Sami1993

۳ سامانه جدید رزمی، شبیه‌ساز و راداری نیروی دریایی ارتش رونمایی شد

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

امیر موسوی در جمع خبرنگاران عنوان کرد
پروژه ثامن؛ دست برتر نداجا در رزم دریایی

جانشین فرمانده کل ارتش گفت: پروژه کنترل آتش ثامن روی کلیه ناوچه‌ها و ناوشکن‌های موشکی نصب شده و قابلیت عملیاتی، دقت و سرعت آن نیز افزایش خواهد یافت.
خبرگزاری فارس: پروژه ثامن؛ دست برتر نداجا در رزم دریایی

به گزارش خبرنگار دفاعی خبرگزاری فارس، امیر سیدعبدالرحیم موسوی جانشین فرمانده کل ارتش صبح امروز در حاشیه مراسم رونمایی از 3 سامانه جدید نداجا، به پروژه کنترل آتش سطحی و هوایی ثامن اشاره کرد و آن را دست بر تر نداجا در رزم دریایی دانست.

وی افزود: این سامانه روی کلیه ناوچه‌ها و ناوشکن‌های موشکی نصب شده و قابلیت عملیاتی، دقت و سرعت آن نیز افزایش خواهد یافت.

موسوی ادامه داد: این سامانه از مداومت بالا در جنگ الکترونیک برخوردار بوده و کلیه توپها و موشک‌های شناورها با این سامانه کترل می‌شوند.

وی خاطر نشان کرد: ثامن توانایی درگیری همزمان با اهداف سطحی و هوایی را دارد

http://farsnews.com/newstext.php?nn=13930905000359
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

http://gallery.military.ir/albums/userpics/10275/img7~0.jpg
اولین ناو پروژه لقمان اما سومی به نظر سهند که شکل محفظه توپ درجلوی ناو جلب توجه می کنه
برای خلیج فارس درپشت ناو دوپرتابگر محراب ودرجلوتر هم دوتا دیگه هستش وواقعا چندان خوش ایند نیست اما انشاالله تا زمان ساخت ومسلح شدنش نظر ممسئولین عوض بشه وترکیب تسلیحاتی اصلاح بشه شناور چهارمم که درسینه اصلا توپی نداره

ویرایش شده در توسط sohrabirani

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

هر 2 تا ماکت ، موج نسل اول هستند ( جماران و دماوند ) !

دیدن ناوشکن خلیج فارس با این طراحی ابتدایی و ظرفیت پائین تسلیحات واقعا برای من ناراحت کننده هست!

برای موج کلاس ها این توجیه آورده شد که ظرفیت شون همین قدر هست !

در حالی که ما در جهان ناوهایی در رده موج ها ( حتی با ابعاد کوچتر و وزن سبک تر )رو می بینیم که سلاح بیشتری حمل می کنند !

oman6.jpg

saar12.jpg

قطعا برای لقمان این توجیه آورده خواهد شد که این ناو آموزشی هست !

اون کرویه باید سامانه کنترل آتش ثامن باشه !

img16~0.jpg

که یادآور سامانه کنترل آتش ناوچه های کلاس کمان هست !

___32_20111108_1173556741.jpg

و ما در روز رونمایی دماوند ، شاهد همچین سامانه ای بر روی این ناو بودیم که البته بعد از آن و در زمان آزمایشات ، دیگر خبری ازش نبود !

124841~0.jpg

و سوال پیش می آید  این سامانه ای که بر روی سینا کلاس ها نصب شده چی هست ؟!؟

IMAGE634344197806406250.jpg

• Upvote 11

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

برام عجیب این شناورها با این سطح از تسلیحات در نبرد با امریکا یا حتی کشور های حوزه خلیج فارس به چه درد ما میخورن... الان ناو گروه ها با داشتن انواع رینگ های دفاعی در مقابل موشک های نظیر خلیج فارس و یا نمونه ها چینی عملکردشون زیر سوال هست 

الان سوالی که از فرمانده نیروی دریایی ارتش یکی باید بپرسه اینکه اینها توی میدان نبرد امروزی چه عملکردی می تونن داشته باشن؟ ایا غیر از قضیه شکار غاز معروف پیش میاد؟!...

• Upvote 2
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

دیدن این زیردریایی با این کیفیت ساخت برای من خیلی ناراحت کننده هست !

img19~0.jpg

ویرایش شده در توسط Northrop
  • Upvote 5
  • Downvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

برام عجیب این شناورها با این سطح از تسلیحات در نبرد با امریکا یا حتی کشور های حوزه خلیج فارس به چه درد ما میخورن... الان ناو گروه ها با داشتن انواع رینگ های دفاعی در مقابل موشک های نظیر خلیج فارس و یا نمونه ها چینی عملکردشون زیر سوال هست 

الان سوالی که از فرمانده نیروی دریایی ارتش یکی باید بپرسه اینکه اینها توی میدان نبرد امروزی چه عملکردی می تونن داشته باشن؟ ایا غیر از قضیه شکار غاز معروف پیش میاد؟!...

توان نیروی دریایی برای مقابله مستقیم در نبردهای های احتمالی نیست (هرچند برای اون هم احتمالا فکرهای دارن ولی نه بصورت کلاسیک) برای حفظ و حراست از منافع جمهوری اسلامی ایران در زمان صلح  به نیرویی مجهز به ناو های متعدد و مجهز داریم نمونش همین الان داره در خلیج عدن استفاده میشه اگه نیروی دریایی وارد معرکه نمیشد کلاه کشتیرانیمون پس معرکه بود.

img19~0.jpg

ماکته

• Upvote 8

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

img19~0.jpg

به نظر این بدنه همون شبیه سازی خروج غواص از زیردریایی است... نه یک زیردریایی واقعی...

درسته کیفیت ساختمون یکم بیشتر از یکم مشکل داره... ولی دیگه اینقدرام داغون نیستیم که همچنین چیزی رو بخوان بفرستن زیر آب...

• Upvote 3
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

به نظر این بدنه همون شبیه سازی خروج غواص از زیردریایی است... نه یک زیردریایی واقعی...

درسته کیفیت ساختمون یکم بیشتر از یکم مشکل داره... ولی دیگه اینقدرام داغون نیستیم که همچنین چیزی رو بخوان بفرستن زیر آب...

فکر کنم پروژه شبیه سازی این باشه : 

thumb_1~4.jpg thumb_2~4.jpg

مشکل من اینه مگه ساخت یه ماکت خوب چقدر سخته …که این کار را رو میکنن …؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

فکر کنم پروژه شبیه سازی این باشه : 

thumb_1~4.jpg thumb_2~4.jpg

مشکل من اینه مگه ساخت یه ماکت خوب چقدر سخته …که این کار را رو میکنن …؟

بله حق با شما و جناب تلاش است... تصویر اولیه مورد نظرتون ماکت هست... و شبیه ساز همینی هست که شما اشاره فرمودید... مدیران در صورت لزوم این پست های اخیر بنده را پاک کنند تا محتوای اضافی و اشتباه نشر داده نشه...:)

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

40 هدف سطحی و 1 هدف هوایی؟

برای نبردهای امروزی برعکسش بهتر نیست؟

اون هم سیستمی که قراره همه تسلیحات شناور رو کنترل کنه؟

مگر اینکه بگیم که این سیستم برای شناورهاییه که دفاع ضدهوایی تقریبا ندارند و در پوشش دفاع هوایی ساحل عمل می کنند

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

لطفا وارد سیستم شوید برای ارسال نظر

شما قادر خواهید بود بعد از ورود به سیستم این نظر را ترک نمایید

ورود به سیستم