karkas

تهدیدات تروریستی بر علیه جمهوری اسلامی ایران / خبر ، گزارش ، تحلیل و ......

Recommended Posts

ببخشید من فکر میکنم تنها دلیلش اینه که نیرو های سپاه خودشونو یک نظامی تمام و کمال نمیدونند و بیشتر کار فرهنگی میکنند و یجورایی  فاقد آموزش های درست هستند.

وقتی یک شخص به اردوگاه نظامی ارتش برای اولین بار وارد میشه اولین اتفاقی که براش میفته نابود شدن هست.

اون انسان قبلی رو نابود می کنند و با توجه به  خصوصیاتی که یک نظامی باید داشته باشه اون شخص رو دوباره میسازن یا به اصطلاح تربیت میکنند.

به همین دلیل هست ارتش نماد نظم و قانون  هست.

در ارتش از الفاظ برادران،برادر و این حرف ها خبری نیست .

لذا تمام پرسنل میدونند نه شوخیی در کار هست  نه جای اشتباه دارند و میدونند جایگاهشون کجاست پس با توجه به نظم و قواعد ارتش با تمام امکاناتشون مجهز میشن اما خب در چند دهه اخیر بعد از اون ارتش رویایی هیچ چیز ازش نمونده، کمترین امکانات و کمترین تجهیزات رو دارند .هنوز امکانات جنگ جهانی اول مثل کلاه فلزی رو دارند.

فاقد یک لباس رزم مناسب و بروز هستند اما باز با همین  حال واقعا نظم و قانونمندیشون بی همتاست .

هنوز هم تقسیم بودجه در نیرو های مسلح ما تعجب بر انگیز هست .

اوج فاجعه رو دوست دارید درک کنید؟

به عکس های دستگیری تفنگداران امریکا توجه کنید.

گارد ساحلی ما شلوار پارچه ای و کت ورشی تنشه و کلاش ب دست.

اونجا بود که من فاتحه همه چی رو خوندم.

نیرویی که به احترام آبروی ایران یونیفرم هم تنش نمیکنه بنظرم دردی از مملکت رو دوا نمیکنه.

جالب اینه بقیه رو هم ببینید متوجه میشید از پایگاه بسیج اوردنشون چون حتی کوچک ترین دانش و اصول گرفتن درست اسلحه رو بلد نیستند .

چرا دروغ،فرمانده هاشون هم بلد نیستند

• Upvote 2
  • Downvote 7

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
1 minute قبل , Arenlaxly گفت:

ببخشید من فکر میکنم تنها دلیلش اینه که نیرو های سپاه خودشونو یک نظامی تمام و کمال نمیدونند و بیشتر کار فرهنگی میکنند و یجورایی  فاقد آموزش های درست هستند.

وقتی یک شخص به اردوگاه نظامی ارتش برای اولین بار وارد میشه اولین اتفاقی که براش میفته نابود شدن هست.

اون انسان قبلی رو نابود می کنند و با توجه به  خصوصیاتی که یک نظامی باید داشته باشه اون شخص رو دوباره میسازن یا به اصطلاح تربیت میکنند.

به همین دلیل هست ارتش نماد نظم و قانون  هست.

در ارتش از الفاظ برادران،برادر و این حرف ها خبری نیست .

لذا تمام پرسنل میدونند نه شوخیی در کار هست  نه جای اشتباه دارند و میدونند جایگاهشون کجاست پس با توجه به نظم و قواعد ارتش با تمام امکاناتشون مجهز میشن اما خب در چند دهه اخیر بعد از اون ارتش رویایی هیچ چیز ازش نمونده، کمترین امکانات و کمترین تجهیزات رو دارند .هنوز امکانات جنگ جهانی اول مثل کلاه فلزی رو دارند.

فاقد یک لباس رزم مناسب و بروز هستند اما باز با همین  حال واقعا نظم و قانونمندیشون بی همتاست .

هنوز هم تقسیم بودجه در نیرو های مسلح ما تعجب بر انگیز هست .

نیرویی که به احترام آبروی ایران یونیفرم هم تنش نمیکنه بنظرم دردی از مملکت رو دوا نمیکنه.

جالب اینه بقیه رو هم ببینید متوجه میشید از پایگاه بسیج اوردنشون چون حتی کوچک ترین دانش و اصول گرفتن درست اسلحه رو بلد نیستند .

