siavash75

سیستم تعلیق تانک

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

با سلام

ضمن تشکر از شما - بررسی سیستم تعلیق تانک  یکی از مهمترین مباحث در حوزه زرهی است ، با این وجود آیا در ارتباط با دو سیستم تعلیق هیدرو پنوماتیک و سیستم تعلیق هورستمن ، مطلبی خاصی وجود دارد ؟؟ چون یکی از شکاف های بنده در مجموعه ای که دارم روی آن کار می کنم ، بحث سیستم های تعلیق تانک است .

ممنون :rose: :rose:

• Upvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

با سلام

ضمن تشکر از شما - بررسی سیستم تعلیق تانک  یکی از مهمترین مباحث در حوزه زرهی است ، با این وجود آیا در ارتباط با دو سیستم تعلیق هیدرو پنوماتیک و سیستم تعلیق هورستمن ، مطلبی خاصی وجود دارد ؟؟ چون یکی از شکاف های بنده در مجموعه ای که دارم روی آن کار می کنم ، بحث سیستم های تعلیق تانک است .

ممنون :rose: :rose:

خیلی ممنون

بله! وجود داره! منتها قصد دارم تا گام به گام و یکی یکی بررسیشون بکنم، چون سیستم کریستی از همه قدیمی تره اول این رو گذاشتم!

• Upvote 11

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

خیلی ممنون واقعا مچکرم :rose: :rose:

در مورد سیستم های تعلیق پیشرفته میشود توضیحی دهید

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

خیلی ممنون واقعا مچکرم :rose: :rose:

در مورد سیستم های تعلیق پیشرفته میشود توضیحی دهید

همین تصمیم رو دارم، انشاءالله در آینده در مورد تمامی این سیستم ها توضیح مفصل میدم

• Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

با تشکر از این مطلب ارزنده

مبحث سیستم تعلیق تانک ها جای کار زیادی دارد از سیستم تعلیق های میله پیچشی که اساس تعلیق بسیاری از تانک ها (به خصوص شرقی ها) هستند تا تعلیق های هیدروپنوماتیک فعال مورد استفاده تانک های کره ای و ژاپنی که قابلیت نشستن ، ایستادن ، خم شدن به جلو ، عقب و طرفین (sit ، stand ، kneel  و .............) را به تانک میدهند که این قابلیت موجبات افزایش زوایای اجرای آتش تانک میشود

[url=http://gallery.military.ir/albums/userpics/10206/gamersky_23origin_45_201486138953.jpg]thumb_gamersky_23origin_45_201486138953.[/url]

• Upvote 11

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

با تشکر از این مطلب ارزنده

مبحث سیستم تعلیق تانک ها جای کار زیادی دارد از سیستم تعلیق های میله پیچشی که اساس تعلیق بسیاری از تانک ها (به خصوص شرقی ها) هستند تا تعلیق های هیدروپنوماتیک فعال مورد استفاده تانک های کره ای و ژاپنی که قابلیت نشستن ، ایستادن ، خم شدن به جلو ، عقب و طرفین (sit ، stand ، kneel  و .............) را به تانک میدهند که این قابلیت موجبات افزایش زوایای اجرای آتش تانک میشود

thumb_gamersky_23origin_45_201486138953.

درود!

دقیقا! نمونه اش همین TK-X ژاپن!

tk_x_l9~0.jpg

• Upvote 10

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

همانطور که در استاتوس عرض کردم جناب سیاوش عزیز ، بدون تعارف ، خلاصه ، کاربردی و فوق العاده ، امیدوارم با کنار هم گذاشتن این مطالب ، و احیانا" چاپ آن ، ادای دینی کرده باشم به لطف و زحمات دوستان و بویژه سیاوش بسیار عزیز

تصاویری از سیستم تعلیق سنتوریون و چیفتن

4~7.jpg

بخشی از سیستم تعلیق سنتوریون بریتانیایی

8~0.jpg

بخشی از قسمت عقب سیستم تعلیق چیفتن

An_Air-Log_Hydrostrut.jpg

Air-Log Hydro strut  تانک چیفتن

پی نوشت : به اعتقاد کارشناسان زرهی ، در کل عملکرد تانک سنتوریون ، در بخش های مختلف ، به مراتب بهتراز چیفتن بشمار می رفت ، چرا که چیفتن در زمانی طراحی و به تولید رسید که فناوری هایی که در آن  مورد استفاده قرار گرفت ،هنوز در مراحل نخست توسعه خود بودند.

پی نوشت : البته سیاوش عزیز لطف دارند و این محبتشان را می رساند ،ولی بنده شایسته این القاب نیستم و هنوز در ابتدای راه بوده ، بطوریکه که هر وقت شروع به مطالعه کتابی می کنم ، تازه متوجه می شوم که چیزی بلد نیستم .

به قول شیخ الرییس ، ابوعلی سینا ، " تا بدانجا رسید دانش من ، که بدانم که همی نادانم "

• Upvote 6

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

با عذر خواهی بابت دو پست متوالی

تصویر تانک مورد نظر شما جناب سیاوش عزیز ، تانک CONQUEROR مارک یک بریتانیایی است که در پاسخ به طراحی و تولید تانک IS-3 روسی ساخته شد ولی سرنوشت جالبی نداشت .

10-3-2014_7-03-02_PM.jpg

یکدستگاه CONQUEROR مارک دو بریتانیایی

• Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

با تشکر ویژه از سیاوش عزیز

لئوپارد و آبرامز  و خانواده های روسی از کدوم سیستم استفاده میکنه ؟

• Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

با تشکر ویژه از سیاوش عزیز

لئوپارد و آبرامز  و خانواده های روسی از کدوم سیستم استفاده میکنه ؟

ممنون آرش عزیز!

تانک آبرامز از سیستم تعلیق بهینه سازی شده ی ضد شوک torsion bar استفاده می کنه که تماما از استیل ساخته شده

همینطور لئوپارد و دیگر تانک های روسی مثل T-80 و T-90

• Upvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ممنون آرش عزیز!

تانک آبرامز از سیستم تعلیق بهینه سازی شده ی ضد شوک torsion bar استفاده می کنه که تماما از استیل ساخته شده

همینطور لئوپارد و دیگر تانک های روسی مثل T-80 و T-90

پس به امید خدا در ادمه ی تایپیک این رو هم توضیح میدی ، درسته ؟ :laughing: :laughing: :laughing:

تانک جدید کره و ژاپن چی ؟

واقعا خسته نباشی :rose: :rose: :rose:

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.