Moghaddam

موشک قاره پیما LGM-30G Minuteman-III

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

با توجه به قیمت 7 میلیون دلاری برای هر موشک می شه تخمین زد که هر موشک سجیل 2 چند پامون در میاد ؟ ایا در فاز ترمینال از هدایت ماهواره ای هم استفاده می کنه ؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سلام سجیل رو که نمیشه راستش! چون این موشک 13000 ک.م برد داره و کلی چیز دیگه سجیل خیلی فرق داره.

نه کلا هدایت ماهواره ای نداره! من نمی دونم چرا اینقدر همه نسبت به هدایت اینرسی بدبینن! :chicken:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سلام سجیل رو که نمیشه راستش! چون این موشک 13000 ک.م برد داره و کلی چیز دیگه سجیل خیلی فرق داره.

نه کلا هدایت ماهواره ای نداره! من نمی دونم چرا اینقدر همه نسبت به هدایت اینرسی بدبینن! :chicken:

هدایت اینرسی کدومه ؟

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

این از سری موشکایی که ایران اگه بخواد میتونه بسازه...یا شایدم..

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

هدایت اینرسی کدومه ؟

جان؟ icon_eek هدایت این موشک اینرسیه دیگه!

این از سری موشکایی که ایران اگه بخواد میتونه بسازه...یا شایدم..

البته ساختش به این راحتی نیست. سه تا کلاهک با هم و همچنین ضریب خطایی حدود 0.016 به این راحتی بدست نمیاد! مثلا اگه سجیل این دقت رو داشت خطاش الان 32 متر بود.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

جان؟ icon_eek هدایت این موشک اینرسیه دیگه!

یعنی چی ؟

دارم میگم هدایت اینرسی رو توضیح بدین ، اینقدر نامعلوم گفتم ؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

یک سوال داشتم از دوستان گرامی.

برای این نوع هدایت فکر کنم از قبل مختصات هدف باید تعیین شده باشد مثلا یک منطقه یا یک کشور به صورت کامل نقششه برداری شده باشد. ایا ما جایی را نقشه برداری کردیم؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

یک سوال داشتم از دوستان گرامی.

برای این نوع هدایت فکر کنم از قبل مختصات هدف باید تعیین شده باشد مثلا یک منطقه یا یک کشور به صورت کامل نقششه برداری شده باشد. ایا ما جایی را نقشه برداری کردیم؟

قبلا نقشه برداری شده. مثل گوگل ارث

هرچند با تکنولوژی حال حاضر تهیه نقشه مجزا کار سختی نیست. کاش اینکارو میکردن اونوقت دقت موشک ها خیلی بالا میرفت

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

قبلا نقشه برداری شده. مثل گوگل ارث

هرچند با تکنولوژی حال حاضر تهیه نقشه مجزا کار سختی نیست. کاش اینکارو میکردن اونوقت دقت موشک ها خیلی بالا میرفت

خیر منظور من نقشه برداری برای هدایت هست. مثل کالیبره کردن عکسهای ماهواره ای با مختصات جغرافیایی.

البته قبلا متنی را خوانده بودم که یکی از کشورهای اروپایی در دهه های 60 یا 70 میلادی چگونه کالیننگراد را نقشه برداری کردند.برای همین این سوال را پرسیدم که چگونه در هدایتهای اینرسایی نقشه برداری میکنند تا کامپیوتر موشک بالستیک یا هر موشکی بتواند بر اساس این نقشه ها به طرف هدف هدایت شود. البته همانطور که میدانید کشوری که موشک میسازد حتما پشتیوانه ای قوی خیلی قوی در علوم رایانه ای دارد.

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

خیر منظور من نقشه برداری برای هدایت هست. مثل کالیبره کردن عکسهای ماهواره ای با مختصات جغرافیایی.

البته قبلا متنی را خوانده بودم که یکی از کشورهای اروپایی در دهه های 60 یا 70 میلادی چگونه کالیننگراد را نقشه برداری کردند.برای همین این سوال را پرسیدم که چگونه در هدایتهای اینرسایی نقشه برداری میکنند تا کامپیوتر موشک بالستیک یا هر موشکی بتواند بر اساس این نقشه ها به طرف هدف هدایت شود. البته همانطور که میدانید کشوری که موشک میسازد حتما پشتیوانه ای قوی خیلی قوی در علوم رایانه ای دارد.

آها اون نقشه از همون موشک اسکاد که مهندسی معکوس شده بدست اومده احتمالا. ضمنا کمک دوستان عزیز روسمون رو هم که نمیشه فراموش کرد.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

آها اون نقشه از همون موشک اسکاد که مهندسی معکوس شده بدست اومده احتمالا. ضمنا کمک دوستان عزیز روسمون رو هم که نمیشه فراموش کرد.

