EMPEROR

تحلیل و پیگیری تحولات شمال افریقا ( لیبی ، تونس ، الجزایر ، مراکش و مصر )

Recommended Posts

بقول حاج سعید قاسمی : رشحاتی از کتاب آقا روح الله رو خوندیم

حالا تازه اول عشقه

شب درازه کجاشو دیدن icon_eek

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote]مصطفی جان.

منظورت از این حکایت چی بود؟ ناظر به اظهارات هیلاری کلینتون بود؟ یا در تایید نظرت مبنی بر تمرین تونس و اجرای اصلی در کشوری دیگر؟

ما الان باید چه درسی بگیریم از این حکایت؟ اسب سواری نکنیم، یا اسب نخریم؟ یا اصلا جنگ نکنیم؟ icon_eek

البته من فکر میکنم نکته اش اینه که اصلا نباید راهب راه بدیم تو شهر. والا. از اولش خیالشون راحت بود اگر راهش نمیدادند. icon_cheesygrin[/quote]
رضا جان.
همون‌طور كه در تاپيك تونس هم عرض شد، حالا حالاها اين بازي‌هاي قشنگ ادامه داره.
عرض كردم. تونس، تنها يه محل تمرين بود براي كشورهاي ديگه.
ماجراي مصر هم نكات بسيار جالبي داره كه خيلي زود، اون رو خواهيد ديد.

طرح بزرگتري در راهه و اين كشورها، بيشتر مهره‌هاي پياده هستن. اسب و فيل و وزير فعلاً موندن.

راستي.
پيشنهادت بد نيستا!
فكر كنم مشكل از هموني هست كه فرمودي!!! icon_cheesygrin icon_rolleyes[/quote]

داداش هی کشورهای گنده تر و داره میخوره و شما همش میگی که تازه اینها دست گرمیه. داداش نکنه میخوان خود امریکا رو بزنن زمین :oops: icon_rolleyes [size=7](شوخی)[/size]

اون پیشنهاد معلومه که خوبه، اما اگه عملی میشد چی میشد؟ ؟ کجایی؟ دارم دنیای واقع رو عرض میکنم باو. آره . اگه میشد خودش رو بپیچونیم چی میشد.

ای بابا بیخیال. انقدر با استعاره گفتیم، خودم هم قاطی کردم، کی اسب بود و اسب کی راهب بود و پسره رو کی .... ؟ icon_cheesygrin

[size=9]برم که دیگه ژلوفن دوم هم اثر نکرده دارم هذیون میگم ...![/size]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
این کشورای عربی هم واسه خودشون یه پا شوروی بودن و خبر نداشتیم!

ای خدا یعنی میشه عربستان هم یه انقلاب تپل مپل بشه!؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
من كه اصلا به قضيه اميدي ندارم .
يعني خيلي بعيد ميدونم كه اين قضايا باعث شه حكومت دست مردم بيوفته !
يا به بيان ساده تر ،‌ شروعش و رهبرانش از مردم نيستن كه نتيجش به نفع مردم باشه !
توالي اتفاقات تو اين قاره داره بيشتر شبيه فيلم هاي هاليودي ميشه ،‌تا واقعيت !

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بابا این تلقین های فراماسونر ها رو ول کنید تو رو خدا. 2012 دیگه چیه.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]بابا این تلقین های فراماسونر ها رو ول کنید تو رو خدا. 2012 دیگه چیه.[/quote]

حتما منظور اقا مهدی به وجود اوردن عمدی نا ارامیها به دست غربیها باشه تا بقول خودشون ۲۰۱۲ راه بندازن icon_eek

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بچه ها اينا همش نشانه هاي آخر الزمانه مخصوصا اگه تو يمن يه اتفاقايي بيافته icon_eek

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[b]فعالان سياسي مصر فراخوان دادند؛
مشاركت ميليوني مردم مصر؛ فردا در تظاهرات "جمعه خشم "[/b]

به گزارش فارس به نقل از پايگاه اطلاع رساني "الوفد "، فعالان سياسي مصر با انتشار بيانيه‌هايي در صفحه‌اي كه جديدا در فيس‌بوك به نام "همه خالد سعيد هستيم " افتتاح شده است، از ملت مصر درخواست كردند، روز جمعه (فردا) و پس از اداي فريضه نماز جمعه در اعتراض به شرايط بد معيشتي و ادامه "انقلاب خشم " كه از روز سه شنبه هفته جاري در سراسر نقاط مصر آغاز شد، در تظاهرات اعتراض‌آميز ميليوني و سراسري شركت كنند.

"خالد سعيد " فرد 28 ساله مصري بود كه پليس اين كشور تا سرحد مرگ كه منجر به فوت وي شد، او را كتك زد و به ياد او هم‌ اكنون صفحه‌اي در فيس‌بوك افتتاح شده است.

الوفد در ادامه افزود: از زمان انتشار بيانيه فوق الذكر تا زمان درج خبر بيش از 400 هزار كاربر از اين سايت بازديد كردند و بيش از 20 هزار نفر ظرف دو ساعت اوليه انتشار بيانيه به آن پاسخ مثبت داده‌اند.

