امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

ممنون از پاسخ شما . با توجه به پیشرفت کشور در حوزه رادار آیا ما هم برنامه ای برای ساخت آواکس داریم یا نه ؟

خواهش میکنم.

تا اونجائی که بنده اطلاعات دارم خیر.

ساخت یک هواپیمای آواکس علاوه بر دانش راداری احتیاج به دانش ساخت هواپیما هم دارد. تا به امروز که تنها مورد ساخت هواپیمای پهن پیکر در کشور ما به "ایران-140" مربوط میشود که آن هم ...

انشاءالله شرایطی فراهم بشود که در صنعت هواپیماسازی بتوانیم همانند صنعت موشکی و راداری پیشرفت ای خوبی داشته باشیم :rose: :rose:

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

اساتید اهل فن و آشنایان به مباحث هواپیمائی پاسخ بدهند :winking: :winking:

این چیه؟

wbqou6glptjhjannir01.jpg

• Upvote 3
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

با سلام -

تا جایی بنده اطلاع دارم ، پراپ سوخت گیری هوایی :thinking:

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

آواکس های E-2 غالبا بصورت گروهی پرواز میکنند. :cowboy: :cowboy:

...

آیا کسی دلیل اش رو میدونه؟ raised_eyebrow raised_eyebrow

کسی از اساتید هوانوردی و پرواز جواب این سوال رو نمیدونست؟  :-(  :-(

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

کسی از اساتید هوانوردی و پرواز جواب این سوال رو نمیدونست؟  :-(  :-(

با سلام - البته تا الان به  این مساله فکر نکرده بودم ، ولی برای ایجاد یک دید 360 درجه و ایجاد امکان پوشش قرار دادن و تحت نظر قرار دادن تعداد بیشتری از اهداف در منطقه درگیری ، بدین شکل پرواز می کنند ولی شخصا" تا الان چنین چیزی را ندیده بودم ، چون معمولا" مسیر پروازی این پرنده ها به دور از منطقه خطر و با یک فاصله ایمن نسبت به رهگیرهای دشمن قرار دارد . البته اجازه دهید ، یک جستجوی کوچک در آرشیو بکنم ، شاید دقیقتر به این سئوال پاسخ دهم :rose:

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

با سلام - البته تا الان به  این مساله فکر نکرده بودم ، ولی برای ایجاد یک دید 360 درجه و ایجاد امکان پوشش قرار دادن و تحت نظر قرار دادن تعداد بیشتری از اهداف در منطقه درگیری ، بدین شکل پرواز می کنند ولی شخصا" تا الان چنین چیزی را ندیده بودم ، چون معمولا" مسیر پروازی این پرنده ها به دور از منطقه خطر و با یک فاصله ایمن نسبت به رهگیرهای دشمن قرار دارد . البته اجازه دهید ، یک جستجوی کوچک در آرشیو بکنم ، شاید دقیقتر به این سئوال پاسخ دهم :rose:

تنها چیزی که به ذهنم میرسه کمبود جا برای پرسنل هست.

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

اگه بحث پوشش 360 درجه باشه قاعدتا باید مابقی آواکس ها هم همین کار رو انجام می دادند. اما فقط E-2 ها این فرمیشن پروازی رو دارند و گروهی پرواز میکنند raised%20eyebrow.gifraised%20eyebrow.gif

احتمالا باید دلیل دیگه ای داشته باشه که بی صبرانه منتظر نتایج جستجو در آرشیوتان هستم :rose:

تنها چیزی که به ذهنم میرسه کمبود جا برای پرسنل هست.

میشه بیشتر توضیح یدید؟ متوجه منظورتون نشدم

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

اگه بحث پوشش 360 درجه باشه قاعدتا باید مابقی آواکس ها هم همین کار رو انجام می دادند. اما فقط E-2 ها این فرمیشن پروازی رو دارند و گروهی پرواز میکنند raised%20eyebrow.gifraised%20eyebrow.gif

احتمالا باید دلیل دیگه ای داشته باشه که بی صبرانه منتظر نتایج جستجو در آرشیوتان هستم :rose:

میشه بیشتر توضیح یدید؟ متوجه منظورتون نشدم

این اواکسها دارای گنجایش کمی هستن و برای اینکه اوپراتورها و پرسنلها جا بشن اومدن از چندین اواکس در یک گروه استفاده کردن, و با لینک شدن به هم در حقیقت در یک پلتفرم نشستن.

• Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

نظر خواهی از دوستان:

به اندازه چند پست دیگه هنوز از عکس های محافظان آواکس ها مونده.