کل تصوراتتون کهنه و قدیمی است

سپاه اگر آموزش نداشت، روش لجستیک نداشت، مدیریت نبرد نمی‌دانست، نمی‌توانست آمریکا و عربستان و فرانسه و داعش و القاعده و ترکیه و اسرائیل و ... را در سوریه ناکام کند. برید کمی در احوالات نیروهای نظامی مطالعه کنید

لفظ « برادر » باعث شوخی و شل و ول بودنه؟ شوروی که « رفیق » می‌گفتند از بالا تا پایین حتما اصلا ارتش نداشت و شبه نظامی بود

شما را به خدا دوستان،

میلیتاری زمانی محلی علمی و تحلیلی و دقیق بود نه بازخوانی روزنامه های سالهای ۷۶ و ۷۷ و برخی حرفهای قهوه‌خانه‌ای در اوایل دهه ۶۰. روی سخنم با فقط با جناب Arenlaxly نیست. کلا جو سایت به جای تحلیل دقیق که انسان ازش چیزی یاد بگیره تبدیل شده به حرفهای شبیه اینستاگرام بازی

• Like 2
  • Upvote 6
  • Downvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
2 minutes قبل , hosm گفت:

لفظ « برادر » باعث شوخی و شل و ول بودنه؟ شوروی که « رفیق » می‌گفتند از بالا تا پایین حتما اصلا ارتش نداشت و شبه نظامی بود

قطعا سپاه با نیروهای نظامی کلاسیک در بدنه خودش تفاوت های زیادی داره. اتفاقا یکی از نقاط تمایزش و در بسیاری موارد عامل موفقیتهاش همین امر هست هر چند شاید به همین تمایز ضعف هایی هم برش وارد بشه. اصولا سپاه با بخش های بسیار متنوعش که معمولا یک سازمان پایین به بالاست و از یک بدنه مردمی میجوشه یک فرهنگ متفاوتی برش حاکم هست که اشاره کردم مثل یک تیغ دو لبه است. اصلا ذات سپاه با همین فرهنگ سپاه هست که اون را از یک نیروی کلاسیک رزمی جدا میکنه.

ولی خب به نظر  در عین حفظ این فرهنگ خاص خود سپاه، اون ضعفهاش را در یگانها و ماموریتهای خاصی که نیاز به نظم یک نیروی رزمی کلاسیک داره باید برطرف کرد (با حفظ روح حاکم بر کلیت این نیرو) و اتفاقا در سایر یگانها و نیروها اون فرهنگ نشات گرفته از دهه شصت و جنگ را تقویت کرد ( با زدودن ضعفهای احتمالیش)

• Like 1
  • Upvote 5
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
https://www.youtube.com/watch?v=LEj2w7_VNwQ&t=2248s

#ایران مستند #سپاه حذف جیش نصر و دستگیری انصار الفرقان رهبران گروه تروریستی مستقر در #پاکستان مستند قصرقند گروهای تروریستی در مرز و مورد حمایت پاکستان/ سپاه گشتن تروریست ملوی جلیل قنبرزهی / سردار مارانی / مشارکت هوا نیروز سپاه / سردار طر قبی قرارگاه شهید معمار

• Like 2
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
5 hours قبل , Arenlaxly گفت:

...

سلام

چند خط صغری و کبری کردید و بنایی را بنیان نهادید و بعد بوسیله یک مثال با بولدوزر از رویش رد شدید . فکر کنم اگر یکی از ماها می خواستیم حرف های شما را رد کنیم اینقدر قشنگ نمی توانستیم (این مثالی که دوستمان زد را ما بهش می گوییم نقض غرض ;)) .

اما در کل متاسفانه دوستان در مفاهیم 100 تا 200 سال پیش بدجوری گیر کرده اند (ما بهش می گوییم مدرنیسم) در حالی خود غربی ها هم سالهاست از بسیاری از قوانین ساخته شده از آن مفاهیم عبور کرده اند (مثلا در نظام آموزش و پرورش تمام بچه ها را یونیفرم تنشون می کردند و در بخش های دیگر هم به همین نحو) . حالا من نمی گویم دیسیپلین موجود در نیروهای کلاسیک نظامی تماما بد هست (آنهم درجای خودش مفید می باشد) اما دنیای امروز الزامات جدیدی پدید آورده که باید به نحوی آنها را هم در نظر گرفت . 

• Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
1 hour قبل , HRA گفت:

سلام

چند خط صغری و کبری کردید و بنایی را بنیان نهادید و بعد بوسیله یک مثال با بولدوزر از رویش رد شدید . فکر کنم اگر یکی از ماها می خواستیم حرف های شما را رد کنیم اینقدر قشنگ نمی توانستیم (این مثالی که دوستمان زد را ما بهش می گوییم نقض غرض ;)) .

اما در کل متاسفانه دوستان در مفاهیم 100 تا 200 سال پیش بدجوری گیر کرده اند (ما بهش می گوییم مدرنیسم) در حالی خود غربی ها هم سالهاست از بسیاری از قوانین ساخته شده از آن مفاهیم عبور کرده اند (مثلا در نظام آموزش و پرورش تمام بچه ها را یونیفرم تنشون می کردند و در بخش های دیگر هم به همین نحو) . حالا من نمی گویم دیسیپلین موجود در نیروهای کلاسیک نظامی تماما بد هست (آنهم درجای خودش مفید می باشد) اما دنیای امروز الزامات جدیدی پدید آورده که باید به نحوی آنها را هم در نظر گرفت . 

چند مزیت لباس نظامی یک شکل 

- دادن حس اتحاد و گروه بودن 

- لو ندادن رتبه و اعتبار افسران ارشد 

- لجستیک راحت تر 

- شناسایی راحت تر دوست از دشمن در حین درگیری 

- ایجاد حس وظیفه شناسی 

خدا به کشور رحم کنه با تفکرات امثال شما  ....

• Upvote 4
  • Downvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
1 hour قبل , Ghalam گفت:

چند مزیت لباس نظامی یک شکل 

- دادن حس اتحاد و گروه بودن 

- لو ندادن رتبه و اعتبار افسران ارشد 

- لجستیک راحت تر 

- شناسایی راحت تر دوست از دشمن در حین درگیری 

- ایجاد حس وظیفه شناسی 

خدا به کشور رحم کنه با تفکرات امثال شما  ....

نخیر خدا به این کشور رحم کند با افراد سطحی نگر و کم ژرفی مانند شما .

بنده برای نمونه یک مثال از نظام آموزش و پرورش زدم تا دوستان درک کنند که تفکر مدرن در تمام وجوه زندگی نفوذ داره و البته در نظام آموزشی تنها به یکسان بودن یونیفرم  بسنده نشده . یکسان سازی متصلب درس ها که باعث کشته شدن حس خلاقیت در کودکان میشد هم بخش دیگری از نظام آموزش مدرن بود . حالا شما آنقدر درکتان پایین هستش که به جای اینکه به مفهوم مثال توجه کنید تنها گیر لفظ آن می شوید دیگر مشکل خودتان است . در همان ادامه هم بنده فرمودم که نمی گویم که دیسیپلین نظامی کاملا بد هستش و ... .

چند تا از مزیت های لباس هم که نوشتید تاییدی بر سطحی بودن شما می باشد . حس اتحاد و وظیفه شناسی ای که با لباس بیاید با لباس هم خواهد رفت (البته قبلا در مورد مهارت و جسارت هم به همین شکل صحبت کرده بودید) . همچنین من درک نمی کنم چگونه لباس غیر هم شکل رتبه و اعتبار افسران را لو می دهد (و باز هم من هیچ جا صحبتی از یکسان بودن یا نبودن لباس در نظامی گری نکرده بودم) .

یک نکته دیگر هم اینکه اگر یک سازمان رزم به قابلیتی از مهارت و تسلط دست یابد که دارای نظم پنهان بوده ، به گونه ای که شناسایی آن برای دشمن سخت یا ناممکن گردد (در زمان کوتاه) مطمئنا چند قدم جلوتر از دشمن خود می باشد .

پی نوشت - بخشی از این مواردی که گفته شد دوستان می توانند در تفاوت دو کلمه انگلیسی Discipline  و Order مشاهده کنند .

ویرایش شده در توسط HRA
  • Like 1
  • Upvote 5
  • Downvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

دو عزیز هرکدوم به دلایل درستی  اشاره کردند. فکر نکنم نیازی به جدل باشه چون صرفا این دو برادر دو زاویه مختلف در نگاه به یک قضیه داشتند.

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

جای عجیبی شده اینجا...

یک طرف حق داره و درست میگه و تاکید داره به نظم و حفظ شان نیرو های نظامی  بهش میگن تفکر قدیمی داره.

