karkas

تهدیدات تروریستی بر علیه جمهوری اسلامی ایران / خبر ، گزارش ، تحلیل و ......

Recommended Posts

هم اکنون, worior گفت:

طبق محاسبه من ایران اگر بخواد با بایدن مذاکره موفقی داشته باشد، باید پاسخ بسیار سنگینی شاید در حد ضربه هستی به اسراییل بده...

اقلا لازمه تا 200 موشک شلیک بشه هم به اسراییل و هم به امارات...

طبق محاسبات من اینطور کار به بایدن نمی‌رسه چون دو تا صفر بذارین جولو ۲۰۰ تا موشک ما میخوریم 

• Upvote 1
  • Downvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
هم اکنون, ldmdff گفت:

واقعن انتظار داری این دولت با این ایده همراهی کنه الان جواد جون نگرانه برنامه چاییش با بایدن 3 ماه دیگه بهم بخوره

مگه دولت فرماندهی کل قوا رو به عهده داره...

واکنش نشون ندیم اونم سنگین و آشکار، یعنی هر روز صبح باید از خواب بلند شیم و ببینیم که یکی رو ترور کردن، اگر نظام چنین چیزی رو میخواد نوش جانش!

• Like 1
  • Upvote 11

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
هم اکنون, worior گفت:

واکنش نشون ندیم اونم سنگین و آشکار، یعنی هر روز صبح باید از خواب بلند شیم و ببینیم که یکی رو ترور کردن، اگر نظام چنین چیزی رو میخواد نوش جانش!

نکته اینجاست که دولت همه جا حرفشو به کرسی نشونده و حتی رهبر مانع استیضاحش توسط مجلس شده . بهترین واکنش استیضاح دولت خودمونه چون تمام بدبختیا که الان داره سر مردم و مملکت و حکومت میاد از طرف ایشونهو دشمنانمون رو حظور ایشون حساب زیادی باز کردن

• Upvote 2
  • Downvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
هم اکنون, worior گفت:

برو بخواب ....

من دارم یک وبسایت رو پابلیش می کنم که بیدارم وگرنه امیدی به مسئولین ج.ا از کوچک و بزرگشون نیست ... اینها اگه بزن بودند ، برای همون حاج قاسم لا اقل 4 تا سرباز آمریکایی رو مجروح می کردند ... 

اگر به فکر عزت ملت بودند  ، کاری نمی کرد با مشتی دلار بشه اینقدر مزدور توی ایران اجیر کنند ... 

هر اقدامی که اصل « حفظ نظام » رو به خطر بندازه ، به صورت خودکار از لیست حرکات می ره بیرون . 

• Upvote 10
  • Downvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
هم اکنون, ldmdff گفت:

https://t.me/aafakhravar/18582 

تصاویر دلخراشه

این ماشین سفیده. اون نیسان تیانا که تو تصاویر پر از گلوله است تیره رنگ است.

جلیقه تن محافظ است؟

برخلاف اون متنی که دوستان نوشته بودند،  محافظ در مسیر رگبار نیست.

کلا معلوم نیست چی شده.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

بهترین جواب که به نظر من میرسه به ثمر رساندن تلاشهای ایشان هست و نادیده گرفتن فتوا .

امنیت هم اینطور حاصل میشه 

• Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

علی نصیری -فرمانده وقت حفاظت سپاه- ۲۹ خرداد 1397:

شما می‌بینید وقتی دانشمندان هسته‌ای زیر چتر حفاظت سپاه قرار می‌گیرند دیگر ترور آن‌ها را نداریم!

وقتی گنده‌تر از دهنت حرف میزنی.

• Upvote 7
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
54 minutes قبل , ldmdff گفت:

واقعن انتظار داری این دولت با این ایده همراهی کنه الان جواد جون نگرانه برنامه چاییش با بایدن 3 ماه دیگه بهم بخوره

خوشم میاد هیچ‌جوره پشت ولی امرتون رو خالی نمیکنید. تو دولت قبل هم که سالی یکی دوتا ترور داشتیم و هیچ بخاری از آقایون بلند نمیشد بازم تقصیر جواد ظریف بود؟ اربابان شما دارن برا عالم و ادم خط ونشون میکشن و عرضه‌ی حفاظت از دانشمنداشونو ندارن، جواد ظریف مقصره؟ اگه یه ذره مغز تو سر ادم باشه و جو غیرت تو وجودش، می‌فهمه اونی که تو اینجور مواقع تصمیم‌گیره دولت نیست و کس دیگه‌ایه.

ویرایش شده در توسط Excalibur
  • Like 3
  • Upvote 3
  • Downvote 7

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

حسین سلامی-فرمانده کل سپاه پاسداران- در اخرین چرندیاتش گفته بود: اگر یک تار مو از یک ایرانی کم شود تمام کرک و پشم شما را به باد میدهیم.

