deserthawk

پیشنهاد چند سلاح برای نیروهای مسلح

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

با سلام

دوست عزیز

حقیر در پیام خصوصی در خدمتتان هستم

و اینکه اگر مایل باشید طرحتان را به واحد تحقیقات وزارت دفاع

و یا

سپاه در میان بگذارید و بودجه تحقیقاتی بگیرید در حد توان کمکتان میکنم

اگر هم ساکن تهران هستید

تیمی

از رفقا که روی بهپاد  از قدیم الیام کار میکنند معرفی میکنم حضوری بروید صحبت کنید"

راستی تا یادم نرفته

برای الگوریتم ها و سناریوهای که برنامه نوشته اید

و صد البته حقیر با سواد اندکم میدانم بسیار سخت و زمان بر است

یک پتنت یا ثبت بگیرید بعد جایی معرفی کنید

متوجه هستید که عرض بنده

برای چیست :winking:

• Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

با سلام

دوست عزیز

حقیر در پیام خصوصی در خدمتتان هستم

و اینکه اگر مایل باشید طرحتان را به واحد تحقیقات وزارت دفاع

و یا

سپاه در میان بگذارید و بودجه تحقیقاتی بگیرید در حد توان کمکتان میکنم

اگر هم ساکن تهران هستید

تیمی

از رفقا که روی بهپاد  از قدیم الیام کار میکنند معرفی میکنم حضوری بروید صحبت کنید"

راستی تا یادم نرفته

برای الگوریتم ها و سناریوهای که برنامه نوشته اید

و صد البته حقیر با سواد اندکم میدانم بسیار سخت و زمان بر است

یک پتنت یا ثبت بگیرید بعد جایی معرفی کنید

متوجه هستید که عرض بنده

برای چیست :winking:

بسم الله الرحمن الرحیم

جناب greenliving

با تشکر از حسن توجه جنابعالی

شکسته نفسی میفرمایید

البته اگر جنابعالی خودتان را کم سواد میدانید

پس ما کلا بیسوادیم

در مورد فرمایشتان هم

چشم و ممنون ( به محض اینکه ببینم یک سناریو که واقعا درونن حس کنم بدرد میخوره و ارزش داره خدمتتان ارسال میکنم )

امیدوارم همه بزرگوران و بویژه جنابعالی

نظرات خودتان را در مورد نیازها نیروهای مسلح دراین حد فاصل که ذکر کردم بفرمایید (دو کیلومتر نهایت سه کیلومتر)

یک نکته هم که باید عرض کنم اینه که

این گروه ما عین گروه هفت کچلان هستش

دو تا مکانیکی یک سمت کشور

یک برقی شمال کشور

یکی تبریز

سه تا هم خارج کشور(البته تست ها رو تو شمال زدیم و کلا اونجا رو مرکز قرار دادیم شاید اون چند نفر رو هم که شکار کردیم بخاطر همین مسئله استتار بود والا توی منطقه بیابانی خیلی فرق میکنه از نظر استتار بخاطر همینه که عرض مکنم به تجربه دوستان نیازه)

فقط بخاطر رفاقت های سابق هی دراین زمینه ها با هم سرکله میزنیم ولی بدیش اینه که هیچکدامشون دید نظامی ندارند

و اگر دوستان راهنمایی نمایند بسیار خوب میشه

بیشتر از کمک هم منظورم اینه که بزرگواران در زمینه میدان رزم رویا پردازی(شایدم بهتره بگم ایده ال گرایی ) کنند بعدش میشه بررسی کرد که امکان ساختش چقدر هستش

با تشکر مجدد

ویرایش شده در توسط ahmad1361
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

با سلام مجدد

1-  من خودم آماتورم :mrgreen: يعني نظامي نيستم .

2- در مورد سلاحي كه مي خواهيد روي كواد كوپتر بكار بگيريد ، قبلا هم توي بحث هاي تاپيكهاي ديگه به اين مسئله اشاره كردم ، بكار گيري تسليحات كنوني زياد مفيد نيست .