یعنی ما الان با کمک برادران روس موفق شدیم تمام نقشه های هدفهای احتمالی موشکهایمان را به دست بیاوریم؟ روسیه در قبال چه چیزی حاظر شده است این کار را کند؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

یعنی ما الان با کمک برادران روس موفق شدیم تمام نقشه های هدفهای احتمالی موشکهایمان را به دست بیاوریم؟ روسیه در قبال چه چیزی حاظر شده است این کار را کند؟

من چیزی رو تایید نکردم. فقط احتمالات رو گفتم. من نمی دونم بعید هم میدونم کسی بدونه. اما خب بازم بپرس شاید بدونه کسی.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

در تکمیل مقاله زیبای جناب مقدم

در سالهای دهه 50 که رقابت بر سر موشکهای بالستیک بین دو قدرت اغاز شده بود ، رسیدن به ساخت موشکی با سوخت جامد بیشتر به رویا شباهت داشت . پروژه مینوتمن در سال 1957 کلید خورد و مراحل تحقیقاتی ان تا فوریه 1958 ادامه داشت . تا اینکه در همین زمان رسما پروژه ساخت این موشک اعلام شد . شرکت بویینگ به عنوان پیمانکار اصلی پروژه معرفی شد تا این پروژه را ادامه دهد .
موشک مینوتمن موشکی 3 مرحله ای است که از موتور Thiokol M55 به عنوان مرحله اول و از موتورهای Aerojet General M56 و Hercules M57 با سوخت جامد در مراحل بعد استفاده میکند .
مکان اصلی پرتاب موشک سیلو می باشد اما قرار بود که از روی قطار ویژه حمل نیز پرتاب شود که به دلیل کمبود اعتبارات حذف شد .
تست موشک از سال 1960 اغاز شد و در نوامبر 1961 اولین پرتاب موفقیت امیز بدون مشکلی انجام گرفت . نام این موشک را Minuteman HSM-80A گذاشتند . تا نوامبر 1962 یعنی در عرض 1 سال تعداد 150 فروند مینوتمن 1 ساخته شد .
پس از ساخت مینوتمن 1 در سال 1963 تصمیم به بهینه کردن ان گرفته شد و با تغییراتی در طراحی نام ان را LGM-30F Minuteman II گذاشتند . در این موشک موتور مرحله دوم را به Aerojet General SR19-AJ-1 ار تقا دادند و نتیجه ان افزایش برد ان در حدود 1600 کیلومتر بود . اولین نمونه این موشک نیز با موفقیت در سپتامبر 1964 ازمایش شد و اولین سری عملیاتی ان در 1965 وارد خدمت شدند .
اما در سالهای جنگ سرد و رقابت شدید تسلیحاتی که رقابت موشکی سرامد ان بود ، ایالات متحده باز هم تصمیم به ارتقای موشک گرفت و نتیجه ان ساخت LGM-30G Minuteman III بود .
در نهایت تا سال 1978 مجموعا 2400 فروند موشک مینوتمن ساخته شد و به گفته مقامات امریکا این موشک حداقل تا سال 2020 بازنشسته نخواهد شد . همچنین تا سال 2007 بسیاری از سیستمهای ان به روز شده اند .
SM-80/LGM-30 Minuteman
LGM-30A LGM-30B LGM-30F LGM-30G
مشخصات :
طول :
LGM-30A : 16.4 متر
LGM-30B : 17 متر
LGM-30F : 17.6 متر
LGM-30G : 18.2 متر
قطر : 1.7 متر
وزن :
LGM-30A : 29400 کیلو گرم
LGM-30B : 33100 کیلو گرم
LGM-30F : 35500 کیلوگرم
LGM-30G : 37200 کیلوگرم
حداکثر سرعت : 24100 کیلومتر بر ساعت
سقف ارتفاع : 1100 کیلومتر
برد :
LGM-30A : 10100 کیلومتر
LGM-30B : 9600 کیلومتر
LGM-30F : 11300 کیلومتر
LGM-30G : 13000 کیلومتر
مراحل :
مرحله اول با موتور سوخت جامد Thiokol M55 به قدرت کشش 933 کیلو نیوتن
مرحله دوم در مدل LGM-30A/B: Aerojet General M56 به قدرت 267 کیلو نیوتن
مرحله دوم در مدل LGM-30F/G: Aerojet General SR19-AJ-1 به قدرت 268 کیلو نیوتن
مرحله سوم در مدل LGM-30A/B/F: Hercules M57 به قدرت 156 کیلو نیوتن
مرحله سوم در مدل LGM-30G: Aerojet/Thiokol SR73-AJ/TC-1 به قدرت 153 کیلو نیوتن
( تمام مراحل سوخت جامدند )
قسمت تقویت کننده : فقط در مدل LGM-30G با موتور سوخت مایع مدل Rocketdyne RS-14 به قدرت 1.40 کیلو نیوتن
کلاهکهای قابل حمل
W-59 thermonuclear (1.2 MT) یا
Mk.5 RV W-56 thermonuclear (2 MT) یا
سه کلاهک Mk.11 RV هر یک 170 کیلو تن یا
سه کلاهک Mk.12 MIRV یا W-78 thermonuclear به قدر ت هر یک 340 کیلو تن یا Mk.12A MIRV

normal_lgm30a_001.jpg

normal_lgm30_017.jpg

normal_lgm30_001.jpg

• Upvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.