k98

عکس/روستای اسلحه‌سازان

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

Darra Adam Khel نام روستایی در استان خیبر پاکستان است که تمام ساکنان آن به ساخت سلاح مشغول هستند. در این روستا مردم با فلزات قراضه که از کارخانه کشتی سازی به جا مانده و ابزاری ساده مثل مته کوچک سلاح هایی مانند تپانچه، تپانچه خودکار، تفنگ ساچمه ای و کلاشینکف می سازند و در بازار های محلی می فروشند.
  • Upvote 11

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

فک کنم سپاه از اینا اسلحه میخره چون یا کار نمیکنه اسلحه‌هاشون، یا اگر کار میکنه دقتش زیر صفر هستش! :)))

ولی قیمت اسلحشون باید خیلی پایین باشه.... باحاله...

• Upvote 7
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سلام

میثم جون شما مدرکی داری دال بر کارن کردن سلاح های سپاه ؟ یا دقت زیر صفرشون ؟

صدالبته سپاه دستور وارد کردن کلی سلاح کلاشنیکف رو از چین ( مدل قنداق تاشو بدون شعله پوش و قنداق دار سرنیزه دار) داد و واردشون هم کرد تا در گردان های عاشورا و... استفاده بشه و هنوزم استفاده میشه و در عین حالیکه فاقد کیفیت های لازم هست من همین مدل سلاح رو حتی در نبردهای عراق هم دیدم استفاده میشه !!!! سوریه که دیگه هیچی ....

این نوع سلاح ها به صورت عمده برای سازمان رزم نیروهای نامنظم و کم آموزش دیده استفاده میشه ولی برای نیروهایی که مناسب هست آموزش شون مطمئن باش بهترین اسلحه های غنیمتی از شوروی و ... که هنوز از انبارها خارج نشدند استفاده میشود و شده !

البته لزومی نبود به گفتن این حرف ولی خوب دیگه آدم چیزی که میبینه باید بگه

الان حتی گلوله هایی که شما و ما ! بسیجیان عزیز در رزمایش ها استفاده میکنیم از گلوله های تولید شده سالیان سال قبل داخل انبار هست و گلوله های درجه 1 هم نیستند .... ولی به شخصه بهترین مدل گلوله های ساخت روسیه رو دیدم که دوستان تکاور استفاده میکنند در ....

ولش

شما همچنان مشغول باشید

یا حق

• Upvote 8
  • Downvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سلام

میثم جون شما مدرکی داری دال بر کارن کردن سلاح های سپاه ؟ یا دقت زیر صفرشون ؟

صدالبته سپاه دستور وارد کردن کلی سلاح کلاشنیکف رو از چین ( مدل قنداق تاشو بدون شعله پوش و قنداق دار سرنیزه دار) داد و واردشون هم کرد تا در گردان های عاشورا و... استفاده بشه و هنوزم استفاده میشه و در عین حالیکه فاقد کیفیت های لازم هست من همین مدل سلاح رو حتی در نبردهای عراق هم دیدم استفاده میشه !!!! سوریه که دیگه هیچی ....

این نوع سلاح ها به صورت عمده برای سازمان رزم نیروهای نامنظم و کم آموزش دیده استفاده میشه ولی برای نیروهایی که مناسب هست آموزش شون مطمئن باش بهترین اسلحه های غنیمتی از شوروی و ... که هنوز از انبارها خارج نشدند استفاده میشود و شده !

البته لزومی نبود به گفتن این حرف ولی خوب دیگه آدم چیزی که میبینه باید بگه

الان حتی گلوله هایی که شما و ما ! بسیجیان عزیز در رزمایش ها استفاده میکنیم از گلوله های تولید شده سالیان سال قبل داخل انبار هست و گلوله های درجه 1 هم نیستند .... ولی به شخصه بهترین مدل گلوله های ساخت روسیه رو دیدم که دوستان تکاور استفاده میکنند در ....

ولش

شما همچنان مشغول باشید

یا حق

یعنی مال زمان شاه هستند؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سلام

نه بابا مال زمان شاه چرا باشه ؟ ضمن اینکه گلوله هرچقدر هم کیفیت ساخت ش خوب باشه بعد از چند سال در انبار بودن کارش تمومه و باید مصرف بشه ...

تازه هستند ... کیفیت ساخت شون عالی هست ....

