Sami1993

اهمیت پرداختن به زرادخانه موشکی ایران در مذاکرات هسته‌ای ، نوشته فرزین ندیمی !

Recommended Posts

با سلام خدمت همه دوستان گرامی
مسئله موشکی در قطعنامه های سازمان ملل ذیل عنوان حامل های مربوط به کلاهک های هسته ای ذکر شده پس مسئله موشکی هم کاملا به مذاکرات هسته ای مربوط است و حضرات هم خوب می دانند !!!!
تمام تلاش در زمان جلیلی که همه ملت تف و لعنش می کردند و حتی همین زمان هم می کنند همین نگفتن الف بود وقتی الف را گفتی باید تا ی بروی !!! منتظر باشید روزی که فیلم تکه تکه کردن موشک هایمان از تلویزیون پخش شد حمله آنها جهت اسقاط نظام آغاز خواهد شد .
  • Upvote 7
  • Downvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

اوکی  تا اینجای قضیه حل شد، الان به این جواب بدید،

آقای ندیمی به این برداشت رسیدند که بحث هدایت هنوز در توان موشکی ما جا نیوافتاده،‌ با چه سند هایی به این نتیجه رسیدن؟

اصلا چجوری میشه با یکسری اسناد به این نتیجه رسید، اسناد رو گذاشت کنار هم و نتیجه رو باهاشون صحت سنجی کرد؟ این رو تحلیل کنید، من هم نظرم رو می گم آخرش ببینیم شما یا من.

نظر بنده این است: در حال حاضر و حتی آینده نزدیک مهمترین اهداف نظامی مورد حمله موشک های ما اسرائیل خواهد بود. به علت تراکم جمعیتی بالا و نداشتن عمق استراتژیک زیاد هدف قرار دادن شهرهای اسرائیلی نیاز به هدایت قوی نخواهد داشت. هدف قرار دادن پادگان ها و پایگاههای هوایی و دریایی و راکتور دیمونا نیز با هدایت کنونی  تقریبا امکانپذیر می باشد. رهبری در سخنان خود تهدید حمله اسرائیل به تاسیسات هسته ای را با تهدید نابود کردن تلاویو و حیفا پاسخ داده است که بنابراین مهمترین اهداف موشک ها نیاز به هدایت با RCS زیادی نخواهد داشت.

در مورد اهداف دیگر مانند سایت های رادار و ناوهای هواپیمابر بحث هدایت موشک های بالستیک به شدت دنبال می شود و این احتمال می رود که اهداف دوربردتر مانند سایت های رادار هشدار موشکی موجود در ترکیه و صحرای نقب و سایر موارد نیز در ادامه دنبال شود.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ارسال شده در · مخفی شده توسط cheka، 1 دی 1393 - دلیلی ارایه نشده است
مخفی شده توسط cheka، 1 دی 1393 - دلیلی ارایه نشده است

نظر بنده این است: در حال حاضر و حتی آینده نزدیک مهمترین اهداف نظامی مورد حمله موشک های ما اسرائیل خواهد بود. به علت تراکم جمعیتی بالا و نداشتن عمق استراتژیک زیاد هدف قرار دادن شهرهای اسرائیلی نیاز به هدایت قوی نخواهد داشت. هدف قرار دادن پادگان ها و پایگاههای هوایی و دریایی و راکتور دیمونا نیز با هدایت کنونی  تقریبا امکانپذیر می باشد. رهبری در سخنان خود تهدید حمله اسرائیل به تاسیسات هسته ای را با تهدید نابود کردن تلاویو و حیفا پاسخ داده است که بنابراین مهمترین اهداف موشک ها نیاز به هدایت با RCS زیادی نخواهد داشت.