یک طرف با بی نظمی با بی مسئولیتی با کوتاهی نفرات در  رعایت کوچک ترین و کمترین امور نظامی موافق هست و بهش میگن مدرن .

بنده با افتخار قدیمی هستم.

تفکر من میگه نیرو های مسلح باید دارای لباس هایی در شان یک ملت چندهزار ساله باشند. 

چرا تفکر من اینو میگه؟سناریو رو عوض میکنم.

فرض رو بر این بذارید از خود گذشتگی اون افسر آمریکایی وجود نداشت و با فرمان فایر نیرو های مارو هدف قرار میدادند.

گارد ساحلیی که ارسال شد آیا امکانات یک افسر گارد رو داشته که از وطن و آب و خاک ما دفاع کنه؟قطعا خیر .

احتمالا دوستان سربازی نرفتند یا حداقل سرباز ارتش نبودند.

وقتی تو خشم شب میگن بشمار 3 لباست تنت باشه برای اینه که یاد بگیری  در شدید ترین حملات و بدترین وضعیت اول نظم خودت رو رعایت کنی.

ارتشی که نظم نداشته باشه محکومه به شکست .

دوستمون از مدرنیسم صحبت میکنه.

در حال حاضر مدرن ترین کشور های دنیا آمریکا و انگلیس هستند که معنی مدرنیسم رو تعریف میکنند به شکل واقعی.

دقت کنید؛ سرباز های گارد ملکه رو ببینید،تا الان بدون لباس رسمی دیده شده اند؟

تفنگداران دریایی امریکا تا الان با لباس غیر نظامی دیده شده اند؟چینی ها و روس ها و المانی ها و فرانسوی ها چطور؟

اون ها تفکر مدرن ندارند ما داریم ؟

در زمان فتحعلی شاه و جنگ با روس ها هم همینطور بود،ولیعهد عباس میرزا اصرار بر ارتش منظم داشت اما....

یک ارتش حرفه ای نیرو هاش میدونند بدون لباس رسمی به عملیات نباید بروند مگر در شرایط حساس اطلاعاتی .

متاسفانه فضا جوری شده که بحث منطقی نیست، در اینجا اگر انتقادی کنی یک سری ها موافقت میشن یک سری ها مخالف .

موافق ها صرفا برای تخریب اون نهاد خاص و مخالفان انتقاد صرفا برای حمایت از اون نهاد خاص.

خب اینجوری نمیشه ،بحث بی مورد میشه ،

منطقی باید حرف زد.

منطق میگه بنده یک انتقاد کردم که در هرجایی مطرح بشه حق می دهند به انتقادم اما نمیدونم چرا علایق شخصی رو در مطالب دوستان دخیل میکنند.

ما نمیگیم سپاه بد هست اتفاقا بنظرم به عنوان یک نیروی نظامی میتونه کمک کنه البته با کمی تغییر جزئی اونم نه در ساختار ،در هنجارهای سپاه.

ما میگیم  در این مورد کوتاهی شده و باید برخورد می شد.اما بخاطر یک پیروزی رسانه ای ما اون رو نا دیده گرفتیم.

• Like 1
  • Upvote 7
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سلام

اینجا موقعی عجیب می شود که یک طرف خود را مبنا و معیار حق قرار داده و بدون درک درست از صحبت های طرف مقابل اقدام به چسباندن درک ناصحیح خودش به طرف مقابل می کند .

نکته مهم ابتدایی اینکه ما در این انجمن تا آنجایی که ممکن هستش باید از فرضیات دوری کنیم مگر اینکه فرضیات ما متکی بر مفاهیمی اثبات شده باشد که باز هم دلیلی بر درستی فرض ما نخواهد بود اما قابل بیان و بررسی می باشد .

مشکل شما و امثال شما (که بسیار بوده اند و هستند) این هستش که به شدت درگیر ظاهر هستید .

شاید تفکر شما می خواهد به دنبال لباس آراسته باشد اما تفکر من شانیت را بیشتر برای نیرویی قائل است که توانایی و شجاعت دفاع از آب و خاک و نفوس و ناموس این سرزمین را دارد (فرق نمی کند سپاه باشد یا ارتش و یا هر ارگان و سازمان دیگر) . با این وجود در حالت نمادین منکر آراستگی نیروها نمی باشم اما درجه اهمیت این موضوع برایم بسیار پایین است و نظم واقعی را در این موضوع نمی دانم و همین ظاهر هستش که علایق شخصی ، درونش بسیار دخیل می باشد (البته یکدست بودن لباس در بعضی از شرایط رزمی بحث دیگری است) . همچنین ما هم به شدت طرفدار نظم البته از نوع اصیلش هستیم . این جملات بنده را نگاه کنید :

23 hours قبل , HRA گفت:

نمی گویم که دیسیپلین نظامی کاملا بد هستش و ... .

