karkas

تهدیدات تروریستی بر علیه جمهوری اسلامی ایران / خبر ، گزارش ، تحلیل و ......

Recommended Posts

31 minutes قبل , worior گفت:

فکر کنم اگر اون 5 مهاجم، کمربند انتحاری هم بسته بودند و 5 تا نارنجک هم پرت میکردند، تاثیرش ناچیز شاید در حد "0" جلوی 29 بود...

از بخت بد مردم ایران همین بس که وقتی تروریست ها به مجلس هم حمله کردند بازهم مردم عادی و بیگناه کشته شدند!

• Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بر 7 مهر 1397 در 15:09 , Maldini گفت:

وی یادآور شد: در زمان حادثه مشرف به جایگاه، ۸ یا ۹ تفنگ دوربین‌دار وجود داشت که به راحتی می‌توانستند در عرض ۳۰ ثانیه تروریست‌ها را به درک بفرستند. حتی با یک تفنگ قدیمی هم می‌توانستند این کار را انجام دهند اما کسی که پشت تفنگ دوربین‌دار بود در ابتدا حمله تروریستی را باور نمی‌کند و می‌گوید گلوله‌ها مشقی است بعد که تیر خلاص را می‌بیند می‌گوید دستور شلیک ندارد. فردی که پیش اوست به فرمانده زنگ می‌زند حتی فرمانده به او دستور تیراندازی را می‌دهد اما باز آن فرد شلیک نمی‌کند.

نمیدونم اصل ماجرا چی بوده و چرا شلیک نکرده ولی با قوانین مزخرف حاکم بر مملکت که نیروی های نظامی و انتظامی ما را محکوم به پرداخت دیه و حتی اعدام برای شلیک به مجرمین می کنند، شاید من هم اونجا بودم اشتیاقی برای شلیک به اینها از خودم نشون نمی دادم. یه طورایی مخیر بین این هستی که کشته شوی یا اینکه از خودت فاع کنی و قانون تو را بکشد.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
1 ساعت پیش, hossein9 گفت:

نمیدونم اصل ماجرا چی بوده و چرا شلیک نکرده ولی با قوانین مزخرف حاکم بر مملکت که نیروی های نظامی و انتظامی ما را محکوم به پرداخت دیه و حتی اعدام برای شلیک به مجرمین می کنند، شاید من هم اونجا بودم اشتیاقی برای شلیک به اینها از خودم نشون نمی دادم. یه طورایی مخیر بین این هستی که کشته شوی یا اینکه از خودت فاع کنی و قانون تو را بکشد.

IFF نداشته که تشخیص بده کدوم تروریسته و کدوم سرباز.

• Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
8 minutes قبل , worior گفت:

IFF نداشته که تشخیص بده کدوم تروریسته و کدوم سرباز.

اسلحه ی سرباز توی رژه که گلوله نداره! کافی بود فقط نگاه کنه و ببینه کی داره با اسلحش شلیک میکنه، دیگه iff هم لازم نداره

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
4 minutes قبل , iliasd گفت:

اسلحه ی سرباز توی رژه که گلوله نداره! کافی بود فقط نگاه کنه و ببینه کی داره با اسلحش شلیک میکنه، دیگه iff هم لازم نداره

اصل خبر رو نخوندید.

تک تیر انداز های حفاظت رژه بوده اند، گلوله داشته اند و حتی با تاخیر دستور تیر هم داده میشود، اما تک تیر انداز قادر نیست تشخیص بده کسی که داره تیر خلاص میزنه تروریسته یا نیروی انتظامی...

• Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
1 ساعت پیش, worior گفت:

اصل خبر رو نخوندید.

تک تیر انداز های حفاظت رژه بوده اند، گلوله داشته اند و حتی با تاخیر دستور تیر هم داده میشود، اما تک تیر انداز قادر نیست تشخیص بده کسی که داره تیر خلاص میزنه تروریسته یا نیروی انتظامی...

دقیقا مشکل اینجاست که شما نیروی حفاظتی هستی اما اجازه ی تیر نداری! به این میگن نقض غرض.