در مورد اهداف دیگر مانند سایت های رادار و ناوهای هواپیمابر بحث هدایت موشک های بالستیک به شدت دنبال می شود و این احتمال می رود که اهداف دوربردتر مانند سایت های رادار هشدار موشکی موجود در ترکیه و صحرای نقب و سایر موارد نیز در ادامه دنبال شود.

fi_lone_ranger

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست

با سلام به دوستان گرامی بر خلاف نظر شما نزدیکترین درگیری ما با اسرائیل نیست بلکه با عربستانه چون بیشترین آسیب از جانب این اعراب جنوب خلیج فارس به ما میرسه از همه نظر اقتصادی نظامی راه دادن بیگانها به منطقه . اسرائیلو الان با گروهایی مانند حماس و حزب الله میشه کنترل کرد و تو برد موشکی ما هم هست ولی افسار این اعرابو خودمون باید ببندیم اونا هم عمق استراتژیک دارن هم پراکندگی جمعیت دارن یعنی ما باید الان روی هدابت دقیق موشکهای بالستیکمون کار کنیم که نیاز به پیشنیاز های بسیاری داره و امیدوارم در این زمینه هم پیشرفتهای خوبی داشته باشیم 

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ندیمی به دلیل سالها حضور در نزدیکی بدنه نظامی-تحقیقاتی کشور تحلیل های خیلی دقیقی می تونه به غربی ها از نحوه تصمیم گیری ها، فرایندها و ... بده، هرچند اطلاعات دقیق پروژها رو به روز نداشته باشه( که مهم نیست، چون از کانالهای دیگه ممکنه بدستشون برسه) .

ای کاش این مقاله رو نمی نوشت و ثواب کارهای مفیدش رو در تربیت هزاران جوان علاقه مند به مسائل نظامی به باد فنا نمی داد.

نوشتن این مقاله با هر توجیهی باطل هست.

گرا دادن به دشمن و راهنمایی کردن اون هست.

• Upvote 9

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اول انرژی هسته ای بهانه شده بعد بحث موشکی بعد بحث حقوق بشر بعد بحث نظام مطرح میشه اگر حالا کوتاه بیایم تا اخرش کوتاه اومدیم
  • Upvote 7
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

خائن ميتونه بي سواد و  باسواد علمي باشد مثلا 10 تا دكترا داشته باشد نظري مستقيم و غير مستقيم دهد كه ضربه اي با تاثير كو چك و بزرگ به كشور خود را داشته باشد ... ديگه طرف وقتي سوراخ سنبه هاي ما رو داره واسه غرب تشريح ميكنه بگيم ايشون نه چون كارش علمي است خيانت محسوب نميشه با كلمات بازي نكنيم داستان اين آقا مثل اون گاو نه من شير دهه   كه با يك ضربه  كل زحمات رو به باد فا داده
يكي واسه ما بي سوادا فكت پرزنتيشن رفنس ترجمه كنه ميخوام سواد علميم بالا بره :winking:     

• Upvote 7
  • Downvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

نمی دونم شما دوستان عزیز با ایشان چقدر آشنایی دارید

عزیزم بنده خودم طی دهه 70 مستقیما از مطالب ایشون در صنایع هوایی استفاده برده و از این راه شاگرد ایشون بوده ام، ولی این دلیل نمیشه که بیام و کار غلطش رو توجیه کنم، خیانت طبقات مختلفی داره، مستقیم، غیر مستقیم و . . . بنده هم ممکنه یه جایی توی این مملکت جوابمو نداده باشن یا توی ذوقم زده باشن، بیام برم خارج بشم مخالف؟ 

بارها توی این سایت گفتم که توی تحلیلهایی که اینجا می ذارید دقت کنید، چون دشمن خیلی دوست داره از دید یک ایرانی مطلع از مسائل نظامی تحلیلش رو راجع به مسائل مختلف نظامی و استراتژیک بدونه، حالا فرض کن یکی مثل فرزین ندیمی که دونسته های محرمانه اش فوق تصور من و شماست و بسیار بیشتر از اون چیزهایی هست که منتشر شده، بیاد و تحلیل و راهکار بده به دشمن، در واقع چیزی رو که اونها باید سالها زحمت می کشیدن و هزینه می کردن تا به تحلیلی نزدیک اون برسند، مستقیما بده دستشون، هیچی دیگه باید رفت و توی افق محو شد!

