wargeneral

ناوهای هوا پیما بر آمریکا !!!

Recommended Posts

متاسفانه اينجا بعضي دوستان احساساتي ميشوند و مدام روي مسايلي كه هيچ استدلال علمي پشتش نيست مانور ميدن . آقاي كياني عزيز بهتره شما بيخيال اين آقايون احساساتي بشين . ما قبلا اگه رقمي بوديم چون ميخواستيم باشيم و بوديم و نيروي هوايي و دريايي اگه جنگ رو براي عراق كابوس كرده بود چون تكنولوژي روز و آموزش روز رو داشتيم . الان با يه مشت سلاح فرسوده و 40 ساله ميخوايم واسه صاحبان تكنولوژي اون شاخ و شونه بكشيم ! بذار دلمون خوش باشه به 4 تا موشك و 4 تا قايق تندرو!!! يك ناو چندصد ميليون دلاري رو با چند تا موشك و قايق چند صد هزار دلاري غرق ميكنيم . به نظر من آقايون بحث رو ميكشن به سمت مسايل ديگه . بهتره پست اول آقاي mamad رو خودش و hans عزيز بخونن كه بفهمن بحث سر موشك حوت و قايق موتوري بود و ببينن بحث الان به كجا رسيده . بنده نظرمو در مورد رمبو بازي آقاي mamad با قايق موتوري گفتم !!!
در ضمن آقاي hans عزيز بنده در اين سايت به هيچكسي توهين نكرده و نميكنم . بهتره پستهاي بنده رو مطالعه كنيد بعد افعالتون رو بصورت جمع بكار ببريد! اينم نقل قول از نوشته هاي شما [b]"بعضی از دوستان انگار ارث اجدادشون به تاراج رفته که این قدر بی ادبانه باهاش صحبت کردندو جواب دادند"[/b]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اقا جون یا درست بشین اینجا بحث کن و راهکار ارائه بده یاچیزی نگو و صفحه رو سیاه نکن. چرت و پرت هم حدی داره. نمی تونی در باره ی موشک و راههای مقابله حرفی بزنی و فقط بلدی هی پست بی خود بدی و بدون ارائه دلیل ایه یاس بخونی و بگی شماها فلانیدو ما نمی تونیم کاری کنیم . luftwaffe icon_cool

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
براي ادبت خيلي متاسفم . شما در حدي نيستي كه من جوابتو بدم . اينجا محيط عمومي است و تو يك انسان بي ادب هستي !!!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اره من بی ادبم چون نشستم حداقل 4 تا روشی که خیلی ها هم بلدن رو قرار دادم و از دوستان خواستم که راههای دیگه و در مورد خود ناوها اطلاع دارند رو قرار بدهند. شما مودبی که سر هیچ و پوچ یکی از کاربرهای خوب رو مورد اهانت و توهین قرار دادی. بعد از اینکه بحث جدی شده و همه دنبال روش و تحلیل حمله هایی که به کشتی های جنگی شده هستند. شما می ایید و می گید احساسی! هستید شما و بعد دوباره در ادامه شروع به خواندن این که ما بد بختیم و در برابر این ناوها ذلیل هستیم می پردازید. این حرف زدن شما رو من تنها از سلطنت طلبها و شاه دوستها شنیدم که به این گونه صحبت می کنند . مطمئنن در حد هم نیستیم. شک نکن. luftwaffe icon_cool

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
جناب rezakiani عزيز من تازه امروز تاپيك رو دوباره ديدم ببخشيدا بنده داشتن ناو هواپيما بر و رو قدرت بازدارندگي نگفتم بلكه داشتن توانايي زياد را قدرت بازدارندگي گفتم اينقدر هم سواد دارم كه بفهم يه ناو هواپيما بر براي چه چيزي استفاده ميشه . بعد هم به مظر شما f111 ديگه بازنشسته نشده كه بخواي باهاش يه دور شمسي قمري بزني بعد بري جايي رو بمب بارون كني .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

