wargeneral

ناوهای هوا پیما بر آمریکا !!!

Recommended Posts

پسر من اينا رو كه خوندم يه هو كپ كردم :lol: :oops: بابا شما ديگه كي هستيد thinking من حدس مي زنم از پنتاگون تو اين سايت پست مي زاريد اي ولا حال كردم اون 200 قايقي رو كه بنده به عرض و سمعتون رسوندن منظورم اين نبود كه از فرداي جنگ بسم الله بريم تو شكم ناوا نه ديدم خيلي ناراحت و نا اميد هستيد گفتم اخرش {فوقش}ديگه اين كارو مي كنيم اقاي كياني دستتون درد نكنه يه كمي كمتر مي زدي تو سرمون بابا icon_cool اقاي كياني زحمت كشيديد رفتيد تاريخچه جنگ گذاشتيد اينجا نمي دونم جنگ عهد بوق جنگ .............. من كاري ندارم اولا تو تمام اين جنگ هايي كه شما گفتي صنايع موشكي به قدري كه الان پيشرفت كرده اون موقع يا نبوده يا كمتر از الان پيشرفت كرده بوده درست مي گيد به مغز پوكم تا الان خطور نكرده بود كه موشك اگزوست مال قديم نديماست و نمي تونسته ناو هواپيما برو بزنه ولي به نظرتون اين جنگي كه شايد بخواد راه انداخته بشه فرقي با جنگ هايي كه گفتيد داره يا نه شما كه خيلي سوات داريد يعني ايران مي دونسته ناواي امريكا خداست و همينجور دست رو دست گذاشته ايراني كه به خاطر يه انرژي هسته اي پيه همه چيو به تنش ماليده ايا به فكر خدا هاي{ناواي هواپيمان بر واويلا !!!} امريكا نبوده شايد حوث و حوت نتونن كاري كنن ولي شما مطمپن باشيد كه چيزاي ديگه اي دارن كه بتونن ناوا رو يه ذره هم كه شده براي روي گل شما زخمي كنن با چيزايي كه شما گفتي هر كي ندونه فكر مي كنه الان ديگه كارش تمومه بايد سريع بره برا خودش يه قبر بخره يه چيز ديگه يادم رفت بهتون بگم در مورد اين خدا هاي امريكا اين ناوا همونايي هستن كه زير درياي سپاه رفت زيرشون و ارم سپاه رو چسبوند به تنه اين ناوا يا همون بهپاداي سپاه بودن كه يك ساعت داشت از ناو امريكايي فيلم مي گرفت هر كاري كردن نتونستن بزننش اين چيزي كه گفتم تاييد شدس بابا چرا جاي دور مي ريدمگه همين چند مدت پيش نبود كه تو تا ناو اسراييلي در طي جنگ 33 روزه با اون همه دبدبه و كبكبشون غرق شدن اين ديگه مثال عيني بود به من مي گيد خدا سوات تاريخي بهت بده بابا شما خودتون كه خيلي از من بد تريد كه جنگ چند مدت پيشو يادتون نمي ياد در اخر ببخشيد اعصابتونو داغون كردم

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اقا سروش يه چيزايي تو پست قبلي گفتم حالا كاملترش مي كنم اولا برادر بنده اون قضيه 200 قابق موتوري رو كه گفتم اون روز اخر جنگه كه ديگه امريكا نيروي درياي ما رو له كرده و ما هم شايد خواتيم مثل ژاپنيها از خودمون دفاع كنيم پس تا موقعي كه كه نيروي درياي و نيروي موشكي داريم نيازي به قايق هاي تندرو نمي شه پس اينقدر رو اين قضيه مانور ندين در ضمن اخوي ناو هواپيما بر امريكا هيچ وقت نمي ره تو اقيانوس هند چون ديگه كارايي نداره اگر مي تونيد سري به يك نقشه يا گوگا ارث بزنيد و فاصله اقيانوس هند تا شهر هاي ايران مثل تهران شيراز و اصفهان رو ببينيد هر گز جنگنده هاي اون ناو هواپيما بر به ايران نمي رسن مگه يادتون رفته فانتوماي ما اگر مي خواستن بغدادو بزنن كه كنار گوشمونه اونم از نزديك تريم پايگاه هاي هوايي نزديك به مرز حد اقل براي رفت و بر گشت بايد 2 بار سوختگيري مي كردن همه اينا رو گفتم كه نتيجه بگيريم ناو هاي هواپيما بر امريكا نمي رن اقيانوس هند واول نيروي درياي ايرانو مي تركونن بعد ميان تو خليج فارس ايني كه گفتم مال روزاي اخر جنگه ديگه تازه اون موقع قايق موتوري ها مي يان اونوقت من و شما مي يايم اينجا و بحث مي كنيم كه ايا مي تونن به ناو هاي هواپيما بر امريكا نزديك بشن يا نه موافقيد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ پس ديگه اين قدر خوشحال نباشيد و روي قايق موتوري مانور نديد بنده هر گز دلمو به قايق موتوري خوش نكردم مي دوني اقا سيروس من بعضي وقتا و از روي بيكاري ميام تو اين سايت و نظر مي دم در حقيقت ما هممون واقعا ببخشيد ..............هستيم ما هيچ اطلاعاتي از توان واقعي ايران نداريم اونوقت مي يايم نظر مي ديم كه اين واقعا خوبه چون اگر اطلاع داشتيم سنگ رو سنگ بند نمي شد و به شما يه توسيه دارم اگر سوالي مبني بر قدرت ايران و توان دفاعي و توانايي در گيري با ناو هواپيما بر داريد اينجا دنبالش نباشيد روزي كه جنگ شد تو اخبار 20 و 30 مي گن فقط اگر خواستيد بدونيد مثلا كلاشنيكف چه جوري كار مي كنه يا مثلا يه چيزه بهتر بيايد تو اين سايت و سايت هاي نظامي ديگر بنده چيزايي رو كه گفتم از روي توهماتم نبود كمي نزديك بود به واقعيت