ببينيد بيشتر وزن يك گلوله خمپاره 120 ميليمتري فولاده تا مواد منفجره چرا كه قرار هست در لوله قبضه شتاب وحشتناكي بگيره و بايد بتونه اين شتاب را تحمل كنه اما براي پهپادها بهتر اين هست كه مهمات مخصوص اونها طراحي بشه چرا كه مي شه مواد منفجره بيشتري بكار گرفت . مثلا بكارگيري نارنجك دستي يا گلوله خمپاره 60 در مقايسه با  (طراحي محفظه / بدنه نگهدارنده مناسب ، نيم پوند TNT ، چاشني الكتريكي و مقداري ساچمه ريز و درشت ) اصلا جالب نيست .

3- روي وضعيت مانور دهي و فرودش كار كنيد ، اينكه بتونه خيلي سريع و نرديك به سطح زمين مانور بده در نزديكي هدف يا حتي روي اون فرود بياد خيلي مهمه .

4- هميشه كوچكي برتري نمي آره ، يكي از بهترين سناريو ها مي تونه بكارگيري EFP با قطري بيش از 320 ميليمتر  و وزني بيش از 15 كيلوگرم روي يك كواد كوپتر باشه . نگاهي به اين جدول  كه جناب محمد زحمتش را كشيدن داشته باشيد . بيشينه عمق نفوذ 135 ميليمتر در نظر گرفته شده كه از فاصله 100 تا 150 متري شليك مي شه . اين كواد كوپتر مي تونه بدون نگراني از سيستمهاي دفاع فعال كنوني /ADS بره روي سر يك تانك و ...

اگر طرحي در مورد بكارگيري همزمان تعدادي از اين پرنده هاي انتحاري داريد بهتره روي مسئله رهاسازي اون از يك پرنده ديگه مثل پهپاد يا هواپيما كار كنيد . ( ميزان تحمل شتاب بيشتر  مزيت محسوب مي شه  )

• Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

بسم الله الرحمن الرحیم

جناب warjo

با تشکر از جنابعالی

اتفاقا اصلا قصد ما این نیست که سلاح های موجود رو حمل کنیم

ما در یک سناریو میخوایم که این کواد افراد در پشت مواضع رو هدف قرار بده مخصوصا توی جنگ شهری

میدونید وقتی گزارشات شهدای ارتش و بچه های مقاومت در جنگ شهری رو میبینم افکارم بهم میریزد راستشو بخواید این فکر ازاون موقع برام پر رنگ شد

سئوال اینجاست که

چگونه میتوان در یک جنگ شهری با  تخریب کمتر ساختمان ها و شهدای کمتر نتایج بهتری بدست اورد

ظاهرا اسرائیل هم توی جنگ اخیر در غزه نشان داد براش راهکاری نداره

بنظرم با توجه به تهدیدات فعلی سلاح های موجود برای این نوع جنگ ها پاسخگو نیست

توی اخبار هم دیدید احتمالا

توی حمص قدیم وقتی مسلحین خارج شدند ظاهرا نزدیک هزار نفر بودند ولی منطقه ایی رو که تحت اختیار داشتند بسیار وسیع بود و ارتش اگر میخواست اونجا رو بگیره احتمالا باید مثل جوبر شخم میزد اونجا رو

سلاح های موجود بیشتر برای شخم زدن هستند تا اینکه هدفی رو با کمترین اسیب به اطراف از بین ببرند

ما هدفمون یک همچین چیزی بود کواد کوپتر Nixie

نکته جالبش علاوه بر سبک بودنش اینه که تا فاصله 70 متری میتونه روی شما قفل بمونه (دراون ابعاد یک همچین کاری بسیار خوب تصور میشه )

تصور من شاید از مواد انفجاری صحیح نباشد ولی مد نظر ما باری در حدود کمتر 300 گرمه برای نفرات (راستشو بخوایید شایدم کمتر 100 گرم )

در حقیقت ما نمیخواهیم از هیچ ضربه سختی به هدف استفاده کنیم برای نفوذ

ما میخواهیم از مانور پذیری برای نفوذ استفاده کنیم و از مانور پذیری برای اختفا و کمین استفاده کنیم نه از ضربات سخت

البته شاید بنظر اسباب بازی برسه ولی بسیار قابلیت غافلگیری دارد

• Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

اگه به تجاري سازي طرح فكر مي كنيد ، جزئيات اون را روي نت منتشر نكنيد . انشائالله شب ادامه مي ديم .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

وست عزیز کار شما خیلی عالی است وتقریبا کاری مشابه پهباد زنبور سرخ راانجام میده راستی میدونستید هر پهباد زنبور سرخ 70 هزار دلار قیمت داره.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

وست عزیز کار شما خیلی عالی است وتقریبا کاری مشابه پهباد زنبور سرخ راانجام میده راستی میدونستید هر پهباد زنبور سرخ 70 هزار دلار قیمت داره.

