karkas

تهدیدات تروریستی بر علیه جمهوری اسلامی ایران / خبر ، گزارش ، تحلیل و ......

Recommended Posts

15 hours قبل , warjo گفت:

اما مسئله ی اقتصاد و دیدگاه من

یه مشکل اصلی در اقتصاد ما اینه که دولت ، دلار فروشه و برای به دست آوردن منابع لازم اقدام به فروش دلار می کنه و هر زمان که کم آورده دلار را گرانتر فروخته . دلار فروشی دولت هم هیچ ربطی به یه جناح خاص نداره و تقریبا از دوره ی جنگ و ریاست جمهوری آیت الله خامنه ای شروع شده و همه ی طیف های سیاسی کشور این کار را کردند . حرفم اینه که ما یه مشکل و فساد ساختاری داریم . ( در حقیقت مشکل بزرگتر اینه که دولت بر خلاف شعارهای شیرینی مثل خدمتگزار مردم بودن ، کارگزار ملت و... خودش را ارباب و ملت را رعیت می دونه )

دولتها ، دلار را گران می فروشن .................

با سلام خدمت تمامی بزرگواران

تقریبا من با بیشتر صحبتهایی که شما و دیگر دوستان فرمودید هم نظرم ولی اینکه دلار را دولت گران میفروشد تمامی ماجرا نیست

بنده یک تولید کنند کوچک هستم در زمینه ماشین الات و تولید فن اوری های نو کار میکنم عمریست در این صنعت کار کردم قبل از این نیز پدرم چیزی حدود چهل و اندی سال این مطالبی که خدمتتان عرض میکنم بر مبنای واقعیات موجود است و چیزهایی که از کودکی تا به امروز با پوست و خون خود به عنوان یک تولید کننده ان را حس کردم

سوال بزرگ اینجاست که ایا دلار الان بسیار گران شده این گرانی یک حباب است یا اصلا این گران شدن به نفع عام مردم است

علت گرانی دلار بیشتر ش نه بخاطر تحریم بلکه خواست عجیب دولت ها به پایین نگه داشتن ان با وجود تورم بالاست

خوب دوستان میدانند یکی از اثرات تورم یعنی از دست رفت ارزش پول ملی که اتفاقا از بعضی جهات برای پیشرفت بسیار لازم است که این خود باعث توسعه میشود البته باید کاملا کنترل شده باشد

خوب میخواهم مثالی بزنم

در زمان دلار هزار  تومان نمونه ماشین تولیدی ما از چین وارد میشد بدون در نظرداشتن به فناوری و زمان ماشین کاری و......وقتی دستگاه هارو وزن میکردیم پول چدنش هم در نمی امد در صورتی خودمان از نزدیک کارخانه های تولیدی ان را در چین دیده میدیدیم سنگ اهن چدن نفت برای کوره از ایران میامد هزینه باربری و ..... چیز های دیگر  پس قاعدتن  قیمت تمام شده از ایران باید بیشتر میشد ( هزینه کارگر در ایران کمتر بود) ولی باز هم نمیشد جور در نمی امد

میدانید چرا چون دلار 1000 تومان نبود بنا به حساب اقتصاددانان زمان وقت چیزی در حدود 3800 تومان بود و این کمر تولیدی ها در ان زمان شکست چون قیمت دلار با تورم بالا نمی رفت

ولی سوال جالب تر اینجاست ان 2800 تومان الباقی کجا میرفت

بله نه به جیب من وشما به جیب ان کسی جنس از چین وارد میکرد و کلا پاسخگو نبود اللخصوص به مالیات به دلیل نبود یا اجرا نشدن مالیات بر درامد

با 2 برار شدن دلار مگر قیمت اهن ودیگر محصولات پایه چقدر تغییر کرده

اتفاقا  تولید ی هایی که واقعا بر مبنای فناوری بومی هستن حالشان خوب است چون الان واقعا توان رقابت دارند