تار مو که چه عرض کنم؟ مو و سر و گردن و همه وهمه باهم رفتن. مرد باش و حرفتو عملی کن.

• Like 2
  • Upvote 10
  • Downvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

انفعال؛عدم پاسخ مناسب و متناسب

کلید واژه ای که ریشه وقایع اخیر  ازتروردانشمندان هسته ای، حمله به T4،ترور فرمانده سپاه قدس،انفجار نطنزتا ترورفخری زاده در اون نهفته

این سکوت از کجا نشئت میگیره؟

پاسخ روشنه

ترس و واهمه ی یک حکومت بااقتصاد مریض وفساد سیستماتیک از تبعات هرگونه اقدام متقابل

یه اصطلاح عامیانه هست که میگه “نزنی میزننت” گاهی وقتا ترس از پاسخ خودش باعث بازدارندگیه این پاسخ نه با موشک پراکنی به سوله های خالی محقق نمیشه پاسخ باید متناسب و کوبنده باشه 

• Like 2
  • Upvote 3
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

موضوعی هست که مدتهاست تو سینه ام سنگینی میکنه و میدونم داغ دل خیلیا تو این انجمنه، گرچه بی ربط به حادثه اخیر نیست

_اوایل جنگ داخلی سوریه از طریق همین انجمن در جریان درگیری ها بودم وشاهد بودیم که تاو های اهدایی چه بلایی سر زرهی سوریه آوردند اون زمان منه کارگر آرماتوربند ساختمان حین کار فکر میکردم اگه با همین میلگرد ها دور ادوات زرهی قفسی تعبیه بشه با برخورد پرتابه با این میله ها و انفجارش از اسیب به بدنه اصلی جلوگیری میشه و بعد ها این ایده خودم رو به عنوان “زره قفسی”دور تانک های امریکایی دیدم شاید این زره مدتها قبل اینکه به ذهن من خطورکنه عملی شده بود ولی صرف این نبود فضا برای بیان ایده ها بسیار آزار دهنده اس تمامی طرح های انقلابی از دل همین ایده های ساده متولد شدند

_بعدها با خدمت تو رسته مرزبانی شاهد شهادت هم دوره ای هام به واسطه نفوذ گروهک ها به داخل پاسگاه های مرزی بودم که همین باعث طرحی شدبا استفاده از حسگر های حرکتی چراغ راه پله!به این صورت که این حسگر ها دورتا دور پاسگاه با فاصله از ساختمان اصلی با فاصله چندین متری بالای فنس ها نصب بشه، با کوچکترین تحرکی نزدیک فنس ها حسگر عمل کرده چراغ مربوط به اون محدوده روشن شده و آژیر متصل به مجموعه حسگر ها به صدا درمیومد و نگهبان و پرسنل رو نسبت به تهدید هوشیار میکرد که در اونجام حفاظت هنگ با توجیه اینکه سرباز حق سیم و سیم کشی درپاسگاه نداره مانع عملی شدن این طرح شد 

اینا رو نگفتم که بگن من خاصم و باهوشم خیر ابداً،من جوونی لیسانس گوشه پارکم مث خیلی از جونای دیگه تو این کشور حرف دل من اینه که سازمان های حساسی مثل وزارت اطلاعات در جذب و گزینش به جای تفتیش عقاید مکتبی و اینکه آیا تا بحال شلوار جین پوشیده یا تیغ تراشیدی دنبال تخصص باشند تخصص!کل سطوح مدیریتی مملکت از این روند جذب نیرو ضربه خورد.. 

ویرایش شده در توسط aminjabbary
  • Like 2
  • Upvote 9
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
نقل قول

در یکی از جلسات مجازی وین حضور داشتم که از ترور و شهادت فخری زاده مطلع شدم. خبری شوکه کننده بود. این شهید بزرگوار را بیش از ٢٠ سال است که می‌شناسم. در کار بسیار جدی و اهل عمل بود و در پیشبرد امور، اهل مسامحه نبود. دانشمندی پرتلاش بود که فعالیتش محدود به یک یا دو حوزه نبود. برای اعتلای صنعت دفاعی و تقویت توان کشور در حوزه پدافندی، اقدامات بسیاری انجام داد.

