ سال پیش در زمان رضا شاه هم بخش فارسی منتقد حکومت وقت داشته بسیار تامل برانگیز بود

سلام - تا جایی که یادم هست ، رادیو برلین  بخش پارسی ستایشگر  پهلوی داشت که مجری ان شخصی به نام "بهرام شاهرخ " بود . نکته جالب اینجاست که این رادیو از سال 1938 شروع به کار کرد و بی بی سی در  پاسخ به این حرکات رادیو برلین ، بخش فارسی خودش را از  29 دسامبر 1940 ایجاد کرد ( دو سال بعد از رادیو برلین

البته این فقط یک نظر هست و نه بیشتر ، بحث منتقد بودن رادیوی رسمی بریتانیا ، در حالی که نقش بریتانیا در کودتای سوم اسفند تقریبا غیر قابل چشم پوشی هست ، زیاد معتبر نیست . احتمالا همان قضیه خنثی کردن تحرکات رادیو برلین بود که بریتانیا را وادار کرد که بخش فارسی خودش را راه  بیاندازد .

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
15 minutes قبل , MR9 گفت:

سلام - تا جایی که یادم هست ، رادیو برلین  بخش پارسی ستایشگر  پهلوی داشت که مجری ان شخصی به نام "بهرام شاهرخ " بود . نکته جالب اینجاست که این رادیو از سال 1938 شروع به کار کرد و بی بی سی در  پاسخ به این حرکات رادیو برلین ، بخش فارسی خودش را از  29 دسامبر 1940 ایجاد کرد ( دو سال بعد از رادیو برلین

البته این فقط یک نظر هست و نه بیشتر ، بحث منتقد بودن رادیوی رسمی بریتانیا ، در حالی که نقش بریتانیا در کودتای سوم اسفند تقریبا غیر قابل چشم پوشی هست ، زیاد معتبر نیست . احتمالا همان قضیه خنثی کردن تحرکات رادیو برلین بود که بریتانیا را وادار کرد که بخش فارسی خودش را راه  بیاندازد .

سلام

دوباره عرض می کنم منظور اصلا تاریخچه بی بی سی و مسایل جانبی مربوط به دوران دومین جنگ جهانی نیست. بلکه برداشت از “واقعیات رخ داده” در تاریخ معاصر و مکتوب کشورمان و رویکرد بدون تغییر امپراطوری بریتانیا درباره حداقل سه حکومت اخیر کشورمان است. 

البته اینکه تصور کنیم امپراطوری بریتانیا رادیوی بخش فارسی خود را - که به مدت یکسال تماما مشغول به لجن پراکنی در جهت تضعیف و براندازی حکومتی که به ادعای حضرتعالی و همفکرانتان نوچه و دست پرورده خودشان و برآمده از کودتای سوم اسفند بود - تنها در جهت رقابت با رادیو برلین راه اندازه کرده بود هم در نوع خود بسیار جالب است. 

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
8 minutes قبل , Brave_Heart گفت:

سلام

...

حکومتی که به ادعای حضرتعالی و همفکرانتان نوچه و دست پرورده خودشان و برآمده از کودتای سوم اسفند بود

...

سلام

جمع بندی جالبی بود . من به نوبه خودم افتخار میکنم که همفکر جناب  MR9 خطاب شوم . :) 

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.