EMPEROR

تحلیل و پیگیری تحولات شمال افریقا ( لیبی ، تونس ، الجزایر ، مراکش و مصر )

Recommended Posts

قال الشيخ أحمد كريمة، أستاذ الفقه المقارن بجامعة الأزهر، إن الرئيس عبدالفتاح السيسي يشبه سيدنا خالد بن الوليد في فروسيته، مضيفًا "هذا ليس مجاملة فيه، حيث إن خالد بن الوليد خاض العديد من المعارك، لكنه لم ينكسر أبدًا".
وأضاف كريمة، خلال حواره في برنامج "رمضان في بيت النبوة"، المذاع عبر قناة "صدى البلد"، أن الرئيس السيسي لن ينكسر في معاركة ضد الإرهاب، مشيرًا إلى أن خطاباته وصموده تؤكد أنه بإذن الله تعالى سينتصر في حربة على الإرهاب.
http://www.elwatannews.com/news/details/762741
..................
متن ساده ای دازه و نیاز به ترجمه نیست

برا شما ساده هست برادر جان یه خلاصه بده حدلقل

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

قال الشيخ أحمد كريمة، أستاذ الفقه المقارن بجامعة الأزهر، إن الرئيس عبدالفتاح السيسي يشبه سيدنا خالد بن الوليد في فروسيته، مضيفًا "هذا ليس مجاملة فيه، حيث إن خالد بن الوليد خاض العديد من المعارك، لكنه لم ينكسر أبدًا".

وأضاف كريمة، خلال حواره في برنامج "رمضان في بيت النبوة"، المذاع عبر قناة "صدى البلد"، أن الرئيس السيسي لن ينكسر في معاركة ضد الإرهاب، مشيرًا إلى أن خطاباته وصموده تؤكد أنه بإذن الله تعالى سينتصر في حربة على الإرهاب.

http://www.elwatannews.com/news/details/762741

..................

متن ساده ای دازه و نیاز به ترجمه نیست

تاثیری نداره..

مگه غیر اینه که الازهر شیعیان رو به رسمیت شناخته!؟ مگه غیر اینه که الازهر پیوستن به داعش رو حرام کرده!؟

الازهر تاثیری بر سلفی ها نداره.. اخوان به طور عام هم در نزد سلفی ها و هم در نزد سکولار ها منفوره و با این اوضاع اخوان المسلمین مصر هم به سرنوشت برادر سوریش دچار میشه!

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

اجازه بدید با نهایت احترام باهاتون مخالفت کنم.
آمریکا همواره در طول تاریخ معاصرش درگیر جنگهای متعدد و خونین بوده، بعبارت دیگه خودش جنگ افروزی کرده و میان معرکه بوده، هم تجهیزاتش مناسب شرایط مختلف جنگی طراحی شده و هم سازمان رزمش کاملا آبدیده شرایط مختلف هست.
شما سطح رفاه نسبی و شرایط اقلیمی آمریکا رو در نظر بگیرید ببینید این افرادی که اصطلاحا enlist میشن از چه چیزهایی چشم میپوشن، خلاصه اینکه از من و امثال من شرایط زندگی و شانس پیشرفت بیشتری دارن، خیلی هم خوش قیافه تر و خوش بنیه تر، ولی همه اینها رو رها میکنه و از سرزمین پر نعمت مثلا یوتاه و کالیفرنیا و ... خودش رو میرسونه به صحرای الانبار تا اونجا دچار بمب کنار جاده ای بشه و کشته بشه. ( .

با احترام فراوان متقابل...اشتباه میکنید
  • Upvote 2
  • Downvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

تاثیری نداره..

مگه غیر اینه که الازهر شیعیان رو به رسمیت شناخته!؟ مگه غیر اینه که الازهر پیوستن به داعش رو حرام کرده!؟

الازهر تاثیری بر سلفی ها نداره.. اخوان به طور عام هم در نزد سلفی ها و هم در نزد سکولار ها منفوره و با این اوضاع اخوان المسلمین مصر هم به سرنوشت برادر سوریش دچار میشه!

بله  ولی صحبت از داخل مصر هست و تاثیری که الازهر به طور سنتی در اون منطقه داره

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ظاهرا گروه بوکو حرام به خانه ها و مساجد  یک روستا به اسم کوکاواحمله کردند  و حدود 100 نفر رو هم شهید کردند

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

یه دوستی داشتم میگفت قرار بوده صحرای سینا محل تشکیل اولیه داعش باشه ولی بعد اتفاقاتی به سوریه منتقل شد این حرفش مال2سال پیش بود انگار حالا دارن همون روند انجام میدن با چند سال تاخیرمیگفت قرار بوده بعد این کار شلوغ شدن اوضاع اسرائیل بیاد به بهونه تامین امنیتش کل صحرا سینا بگیره البته وقتی که مصر مثل سوریه شد

تا جایی که بنده اطلاع دارم اولین با خود هیلاری کلینتون اعتراف کرده بود که قرار بوده داعش در صحرای سینا توسط آمریکا و همکاری دوستانشون تشکیل بشه دوستتون هم احتمالا از صحبتهای ایشون نقل کردن

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

داعش ادعا کرده که یک آپاچی ارتش مصر رو در سینا سرنگون کرده، تصاویری هم منتشر کرده که البته هیچ چیز رو ثابت نمیکنه، از اونجایی که نوع منپد میتونه جالب باشه عکسها رو قرار میدم.