23 hours قبل , HRA گفت:

اگر یک سازمان رزم به قابلیتی از مهارت و تسلط دست یابد که دارای نظم پنهان بوده ، به گونه ای که شناسایی آن برای دشمن سخت یا ناممکن گردد (در زمان کوتاه) مطمئنا چند قدم جلوتر از دشمن خود می باشد . 

درباره مدرنیسم هم شما حالت انتزاعی سنتی و مدرن را کنار بگذارید به مفهومی که بنده مورد نظرم هست خواهید رسید یعنی آن مدرنیستی که بعد از خود پست مدرنیسم و سپس ترانس مدرنیسم را دید (که نشان دهنده یکسری از تغییرات در مفاهیم در بازه زمانی تاریخ معاصر هستند  - در واقع پست مدرنیسم خود یک تفکر مدرن هستش نسبت به مدرنیسم) .  

از اینکه عباس میرزا را هم مثال زدید ممنون هستم زیرا مثال بسیار خوبی برای تفکر من و شما هستش . عباس میرزا آن موقع که فکر کرد تنها با ایجاد نمادین  یک ارتش به ظاهر نوین دارای قدرت نظامی می شود شکستی فاجعه باری را متحمل گشت و شد آنکه نباید میشد . عباس میرزا آن موقع که نیروهای بومی و اسب سواران ایلاتی که به سرعت از ناحیه ای نمایان می شدند و ضربات سهمگینی را به ارتش روس می زدند را کنار زد و ظاهر یک ارتش نوین را ساخت باعث قتل و عام نیروهایش شد . نکته جالب در تاریخ این هست که وابسته نظامی بریتانیا در آن موقع (البته فکر کنم وابسته نظامیشان بود) به همین نکته اشاره می کند و می گوید ایرانی ها اینبار شکست سنگین تری را متحمل خواهند شد  . این امر به دلیل عدم توجه به فرهنگ و زیست بوم داخلی ما بود که بارها در طول تاریخ معاصر تکرار شده است (البته من خودم عباس میرزا را بسیار دوست می دارم) .

درباره بحث منطقی هم که بهتره دیگران قضاوت فرمایند . خود من هر کجا که نظری مخالف داشته باشم و بیان آن را مفید بدانم می آیم و آن را اظهار می کنم و مدت ها هستش که دیگر از آن فلش قرمز رنگ استفاده نکرده ام . مواردی را هم که بیان می دارم نه از روی علایق بلکه بر مبنای مطالعات شخصی می باشد .

البته در جاهایی صحبت های بنده و شما یکسان هست اما نمی دانم که چرا شما متوجه نمی شوید که اتفاقا ما موافق نظم هستیم اما با تعریفی متفاوت تر ، آنهم به دلیل تغییر شرایط دنیای امروز :

بر 17 فروردین 1398 در 17:00 , HRA گفت:

حالا من نمی گویم دیسیپلین موجود در نیروهای کلاسیک نظامی تماما بد هست (آنهم درجای خودش مفید می باشد) اما دنیای امروز الزامات جدیدی پدید آورده که باید به نحوی آنها را هم در نظر گرفت . 

در مورد هنجارهای سپاه هم  این هنجار ها دلیلی بر بی نظمی نیست و فقط نمایانگر یکسری از مشخصات بومی و فرهنگی و عقیدتی می باشد . البته این صحبت ها دلیلی بر عدم وجود ایراد در نیروهای نظامی ما نیست اما ...

دو تا از صحبت های خودتان را کنار هم می گذارم تا نوع منطق شما مشخص شود :

7 hours قبل , Arenlaxly گفت:

ما نمیگیم سپاه بد هست اتفاقا بنظرم به عنوان یک نیروی نظامی میتونه کمک کنه البته با کمی تغییر جزئی اونم نه در ساختار ،در هنجارهای سپاه. 

ما میگیم  در این مورد کوتاهی شده و باید برخورد می شد.اما بخاطر یک پیروزی رسانه ای ما اون رو نا دیده گرفتیم.