• Upvote 15
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

عزیزم بنده خودم طی دهه 70 مستقیما از مطالب ایشون در صنایع هوایی استفاده برده و از این راه شاگرد ایشون بوده ام، ولی این دلیل نمیشه که بیام و کار غلطش رو توجیه کنم، خیانت طبقات مختلفی داره، مستقیم، غیر مستقیم و . . . بنده هم ممکنه یه جایی توی این مملکت جوابمو نداده باشن یا توی ذوقم زده باشن، بیام برم خارج بشم مخالف؟ 

بارها توی این سایت گفتم که توی تحلیلهایی که اینجا می ذارید دقت کنید، چون دشمن خیلی دوست داره از دید یک ایرانی مطلع از مسائل نظامی تحلیلش رو راجع به مسائل مختلف نظامی و استراتژیک بدونه، حالا فرض کن یکی مثل فرزین ندیمی که دونسته های محرمانه اش فوق تصور من و شماست و بسیار بیشتر از اون چیزهایی هست که منتشر شده، بیاد و تحلیل و راهکار بده به دشمن، در واقع چیزی رو که اونها باید سالها زحمت می کشیدن و هزینه می کردن تا به تحلیلی نزدیک اون برسند، مستقیما بده دستشون، هیچی دیگه باید رفت و توی افق محو شد!

با سلام

جناب محمد عزیز ، در کجای پست قبلی بنده ، گفته های جناب ندیمی را تایید کردم ؟؟؟؟

بنده به گفته شما ، گفته های اشتباه ایشان را توجیه کردم ؟؟؟؟؟

بنده صرفا" گفتم به جای تهمت زدن ، ناسزا گفتن  به کسی که قادر نیست از خودش دفاع کند ( حداقل در این مورد خاص) ، گفته های ایشان نقد صحیح شود .

در ارتباط با فرموده جنابعالی مبنی بر اینکه " بارها توی این سایت گفتم که توی تحلیلهایی که اینجا می ذارید دقت کنید، چون دشمن خیلی دوست داره از دید یک ایرانی مطلع از مسائل نظامی تحلیلش رو راجع به مسائل مختلف نظامی و استراتژیک بدونه" ، چقدر در این انجمن ، حوزه دفاعی کشور به تمسخر گرفته می شود ؟؟؟ ( این مساله جدا از نقد صحیح ساختار دفاعی کشور است ) . آیا دشمن این ها را رصد نمی کند ؟؟؟؟

بنده چند نفر را به جنابعالی معرفی کنم که در اوج  گرفتاری های این کشور ، در حالی که در بدنه نظام بودند ، از نظام حقوق می گرفتند ، به دشمن گرا می دادند که فلان نقطه ، پاشنه آشیل نظام هست و اگر به آنجا ضربه بزنید ، نظام آسیب می بیند و هنوزهم ، هم در داخل و هم در آنسوی آبها هستند که به شغل شریف خیانت مشغولند .

بنده گفته های ایشان را تایید نکرده و نمی کنم ، اما اینکه علیرغم وجود کسانی که خیانت شان سالهاست که اثبات شده ، مقالات شان به انحاء مختلف ، موجبات گرفتاری برای مردم و نظام شده ، روی یک شخص زوم کنیم و بدون بررسی دقیق گفته هایش ، آن را به خیانت متهم کنیم را قبول ندارم .

ایشان کار اشتباهی انجام داده ، کارش درست نبوده ، قبول ، اما انصافا" در این 6 صفحه مطلب ، چقدر نقد منطقی و صحیح بوده و چقدر ناسزا ،

ناسزا گفتن ، صرفا" نشاندهنده این است که ما هیچ چیزی در چنته نداریم و چون منطق صحیحی وجود ندارد ، متوسل به ناسزا می شویم و این از اخلاق علمی به دور است .

اگر واقعا" دوستان در ارتباط با گفته های ایشان نقدی دارند ، با استدلال، نقد خودشون را ارائه کنند . اینکه فوری برچسب خیانت را به کسی بزنیم ، با اخلاق پژوهشی منافات دارد .

