GOLDEN-CROWN

گالری تصاویر نیروی هوا-فضای سپاه (IRGCASF)

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

عکس های جدید از گوگل دو فروند جنگنده ضربتی سوخو-22 "فیتر" عراقی پناهنده به ایران رو در پایگاه شیراز در رمپ هواپیماهای عملیاتی در حالی که به حالت عملیاتی چیده شده اند و تعدادی افسر فنی در کنار اونها هستند رو نشون میده.این هواپیماها به رنگ ابی-موش خرمایی (درست مثل اف-14 و میگ-29 ) درامده اند که در عکس به خوبی مشخص است.احتمالا تعداد بیشتری عملیاتی شده اند. رمپ هواپیماهای عملیاتی پایگاه شیراز http://www.10pix.com/show.php/153347_1605157816041576.jpg.html http://www.10pix.com/show.php/153348_SU22.jpg.html http://www.10pix.com/show.php/153349_160415751578.jpg.html http://www.10pix.com/show.php/153350_1606157816081575.jpg.html

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
احتمالا برای مقاصد تمرینی مورد استفاده هستند. icon_cheesygrin

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

احتمالا برای مقاصد تمرینی مورد استفاده هستند. icon_cheesygrin

آقاسعيد بسيار بعيد است كه اين قارقاركهايي را كه از سال 1369 خورشيدي يعني ژانويه 1991 تاكنون خوابيده بودند و نياز به هزاران قطعه ضروري نظير كيت صندلي هاي پرتاب شونده دارند، موتورهايشان لانهء انواع پرندگان شده، عملياتي كنند. يا واقعن كفگير IRIAF به ته ديگ خورده است كه دست ياري به هواپيماهاي از رده خارج و افتضاحي چون اف7 و سوخوي22 دراز كرده و يا اينكه اين تصاوير متعلق به سوخوي24 يا ميگ27 هستند؛ هرچند كه من اعتقادي بر وجود ميگ27 در ايران ندارم.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
رضا جان اینها بدون هیچ شکی سوخو-22 هستند. میگ-27 هم در ایران وجود دارد(همون میگ-23بی ان) من در یکی از پایگاه ها سال پیش رصدش کردم در حالی که زیر یک درخت استتار شده بود الان اگه پیداش کنم دوباره میزارم.سعی میکنم. البته احتمال این هست که این جنگنده ها برای کمک به سوخو-25 های سپاه و توسط سپاه عملیاتی شده باشند.دوستان یادشون نره این جنگنده از کارایی و برد به نسبت بالاتری نسبت به سوخو-25 برخوردار هست. بنده احتمال میدم حدود 10 تا 15 فروند در کنار سوخو-25 های سپاه عملیاتی شده باشند و از قطعات جنگنده های دیگر(حدود 40 فروند سوخو-22 به ایران فرار کردند) برای سرپا نگه داشتن اونها استفاده بشه بخصوص که پیدا کردن قطعات نه چندان پیچیده این جنگنده قدیمی در بازار سیاه جهانی با قیمت کم بسیار اسان هست.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سومین سوخو-22 عملیاتی در مجاورت یازده فروند سوخو-24 عملیاتی ارتش در پایگاه تاکتیکی شیراز رصد شد!!!!

تصویر

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
گلدن جان پريدن با اين قارقارك هاي جنگ جهاني دوم، دل شير مي خواد. سوخوي22 بسيار نامطمئن هست. در زمان جنگ با ايران نيز به راحتي با آتشبارهاي ضدهوايي ساقط ميشدن. بدنه و كابين اين هواپيما بر خلاف سوخوي25، فاقد پوشش زره حفاظتي هستش.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
رضا جان میدونم ولی کلا ماموریت این دو جنگنده با هم فرق میکنه و سوخو-22 یک بمب افکن تاکتیکی به حساب میاد ولی سوخو-25 برای پشتیبانی نزدیک هست و به علت پرواز ارام در ارتفاع بسیار پایین نیاز مبرمی به زره داره.
ولی این رو هم باید بدونیم لا اقل یک کمی وضعیت ناوگان تهاجمی ما با ورود به خدمت اینها بهتر میشه.
البته عراق ده ها فروند سوخو-22 عملیاتی داشت همه رو کرد زیر خاک حالا ما با این سه تا چی کار میخواییم بکنیم خدا میدونه!!!

