Che

شاه عباس بزرگ - بخش نخست

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

با سلام - ضمن تشکر از متن فوق العاده شما و خسته نباشید بابت زحمتی که متقبل شدید :rose: :rose:

یک سئوال بسیار مهم ، این کتاب تاریخ چهار هزار ساله ارتش  ایران را از کجا می شود تهیه کرد ؟؟؟؟

• Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

با سلام - ضمن تشکر از متن فوق العاده شما و خسته نباشید بابت زحمتی که متقبل شدید :rose: :rose:

یک سئوال بسیار مهم ، این کتاب تاریخ چهار هزار ساله ارتش  ایران را از کجا می شود تهیه کرد ؟؟؟؟

سپاس گذارم ...

اگر اشتباه نکنم این کتاب برای انتشاراتی ایمان هست ولی تو هیچ انتشاراتی گیر نمیارید چون دیگه چاپ نمیشه و به قول یکی از دوستانم مقطوع النسل شده :دی

تنها جایی که می تونید این کتاب رو گیر بیارید یه دست دوم فروشی هست تهران میدون انقلاب سمت کارگر شمالی کوچه ی برهانی :)

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

من شنیدم شاه عباس زنجان رو قتل عام کرده ...درسته این حرف ؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

شاه عباس دقيقا نمونه تمام عيار انساني كه جمع اضداده

يعني خودش سلسله صفويه رو تا بالاترين نقطه كمال مي رسونه و بعد خودش با دست خودش كاري ميكنه تا بعد از اون صفويه با سرعت رو به سقوط حركت كنه و نتيجه بشه شاه سلطان حسين

كسي كه چها رپسرش رو با دست خودش يا كور ميكنه يا ميكشه، و در عين حال تا سال ها براي پسري كه به دست خودش كشته گريه ميكنه (صفي ميرزا)

مردي به غايت مال اندوز و طماع (تمام تجارت ابريشم ايران در دستش بود)، در عين حال بخشنده و سخي ( به مناسبت شكست عثماني تا سه سال از مردم اصفهان ماليات نگرفت)

شجاع و نترس در ميدان جنگ (قضيه شكست ازبكان كه شخصا ميدان نبرد رو فرماندهي كرد) يا ترسو و بزدل (هميشه از توطئه فرزندانش، زنانش، سردارانش و ... ميترسيد و شب ها چند مرتبه جاي خوابش رو عوض ميكرد)

و بسياري از نكات ديگه

براي شناخت شاه عباس كتاب زندگاني شاه عباس اول اثر استاد نصراله فلسفي رو مطالعه بفرماييد بسيار جالبه

• Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

من با این بابا مشکل ساختاری دارم .

بهت حق ميدم، سر گرفتن ي زن جنايتي كرد در گرجستان، خيلي داغ به دل مردم گرجستان گذاشت، يكي از نقاط سياه كارنامه شاه عباس

حالا مردم گرجستان نظرشون نسبت به ايران چه جوريه؟

• Upvote 2
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

شاه عباس جمع اضداد و اين حرف ها نيست مشكل اينه كه پيشوا توضيح نداد در چه شرايطي و چطوري شاه عباس تاج سلطنت رو روي سرش گذاشت با قزلباش ها چه كرد  و قزلباش ها باهاش چه كردن ! خوب اون موقع ميفهميد كه حتي وقتي در اوج قدرت بود شبح سقوط رو خيلي واضح ميديد و اينكار ها رو ميكرد

شاه عباس نصف گرجستان رو تقريبا به ايران تبعيد كرد فكر كنم خود مجتبي 62 زو هم اجدادش رو شاه عباس تبعيد كرده البته دليل موجه داشت گرج ها يه لشكر بزرگ صفوي رو در بيابان تا اخرين نفر نابود كرده بودن و بايد تنبيه ميشدن 

• Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

شاه عباس جمع اضداد و اين حرف ها نيست مشكل اينه كه پيشوا توضيح نداد در چه شرايطي و چطوري شاه عباس تاج سلطنت رو روي سرش گذاشت با قزلباش ها چه كرد  و قزلباش ها باهاش چه كردن ! خوب اون موقع ميفهميد كه حتي وقتي در اوج قدرت بود شبح سقوط رو خيلي واضح ميديد و اينكار ها رو ميكرد

شاه عباس نصف گرجستان رو تقريبا به ايران تبعيد كرد فكر كنم خود مجتبي 62 زو هم اجدادش رو شاه عباس تبعيد كرده البته دليل موجه داشت گرج ها يه لشكر بزرگ صفوي رو در بيابان تا اخرين نفر نابود كرده بودن و بايد تنبيه ميشدن 

دث درست میگن ...