نکته مهمی که مورد غفلت قرار گرفته این است که اگر ایشان به دشمن گرا داده ( به گفته دوستان ) ، پس چرا سایت منتسب به نهاد ...... ، مقاله ایشان را بلافاصله ترجمه و روی خروجی سایت خودش قرار داد ؟؟؟

حالا نکته جالب این است که مقالات و سخنرانی های  بدتر از این ،  توسط داخلی ها نوشته می شود ( ارجاع شود به سخرانی دو عدد از همین حضرات در چند روزه اخیر در یکی از دانشگاه ها ) ، علنا" در دانشگاه ها تبلیغ می شود ، ولی کسی به آنها خیانتکار نمی گوید . حالا انصافا" قضاوت کنید ، این سیگنالهایی که از داخل برای دشمن فرستاده می شود ، به مراتب بدتر از مقاله ایشان نیست و رصد نمی شود ؟؟

در نهایت جناب محمد عزیز ، فکر نمی کنید که ساختار شبکه اطلاعاتی ایالات متحده (47 سازمان اطلاعاتی )  توانایی جمع آوری اطلاعات از منابع آشکار و پنهان از کشورهای هدف خودش را به مراتب بهتر از کسانی نظیر شخصی که این مقاله را نوشته است ، دارد ؟؟؟؟

بازهم خدمت شما و دوستان عرض می کنم که مقاله ایشان  را تایید نمی کنم ، اما اینکه بجای نقد سازنده و صریح ، مثل عوام متوسل به واژه های آنچنانی شویم را هم قبول ندارم .

• Upvote 7

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

با سلام خدمت دوستان

در ارتباط با جناب ندیمی چند نکته را باید خدمت دوستان عرض کنم

بنده قصد دفاع از مقاله ایشان را ندارم ولی :

1- نمی دونم شما دوستان عزیز با ایشان چقدر آشنایی دارید ، ولی حداقل عزیزانی که آرشیو 25 ساله مجله صنایع هوایی ( که صاحب امتیاز آن وزارت دفاع و پشتیبانی نیروی های مسلح است ) را در اختیار دارند ، با کیفیت بالای مقالات ایشان آشنا هستند . بالشخصه و در طول این مدت ، مقالات ایشان ، در زمانی که اینترنت به این گستردگی در اختیار همه نبود ، بسیار کامل و جذاب بود و الان هم هر وقت جایی در حوزه تاریخ نظامی در حوزه هوایی به مشکل بر می خورم ، به مقالات ایشان رجوع می کنم .

2- بعضی از دوستان در این انجمن به ایشان تهمت خیانت زدند . برای این دسته از دوستان باید عرض کنم که خیانت ایشان را به چه مدرک و سندی اثبات کردند ؟؟ اگربر اساس این مقاله ، ایشان راخیانت کار می دونید ، پس امثال کسانی مثل محسن سازگارا ، و.....سایر  خیانت کارانی لیست طولانی اشان موجود هست و در اندیشکده های آمریکایی سالهاست که حضور دارند و پشت سر هم خزعبلات را در مورد ایران عزیز می نویسند و با آب و تاب هم این مقالات چاپ می شود ، چه نظری دارند ؟؟ بنابراین زدن برچسب خیانت کار و.... به نظرم صحیح نیست . ایشان نظر خودش را گفته و  در مقایسه با سایر خزعبلاتی که هر روز شاهد آن هستیم و از این مطالب برای کوبیدن جمهوری اسلامی ایران استفاده می شود ، مطالب ایشان چیز خاصی نیست .

3- اگر دوستان بدانند که چرا ایشان دیگر در این مجله فعالیت نمی کنند و به چه دلیل مسخره ای ، عطای ماندن را به لقایش بخشیده ، بعید می دونم دیگر بخواهند به کسی که حضور ندارد و قادر نیست از خودش دفاع کند ، سیل تهمت ها و ... روانه کنند .

4- در طول این 6 صفحه ، شاید معدود پست هایی وجود دارد که نقد صحیح و بدون تهمت و افتراء داشته باشد و به جای آن ، انواع و اقسام تهمت ها را نثار این بنده خدا کردند ، از کم ارزش نشان دادن مدرک تحصیلی و رشته ایشان تا مسائل دیگر . و خداوند انتهای این مساله را ختم به خیر بگرداند . ( فقط دوستان بدانند که  حق الناسی هم وجود دارد و به اندازه دانه گندم هم باشد ، محاسبه خواهد شد) .