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
متاسفانه دوستمون آقای mamad خیلی احساساتی و بدون پشتوانه صحبت می کنند و اینطور که مشخصه چند تا فیلم جنگی دیدند و عشق کلاش در دست گرفتن باعث شده که اینطور بدون تفکر اظهار نظر کنند، خدا رو شکر که مسئول امور مهم کشور و فرمانده ارشد نظامی نشدند چون با احساسات و هیجانات آنی شون سرنوشت یک کشور رو به باد فنا میدادند... دوست من یعنی همه کشورهای دنیا عقلشون نمیرسید که بیان و 20 تا موشک همزمان بزنن به ناوهواپیمابر؟ یا نمی تونستند 200 تا قایق تندرو بردارند و به ناوهای هواپیمابر حمله کنند و نسلشون رو بردارند؟ عجب فکر بکری..چرا قبل از این به فکر من نرسیده بود...!!! اگه اینطور که شما میگی باشه پس روسیه یا چین خل هستند؟ امریکا چند تا ناوهواپیمابر داره؟ 8 تا؟ اگه میشه با شلیک 20 تا موشک همزمان و فرستادن 200 تا قایق تندرو فاتحه ی ناوهای هواپیمابر امریکا رو خوند، خوب روسیه با 160 تا موشک ضدکشتی معمولی یا با فرستادن 1600 قایق تندرو و شلیک کاتیوشا میتونست پدر نیروی دریایی امریکا رو در بیاره... دیگه چرا رفت موشک های مدرن سانبرن یا یاخونت رو طراحی کرد؟ یا چرا سوخو-35 رو به بهترین تجهیزات برای حمله علیه اهداف دریایی تجهیز کرد؟ یا چرا رزمناو عظیم کلاس کیروف رو طراحی کرد؟ کسی نمیگه زدن ناو هواپیمابر غیرممکنه... اما به این سادگی و بی برنامگی که شما هم میگی نیست. راه داره و مطمئن باشید فرماندهان نظامی کشور هم طرح هایی دارند، منتها یکم پیچیده تر از اونه که من و شما که 4تا مقاله نظامی خوندیم بتونیم پیش بینیش کنیم. اینکه گفتی هر ناو حافظ میتونه یه موشک رو ردیابی و منهدم کنه خیلی جالب بود..کلی خندیدم. پس اگه اینجوری با شلیک همزمان 2 موشک معمولی پدر یه ناو 500 میلیون دلاری در اومده است دیگه!!!!! دوست عزیز یا طرز تفکر و نحوه بیان نظرتون رو عوض کنید یا لوگوی کاربریتون رو! به هم نمیاد...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

متاسفانه دوستمون آقای mamad خیلی احساساتی و بدون پشتوانه صحبت می کنند و اینطور که مشخصه چند تا فیلم جنگی دیدند و عشق کلاش در دست گرفتن باعث شده که اینطور بدون تفکر اظهار نظر کنند، خدا رو شکر که مسئول امور مهم کشور و فرمانده ارشد نظامی نشدند چون با احساسات و هیجانات آنی شون سرنوشت یک کشور رو به باد فنا میدادند...

دوست من یعنی همه کشورهای دنیا عقلشون نمیرسید که بیان و 20 تا موشک همزمان بزنن به ناوهواپیمابر؟ یا نمی تونستند 200 تا قایق تندرو بردارند و به ناوهای هواپیمابر حمله کنند و نسلشون رو بردارند؟ عجب فکر بکری..چرا قبل از این به فکر من نرسیده بود...!!!

اگه اینطور که شما میگی باشه پس روسیه یا چین خل هستند؟ امریکا چند تا ناوهواپیمابر داره؟ 8 تا؟ اگه میشه با شلیک 20 تا موشک همزمان و فرستادن 200 تا قایق تندرو فاتحه ی ناوهای هواپیمابر امریکا رو خوند، خوب روسیه با 160 تا موشک ضدکشتی معمولی یا با فرستادن 1600 قایق تندرو و شلیک کاتیوشا میتونست پدر نیروی دریایی امریکا رو در بیاره... دیگه چرا رفت موشک های مدرن سانبرن یا یاخونت رو طراحی کرد؟ یا چرا سوخو-35 رو به بهترین تجهیزات برای حمله علیه اهداف دریایی تجهیز کرد؟ یا چرا رزمناو عظیم کلاس کیروف رو طراحی کرد؟

کسی نمیگه زدن ناو هواپیمابر غیرممکنه... اما به این سادگی و بی برنامگی که شما هم میگی نیست. راه داره و مطمئن باشید فرماندهان نظامی کشور هم طرح هایی دارند، منتها یکم پیچیده تر از اونه که من و شما که 4تا مقاله نظامی خوندیم بتونیم پیش بینیش کنیم.
اینکه گفتی هر ناو حافظ میتونه یه موشک رو ردیابی و منهدم کنه خیلی جالب بود..کلی خندیدم. پس اگه اینجوری با شلیک همزمان 2 موشک معمولی پدر یه ناو 500 میلیون دلاری در اومده است دیگه!!!!!
دوست عزیز یا طرز تفکر و نحوه بیان نظرتون رو عوض کنید یا لوگوی کاربریتون رو! به هم نمیاد...

