VenomSnake

خلافت فاطمی و فداییان اسماعیلی

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

با تشکر از شما استاد عزیز

چند سال پیش یه مطلب در مورد بازی آساسینس کرید می خوندم مثل اینکه در ساخت اون بازی هم یه نیم نگاهی هرچند ناقص به مذهب اسماعیلی داشتن

استاد عزیز این که می گن برای اولین بار اسماعیلی های ساکن سرزمین فلسطین کنونی ، طرح ترور شخص اول هر حکومت برای نابودی اون حکومت رو به وجود آوردن درسته یا نه؟

آخه دیدم در منابعتون کتاب افسانه های حشاشین رو هم ذکر کردید

• Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سلام

اول همه عرض کنم که من استاد نیستم. دانشجوی تاریخم و سعی میکنم از این به بعد بجای بحثهای سیاسی، به تاریخ صرف بپردازم.

بله محصول یوبی سافت قطعا خالی از نکات تاریخی نیست. البته فقط نسخه اول بازی!  در مواردی شخصیتها(و نه اعمالی که ازشون سر میزنه) واقعی هستن ولی روند کلی داستان با تاریخ تناسبی نداره.

اگر اجازه بفرمایید در قسمتهای بعدی به انشعاب بزرگ اسماعیلیها و اقدامات فرقه نزاری میپردازم که یکی از این اقدامات، مداخله در جنگهای صلیبی هست. برای این قسمت از کتاب جنگهای صلیبی به روایت اعراب نوشته امین معلوف خیلی استفاده کردم.

فعلا همینقدر اشاره میکنم که ایده حذف فیزیکی مخالفان بلندپایه و موثر، اولین بار توسط همین اسماعیلیان نزاری عملی شد.

سلام

با تشکر از شما

بله درست می فرمایید در نسخه اول اسم شخصیت اصلی "الطیر" بود و اسم استادش "المعلم" ،شخصیت اصلی پایبند به اخلاق بود،دزدی نمی کرد ولی از شماره های بعد کلا جریان بازی عوض شد

ممنون از توضیحاتتون

بی صبرانه منتظر ادامه مطلب هستم

موفق و پیروز باشید

ویرایش شده در توسط meisam1367
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

با تشکر فراوان از جناب رایش عزیز. اگر لطف بفرمایید و در موقع خود درباره رابطه فاطمیان و اسماعیلیان با سایر شیعیان و به خصوص رابطه فداییان اسماعیلی الموت با مردمان علوی طبرستان هم توضیح دهید ممنون می شوم.

• Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سعی میکنم از این به بعد بجای بحثهای سیاسی، به تاریخ صرف بپردازم.

عالی است...انشالله

راستی رایش مارشال عزیز این مقدمه شه یا ...

چون ماجرای شروع دعوت در سلمیه و درگیری های قرامطه با خلافت عباسی داستان مفصلیه و خیلی هم جالب... این جا خیلی خلاصه اش کردی

• Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

با تشکر فراوان از جناب رایش عزیز. اگر لطف بفرمایید و در موقع خود درباره رابطه فاطمیان و اسماعیلیان با سایر شیعیان و به خصوص رابطه فداییان اسماعیلی الموت با مردمان علوی طبرستان هم توضیح دهید ممنون می شوم.

چشم

اگر اجازه بدید فردا مقداری در مورد فرهنگ و هنر خلافت فاطمی توضیح میدم

عالی است...انشالله

راستی رایش مارشال عزیز این مقدمه شه یا ...

چون ماجرای شروع دعوت در سلمیه و درگیری های قرامطه با خلافت عباسی داستان مفصلیه و خیلی هم جالب... این جا خیلی خلاصه اش کردی

خیلی ممنون لطف دارید

تقریبا میشه گفت مقدمه هست. چون قول من به سید محمد در مورد ریشه نام حشاشین بود ولی دیدم حیفه این بحثها رو مطرح نکنم و یک راست برم سر اصل مطلب. همونطوری که دیدید نتونستم وقایع رو مفصل توضیح بدم و ناگهان از عبیدالله المهدی به معز رسیدم.

اگر فرصت شد هر بخش که بیشتر مورد توجه دوستان قرار گرفت رو جداگانه در تاپیک مفصلی میارم.

• Upvote 11

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ممنون از تاپیک مفیدتون .

یه خاطره دارم که محض تلطیف فضا میگم .

