deserthawk

شورش سال 1992 در لس آنجلس

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

یادش بخیر من و داداشم هم خیلی این شورش در شهر رو دوست داشتیم.
بازی خیلی خفنی بود.

• Upvote 4
  • Downvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

من نمیدونم این سیاه پوست ها از جون آمریکا چی میخوان؟ خدا رو شکر که توی ایران نیستند و بنحوی مثل آمریکا و یا دیگر کشورهای دنیا وارد ایران هم نشدند خدا رو شکر

• Upvote 1
  • Downvote 9

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

من نمیدونم این سیاه پوست ها از جون آمریکا چی میخوان؟ خدا رو شکر که توی ایران نیستند و بنحوی مثل آمریکا و یا دیگر کشورهای دنیا وارد ایران هم نشدند خدا رو شکر

با سلام 

دوست عزیز از شما بعیده این نظرات نزاد پرستان رو میدین

دست برقضا ما درکشورمون افراد سیه چرده و  سبزه سیر زیاد داریم شکر خدا سر سوزن ایراد و مشکلی هم نداشتیم

بهتر نبود از خودتون میپرسیدین :

آمریکا چه بلایی سر اینها آورده؟

بردگیشون کم بود؟

حقشون رو خوردن کم بود؟

خداییش اگه یکی برای خودت همون محدودیتهای و اجحافهایی که سفیدهای امریکا درحق سیاهان اعمال کرده اعمال میکرد راضی میبودی و کاری نمیکردی؟

این اجخافها فقط در حق سیاهان نبوده

دورگه های آمریکای جنوبی

زرد پوستهای شرق آسیا

سرخپوستها رو که دیگه هیچی نگم بهتره

مسلمونها 

اعراب

ترکها

روسها و...

کلا نزاد پرستی و تبعیض نژادیشون  بیداد میکنه

مثه ... ازشون بردگی و بیگاری کشیدن و کشورشونو رو گرده اونها و خون سرخ پوستها ساختن و سه قورت و نیمشون هم باسقه

دوست عزیز 

از شما بعید بود نظرهایی اینچنین نزادپرستانه بدین 

کلا از انسانیت بدوره و  دور از شان شماست که چنین نظرات نژادپرستانه ای بدین

کمی منصف باشیم و مطالعاتمون گسترش بدیم

در ضمن هیچ آدمی بخاطر رنگ پوستش از آدم دیگه ای برتر یا پست تر نیست

ارزش آدمها به خیلی چیزهای دیگه است که ابدا ربطی به رنگ پوست و نزاد نداره

آدمی ارزشش به آدمیت و اندیشه و قلبشه

به داشته هایی که به بشریت هدیه هدیه کنه نه به اسارت بردن دیگرون

نه به بردگی کشیدن دیگرون

نه به استعمار و استثمار دیگرون

نه به حیوون تبدیل کردن دیگرون

نه به ..

فقط میتونم بگم بعنوان یه هم میهن فرهیخته و بروز و مودب( با این نیمچه شناختی که ازتون دارم ) ازتون به هیچ وجه انتظار نداشته و ندارم چنین نظراتی بدین و اینگونه نزادپرستانه و ... حرف بزنید

• Upvote 8

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

شما احتمالا جنوب نرفتید.

این مردم گر با پای خودشان امده اند؟ یک سوال دارم از شما. من ایرانی از سوئد چی میخوام؟ یا این تقریبا هفت میلیون ایرانی خارج از کشور چه غلطی میکنند؟ فکر کنم شما در شهری غیر از شهر پدر و مادری تان زندگی میکنید. شما در این شهر غریبه چه چیزی میخواهید؟ چرا برنمیگردید به شهر یا روستای خودتان؟

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

با سلام 

دوست عزیز از شما بعیده این نظرات نزاد پرستان رو میدین

دست برقضا ما درکشورمون افراد سیه چرده و  سبزه سیر زیاد داریم شکر خدا سر سوزن ایراد و مشکلی هم نداشتیم

بهتر نبود از خودتون میپرسیدین :

آمریکا چه بلایی سر اینها آورده؟

بردگیشون کم بود؟

حقشون رو خوردن کم بود؟

خداییش اگه یکی برای خودت همون محدودیتهای و اجحافهایی که سفیدهای امریکا درحق سیاهان اعمال کرده اعمال میکرد راضی میبودی و کاری نمیکردی؟

این اجخافها فقط در حق سیاهان نبوده

دورگه های آمریکای جنوبی

زرد پوستهای شرق آسیا

سرخپوستها رو که دیگه هیچی نگم بهتره

مسلمونها 

اعراب

ترکها

روسها و...