متاسفانه اينجا بعضي دوستان احساساتي ميشوند و مدام روي مسايلي كه هيچ استدلال علمي پشتش نيست مانور ميدن . آقاي كياني عزيز بهتره شما بيخيال اين آقايون احساساتي بشين . ما قبلا اگه رقمي بوديم چون ميخواستيم باشيم و بوديم و نيروي هوايي و دريايي اگه جنگ رو براي عراق كابوس كرده بود چون تكنولوژي روز و آموزش روز رو داشتيم . الان با يه مشت سلاح فرسوده و 40 ساله ميخوايم واسه صاحبان تكنولوژي اون شاخ و شونه بكشيم ! بذار دلمون خوش باشه به 4 تا موشك و 4 تا قايق تندرو!!! يك ناو چندصد ميليون دلاري رو با چند تا موشك و قايق چند صد هزار دلاري غرق ميكنيم . به نظر من آقايون بحث رو ميكشن به سمت مسايل ديگه . بهتره پست اول آقاي mamad رو خودش و hans عزيز بخونن كه بفهمن بحث سر موشك حوت و قايق موتوري بود و ببينن بحث الان به كجا رسيده . بنده نظرمو در مورد رمبو بازي آقاي mamad با قايق موتوري گفتم !!!
در ضمن آقاي hans عزيز بنده در اين سايت به هيچكسي توهين نكرده و نميكنم . بهتره پستهاي بنده رو مطالعه كنيد بعد افعالتون رو بصورت جمع بكار ببريد! اينم نقل قول از نوشته هاي شما [b]"بعضی از دوستان انگار ارث اجدادشون به تاراج رفته که این قدر بی ادبانه باهاش صحبت کردندو جواب دادند"[/b]

سلام اقاي سروش حال شما خوبه
مي دوني اخوي
من رمبو بازي در نياوردم شما خيلي بيش از حد حرص و جوش مي خوري
شما فكر مي كني من از اين ور ديوار افتادم اين در صورتيه كه نه من از اين ور ديوار نيفتادم
ولي شما به قطع از اون ور ديوار افتاديد
جناب
ما احساسي بحث مي كنيم يا شما
يه باره بگو ايران ديگه هيچ
اينجوري كه تو از قدرت نظامي ايران گفتي
همين الان بايد كاسه كوزمونو جمع كنيم بريم به يه كشوري چيزي پناهنده بشيم
اونوقت به نظر شما اين بحثتون احساسي نيست
اينقدر اداي ادماي فضايي رو در نياريد بهتون مي خندن

