TANK

تاريخچه طراحی و تولید موشکهای بالستیک ایران

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

[quote name='keivan2' timestamp='1375797421' post='327264']
[size=5]يك راه حل ساده براي دفع دفاع ضد موشكي امريكا عليه موشكهاي قاره پيماي ايران اينه كه يك كلاهك هسته اي توي جو منفجر بشه خلاص.[/size]..
[/quote]

سلام

اینجوری که کل ماهواره های خودشون رو که برای عملیات نظامی و ارتباطات سریع و جاسوسی نیاز دارند بر فنا می دهند ...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
فراموش نکنید که ماه واره ها بسیار بسیار بالاتر از لا یه ی آخر جو میباشندبه حدی که قوی ترین موشک های هسته ای توانایی این کار رو ندارند بمب خلا هم که فقط آمریکا داره اگر هم روسیه بسازه تو فضا که خودش خلا هست هیچ کاری نمی کنه حتی اگه دقیقا اونو بزنیم به ماهواره فراموش نکنیم که فقط آمریکا سپر دفاع موشکی نداره تقریبا همه ی کشورا دارن درسته که مال آمریکا قویترینه ولی مال اوناهم برای ما مشکل سازه شما یه چیزی رو حساب نکردید ما برای این که موشکو از ایران به آمریکا برسونیم باید از حد اقل سه چهار کشور آسیایی عبورش بدیم اگرهم اونا نتونن بزننش ما به حریم هوایی کشورشون تجاوز کردیم باید ازشون اجازه بگیریم فرضا اونا هم اجازه بدن باید از6-8 کشور اروپایی عبورش بدیم اونا که اجازه نمی دن تازه احتمال این که پدافندش کنن هم زیاده این بازی دوسر باخت برای ماست مانباید وارد چنین جنگی بشیم روسیه هم همون طور که گفتم امکان نداره پا به چنین جنگی بشه استحکامات ضد موشکی آمریکا در قسمتی که به رو سیه نزدیکتره چند لایه ای و بسیار مستحکم است هر پایگاه پدافند موشکی بسیار بیش 100کیلومتر برد دارد اگر 100 کیلو متر در نظر بگیریم و اگر هم بر فرض محال سرعت موشک پدافندی با موشک هسته ای برابر باشد در 50 کیلومتر بمب منفجر میشود 50000متر فاصله ی زیادی است و امکانش بسیار کم است که موشک هسته ای بتواند پدافندرو ضربه ی محلکی بزند تازه بحث سر تنها یکی از چند ده پایگاه پدافندی است
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='lordashrafi' timestamp='1375869553' post='327625']
فراموش نکنید که ماه واره ها بسیار بسیار بالاتر از لا یه ی آخر جو میباشندبه حدی که قوی ترین موشک های هسته ای توانایی این کار رو ندارند بمب خلا هم که فقط آمریکا داره اگر هم روسیه بسازه تو فضا که خودش خلا هست هیچ کاری نمی کنه حتی اگه دقیقا اونو بزنیم به ماهواره فراموش نکنیم که فقط آمریکا سپر دفاع موشکی نداره تقریبا همه ی کشورا دارن درسته که مال آمریکا قویترینه ولی مال اوناهم برای ما مشکل سازه شما یه چیزی رو حساب نکردید ما برای این که موشکو از ایران به آمریکا برسونیم باید از حد اقل سه چهار کشور آسیایی عبورش بدیم اگرهم اونا نتونن بزننش ما به حریم هوایی کشورشون تجاوز کردیم باید ازشون اجازه بگیریم فرضا اونا هم اجازه بدن باید از6-8 کشور اروپایی عبورش بدیم اونا که اجازه نمی دن تازه احتمال این که پدافندش کنن هم زیاده این بازی دوسر باخت برای ماست مانباید وارد چنین جنگی بشیم روسیه هم همون طور که گفتم امکان نداره پا به چنین جنگی بشه استحکامات ضد موشکی آمریکا در قسمتی که به رو سیه نزدیکتره چند لایه ای و بسیار مستحکم است هر پایگاه پدافند موشکی بسیار بیش 100کیلومتر برد دارد اگر 100 کیلو متر در نظر بگیریم و اگر هم بر فرض محال سرعت موشک پدافندی با موشک هسته ای برابر باشد در 50 کیلومتر بمب منفجر میشود 50000متر فاصله ی زیادی است و امکانش بسیار کم است که موشک هسته ای بتواند پدافندرو ضربه ی محلکی بزند تازه بحث سر تنها یکی از چند ده پایگاه پدافندی است
[/quote]
دوست گل کمی بیشتر مطالعه کن بعد ان شا الله برای دادن پست دیر نمیشه.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
چرا توهین می کنی برادر؟می تونی بگی که حرف های شما با دانسته های من متفاوته یا حرفاتو قبول ندارم چون...راه های زیادی هست که هم منظورتو درست برسونی هم توهین نکنی درسته که من اصلا رشتم اقتصاده و هیچ سررشته ای تو موارد نظامی ندارم ولی مطالعه میکنم وازطرفی تقریبا هیچ کس سررشته ای تو بحث های نظامی نداره مگه نه قسمت های بالای متنم خب منطقیه و معلوم در مورد چند خط پایینی هم باید بگم اگه اطلاعاتمو قبول نداری خب اطلاعاتی که فکر میکنی درسته رو بگو ماهم استفاده میکنیم قسمت پایینی منطق خودم بود میتونستی به راحتی ردش کنی

