siavash75

تانک M60 Patton

امتیاز دادن به این موضوع:

13 ارسال ها در این موضوع

در اخر مشخص نشد این تانک بهتر بود یا T72 ها؟

اسرائیل در جنگ اولش با مصر باهاشون شکست خورد اما بعد در باقی جنگ ها موفق بودن... دلیل بخصوصی داشت این مسئله؟؟؟

این تانک در مقایسه با شنیده‌هایی که از ذ۳ داریم، بهتره یا بدتر؟؟ (مخصوصا بعد از اینکه ظاهرا برجکش رو عوض کردن؟ )

3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

در اخر مشخص نشد این تانک بهتر بود یا T72 ها؟

اسرائیل در جنگ اولش با مصر باهاشون شکست خورد اما بعد در باقی جنگ ها موفق بودن... دلیل بخصوصی داشت این مسئله؟؟؟

این تانک در مقایسه با شنیده‌هایی که از ذ۳ داریم، بهتره یا بدتر؟؟ (مخصوصا بعد از اینکه ظاهرا برجکش رو عوض کردن؟ )

ببین میثم جان، کلی بخوایم بگیم این تانک، اما اگه بخوایم خیلی دقیق بررسی کنیم مطئمنا این دو تفاوت هایی خواهند داشت.

من در مورد ذ3 هیچ نظری ندارم!!!!

1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

91207300635711775425.jpg

الان دقیقاً کدوم ، موتوره ؟

جهت فلشو دارم میگم ...

0

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

91207300635711775425.jpg

الان دقیقاً کدوم ، موتوره ؟

جهت فلشو دارم میگم ...

نه برارد، همینی که اینجا توی عکسه موتوره....

0

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ممنون از زحمتتون براي تهيه اين تاپيك

"برخی از ماگاچ های اسرائیلی هم که خسارت دیدند به وسیله ی پیاده نظام سوریه که مجهز به ATGMs و RPG-7 و SA-7 بودند"

فكر كنم اين جمله اشكال داشته باشه

آخه ATGM كه موشك خاصي نيست!! مخفف Anti Tank Guided Missile

SA-7 هم كه يك موشك ضد هواييه!! درسته؟

ویرایش شده در توسط amirarsalankhan
2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

خدا شاهده به معنای واقعی کلمه سرویس شدم سر این تایپیک! حتی از این تایپیک هم بیشتر منو خسته کرد، مخصوصا عکس ها که دیگه نگو! پس خواهشا کپی نکنید!!!

ما هم متاسفانه بغیر از دکمه مثبت راه دیگری برای عرض تشکر نداریم، اجر شما با خدا.

4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ممنون از زحمتتون براي تهيه اين تاپيك

"برخی از ماگاچ های اسرائیلی هم که خسارت دیدند به وسیله ی پیاده نظام سوریه که مجهز به ATGMs و RPG-7 و SA-7 بودند"

فكر كنم اين جمله اشكال داشته باشه

آخه ATGM كه موشك خاصي نيست!! مخفف Anti Tank Guided Missile

SA-7 هم كه يك موشك ضد هواييه!! درسته؟

سلام .

به علامت جمع ، دقت نکردید .

ATGM's ...

یعنی تمام موشکهای ضد تانک هدایت شونده ... هرچی که هست .

1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ما هم متاسفانه بغیر از دکمه مثبت راه دیگری برای عرض تشکر نداریم، اجر شما با خدا.

محمد جان ما هم به غیر از اینکه بگیم چاکریم حرف دیگه ای برای گفتن نداریم big_grin

0

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

کلی مطلب در مورد ام 60 بود ولی هیچ کدام به این کاملی نبود . تا قبل از این تایپیک خیال میکردم ام 60 های ما از نوع m60a3 هستند که متوجه شدم اشتباه میکردم

