TANK

تاپیک جامع اخبار سقوط هواگردهای بال ثابت و بالگردها

Recommended Posts

[quote]
از کجا میدونین سالمه. یه حس بدی بهم میگه که موتور این صاعقه ها از اف 5 های خیلی غیر عملیاتی ما تامین میشه. خدا رحم کنه.
[/quote]
عزیزم موتور صاعقه همون j79 هست که یکی از ساده ترین موتور های هواپیما هست واگر کمی جستجوکنی تاپیک واریو که در مورد تولید این موتور زده شده رو ببینی

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اخه اگه ادم از یک چیزای بخواد سر در بیاره سرش سوت میکشه تیکه من انگار به هدف خورد :evil: معلومه که بیشتر سر صدا های ما خوراک تبلیغاتی واسه داخل هست . به قول یک نفر میگفت که اخرش امریکایی ها میان رو زمین حالشونو میگیریم طرف نمیدونست وقتی امریکا بیاد رو زمین دیگه چیزی نمونده که بخواد دفاع کنه و چند نفر تا حالا کشته شدن واسه خودمون و طرز فکرمون متاسفم

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
یه نکته رو می گم که بهش توجهی نشده بود
همین طور که همه می دونند خلبان یکم سرهنگ فغانی و خلبان دوم سرگرد بودن
حالا سوال من اینه کدوم یکی از این دو با این درجه بالای نظامی داشتن آموزش میدیدن که گفتن آموزشی بوده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
به نظر من بحث آموزشی بودن این هواپیما از اساس غلطه.حالا از همه بچه ها خواهش میکنم دیگه بحثو تمومش کنیم.چوناصلا دوست ندارم این عربهای خلیج فارس به ما بخندند. اگرم ناراحتم فقط به خاطر اینه که کسیو از دست دادیم که کلی خلبانو تربیت کرده و از با تجربه ترین نیروهامون بودن. و اما در مورد روسیه: بچه ها فقط اینو بهتون میگم سگه آمریکاییها با اونهمه فجایشون شرف داره به روسیه. و تمام بدبختی کشور ما فقط به خاطر بازی کردن روسیه با برگی به اسم ایرانه. از نظر سطح تکنولوژی و الکترونیکی آمریکا و چین با روسیه قابل مقایسه نیست. به نظر من تنها راه نجات نیروی هواییمون با این شرایط تحریم وادار کردن چین به طرح های مشترک ساخت هواپیما هست . چون ایمان دارم با سرعت تکنولوژی چین آینده از آن چینه و با ما حداقل خیلی روراست تر از روسیه بوده.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]یه نکته رو می گم که بهش توجهی نشده بود
حالا سوال من اینه کدوم یکی از این دو با این درجه بالای نظامی داشتن آموزش میدیدن که گفتن آموزشی بوده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
به نظر من بحث آموزشی بودن این هواپیما از اساس غلطه.[/quote]

بسمه تعالی

با سلام

مهدی جان . حقیر هم در پست قبلیم سعی کردم خیلی دربسته به این موضوع و موضوعات پشت پرده احتمالی اشاره کنم. شما دقیقاً درست میفرمایی. برای همین در پست قبلیم گفتم که این خبر از اساس
دارای ابهامات زیادی هست. و متاسفانه باز هم بسیاری از دوستان فقط جنبه ظاهری و احساسی قضیه رو بهش توجه کردند.اصلاً برای حقیر با توجه به این دلیل که شما اشاره کردی و بنا به دلایل دیگه که توو همون پست قبلیم گفتم ، اینکه این جنگنده آموزشی!! بوده محل سوال و اشکال هست و علاوه بر اون اینکه سوخو 24 هم بوده باشه جداً جای سوال و تردید داره.....

یا علی مدد

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
به نظر من بهتره روی این قضیه بیشتر از این بحث نشه ، چون میتونه باعث دشمن شادی و مسائلی از این قبیل بشه.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
آمریکا چهار كلمبيايي را به اتهام فروش موتور اف ۵ به ایران 35 سال زندانی می کند :