من هیچ وقت تو این شرایط قرار نداشتم ولی فکر کنم یه بچه هم متوجه میشه که نیروی انتظامی کارش تیر خلاص زدن نیست ... در تمام اون جمعیت فقط چند نفر اونجا اسلحه هاشون مسلح بوده و قاعدتا باید با هم هماهنگ باشند و همدیگر را بشناسند. یه طورایی غیر قابل باوره که اینا همدیگر را نشناختند و فکر کردن خودی ها دارن تیر خلاص می زنند...

ویرایش شده در توسط hossein9
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بر 9 مهر 1397 در 00:13 , hossein9 گفت:

دقیقا مشکل اینجاست که شما نیروی حفاظتی هستی اما اجازه ی تیر نداری! به این میگن نقض غرض.

من هیچ وقت تو این شرایط قرار نداشتم ولی فکر کنم یه بچه هم متوجه میشه که نیروی انتظامی کارش تیر خلاص زدن نیست ... در تمام اون جمعیت فقط چند نفر اونجا اسلحه هاشون مسلح بوده و قاعدتا باید با هم هماهنگ باشند و همدیگر را بشناسند. یه طورایی غیر قابل باوره که اینا همدیگر را نشناختند و فکر کردن خودی ها دارن تیر خلاص می زنند...

در نیروی انتظامی بخش آموزش بکارگیری سلاح 

تاکید می شود اگر از اسلحه می خواهید استفاده کنید بین حبس و دیه و شرایط پیش رو یکی رو انتخاب کنید 

من خودم به شخصه اسلحه که دستم می گرفتم می ترسیدم

چون برای شلیک هوایی هم دردسر داشتیم و وای اگر کسی رو می زدیم 

شما اگر یک قاتل رو هم بزنید میرید دادگاه و رفتن به دادگاه یعنی تاخیر درجه، تاخیر در مزایا، سرگردانی و... 

• Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
15 minutes قبل , arminheidari گفت:

در نیروی انتظامی بخش آموزش بکارگیری سلاح 

تاکید می شود اگر از اسلحه می خواهید استفاده کنید بین حبس و دیه و شرایط پیش رو یکی رو انتخاب کنید من خودم به شخصه اسلحه که دستم می گرفتم می ترسیدمچون برای شلیک هوایی هم دردسر داشتیم و وای اگر کسی رو می زدیم  شما اگر یک قاتل رو هم بزنید میرید دادگاه و رفتن به دادگاه یعنی تاخیر درجه، تاخیر در مزایا، سرگردانی و... 

باید دید اونهایی که قانون رو می نویسند چه همذات پنداری با مجرمین و جانی ها دارند که تمامی قوانین رو جوری می نویسند که به نفعشون باشه !؟  اگه بحث « آزادی های سیاسی » هست که باید گفت توی این یک مورد « فرا قانونی » عمل می کنند و اصلا کار به شکایت « بازداشتی »  نمی رسه ... 

• Like 1
  • Upvote 3
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

گروهک های موجود در پاکستان بوضوح در چند سال اخیر تجهیز و سازماندهی بهتری شدند. مشخص هم هست که تهدیدهای مدام ال سعود به تلافی ضربات یمنی ها از ایران در روح چنین گروهکهایی با تزریق پول و تجهیزات حلول کنه. شاید در بحث تجهیزات یک بازنگری لازم باشه و حتی شاید برخی مراکز هم تجهیز مناسبی داشته باشند ولی همچنان به نظر آموزش ها و اصولا چیزی که اسمش را بی انضباطی نظامی میشه گذاشت بلای جان نیروهاست که با کمترین امکانات هم اگر برخی پروتکل ها ( در صورت وجود ) را رعایت کنند به همین راحتی دچار آسیب نشیم.