ممنون از زجمات شما

حالا یک سوال

گلوله ی Ordnance QF 20 pounder یا 20 Pounder یک گلوله ی 84 میلیمتری انگلیسی بود که در سال 1948 وارد خدمت گردید. این گلوله در تانک های Centurion انگلیسی و Charioteer مورد استفاده قرار گرفتند. این گلوله نیز به صورت موفقیت آمیز برای آتش موثر تر، برای توپ های Ordnance QF 17 و همینطور جدش 105 میلمیتری L7 توسعه یافت. این اطلاعات موجب شد تا ایالات متحده بتواند با اتکاه بر تجربیتات قبلی خویش، یک ارتقاء از سری M48 Patton بسازد. اغلب این ارتقاء ها و بروزرسانی ها باعث شد تا تغییرات جزئی در تانک به وجود آید و همگی موجوب شدند تا پاتون بتواند لوله ی T-48 90 میلیمتری اش را حفظ کند. آزمایشات و تست های گوناگون همگی بر روی زره و بخشی از بارگذار خودکار تانک مجتمع می شوند که در این ارتقاء ها سیستم بارگذار و همینطور محدوده یاب تانک پیشرفت های قابل توجهی کرده ات. ژنرال های انگلیسی به آمریکایی ها پیشنهاد می کردند تا طراحان نظامیشان توپ L7 را انتخاب کنند چون باعث می شد تانک در آینده با پیشرفت سایر تانک ها، با مشکل مواجه نشود.

ام 60 بارگذار خودکار داره ؟ icon_eek icon_eek icon_eek

1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

کلی مطلب در مورد ام 60 بود ولی هیچ کدام به این کاملی نبود . تا قبل از این تایپیک خیال میکردم ام 60 های ما از نوع m60a3 هستند که متوجه شدم اشتباه میکردم

ممنون از زجمات شما

حالا یک سوال

ام 60 بارگذار خودکار داره ؟ icon_eek icon_eek icon_eek

خواهش می کنم آرش خان، قابل شمارو نداره.

این ویژگی ها قبل از ساختن M60 هست و در نسخه ی نهایی اینها همه درش به کار نرفتند، در اصل ام 60 4 خدمه داره، راننده، فرمانده، توپچی و بارگذار

1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ممنون سیاوش جان خسته نباشی

M60AVLM: خودروی  زرهی پرتابگر MICILIC (Mine-Clearing Line Charge) که نسخه ی بهینه سازی AVLB بود اما از شاسی M60 بهره می برد.

Mine-Clearing Line Charge = خرج خطی مین روب

نسخه های اسرائیلی: تعداد زیادی از تانک های M60 اسرائیلی به ارتقاء های مختلف بروز رسانی شدند که در این نسخه ها به زره های واکنشی و یا غیر فعال، بهبود بخشی زره حفاظتی و ... تبدیل شدند. این ارتقاء ها را ماگاچ 7 و 8 می نامند.

ماگاچ 8 یا 7D البته به صورت غیر رسمی

البته نسخه های اسرائیلی ام 60 صرفا با تانک های خانواده ماگاچ ختم نمیشود و انشعابات دیگری نیز دارد از جمله خودروی حامل برج دیده بانی آکراب (AKRAB) ، تانک پل گذار ماگاچ تاگاش (MAGACH TAGASH) ،  تانک پل گذار ماگاچ تاگاش TSEMED و .......... (البته خودروهای ذرک شده بر پایه شاسی ام 48 هم موجود هستند در ارتش اسرائیل)

صمصام (شمشیر): یک ارتقاء از طرف ایران که در این نسخه تانک های M60A1 با یک زره فعال کنتاکت 5 روسیه، سیستم کنترل آتش EFCS-3، سیستم هشدار لیزری و IR Jammers مجهز شده است.

زره کنتاکت 5؟

یک زره واکنشگر داخلی است (احتمالا ساخت صنایع زرهی شهید کلاهدوز یا خودکفایی نیروی زمینی و با توجه به زره کنتاکت 1 روسی)

6

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ممنون سیاوش جان خسته نباشی

زره کنتاکت 5؟

یک زره واکنشگر داخلی است (احتمالا ساخت صنایع زرهی شهید کلاهدوز یا خودکفایی نیروی زمینی و با توجه به زره کنتاکت 1 روسی)

چاکر داش سینای عزیز :rose:

برادر با توجه به این منبع http://en.wikipedia.org/wiki/M60_Patton در جلوی نسخه ی صمصام نوشته احتمالا زره کنتاکت 5، من دقیقا اون تیکه رو ترجمه کردم...

3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

بزرگواری سیاوش جان :rose:

در مورد منبع باید عرض کنم که از عبارت presumably یا احتمالا استفاده شده ضمن اینکه برای این صحبت منبع رو مشرق معرفی کرده در حالی که مشرق چنین صحبتی در مورد صمصام نداشته پس یک حرف بی پایه حساب میشه

5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

لطفا وارد سیستم شوید برای ارسال نظر

شما قادر خواهید بود بعد از ورود به سیستم این نظر را ترک نمایید

ورود به سیستم