در اين بيانيه آمده است: روز جمعه و براي تحقق حقوق و خواسته‌هايمان از تمام مساجد و كليساها به سوي ميادين اصلي راهپيمايي خواهيم كرد و مصر با تمام مسلمانان و مسيحيانش براي مبارزه با فساد و بيكاري و ظلم و نبود آزادي در اين راهپيمايي شركت خواهد كرد.

در اين راستا جماعت اخوان المسلمون نيز با انتشار بيانيه‌اي اعلام كرد، در تظاهرات روز جمعه حضور پر شور و گسترده‌اي خواهد داشت.

"محمد مرسي " عضو دفتر ارشاد جماعت تاكيد كرد: از آن جا كه جماعت اخوان المسلمون خود را جزيي جدايي‌ناپذير از ملت مصر مي‌داند، بنابراين در تظاهرات "جمعه خشم " مشاركت خواهد كرد و با اين كه اخوان دعوت كننده به اين تظاهرات نبوده، اما در آن شركت مي‌كند و به آن پاسخ مثبت مي‌دهد.

مردم مصر در دو روز گذشته بزرگ‌ترين تظاهرات‌هاي ضد دولتي را در سي سال گذشته انجام دادند كه در آن چهار مصري كشته و بيش از 200 نفر مجروح و نزديك به 100 نفر بازداشت شده‌اند.

دولت مصر نيروهاي امنيتي را در تعدادي بسيار گسترده به مقابله با مردم فرستاده است و تلاش مي‌كند با متفرق كردن مردم، تظاهرات را سركوب كند.

http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=8911070133

فردا چه جمعه ای خواهد بود برای حسنی نامبارک بی شرف بی غیرت

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
چه عجب این کشورای عربی ام دارن تکونی می خورن انشاالله با کمک خدا و ایستادگی مردم حکومت دیکتاتوری نامبارک سرنگون می شه ولی می ترسم از این آب گل آلود کسای دیگه بخوان ماهی بگیرن

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]چه عجب این کشورای عربی ام دارن تکونی می خورن انشاالله با کمک خدا و ایستادگی مردم حکومت دیکتاتوری نامبارک سرنگون می شه ولی می ترسم از این آب گل آلود کسای دیگه بخوان ماهی بگیرن[/quote]

انشا ا... که همین طوره
مصر در جهان عرب وزنه بسیار بزرگیه و نقش بسیار زیادی در حمایت از اسرائیل و یارگیری برای اون در جهان عرب داشته . اگه به کمک خدا مردم بر حکومت چیره بشن ضربه خیلی سنگینی به کفر وارد میشه.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
باید عملکرد رسانه ها در جهت حمایت از رژیم حاکم باشه و خشونت ها رو به تصویر نکشه ویا روش زیاد مانور نده

آیا رسانه هایی همانند بی بی سی بر ضد این تظاهرات عمل می کنند یا به نفع این تظاهرات ؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اگه مصرم مثل تونس بشه کانال سوئز کاملا میافته دست رسما مسلمونا نا اسما مسلمون
انوقت غزه تقویت میشه
لبنان هم که گروه 8 مارس فعلا نخست وزیر داده ، یعنی اینطرفم که حزب الله هست
فقط به یه سری آدم چیز دار احتیاج با یه برنامه ریزی درست از این موقعیت ها استفاده ی بهینه بکنند
icon_eek

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مشکل این همه تظاهرات و انقلابها این هست که اینها رهبری ندارن و اگر هم منجر به انقلاب بشن در نهایت باز یکی رو بیرون می کنن یکی از این فعلیه بدتر میاد سر کار شما نگاه کنید به برخورد غرب و بویژه امریکا داره نقش سوپاپ اطمینان رو بازی می کنه و هدف فعلا اروم کردن اوضاع هست چون می دونن اگر مثلا مبارک هم رفت هیچ مشکلی نیست فردا باز از یه راهی تمام سیستم رو بوسیله کسانی دیگه و به شکلی دیگه در دست می گیرن.

یک انقلاب باید هدف ،شعار و در نهایت رهبری داشته باشه و پشتش هم به یک ایدئولوژی قوی بند باشه تا نتیجه بده مثلا در فرانسه هم انقلاب کردن ارواح باباشون ولی می بینیم دقیقا بعد از انقلاب یه سیستم دیکتاتوری دیگه می اد سر کار و در کل در بیشتر دنیا اینطور بوده دلیل هم نا اشنایی مردم با خواسته های خودشون و یا انحراف فکری در ایدئولوژی های یک انقلاب هست.

البته من می بینم در برخی از این کشورها در تظاهرات ها شعارهای اسلامی داده میشه هر چند عقیده دارم اینم ممکنه سیاه بازی برخی باشه ولی مقداری امیدوار کننده هست و یا یک فیلم از نماز جمعه تونس دیدم که شیعه و سنی با هم کنار هم نماز می خوندن.

فکر می کنم اگر نیاز باشه ما هم راهنمایی و هدایت رو در پیش بگیریم بد نیست.

موضوع دیگه اینه که کمی خیال من از بابت توطئه کمی البته خیلی کم راحت میشه برخورد و نظر سید حسن با موضوع هست موضع ایشون و اظهار نظرشون نشان از مردمی بودن این تحرکات و انقلابات داره ولی امیدوارم پشتوانه هم داشته باشن که منجر به انحراف و نابودی اونها نشه.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.