حالا شرایط این گروگانگیری اخیر همچنان مبهم هست و صحبت از عوامل نفوذی ( نیروهای بومی، آشنایان و دوستان نیروهای بومی، نیروهای خائن، بحث انتقال غذا و یا دریافت خوراکی از بیرون، تهدید و تطمیع خانواده های افراد بومی و ... ) میشه ولی خب اگر همه چیز خصوصا در نقاط حساس طبق اصولی تدوین شده و مشخص پیش بره نباید چنین مواردی را شاهد باشیم.

فعلا هم که دستان نیروها برای عملیات چه اطلاعاتی و چه نظامی در پاکستان بسته است و همچنان باید با نگرانی سرنوشت بیش از ده نیروی مرزبانی را مثل همیشه دنبال کنیم. امیدوار باید بود خداوند هم برای آزادیشون کمک کنه که گاهی شرایط بسیار دشوار هست.

پ ن: فکر کنم سالهای 90 به بعد بود که قرار شد با تامین اعتبار، مرزهای شرقی خصوصا مسدودسازی بشند اون هم نه در حد ترکیه که در حدی در توان اقتصادی ایران و احتمالا سیم خاردار و دیواره ولی هر بار عنوان میشد که به علت تخصیص ندادن اعتبار این طرح همچنان در بخشهای صعب العبوری خصوصا به نظر مثل همین میرجاوه که از شمالش قسمت های ناهموار غیرمسکون مشترک بین ایران و پاکستان شروع میشه که کار را برای رادارهای پایش زمینی هم دشوار میکنه، متوقف مونده. برای ایران در وضعیت همسایه اتمی ولی بی اختیار در مناطق قبایلی بهترین راه مسدود سازی مرزها برای کم کردن احتمال غافلگیری است. خصوصا مرزهای شرقی که یک طرف کاملا رهاش کرده و وسعت بی حدی از مناطق غیرمسکون و بیابانی را شاهد هستیم با صدها قبیله و قوم پراکنده بیابان نشین که هر موجودی میتونه در بینشون مخفی بشه، با پول نیرو و سلاح بگیره و هر وقت خواست بیاد و بره. 

ویرایش شده در توسط alala
  • Upvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

در مورد تصمیم گیران که حرفی نزنم بهتره ... خودم رو با حرف زدن در موردشون کوچک نمی کنم ...  

ولی این خبر رو داشته باشید .... عربستان سعودی با قطع مالیات عمره بر روی مسافران پاکستانی موافقت کرد ... 

https://www.dawn.com/news/1439531/s-arabia-agreed-to-end-umrah-tax-on-pakistanis-senate-panel-told

دیروز این واقعه ی شوم ، امروز این امتیاز عربستانی ها به پاکستان .... 

اون زمانی که هند و پاکستان بمب اتم ساختن ، ما باید به این بهانه از NPT خارج می شدیم و سرنوشت برنامه ی هسته ای خودمون رو به برنامه ی اتمی هند و پاکستان گره می زدیم ... ولی عده ای با شعار « امت اسلامی » برای بار n ام منافع ایران رو به عنوان یک موجودیت مستقل نادیده گرفتند ... 

چه فرصت سیاسی فوق العاده ای بود ... 

• Upvote 5
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
49 minutes قبل , Ghalam گفت:

اون زمانی که هند و پاکستان بمب اتم ساختن ، ما باید به این بهانه از NPT خارج می شدیم و سرنوشت برنامه ی هسته ای خودمون رو به برنامه ی اتمی هند و پاکستان گره می زدیم ... ولی عده ای با شعار « امت اسلامی » برای بار n ام منافع ایران رو به عنوان یک موجودیت مستقل نادیده گرفتند ... 

سلام

فکر کنم اولین تست بمب اتم هند به دهه 1970 میلادی بر می گرده ! 

اما در کل با توجه به روند پیشرفت برنامه اتمی ایران و فراز و فرود های آن فرض شما خالی از اشکال نیست .

• Upvote 3
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
27 minutes قبل , tiktak گفت:

سلام

فکر کنم اولین تست بمب اتم هند به دهه 1970 میلادی بر می گرده ! 

اما در کل با توجه به روند پیشرفت برنامه اتمی ایران و فراز و فرود های آن فرض شما خالی از اشکال نیست .