پی نوشت : صرفا" برای اطلاع دوستان عرض می کنم که اینجانب ، " فرزین ندیمی " نیستم و فقط بدلیل آشنایی با سبک نوشتاری ایشان در طول سالهای فعالیت شان در مجله صنایع هوایی ، این سطور را ارائه کردم . شاید ادای دینی باشد به زحماتی که برای رشد محدوده اطلاعاتی علاقه مندان به این حوزه راهبردی متحمل شده اند .

اخوی جان، از اینکه خیانتگران دیگری مثل امثال سازگارا وجود دارند، چطور نتیجه گرفتید کار ایشون نمی تونه مصداق گرا دادن به دشمن و خیانت باشه؟ منطقتون رو متوجه نشدم
  • Upvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

اخوی جان، از اینکه خیانتگران دیگری مثل امثال سازگارا وجود دارند، چطور نتیجه گرفتید کار ایشون نمی تونه مصداق گرا دادن به دشمن و خیانت باشه؟ منطقتون رو متوجه نشدم

با سلام

جناب hosm عزیز

احتمالا" جنابعالی پست اول و دوم بنده را بطور کامل مطالعه نفرمودید ، بنده همین جا هم عرض می کنم که مطالب ایشان را تایید نمی کنم ، ولی با ناسزا گفتن  بدون دلیل هم بشدت مخالفم (حداقل در این مورد ) . همینطور که در پست دوم عرض کردم ، چند نفر ، چند مقاله ، چند سخنرانی ، چند تیتر روزنامه  و... را به شما نشان دهم  از کسانی که در داخل هستند ، در داخل بدنه اجرایی کشور هستند ، از نظام حقوق می گیرند ، بعد رفتار و عملکرد و حرکاتشان به شکلی است که تاثیرش هزاران برابر به مراتب بیشتر از این مقاله است .

اعتقاد بنده این است که به جای 6 صفحه ناسزا گویی ، دو صفحه نقد جمله به جمله این مقاله قرار می گرفت ، ثوابش به مراتب از 6 صفحه استفاده از واژه های آنچنانی بهتر بود

اگر این زمانی که برای زیر سئوال بردن امثال ندیمی صرف می شود ، صرف نقد علمی متن مورد نظر شده بود ، نیازی هم نبود بنده این سطور را تایپ کنم . این روندی که در 99 درصد تاپیکهای این انجمن وجود دارد و متاسفانه چون پایه و اساس علمی هم ندارد و صرفا" براساس فرضیات صورت می گیرد ، به هیچ جایی هم نمی رسد و تاپیک با توهین به زمین و زمان تمام می شود .

بر فرض مثال ،  مقاله ایشان مصداق خیانت باشد ، چه کسی در این 6 صفحه ، توانست  یک خط نقد بدون ناسزا و توهین ارائه کند ؟؟؟

اگر عده ای از دوستان این مقاله را مصداق خیانت می دانند ، ( هرچند خیانتهای به مراتب بالاتری در داخل کشور اتفاق افتاده و می افتد که این مقاله در برابر آن هیچ بحساب می آید ) ، به جای استفاده از...... ،  سطر به سطر آن را نقد می کردند و با استدلال قوی آن را رد می نمودند .

• Upvote 7

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

با سلام

جناب hosm عزیز

احتمالا" جنابعالی پست اول و دوم بنده را بطور کامل مطالعه نفرمودید ، بنده همین جا هم عرض می کنم که مطالب ایشان را تایید نمی کنم ، ولی با ناسزا گفتن  بدون دلیل هم بشدت مخالفم (حداقل در این مورد ) . همینطور که در پست دوم عرض کردم ، چند نفر ، چند مقاله ، چند سخنرانی ، چند تیتر روزنامه  و... را به شما نشان دهم  از کسانی که در داخل هستند ، در داخل بدنه اجرایی کشور هستند ، از نظام حقوق می گیرند ، بعد رفتار و عملکرد و حرکاتشان به شکلی است که تاثیرش هزاران برابر به مراتب بیشتر از این مقاله است .