پ .ن

میدانم ربطی به مسائل نظامی نداشت ولی شدیدا به امنیت ملی بله ولی با این حال اگر نابجا بود عرض میخواهم خیلی از مسائل در دل مانده خیلی از راهکارها ( بنده حتی تا به دنبال تولید محصولات نظامی رفتم).... ولی حوصله دوستان کم .دل مردگی و ایمان نداشتن به کاری انجام میدهیم بزرگترین افت جامع است

همیشه در مورد پل ورسک و رضا شاه ان مهندس میگویند که رضا شاه درایت داشت وبا ایجاد رعب سعی میکرد بهترین نتیجه را بگیرد بله درست است

ولی کسی نمی گوید ان مهندس به کارش ایمان داشت

با تشکر

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
6 hours قبل , hfm گفت:

با سلام خدمت تمامی بزرگواران

تقریبا من با بیشتر صحبتهایی که شما و دیگر دوستان فرمودید هم نظرم ولی اینکه دلار را دولت گران میفروشد تمامی ماجرا نیست

بنده یک تولید کنند کوچک هستم در زمینه ماشین الات و تولید فن اوری های نو کار میکنم عمریست در این صنعت کار کردم قبل از این نیز پدرم چیزی حدود چهل و اندی سال این مطالبی که خدمتتان عرض میکنم بر مبنای واقعیات موجود است و چیزهایی که از کودکی تا به امروز با پوست و خون خود به عنوان یک تولید کننده ان را حس کردم

سوال بزرگ اینجاست که ایا دلار الان بسیار گران شده این گرانی یک حباب است یا اصلا این گران شدن به نفع عام مردم است

علت گرانی دلار بیشتر ش نه بخاطر تحریم بلکه خواست عجیب دولت ها به پایین نگه داشتن ان با وجود تورم بالاست

خوب دوستان میدانند یکی از اثرات تورم یعنی از دست رفت ارزش پول ملی که اتفاقا از بعضی جهات برای پیشرفت بسیار لازم است که این خود باعث توسعه میشود البته باید کاملا کنترل شده باشد

خوب میخواهم مثالی بزنم

در زمان دلار هزار  تومان نمونه ماشین تولیدی ما از چین وارد میشد بدون در نظرداشتن به فناوری و زمان ماشین کاری و......وقتی دستگاه هارو وزن میکردیم پول چدنش هم در نمی امد در صورتی خودمان از نزدیک کارخانه های تولیدی ان را در چین دیده میدیدیم سنگ اهن چدن نفت برای کوره از ایران میامد هزینه باربری و ..... چیز های دیگر  پس قاعدتن  قیمت تمام شده از ایران باید بیشتر میشد ( هزینه کارگر در ایران کمتر بود) ولی باز هم نمیشد جور در نمی امد

میدانید چرا چون دلار 1000 تومان نبود بنا به حساب اقتصاددانان زمان وقت چیزی در حدود 3800 تومان بود و این کمر تولیدی ها در ان زمان شکست چون قیمت دلار با تورم بالا نمی رفت

ولی سوال جالب تر اینجاست ان 2800 تومان الباقی کجا میرفت

بله نه به جیب من وشما به جیب ان کسی جنس از چین وارد میکرد و کلا پاسخگو نبود اللخصوص به مالیات به دلیل نبود یا اجرا نشدن مالیات بر درامد

با 2 برار شدن دلار مگر قیمت اهن ودیگر محصولات پایه چقدر تغییر کرده

اتفاقا  تولید ی هایی که واقعا بر مبنای فناوری بومی هستن حالشان خوب است چون الان واقعا توان رقابت دارند

پ .ن

میدانم ربطی به مسائل نظامی نداشت ولی شدیدا به امنیت ملی بله ولی با این حال اگر نابجا بود عرض میخواهم خیلی از مسائل در دل مانده خیلی از راهکارها ( بنده حتی تا به دنبال تولید محصولات نظامی رفتم).... ولی حوصله دوستان کم .دل مردگی و ایمان نداشتن به کاری انجام میدهیم بزرگترین افت جامع است