من در مورد هند و پاکستان صحبت می کردم .... در مورد اولین تست اتمی و عمومی پاکستان هم :  

https://en.wikipedia.org/wiki/Chagai-I

اولین تست اتمی پاکستان در 28 می 1998 در استان بلوچستان ( استان هم مرز با ایران ) انجام شد .... 

اگه ما امضای NPT رو به خلع سلاح و یا قبول NPT از جانب پاکستان مشروط می کردیم ( به عنوان همسایه اتمی خودمون ) اونوقت پاکستان هم همین شرط رو برای هند می گذاشت ، هند هم به همین صورت برای چین ، چین هم به همین صورت برای روسیه و آمریکا ..... بهانه ای هم برای تحریم های هسته ای به صورت بین المللی به وجود نمی آمد ( اگر هم تحریمی می شد باز به این شدت نبود ) .... 

این نوع استدلال کردن ، نیازی به هوش بالا یا بینش سیاسی بالا نبود ، بلکه یک سیاست مدار معمولی که به فکر منافع کشورش می بود هم می تونست این رو درک کنه ....  فرق سیاستمداران معمولی با سیاستمداران ضعیف که یک کشور رو نابود می کنند ، در همین چیزهاست .... 

• Upvote 3
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
4 hours قبل , Ghalam گفت:

در مورد تصمیم گیران که حرفی نزنم بهتره ... خودم رو با حرف زدن در موردشون کوچک نمی کنم ...  

ولی این خبر رو داشته باشید .... عربستان سعودی با قطع مالیات عمره بر روی مسافران پاکستانی موافقت کرد ... 

https://www.dawn.com/news/1439531/s-arabia-agreed-to-end-umrah-tax-on-pakistanis-senate-panel-told

دیروز این واقعه ی شوم ، امروز این امتیاز عربستانی ها به پاکستان .... 

بمب اتم رو بیخیال برادر عزیزم توی اخبار چند روز پیش بود عربستان به هند پیشنهاد کرده که من تضمین میکنم به شما نفت بدم و همینطور در پالایشگاههای شما در اولین مرحله بیش از 40 میلیارد دلار سرمایه گذاری کنم و در مرحله های بعدی .... خوب به این کار میگن گره زدن منافع وقتی عربستان صاحب پالایشگاه باشه خوب نفتشم میده . سر یازده سپتامبر خیلی راحت عربستان گفت اگه بخواین بر ضد من حرف بزنین 700 میلیارد دلارم رو از آمریکا میکشم بیرون که آمریکا خفه شد حالا سر همین بنده خدا خبرنگار ترکیه ای که کشتنش هم همین تهدید رو کرد و مطمئن باشید هیچ کس باهاش کاری نداره . این قدرت دوراندیشی و گره زدن منافع با دیگران 1000 برابر بمب اتم قدرت داره که ما از آن بی بهره هستیم؟؟؟ در آینده حتی اگر تحریم هم نباشیم باز هم کسی از ما نفت نخواهد خرید . ( دوستان لطفا از کنار این جور اخبار به آسونی نگذرید و در تحلیلهای نظامی خودتون این عناصر شاید بی ربط رو هم مد نظر قرار بدید ) . این اخبار هرروز به گوش میرسه ولی چرا مسئولان ما در موردش کاری نمیکنن خدا عالم هست . یا اینکه چند روز پیش وزیر نفت عربستان گفت ما برای تولید 3 میلیون(اندازه تولید ایران ) بشکه نفت بیشتر (شما بخون از اولین روز برجام ) بصورت شناور 10 ها میلیارد دلار سرمایه گذاری کردیم در این چند سال !!!! حتی یه آدم کور هم میتونه این سرنخ ها رو به یک پلن بزرگتر ربط بده و تحلیل درست کنه . خیلی دلم میخواد بدونم آیا واقعا مسئولان از درک این واقعیات عاجز هستن یا خبرای دیگه ای هست ؟؟؟؟؟

• Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
42 minutes قبل , sezar گفت:

