aboshaban

عملیات ربات ها زیر زمین !

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

بسم الله الرحمن الرحیم

جناب asori

اگر هر کدام ازاین ربات های شما دارای رله باشد

امکان اینکه ارتباط غیر مستقیم بین نفر و این وسیله در میدان رزم محیا خواهد بود

درمورد مسئله کانال امن

جنابعالی معتقدید درایران روش کد سازی امن وجود نداره که بشه برپایه اون ارتباطات رو امن کرد ؟

یا اگر بخواد روی فرکانش جم کنه خوب تغییر فرکانس انجام میشه

با تشکر

خوب برادر من این رله ها هم قابل شناسایی اند، مشکل کد کردن اطلاعات نیست. فک می کنم جمر ها محدود به یک فرکانس نباشند...مخصوصا تو محدوده نزدیک به تانک امکان قطع ارتباط و از کار افتادن ربات هست...

من منکر این داستان نیستم که میشه با ربات ارتباط برقرار گرد اما مسله درصد موفقیت تو تکرار این داستانه 

:rose:  :rose:  :rose:  :rose:  :rose:  :rose:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

خوب برادر من این رله ها هم قابل شناسایی اند، مشکل کد کردن اطلاعات نیست. فک می کنم جمر ها محدود به یک فرکانس نباشند...مخصوصا تو محدوده نزدیک به تانک امکان قطع ارتباط و از کار افتادن ربات هست...

من منکر این داستان نیستم که میشه با ربات ارتباط برقرار گرد اما مسله درصد موفقیت تو تکرار این داستانه 

با سلام خدمت همه دوستان گرامی

به نظر من کنترل با سیم و توسط اپراتور استتار شده بهتر است . با تکنوژی ارزان و به تعداد زیاد . نوعی مین متحرک و قابل هدایت . حتی علیه هجوم زرهی هم می توان به کار برد .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

بسم الله الرحمن الرحیم

جناب asori

فرموده بودید

"اگر ریموت باشند به راحتی اپراتور دستگاه که فرستنده همراهشه شناسایی میشه"

عرضم این بود اگر حالت شبکه ایی داشته باشند از منابع مختلف میتونند ارتباط بگیرند و لزوما اپراتور  ممکن شناسایی نشود

اما

چون ما هم در حال تکمیل چنین سناریویی هستیم حتما مرحله آخر باید اپتیکی باشد (حالا حداقل ما به این رسیدیم )

بمب های هدایت راه دور فعلی رو هم هنوز آمریکا نتونسته کاملا مختلش کنه و تلفات میده ولی فرمایش جنابعالی هم صحیح است میزان موفقیت مهم است

به نظر من کنترل با سیم و توسط اپراتور استتار شده بهتر است . با تکنوژی ارزان و به تعداد زیاد . نوعی مین متحرک و قابل هدایت . حتی علیه هجوم زرهی هم می توان به کار برد .

جناب zed

مشکل عوارض زمین را چکار میکنید؟

مانور پذیری همراه سیم را چه میکنید فکر بفرمایید دور کمر یک انسان با اینهمه هوش و توانایی یک نخ نازک ببندید چقدر قدرت مانورش کاهش میابد

مسئله سرعت عمل خیلی مهمه توی این ربات های کمین

ویرایش شده در توسط ahmad1361

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

در صورت قطع ارتباط در نزدیکی تانک ربات میتونه به صورت مستقل تانک رو پیدا کنه یا می تونه برگرده به مبدا حرکت ، کافیه ربات مسیر رو بدونه بقیه کار ها رو میتونه به صورت مستقل انجام بده ، الان ربات های خودمختار همین کار رو انجام میدن فقط برای تعیین موقعیت از GPS استفاده میکنن .

• Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

در صورت قطع ارتباط در نزدیکی تانک ربات میتونه به صورت مستقل تانک رو پیدا کنه یا می تونه برگرده به مبدا حرکت ، کافیه ربات مسیر رو بدونه بقیه کار ها رو میتونه به صورت مستقل انجام بده ، الان ربات های خودمختار همین کار رو انجام میدن فقط برای تعیین موقعیت از GPS استفاده میکنن .