بسم الله الرحمن الرحیم

جناب مهدی

70 هزار دلار را مطمئنید یعنی چیزی در حدود 250 میلیون تومن

اگر مقدور هستش میشه بفرمایید این سیستم دقیقا چه چیز شاخصی داره که این قیمت رو براش در نظر گرفتند

البته ظاهرا یکی از مشخصه هاش بی صدا بودنشه که تشکر میکنم از جنابعالی حداقل یک نمونه بی صدا معرفی فرمودید کمک میکنه

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

1-این پهباد با3دوربین وضوح بالای خود می تواند با وضوح بالا روی هدف خود بزرگنمایی کند2-این پهباد تنها 15 گرم وزن دارد وهیپ صدایی تولید نمی کند 3-در جیب جا می شود :laughing:و با تعادل مناسبی که دارد می تواند در شرایط بادی تا ارتفاع 800 متر پرواز کنند 4-همچنین توانایی30پرواز دائم را دارد و می تواند با سرعت 35 کیلومتر بر ساعت پرواز کند.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

بسم الله الرحمن الرحیم

برای پی برده به عمق فاجعه رزمی این روزهای سوریه به دقیقه 6:19 به بعد این فیلم نگاه کنید ببینید چقد سلاح مصرف میشه و چقد خطرات زیاده

اگر چیزی میشد ساخت که این مسئله رو در جنگ شهری حل کنه بنظرم کلی جلو بودیم

1-این پهباد با3دوربین وضوح بالای خود می تواند با وضوح بالا روی هدف خود بزرگنمایی کند2-این پهباد تنها 15 گرم وزن دارد وهیپ صدایی تولید نمی کند 3-در جیب جا می شود :laughing:و با تعادل مناسبی که دارد می تواند در شرایط بادی تا ارتفاع 800 متر پرواز کنند 4-همچنین توانایی30پرواز دائم را دارد و می تواند با سرعت 35 کیلومتر بر ساعت پرواز کند.

بجز دوربین هاش

باید کاری کنیم در حد همون بین 100 تا هزار دلار بیشتر نشه والا از یک سلاح عمومی مورد استفاده به یک سلاح تخصصی که دست کسی بهش نمیرسه تبدیل میشه

البته جناب مهدی

این ویدیو رو الان نگاه کردم صدا داره در حد همون کواد کوپتر

حالا نمیدونم شاید این رزمیش نبوده (البته توش داره توضیح میده که توی افغانستان ازش استفاده شده )

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

بسم الله الرحمن الرحیم

برای پی برده به عمق فاجعه رزمی این روزهای سوریه به دقیقه 6:19 به بعد این فیلم نگاه کنید ببینید چقد سلاح مصرف میشه و چقد خطرات زیاده

اگر چیزی میشد ساخت که این مسئله رو در جنگ شهری حل کنه بنظرم کلی جلو بودیم

نظرتون در مورد یه همچین چیزی چیه ؟

http://www.aparat.com/v/YWmBJ

در مورد صدای ملخ هاش هم چاره داره میشه کاملا بی صدا طراحیش کرد

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

نظرتون در مورد یه همچین چیزی چیه ؟

http://www.aparat.com/v/YWmBJ

در مورد صدای ملخ هاش هم چاره داره میشه کاملا بی صدا طراحیش کرد

بسم الله الرحمن الرحیم

جناب 7mmt

این رو قبلا دیده بودم خیلی سنگین و بزرگه و توچشمه

اگر اون فیلم رزمی رو که گذاشتم ببیند این ابزار مثل همون تانک عمل میکنه باید یک ساختمان رو ویران کند تا اون چند نفر داخلش رو بکشه بعدشم با این ابعاد از هرجایی تو نمیتونه بره