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='lordashrafi' timestamp='1375874101' post='327678']
چرا توهین می کنی برادر؟می تونی بگی که حرف های شما با دانسته های من متفاوته یا حرفاتو قبول ندارم چون...راه های زیادی هست که هم منظورتو درست برسونی هم توهین نکنی درسته که من اصلا رشتم اقتصاده و هیچ سررشته ای تو موارد نظامی ندارم ولی مطالعه میکنم وازطرفی تقریبا هیچ کس سررشته ای تو بحث های نظامی نداره مگه نه قسمت های بالای متنم خب منطقیه و معلوم در مورد چند خط پایینی هم باید بگم اگه اطلاعاتمو قبول نداری خب اطلاعاتی که فکر میکنی درسته رو بگو ماهم استفاده میکنیم قسمت پایینی منطق خودم بود میتونستی به راحتی ردش کنی
[/quote]

جوش نزن ایشون که توهینی نکردند خیلی محترمانه ازتون خواستن که اطلاعاتتون رو گسترش بدید. برای خودت خوب نیست!

در ضمن موشک های قاره پیما مسیر پروازی شون کاملآ خارج از جو قرار داره و در اینجا چیزی به نام حریم فضایی کشورها تعریف نشده.
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ممنونم از شما متوجه شدم خب چی میشد اگه به جای این حرفا توضیح میداد البته من انسان انتقاد پذیری ام وقبول دارم که خیلی زود داغ میکنم ویرایش شده در توسط lordashrafi

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

دوستان سلام موضوع دقت موشک های ایرانی موضوع جدیدی نیست ولی هیچ وقت نتیجه دقیقی ازش بدست نیومد که بالاخره دقت ها چقدره؟ به عنوان مثال چند وقت پیش فیلمی ازموشک فک کنم زلزال بود پخش کردن که موشک دقیق به اتاق هدف اصابت کرد که یه دیش رادار روش بود. تو این ویدیو های بالا که دوستمون زحمتش رو کشیدن مورد داریم که حدود با پنجاه متر خطا موشک فرود میاد. از طرفی تا الان بیشتر خبرگزاری ها ( که اغراق های غیر علمی زیادی دارند و بر کسی پوشیده نیست) شیوه هدایت موشک ها رو اینرسی گفتن.

حالا بالاخره چیو باور کنیم؟ چیو بفهمیم؟ شاید این خبر گزاری ها نمی دونن تو هوافضا پنج متر با پنجاه متر یا سجیل با زلزال فرق داره.

خلاصه مطلب موشک های مختلف ایران چه دقتی دارن؟ حدااقل تقریبی بگید.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

دوستان سلام موضوع دقت موشک های ایرانی موضوع جدیدی نیست ولی هیچ وقت نتیجه دقیقی ازش بدست نیومد که بالاخره دقت ها چقدره؟ به عنوان مثال چند وقت پیش فیلمی ازموشک فک کنم زلزال بود پخش کردن که موشک دقیق به اتاق هدف اصابت کرد که یه دیش رادار روش بود. تو این ویدیو های بالا که دوستمون زحمتش رو کشیدن مورد داریم که حدود با پنجاه متر خطا موشک فرود میاد. از طرفی تا الان بیشتر خبرگزاری ها ( که اغراق های غیر علمی زیادی دارند و بر کسی پوشیده نیست) شیوه هدایت موشک ها رو اینرسی گفتن.

حالا بالاخره چیو باور کنیم؟ چیو بفهمیم؟ شاید این خبر گزاری ها نمی دونن تو هوافضا پنج متر با پنجاه متر یا سجیل با زلزال فرق داره.

خلاصه مطلب موشک های مختلف ایران چه دقتی دارن؟ حدااقل تقریبی بگید.

اون فیلمی که می‌فرمایید رادار رو زد فکر کنم موشک هرمز بود

موشکهای بالستیک تا ۳۰۰ کیلومتر ما تقریبا میشه گفت نقطه زن هستند. طبیعی است که فناوری موشکهای مختلف متفاوته و موشک دقیق رو حرام هدف وسیع و بزرگ نمی‌کنند

• Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

الان حدود دقت سجیل تو آخرین بروز رسانی ها چقدره؟

تو این برد ( کیلومتر۲۵۰۰) ،۵۰ متر خطا رو باید داشته باشه

• Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

تو این برد ( کیلومتر۲۵۰۰) ،۵۰ متر خطا رو باید داشته باشه

والا برادران روس و هندی  در مورد موشک هایی مثل توچکا و اسکندر یا پریتوی با برد زیر 300 کیلومتر هم چنین ادعایی مطرح نمی کنند برادر اشتوکا ...

• Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

والا برادران روس و هندی  در مورد موشک هایی مثل توچکا و اسکندر یا پریتوی با برد زیر 300 کیلومتر هم چنین ادعایی مطرح نمی کنند برادر اشتوکا ...

من مخصوصا بیشینه دقت عملی رو گفتم که دوستان از فکر نقطه زنی بیان بیرون وگرنه باید به چیزی بین ۱۵۰ تا ۳۰۰ متر فکر کرد.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

روس ها ادعا می کنن با اسکندر میشه ستون زرهی متحرک زد. همون هند ادعا می کنه که موشک آگنی 4 با برد 3500 کیلومتر دقت 50 متری داره.

• Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.