اره ممکنه منتهی پیدا کردن تانک قفل کردن روش، اگه موفق به انجام این دوتا بشه اصلا نیازی به هدایت نیست! 

برتری این ربات هااینه که میتونن به راحتی زیر زمین مخفی بشن و تو یه فاصله مشخص با سرعت بالا خودشونو به تانک یا هر وسیله زرهی تو شعاع معین برسونن و منفجر بشن!! اگه عملیاتی بشه  واسه نیروهای پیاده هم کابوسه!!! تو عراق و سوریه هم کاربرد داره !!

پ.ن : فردا داعش رونمایی نکنه صلوات

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

اره ممکنه منتهی پیدا کردن تانک قفل کردن روش، اگه موفق به انجام این دوتا بشه اصلا نیازی به هدایت نیست! 

برتری این ربات هااینه که میتونن به راحتی زیر زمین مخفی بشن و تو یه فاصله مشخص با سرعت بالا خودشونو به تانک یا هر وسیله زرهی تو شعاع معین برسونن و منفجر بشن!! اگه عملیاتی بشه  واسه نیروهای پیاده هم کابوسه!!! تو عراق و سوریه هم کاربرد داره !!

پ.ن : فردا داعش رونمایی نکنه صلوات

بله در این صورت دیگه به اپراتور نیاز نداره برای شناسایی تانک هم به نظر من میشه از سنسور های صوتی ، حرارتی و یا تصویر سازی از تانک استفاده کرد !

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

بله در این صورت دیگه به اپراتور نیاز نداره برای شناسایی تانک هم به نظر من میشه از سنسور های صوتی ، حرارتی و یا تصویر سازی از تانک استفاده کرد !

البته من یه رادار بردکوتاه برای تشخیص بدنه فلزی زرهی رو پیشنهاد میدم 

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

بسم الله الرحمن الرحیم

بزرگواران هزینه رو روی 150 دلار نگه دارید

فکر میکنم هر اپشنی اضافه بشه قیمت تغییر خواهد کرد

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

بسم الله الرحمن الرحیم

بزرگواران هزینه رو روی 150 دلار نگه دارید

فکر میکنم هر اپشنی اضافه بشه قیمت تغییر خواهد کرد

با 150 دلار میخواین تانک بفرستید هوا؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

دوستان من یه طرح خیلی خیلی ساده دادم بهش نخندین!;)

yg0eusryh52ta2vgnlou.png

این ربات رو طوری طراحی کردم اگر 180 درجه چرخید بازم امکان حرکت به سمت هدف خودشو داشته باشه(چرخ ها هم از بالا هم از پایین از سطح بدنه فاصله دارن{قرمز}،اگر 90 درجه به چپ یا راست چرخید دوباره سریع به حالت عادی بگرده{آبی})!

برای حرکت به سمت طرفین برای مثال سمت راست،بدنه شماره یک و سه به سمت راست بچرخن اینکار باعث میشه که این ربات قدرت مانور بیشتر داشته باشه!

برای پیدا کردن تانک میشه از یه سیستم خودکار تلفیقی رادار برد کوتاه برای تشخیص بدنه فلزی و دوربین استفاده کرد!(جفتشون ضعف هایی دارن که همدیگرو پوشش میدن برای مثال در جنگ شهری  رادار برد کوتاه کامل گیج میشه به خاطر فلزاتی که ماشین ها هم منازل مسکونی به کار رفته و در مناطق بیابانی و جنگلی با خار و خاشاک فراوان احتمال بالایی وجود داره که دوربین کور بشه)این سیستم در بدنه شماره یک بکار میره!

برای شروع به عملیات میشه یک سیستم فرستنده و گیرنده خیلی ساده رو ربات نصب کرد که با فشار یک دکمه ربات شروع به عمل بکنه{این سیستم در بدنه شماره سه بکار میره}

بدنه شماره دو کاملا با مواد منفجره و یک فیوز پر میشه!

در بدنه شماره یک موتور الکتریکی با توان کم یک باتری قوی و در بدنه شماره سه یک موتور الکتریکی با توان بالا یک باتری قوی بکاری میره!