به به سلام اقاي ارمان مدرن
بسيار خوشحال شدم كه وارد اين بحث شديد
چون از اون موقع كه در تاپيك بهترين جنگنده نيروي هوايي شما خداحافظي كردي من همينجوري دلم گرفته بود icon_cool
اقاي ارمان مدرن پستهاي بعديه منو نخونديد من كه گفتم
اين چيزايي كه من گفتم
كمي از سر مزاح بود
و گفتم كه اينقدر روي قايق موتوري ها مانور نديد
شما واقعا چي فكر كردي ايران مياد به حرفاي من گوش مي ده يا به حرفاي دوستاني كه مثلا مي گن بايد سوخو 35 بخريم
نه دوست عزيز اين سايت محليست براي خنديدن
و البته من خوشحام كه تونستم با سخن خودم در مورد موشك ها
دل برادر دينيه خود رو شاد كنم :lol:
داداشي من عشق كلاش نستم فيلم جنگيم نگاه نمي كنم
بابا اينقدر خرابمون نكن
اصلا مي دونيد چيه
غلط كردم پست گذاشتم
هدفم ا زگذاشت اون پست كمي خنده بود
و.كمي دادن اميد
غلط كردم اين كار و كردم
بابا كمرمون شكست از بس بد و بي راه به ما گفتيد :oops:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
mamad جان من فقط در مورد نظرت در مورد مساله نظامی نظرمو گفتم. وگرنه خدای نکرده مشکلی با شما ندارم. هر دوی ما یه کاربر سایت هستیم و حق داریم نظرمون رو بگیم..اما نظرات شما گاهی خیلی خرج برمیداره آخه!!! icon_cool