بر 17 فروردین 1398 در 12:21 , Arenlaxly گفت:

اینکه شما فاتحه همه چی رو می خونید به دلیل رفتار یک نیرو که به قول خودتان با تغییر جزئی می تواند کمک کننده باشد منطق می باشد ؟ :thinking:

• Like 2
  • Upvote 4
  • Downvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
نقل قول

«جینا هاسپل»، رئیس سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) در یک سخنرانی روز پنجشنبه تصریح کرد این سازمان «پول، زمان و خلاقیت بیشتری» را صرف مقابله با روسیه و ایران کرده است. 

هاسپل گفت: «ظرف سال گذشته، تیم رهبری ما گام‌هایی را برای تقویت توانایی‌های سیا جهت مقابله با چالش‌های متعدد پیش رویمان برداشته است و تلاش‌هایمان در حال نتیجه دادن هستند

به نظر باید این دست اخبار را که در ادامه اشاره میشه در زمره تهدیدات تروریسم رسانه ای دسته بندی کرد و پس جاش همین تاپیک مناسبتر هست.

درست در زمانیکه ماجرا ورود کمکهای عراق به ایران مطرح میشه ( خصوصا در حوزه تجهیزات سنگین و راهداری که همین الان در شادگان مشغول فعالیت هستند و همچنان کمبود شدید ماشین آلات سنگین حس میشه و البته فلان فعال سیاسی معلوم نیست طبق چه برآورد و بازدید میدانی ای عنوان میکنه ما را چه نیاز به ماشین آلات سنگین عراق و خودمون کلی!! داریم) و ما ورود یک بازیگر سینما در عرصه نفرت پراکنی ضد همسایه غربی و کمکهاش را شاهد هستیم که همراه با موج العربیه و توئیتری فضای حمله به این کمکها را ایجاد میکنه، رسانه های عربی همزمان یک کلیپ را در شبکه های اجتماعی از بازداشت یک روحانی ایرانی در بصره و مرز توسط یک افسر عراقی را به شدت بازنشر میدند که ببینید این افسر به این ایرانی توهین کرده ( هرچند وزارت کشور عراق دستور بررسی داده و فرد ایرانی هم ازاد شده )

حالا مسائل سال پیش بصره و خرمشهر که تقریبا همزمان بود را کنار هم بزاریم ( تبلیغ ایران برق و آب عراق را بسته در عراق و تبیلغ ایران برق و آب را میده به عراق در ایران ) و مسائلی از این دست که مثلا در این مورد به شدت تمرکز داره روی تخریب روابط ایران و عراق متوجه میشیم در یک بعدی لااقل منظور از افزایش هزینه های سیا در مورد ایران یعنی چی. حالا ابعاد دیگه بماند. ( به هر حال الان نفوذ ایران در عراق، خود سازمان حشد و رقم تجارت ایران با عراق در حدی هست که بن سلمان در اوج کینه از بسیاری از سازمانهای عراقی پیشنهاد چک سفید به نخست وزیر عراق میده، حالا تهدیدها و تطمیع های عربی/آمریکایی به کنار )

• Like 3
  • Upvote 7
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بر 30 فروردین 1398 در 09:36 , alala گفت:

به نظر باید این دست اخبار را که در ادامه اشاره میشه در زمره تهدیدات تروریسم رسانه ای دسته بندی کرد و پس جاش همین تاپیک مناسبتر هست.

درست در زمانیکه ماجرا ورود کمکهای عراق به ایران مطرح میشه ( خصوصا در حوزه تجهیزات سنگین و راهداری که همین الان در شادگان مشغول فعالیت هستند و همچنان کمبود شدید ماشین آلات سنگین حس میشه و البته فلان فعال سیاسی معلوم نیست طبق چه برآورد و بازدید میدانی ای عنوان میکنه ما را چه نیاز به ماشین آلات سنگین عراق و خودمون کلی!! داریم) و ما ورود یک بازیگر سینما در عرصه نفرت پراکنی ضد همسایه غربی و کمکهاش را شاهد هستیم که همراه با موج العربیه و توئیتری فضای حمله به این کمکها را ایجاد میکنه، رسانه های عربی همزمان یک کلیپ را در شبکه های اجتماعی از بازداشت یک روحانی ایرانی در بصره و مرز توسط یک افسر عراقی را به شدت بازنشر میدند که ببینید این افسر به این ایرانی توهین کرده ( هرچند وزارت کشور عراق دستور بررسی داده و فرد ایرانی هم ازاد شده )

