EMPEROR

تحلیل و پیگیری تحولات شمال افریقا ( لیبی ، تونس ، الجزایر ، مراکش و مصر )

Recommended Posts

این محقق عراقی اشتباه فکر کردند .

اسرائیل نوکرانی قدرتمند تر از کشور کوچکی مثل مراکش داره . مراکش با قطع رابطه با ایران چیزی رو از دست نمی داد و به قول معروف می خواست از آب گلالود ماهی بگیره .

متاسفانه مثل اینکه هنوز اعراب رو نشناختیم .

............. هم بسیار حرف بجایی زده و رفتن و معذرت خواهی کردن و ... از بحرین واقعا به جا نیست .

مگه بحرین جزو ایران نبوده ؟ این دیگه دلخوری نداره . خوب یه زمانی عراق و پاکستان و ترکیه و ... جزو ایران بود . اینکه دلیل نمی شه انقدر این بحرینی ها بچه بازی در بیارن icon_cheesygrin

من فکر نمی کنم ........ حرفی زد که به بحرین توهینی شده باشه و اینها همش بازی سیاسی هست .

ایران و مراکش از قطع رابطه با یک دیگر ضرری نکردند در واقع این مراکش بود که قطع رابطه کرد .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بحرينيها اين كار رو كردن تا ايران از گفته خودش پشيمون بشه و ديگه حتي همچين ادعاي تاريخي هم نكنه

ميخوان تاريخ رو هم با پول بخرن

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
روزنامه لبنانی الاخبار با اشاره به درز برخی از صورت‌جلسه‌های بازجویی از محمد منصور معروف به سامی شهاب عضو بازداشتی حزب‌الله که توسط مقامات قضایی و امنیتی مصر بازجویی شده، یکی از این گزارش‌ها را منتشر کرده است.

به گزارش پرس.تی.وی ـ بیروت، در این بازجویی‌ها وی به طور کامل تکذیب کرده است که ایده یا برنامه‌ریزی برای ضربه به امنیت ملی مصر و یا عملیاتی در خاک مصر را برعهده داشته است؛ بلکه گفته وظیفه‌اش محدود به زیر نظر گرفتن اسراییلی‌ها و کمک لجستیکی و نیروی انسانی به غزه بوده است. بخشی از بازجویی‌های وی به شرح زیر است:

کدام یک نام شما است: محمد یوسف احمد منصور یا سامی هانی شهاب؟

سامی شهاب نام تشکیلاتی من است.

عمر شما چقدر است؟

39 سال

چه زمانی به مصر آمدید؟

در آغاز سال 2005

در کجا ساکن بودید؟

در خیابان هارون دردقی در قاهره ساکن بودم؛ اما در این مدت برای کسب تکلیف بیش از چند بار به لبنان سفر کردم و از سال 2005 تاکنون قاهره مکان اقامت من بوده است.

آیا کسی می دانست که شما شیعه هستید؟

این اطلاعات را به کسی در مصر ندادم و به آن اشاره نکردم؛ بلکه همه من را به عنوان فلسطینی مقیم سوریه می‌شناختند و نگفتم که من لبنانی هستم.

این به آن معنا است که کسی را به مذهب شیعه دعوت نکردید؟

هرگز؛ زیرا وجود من در مصر مرتبط به عملیات مشخصی بود که مذهبی نبود. مسئولان حزب‌الله به این نوع مسایل اهتمامی ندارند؛ زیرا بر این باور هستند که دامن زدن به این مسایل زیان بزرگی برای امت عربی و اسلامی دارد.

چرا به قاهره آمدید؟

به دستور حزب‌الله به قاهره آمدم

وظیفه شما در قاهره چه بود؟

ایجاد دفتر حزب‌الله در مصر بود.

هدف از ایجاد دفتر مصر توسط حزب‌الله چه بود؟

ایجاد دفتر در کشورهای پیرامون اسراییل برای کمک به قضیه فلسطین بود.

مسئول مستقیم شما چه کسی بود؟

من رییس دفتر در قاهره بودم؛ اما مسئول مستقیم من در لبنان، محمد قبلان بود.

چرا محمد قبلان؟

زیرا وی به وضعیت مصر آگاه و آشنا بود و برای مدتی در آن جا زندگی کرده بود و به ویژه از منطقه سینا از سابق آگاهی داشت.

نقش وی چه بود؟

وی به روستای النخیل در نویبع رفت و آمد می‌کرد تا ببیند که اسراییلی‌ها به آن جا رفت و آمد می‌کنند یا خیر؟

وظیفه و کار دفتر مصر چه بود؟

شناسایی سواحل نویبع و راه اصلی طابا بود و طی انجام این کار بین وی و تشکیلات امنیتی مصر مشکلی پیش آمد و در هنگام ورودش به یکی از این مناطق، پلیس مصر گذرنامه وی را مصادره کرد.

آیا گذرنامه وی جعلی یا واقعی بود؟

وی گذرنامه‌ای مصری به نام حسان الغول داشت.

پس از این حادثه چه چیزی رخ داد؟

قبلان به قاهره بازگشت و حسن المناخیلی از پور سعید را مامور زیر نظر گرفتن اسراییلی‌ها در نویبع و راس الشیطان کرد و به وی 100 دلار داد تا با بازکردن یک کیوسک، اسراییلی‌ها را زیر نظر بگیرد.