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
واقعا برای بعضی از دوستان متاسفم که وقتی من با محمد عزیز کمی هم با موضوع شوخی کردیم. بعضی از دوستان انگار ارث اجدادشون به تاراج رفته که این قدر بی ادبانه باهاش صحبت کردندو جواب دادند. خوب بنده خدا یه حرفی زده,نه توهین کرده,نه قصد و غرضی داشته. اولا زدن یک ناو ( برای بعضی دوستان خدا!) غیر ممکن نیست. ایا بعضی دوستان فکر کردند که فرماندهان و مقامات بلند پایه ما دست رو دست گذاشتند. عزیزان ایران نزدیک به 30 سال هستش که راههای مقابله و زدن این شناورها و ناوها رو بررسی می کنه. دوستان عزیز همه ی کشورها از جمله ایران هیچ وقت تمامی سلاحهای ساخت خود را رو نمی کنند. و خیلی از سلاحهایی رو که می سازند ممکنه تا چند سال به نمایش در نیاد. و زمانی به نمایش در می اید که یه قدم از ان جلوتر باشه. چون به محض نمایش دشمن دست به پیدا کردن راه مقابله با ان می افته. پس مطمئن باشید راههایی هست برای زدن انها که هنوز رو نشده . بعضی از روشهای هدف قرار دادن ناوها هم اعلام شده است. اقای عزیزی که محمد عزیز رو به بی سواد خطاب قرار می دهید و اون عزیز رو به مطالعه ی جنگهای جهانی و فالکلند و ... فرا می خوانید. برادر عزیز تنها شما نیستی که مطالعه داری. و بقیه رو بی سواد خطاب می کنی. مطمئن باش افراد دیگه هم مطالعه دارند. کم و زیاد داریم. اگر شما مطالعاتتان بسیار بالاست و فخر می ورزید. مبارک باشه و ان شا الله از این اطلاعات شما ما را هم بی بهره نگذارید(که البته نمی گذاریدو مقالات خوبی دارید)ساعات مطالعه من حقیر هم انچه که باید باشه نیست. برادر عزیز در مورد زدن ناوهای جنگ جهانی که معلومه. اون زمان تنها راه, حملات هوایی بوده با پرتاب بمب. پس هر طرفی نیروی هوایی قدرتمند تری داشت پیروز بود. در جنگ فالکلند در این جنگ اگر شما مطالعه کرده باشید خواهید دید که ناوچه شفیلد انگلستان توسط موشک اگزوسه که توسط ارژانتینی ها شلیک شده بود هدف قرار گرفت و غرق شد. http://www.geocities.com/CollegePark/Quad/5504/slide27.gif 2_در جریان جنگ تحمیلی در 17می سال 1987. یک فروند میراژ اف 1 عراقی ناو یو اس اس استارک آمریکایی را با شناورهای ایرانی اشتباه گرفت و دو فروند موشک اگزوست را به سمت آن شلیک کرد. هر دو برخورد کردند اما فقط یکی از آنها منفجر شد. موشک اول پس از برخورد منفجر نشد ولی باعث شعله ور شدن بخشی از کشتی بر اثر آتش گرفتن مخزن سوخت آن شد. سپس موشک دوم با کمی فاصله از موشک اول برخورد کرد و پس از 3 الی 4 متر نفوذ در نزدیک بخش استراحت خدمه منفجر شد و حدود 37 ملوان کشته و 21 نفر زخمی شدند. ناو یو اس اس استارک نیز به سختی آسیب دید ولی با تلاش بسیار خدمه زنده مانده. حفظ می شود و برای تعمیر بازگردانده میشود. همچنين دولت عراق با عذرخواهي رسمي متعهد مي شود كه خسارت ناشي از اين اشتباه را بپردازد. http://img.search.com/thumb/5/55/USS_Stark.jpg/200px-USS_Stark.jpg دوسته عزیز در جنگ فالکند چندین بمب به روی یکی از ناوهای انگلیسی فرو افتاد و لی از شانس بد هیچ کدومشون منفجر نشد. پس این ناوها و ناوچه ها شکست ناپذیر(خدا) نیستند. بعد از جنگ ایران عراق در جنگ اول خلیج فارس(شایدم دوم بود) تنها راه برای هدف قرار دادن ناوهای امریکاییها برای عراقیها شلیک موشک اگزوسه بود. که ان هم فقط یه عدد یه هواپیما از راه دور شلیک کرد. حال چند تا از روشها برای هدف قرار دادن ناو توسط ایران رو که علنا اعلام شده و نمایش داده داده شده عبارت اند از: 1_موشکهای اگزوسه که خودتان عملکرد ان را در بالا دید.بعضی از منابع آگاه تعداد موشکهای اگزوسه ایران را 500 فروند اعلام کرده اند. 2_ موشک بسیار سریع سانبرن :این موشک رو فقط 4 کشور در اختیار دارند.این موشک جهت شکست دادن سیستم راداری دفاعی آمریکا طراحی شده است . یک ناو آمریکایی در حالت دفاعی به هر صورت در جریان شناسایی موشک SUNBURN که به طرف آنها در حرکت است تنها زمان کافی برای محاسبه و پیدا کردن راه حل شلیک را دارد نه وقت کافی برای منهدم کردن موشک SUNBURN را تنها راهی که ناوها می تونن در مقابل این موشک مقابله کنند استفاده از توپ نقطه ایی فالانکس هست که بتونن با شلیک ممتد به طرف موشک شاید بتوانند موشک رو بزنند.ترکیب سرعت مافوق صوت و اندازه بمب آن انرژی تخریبی زیادی را هنگام برخورد با کشتی ایجاد می‌کند . یکعدد از این موشک‌ها می‌تواند یک کشتی جنگی را غرق کند. تنها راه ناوهای آمریکایی برای دفاع از خودشان در مقابل سلاحهای مهیبی چون SUNBURN این است که قبل از رسیدن جنگنده پرتاب کننده بمب به محدوده پرتاب موشک آن را نابود کنند. این موشک می‌تواند سرعتی دو برابر سرعت صوت داشته و با قابلیت تنظیم مسیر پروازی که می‌تواند از کنار موانع عبور کند تا خود را به استحکامات دشمن برساند. این موشک قابلیت شلیک از زیر دریایی ساحل و ناوهای جنگی را بر خوردار است.مدل هوایی ان نیز قابلیت شلیک از جنگنده su-27k یا su-33 رادارا میباشد که نام دیگر ان Kh-4 می باشد. 3_موشک حوت : در سال 1385 و در رزمایش پیامبر اعظم(ص) موشکی را ازمایش کرد که باعث حیرت بیش از پیش جامعه جهانی گشت.ایران در این رزمایش موشکی با سرعت 100 متر بر ثانیه را ازمایش کرد.موشک انداز های این موشک کامل رادار گریز بوده و از دید رادارهای دشمن مخفی میمانند.توان رزمی این موشک برابر با موشک VA-111 Shkval ساخت روسیه است و تنها دو کشور ایران و روسیه فناوری لازم را برای ساخت چنین موشک های به دست اورده اند.هنوز مشخص نیست که آیا "حوت" بر پایه shkval ساخته شده است یا خیر.سرعت متوسط این موشک 4 برابر اژدر معمولی زیر ابی است. این موشک با تولید حبابهای بخار که از نوک دماغه و پوسته خود خارج می کند لایه ای از گاز در اطراف خود شکل می دهد و بدین ترتیب خود را از تماس مستقیم با آب و پسای قابل ملاحظه ناشی از آن دور می کند. این موشک قابلیت پرتاب از روی شناور و یا زیردریایی در عمق 100 متری را دارد. با سرعت حدود 50 نات (93 کیلومتر بر ساعت) کپسول پرتاب خود را ترک می کند. با فرو رفتن در آب و رسیدن به عمق مناسب، موتور خود را روشن کرده و به سمت هدف راهی می شود. 4_موشک ضد کشتی هارپون 5_موشک کروز نور: جمهوری اسلامی ایران اولین کشوری است که توانست موشک نور را بر روی بالگرد نصب کند و ما نخستین کشوری هستیم که این تکنولوژی را دارا می‌باشیم. 6_و چندین نوع موشک دیگه 7:استفاده از زیر دریایی های دو سرنشینه. چندین روش دیگر هم هست که زیاد نمی تواند در برابر امریکا به روی انها حساب باز کرد: مثل حمله و پرتاب بمب با جنگنده بمب افکن. و ..... این راهها تنها نمونه هایی از راههایی بود که به صورت علنی به نمایش در امده اند که می توان با ناوها بر خورد کرد. مطمئن روشهایی هست که هنوز مسئولین رو نمی کنند. پس این ناوها خدا نیستند. اگر جنگی هم رخ بده. تنها بعد جنگ زدن ناو نیست. خود امریکا هم همین موشکها رو داره و اگه جنگی در بگیره با چین یا روسیه. همین اقدامات رو به کار خواهد برد. دوسته عزیز اگر امروزه جنگی بین امریکا با یکی قدرتهای دیگه در بگیره. کسی پیروزه که بتونه اولین نیش رو بزنه. جنگ سرد هم همین بود. اگر جنگ شروع می شد. هر کدام از طرفین اگه می تونستن از بمب اتمی استفاده کنند پیروز بودند. چون در این جنگها اولین ضربه فلج کنندست. و کار را یکسره می کنه. جنگ فقط جنگ ناوها نیست ,برای همین چین و روسیه پدر نیروی دریایی امریکارو در نمی اورند. چون جنگ بعدهای دیگه ایی هم داره و امریکا هم ناوهای اونها رو می زنه. ما اینجا در مورد سر نوشت جنگ بحث نکردیم. بحث ما فقط سر چه گونه هدف قرار دادن ناوها هست. این اطلاعاتی بود که من حقیر داشتم.دوستانی که اطلاعات و روشهای دیگه ایی بلد هستند خوشحال میشم که در این تایپک قرار بدهند و ان را کامل کنند. یه حرفه دیگه ایی هم دارم که...... یعنی حرف شوخی محمد عزیز اینقدر براتون گران بوده که با این لحن و الفاظ به اون جواب دادید.... :lol: luftwaffe icon_cool