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ببینید بچه ها (ببخشید از کله بچه استفاده می کنم)بهتره خیلی به هم نپریم. فعال که نه ناوی اومده نه ناوی رفته بذارید یه چند تا مطلب بنویسم بعدش اگر دوست داشتید همینجا بحث رو ببنیدیم 1- زدن ناوهواپیمابر امکان داره ولی به شرطها و شروطها. اولین شرطش اینه که در دسترس برد سلاح های کشور مهاجم قراربگیرند. 2- دومین شرطش اینه که کشوری که داره به ناوهواپیمابر حمله می کنه یه آواکسی چیزی داشته باشه که بتونه جای دقیق ناوهاپیمابرو تعیین کنه وگرنه توی این دریا به این بزرگی مثه پیداکردن سوزن توی کاهدون می مونه. دقت کنید کلی دارم حرف می زنم نه درباره خلیج فارس و اینها.... 3- برای زدن ناوهواپیما بر سومین شرط گذشتن از سد هواپیماهای محافظ اونه که فکر کنم در حال حاضر با توجه به توان هوایی ما غیرممکن باشه. 4- برای زدن ناوهواپیمابر چهارمین شرط گذشتن از سد ناوها و ناوچه های محافظ اون هستش که بازهم با توجه به توان هوایی ما تقریبا غیرممکنه. 5- برای زدن ناوهواپیما بر توسط زیردریایی باید از سد ناوها و ناوچه های محافظ و همچنین هواپیماهای ضدزیردریایی ناو گذشت که تقریبا غیرممکنه. اگه شدنی بود آرژانتینی ها عقلشون می رسید که با زیردریایی شون ترتیب ناوهای انگلیس رو بدهند. چون ندادند معلومه که احتمالش خیلی کمه. 6- زدن ناوهواپیما بر توسط موشک ها بالستیک مثه شهاب تقریبا غیرممکنه به دو دلیل دلیل اول شرط شماره 2 ذکر شده در بالا. دلیل دوم اینه که وقتی موشک بالستیک شلیک شد دیکه نمی شه کنترلش کرد و ناوهم که یه جا ثابت نمی مونه. 7 بر فرض هم که اومدیم و ناو رو زدیم با توجه به تجربیات اون جنگهایی که ذکر کردم احتمال غرق شدنش خیلی کم هستش. مگه توی این همه جنگ چند تا ناوهواپیمابر رفتن کف اقیانوس؟ 8-بازهم می گم زدن و غرق کردن ناوهواپیمابر کاملا غیرممکن نیست. فقط با توجه به توان فعلی ما غیرممکن به نظر می رسه. ممکنه روشهایی باشه که در آِینده بتونیم این کارو بکنیم. 9 درباره استفاده از قایقهای کوچک موشک انداز : یه مطلب شماره 42 مجله جنگ افزار چاپ کرده به نام سپاه پاسداران در برابر نیروی دریایی آمریکا. نوشته که خود امریکایی ها اومدن و حمله ای مثه اون چیزی که دوستان در بالا گفتند رو با تعداد زیادی قایق شبیه سازی کردن و دیدن که با تعجب حمله با تعداد زیادی قایق موشک انداز خیلی موفقیت آمیز تر از اون چیزی بوده که در محاسبات اومده. فقط باید ببینیم که برد قایقهایی که ما داریم چقدر هستش و با توجه به وزن محموله شون تا کجا می تونند جلو برند؟ کسی آمارشو داره؟ 10- درباره زدن ناوهواپیمابر اخرین نکته سیستمهای جنگ الکترونیک هستش که این ناوها و ناوهای محافظشون ازش استفاده می کنند. برای اون هم باید فکری کرد. همون جور که دوستمون گفت با استفاده از همین سیستمها در عملیات اخوندک موشکهای هارپون شلیک شده توسط ناوچه های ایرانی رو منحرف کردند. این عملیات ماله 1986 یعنی 20 سال قبله پس تا حالا سیستمهای جنگ الکترونیک کاملتری ساخته شده. 11- در مورد اف111: اتفاقا بدون محافظ بودند ولی توی هوا چندبار سوختگیری کردند. ما هم نگفتیم اگه کسی بخواد بیاد با اف111 میاد. محمد عزیز من فقط یه نکته رو بهت یادآور می شم تو هم به کسی خداوکیلی نگو. برای از پا دراوردن کشور ما اینهمه ناو و این جور چیزها نیاز نیس. متاسفاه با دو تا شایعه که پودر رختشویی گرون شد یا برنج کمیاب شده یا چایی.... همه مردم میریزن توی خیابون و همدیگرو می خورند. نمونه اش رو توی همین یکی دو ماه گذشته دیدیم. به نظر من تا وقتی که ما مردم ایران اینجوری با همیدگه تا می کنیم احتیاجی به دشمن نداریم چون متاسفانه و باز هم متاسفانه خودمون فعلا بزرگترین دشمن خودمون هستیم. شما نیگا کن یه کشور 70 میلیون نفری اندازه چین مصرف بنزین داره بقیه اش رو هم که خودت می دونی. 12- هانس عزیز مشکلی که شما ذکر کرده اید واسه اینه که من داشتم یه نفری جواب دو نفر رو می دادم و اسم مخاطبم رو ننوشتم . معذرت می خوام درمورد ناوچه های اسرائیلی من روی صحبتم با آقا محمد بود. در بقیه موارد تقریبا با شما موافق هستم. فقط نمیدونم چرا شما بحث رو به ایران و آمریکا می کشونید . بهتره کلی بحث کنیم یعنی بگیم کشور الف که ناوهواپیمابر داره و کشور ب که امکانات ما رو داره. حالا بحث کنیم ببینیم کشور ب با استفاده از امکاناتش می تونه به ناوهای هواپیمابر کشور الف ضربه بزنه یا نه. 13-در مورد غرق شدن ناوهای اسرائیلی هر کسی که از یه خبرگذاری معتبر دنیا یه خبر پیداکرد لینکش رو همین جا بذاره تا ما بخونیم و حالش رو ببریم. تا اونجا که من خوندم غرق نشدند ولی هر دو آسیب شدید دیدند و با مصیبت تونستند اونا رو برگردونند به بندر. 14 برای همه دوستان آرزوی موفقیت می کنم . باز هم اگر کسی راه کاری برای زدن هر ناوی اعم از زپرتی و غیر زپرتی داره بگه. در ضمن شیشه مانیتور دست همه دوستان رو می بوسه الاحقر رضا