شاید بهتر باشه اینطور بگم : فیلم تک تیرانداز کره ای ها هست ساختند ؟ طرف گلوله های تک تیرانداز دراگانف ش رو وزن میکنه ببینه وزن شون استاندارد هست یا نه ؟

این گلوله ها این مراحل م رفتند یه جورایی!

اول بار که گلوله رو دیدم مخم از سوت کشیدن گذشت .... و بعد وقتی فهمیدم تا چه رده ای از این گلوله ها استفاده میشه بدتر ترکیدیم ...!

یا حق

پی نوشت: هزاران چیز هست که هزاران کس نمیدانند ... من هم شانسی فهمیدم ... نه اینکه مثلا آره ما هم آره ! ولی واقعا زور داره وقتی چیزی مطلع نیستیم میایم حرف بزنیم

من منظورم سپاه های استانی هم هست حتی ....یعنی حتی داخل سپاه های استانی هم مسایلی هست که کسی خبر نداره ...ولی هست !

• Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سلام

یا حق

پی نوشت: هزاران چیز هست که هزاران کس نمیدانند ... من هم شانسی فهمیدم ... نه اینکه مثلا آره ما هم آره ! ولی واقعا زور داره وقتی چیزی مطلع نیستیم میایم حرف بزنیم

من منظورم سپاه های استانی هم هست حتی ....یعنی حتی داخل سپاه های استانی هم مسایلی هست که کسی خبر نداره ...ولی هست !

سلام .

برادر من ... اگر قرار بود ، همه چیز رو همه کس بدونن ،

دیگه جاسوس و این داستانا برای چی بود ؟

در کل ... اگر چیزی بخواد گفته بشه ( البته اگر مشکل امنیتی نداشته باشه . ) ، هیچ جوره نمیشه جلوش وایستاد ...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

شما همچنان مشغول باشید

توجه کردی که چیزایی که گفتی در تایید حرف من بود!؟‌ ؟ :)))

دیگه وقتی یه گردان بسیج 450 تا کلاش میبره رزمایش 5 تاش شلیک میکنه همه با گلوله ها اسلحه‌ها رو تحویل میدن، همه چیز مشخصه....

مسئله‌ی این شهر و اون شهر هم نیست... من از چند شهر دیگه هم امار دارم که همین مسئله‌ی گیر کردن و عمل نکردن اسلحه‌ها هست...( کاری اصلا به کار گلوله هنوز نداریم! چون خود اسلحه مشکل داره....)

ده تا از اینا رو من جاهای مختلف دستم رسیده و طبق عادتم کامل باز میکنم و سعی میکنم یکم تمیز کاریش کنم و اگر وقت باشه کلا روغن کاری میکنم اصلا، ولی باز کار نمی‌دن که نمیدن...

• Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سلام

برادر عزیز میثم بزگوار ، البته شما گویا همراه با چند نفر عزیز دیگر این سایت به درجه استاد بزرگی علوم نظامی رسیدید و ما فقیر فقرا هستیم این پایین مایین و چیزی سرمون نمیشه از مسایل نظامی ولیکن در باب گیر کردن سلاح در رزمایش نکات ذیل رو عارض میشم خدمت شما ، به عنوان یک دوست و برادر که دوستت داریم ! وگرنه اینم نمیگفتم !

1.مکانیزم شلیک کلاشنیکف 47 به نحوی است که باید برای پوکه پرانی صحیح فشار گاز باروت مناسبی بهش وارد بیاد که این کار رو معمولا شعله پوش سلاح انجام میده( و میشه گفت اولین عامل و دلیل اصلی برای قرار دادن شعله پوش نه صرفا پخش کردن شعله آتش دهانه لوله بلکه برگرداندن فشار گاز خروجی لوله به داخل سیلندر هست)

سلاح های چینی وارد شده متاسفانه به صورت اتوماتیک ! فاقد شعله پوش هستند و حتی رزوه لازمه رو هم بخوای خودت اضافه کنی بهش برای قرار دادن شعله پوش حوادث نه چندان مناسبی برای لوله سلاح رخ میده ! اما تازگیا روشی برای قرار دادن شعله پوش گازی درست کردند که ولش

2.گلوله گازی که در رزمایش ها استفاده میشه از گلوله های فاقد کیفیت مناسب هست که مستقیما برای رزمایش های الکی و بسیجی وار ساخته شده و شارژ باروت و حتی آلیاژ پوکه  این گلوله ها کیفیت مناسبی ندارند

3.سلاح چینی که به دست بسیجیان میدهند در رزمایش ها فاقد ناخون فشنگ کش قدرتمندی می باشد

4.در تنظیف سلاح چینی معمولا از مقدار زیادی روغن و .... استفاده میشه که همین خودش سبب پیش آوردن مشکلاتی در مکانیزم شلیک میشه چرا که تنظیف بیش از حد و سپس دپو کردن در انبار سلاح سبب میشه که کارایی برخی قطعات مهم به خصوص ارتجاعی ضعیف بشه ....