همیشه در مورد پل ورسک و رضا شاه ان مهندس میگویند که رضا شاه درایت داشت وبا ایجاد رعب سعی میکرد بهترین نتیجه را بگیرد بله درست است

ولی کسی نمی گوید ان مهندس به کارش ایمان داشت

با تشکر

ممنون می شوم بفرمایید چگونه کشورهای اصلی (دانش فنی پایه) طراح و تولید کننده ماشین آلات صنعتی  (ایالات متحده، آلمان، انگلستان، فرانسه) همگی دارای ارزش پولی بالایی هستند؟ اینکه از زمانی که سود به جیب دیگران می رفته انتقاد و از زمانی که سود به جیب خودمان می رود تعریف کنیم مشکلی را حل نمی کند! به جای این حرف‌ها سعی کنیم وجدان کاری، سختکوشی، و پیوسته دانش آموختن را سرلوحه واحدهای تولیدی خود قرار دهیم.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

بابا جان بزرگترین تهدید ما آمریکا و عربستان و... نیستن.

بدترین تهدید فساد افسارگسیخته و عیان، رانتخواری در روز روشن و پز دادن اشرافیت توسط همون افرادی است که مرگ بر آمریکا میگن و انقلاب کردن:

https://www.tasnimnews.com/fa/news/1397/04/11/1765929/ادعاهای-اخیر-نعیمه-اشراقی-درباره-ماشین-لاکچری-و-زندگی-در-نیاوران-عکس

پس دستگاه های امنیتی ما چه میکنن؟ وظیفه قوه قضائیه ما اینه بره بچه های تخس اینستاگرام دستگیر کنه یا یقه رانتخوارها بگیره؟ ما بریم کجا بریم فریاد اعتراضمان بشنون؟ هم نظام به باد میره هم ما مردم. برید ببینید قوه قضائیه چه خبره...

ویرایش شده در توسط Deepblue
  • Upvote 7

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

با سلام

اول اینکه بقول رایفی پور انقلاب و نظام نیازمند حجامت است و با تعریفی که از حجامت داریم این امر لازم و الزامی به نظر می‌رسد که شاید اعتماد از دست رفته مردم اندکی برگردد.

دوم اینکه بیرون رفت از وضعیت حال که زاییده بی کفایتی مسیولین پرمدعاست ،تمام قد همه ارکان نظام و مسیولین، منویات و دستورات پدرانه و دلسوزانه رهبر معظم انقلاب در مورد مسایل اقتصادی و سیاسی و اجتماعی را فصل الخطاب و نصب العین قرار دهند .

سوم ،اتحاد مردم و در کنار یکدیگر ماندن که رمز موفقیت جامعه ایران در دهه شصت و هفتاد بوده در این برهه بایستی پررنگتر جلوه کند.

نکته سوم در اولویت قرار دارد که بنده در نوشتار رعایت نکردم.

فی امان الله

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
نقل قول

به نقل از روابط عمومی دادگستری کرمان، دادخدا سالاری از شناسایی و کشف یک محموله کلان سلاح و مهمات نیمه سنگین جنگی متعلق به گروه های معاند نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران که از مرزهای شرقی کشور به قصد ایجاد ناامنی وارد کشور شده بود خبر داد و گفت: دستگاه قضائی با قاطعیت و مقتدرانه با مخلان نظم و امنیت مقابله و برخورد خواهد کرد.

سالاری اظهار داشت: طی یکسری اقدامات گسترده اطلاعاتی و عملیاتی صورت گرفته، مبنی بر ورود و نگهداری یک محموله سلاح های نیمه سنگین که از خارج از کشور وارد کویر شده شب گذشته سربازان گمنام امام زمان (عج) در اداره کل اطلاعات استان کرمان باند مذکور را در عمق کویر در شرق کشور مورد ضربه قرار دادند.