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
Hans عزیز: اون مطالبی رو که شما از مقالات همین سایت "کپی پیست" کردید همه ما خوندیم و میدونیم و تازه کشف نشده! عزیزم ما اینجا در مورد هدف قرار دادن ناوهواپیمابر صحبت می کنیم نه یه کشتی تجاری! شما میدونی که ناوهواپیمابر چه نوع زرهی داره؟ میدونه سیستم تنظیم تعادلی داره که بهش کمک میکنه حتی در صورت هدف قرار گرفتن و صدمه دیدن زره میتونه اون رو از غرق شدن یا آسیب دیدن حفظ کنه؟ موشک هارپون رو برای ما معرفی کردی...لطف کن برو مقاله دوستانمون در همین سایت رو در مورد عملیات آخوندک( جدال نیروی دریایی ایران و امریکا) بخون و ببین چند تا موشک هارپون ایرانی شلیک شد و چرا نخورد به هدف؟ دوست من امریکا خودش هارپون رو طراحی کرده و به جزییات اش واقفه، فکر نمیکنه بعیده که نتونه جلوش رو بگیره؟ اونهم با اینهمه تجهیزات اخلال الکترونیکی و سیستم های پدافندی؟ در ضمن عمر عملیاتی موشک های هارپون ایران دیگه تموم شده... در مورد بقیه موشک ها میشه امیدوار بود. هر چند هنوز هیچ منبعی حضور اگزوست و سانبرن رو در ایران تایید نکرده و در هیچ رزمایشی شلیک نشده. اما امیدوارم موشک نور که تولید داخل هست بتونه کاری بکنه. در ضمن بنده جسارتی به دوستمون محمد نکردم. تنها به نحوه بیان نظراتش انتقاد کردم چون کمی ناپخته بحث کرده بود. خودش هم میدونه که با هم مشکلی نداریم و تنها نظرمون رو در مورد یک موضوع بیان کردیم.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ارمان عزیز: من فقط در مورد موشک هارپون سخن نگفتم. من موشکهای برای این کار رو تا اونجایی که خوانده بودم . اطلاع داشتم گفتم.بله در مورد موشک اگزوست از همین سایت یاداوری کردم. اگر خودم تایپیکی رو ایجاد کنم و مطلبی رو از جایی بردارم منبع اون رو حتما معرفی می کنم. (به تایپکهایی که ایجاد کردم سر بزن). من چندین روش دیگه هم گفتم. من هم همین رو می خوام که شما دوستان بیاید این مبحث باز کنید. نقاط ضعف پیدا کنید. نه کلی بگیم نمیشه ولش کن و.... راههای دیگه رو بررسی کنیم و خود ناوها luftwaffe icon_cool

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوست عزيز محمد اكه ميخواهي بخندي برو تو يو تيوب بزن barare ta losangels اميدوارم شيرينكام باشيد