کلا نزاد پرستی و تبعیض نژادیشون  بیداد میکنه

مثه ... ازشون بردگی و بیگاری کشیدن و کشورشونو رو گرده اونها و خون سرخ پوستها ساختن و سه قورت و نیمشون هم باسقه

دوست عزیز 

از شما بعید بود نظرهایی اینچنین نزادپرستانه بدین 

کلا از انسانیت بدوره و  دور از شان شماست که چنین نظرات نژادپرستانه ای بدین

کمی منصف باشیم و مطالعاتمون گسترش بدیم

در ضمن هیچ آدمی بخاطر رنگ پوستش از آدم دیگه ای برتر یا پست تر نیست

ارزش آدمها به خیلی چیزهای دیگه است که ابدا ربطی به رنگ پوست و نزاد نداره

آدمی ارزشش به آدمیت و اندیشه و قلبشه

به داشته هایی که به بشریت هدیه هدیه کنه نه به اسارت بردن دیگرون

نه به بردگی کشیدن دیگرون

نه به استعمار و استثمار دیگرون

نه به حیوون تبدیل کردن دیگرون

نه به ..

فقط میتونم بگم بعنوان یه هم میهن فرهیخته و بروز و مودب( با این نیمچه شناختی که ازتون دارم ) ازتون به هیچ وجه انتظار نداشته و ندارم چنین نظراتی بدین و اینگونه نزادپرستانه و ... حرف بزنید

البته این رو بگم بنده حتی از طرفداران نازی ها هم بدم می یاد کلا از نژادپرست ها متنفرم چون معتقدم کسی که نژاد پرستی هیتلر و یا نازیسم رو قبول داشته باشه باید به همون شکل نژادپرستی پانترکها، کردها پان بلوچ ها و . . .  رو هم در داخل کشور قبول داشته باشه و قبول کنه و این رو هم میدونم که قرب و برتری انسانها در نزد خدا به قلب اونها هست و نه به ظاهر و یا چیزهای دیگرشون و برای خدا هم همون قلب و اعمال انسان مهمه نه چیز دیگر، برتری یک انسان به انسان دیگر هم در تقوا و ایمان بخداست نه رنگ پوست و یا چیز دیگر اما نمیدونم چرا احساس میکنم سیاه پوست های آفریقایی خودشون رو هیچ وقت با جامعه کشور میزبان هم رنگ نمیکنند و همش از دولت و ملت اون کشور طلبکارند انگار تافته جدا بافته اند و این مختص آمریکا هم نیست و کشورهایی مثل فرانسه و بریتانیا هم با چنین مشکلاتی مواجه هستند حرف من اینه که چرا چنین رفتارهایی میکنند و چرا انقدر خودشون رو از مردم دیگر، تافته جدا بافته میدونند؟ هر چند بررسی ظاهری موضوع به این شکل خیلی درست نیست و موضوع خیلی پیچیده تر از این حرف هاست و باید مسائل ریشه یابی بشه

اما در کل از این رفتار و عقایدشون به هیچ عنوان و تحت هر عنوانی که باشه خوشم نمی یاد و اون رو مردود میدونم

شما احتمالا جنوب نرفتید.

این مردم گر با پای خودشان امده اند؟ یک سوال دارم از شما. من ایرانی از سوئد چی میخوام؟ یا این تقریبا هفت میلیون ایرانی خارج از کشور چه غلطی میکنند؟ فکر کنم شما در شهری غیر از شهر پدر و مادری تان زندگی میکنید. شما در این شهر غریبه چه چیزی میخواهید؟ چرا برنمیگردید به شهر یا روستای خودتان؟

اینها رو باید از افرادی بپرسید که از ایران مهاجرت کردند وگرنه بنده در ایران و کشور خودم زندگی میکنم و به رغم تمام مشکلات باز حاضر نیستم کشورم رو ترک کنم و دارم مبارزه میکنم ضمنا بنده در شهر محل زندگی و تولد خودم زندگی میکنم نمیدونم از کجا به این فکر افتادید؟ مشکلی با هموطنان عزیز جنوبیم هم ندارم، چه جنوبی و چه حتی اونهایی که در همون منطقه در خارج از مرزهای کشورم زندگی میکنند.

• Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
نکته جالب اینه که برای سرکوب این شورش از نیروهای گارد ملی، که بلاتشبیه معادل آمریکایی بسیج ماست، استفاده شد. نیرویی که زیر مجموعه نیروهای مسلح آمریکاست.

اکثر کشته ها به ضرب گلوله مستقیم گارد ملی کشته شدند.

