Sami1993

ناوگروه روسیه در بندرانزلی پهلو گرفت

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

ممنون

اون سبز رنگ ها که روی آب نزدیک اسکله شناور هستن چین؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اسمش رو فراموش کردم ، ولی بلای جون تالاب انزلی شده ! ویرایش شده در توسط Sami1993
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ما که بالاخره نفهمیدیم این منابع زیر زمینی دریای خزر چه جوری قراره تقسیم بشه :thinking:  به هر حال باید ناوگان دریای خزر رو هم حسابی قوی کنیم. چون این جمهوریه آذر بایجان و ترکمنستان ممکنه اونجا موش بدوونن(کما اینکه قبلا چندبار دووندن)و ایضا این دوستان روس! البته روسا سیاستشون اینه که بقیه رو بجون ما بندازن. خیلی کثیفن :-x

• Upvote 4
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ممنون

اون سبز رنگ ها که روی آب نزدیک اسکله شناور هستن چین؟

بهش میگن آزولا

طبق معمول کارشناسی نشده یه غلطی مسئولین کردن(کارشناسی شده از نوع هردنبیلی) گفتن که میشه از اینا استفاده کرد در مزارع برنج و جاهای دیگه (مثل تالاب ها) بعد از رشد سریعشون جمع آوری بشن و از ارزش افسودشو استفاده بشه بعد از عملی شدن طرح دیدن که هزینه ی جمع آوریش خیلی بیشتر از پولیه که در میاد حالا این توی سرشون بخوره این گیاه سریع رشد میکنه و جلوی نور خورشید رو میگیره در واقع اکوسیستم رو بهم زدن

یکی از دلایل نابودی سیستان از نظر کشاورزی هم یه طرح شبیه همین بود که ماهی های بزرگ ریختن توی تالاب ها(ماهی هایی که سریع رشد میکردن و بزرگ بودن که مثلا ارزش افسوده داشته باشه) این ماهی ها  نی زار ها رو از بین بردن و تالاب ها به دلیل تابش مستقیم و وزش باد بخار شدن icon_eek

از این نمونه ها کلا توی ایران زیاده چه قبل انقلاب چه بعد انقلاب بخصوص توی کشاورزی :-( :-(  که به نظر من واقعا بعضی هاش از خارج داره رهبری میشه برای نابودی کشاورزی مون(همینیش که مونده) واقعا توی نظامی با این همه نقص چند سروگردن از بقیه جلو هستن :winking: :chicken:

شرمنده ربطی نداشت به تاپیک :mrgreen:

