seyedmohammad

کاردهای نافلزی !

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

دستت درد نکنه خیلی باحالن فقط یه سوال اون چاقوی یاقوت ضربه بخوره نمیشکنه؟ حتی الماسم اگه ضربه بخوره میشکنه. راستی بعضی از این چاقو ها تو بازی کانتر استریک گلوبال افنس هستن

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
این چاقو ها در هواپیما ربایی استفاده شدن تا حالا ؟ اگه شده میشه اطلاعاتی در اون مورد بدید ؟
در مورد چاقو یاقوت فکر کنم بشکنه چون یاقوت در برابرخش مقاومه ولی مثلا اگه iphone6 مجهز بهش بود با افتادن میشکست احتمالا اگر ضربه شدیدی بخورن میشکنن ویرایش شده در توسط ASCA

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سلام....

ببخشید من یه سوال بی‌مورد بپرسم:

الان، چاقوهای دست‌سازی که در ایران میسازن، از چی ساخته میشن؟

بعضی میگن مس، بعضی میگن فنر ماشین! هر کی یه چی میگه...:|

کدومش بهتره و کیفیت بالاتری میده؟ (برای زیبایی و نهایتا به عنوان شکاری واسه پوست کندن و تمیز کردن پرنده‌های شکار شده)

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

از کاربید تنگستن استفاده نمیشه تو ساخت کارد؟ من با این نوع سرامیک سرو کار دارم واقعا سختی غیر قابل باوری داره . هیچ چیز نمیتونه حتی روش خش بندازه .

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

اندر احوالات تیزی کشیدن منم 2 تا عکس بزارم

تیزی چند هزار سال قبل مال خودم

http://upload7.ir/imgs/2014-09/38664391790117259113.jpg

http://upload7.ir/imgs/2014-09/76294067377258010483.jpg

البت اینا مال تیزی دسته بلندن (سر نیزه)

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

با تشکر از سید گرامی و بقیه دوستان به خاطر این مطلب زیبا و مفید منم چند نکته رو ذکر می کنم. در ایتدا باید تصحیح کنم که در مقیاس آزمایشگاهی دیگه الماس سخت ترین ماده جهان نیست و مواد دیگه ای وچود دارند که سخت تر هستند (منبع). همچنین بسیاری از موادی که دوستان اعلام کردند نه الان و نه تا مدت زیادی بعد از این در ساخت چاقو استفاده نمی شن. به چند علت که مهمترین اونها قیمت بسیار بالای بسیاری از اونهاست. همه سرامیک ها و شیشه ها بسیار شکننده هستند و در میان سرامیک ها  ZrO2 چقرمه ترین و انعطاف پذیر ترین اونها هست. از نظر تئوری میشه از نانو تیوب کربن و حتی گرافن نیز در ساخت چاقو استفاده کرد ولی مشکلات بسیاری در سر راه اوناست. در مورد کاربید تنگستن باید گفت که ساخت مشکل آن سنگینی اون و سرطان زایی اون باعث میشه علاقه کمتری به ساخت چاقو از اون ایجاد بشه. کمپانی DuPont همونی هست که  الیاف آرامیدی کولار رو اختراع  کرده. ولی به شخصه خودم آینده رو برای چاقوهای پلیمری می دونم که ساخت آسانتر و قیمت پایینتر دارند و سبکتر هم هستند.

• Upvote 8

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

با تشکر از سید گرامی و بقیه دوستان به خاطر این مطلب زیبا و مفید منم چند نکته رو ذکر می کنم. در ایتدا باید تصحیح کنم که در مقیاس آزمایشگاهی دیگه الماس سخت ترین ماده جهان نیست و مواد دیگه ای وچود دارند که سخت تر هستند (منبع). همچنین بسیاری از موادی که دوستان اعلام کردند نه الان و نه تا مدت زیادی بعد از این در ساخت چاقو استفاده نمی شن. به چند علت که مهمترین اونها قیمت بسیار بالای بسیاری از اونهاست. همه سرامیک ها و شیشه ها بسیار شکننده هستند و در میان سرامیک ها  ZrO2 چقرمه ترین و انعطاف پذیر ترین اونها هست. از نظر تئوری میشه از نانو تیوب کربن و حتی گرافن نیز در ساخت چاقو استفاده کرد ولی مشکلات بسیاری در سر راه اوناست. در مورد کاربید تنگستن باید گفت که ساخت مشکل آن سنگینی اون و سرطان زایی اون باعث میشه علاقه کمتری به ساخت چاقو از اون ایجاد بشه. کمپانی DuPont همونی هست که  الیاف آرامیدی کولار رو اختراع  کرده. ولی به شخصه خودم آینده رو برای چاقوهای پلیمری می دونم که ساخت آسانتر و قیمت پایینتر دارند و سبکتر هم هستند.

البته اون چاقوهایی که با سنگ های قیمتی درست میشن فقط جنبه تزئینی دارن وگرنه کدوم دیونه ای با چاقوی زمرد یا یاقوت شکار پوست میکنه

به نظرم فیبر کربنی از همه شون بهتره هم مقاومه هم کم وزن

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ممنون . گذشته از مقاومت در برابر ضربه ، برخی از سرامیک ها بسیار چگال هستند و وزنشون از نمونه های فلزی بیشتره و این یه نکته  ی منفی هست براشون ...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

با تشکر ...

من از این مدل اپال ( Opal ) خیلی خوشم اومد ... برای تزئینات خیلی قشنگه ... حتما باید گرون باشه ...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

از کلسیت هم میشه چاقویی چیزی درست کرد؟؟ اگه میشه طرز درست کردن رو بزارین 

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ارسال شده در · مخفی شده توسط seyedmohammad، 3 مهر 1393 - دلیلی ارایه نشده است
مخفی شده توسط seyedmohammad، 3 مهر 1393 - دلیلی ارایه نشده است

از کلسیت هم میشه چاقویی چیزی درست کرد؟؟ اگه میشه طرز درست کردن رو بزارین 

بزرگوار !  عقیق یک نوع کلسیت هست . 

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.