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بابا واقعا که بچه های خیلی باحالی هستید!!!! حالا که اینجوره منم ورمی دارم یه تاپیک درست می کنم توش فحش خوار ومادر میدم. بعدش هم می گم: شوخی بود بابا! ها ها ها. به حق چیزهای ندیده.. اما هانس عزیز من احتیاجی نمی بینم که سوات خودم رو به رخ کسی بکشم. لطفا شما به دوستاتون تذکر بدید که بی سوادی خوشون رو به رخ ما نکشند. اما درباره جنگ فالکلند: اونهایی که اسم بردی اسمشون یا ناوچه هست و یا ناوشکن اصلا می دونید که تعریف این ها چیه و با هم چه فرقی دارند؟ جان ما درت تا حالا برداشتی یه مطلب درباره فرق اینها با هم بخونی؟ یه ناوچه فرضا 2500 تنی با یه ناوشکن فرضا 6000 تنی با یه ناوهواپیمابر 73000 تنی فرقی نداره؟ واسه هر کدوم یه موشک خرج می کنی؟ اما اینکه گفتی ناو شفیلد رو زدند ، قربونت برم! خوب چرا اینونسیبل یا هرمس رو نزدند؟ دلیلش خیلی ساده است. واسه اینکه ناوهای هواپیمابر انگلیس خارج از برد هواپیماها وموشکهای آرژانتین لنگر انداخته بودند . به همین سادگی. من نمی گم که قراره با کشوری جنگ بشه یا نه؟ ولی اگر شما بخواهید یه ناوهواپیمابر رو بزنید اول باید بیاریدش دم ساحل که برد موشکهاتون بهش برسه یانه؟ شایدهم موشکهایی ساختید که می تونه تا روز قیامت پرواز بکنه و بردش بی نهایته؟ من نمی گم مسئولان کشور درباره مبارزه با ناوهای هواپیمابر فکر نمی کنند. من می گم آدم عاقل اگر می خواد یه پست بزاره باید مثه بقیه ادمهای عاقل فکر کنه و پست بزاره. اتفاقا خیلی خوبه که توی همین تاپیک درباره راه های زدن یه ناو هواپیمابر بحث کنیم ولی بحث درست و حسابی و منطقی نه همین جوری روهوا یه چیزی بپرونیم بعدش هم بزنیم زیرش بگیم ای بابا! شوخی کردیم. گفتید که در زمان جنگ جهانی تنها راه زدن ناوها حملات هوایی بوده با پرتاب بمب. قربونت برم اون لیست بلند بالا را واسه همین گذاشتم که همین جوری ورنداری چیز بنویسی. جنگ میدوی رو بخون ببینی چه جوری توی 1 روز 4 تا ناوهواپیمابر ژاپنی و 1 هواپیمابر آمریکایی غرق شدند. تا ببینی که واسه زدن این 45 تا ناو چند تا هواپیما غرق شدند. اما درباره زدن ناوهای هواپیمابر بهترین کار اینه که سرنوشت لیبی و درگیری هاش رو با ناوهای هواپیمابر آمریکایی مطالعه کنید. اگر ما (بنده و جناب عالی)علاقه ای به جنگ با آمریکا نداشته باشیم و اگر هم داشته باشیم توانش رو نداشته باشیم جناب معمرقذافی هم علاقه داشت و هم توان و ملزوماتش رو . در سالهای 1982 تا 1986 که آمریکا چندبار خاک لیبی رو بمبارون کرد این دوست عزیزمون هیچ کاری نتونست بکنه. اگر ناوهواپیمابر زدنی بود مطمئن باش نیروی هوایی لیبی که اون زمان پیشرفته ترین هواپیماهای بازار را داشت این کارو می کرد. توپولوف 22، میگ 25، سوخو22، میراژ5، میراژ اف1، میگ 23، میگ 21 و هرچی که فکرش رو بکنی داشت. این دوست ما محمد آقا نوشته برد هواپیماهای آمریکا یی به شهرهای ایران نمی رسه. این رو دیگه واقعا شوخی کرده و کلی خندیدیم. توی همون درگیریها با لیبی، اف111 های آمریکایی تمام خاک اروپا و اسپانیا رو دور زدند تا از جنوب انگلیس خودشون رو به لیبی برسونند و از سمت جنوب به خاک لیبی وارد بشوند و از سمت جنوب به ترابلس حمله کنند . شما که گوگل ارث بلدی خوبه یه نیگاهی بهش بندازه ببینی چند هزار کیلومتره؟ فقط توررو خداکف نکنی ها !!شوخی شوخی کار دستمون بدی. اون ناوهای اسرائیلی هم که فرمودید غرق نشدند. شما هنوز فرق مورد اصابت واقع شدن با غرق شدند رو نمی دونید اونوقت درباره خراش انداختن روی ناوهای امریکایی نقشه می کشید. البته کنار ساحل هم نبودند احتمالا تو فاصله 1000 کیلومتری ساحل بودند . بعد زیردریایی های حزب اللله از زیرشون رد شدند و با خرج زیرآبی منفجرشون کردند. به هرحال هر کس راهی به نظرش می رسه بنویسه. خوشحال می شیم. الاحقر رضا