سایت رادیو فردا در خبری پیرامون فروش موتور اف 5 به ایران توسط چهار عضو یک خانواده در ایالت میامی آمریکا نوشت:«دادستان‌های فدرال ایالات متحده می‌گویند برای چهار عضو یک خانواده در ایالت میامی آمریکا به اتهام تلاش برای صدور غیر قانونی 22 موتور هواپیمای جت به ایران کیفرخواست صادر شده‌است.»
این سایت آمریکایی افزود:«به گزارش خبرگزاری رویترز، فلیپه اِشِوِری، اهل کشور کلمبیا به همراه سه تن دیگر از افراد خانواده‌اش قصد داشتند 22 دستگاه موتور جنگنده اف5 را به ایران بفروشند که در جریان یک عملیات مخفیانه مأموران فدرال آمریکا این طرح آنان کشف شده‌است و بنا بر مدارک دادگاه، این افراد این تعداد موتور جت را در انباری در میامی نگهداری می‌کردند و قصد داشتند آنها را به قیمت 320 هزار دلار به ایران بفروشند و در صورت قطعی شدن محکومیت این خانواده، برای هر یک از آنها کیفری معادل 20 تا 35 سال زندان صادر خواهد شد.»
سایت رادیو فردا اضافه کرد:« در کیفرخواست دادگاه آمده که ایران هواپیماهایی به نام «صاعقه» تولید می‌کند که موتورهای جت اف5 قابل استفاده در این نوع هواپیماها هستند.»

منبع: جام نيوز

http://jamnews.ir/NSite/FullStory/News/?Id=2002

اين موتورها از آمريكا مياد ساخت داخل نيست :evil: :evil: :evil:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]آمریکا چهار كلمبيايي را به اتهام فروش موتور اف ۵ به ایران 35 سال زندانی می کند :

سایت رادیو فردا در خبری پیرامون فروش موتور اف 5 به ایران توسط چهار عضو یک خانواده در ایالت میامی آمریکا نوشت:«دادستان‌های فدرال ایالات متحده می‌گویند برای چهار عضو یک خانواده در ایالت میامی آمریکا به اتهام تلاش برای صدور غیر قانونی 22 موتور هواپیمای جت به ایران کیفرخواست صادر شده‌است.»
این سایت آمریکایی افزود:«به گزارش خبرگزاری رویترز، فلیپه اِشِوِری، اهل کشور کلمبیا به همراه سه تن دیگر از افراد خانواده‌اش قصد داشتند 22 دستگاه موتور جنگنده اف5 را به ایران بفروشند که در جریان یک عملیات مخفیانه مأموران فدرال آمریکا این طرح آنان کشف شده‌است و بنا بر مدارک دادگاه، این افراد این تعداد موتور جت را در انباری در میامی نگهداری می‌کردند و قصد داشتند آنها را به قیمت 320 هزار دلار به ایران بفروشند و در صورت قطعی شدن محکومیت این خانواده، برای هر یک از آنها کیفری معادل 20 تا 35 سال زندان صادر خواهد شد.»
سایت رادیو فردا اضافه کرد:« در کیفرخواست دادگاه آمده که ایران هواپیماهایی به نام «صاعقه» تولید می‌کند که موتورهای جت اف5 قابل استفاده در این نوع هواپیماها هستند.»

منبع: جام نيوز

http://jamnews.ir/NSite/FullStory/News/?Id=2002

اين موتورها از آمريكا مياد ساخت داخل نيست :evil: :evil: :evil:[/quote]

من فکر می کنم برنامه آپولو 11 بزرگترین دروغ قرن بود!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
چند سال پیشم یه سوخو 24 سقوط کرد فیلمشو دیدم خیلی بیخودی سقوط کرد واقعا
هواپیمارو با سه تا چرخ هم زمان فرود اورد دور موتورم تا ته پایین همین کارش یعنی با سه چرخ فرود اوردن باعث شدش که دوباره با کمکهای قوی که داشت بره بالا توی اون زمان کمم نمیتونست دور موتورو افزایش بده برا همین با موخ اومد رو زمین البته دوتا خلبان ایجکت کردن ولی پسر عموم که تو پادگان کار میکرد گفت یکی شون شهید شدش بوسیله خود چتر .یکی دیگه هم دوتا پاش خورد شده بود

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
البته من در این مرد یه چیزایی نوشتم که نمی دونم کجاست !!!!!
ولی توش گفته بودم که آخرش کسی مسئولیت باز نشدن چتر نجات خلبان رو بر گردن نمی گیره ( حالا داغ نکنین نقص فنی همه جا پیش می آد ، اما باز نشدن چتر نجات خیلی مضحکه ) !!!!
به هر حال روح خلبان شاد و امیدوارم بقیه پرسنل جان بر که نظامی ایران همیشه موفق و در صحت و سلامت باشند