وی اعلام کرد: از محل نگهداری این محموله، مقادیر زیادی مهمات جنگی به همراه سلاح های مربوطه شامل دو قبضه سلاح نیمه سنگین ضد هوایی به همراه متعلقات و دو لول یدکی، هفت هزار و ۴۰۰ عدد گلوله ضدهوایی، ۲۳ عدد راکت ۷۳ میلیمتری، ۱۵عدد جعبه نوار ضد هوایی به همراه یک هزار و ۱۶۰عدد نوار ضد هوایی به همراه سه دستگاه موتورسیکلت که دو دستگاه آن ویژه تردد در مناطق صعب العبور است کشف وتوقیف شده است.

مهر

اینا دیگه آتیششون خیلی تند بوده. سلاح ضد هوایی و نیمه سنگین و راکت  و این همه فشنگ!

• Upvote 6

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بر 29 تیر 1397 در 14:08 , alinaderi گفت:

انقلاب و نظام نیازمند حجامت است و با تعریفی که از حجامت داریم

امیدوارم این خونی که ریخته میشه خون مفسدان اقتصادی باشه و خار وخس و اشغالهای کف خیابان

بر 29 تیر 1397 در 14:08 , alinaderi گفت:

دوم اینکه بیرون رفت از وضعیت حال که زاییده بی کفایتی مسیولین پرمدعاست ،تمام قد همه ارکان نظام و مسیولین، منویات و دستورات پدرانه و دلسوزانه رهبر معظم انقلاب در مورد مسایل اقتصادی و سیاسی و اجتماعی را فصل الخطاب و نصب العین قرار دهند .

نمیدونم از کجا به اینجا رسیدیم ولی به جریانی شکل گرفته که نوک پیکان انتقادات به سمت مقام معظم رهبری نشانه گرفته شده . در صورتی که رهبری در تمام موارد موضع مشخص و درستی داشتن و هشدارهای مهمی هم دادند . ای کاش این فتنه ناراحت کننده هر چه زودتر ریشه یابی و خنثی بشه 

بر 10 مرداد 1397 در 16:45 , alala گفت:

اینا دیگه آتیششون خیلی تند بوده. سلاح ضد هوایی و نیمه سنگین و راکت  و این همه فشنگ

انگاری خیلی از عملیات هوانیروز دردشون گرفته فکر میکنم  73 میلیمتری رو هم میخوان مثل برادران طالبان  از فاصله شهر ها رو هدف قرار بدن 

• Upvote 5
  • Downvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

این محموله ای که تو کرمان کشف شده یه پا زرادخانه بود برا خودش! چه جوری همچین محموله ای تا استان کرمان اومده؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

به نظر من، مهمتر اینه که بپرسیم چه کسی ظرفیت استفاده از چنین مهماتی داره؟

مهمات 73 میلیمتری که به نظر میاد SPG باشه، رو نمیشه روی کول گرفت و شلیک کرد. از طرفی کسی که برای استفاده از SPG برنامه میریزه، حتما حساب کرده که این سلاح سنگین و ایستا رو چطور حفظ کنه و چطور حرکت بده. یعنی ظاهرا برای یک عملیات بزن و دررو نبوده چنین چیزی. این که دشمن داره تروریستها رو برای چیزی فرای بز ن و دررو آماده میکنه پیام این کشف هست.

• Upvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
11 hours قبل , SardarJangal گفت:

این محموله ای که تو کرمان کشف شده یه پا زرادخانه بود برا خودش! چه جوری همچین محموله ای تا استان کرمان اومده؟

از مرز های غالبا ناامن پاکستان تا استان کرمان راه زیادی نیست مضاف براینکه غالب راه بیابانی و خالی از سکنه است ....

• Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سلام علیکم

تروریسم کور .....

http://www.tabnak.ir/fa/news/835916/حمله-تروریستی-در-رژه-نیروهای-مسلح-در-اهواز-چهار-عامل-تیراندازی-در-رژه-نیروهای-مسلح-اهواز-کشته-شدند-فیلم

سئوال اینجاست که با توجه به اقدامات تروریستی سال گذشته در غرب کشور ، درجریان رژه نیروی ها مسلح  (بعنوان روز نمایش قدرت  یگانهای نظامی ) و برنامه  دشمن برای برهم زدن این نمایش قدرت ، نباید پیش بینی های لازم میشد ؟؟

• Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

جزئییات بیشتر در خبر مشرق

https://www.mashreghnews.ir/news/895267/حمله-کور-تروریستی-به-رژه-نیروهای-مسلح-در-اهواز-با-8-شهید-و-20

گفته شده تروریست ها از قبل در ساختمان و پارک پشتی محل رژه مستقر بودن...چطور از قبل در پارک مستقر بودن و کسی توجه نکرده؟!

ضمنا با این حمله به در این زمان و مکان به نظرم اقدامات علیه نظام وارد فاز تازه ای شده و موضوع هم صرفا بصورت امنیتی قابل بررسی نیست...از نظر بنده اگر فکری به حال چالش های اصلی نشود، این موارد هم بصورت ریشه ای حل نخواهند شد

تکمیلی: ظاهرا تروریست ها لباس نظامی پوشیده بودند و برا همین کسی مشکوک نشده...که خوب این خودش نیاز به تجدید نظر در دستورالعمل تامین امنیت این مراسمات داره که اینقدر راحت کار دستمان نده( خلاصه یا حفره امنیتی در کار بوده که راحت با سلاح در محل بودن یا سهل انگاری وحشتناکی صورت گرفته)

ویرایش شده در توسط Dolphin
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
10 minutes قبل , Dolphin گفت:

....گفته شده تروریست ها از قبل در ساختمان و پارک پشتی محل رژه مستقر بودن...چطور از قبل در پارک مستقر بودن و کسی توجه نکرده؟!....

نقل قول

....افرادی با لباس مبدل سپاه و بسیج ...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
31 minutes قبل , MR9 گفت:

سلام علیکم

تروریسم کور .....

http://www.tabnak.ir/fa/news/835916/حمله-تروریستی-در-رژه-نیروهای-مسلح-در-اهواز-چهار-عامل-تیراندازی-در-رژه-نیروهای-مسلح-اهواز-کشته-شدند-فیلم

سئوال اینجاست که با توجه به اقدامات تروریستی سال گذشته در غرب کشور ، درجریان رژه نیروی ها مسلح  (بعنوان روز نمایش قدرت  یگانهای نظامی ) و برنامه  دشمن برای برهم زدن این نمایش قدرت ، نباید پیش بینی های لازم میشد ؟؟

واقعا چکار میشد کرد؟ برای پیشگیری چکاری تو منطقه ای مثل خوزستان میشود انجام داد؟

اگر خوزستان نگاه کنیم 

می بینیم در این استان بیشترین حجم اسلحه خاموش بین مردم قرار دارد و غرب استان طوایف عرب کلاش و ام 1 و در شرق سمت رامهرمز کلاش و در شمال برنو به وفرو یافت می شود

خرید فروش غیرقانونی راحت صورت می گیرد ( اینکه میگیم طرف تو خونش تانک داره شوخی نیست)

در چنین شرایطی باز فشار اقتصادی در استانی که تولید کننده 80 درصد نفت کشور هست و کلی صنایع دارد که یکی پس از دیگری زمین می خورند مولد بیکاری و فقر در افزایش قیمت هاست 

بویژه حضور و کار افراد غیربومی از سایرنقاط کشور در کنار بیکاری شدید مردم منطقه حس تبعیض شدیدی را ایجاد می کند که قابل بهره برداری برای دشمن است 

اگر بخواهیم ساده سخن بگوییم 

در این یک سال کلی هسته خاموش در این استان ایجاد شده که به راحتی با تحریک عقیدتی و یا مالی می تونن چنین شرایطی ناراحت کننده را رقم بزنن 

نیروهای امنیتی هم در این شرایط تنها به نیروهایی دفاعی تبدیل می شوند 

که جز به گشت های زیاد و صحبت با روسای طوایف و گزارش مردمی ابزاری برای کنترل داستان ندارند و در هر حمله مجبورند سینه خود را سپر کنند 

• Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.