دوستان خوشحال میشم این طرح اولیه رو نقد کنید!

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

برای حرکت به سمت طرفین برای مثال سمت راست،بدنه شماره یک و سه به سمت راست بچرخن اینکار باعث میشه که این ربات قدرت مانور بیشتر داشته باشه!

برای پیدا کردن تانک میشه از یه سیستم خودکار تلفیقی رادار برد کوتاه برای تشخیص بدنه فلزی و دوربین استفاده کرد!(جفتشون ضعف هایی دارن که همدیگرو پوشش میدن برای مثال در جنگ شهری  رادار برد کوتاه کامل گیج میشه به خاطر فلزاتی که ماشین ها هم منازل مسکونی به کار رفته و در مناطق بیابانی و جنگلی با خار و خاشاک فراوان احتمال بالایی وجود داره که دوربین کور بشه)این سیستم در بدنه شماره یک بکار میره!

رادارها فقط فلزات رو تشخیص نمیدن و امواجشون از تمام اجسام سخت بازتاب میکنه ، ضمن اینکه اگر رادار در ارتفاع مناسب از زمین (بین 1 تا 2 متر) و در عوارض زمینی مناسب قرار نگیره تنها چیزی که به شما خواهد داد کلاتر هست

بهترین راه برای عملکرد اتوماتیک ربات، تشخیص تانک از طریق پردازش تصویر (میتونه تصویر حرارتی هم باشه) هست، بعنوان فیوز مجاورتی میشه از سنسورهای اثر هال و القایی (که حساس نسبت به فلزات هستند) استفاده کرد. اما برای هدایت نیمه اتوماتیک میشه بوسیله اپراتور انسانی اهداف رو توسط منابع نوری (لیزر) یا راداری برای ربات ها روشن (illuminate) کرد و صرفا یک گیرنده روی ربات بازتاب این امواج رو بگیره

این روش هم باعث میشه عامل انسانی در حلقه کنترل ربات وجود داشته باشه و بتونیم اهداف رو بر حسب اولویت بندی خودمون هدف قرار بدیم و هم اینکه هزینه تمام شده ربات بدلیل حذف شدن فرستنده تشخیص هدف و الگوریتم های پیچیده تصمیم گیری کاهش پیدا میکنه ، از طرفی این ارتباط چندان قابل اختلال نیست، هرچند در صورت اطلاع دشمن استفاده از تکنیک های فریب بعید نیست.

استفاده از بدنه چندتکه مانورپذیری و مهمتر از اون بقاپذیری ربات رو بشدت کاهش میده 

• Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

رادارها فقط فلزات رو تشخیص نمیدن و امواجشون از تمام اجسام سخت بازتاب میکنه ، ضمن اینکه اگر رادار در ارتفاع مناسب از زمین (بین 1 تا 2 متر) و در عوارض زمینی مناسب قرار نگیره تنها چیزی که به شما خواهد داد کلاتر هست

بهترین راه برای عملکرد اتوماتیک ربات، تشخیص تانک از طریق پردازش تصویر (میتونه تصویر حرارتی هم باشه) هست، بعنوان فیوز مجاورتی میشه از سنسورهای اثر هال و القایی (که حساس نسبت به فلزات هستند) استفاده کرد. اما برای هدایت نیمه اتوماتیک میشه بوسیله اپراتور انسانی اهداف رو توسط منابع نوری (لیزر) یا راداری برای ربات ها روشن (illuminate) کرد و صرفا یک گیرنده روی ربات بازتاب این امواج رو بگیره

این روش هم باعث میشه عامل انسانی در حلقه کنترل ربات وجود داشته باشه و بتونیم اهداف رو بر حسب اولویت بندی خودمون هدف قرار بدیم و هم اینکه هزینه تمام شده ربات بدلیل حذف شدن فرستنده تشخیص هدف و الگوریتم های پیچیده تصمیم گیری کاهش پیدا میکنه ، از طرفی این ارتباط چندان قابل اختلال نیست، هرچند در صورت اطلاع دشمن استفاده از تکنیک های فریب بعید نیست.

