sokuteasemuni

مستند 7 دقیقه تا تل آویو

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

سلام

امشب (21/8/93) از شبکه 1 سیما مستندی با نام 7 دقیقه تا تل آویو پخش شد؛ کاری از برنامه ثریا.

احتمالا برنامه امشب ثریا با موضوع دستاوردهای موشکی باشه.

normal_1~3.jpg

normal_2~5.jpg

لینک دانلو مستند 7 دقیقه تا تل آویو

• Upvote 13

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ارسال شده در · مخفی شده توسط cheka، 6 آذر 1393 - دلیلی ارایه نشده است
مخفی شده توسط cheka، 6 آذر 1393 - دلیلی ارایه نشده است

و من الله توفیق

• Upvote 6
  • Downvote 11

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست

این موشک فجر 5 رسما یک فاتح کوچک شده هست !

ما در موشک فجر 5 شاهد تکرار همان روند تیدیل راکت غیر هدایت شونده زلزال به موشک هدایت شونده خانواده فاتح ( فاتح ، خلیج فارس ، هرمز 1 و هرمز 2 ) هستیم !

در رابطه با برد این موشک  خوب برد راکت فجر 5 75 کیلومتر ذکر شده !

در تاپیک ( بررسی و مقایسه سه راکت قدرتمند زمین به زمین: فجر 5، T-300 و WS-2 ) ذکر شده :

آیا از همین تصاویر موجود می توان تشخیص داد که آیا سوخت همان ( نیترو گلیسیرین+ نیترو سلولوز) هست و یا اینکه به منظور افزایش برد ، از سوخت دیگری استفاده شده ؟!؟!

نکته بعدی درباره لانچر هست !

این سلاح چه راکت باشد و یا موشک ، موثر ترین شکل استفاده ، شلیک همزمان چندین موشک یا راکت ( یا ترکیب هردو ) هست !
راکت های فجر 5 به تعداد 4 عدد بر روی یک خودرو حمل می شوند اما موشک فجر 5 بدلیل وجود بالک های هدایت گر که غیر جمع شونده هم هستند ، قابلیت بارگزاری و پرتاب از تیوب های استوانه ای کنونی را ندارد !

البته می توان برای جبران این کار از تعداد بیشتری خودرو حامل استفاده کر که البته خطر لو رفتن محل حضور رو بیشتر می کند !

سوالی که دارم این هست که از لحاظ فنی امکان طراحی این بالک ها به صورت جمع شونده ( چیزی مثل موشک های کروز ضد کشتی ) وجود دارد ؟!؟

اگر این امکان وجود داشته باشد ، احتمالا علت عدم این کار کاهش هزینه های طراحی و تولید و کاهش پیچیدگی های ساخت باشد !

بر این اساس نیاط به طراحی تیوب جدید هست !

می توان به منظور کار به تیوب سیستم چینی WS-2 نیم نگاهی کرد !

موشک فاتح 110 یه حداقل بردی (150 کیلومتر در نسل اول) داره که ظاهرا در زیر اون برد قابل استفاده نیست , این  راکت هدایت شونده میتونه این خلاء رو برای ما پر کنه و در این برد استحکامات دشمن (مثلا پناهگاه ها و محل استقرار گروه های تروریستی در داخل یا در نزدیکی مرزها) رو به صورت دقیق مورد هدف قرار بده!

در مورد لانچر میشه گفت که  احتمالا نمونه آزمایشی هست! در حال حاضر سپاه حتی در مورد موشک فاتح 110 (و همچنین خلیج فارس و هرمز) سعی در استفاده از لانچرهایی با دو ریل پرتاب رو داره , پس بنابراین در مورد این راکت هم احتمالا چنین کاری صورت خواهد گرفت! حداقل 2 فروند (در بهترین حالت 3 الی 5 فروند) از این راکت ها رو میشه روی پرتابگر ذوالفقار نصب کرد!

این لانچری هم که تصویرش رو قرار دادید ممکنه برای تست کیفیت (مثلا یک پرتاب در هر 100 راکت تولیدی) استفاده بشه و کاربرد عملیاتی نداشته باشه!