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام دوستان در ابتدا از دوست خوب و عزيزم اقاي هانس تشكر مي كنيم كه به خاطر من جلوي اين لشگر بي درو پيكر ايستاد و مظلومانه اماج حملات موشك هاي اين لشگر شد خيلي ممنون اقاي هانس اقاي كياني عزيز به نظرتون من فحش خواهر مادر دادم كه اينقدر بر اشفتيد نه مثل اينكه كارمون نمي شه اقاي كياني هر انچه كه من گفتم واقعيت بود چه از قايق موتوري و چه موشك چون در حال حاظر سپاه چيزي كه تو برنامه هاش مي گه و خيلي هم روش مانور مي ده و هر روز هم از ويژه برنامه هاي سپاه نشونش مي دن همين قايق موتوري هاست و شليك موشك ها اقايون من فعلا نقدو چسبيدم ولي شما نه نقد رو چسبيديد نه نسيه چيزي كه من گفتم در مورد قايق موتوري چيزي بود كه الان سپاه علنا باهاشون جلوي ناواي امريكايي رو تو تنگه هرمز مي گيره يادتون هست كه من اصلا كاري به چگونگي نحوه استفاده از اين قايقا رو ندارم ولي چيزي كه هم من مي دونم و هم شما فعلا كه دارن از اينا استفاده مي كنن پس من چيزي بر خلاف واقعيت نگفتم شما فكر مي كنيد كه سواتتون از من بيشتره البته حق هم داريد تا دلتون خواست از اين فكرا كنيد كسي هم جلوتونو نمي گيره چيزي كه خيلي براي من جالبه اينه كه به خاطر چند تا ناو زپرتي امريگا درست گفتم و درست ديديد چند تا ناو زپرتي امريكا از ديروز تا حالا همين جور خودتونو داريد مي كشيد واي به روزي كه بخوان حمله كنن اقاي كياني مي گه اگه بخوايم ناو امريكايي رو بزنيم بايد بكشونيمش نزديك ساحل برادر عزيز اگر بنا باشه جنگي بشه اونا خودشون ميان به ما زحمت نمي دن كه بياريمشون در ضمن شما از كجا مي دونيد شايد ما موشكايي ساخته باشيم كه حالا تا قيامت كه نه ولي تا خود امريكا بره پس علكي حرف نزنيد شما اينقدر فكر نمي كنيد كه كشوري كه كاوشگر مي فرسته فضا لابد يه موشك برد بلندي هم داره من از اين كار شما خيلي بي زارم كه هي بر مي داريد تاريخچه جنگ خر وسگو مي زاريد هيچي چيزي رو در نظر نمي گيري نه وضعيت استراتژيك منطقه نه وضعيت توان فعلي كشور ها نه وضعيت ................... فقط چسبيدي به اين جنگا مي دوني مشكل شما چيه شما رو به شدت جو گرفته و اگه الان با كله نريد تو مانيتور باز جاي شكرش باقيه مرد مومن من داشتم با اقاي هانس سر كامران نجف زاده و كاهو ترشي و 20 و 30 بحث مي كرديم و همش هم مزاح بود و ادامه مزاح من به اقاي سروش هم رسيد و اين به نظر من چيزي نيست كه شما بخوايد به خاطرش با كله بريد تو شيشه مانيتور شما فقط ادعاي با سواتي مي كني ايا برد تمام جنگند هاي امريكا مثا اف 111 هست كه شما مي گي برد اف 18 در حالت شكاري 1480 كيلومتر هست امريكا اگر حمله كنه با هدف نابودي كل زير بناي ايران حمله مي كنه و با هر چي تجهيزات داره و از كمترين مسير و مناسب ترين راه حمله مي كنه نه فقط اف 111 هاشو بفرسته بگه الي الله در مورد ناو هاي اسراييلي چند تا منبع مي زارم برو بخون با كله نري وسط مانيتور http://www.aftabnews.ir/vdcd5s0ytk0jo.html http://www.magiran.com/npview.asp?ID=1444344

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
درضمن سري به اين تاپيك بزن تا متوجه بشي من حرف علكي نزدم http://www.military.ir/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=4746#37383

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
محمد عزیز سلام. شما منو ببخشید که ظرفیت شوخی ندارم. اون هواپیمای اف111 که گفتی کاشکی برد اون رو هم نیگا می کردی. اون وقت می فهمیدی که برد اونهم به لیبی نمی رسه. مخصوصا از اون مسیری که گفتم. حالا چه جوری خودشون رو رسوندن به لیبی؟ من یه حدسهایی می زنم شما هم حدس بزن همین جا جواب بده. بعدش هم من از ناوهواپیمابر و هواپیمانبر زپرتی و غیر زپرتی هیچ کشوری طرفداری نمی کنم. مسئله را دارم از دید غیر ایران-آمریکا بررسی می کنم. فکر کن الان توی یه کشور دوست آمریکا هستی مثالاانگلیس یا فرانسه یا... حالا فکر کن همین مسئله قایق و موشکهایی که دوستمون آقای هانس لطف کرد و همه رو گفت در دسترس داری حالا فکر کن یه ناوهواپیمابر هستش که می خوهای بزنیش. یادت باشه زدن با غرق کردن فرق داره. حالا بدون اینکه براشفته بشی و بخوای پای خدا و پیغمبر و بسیجی و غیرت و وطن پرستی رو وسط بکشی بگو چه جوری با همین وسایل ترتیبش رو می دی؟ یادت باشه من اگه اون ناو به قول شما زپرتی رو به من بدن که هیچ اگه تمام نیویورک رو هم به من بدن رفاقت شما دوستان رو باهاش عوض نمی کنم. تاریخچه سگ وخر هم خوندنش هم دونستنش لازم هستش. چون یه چیزی هستش که بهش می گن تجربه. اگر این تاریخچه سگ و شغال رو نخونیم ما از کجا تجربه به دست بیاریم. خودمون که نمی تونیم دوباره یه جنگ راه بندازیم. هر جنگی که در دوران جنگ سرد می شد بلافاصله مستشارهای دو تا ابرقدرت اونوقت خودشون رو به صحنه جنگ می رسوندندتا از نزدیک ببینند که سلاح هایی که ساخته اند و دست متحدینشون دادند چه جوری عمل می کردند. خوب پس با این حساب اون جور که شما می فرمایید این بندگان خدا هم زور زیادی می زنند. چه احتیاجی به کسب تجربه هستش؟ درباره ناوچه های اسرائیلی منابع شما رو خوندم متاسفانه غیرمعتبر هستند. اگر برگ دیگری دارید بزنید روی زمین ما خوشحال می شیم. در ضمن مونیتور گفت از شما تشکر کنم. چون جونشو نجات دادید؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اقاي كياني فكر كه ولش كن ولي مطمپنم كه شما منظور منو متوجه نشديد من نگفتم اف 111 ها نمي تونن برسن به ايران من گفتم اف111 ها به تنهايي نمي تونن بالاخره يه جنگنده شكاري رهگيري هم بايد باهاشون باشه برد اف 18 رو هم كه گفتم نيگا اقاي كياني در مورد زدن ناو هواپيمان بر كه گفتي من چيزي رو غير چيزي كه تلوزيون ايران و خود سپاه علنا داره مي گه نمي دونم شما هم نمي دونيد فعلا كه دارن مي گن با موشكه نمي دونم فلانو فلان دهن امريكا رو سرويس مي كنيم حالا چگونگي پرتاب و نوع موشك و نوع سر جنگيه موشك و برد موشك رو نمي دونم در نتيجه الله اعلم يه چيزي:خيلي ممنون كه اگرناو زپرتي امريكا رو بدن بهت بازم با دوستي با ما عوض نمي كني در ضمن اونايي كه بايد تاريخچه جنگ خر وسگ رو بخو نن مي خونن اين ماييم كه نبايد خيلي حرص و جوش بخوريم در مورد ناو هاي اسراييلي من تا حالا جايي نخوندم كه اين ناو ها سالم به مقصد رسيده باشن هر جايي كه من خوندم نوشتن نمي دونم اين ناوا كنفيكون شدن نمي دونم 37 نفر از خدمشون كشته شدن نمي دونمموشك كجاشون خورده و از اين حرفا در ضمن منابع از اين معتبر تر مي خواي خبر گزاري افتاب و روزنامه كيهان غير معتبرن؟؟؟!!! پس چي معتبره؟؟!!!! كافيست كمي در اينترنت در مورد اين موضوع گردش كنيد اگر چيزه جالبي هم گيرتون اومد براي ما هم بزاريد فيض ببريم اي بابا داشت يادم مي رفت سلام منو به مانيتور برسون بگو خواهش مي كنم قابلي نداشت