بمب اتم رو بیخیال برادر عزیزم توی اخبار چند روز پیش بود عربستان به هند پیشنهاد کرده که من تضمین میکنم به شما نفت بدم و همینطور در پالایشگاههای شما در اولین مرحله بیش از 40 میلیارد دلار سرمایه گذاری کنم و در مرحله های بعدی .... خوب به این کار میگن گره زدن منافع وقتی عربستان صاحب پالایشگاه باشه خوب نفتشم میده . سر یازده سپتامبر خیلی راحت عربستان گفت اگه بخواین بر ضد من حرف بزنین 700 میلیارد دلارم رو از آمریکا میکشم بیرون که آمریکا خفه شد حالا سر همین بنده خدا خبرنگار ترکیه ای که کشتنش هم همین تهدید رو کرد و مطمئن باشید هیچ کس باهاش کاری نداره . این قدرت دوراندیشی و گره زدن منافع با دیگران 1000 برابر بمب اتم قدرت داره که ما از آن بی بهره هستیم؟؟؟ در آینده حتی اگر تحریم هم نباشیم باز هم کسی از ما نفت نخواهد خرید . ( دوستان لطفا از کنار این جور اخبار به آسونی نگذرید و در تحلیلهای نظامی خودتون این عناصر شاید بی ربط رو هم مد نظر قرار بدید ) . این اخبار هرروز به گوش میرسه ولی چرا مسئولان ما در موردش کاری نمیکنن خدا عالم هست . یا اینکه چند روز پیش وزیر نفت عربستان گفت ما برای تولید 3 میلیون(اندازه تولید ایران ) بشکه نفت بیشتر (شما بخون از اولین روز برجام ) بصورت شناور 10 ها میلیارد دلار سرمایه گذاری کردیم در این چند سال !!!! حتی یه آدم کور هم میتونه این سرنخ ها رو به یک پلن بزرگتر ربط بده و تحلیل درست کنه . خیلی دلم میخواد بدونم آیا واقعا مسئولان از درک این واقعیات عاجز هستن یا خبرای دیگه ای هست ؟؟؟؟؟

سلام
ایران در خاک اسپانیا مشغول ساخت پالایشگاه هست و این روند میتواند و ممکنه در نقاط دیگری هم اتفاق بیافتد
عربستان توان تولید 1میلیون بشکه نفت اضافه تر را ندارد و نتوانسته نفت ایران را در بازار جایگزین کند
بحران ونزوئلا و لیبی هم حامی خوبی برای ما هست
ایران مشتری مثل چین دارد
هند هم نمی تواند به عربستان به شکل کامل وصل بشه برای همین قصد خرید نفت از امریکا را دارد ولی باز در جمع بندی چه در داستان قیمت چه نوع پرداخت به مشکل خوردند به ویژه اینکه ایران پیشنهاد پرداخت به روپیه به جای دلار را هم داد
با توجه به شکست پروژه کانال سلمان و جنگ یمن، احتمالا در آینده شاهد خروج سرمایه عربستان از خلیج فارس به دریای سرخ باشیم
پروژه 500 میلیارد دلاری که به نیوم معروف هست و عربستان را مقروض بانک جهانی کرده
این مطلب باعث اختلاف عربستان و امارات خواهد شد و در آینده ممکنه شاهد جنگ اقتصادی عربی-عربی باشیم
جنگی که بین شاهزاده های زندانی سعودی مثل بن طلال و یا بحرا بین عربستان و قطر شاهدش هستیم
در مقابل شاهد همپیمانی ایران-عراق و ایران-آذربایجان(روسیه و ترکیه) هستیم
در کوتاه مدت ممکنه عربستان و امریکا فشار به ایران وارد کنند اما با صبر استراتژیک و در میان مدت و بلند مدت منافع ما تامین خواهد شد
پینوشت
عربستان جامعه مذهبی دارد و ترویج سکولاریسم به بهانه های اقتصادی هم خطر برای این کشور هست و نه دستاورد
منونم از توجه شما

• Upvote 6
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.