این پستها رو پشت سر هم قرار بدم و بعد برم سراغ بخش های بعدی گالری؟

یا برای اینکه مطالب یکنواخت و خسته کننده نشه بخش های متنوع دیگه مثل "انواع دیگر آواکس ها" ، "سوانح آواکس ها" ، "ساخت و تعمیر آواکس ها" ، "قاتلین آواکس ها" و ... رو هم بین شون ارائه بدم؟؟ raised_eyebrow raised_eyebrow

پیشنهاد دوستان چیه؟

• Upvote 6

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

نظر خواهی از دوستان:

یا برای اینکه مطالب یکنواخت و خسته کننده نشه بخش های متنوع دیگه مثل "انواع دیگر آواکس ها" ، "سوانح آواکس ها" ، "ساخت و تعمیر آواکس ها" ، "قاتلین آواکس ها" و ... رو هم بین شون ارائه بدم؟؟ raised_eyebrow raised_eyebrow

پیشنهاد دوستان چیه؟

با سلام -

نکته یکم ، هنوز منتظر نمای برش خورده آواکس رژیم صهیونیستی هستم :mrgreen:

نکته دوم ، پرنده های پیش اخطار بریتانیایی مثل نیمرود در این طبقه بندی جایی ندارند ؟

متشکرم :rose:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

نظر خواهی از دوستان:

پیشنهاد دوستان چیه؟

با سلام -

نکته یکم ، هنوز منتظر نمای برش خورده آواکس رژیم صهیونیستی هستم :mrgreen:

نکته دوم ، پرنده های پیش اخطار بریتانیایی مثل نیمرود در این طبقه بندی جایی ندارند ؟

متشکرم :rose:

در خصوص نکته اول فقط شرمندگی و روسیاهی برای من مونده :cry: :cry:  این صهیونیستهای نامرد هیچ عکس یا طرحی از نمای برش خورده اون آواکس رو نگذاشتند که منتشر بشه یا حداقل من نتونستم که پیدا بکنم. :-(  البته یه دونه عکس توی نت بود، ولی هیچ کیفیت مناسبی نداشت

در مورد نکته دوم هم باید عرض کنم که همانجور که توی پست آخرم گفتم هنوز 2-3 بخش از "انواع دیگر آواکس ها" باقی مونده که خدمت دوستان ارائه بدم. منتها چون دیدم که از آخرین بخش معرفی انواع دیگر آواکس ها استقبال چندانی نشد؛ تصمیم گرفتم که یه خورده فضا رو متنوع تر کنم تا تاپیک حالت خسته کننده به خودش نگیره :winking:

http://www.military.ir/forums/topic/28654-گالری-آواکسها-پرنده-های-اخطار-پیش-هنگام/?p=416911

الان هم بخاطر همین از دوستان نظر خواستم. چون هدف از ارائه این مطالب رضایت دوستان هست نه خود من (من که خودم تمام این تصاویر رو روی هارد دارم)

====

از اظهار لطف و محبت همیشگی شما هم مثل همیشه سپاسگذارم :rose: :rose: :rose:

ویرایش شده در توسط mehran55
  • Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ترکیه سه تا از اواکس هایی که جناب مهران هم گفتند دارد و چهارمین فروند رو سال بعد تحویل می گیره

http://kokpit.aero//image/cache/data/ssm/baris%20kartali/kartal3(1)-700x350.jpg

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

هنوز منتظر نمای برش خورده آواکس رژیم صهیونیستی هستم :mrgreen:

متأسفانه تمام تلاش های من برای یافتن یک عکس پوست کنده (برش خورده ) در خصوص این آواکس های کندورو فالکون  تا بدین لحظه  بی نتیجه مونده.

من حتی علاوه بر جستجو در خصوص آواکس های اسرائیلی ، در مورد آواکس های شیلی هم تحقیق کردم (شیلی هم از دارندگان اون مدل آواکس هست) ولی هیچ تصویر برش خورده ای از اون آواکس پیدا نکردم.

فقط تونستم به این سایت (احتمالا صهیونیستی !!!!!!!! ) برسم که شیلتر هست و بدون شیلترفکن :winking:  نمیشه واردش شد.

http://www.israeli-weapons.com/weapons/aircraft/phalcon/Phalcon.html

نمیدونم. ولی شاید بتونه اطلاعاتی رو در اختیار شما قرار بده raised_eyebrow raised_eyebrow

-----

این هم برای خالی نبودن عریضه hee_hee hee_hee

aijsauq7cvil7s6jhjf6.jpg

zqjyfrey2smznzbnrucm.jpg

iprxqnww5dzuoafxjr9e.gif

• Upvote 4
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.