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام اقا رضا من فكر مي كنم شما اون رضاي چند روز پيش نيستيد پ خيلي فرق كرديد به به من فكر مي كنم كه شيشه مانيتور كمي شما رو نصيحت كرده :lol: 1ـ در مورد شماره يك بايد بگم صحبتتون كاملا درسته و من فكر مي كنم برد سلاح هاي ايران به ناو هاي نيرو هاي متخاصم برسه 2ـ به نكته خوبي اشاره كرديد خوشبختانه ايران از وجود اواكس بهره مي بره و اطلاعات موثقي در افزايش امار اواكس ها {تبديل ايران 140 به يك اواكس كوچك اينو در يه تاپيك ديگه خوندم}نيست فعلا يكيشو داريم كه همين بسه در ضمن اينو بهتون بگم كه خليج فارس توسط رادار هاي پيشرفته و با بهره گيري از بهپاد ها مثل روز براي نيرو هاي ايران روشنه 3ـو 4ـو 5ـ براي اين مواردي كه گفتيد اصلا لازم نيست ما از سد ناو و زير دريايي ها و جنگنده ها بگذريم چون اگر بنا به حمله موشكي باشه اين كار لازم نيست 6ـ در مورد موشك شهاب 3 بايد بگم هر كي به شما گفته كاربرد موشك شهاب 3 زدن ناو است سخت در اشتباهه براي زدن ناو تا انجايي كه ما مي دانيم از موشك هاي ديگري مانند سي 800 چيني{نور خودمون}و حوت و ......................... استفاده مي شه 7- اقا رضا ما بزنيمش ديگه غرق شدنش با خداست البته اينو بگم اگر موشك هاي احتمالي به جا هاي حساس ناو بر خورد كنن ناو حتما غرق خواهد شد 8ـاينو در گزينه 7 گفتم 9ـاي خدا اي خدا اخر خودتون ديديد قايق تند رو بي استفاده نيست چه قدر منه بد بخت رو به باد انتقاد و فحش هاي سازنده گرفتيد اي داد بي داد چه قدر بدون فكر ادعاي باسواتي كرديد ا 10ـدر مورد اين گزينه قطعا ايران هم هم پاي امريكا كه نه ولي كتر پيشرفت كرده 11ـ دراين مورد من كاملا با تو موافقم امريكا هيچ وقت نمي تونه ايرانو بگيره ولي ما خودمون خودمونو مي گيريم :oops: 12ـ اين به من ربطي نداره 13ـ همون اسيب هم خوبه 14ـبنده هم از شما تشكر مي كنم كه جون شيشه مانيتورو نجات داديد سلام برسونيد icon_cool