نتیجه گیری :

جمع بندی 4عامل بالا سبب میشه که در هنگام شلیک گلوله گازی با این سلاح ها متاسفانه گیر کردن های دائمی رو شاهد باشیم و در این زمینه حق با شماست ! 

یعنی برای یک نیروی ناشی که زیاد اشنایی با این مشکلات نداره و ضمنا سابقه کار با سلاح ش در حد کاملا نامطلوب هست مشخصا با گیرهای دائمی سلاح روبرو میشویم ولی حالا اگر دوست داشتید زمانی حرفه ای بشید روشی که میگم رو انجام بدید در 90 درصد مواقع با گیر سلاح روبرو نمیشید و لذت هم میبرید .... و اونم اینه :

در حین مهمات گذاری فشنگ گازی ( در همون رزمایش های الکی بسیج که توسط نیروهای ناشی انجام میشه) ابتدا فشنگ رو کمی داخل دست به حالت مالش بدهید تا اگر هاله روغنی یا گردوغبار روش هست پاک بشه و سپس داخل خشاب بگذارید، فشنگ ها رو بدون هیچگونه برهم خوردن نظم فشنگ خور خشاب ، قرار بدید یعنی طوری نباشه که یکی جلو باشه یکی عقب ، کاملا موازات همدیگر ....

((فشنگ های گازی با کیفیت، آلیاژ برنجی بسیار زیبایی دارند به نحویکه پوکه شون چه قبل چه بعد شلیک طلایی میماند و واقعا لذت میبره انسان نگاهشون میکنه  دقیقا برعکس چیزی که به بچه های بسیجی نواحی مقاومت میدن))

در نهایت هنگام شلیک ( این قسمت صرفا با تمرین به دست میاد و کار هر کسی نیست) سعی کنید گلنگدن رو در 50 درصد انتهایی مسیر رفت و برگشت گلنگدن محکم محکم بکشید .... یعنی اگر فرض کنیم که در حالت به ضامن یک مقداری گلنگدن خلاصی داره و عقب نشینی میکنه ، در حالت شلیک شما کمی بیشتر از همون میزان رو آروم بیایید و سپس به ناگاه یک فشار بسیار محکم به گلنگدن وارد کنید

شاهد خواهید بود که سلاح به راحتی کارمیکنه

صد درصد این مساله یک روش تجربی حل معظل هست وگرنه تا اون 4 بند که گفتم حل نشن ! شما به صورت اتوماتیک این مشکل رو دارید !

اون 4 مساله هم به هیچ عنوان چیز غیرقابل حلی نیست !!!( البته برای بسیجیان تقریبا غیرقابل حل هست ! متاسفانه)

هر یک از اون 4 مساله اگر یکی شون هم حل بشه مکانیزم شلیک تقریبا به میزان 95 درصد حل میشه ! 

البته این برای برادران بسیجی هست ... که صرفا سالی یک بار دو بار برن تو رزمایش ها تیرترقه بزنند و اینقدر هم ندید و بدید و فاقد آموزش های حقیقی نظامی هستند که مداوم گلنگدن میکشند و هنوز نگفتند شلیک کنید شروع میکنند به شلیک در فاصله زیر 5 متر به سمت همدیگر !

انشاالله اگر وارد سطح های بعدی آموزش نظامی و تجهیز سلاح شدید مشاهده میکنید که به ندرت در رده های بالاتر مشکل پیش میاد ....

ما الان حتی در نواحی و برای پاسداران هم از همین سلاح چینی بی کیفیت استفاده میکنند که سهمیه بسیجی های گردان هاست ! یعنی میدان تیر پاسداران با همین هست ولی هرچی بیشتر میری رده های مهمتر سلاح ها غالبا با کیفیت و فشنگ های مناسب هست ....