بنده از بعد از تاجگذاریش شروع کردم و بیشتر هدفم بررسی اعمال و اقدمات نظامی وی هست ... نه زندگی شخصی و افکارات شاه عباس !!!

تاجگذاری شاه عباس و همچنین زنده موندنش قبل تاجگذاریش ماجرایی داره ... که ذکرش رو در این تاپیک جایز ندونستم !!!

• Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

بهت حق ميدم، سر گرفتن ي زن جنايتي كرد در گرجستان، خيلي داغ به دل مردم گرجستان گذاشت، يكي از نقاط سياه كارنامه شاه عباس

حالا مردم گرجستان نظرشون نسبت به ايران چه جوريه؟

نظرشون نسبت به الان ایران که تابعیه از نظر اتحادیه اروپا درباره ایران ولی درباره گذشته و تاریخ با سه تا پادشاه ایران مشکل جدی داریم . جلال الدین خوارزم شاه . شاه عباس اول و اغا محمد خان قاجار . با شاه عباس بیشتر از همه . ا از قضای اتفاق بیشترین جنایت عمرش رو هم تو شهر سیغناغی یعنی دقیقا شهر ابا و اجدادی من کرده . احساس من به شاه عباس شبیه احساس مردم نیشابور به چنگیز خان مغوله .

درسته منم از همونام که به اسارت به مناطق مرکزی ایران اورده شدیم . دلیلی که اوردید اصلا موجه نیست دوست گرامی نبرد مارتقوپی در جنگل های بین ایالت های کاختی و کومو کارتلی و در عمق خاک  گرجستان رخ داده نه بیابانهای سر حدی  . لشکر صفوی تو خاک گرجستان چی میخواست اصولا ؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

چه دليل موجهي داشت برادر من!

شاه عباس به بهانه عشق به خوراشان زن تهمورث خان امير كاختي به گرجستان لشكر كشيد و نزديك به 60 هزار گرجي رو كشت و بيش از صد و سي هزارنفر رو به اسارت گرفت

اين جنايت بوده ديگه

عين متن عالم آراي عباسي رو ميارم

"عده قتيلان از شصت هفتاد هزار بيرون بود، و اسيران از دختران زليخا طلعت صاحب جمال و ساده رخان يوسف لقاي و ...كه تمامت آنها از نظر خجسته همايون ميگذشت و ..."

ویرایش شده در توسط amirarsalankhan
  • Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

گرجستان در طول تاريخ همواره يه مشكل اساسي داشته اونم اينه كه به جز زمان هاي محدودي اغلب  قدرت سياسي يكپارچه نداشته و همسايه هاي قدرتمند داشته اين ملوك الطوايفي بودن  و عدم وجود قدرت مركزي كه كشور رو شكل بده حاصلش چند قبيله در منطقه اي  با اب وهواي خوب بوده نه يك كشور عملا در تاريخ ما كشوري در جعرافياي گرجستان امروزي كم داريم اغلب قسمتي از امپراتوري ديگه بود  از طرفي ايران همواره در تاريخ همسايه قدرتمند گرجستان بوده در زمان شاه عباس گرجستان به شدت تجزيه  تحت حملات عثماني بود يكي از علل  حمله شاه عباس ندادن جناح به سپاه عثماني ها بود هر چند كه شاهان صفوي از ديرباز گرجستان رو قسمتي از ايران ميدونستن و راه گرجستان را از دهه ها قبل ياد گرفته بودن  اما در مورد كوچ گرج ها دليلش به نظرم من اين بود كه شاه عباس دنبال نيرويي با توان رزمي بالا كه بتونه الترناتيوي در مقابل قزلباش ها باشه بود كه گرج هاي تازه شيعه به روش عثماني ها رو انتخاب كرده بود تا تشكيل نيرويي سر سپرده شاه باشن نه سران قبايل

• Upvote 8

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

از این شاه عباسه خوشم اومد!!!!

علی جان حرکت خوبی رو شروع کردی و امیدوارم که بیشتر با این شاهان با عرضه‌ی کشور اشنا بشیم....

صد البته امیدوارم دوستان دیگه هم به همین شکل به دانش افرادی همچون من اضافه بکنن....

من به تاریخ علاقه‌ی شدیدی دارم، ولی متاسفانه کتاب‌های درسی رو اصلا باهاشون حال نکردم و هیچوقت به خاطر اونها تاریخ رو یاد نگرفتم.... :(

• Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.