حوزه کاری شهید بزرگوار بسیار گسترده بوده ولی این چندمین بار هست که به تخصصشون در حوزه پدافندی (توسط وزیر دفاع و جناب غریب آبادی ) اشاره میشه. ترورها غیر از یک فضای تبلیغی یک لایه جدی فنی هم دارند و کاملا هدفمند بر مبنای توان کشور انتخاب میشند. ترور دانشمندان موثر در زمینه هسته ای همزمان با پیشبرد طرح 20 درصد و جهش در حوزه غنی سازی/ترور پدر موشکی همزمان با پیشرفتهای موشکی/ترور پدر طرحهای منطقه ای/و ترور شاید طراح مهم بخش پدافندی همزمان با پیشرفتهای پدافندی وزارت دفاع (باور و سامانه های کوتاه برد احتمالی) نشان میده که هم خوب رصد میشه حوزه های پیشرفت کشور و هم سعی میشه روند با حذف فیزیکی اشخاص/خرباکاری صنعتی/نفوذ و ضربه به تاسیسات دچار شکست زنجیره بشه.

نهایتا نقد به شیوه حفاظتی هست، نقد به نهادهای اطلاعاتی هست ولی هر طور حساب میکنی با توجه به قدرت هم افزای چند ده کشور دشمن، تنها یک بازدارندگی موثر هست که میتونه متوقف کنه والا هرطور شده یک راهی برای ترور و خرابکاری وجود داره. هرچند باید این راه ها را به شدت سخت کرد ولی اگر در زمینه آفند چیزی برای خودمون تولید نکنیم، در پدافند همیشه مهاجم یک قدم جلو هست.

برای یک راهکاری عجالتی! هم بهتر هست که تیمهای ویژه ای که روی طرح های حساسی کار میکنند ایزوله بشند کاملا برای مدتی که اون طرح ها به نتیجه میرسند در یک لایه حفاظتی غیرمعمول و خاص. در کنارش مستند سازی ساعتی طرح ها و ثبت اسناد و اشتراک محدود بین چند مدیر پروژه مورد اطمینان و برنامه ریزی های پیش تر طرح ریزی شده.

• Like 3
  • Upvote 3
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
6 hours قبل , worior گفت:

طبق محاسبه من ایران اگر بخواد با بایدن مذاکره موفقی داشته باشد، باید پاسخ بسیار سنگینی شاید در حد ضربه هستی به اسراییل بده...

اقلا لازمه تا 200 موشک شلیک بشه هم به اسراییل و هم به امارات...

سلام

در پاسخ ترور سردار سلیمانی که خودشون همون لحظه اول گردن گرفتن چند موشک با کلاهک ضعیف شده به یک پایگاه در عراق ( حتی نه به پایگاه های عمل کننده در امارات و قطر و ... ) زده شد که اونم بدلیل خواست شدید افکار عمومی بود نه...! حالا چه انتظاری دارید بیان ۲۰۰ موشک بزنن به اسرائیل و امارات!

• Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

پرسشی تکان‌دهنده درباره‌ی ماجرای دیروز
فریاد نزنید، توضیح دهید

«آقای صدوقی یک نامه‌ای قبل از شهادتش به سپاه نوشته که این حفاظتی که شما گذاشته‌اید، این حفاظت نیست. این پاسدارهایی که برای حفاظت گذاشتید این‌ها درست و حسابی تیراندازی هم بلد نیستند تا چه رسد به مسائل دیگر!»
آیت‌الله صدوقی، امام‌جمعه‌ی یزد، 11 تیر 1361 پس از برگزاری نمازجمعه ترور شد و حسن باقری، از فرماندهان ارشد سپاه، در سال‌های ابتدایی جنگ، در سخنرانی‌اش چند ماه قبل از شهادت، به این موضوع اشاره کرده است. باقری می گوید پس از ترور صدوقی «شورای فرماندهی سپاه یزد را گرفتند، به زندان انداختند.» اما می‌پرسد اما آیا می‌توان صدوقی دیگری درست کرد؟ چند ماه بعد از ترور صدوقی، آیت‌الله اشرفی اصفهانی، امام‌جمعه‌ی کرمانشاه، در 23 مهر 61، در جمعه‌ای دیگر، ترور شد و باقری در سخنرانی‌اش گفت: «برادر شمخانی، که قائم‌مقام سپاه بود، روز جمعه رفته و دیده که خود ایشان آمده درِ خانه را باز کرد است. یک امام جمعه‌ای که هم‌ردیف آقای صدوقی بوده، گفته که حاج آقا پس حفاظت چی شد؟ بچه‌ها کجا هستند؟‌ گفتند امروز جمعه است و حفاظت تعطیل کرده است!!»
باقری در این سخنرانی به چند مطلب کلیدی درباره‌ی ریشه‌ی برخی از آشفتگی‌ها اشاره می‌کند؛ از جمله این‌که سپاه «درگیر یک سری مسائل شهری می‌شود و درگیر یک سری مسائلی می‌شود که وظیفه‌ی او نیست و بعد موقعی که می‌نشینیم با یک پاسدار صحبت می‌کنیم، می‌بینیم می‌خواهد نهضت‌های آزادی‌بخش داشته باشد، روابط عمومی داشته باشد، دفتر سیاسی داشته باشد، انتشارات داشته باشد، با ضدانقلاب مبارزه کند و در جریانات سیاسی تاثیر داشته باشد. می‌خواهد همه‌کاره باشد، ولی چقدر دارد مایه می‌گذارد؟ پس کو؟ ما که عهده‌دار مملکت نیستیم. مملکت برای خودش سکان‌دار دارد، امام زمان دارد، امام خمینی را دارد، مجلس را دارد، دولت را دارد، شورای عالی قضایی را دارد، شورای نگهبان را دارد، ما هم به عنوان یک بازوی اجرایی نظامی در کنار ارتش مطرح هستیم.»
باقری به یک مطلب مهم دیگر توجه کرده است: این‌که بار اصلی به دوش مردمی است که در حال تحمل شرایط سخت اقتصادی کشور هستند؛ «صریحا بگویم: باور کنید کم‌ترین کسانی که در مسئله‌ی جنگ سهیم هستند آن‌هایی هستند که دارند در جنگ می‌جنگند. فشار سیاسی روی مسئولین مملکت است، فشار مالی روی مردم است، همه جا کوپنی است.»
نکته‌ی مهم دیگری که باقری روی آن دست می‌گذارد، بحث استفاده از تجربیات جنگ است: «اگر فردا شوروی حمله کند به دره‌گز و شما در دره‌گز بخواهید جنگ تن به تن خرمشهر را بکنید، روز قیامت مسئول هستید و باید جواب بدهید. مسلمان و مومن نباید دو بار از یک سوراخ گزیده شود. ما مسئولیم مسئله‌ی خرمشهر فقط یک بار به وجود بیاید، بعد دیگر باید سازماندهی را یاد بگیریم.»
دیروز، پس از گذشت بیش از 4 دهه از عمر جمهوری اسلامی، در جمعه‌ای دیگر دانشمندی از ایران عزیز را ترور کردند. شگفت‌انگیز این‌که نخست‌وزیر اسرائیل به صراحت خواسته بود نام فخری‌زاده به خاطر سپرده شود.
من از دیروز از خود می‌پرسم نهاد امنیتی که حواسش هست منِ نویسنده حق ندارم وعده‌ی انتشار مطلبی بدهم که در آن می‌خواهم بحث تقاضای مصاحبه از آیت‌الله خامنه‌ای را مطرح کنم، در برابر اظهارنظر صریح نخست‌وزیر اسرائیل و شواهد دیگر، که همگی مسئولیت سنگین حفاظت از فخری‌زاده را هشدار می‌دهد، چه کارهایی کرده و چرا جواب نگرفته است؟ نمی‌شود در پسِ فریادهای بلندِ انتقام سخت، سوال‌های مهم را نادیده گرفت.
سردار علایی، از فرماندهان ارشد سپاه در جنگ، دیروز نکات تکان‌دهنده‌ای را مطرح کرده و نوشته است: «ترور دکتر محسن فخری‌زاده توسط اسرائیل، بیانگر آن است که همچنان تشکیلات جاسوسی و عملیاتی اسرائیل در ایران فعال است. این هفتمین ترور دانشمندان هسته‌ای ایران است که همگی آن‌ها به شهادت رسیده‌اند. الان بیش از ده سال است که اسرائیل به طور مرتب در داخل ایران عملیات مختلف، از جمله ترور انسان‌های دانشمند را انجام می‌دهد. روش ترور رییس سازمان پژوهشی و نوآوریِ وزارت دفاع مشخص می‌سازد که ساختار عملیاتی اسرائیل در ایران بسیار مجهز و پیشرفته و متکی بر اطلاعات دقیق است.»
سوال مهمی که علایی مطرح می‌کند و نباید در میان فریادها و وعده‌های انتقام نادیده گرفته شود، این است: «باید دید چه ضعفی در ساختار و سازوکارهای دستگاه‌های امنیتی ایران وجود دارد که علی‌رغم محتمل بودن ترور افرادی مانند شهید فخری‌زاده و پیش‌بینی محافظ برای آن‌ها، باز هم عملیات اسرائیل موفق می‌شود!!»
به قول شهید باقری: «مومن نباید دو بار از یک سوراخ گزیده شود.»
سخنرانی حسن باقری از نشریه‌ی نگین ایران، مرکز مطالعات و تحقیقات جنگ سپاه، شماره 14، ص 121 تا 135، آمده است و یادداشت سردار علایی از سایت جماران.

https://t.me/jafarshiralinia/346     

نکته‌های تاریخی/شیرعلی‌نیا

• Like 2
  • Upvote 12
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.