این سلاح چینی در شلیک تک تیر و رگبار گلوله جنگی مشکل خاصی ندارد و صرفا بیشترین مشکل ش با گلوله گازی است

یا حق

پی نوشت مهم : و مهمترین نکته ای که خواستم مجزا بگم اینه : در خیلی از رزمایش های برگزار شده از فشنگ های گازی نامربوط استفاده میشه ! این نامربوط رو دوستان برن بخونند متوجه میشن که ما دو مدل فشنگ گازی داریم .... و الان تو ایران متاسفانه از فشنگ گازی استفاده میشه که ابدا مورد تایید نیست !

• Upvote 7

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

والا توی شهر ما و یگان های اطرافش چه بسیج چه سپاه از این خبرای گیر کردن و اصلا شلیک نشدن نیست .

گردان های بیت المقدس (عاشورا قدیم) با اینکه سلاح ها اکثرا کیفیت پایین و با شرایط نگهداری بد هستن ولی من ندیدم که نیروها سلاح رو بعد از تیراندازی با تیرهای شلیک نشده تحویل بدن. توی هر خط آتش که بسته به نوع میدان از ده تا بیست نفر نیرو حضور داشته شاید یک نفر گیر داشته و یعنی به جرات میتونم بگم توی دویست سیصد نفر کمتر از ده نفر گیر داشتیم.

وضع گردان امام حسین (ع) که به مراتب بهتره . مثلا بچه ها توی هر رزمایش با اینکه تعداد زیادی تیر شلیک میکنن ولی به ندرت مورد گیر کردن داشته باشیم.

حالا شما در نظر بگیرید که این سلاح ها (مخصوصا گردان بیت المقدس) از بد کیفیت ترین نوع سلاح ها هستن.

• Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

توجه کردی که چیزایی که گفتی در تایید حرف من بود!؟‌ ؟ :)))

دیگه وقتی یه گردان بسیج 450 تا کلاش میبره رزمایش 5 تاش شلیک میکنه همه با گلوله ها اسلحه‌ها رو تحویل میدن، همه چیز مشخصه....

مسئله‌ی این شهر و اون شهر هم نیست... من از چند شهر دیگه هم امار دارم که همین مسئله‌ی گیر کردن و عمل نکردن اسلحه‌ها هست...( کاری اصلا به کار گلوله هنوز نداریم! چون خود اسلحه مشکل داره....)

ده تا از اینا رو من جاهای مختلف دستم رسیده و طبق عادتم کامل باز میکنم و سعی میکنم یکم تمیز کاریش کنم و اگر وقت باشه کلا روغن کاری میکنم اصلا، ولی باز کار نمی‌دن که نمیدن...

متاسفانه سلاح های آموزشی (همین هایی که به گردان ها و بسیج و پایگاه های مقاومت میدن) به دلیل اینکه طول عمرشون بسیار زیاد فشنگ گازی استفاده کردن و همچنین دست کسانی بودن که عقده ای وار باهاشون رفتار کردن اسلحه های با کیفیتی نیستن و نخواهند و بود و سرجمع همین هستن و اگه اسلحه خوب هم بدن حیف

البته بشخصه میدون تیر جز اسلحه خودم :( از 110 تا تیرانداز از کسی گیر نکرد و من بعد رفع گیر آخرین نفر بودم که تیرهامو زدم

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

1.مکانیزم شلیک کلاشنیکف 47 به نحوی است که باید برای پوکه پرانی صحیح فشار گاز باروت مناسبی بهش وارد بیاد که این کار رو معمولا شعله پوش سلاح انجام میده( و میشه گفت اولین عامل و دلیل اصلی برای قرار دادن شعله پوش نه صرفا پخش کردن شعله آتش دهانه لوله بلکه برگرداندن فشار گاز خروجی لوله به داخل سیلندر هست)

این مکانیزم برای اینه که بعد از شلیک هر گلوله، گاز به بیرون لوله نره و گلوله گذاری مجدد انجام بشه... یعنی اگر اسلحه‌ی کلاش سالم داشته باشی، بعد از هر شلیک گلوله‌ی گازی، باید دباره گلنگدن رو بکشی یا اینکه بخوای رگبار بزنی(مثلا تو فیلم و اینا) از شعله پوش استفاده میکنن...