قصد ما ساخت وسیله ایی که تو چشم نباشه و بتونه ضربات کوچک ولی موثر بزنه

دقیقا مثل حمله حشرات به یک هدف

البته در مورد بی صدا شدن چون یکی از مکانیک کارهای ما تخصصش مواد کامپوزیته

اون یکی هم تخصصش طراحی منابع و کلا ابزار مرتبط با صنعت نفته (ولی علاقمندند و چون مجانی کار انجام میدن خوب برای پروژه ما خوبه) باید باهاشون صحبت بیشتری بکنم در مورد فرمایش جنابعالی (البته قبلا بهم گفته بودند ولی تجربه ایی نداشتند)

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

این طر ح خیلی خوبی ولی چند تا مشکل داره 1-صدای زیاد 2-پرواز در ارتفاع پایین چون اگر بخواهی در عملیات واقعی استفاده کنی در همان اولین بار شناسایی ونابود میشه 3-نبود نشانه روی کامپیوتری برای زدن دقیق هدف***** برای جنگ های شهری من ودوستم چند سال پیش یه کارایی کردیم ولی با شکست مواجه شد ما در واقع یک کار هالیودی کردیم که تا 30یا 40 درصد جواب داد ما با استفاده از برنامه نویسی یک برنامه جالب طراحی کردیم جریان از این قرار بود که ما 5 فرستنده و 5 گیرنده ویک برنامه کامپیوتری یک شبکه ساخیم ما یک ماکت شهر 12 متر مربعی ساختیم بعد 4فرستنده وگیرنده رو در چهار طرف اون قرار دادیم( البته بالاتر از شهر) بعد 1 فرستنده وگیرنده رواز بالا مانند ماهواره قرار دادیم بعد دستگاه رو روشن کردیم ونمای کلی شهر پردازش شد بعد یک ماشین کنترلی رو در شهر حرکت دادیم  بعد دستگاه ماشینرو در نقشه شهر مشخص کرد در واقع طبق نقشه اولیه هرچه را که در نقشه اولیه نبود ولی در دریافت های بعدی بود رونمایش میداد حتی ما این ازمایش رو روی مور چه انجام دادیم و عملیاتی بو(البته در اون اندازه مقیاس) ولی بعد فهمیدیم که دو مشکل اساسی وجود داره 1-نمی تونه افراد درون ساختمون رو نشون بده 2 ما چند تا ساختمون رو خراب کردیم ودیدیم دستگاه دائم هشدار میده چون با نقشه اولیه سازگار نبود ولی اگه پول بود میشد این دو مشکل هم با چند تا دستگاه حل کرد ولی خوب نبود دیگه و چند وقت پیش کامپیوترم ویروسی شده بود وبا عوض کردن ویندوز برنامه هم پاک شد و میلی برای باز نویسی دوباره نداشتم ولی این کاروبا ماهواره وهواپیما هایی مثل اواکس ها انجام داد کرد و اون دو مشکل هم حل کرد و با موشک نقطه زن ونیرو کماندو یک شهر را پاکسازی کرد راستی اسم این دستگاه رو به تقلید از فیلم ترمیناتور شبکه اسمان گذاشته بودیم واخر هم میگم با پول بیشتر میشد ساختش

ویرایش شده در توسط mahdifly
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