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
رضای عزیز من هم تقریبا در بیشتر موارد با شما موافقم. عرض بنده در مورد احتمال زدن ناوهای امریکایی توسط ایران بود. و موشکها و راهها هم سر این قضیه بود. مسلما همان طور که شما فرمودید اگه قرار بر زدن ناو در هر جای دنیا باشه , شرایط خیلی تغیر می کند و سخت تر می شود. منتظر مقاله های خوب و مفید شما هستیم. من که با مانیتور کاری نداشتم پس هیچی نمی گم icon_cool luftwaffe :lol:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
به خاطر توهینی که به دوستان در این تاپیک کردم هم از خودشون و هم از دیگر کاربران سایت معذرت خواهی می کنم. بالاخره ما هم آدمیم دیگه. ولی این شیشه مونیتور خیلی سفت بودها!!!! سرمارو شکوند. محمد عزیز مورد 6 رو یکی دیگر از دوستان پیشنهاد داده بود. درباره آواکس هنوز نمی دونیم برد دقیق رادار آواکس ایرانی تا چه حدی هستش. در مورد 7 حق با شما است اگر شانس بیارید و به یه جای حساس فیل هم ضربه بزنید احتمالا ترتیبش رو میدید. 9 در مورد قایقهای تندرو هیچ کس نگفت بی فایده است. در تاپیکی که درباره عملیات آخوندک بود خود من هم از این تاکتیک طرفداری کردم ولی بازهم به شرطها و شروطها . بهتره یه تاپیک درباره قایقهای تندرو موشک انداز درست کنیم. در زمینه پیشرفت جنگ الکترونیک بله ایران هم سرمایه گذاری کرده ولی همون جور که گفتی خیلی از تکنولوژی روز دنیا عقب هستیم. متاسفانه این هم بیشتر به دانشگاه ها و مراکز آموزشی برمی گرده. همه کارو که نباید دولت انجام بده. بدبختی اینه که خودمون هم یه تکون نمی خوریم. باز هم یادت باشه 1 ثانیه دوستی و رفاقت درست و حسابی به تمام نیویورک و ما فیها نمی ارزه. رضا

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بچه ها كسي اماري چيزي از تعداد ناوهاي هواپيما بر جهان و اينكه هر كشور چندتا داره نداره؟ اگه داريد لطف كنيد اينجا بذاريد تا استفاده كنيم.ممنون

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
تاريخ جنگ ها اثبات كرده بهترين دفاع حمله است ولي ما كه تو اداره اين مملكت مونديم ما رو چه به ناو هواپيما بر !!!!!!!!!!!! البته آرزو ميكنم يه روز يكيش را داشته باشيم . در ضمن نظم در اين ناو ها بقدري است كه فقط افسر ناوبري وفرمانده ارشد وقتي ناو از ساحل دور مشود از آن خبر دار مي شون. دراين جا بخشي از امكانات ناو را برايتان منويسم. ارتفاع کلی برابر 74 متر ؛وزن آب جابجا شده توسط ناو در حالت بارگیری کامل رزمی برابر با 88000 تن متریک ؛وزن فولاد سازه ای برابر با 54000 تن متریک ؛مساحت کل عرشه پروازی برابر با 1.8 هکتار ؛طول عرشه پروازی 333 متر و عرض عرشه پروازی 78 متر ؛تعداد بخش یا اتاق ها برابر با چهارهزار واحد ؛وزن هرکدام از لنگرها برابر با 30 تن ؛وزن هریک از دانه های زنجیر لنگر برابر با یکصدوشصت کیلو گرم ؛وزن هر یک از پروانه ها سی تن ؛وزن هر یک از سکان ها 41 تن متریک ؛ظرفیت ذخیره سوخت هواپیما 12.5 میلیون لیتر ؛تعداد تلفن های داخل کشتی برابر با 2500 دستگاه ؛تعداد تلویزیون های ذاخل کشتی برابر با 3000 دستگاه ؛طول کل کابل کشی داخل ناو برابر 1600 کیلومتر ؛ظرفیت هوای سیستم تهویه برابر با 2040 تن متریک ؛ظرفیت غذای ذخیره یخ زده و خشک شده در ناو برابر غذای 6000 نفر به مدت 70 روز ؛میزان محموله پستی در یک سال چهارصد و پنجاه هزار کیلوگرم ؛تعداد 6 پزشک و 5 دندانپزشک با یک بیمارستان 51 تخت خوابی منبع ويكي پدا و وبلاگ دانشجويان دانشگاه هوايي.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
من چند وقت پيش در راديو بي بي سي شنيدم كه انگليس مي خواهد 2 ناو هواپيما بر كه هر يك به ارزش 4 ميليارد دلار ميباشند بسازد و در ضمن گفته شد كه اين ناو كه مي تواند 40 هواپيما را در خود جاي دهد ـ بزرگترين ناو هواپيمابر جهان است.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.