اینکه اسلحه شعله پوش نداشته باشه، یا داشته باشه، ارتباط چندانی با اینکه اسلحه گیر بکنه و مجبور بشی دل و روده اش رو بیرون بکشی که دوباره گلنش بیاد عقب، یا مجبور باشی وسط رزمایش قنداق اسلحه رو بذاری زمین و با لگد گلن رو بدی عقب، کوچیکترین ارتباطی با این مسئله نداره!! :)))

2.گلوله گازی که در رزمایش ها استفاده میشه از گلوله های فاقد کیفیت مناسب هست که مستقیما برای رزمایش های الکی و بسیجی وار ساخته شده و شارژ باروت و حتی آلیاژ پوکه  این گلوله ها کیفیت مناسبی ندارند

3.سلاح چینی که به دست بسیجیان میدهند در رزمایش ها فاقد ناخون فشنگ کش قدرتمندی می باشد

4.در تنظیف سلاح چینی معمولا از مقدار زیادی روغن و .... استفاده میشه که همین خودش سبب پیش آوردن مشکلاتی در مکانیزم شلیک میشه چرا که تنظیف بیش از حد و سپس دپو کردن در انبار سلاح سبب میشه که کارایی برخی قطعات مهم به خصوص ارتجاعی ضعیف بشه ....

خوب، یه بچه اومده پیش من، میگه اقا این گلن نمیره عقب.... نیم ساعت باهاش کشتی میگیرم و گلن عقب نمیره... اسلحه رو باز میکنم، گلن و سیستمش رو کمی تمیز میکنم دوباره می‌بندم و گلن باز کشیده نمیشه!!!! مجبور میشیم اسلحه رو تحویل بدیم و یکی دیگه تحویل بگیریم و تقریبا از هر 10 اسلحه‌ی تحویلی، 4-5 تاش این مشکل رو داره....

این مسئله، چه ارتباطی به پوکه پران و کیفیت پوکه و شارژ باروت و غیره داره؟؟؟ خود اسلحه الات متحرکش ایراد داره...

((فشنگ های گازی با کیفیت، آلیاژ برنجی بسیار زیبایی دارند به نحویکه پوکه شون چه قبل چه بعد شلیک طلایی میماند و واقعا لذت میبره انسان نگاهشون میکنه  دقیقا برعکس چیزی که به بچه های بسیجی نواحی مقاومت میدن))

اطلاعاتاتت قدیمیه شاید...!!! من 2000 تا پوکه از میدان تیرها و رزمایش ها کش رفتم به عنوان یادگاری! :))) همشون یک جنس و شبیه و همه طلایی باقی موندن بدون ایراد!! :)))

در خصوص لود کردن خشاب هم، معمولا پیشنهاد میشه با انگشت پوکه گلوله رو به عقب فشار بدی کمی تا همه یکخط و درست قرار بگیرن.... من این مسئله رو همیشه به بچه‌هایی که با من میان و کنار من هستن گوشزد میکنم... مشکل از خود اسلحه هست و شما گیر دادی به گلوله‌اش...! :)))

البته این برای برادران بسیجی هست ... که صرفا سالی یک بار دو بار برن تو رزمایش ها تیرترقه بزنند و اینقدر هم ندید و بدید و فاقد آموزش های حقیقی نظامی هستند که مداوم گلنگدن میکشند و هنوز نگفتند شلیک کنید شروع میکنند به شلیک در فاصله زیر 5 متر به سمت همدیگر !

بچه های گردان امام حسین که ماهی دو روز کار میکنن چی؟ اونا هم همین مسائل شامل حالشونه؟؟؟

سرهنگ سپاه ناحیه با 8 سال سابقه جنگی که کلاشش وسط اموزش گیر میکنه چی؟

سرگرد تربیت اموزش با سابقه 8 سال جنگ که موقع توضیح بارگذاری و غیره برا بچه ها ماشه رو می‌چکونه و اسلحه‌اش شلیک نمیکنه هم بسیجیه؟؟

تازه این کلاشه!!!! نیروی یگان امداد که وسط خیابون میخواد تیر هوایی بزنه با تپانچه‌اش هم بسیجیه که اسلحه‌اش گیر میکنه؟؟؟؟

داداشم، اینجا انجمن نظامیه نه انجمن فان و جوک سرا و این صحبت ها...!! کسانی که حرف میزنن، یا خودشون به اندازه کافی شلیک کردن، یا به اندازه‌ی کافی شلیک کردن دیگران رو دیدن و حداقل انتظار اینه که تفاوت بین ایراد اسلحه! و گلوله رو بدونن... کمی شعور برای طرف های مقابل قائل باشید...

قبلا چند بار از دوستان دیگه هم شنیده بودم که اسلحه هاشون گیر میکنه....در مخصوصا این رزمایش بیت المقدس...