تصویر

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
يكي از جنگنده - بمب افكنهاي قدرتمند دهه 60 و70و80 ميلادي. اين هواپيما از روي جنگنده موفق سوخو-7 به عنوان جنگنده - بمب افكن ضربتي طراحي و ساخته شد ولي به دليل اينكه زمان ورود به خدمت اين هواپيما مقارن با توليد جنگنده هاي پيشرفته غربي بود (اف-14و15و16و...) از اين هواپيما فقط به عنوان بمب افكن استفاده شد كه تا به امروز نيز همينطور باقيمانده است. اين هواپيما به خوبي ماموريتهاي پشتيباني از نيروهاي زميني و حملات ضربتي به نيروهاي دشمن را انجام ميدهد ولي در صورت روبرو شدن با جنگنده هاي پيشرفته دشمن توانايي چندان زيادي براي دفاع از خود ندارد و در صورتي هم كه با آنها درگير شود احتمالا قبل از اينكه بتواند حتي به سوي آنها شليك كند خودش از بين رفته است! (تنها موشك هوا به هواي اين هواپيما آفيد با برد 10 كيلومتر است). در پايان بايد اظهار داشت كه استفاده صحيح از اين جنگنده - بمب افكن با اسكورت جنگنده هاي اف-14 ميتواند براي نيروهاي آمريكايي بسيار خطرناك ولي پشتيباني قدرتمند براي نيروي زميني ايران باشد!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

يكي از جنگنده - بمب افكنهاي قدرتمند دهه 60 و70و80 ميلادي. اين هواپيما از روي جنگنده موفق سوخو-7 به عنوان جنگنده - بمب افكن ضربتي طراحي و ساخته شد ولي به دليل اينكه زمان ورود به خدمت اين هواپيما مقارن با توليد جنگنده هاي پيشرفته غربي بود (اف-14و15و16و...) از اين هواپيما فقط به عنوان بمب افكن استفاده شد كه تا به امروز نيز همينطور باقيمانده است. اين هواپيما به خوبي ماموريتهاي پشتيباني از نيروهاي زميني و حملات ضربتي به نيروهاي دشمن را انجام ميدهد ولي در صورت روبرو شدن با جنگنده هاي پيشرفته دشمن توانايي چندان زيادي براي دفاع از خود ندارد و در صورتي هم كه با آنها درگير شود احتمالا قبل از اينكه بتواند حتي به سوي آنها شليك كند خودش از بين رفته است! (تنها موشك هوا به هواي اين هواپيما آفيد با برد 10 كيلومتر است). در پايان بايد اظهار داشت كه استفاده صحيح از اين جنگنده - بمب افكن با اسكورت جنگنده هاي اف-14 ميتواند براي نيروهاي آمريكايي بسيار خطرناك ولي پشتيباني قدرتمند براي نيروي زميني ايران باشد!

یکم شبیه مطلبی نیست که دو سال قبل تو سایت هوافضا نوشته بودم! icon_cheesygrin

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
میگ-27 در پایگاه هوایی تاکتیکی شیراز -البته احتمال این هم هست که میگ-23 باشه ولی از اونجایی که پایگاه شیراز تاکتیکی هست و فقط جنگنده های ضربتی اونجا هستند کلا احتمال میدم میگ-27 باشه.

تصویر

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

یکم شبیه مطلبی نیست که دو سال قبل تو سایت هوافضا نوشته بودم! icon_cheesygrin

ببخشيد شما اين مطلب از كجا اورديد :|

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
تا جایی که یادم هست خودم نوشته بودم یه تاپیک بود که مختصر جنگنده های نیروی هوایی رو معرفی کرده بودم. icon_cheesygrin

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ميگما...............................خدا پدر اين Google Erth رو بيامرزه كه گذاشته شما از مناطق ممنوعه(عكسبرداري ممنوع)عكس بگيريد. :lol:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

گوگل ارث نرم افزار خیلی مفیدی است ولی عکسهای آن چندان ممنوعه نیست چون مربوط به چند ماه یا چند سال قبل است ولی هر چی باشه برای مردم عادی مثل ما بهتر از هیچ است مخصوصا اینکه میشه با همین نرم افزار پایگاههای کشورهای دیگه رو هر چند بصورت غیر دقیق مشاهده کرد.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
شما ها قدرت تاك تيك پذيري خلبانان ايراني را با عراقي ها مقايسه مي كنيد(سال 95وقتي روسا امدن براي آموزش خلباناي سوخو24ديدن خلبانا مشكل دارن وقتي رفتن چند ماه بعد آمدن ديدن خلبانا دارن درارتفاع پايين سوخت گيري مي كنن با سوخو 24

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.