حالا مسائل سال پیش بصره و خرمشهر که تقریبا همزمان بود را کنار هم بزاریم ( تبلیغ ایران برق و آب عراق را بسته در عراق و تبیلغ ایران برق و آب را میده به عراق در ایران ) و مسائلی از این دست که مثلا در این مورد به شدت تمرکز داره روی تخریب روابط ایران و عراق متوجه میشیم در یک بعدی لااقل منظور از افزایش هزینه های سیا در مورد ایران یعنی چی. حالا ابعاد دیگه بماند. ( به هر حال الان نفوذ ایران در عراق، خود سازمان حشد و رقم تجارت ایران با عراق در حدی هست که بن سلمان در اوج کینه از بسیاری از سازمانهای عراقی پیشنهاد چک سفید به نخست وزیر عراق میده، حالا تهدیدها و تطمیع های عربی/آمریکایی به کنار )

متاسفانه شرایط بگونه ایی شده که ، افراد بی هویت نمکنشناس که برای ارزوهای پوچ و خیالیشون مثل اب خوردن خیانت میکنن زیاد شده .... امیدوارم در اینده ، منبع و ریشه تمامشون سوزونده بشه تا این خیانت و خودزنی تاریخی نابود یا کمتر بشه

• Upvote 4
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بر 18 فروردین 1398 در 07:21 , HRA گفت:

سلام

اینجا موقعی عجیب می شود که یک طرف خود را مبنا و معیار حق قرار داده و بدون درک درست از صحبت های طرف مقابل اقدام به چسباندن درک ناصحیح خودش به طرف مقابل می کند .

عزیز دلم ، تا قبل از معاهده گلستان ، به جز یک شکست ، ایران عملا از لحاظ نظامی و تحت اختیار قرار داشتن مناطق سوق الجیشی ، دست برتر رو داشت .... هنوز یکی از دو سپاه ما توی قفقاز بود و یک سپاه دیگه در آذربایجان در حال شکل گیری ....

اینکه چرا وسط حمله عظیم ناپلئون بناپارت به روسیه که عملا روس ها رو در شرایط مرگ و زندگی قرار داد  ، ما با داشتن برتری تن به معاهده گلستان دادیم ، و خاک به روس ها واگذار کردیم .... بیشتر بوی خیانت می ده ...

عباس میرزا مرتب از توطئه بازاریان در تبریز علیه خودش می نالید ....

• Upvote 4
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
15 hours قبل , Fa797 گفت:

متاسفانه شرایط بگونه ایی شده که ، افراد بی هویت نمکنشناس که برای ارزوهای پوچ و خیالیشون مثل اب خوردن خیانت میکنن زیاد شده .... امیدوارم در اینده ، منبع و ریشه تمامشون سوزونده بشه تا این خیانت و خودزنی تاریخی نابود یا کمتر بشه

تا حکومت‌ها به شکل خانوادگی هستن و ما و شما و اهل و نااهل در کشور هست ، فضا برای رشد این افراد به وجود میاد

• Upvote 4
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
1 hour قبل , Ghalam گفت:

عزیز دلم ، تا قبل از معاهده گلستان ، به جز یک شکست ، ایران عملا از لحاظ نظامی و تحت اختیار قرار داشتن مناطق سوق الجیشی ، دست برتر رو داشت .... هنوز یکی از دو سپاه ما توی قفقاز بود و یک سپاه دیگه در آذربایجان در حال شکل گیری ....

اینکه چرا وسط حمله عظیم ناپلئون بناپارت به روسیه که عملا روس ها رو در شرایط مرگ و زندگی قرار داد  ، ما با داشتن برتری تن به معاهده گلستان دادیم ، و خاک به روس ها واگذار کردیم .... بیشتر بوی خیانت می ده ...

عباس میرزا مرتب از توطئه بازاریان در تبریز علیه خودش می نالید ....

سلام

اینکه شکست ها تنها به یک دلیل اتفاق نمی افتند را قبول دارم . همچنین منظور من اصلاحاتی که عباس میرزا مابین عهد نامه گلستان تا جنگ دوم با روسیه در ارتش خود صورت داد بودش و  کاری به جنگ اول ایران با روسیه نداشتم .  با این حال مقصود اصلی صحبت من دیدن مشخصه های بومی و هنجار های درونی خودمان بود . 

• Like 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.