اعتقاد بنده این است که به جای 6 صفحه ناسزا گویی ، دو صفحه نقد جمله به جمله این مقاله قرار می گرفت ، ثوابش به مراتب از 6 صفحه استفاده از واژه های آنچنانی بهتر بود

اگر این زمانی که برای زیر سئوال بردن امثال ندیمی صرف می شود ، صرف نقد علمی متن مورد نظر شده بود ، نیازی هم نبود بنده این سطور را تایپ کنم . این روندی که در 99 درصد تاپیکهای این انجمن وجود دارد و متاسفانه چون پایه و اساس علمی هم ندارد و صرفا" براساس فرضیات صورت می گیرد ، به هیچ جایی هم نمی رسد و تاپیک با توهین به زمین و زمان تمام می شود .

بر فرض مثال ،  مقاله ایشان مصداق خیانت باشد ، چه کسی در این 6 صفحه ، توانست  یک خط نقد بدون ناسزا و توهین ارائه کند ؟؟؟

اگر عده ای از دوستان این مقاله را مصداق خیانت می دانند ، ( هرچند خیانتهای به مراتب بالاتری در داخل کشور اتفاق افتاده و می افتد که این مقاله در برابر آن هیچ بحساب می آید ) ، به جای استفاده از...... ،  سطر به سطر آن را نقد می کردند و با استدلال قوی آن را رد می نمودند .

با تشکر از حضرت عالی

این شد حرف حساب.

درباره مقاله ایشان از دو جهت می توان قضاوت کرد، یکی درستی و کارایی واقعیات و نتایج آن برای خدمت به غرب در مواجهه با ایران و خلع سلاح آن و دیگری، وزن مطالب در سنج علمی به جهت منفعت یا ضرر برای کشور. تا حال نیز ما فحش و ناسزا نمی گفتیم و در راستای مورد دوم یعنی تحلیل اثر مقاله ایشان از نظر خودمان بر مملکت صحبت می کردیم که به نتیجه خیانت بار بودن این کار رسیدیم زیرا گرای درست به دشمن داده.

از نظر واقعیات ارائه شده در مقاله در جهت خدمت به اهداف دشمن نیز تحلیل بنده این است که نظر آقای ندیمی تا حد زیادی صحیح می باشد ولی ایشان فقط بعد غیر محرمانه بازدارندگی موشکی ما را دیده اند و حرفی از بازدارندگی کروز و ... نزده اند.

بدترین قسمت تحلیل ایشان هم تشویق (بخوانید الزام) ایران به عضویت در کنوانسیون منع موشکهای بالستیک لاهه است. ظاهرا غربیها برای هر سلاحی که نتوانند از دست دولتهای مستقل بگیرند، یک کنوانسیون در لاهه می سازند!

• Upvote 10

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

با سلام

جناب محمد عزیز ، در کجای پست قبلی بنده ، گفته های جناب ندیمی را تایید کردم ؟؟؟؟

بنده به گفته شما ، گفته های اشتباه ایشان را توجیه کردم ؟؟؟؟؟

بنده صرفا" گفتم به جای تهمت زدن ، ناسزا گفتن  به کسی که قادر نیست از خودش دفاع کند ( حداقل در این مورد خاص) ، گفته های ایشان نقد صحیح شود .

سلام اخوی

من گفتم شما گفته های ندیمی رو تایید کردید؟

من گفتم اشتباهات ایشون رو توجیه کردید؟

خب من هم نقد خودم رو به صحبتهای ایشون بیان کردم:

یکی مثل فرزین ندیمی که دونسته های محرمانه اش فوق تصور من و شماست و بسیار بیشتر از اون چیزهایی هست که منتشر شده، بیاد و تحلیل و راهکار بده به دشمن، در واقع چیزی رو که اونها باید سالها زحمت می کشیدن و هزینه می کردن تا به تحلیلی نزدیک اون برسند
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.