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
رضای عزیز بهتر بود حرفهای من رو با دقت بیشتر می خوندی. دوسته عزیز اگه دقت کنی می بینی بنده گفتم ناوچه شفیلد نه ناو شفیلد. هدف من مورد هدف قرار دادن بود نه غرق شدن. بله بنده هم می دونم اگه یک ناوچه با یک موشک میره ته اب یک ناو به احتمال خیلی زیاد نمیره. ولی بحث من این بود که موشک می تونه به ناو بر خورد کنه نه این که هدف قرار دادن یک ناو غیر ممکن باشه . پس اگه یه موشک می تونه یه ناوچه رو غرق کنه پس بر خورد چندین موشک می تونه اسیبهای سنگینی به ناو بزنه و یا اونو غرق کنه و قدرت حرکت یا سیستمهای دفاعی یا عملکرد اونو در بدبینانه ترین شکل از کار بیاندازد.
رضای عزیز تا جاییکه من خودم می دونم چه چیزی نوشتم ,یادم نمیاد اسمی از ناوهای اسرائیلی اورده باشم. :oops: بنده یه مثال از جنگ فالکلند زدم. که در اون اشاره کردم که غرق شد. مثال دیگرم هم در مورد ناو یو اس اس استارک امریکایی بود که فکر کنم شما اشتباهی اسرائیلی تصور کردید. که در این مورد هم بنده نگفتم که این ناو غرق شد. این دقیقا حرفی هست که من در این مورد نوشتم: ((ناو یو اس اس استارک نیز به سختی آسیب دید ولی با تلاش بسیار خدمه زنده مانده. حفظ می شود و برای تعمیر بازگردانده میشود.))
فکر کنم بنده فرق غرق شدن با اسیب دیدن رو بدونم. ولی انگار شما از مطالعه زیاد مورد توهم واقع شدید و امریکایی رو اسرائیلی و حفظ شدن را غرق شده دیدید.
البته به مورد خوبی اشاره کردید که هدف قرار گرفتن کشتی جنگی اسرائیلی می تونه جدیدترین مورد هدف قرار گرفتن باشه. البته بنده تا جاییکه شنیدم در خبر گزاریها وحرفهای مقامات رسمی کشورمون این کشتی جنگی با موشک هدف قرار گرفت.
در مورد هدف قرار دادن که شما به خارج از دسترس بودن برد موشکها اشاره کردید. اگر منظور ناوهای امریکایی هست که کشور ما را تهدید می کنند به نظرم بر د موشکهای ما خلیج فارس و دریای عمان رو پوشش می دهد. پس این ناوها هم در تیر رس موشکهای ما هستند.
در مورد خواندن تاریخ جنگها هم با شما موافق هستم. فقط این خواندنها رو باید با شرایط فعلی مقایسه و به کار برد. نه برای مثالا همان روشهای جنگ جهانی دوم رو به عینه اجرا کرد.
خوشحال میشم دوستانی که در مورد این ناوها و راههای دیگه ی ضربه زدن به انها راهکار و اطلاعاتی دارند.در تایپک شرکت کنند.
قربونه همه ی دوستان icon_cool

luftwaffe :lol:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.