[url=http://gallery.military.ir/albums/userpics/10248/Fateh-110-new-TEL.jpg]thumb_Fateh-110-new-TEL.jpg[/url]

• Upvote 6

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

و من الله توفیق

بله! نابودی سگ لجن خوار نزدیکه! دوست دارم اون موقعی که موشک ها روی دهاتتون قفل کردن دویدنت به سمت پناهگاه هارو ببینم! منتها حیف! چون اون موقع چیزی از اسراعن باقی نمونده! :(

• Upvote 8
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ارسال شده در · مخفی شده توسط cheka، 6 آذر 1393 - دلیلی ارایه نشده است
مخفی شده توسط cheka، 6 آذر 1393 - دلیلی ارایه نشده است

بله! نابودی سگ لجن خوار نزدیکه! دوست دارم اون موقعی که موشک ها روی دهاتتون قفل کردن دویدنت به سمت پناهگاه هارو ببینم! منتها حیف! چون اون موقع چیزی از اسراعن باقی نمونده! :(

و من الله توفیق

• Upvote 5
  • Downvote 21

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست

توهم چه کارا که نمیکنه؟ شما فکر میکنی تنها ایرانه که موشک داره؟ اصلا اسرائیل هیچی با امریکا چطور میخواهید بجنگید؟ تا حالا به مردمی که تو این جنگ از طرف ایران کشته میشن فکر کردین؟ اون 8 سال بس نبود که اینقدر کشش!!!!!! دادید تا بزور چماق و هویج! قطعنامه رو پذیرفتید! اها اونا میمونن تا شما بزنی بعدش بگن دمت گرم؟؟؟ بعضیا تو توهم خودشون تا کجا ها رفتن!!!! تا حالا شده یبار به تجهیزات طرف مقابل هم نگاه کنید؟ اسرائیل و امریکا 

ویرایش شده در توسط ia65
  • Upvote 6
  • Downvote 47

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

توهم چه کارا که نمیکنه؟ شما فکر میکنی تنها ایرانه که موشک داره؟ اصلا اسرائیل هیچی با امریکا چطور میخواهید بجنگید؟ تا حالا به مردمی که تو این جنگ از طرف ایران کشته میشن فکر کردین؟ اون 8 سال بس نبود که اینقدر کشش!!!!!! دادید تا بزور چماق و هویج! قطعنامه رو پذیرفتید! اها اونا میمونن تا شما بزنی بعدش بگن دمت گرم؟؟؟ بعضیا تو توهم خودشون تا کجا ها رفتن!!!! تا حالا شده یبار به تجهیزات طرف مقابل هم نگاه کنید؟ اسرائیل و امریکا 

این توهم نیست. ایران قابلیت نابودی اسرائیل رو داره. دقیقا به خاطر همین انسانهای اسرائیل و داخل ایران هست که تا اکنون این کار نشده. اون هشت سال تقصیر ایران بود که خوزستان رو به اعراب نداد. شما ببخشید.

• Upvote 11
  • Downvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

امشب؛ پخش قسمت اول مستند خط مقدم

بر اساس اعلام رییس مرکز حفظ آثار و نشر ارزشهای شهدای نیروی هوافضای سپاه پاسداران، مستند خط مقدم امشب راس ساعت ٢١:۵۵ از شبکه دوم سیما پخش خواهد شد.

محمد حسین پیکانی در گفتگوی اختصاصی با روابط عمومی موسسه شهدای غدیر گفت این مستند که در چند قسمت تهیه شده و در آن فرماندهان سپاه و نیروی هوافضای سپاه به ارایه مطالب خود می پردازند امشب اولین قسمت آن تقدیم علاقمندان خواهد شد.

گفتني است دكتر محسن رضايي فرمانده كل سپاه پاسداران در دوران طلايي دفاع مقدس نيز براي نخستين بار مطالب بسيار  قابل توجهي در خصوص فعاليتهاي شهيد تهراني مقدم در شكل گيري توپخانه و موشكي سپاه پاسداران بيان كرده اند.

با سلام خدمت مدیران محترم سایت

میدونم که این خبر  ربطی به این تاپیک نداره اما برای اطلاع بقیه گذاشتم و فکر می کنم

اگه یک تاپیک برای اطلاع رسانی برنامه های سیما در نظر گرفته بشه و دوستان که از پخش یه برنامه مستند یا .... مطلع می شن بتونن بقیه رو هم سریع خبردار کنن  بد نباشه

با

.

