TANK

تاريخچه طراحی و تولید موشکهای بالستیک ایران

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

من مخصوصا بیشینه دقت عملی رو گفتم که دوستان از فکر نقطه زنی بیان بیرون

یعنی به نظر شما امکان نداره یه موشک بالستیک با برد بالای 2000 بتونه هدفش رو بزنه ( دقت: حدود 10 CEP)

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

حداقل حداقل نقطه زنی موشک های بالستیک ایران در برد های زیر 300 کیلومتر اثبات شدست! نمونش هم چندین فیلم منتشر شده از خانواده فاتح.

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

یعنی به نظر شما امکان نداره یه موشک بالستیک با برد بالای 2000 بتونه هدفش رو بزنه ( دقت: حدود 10 CEP)

فقط غیر ممکن غیر ممکنه ! 

برای این سطح از دقت  نیاز به موقعیت یابی دقیق ( هدایت ماهواره ای ) و ایضا سامانه ها و زیر سامانه های لازم برای تصحیح مسیر تا لحظه اصابت هست. این مهمه که درباره چه موشکی با چه سطحی از تکنولوژی صحبت میکنیم برای مثال موشک مذکور توانایی شناسایی هدف و تصحیح مسیر را در فاز ترمینال دارد یا نه . هدف روی سطح دریاست ( که شناسایی ان را برای سیستم های اپتیکال بر مبنای ایمیج پروسسینگ بسیار راحت میکنه و ایضا برای فناوری راداری ) یا روی زمین ؟

بنابر این باید ابتدا مشخص کنیم برای چه هدفی و درباره چه موشکی حرف میزنیم ؟  کارکرد موشک های بالستیک برای ما البته متفاوت از کشورهای دیگر هست که دلایل ان هم مشخص است و نیاز به مرور ندارد اما فرضا از موشکی مثل سجیل توقع و کارکرد جسم , جی دام را  داریم ؟ در صورتی که متحدین خودمون را به بالستیک تاکتیکی و بسیار دقیقی مثل فاتح مجهز کردیم ؟ 

• Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

دوست عزیز بحث ما اینجا استراتژی نظامی و راهبردی نیست ما بحثمون فناوری و توانه! اما فارغ از این مسایل به نظر شما به جای هدایت ماهواره ای از سیستمی مثل گوگل ارث استفاده کنیم که خب مشخصا آفلاینه بهتر نیست؟ اینطوری هم خطر شناسایی و هکش کم میشه هم سرعت تصحیح مسیر افزایش پیدا میکنه فقط الگوریتم میخواد که اونم سادست. ( البته اگه تصور من از هدایت ماهواره ای یعنی آنلاین بودن درست باشه) این طوری واسه کشوری مثل ایران که محدودیت ماهواره داره میشه هدایت ماهواره ای درست کرد ولی آفلاینش

ضمنا هر کی ایراد الگوریتمیک بگیره میزنمش بی برو برگرد.

• Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

دوست عزیز بحث ما اینجا استراتژی نظامی و راهبردی نیست ما بحثمون فناوری و توانه! اما فارغ از این مسایل به نظر شما به جای هدایت ماهواره ای از سیستمی مثل گوگل ارث استفاده کنیم که خب مشخصا آفلاینه بهتر نیست؟ اینطوری هم خطر شناسایی و هکش کم میشه هم سرعت تصحیح مسیر افزایش پیدا میکنه فقط الگوریتم میخواد که اونم سادست. ( البته اگه تصور من از هدایت ماهواره ای یعنی آنلاین بودن درست باشه) این طوری واسه کشوری مثل ایران که محدودیت ماهواره داره میشه هدایت ماهواره ای درست کرد ولی آفلاینش

ضمنا هر کی ایراد الگوریتمیک بگیره میزنمش بی برو برگرد.

منظور بنده مکان یابی ماهواره ی برای مختصات محل شلیک و محل برخورد نیست چون این مختصات از قبل در زمان صلح کاملا استخراج شده و در دسترس هست منظور مکان یابی لحظه به لحظه و تصحیح مسیر برای خود موشک در حال پرواز هست ( اینکه پرتابه در هر لحظه بداند کجاست با چه مقدار خطا و عدم قطعیت ) حالا این کار یا با هدایت اینترنال میسر میشه یا هدایت ماهواره ای و امثالهم ( با خطا ها و دقت های متفاوت ) 

============

بحث استراتژی تنها نیست یا امکان پذیری بحث صرفه است ... ایا ارزش ان را داره که مثلا موشکی با دقت زیر ده متر در 2000 کیلومتر بسازیم تا هدف ثابتی را با یک کلاهک 750 کیلوگرمی متعارف  بزنیم صرفه اقتصادی و توجیه نظامی داره ؟ ( توجه کنید که این حد از دقت چه ملزومات و فناوری را لازم داره ) 

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

خب ترتیب سوال های منو بر عکس کردید. در مورد بند اول صحبت شما باید بگم من خیلی خوب می فهمم هدایت یعنی چی! و منظورتون رو گرفتم کامل. دوم به پیشنهاد من توجهی نکردید لطفا یه نگاهی... نظری... یعنی سرمو بکوبم به دیوار.... منظورم سیستم هدایت آفلاینه

به نظر شما به جای هدایت ماهواره ای از سیستمی مثل گوگل ارث استفاده کنیم که خب مشخصا آفلاینه بهتر نیست؟ اینطوری هم خطر شناسایی و هکش کم میشه هم سرعت تصحیح مسیر افزایش پیدا میکنه فقط الگوریتم میخواد که اونم سادست. ( البته اگه تصور من از هدایت ماهواره ای یعنی آنلاین بودن درست باشه) این طوری واسه کشوری مثل ایران که محدودیت ماهواره داره میشه هدایت ماهواره ای درست کرد ولی آفلاینش

اما در مورد بحث دوم حق با شماست ولی به شرط اینکه واقعا سیستم ارزون و دقیق پیدا نشه اگه بشه می ارزه ولی خب فعلا که سیستم ارزون و دقیق نداریم... :thinking:  ولی یه نکته ای هم هست ها! شما تا بحال راکتور دمونا در اسراییل رو دیدید؟ اگه نه یه نگاه بندازید... میدونی اگه واقعا ایران موشک بزنه اونم با این دقت اوضاع خیلی هم خوب نیست... با توجه به حجم اورانیم و پلوتونیم موجود در نیروگاه حتی شاید برای لبنان باید نگران بود چه برسه به نوار غزه :neutral: این جاست که پای انسانیت وسطه... الا ای حال فعلا حق با شماست... بنده آرمانگرا هنوز معتقدم میشه سیستم هدایتی دقیق و ارزون پیدا کرد.

این بالا منظور از راکتور: حمله به اون و نشت مواد پرتو زا بود که من جا انداختم و بدین وسیله مراتب پوزش را عرضه می دارم.

ویرایش شده در توسط Moghaddam

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

اون فیلمی که می‌فرمایید رادار رو زد فکر کنم موشک هرمز بود

آره که اگر اشتباه نکنم تو مستند 7دقیقه تا تلاویو نمایش داده شد.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

برادر crazy doctor و بقیه دوستان ما فراموش شدیم بخونید چی نوشتم! یه نظری...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

با سلام 

در آستانه سال یکهزارو سیصد و نود و پنج خورشیدی 

برگ سبزی است ..... :rose:  :rose:  :rose: 

missile.jpg

• Upvote 13

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ماجرای قدرت موشکی ایران - مستند «داستان اقتدار»

• Like 1
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.