اینم یه نمای باز

انزلی

http://8pic.ir/images/2uzxubvfnmxk4plimv9p.jpg

• Upvote 13

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

شناور رزمی با شماره سریال 693 که مشاهده میکنین، فریگیت کلاس گپارد هست 

http://en.wikipedia.org/wiki/Gepard-class_frigate

به نظرم یک شناور لجستیک هم کنارش دیده میشه که منطقی است

ویرایش شده در توسط rpg7
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

دوستان ما با روسیه از طریق دریای مازندران هم مرزهستیم یعنی یک ظرفیت بزرگ همکاری با یک کشور که به هر حال مطرح هستش اما نمیدونم چرا نمی تونیم روابط پایدار براساس منافع مشترک باهم طرح ریزی کنیم.به نظر من یکی از دلایل رفت وآمدهای نظامی در دریا مازندران حتی دریای عمان توجه کامل روسیه وچین به پیشرفت روز افزون ایران در صنایع استراتژیک نظامی هستش صنایعی مثل رادار موشک های بالستیک پدافند پیچیده(به خاطر داشته باشیم ما تونستیم سامانه های مشابه حتی گسترده تر از نوع شرقی اون مثل اس 300 بوک یا آکاش و همچنین سامانه هایی مشابه سامانه های غربی مثل پاتریوت- هاگ -کروتال- استاندارد وغیره رو طراحی کنیم حتی رو دست چین هم می شه گفت دراین زمینه ها بلند شدیم ما حاضر نیستیم قانع بشیم به یک چیزی مثل fd2000 ما دنبال بهترین ها هستیم این پیامی که کشورهایی مثل چین وروسیه وقتی از بیرون نگاه میکنن دریافت میکنن شاهدش هم دعوت وتجلیل ویژه از وزیر دفاع در چین وروسیه وصحبت های همین فرمانده ناوگروه روسی که امروز گفت)این ها کشورها رو مجبور میکنه به ما احترام بزارن البته منظور من در حوزه دفاعی هست اما جدا ازاینها ما یک مزیت بزرگ برای وصل کردن روسیه یا به تعبیری شمال به شاه راه حیاتی ارتباطات دریایی یعنی اوقیانوس هند رو داریم با تظمین کریدور شمال جنوب واستفاده از سریعترین روش های حمل ونقل انبوه کالا ومواد معدنی وصنعتی ایران به شاه راه کلیدی مواصلات تجاری در منطقه اوراسیا می تونه تبدیل بشه

به امید اون روز :kiss:

ویرایش شده در توسط zobin13
  • Upvote 4
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

به نظرم یک شناور لجستیک هم کنارش دیده میشه که منطقی است

شناور لجستیک نیست

کوروت موشک انداز کلاس Buyan (کد Grad Sviyazhsk) هست

http://en.wikipedia.org/wiki/Buyan-class_corvette

n2750782-4032237.jpg

n2750782-4032238.jpg

• Upvote 7

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

والا الانم کلی از دریای خزرو تو این پیمان آخری دادیم اون سپرم و گفته پوتینم اشاره به همین موضوع داره

• Upvote 7
  • Downvote 12

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

n2750782-4032238.jpg

ولی من فکر کنم همون گپارد کلاس باشه....برادر چکا بیشتر دقت کن

تو این عکس موشکهای عمود پرتاب پشت دکل اصلی شناور به چشم میخوره
شماره ریجستر شناور هم مال کلاس گپارد
البته شناور به بویان خیلی شبیه، ولی اصلا تسلیحاتش به بویان نمیخوره
گمون کنم همین  کلاس گپارد گرفتن توپ AK-630  پشت توپ اصلی حذف کردن
==============
البته فکر کنم 2 تا شناور باشه؟؟؟؟
یکی پشت خودش سامانه کاشتان یا پالما داره
ولی یکی دیگه پشتش چیزی AK-630M2 داره
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

فقط یک نکته کوچک ، این پهنه آبی ، نه دریای مازندران هست و نه دریای گیلان و نه دریای خزر ، شناسه تاریخی این دریا یا دریاچه " کاسپین " بشمار می رود .

دوست عزیز وهم شهری من خوب می دونم اسم دریای شمال ایران کاسپین هست وخزرها یک قوم وحشی خارج ازایران یک چیزی مثل بربر ها بودن ودائم به اقوام اطراف دریاچه حمله می کردند اسم کاسپین هم یک اسم ایرانی هستش که بعضی ها می گن به قوم تالش وبعضی ها هم میگن به قزوین بر می گرده به هر حال کاس در زبان گیلکی به افراد چشم آبی می گن اما دلیل اینکه به این دریا کاسپین نمی گیم همون دلیلی هست که کراوات رو نمی پسندیم چون این اسم رو خارجی ها گذاشتن وما فکر مکنیم مثل کراوات که نماد فرهنگ بیگانه هست اسم کاسپین هم همون طور هست

اما یک سوال این ناو چرا روعرشش مثل ناو های ما انواع سامانه های کروز وپدافندی و اژدر این حرفها دیده نمیشه خیلی سوت کور هست البته میدونم روس ها لانچر ها شون رو معمولا یا مثل ما به صورت مایل اما منظم رو عرشه مزارن یا داخل بدنه اما این ناو؟؟؟

ویرایش شده در توسط zobin13
  • Upvote 3
  • Downvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.