چند سال پیش در جواب یک آمریکایی که به خاطر شرح وظایف بسیج در تامین امنیت، نظام ایران رو به چنین و چنان بودن متهم میکرد، عرض شد که پس شورش های لس آنجلس چی؟ آیا نیروهای نظامی سرکوب نکردن؟

ایشون در جواب خیلی خوشحال فرمودن که بله نیروهای گارد ملی جزیی از نیروهای نظامی ماست ولی چون دستور دخالت گارد توسط فرماندار، و نه رییس جمهور، صادر شده، این مصداق سرکوب ملت توسط نیروهای نظامی نیست.

و احباب و سامعین پس از شنیدن این استدلال خوشحال، همی خشتک دریدند و سر به بیغوله ها نهادند ...
  • Upvote 4
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

اما نمیدونم چرا احساس میکنم سیاه پوست های آفریقایی خودشون رو هیچ وقت با جامعه کشور میزبان هم رنگ نمیکنند و همش از دولت و ملت اون کشور طلبکارند انگار تافته جدا بافته اند و این مختص آمریکا هم نیست و کشورهایی مثل فرانسه و بریتانیا هم با چنین مشکلاتی مواجه هستند حرف من اینه که چرا چنین رفتارهایی میکنند و چرا انقدر خودشون رو از مردم دیگر، تافته جدا بافته میدونند؟ هر چند بررسی ظاهری موضوع به این شکل خیلی درست نیست و موضوع خیلی پیچیده تر از این حرف هاست و باید مسائل ریشه یابی بشه

این جامعه ی اونجاست که با تبعیض با سیاه پوستان برخورد میکنه ،فراموش نکنید تا همین دویست سال پیش سیاه پوستان رو در همین مهد تمدن و دموکراسی (هم آمریکا و هم اروپا) به بردگی میگرفتند و مثل کالا خرید و فروش میکردند !

معلومه که باید طلب کار باشند بخاطر اون همه بهره کشی و بیگاری هایی که ازشون کشیدند

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

این جامعه ی اونجاست که با تبعیض با سیاه پوستان برخورد میکنه ،فراموش نکنید تا همین دویست سال پیش سیاه پوستان رو در همین مهد تمدن و دموکراسی (هم آمریکا و هم اروپا) به بردگی میگرفتند و مثل کالا خرید و فروش میکردند !

معلومه که باید طلب کار باشند بخاطر اون همه بهره کشی و بیگاری هایی که ازشون کشیدند

درست اما انوقت ما هم باید با توجه به تاریخ پر فراز و نشیب کشور خودمون از زمینو زمان طلبکار باشیم بخصوص کشورهای همسایه و مردم اون کشورها و در کل همه از هم طلبکار باشند و هر روز یک نسل کشی، کشتو کشتار انجام بشه و جنگ و آشوب همه دنیا رو ورداره

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

درست اما انوقت ما هم باید با توجه به تاریخ پر فراز و نشیب کشور خودمون از زمینو زمان طلبکار باشیم بخصوص کشورهای همسایه و مردم اون کشورها و در کل همه از هم طلبکار باشند و هر روز یک نسل کشی، کشتو کشتار انجام بشه و جنگ و آشوب همه دنیا رو ورداره

اینی که شما میفرمایید خصومت بین دو کشور هست فرق داره قضیه اش ، من دارم در مورد دو نژاد که در یک کشور دارند زندگی میکنند صحبت میکنم

فرض کنید تا 100 سال پیش در ایران نژاد خاصی رو برده حساب میکردند ، هیچ حقوقی براش قائل نبودند، مثل حیوان ازش کار میکشیدنند و مثل کالا تبادش میکردند. اونوقت دید امروز اون نژاد که کنار بنده و شما در این کشور زندگی میکنه به ما چی خواهد بود ؟ 

اگر این مبارزه سیاهپوستان نبود مطمئن باشید تا همین الان هم داشتند با سیاهپوستان مثل برده رفتار میکردند

• Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

اینی که شما میفرمایید خصومت بین دو کشور هست فرق داره قضیه اش ، من دارم در مورد دو نژاد که در یک کشور دارند زندگی میکنند صحبت میکنم

فرض کنید تا 100 سال پیش در ایران نژاد خاصی رو برده حساب میکردند ، هیچ حقوقی براش قائل نبودند، مثل حیوان ازش کار میکشیدنند و مثل کالا تبادش میکردند. اونوقت دید امروز اون نژاد که کنار بنده و شما در این کشور زندگی میکنه به ما چی خواهد بود ؟ 

اگر این مبارزه سیاهپوستان نبود مطمئن باشید تا همین الان هم داشتند با سیاهپوستان مثل برده رفتار میکردند

والا چی بگم اگه اینجوریه به کارهاشون ادامه بدند دیگه!!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.