میدون تیر داستانش فرق میکنه و اسلحه های به مراتب بهتری اونجاست، ولی لااقل تو دو سال گذشته که رزمایش های بیت‌المقدس بوده، اسلحه ها اشغال به تمام معنا بودن :(

برادر عزیز میثم بزگوار ، البته شما گویا همراه با چند نفر عزیز دیگر این سایت به درجه استاد بزرگی علوم نظامی رسیدید و ما فقیر فقرا هستیم این پایین مایین و چیزی سرمون نمیشه از مسایل نظامی ولیکن در باب گیر کردن سلاح در رزمایش نکات ذیل رو عارض میشم خدمت شما ، به عنوان یک دوست و برادر که دوستت داریم ! وگرنه اینم نمیگفتم !

به خاطر این جمله دو هفته از استاتوس بن شدم، اگر دو ماه از پست دادن هم محروم بشم، با کمال میل قبول میکنم!!‌ولی:

مزخرف نگو ادیب...

من دوست دارم، تو رو رفیق خودم میدونم، من اشنا های خودم رو دارم، تو اشناهای خودت رو داری، هر کسی از یه عده یه سری چیزا میشنوه و یاد میگیره که طبیعیه برا کسی که تو کرماشناه زندگی میکنه با اون همه لشکر و تیپ، سطح علوم نظامی بالا تر از عقب مونده ترین شهر کشور باشه، و بنابراین یادگیری هامون هم سطحش با هم فرق بکنه...

توان انجام کارها هم فرق بکنه و مثلا ممکنه تو کسی رو بشناسی که جذب میکنه برا عراق ولی من نمی‌شناسم...

با همه‌ی اینها که خودت هم میدونی کاملا قبولش دارم و قبولت دارم، باز هم حق نداری اینجوری با کسی حرف بزنی، لااقل با من حق نداری اینجوری حرف بزنی...

• Upvote 7
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

من توی انبار تسلیحات نیروهای بسیج بوده ام، کلاشینکف، SVD ،RPG ، اشتایر، SPG-9 ، دوشکا ، خمپاره 60، PK.... به نسبت سازمانی...

سلاح لازم برای تجهیز دو برابر نفرات هر گردان، به ازای هر گردان...

.

دوستان راجع به گیر کردن تسلیحات گفتند، تو یه رزمایش گردانی، فقط یک مورد گیر کردن کلاش دیدم، که وقتی بازش کردم فهمیدم به خاطر تعویض سوزن با یه سوزن غیر مشابه گیر کرده، همین و بس... کلاشها همه یا از قنداق چوبی های ساخت داخل بودن یا تاشو از بغل روسی.

.

اگه از نزدیک سطح آموزش بسیج رو ندیده بودم فکر میکردم بسیج گاگول بازیه... درسته به نسبت نیروهای رسمی ارتش و سپاه بسیجیا هیچی نیستن، اما اگه نیروهای آماده در همین سطح توی عراق و سوریه بودن، اوضاعشون الان این نبود...

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

دوستان راجع به گیر کردن تسلیحات گفتند، تو یه رزمایش گردانی، فقط یک مورد گیر کردن کلاش دیدم، که وقتی بازش کردم فهمیدم به خاطر تعویض سوزن با یه سوزن غیر مشابه گیر کرده، همین و بس... کلاشها همه یا از قنداق چوبی های ساخت داخل بودن یا تاشو از بغل روسی.

با این اوصاف، من مطلب خودم رو در خصوص اینکه اکثر این اسلحه ها گیر میکنن رو کنار میذارم و مردود میدونمش....

فک کنم 5 نفر شدین که از استان های مختلف دارید میگید ظاهرا گیر کردن ندارن....

خدا رو شکر....

در خصوص اموزش های بسیج هم، اموزش ها تقریبا شهر به شهره... اموزش های جاهایی مثل تبریز رو که من از دوستی شنیدم، واقعا قبول دارم و فکر میکنم با توجه به اموزش ها، و نوع فرماندهی، در میدان عملیات (جنگ شهری) خیلی با کیفیت تر از اکثر ارتش های منطقه خواهند جنگید...

کلا سپاه شاکله‌اش برای جنگ در شهر و جنگ چریکی بسته شده و فوق تخصص این مسئله رو داره...

گاهی ادم حس میکنه سطحش خیلی بالاست، گاهی ادم فکر میکنه بعد از حزب‌الله قرار میگیره و تنها دلیلش هم اینه که شکر خدا، مملکت در امنیت مطلق به سر میبره و کسی جرات نداره توان‌مندی های سپاه رو ازمایش بکنه! :)

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.