استفاده از بدنه چندتکه مانورپذیری و مهمتر از اون بقاپذیری ربات رو بشدت کاهش میده 

بله حق با شماست استفاده از رادار برای ربات زمینی کار رو مشکل میکنه ! هدایت با لیزر و غلاف گذاری هم خوبه ولی خودتون به مشکلاتش اشاره کردین

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

با 150 دلار میخواین تانک بفرستید هوا؟

بسم الله الرحمن الرحیم

جناب asori

بیشتر مد نظرمون از کار انداختن قدرت حرکتی تانکه تا زدن تانک

دوستان من یه طرح خیلی خیلی ساده دادم بهش نخندین! ;)

yg0eusryh52ta2vgnlou.png

این ربات رو طوری طراحی کردم اگر 180 درجه چرخید بازم امکان حرکت به سمت هدف خودشو داشته باشه(چرخ ها هم از بالا هم از پایین از سطح بدنه فاصله دارن{قرمز}،اگر 90 درجه به چپ یا راست چرخید دوباره سریع به حالت عادی بگرده{آبی})!

برای شروع به عملیات میشه یک سیستم فرستنده و گیرنده خیلی ساده رو ربات نصب کرد که با فشار یک دکمه ربات شروع به عمل بکنه{این سیستم در بدنه شماره سه بکار میره}

بدنه شماره دو کاملا با مواد منفجره و یک فیوز پر میشه!

در بدنه شماره یک موتور الکتریکی با توان کم یک باتری قوی و در بدنه شماره سه یک موتور الکتریکی با توان بالا یک باتری قوی بکاری میره!

دوستان خوشحال میشم این طرح اولیه رو نقد کنید!

جناب امیر

سرعت ربات های زمینی بسیار کمه

و این خودش مشکل بزرگیه

در مرحله بعد عوارض زمین روی عملکردش شدیدا تاثیر داره

بنده شخصا ربات هوابرد رو پیشنهاد میکنم

تا زمین پایه

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

بسم الله الرحمن الرحیم

جناب zed

مشکل عوارض زمین را چکار میکنید؟

مانور پذیری همراه سیم را چه میکنید فکر بفرمایید دور کمر یک انسان با اینهمه هوش و توانایی یک نخ نازک ببندید چقدر قدرت مانورش کاهش میابد

مسئله سرعت عمل خیلی مهمه توی این ربات های کمین

هیچ سلاحی به طور مطلق کامل نیست و بسته به استفاده و نیاز تهیه می شود علاوه بر سرعت عمل فاصله تا هدف هم مهم است . در منطقه ای مثل غزه که تفوق تکنولوژی حریف به سادگی امکان از بین بردن هرگونه ارتباط امن بی سیم را مختل می کند تنها راه ارتباط با سیم و درگیری از فاصله نزدیک و در شرایط استتار شده است و فکر نمی کنم سیم های بلندی به طول مثلا سیم موشک ( راکت ) تاو که در هوا مشکلی برای موشک ایجاد نمی کند روی زمین برای رباتی با سرعت بسیار پایین تر مشکلی ایجاد کند . ضمن آنکه کنترل باسیم ارزانتر و با تکنولوژی پایین تر از کنترل بدون سیم خواهد بود و امکان تولید و استفاده تعداد بیشتری از آنها را ایجاد خواهد کرد . به نظر من نیاز نیست چیزی در حد فیبر نوری برای چنین رباتی در نظر گرفت . چون هدف آن رسیدن به زیر تانک و انفجار در زیر تانک است . ضمنا با توجه به اینکه معمولا هجوم های زرهی در دشت و زمین های صاف و با عوارض کم انجام می شود  مگر آنکه بخواهیم ربات راکت ضد تانک را تا نزدیک ترین فاصله ممکن به تانک حمل کرده و پس از آن شلیک راکت برای غلبه زمانی بر سامانه دفاع فعال تانک انجام شود که آن بحثی جداگانه دارد .   

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ببخشید منظور شما از اینکه بقا پذیرس رو کاهش میده چیه؟!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.