این طر ح خیلی خوبی ولی چند تا مشکل داره 1-صدای زیاد 2-پرواز در ارتفاع پایین چون اگر بخواهی در عملیات واقعی استفاده کنی در همان اولین بار شناسایی ونابود میشه 3-نبود نشانه روی کامپیوتری برای زدن دقیق هدف***** برای جنگ های شهری من ودوستم چند سال پیش یه کارایی کردیم ولی با شکست مواجه شد ما در واقع یک کار هالیودی کردیم که تا 30یا 40 درصد جواب داد ما با استفاده از برنامه نویسی یک برنامه جالب طراحی کردیم جریان از این قرار بود که ما 5 فرستنده و 5 گیرنده ویک برنامه کامپیوتری یک شبکه ساخیم ما یک ماکت شهر 12 متر مربعی ساختیم بعد 4فرستنده وگیرنده رو در چهار طرف اون قرار دادیم( البته بالاتر از شهر) بعد 1 فرستنده وگیرنده رواز بالا مانند ماهواره قرار دادیم بعد دستگاه رو روشن کردیم ونمای کلی شهر پردازش شد بعد یک ماشین کنترلی رو در شهر حرکت دادیم  بعد دستگاه ماشینرو در نقشه شهر مشخص کرد در واقع طبق نقشه اولیه هرچه را که در نقشه اولیه نبود ولی در دریافت های بعدی بود رونمایش میداد حتی ما این ازمایش رو روی مور چه انجام دادیم و عملیاتی بو(البته در اون اندازه مقیاس) ولی بعد فهمیدیم که دو مشکل اساسی وجود داره 1-نمی تونه افراد درون ساختمون رو نشون بده 2 ما چند تا ساختمون رو خراب کردیم ودیدیم دستگاه دائم هشدار میده چون با نقشه اولیه سازگار نبود ولی اگه پول بود میشد این دو مشکل هم با چند تا دستگاه حل کرد ولی خوب نبود دیگه و چند وقت پیش کامپیوترم ویروسی شده بود وبا عوض کردن ویندوز برنامه هم پاک شد و میلی برای باز نویسی دوباره نداشتم ولی این کاروبا ماهواره وهواپیما هایی مثل اواکس ها انجام داد کرد و اون دو مشکل هم حل کرد و با موشک نقطه زن ونیرو کماندو یک شهر را پاکسازی کرد راستی اسم این دستگاه رو به تقلید از فیلم ترمیناتور شبکه اسمان گذاشته بودیم واخر هم میگم با پول بیشتر میشد ساختش

بسم الله الرحمن الرحیم

جناب مهدی

این متنی که الان فرمودید مربوط به پروژه ایی بود که بنده عرض کردم

یا مربوط به دستگاهی بود که جناب 7mmt معرفی کردند ؟

اگر مربوط به پروژه بنده هستش اگر امکان داره اون فیلم منطقه جنگی رو از دقیقه ایی که عرض کردم در صورت امکان یک نگاهی بندازید تا عرض کنم هدف دقیقا چیست

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

قسمت اول مربوط به7mmtبود ولی قسمت دوم مربوط به شماست البته فکر میکنم پروژه مابا هم ادغام بشه خیلی مفیده

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

قسمت اول مربوط به7mmtبود ولی قسمت دوم مربوط به شماست البته فکر میکنم پروژه مابا هم ادغام بشه خیلی مفیده

بسم الله الرحمن الرحیم

جناب مهدی

فکر میکنم اینطور که شما فرمودید چیزی که تهیه کردید در حقیقت یک کنترل کننده ماهواره ایی داشته (حالا ماهواره رو خودتون در حقیقت شبیه سازی کردید )

و یک پردازش تصویر اتوماتیک که براثر تغییر محیط هشدار میداده

اما

الان سناریوی که توی ذهنم پررنگه یکیش به اینصورته

که در یک گروه رزمی کوچک در یک منطقه شهری با یک گروه از دشمنان که در یک ساختمان موضع گرفته اند درگیر شده اید

فاصله بیش از 50 متر زیر 400 متر (باور بفرمایید به طرز وحشتناکی این موقعیت پیش میاد)

شما حدود محل دشمن رو میفهمید (البته این رو اونایی که در جنگ شهری بودند باید بگند ولی بنده حالا تصوراتم رو دارم بیان میکنم شاید حقیقت چیز دیگری باشد)

حالا فرض کنیم نه اونا مسلطند نه شما (اینکه اونا مسلط باشند مثل مخفی شدن در یک ساختمان با ارتفاع بالاتر بسیار بیشتره ولی فرض ضعیف رو عرض کردم تا اینطور بنظر برسه که میدان رزم رو برای خودمون سخت کردم )

اگر بخواید از سلاح کلاش و تیربار و ارپی چی استفاده کنید همشون خطرناکه

اگر بخواهید از سلاح منحنی زن مثل خمپاره استفاده کنید که دقت این مسائلش بجاش کل منطقه دشمن رو با خاک باید یکی کنید

اما فرض کنید حالا شما چنین سیستمی داشته باشید که مهمات رو بکوبید مستقیم تو صورت دشمنتان

خوب مسلما بهتره

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.