زمان دانشگاه یه همکلاسی داشتیم که مذهبش اسماعیلی 8 امامی بود ، بعد از عید حدود یک ماه پیداش نبود . وقتی که برگشت و ازش پرسیدیم کچا بودی ، یسری عکس بهمون نشون داد که با خانوادش عید نوروز رو رفته بودن هند زیارت امام پنجاه و خووره ایشون .  طرف با کت و شلوار و کراوات وایساده بود . دوستم میگفت که این آقا امام آخرمونه !!!!!

ما هم مونده بودیم چی بگیم .......

• Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ممنون از تاپیک مفیدتون .

یه خاطره دارم که محض تلطیف فضا میگم .

زمان دانشگاه یه همکلاسی داشتیم که مذهبش اسماعیلی 8 امامی بود ، بعد از عید حدود یک ماه پیداش نبود . وقتی که برگشت و ازش پرسیدیم کچا بودی ، یسری عکس بهمون نشون داد که با خانوادش عید نوروز رو رفته بودن هند زیارت امام پنجاه و خووره ایشون .  طرف با کت و شلوار و کراوات وایساده بود . دوستم میگفت که این آقا امام آخرمونه !!!!!

ما هم مونده بودیم چی بگیم .......

لطف دارید

امام چهل و نهم نزاریه پرنس کریم آقاخان (آقاخان چهارم) هست:

khrym_aq_khn.jpg

انشاالله در قسمتهای بعدی بیشتر در مورد این فرقه وعقایدشون توضیح میدم

• Upvote 13

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
برادر واقعا عالی بود.با اینکه عاشق تاریخم و مطالعات زیادی هم میکنم اما همیشه از تاریخ اسماعیلیان و فاطمیون فرار میککنم.از بس که ماجرا داره و ککتب و روایاتش زیاده.واقعا دمت گرم
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ممنون محمد جان ،بی صبرانه منظر ادامه مطلبت هستم

برای این که اسپم نباشه:

normal_500px-Fatimid_flag_svg.jpg

پرچم خلفای فاطمی

3213321321.jpg

[url=http://gallery.military.ir/albums/userpics/10298/FatimidCaliphate969.jpg]thumb_FatimidCaliphate969.jpg[/url]

در اوج قدرت

• Upvote 9

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ما فعلا علل حساب مثبتمون رو تقديم كرديم بعدا ميايم تاپيك رو ميخونيم !

براي اينكه اسپم نباشه اين رو هم بگم كه يكي از معتبر ترين جايزه هاي معماري جهان جايزه اقاخان هست كه هر 3 سال يكبار توسط بنياد توسعه اقاخان داده ميشه و خيلي هم معماران ايراني برنده اين جايزه ميشن كلانگاه خوبي به كشورهاي جهان سوم داره !

http://www.akdn.org/architecture/

• Upvote 6

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ما فعلا علل حساب مثبتمون رو تقديم كرديم بعدا ميايم تاپيك رو ميخونيم !

براي اينكه اسپم نباشه اين رو هم بگم كه يكي از معتبر ترين جايزه هاي معماري جهان جايزه اقاخان هست كه هر 3 سال يكبار توسط بنياد توسعه اقاخان داده ميشه و خيلي هم معماران ايراني برنده اين جايزه ميشن كلانگاه خوبي به كشورهاي جهان سوم داره !

http://www.akdn.org/architecture/

جایزه اقا خان به این امام چهل و نهم مربوطه ؟ یا فقط یه تشابه اسمیه ؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

جایزه اقا خان به این امام چهل و نهم مربوطه ؟ یا فقط یه تشابه اسمیه ؟

والا شماره امام رو دقيق خاطرم نيست 49 بود يا يه چيز ديگه ولي مال همين هاست كلا اقا خان بزرگترين جايزه نقدي رو ميده !!! 

برا شما كه علاقه مند هستيد يكم در مورد مذهب زاهاحديد هم تحقيق كنيد بد نيست فكر كنم ريشه اش به همين اسماعيليه ها بر ميگرده در جواني كمكش هم كردن واسه پيشرفت 

• Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ضمن تشکر از شما به دلیل ایجاد این تاپیک جالب و مفید برای من سوالی پیش اومده! با توجه به روایات خلفای 12 گانه بعد از پیامبر اینها چطور امام دوازدهم به بعد رو توجیه میکنن؟

نمونه روایات در کتب شیعه و اهل سنت:

http://www.hawzah.net/fa/Question/View/64126/

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.