ویرایش شده در توسط ali_special
  • Upvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

توجه شما رو به کلماتی مثل قدرت بازدارندگی ، عمق استراتژیک ، توان پذیرش ضربه اول ووو جلب میکنم. بله حریف خیلی خیلی قدرهست ، اما نقطه ضعفهایی برجسته ای هم داره که همهونایی که عقلشون رسیده توان بازدارندگی رو بوجود بیارن روی اون نقطه ضعفها هم کار کنن.

بعدشم قیاسه امروز کشوری که نیازهای دفاعیشو خودش تولید میکنه با دیروز همون کشور که نیازمند مهمات وارداتی بود از پایه باطله.

ویرایش شده در توسط farhad1124
  • Upvote 7

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

توجه شما رو به کلماتی مثل قدرت بازدارندگی ، عمق استراتژیک ، توان پذیرش ضربه اول ووو جلب میکنم. بله حریف خیلی خیلی قدرهست ، اما نقطه ضعفهایی برجسته ای هم داره که همهونایی که عقلشون رسیده توان بازدارندگی رو بوجود بیارن روی اون نقطه ضعفها هم کار کنن.

بعدشم قیاسه امروز کشوری که نیازهای دفاعیشو خودش تولید میکنه با دیروز همون کشور که نیازمند مهمات وارداتی بود از پایه باطله.

جنگ تنها پرتاب موشک نیست.

همین که تا اکنون اسرائیل باقی هست یعنی تا اکنون نباخته اند. من در محله ای که زندگی میکنم یک پناهگاه دارد که حدودا پنجاه پله یا بیشتر داره. و زیر یک کوه سنگی هست. این پناهگاهی هست که به وفور در استکهلم پیدا میشه در هر محله ای. به نظرتان اسرائیل چنین تمهیداتی نیاندیشیده است؟

زمان ازاد سازی جنوب لبنان یکی از فمراندهان اسرائیلی گفته بود که با عقب نشینی , ما "تروریستها" را به داخل خاک خودمان خواهیم اورد. این کلمه ی تروریست را در داخل پرانتز نوشتم تا حرف ان فرمانده نقل شود. منظور تروریست خواندن گروههای مقاومت نیست.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

جنگ تنها پرتاب موشک نیست.

همین که تا اکنون اسرائیل باقی هست یعنی تا اکنون نباخته اند. من در محله ای که زندگی میکنم یک پناهگاه دارد که حدودا پنجاه پله یا بیشتر داره. و زیر یک کوه سنگی هست. این پناهگاهی هست که به وفور در استکهلم پیدا میشه در هر محله ای. به نظرتان اسرائیل چنین تمهیداتی نیاندیشیده است؟

زمان ازاد سازی جنوب لبنان یکی از فمراندهان اسرائیلی گفته بود که با عقب نشینی , ما "تروریستها" را به داخل خاک خودمان خواهیم اورد. این کلمه ی تروریست را در داخل پرانتز نوشتم تا حرف ان فرمانده نقل شود. منظور تروریست خواندن گروههای مقاومت نیست.

با سلام خدمت همه دوستان گرامی

البته تا باخت را چه تعریف کنیم روزی همین رژیم صهیونیستی ارتش های چند کشور عربی را با هم شکست داد و روز دیگر از پس یک گروه مقاومت اسلامی محاصره شده بر نیامد . روزی به نیل تا فرات می اندیشید امروز دیوار حائل می کشد . راستی اگر برای رژیمی بدون تحریم و دارا بودن انواع و اقسام سلاح های پیشرفته و دارا بودن سلاح های هسته ای متعدد ( حداقل 400 عدد ) و با دست باز در قتل عام و ویرانی دشمنانش باقی ماندن به معنای نباختن باشد برای غزه محاصره شده بی دفاعی که سوخت راکت هایش کود شیمیایی و شکر است و آسمانش رسما اتوبان جت های جنگنده و مرز دریایی آن قرق ناو های جنگی دشمنش است نباختن را چه باید تعریف کرد ؟ البته ناسپاسی بخشی از آن ها هم در جای خود محفوظ است !!! 

• Upvote 7

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.