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]اين موتورها از آمريكا مياد ساخت داخل نيست[/quote]
عزیزم اون مربوط یه قضیه ای هست که مامورای fbi خودشون رو در پوشش ایرانی جا می زنند وسعی می کنند این دلال های اسلحه رو بگیرند
به این لینک برید تا خیالتون راحت بشه
http://www.military.ir/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=12357&start=0

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
چرا چتر نجات کار نکرده؟
مگه چترها هم فرسوده هستند؟ مگه تست نمیشن؟
اون طور که روزنامه نوشته بود واسه روز ارتش داشتن اماده می کردن

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
یه جوک باحال :evil: (جهت عوض شدن روحیه بد بچه ها)

بویینگ727ایران ایر در فرودگاه سالم به زمین نشست.مسئولان در حال بررسی دلیل این اتفاق نادر هستند.در ضمن موتورهای هواپیما هنوز پیدا نشده اند :evil:

بابا این اتفاقات همه جا رخ میده!هم روسیه هم چین هم هند!مگه یادتون رفته بی2آمریکایی رو؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote]
از کجا میدونین سالمه. یه حس بدی بهم میگه که موتور این صاعقه ها از اف 5 های خیلی غیر عملیاتی ما تامین میشه. خدا رحم کنه.
[/quote]
عزیزم موتور صاعقه همون j79 هست که یکی از ساده ترین موتور های هواپیما هست واگر کمی جستجوکنی تاپیک واریو که در مورد تولید این موتور زده شده رو ببینی[/quote]

دوست عزیز. موتور J79 موتریه که روی فانتوم ها استفاده میشه و اصلا به اندازه ای نیست که دو تا بتونن روی یه صاعقه جا بشن (فکر کنم یکیشم برای صاعقه خیلی گنده باشه). با توجه به این که اندازه ی صاعقه با اندازه ی F-5 یکیه و به نظر نمیرسه موتوراش از موتورای اف 5 بزرگتر باشن و همچنین با توجه به این که نازل های موتور ها کاملا شبیه همن صد در صد میشه گفت موتور صاعقه همون J-85 خودمونه. حالا وارداتی، ساخت داخل یا قرض گرفته شده از اف 5 های زمین گیر.

بعدشم تولید J-79 بدترین کاریه که در شرایط حاضر ما میتونیم انجام بدیم. چون مصرف سوختش خیلی بالاست و توانش به نسبت پایینه. به بودجه ی ما نمیخوره اصلا. اگه TF-30 بسازیم خیلی بهتره. اون پوستر ها هم تا جایی که من یادمه در مورد "بومی سازی" J-85 بود و خبر از یه پیشرفت 70 درصدی میداد. به نظر هم نمیرسه که تا الان پروژه تموم شده باشه چون در این صورت به عنوان موتور جت ملی تو بوق و کرنا میکردنش.

[quote]یه نکته رو می گم که بهش توجهی نشده بود
به نظر من بحث آموزشی بودن این هواپیما از اساس غلطه.حالا از همه بچه ها خواهش میکنم دیگه بحثو تمومش کنیم.چوناصلا دوست ندارم این عربهای خلیج فارس به ما بخندند. اگرم ناراحتم فقط به خاطر اینه که کسیو از دست دادیم که کلی خلبانو تربیت کرده و از با تجربه ترین نیروهامون بودن. و اما در مورد روسیه: بچه ها فقط اینو بهتون میگم سگه آمریکاییها با اونهمه فجایشون شرف داره به روسیه. و تمام بدبختی کشور ما فقط به خاطر بازی کردن روسیه با برگی به اسم ایرانه. از نظر سطح تکنولوژی و الکترونیکی آمریکا و چین با روسیه قابل مقایسه نیست. به نظر من تنها راه نجات نیروی هواییمون با این شرایط تحریم وادار کردن چین به طرح های مشترک ساخت هواپیما هست . چون ایمان دارم با سرعت تکنولوژی چین آینده از آن چینه و با ما حداقل خیلی روراست تر از روسیه بوده.[/quote]

با وجود این که مواقم بریم با چین همکاری کنیم ولی متاسفانه تحریمیم و کسی حق نداره فشنگ به ما بفروشه. چه برسه به جنگنده و همچنین انتقال تکنولوژی اون به کشور. ولی به نظرم موتورای جت WS-10 یا WS-8 چینی همچینم بد نیستنا. شاید به دردمون بخورن.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.