CJA80KRWIAAqpIn.jpg

[url=http://gallery.military.ir/albums/userpics/10116/CJA80JjWcAAOH1H.jpg]thumb_CJA80JjWcAAOH1H.jpg[/url]

CJA80UBWsAAzj1W.jpg

[url=http://gallery.military.ir/albums/userpics/10116/CJA80UFWcAQjDRP.jpg]thumb_CJA80UFWcAQjDRP.jpg[/url]

• Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

گفته میشه داعش با 3 موشک اسرائیل رو هدف قرار داده ولی خسارتی نداشته این حملات ...

این اولین حمله مستقیم داعش به اسرائیله . 

--==--

به نظر من داعش با این کار در حال افزایش هواداران خودش هست و ایجاد چهره بنیادی اسلامی از خودش ...

ویرایش شده در توسط redline

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

داعش قبلا هم اسرائيل رو زده بود اگر اشتباه نکنم....

در جریان همین به اصطلاح جنگ ۵۰ روزه مشخصا....

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

در رابطه با ادعای داعش مبنی بر سرنگونی یک فروند بالگرد آپاچی و از روی عکس های منتشر شده به نظر می رسد موشک به پوشش حفاظتی حرارتی نازل موتور اصابت کرده و آن را از جا کنده است.

با بررسی شماره قطعه به جا مانده از آپاچی در سایت شرکت بویینگ هم این موضوع تایید می شود

normal_CJA76CAXAAAtFBA.jpg  normal_CJA748MXAAAWzMV.jpg

بقایای به جا مانده هم با تصاویر پوشش حفاظتی موتور منطبق هست

normal_CJA77E_W8AA2rDf.jpg  normal_CJA_IdGXAAIFk4B.jpg

در مورد موشک هم به نظر بنده دوش پرتاب Igla هست که به سمت بالگرد آپاچی شلیک می شود.

CJA80KRWIAAqpIn.jpg

ویرایش شده در توسط amirarsalankhan
  • Upvote 12

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

پس چی چی زر زر میکنن بعضی ها تو ایران که با اسلحه‌ی تک‌تیرانداز بالگرد میزنیم؟؟؟ :|

بالگرد لعنتی رو اونجور که دوستان میگن، و اونجور که تو فیلما مشخصه اول میزنتت بعد می‌فهمی بالا سرته، از اینور اونایی هم که دیدنش با امثال ایگلا هم نمی‌تونن بندازنش...

:|

• Upvote 3
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

پس چی چی زر زر میکنن بعضی ها تو ایران که با اسلحه‌ی تک‌تیرانداز بالگرد میزنیم؟؟؟ :neutral:

بالگرد لعنتی رو اونجور که دوستان میگن، و اونجور که تو فیلما مشخصه اول میزنتت بعد می‌فهمی بالا سرته، از اینور اونایی هم که دیدنش با امثال ایگلا هم نمی‌تونن بندازنش...

:neutral:

امیدی هست بعد از اعزام نیروها به عراق و سوریه ، این نیروها برگردند و نظر کارشناسی بدهند ولی خب ، از اونطرف ،  به مهندسین و وزارت دفاع امیدی نیست .

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

امیدی هست بعد از اعزام نیروها به عراق و سوریه ، این نیروها برگردند و نظر کارشناسی بدهند ولی خب ، از اونطرف ،  به مهندسین و وزارت دفاع امیدی نیست .

الی الظاهر صدها هزار نفر از جنگ برگشتن، من هرچی پرسیدم اکثر دوستان با سواد در بحث زرهی میگن با ار‌پی‌جی ۷ نمیشه تانک زد....

ولی اون ادمایی که از جنگ برگشتن خلاف این رو اعتقاد دارن...

بنابراین اینایی که از جنگ سوریه برگردن هم هیچ تفاوتی نخواهد داشت...

فقط مسئله اینه که در جنگ بعدی، حتی سیاست گوشت جلوی توپ هم جواب نخواهد داد! چون این روزا داریم می‌بینیم دو کشور MediaProof هستن، یکیش عربستانه و دیگری امریکا! هر کاری بکنن درسته و طرف مقابلشون اشتباهه...

دارم به هزاران بسیجی و کادری فکر میکنم که یه جا وایسادن برا عملیات و یه اپاچی یا وارتاگ قیچیشون میکنه....

بدون اینکه کاری ازشون بر بیاد

• Upvote 7
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

به نظر من مشکل نیرو های مسلح ما کمبود تجربه رزمی نیست مشکل کمبود دانش نظامی کلا تو نیرو های مسلح ما پزوهش نظامی معنی نداره اگه 10 تا فرمانده تیپ بیاری 3 سال از خاطرات جبهه میگن ولی اگه بگی 4 خط بنویس نیاز های سازمان رزم یگانت چیه کلا چیزی ندارن بگن یا اگه بگن در حد همون سرباز 18 ساله و ایناست چون متاسفاننه نیرو های رزمی ما دچار یک انزوای شدید بین المللی هستن و از تجربه ها و پیشرفت های جهانی هیچی نمیدونن تحصیل کرده هاشون هم دوره های تخصصی خودشون رو در سطح بین المللی نگذروندن و رفتن دانشگاه ازاد مثلا دکترای برق گرفتن !! توسعه مستمر نیرو ها هم که کلا جکی بیش نیست خصوصا در زمینه نیرو زمینی این فقر بیشتر نمود داره

• Upvote 14
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.