نقش شما طی این دیدارها چه بود؟

من در این مدت به بیروت بازگشتم؛ اما به شکل غیر منتظره قبلان پیامی برای من ارسال کرد که امکان دارد اشخاصی را وارد غزه کنی.

آیا مسئولان حزب‌الله از این دستور آگاه بودند؟

بله و من این اطلاعات را در اختیار مسئول دفتر فلسطین حزب‌الله قرار دادم.

نام مسئول دفتر فلسطین چیست؟

وی معروف به ابو حسن است و چیز دیگری درباره وی نمی‌دانم.

پس از آن چه چیزی رخ داد؟

یک شخص حرفه‌ای از حزب‌الله به نام عباس از بیروت به مصر آمد و قبلان از وی در قاهره استقبال کرد. قبلان برای وی برخی از اشیا خریداری کرد و سپس وی را به شمال سینا اعزام کرد.

درباره ابو عمره چه می‌دانید؟

پس از آن قبلان به ارتباط با ناصر ابو عمره ادامه داد و برای وی مواد منفجره سی 4 مخصوص منفجر کردن اشیای آهنی خریداری کرد.

این مواد منفجره را از کجا خریداری کرد؟

از شخصی به نام سامی العایض البدوی

این مواد را در کجا قرار داد؟

این مواد را در منزل نمر الطویل در العریش مخفی کرد.

نمر الطویل چه کسی است؟

معروف به خضر است

پس از آن چه رخ داد؟

مواد منفجره را در منزل نمر الطویل جا دادند.

قبلان و عباس کجا بودند؟

قبلان و عباس به شمال سینا رفتند و از این مواد منفجره دو کمربند انفجاری و دو چمدان مواد منفجره ساختند و سه روز در آن جا ماندند.

آن وقت شما کجا بودید؟

در لبنان بودم؛ اما به قاهره فراخوانده شدم.

چرا؟

به دستور مسئول واحد فلسطین حزب‌الله به قاهره رفتم و در آن جا با عباس و قبلان دیدار کردم.

در این دیدار چه اتفاقی افتاد؟

تعجب کردم که قبلان از دیدار من به سبب مشکلی که در طابا برای هر دوی ما پیش آمده بود خوشحال نشد. در جریان آن ماجرا پلیس گذرنامه ما را مصادره کرد و از وجود ارتباط بین من و او در آرشیو تشکیلات امنیت مصر نگران بود.

آیا از شما درخواست چیزی کرد؟

از من خواست تا با عباس به لبنان بازگردم تا تشکیلات امنیتی مصر بین ما دو نفر ارتباطی برقرار نکند.

آیا گذرنامه جدیدی را بدست آوردید؟

گذرنامه جدید را صادر کردم و قبلان فردای آن روز با با عباس با هواپیمای میدل ایست سفر کرد و من نیز با هواپیمای شرکت مصری به لبنان باز گشتم.

تجهیزات مواد منفجره را چگونه به سینا منتقل کردید؟

این تجهیزات را به اسماعیلیه منتقل کردیم و در آن جا با نمر الطویل دیدار کرده و وی آن تجهیزات را در باک خودرویش جاسازی کرد و برای فراز از کمین پلیس به منزلی در العریش رفتیم.

جزییات انتقال تجهیزات مواد منفجره چگونه بود و چه کسانی در این عملیات نقش داشتند؟

قبل از بازگشت عباس و قبلان به قاهره از شمال سینا، وی ناصر ابو عمیره از پورسعید را مسئول نگهداری این تجهیزات در منطقه کرم ابو نجیله در العریش کرد و پس از بازگشت ما به لبنان، ایهاب السید موسی از پورسعید معروف به مروان مکاتبی اطلاعاتی در مورد حرکت جهانگردان اسراییلی در مصر به ما داد که به شکل حروف رمز و نمادین بود.

نام رمزی و نمادین اسراییل در مکاتبات شما چه بود؟

الجبران؛ زیرا وسیله تماس مطمئنی وجود نداشت.

آیا شما دارای ارتباطی با بقیه کشورها بودی؟

نه. تنها قبلان برای انجام کارهای لجستیکی به سودان سفر کرد.

با چه کسی در سودان ارتباط داشت؟

شخصی به نام خلیل السودانی و با این که مبلغ 300 دلار دریافت کرده بود و قرار بود به مصر بیاید، اما به بهانه عدم تمدید گذرنامه‌اش از این کار خودداری کرد.

هدف از سفر به سودان چه بود؟

شناسایی قاچاقی‌های سودانی بود که برای ارسال قاچاقی مبارزان به غزه بود.

آیا با قاچاقچی‌ها توافق کردی؟

بله توافق کردیم که در ازای پرداخت 2000 دلار یک شخص را وارد غزه کنند و سپس توافق کردیم که انتقال با خودرو شامل هر چند نفر حتی یک نفر هم صورت گیرد و در ازای هر خودرو 16 هزار دلار دریافت کنند.

آیا موفق به وارد کردن مبارزان به غزه شدید؟

بله به تعداد اندک.

آیا گذرنامه خود را تغییر دادی؟

در ژوئن سال 2008 گذرنامه جدید به نام جمال هانی حلوی تهیه کردم و محمد قبلان نیز قرار شد که گذرنامه جدیدی دریافت کند.

سابقه و وظایف کاری شما در حزب‌الله چیست؟

در آغاز به بسیج وابسته به حزب‌الله پیوستم و همه دوره‌های آموزش نظامی را گذاراندم تا این که این توان را پیدا کردم در عملیات نظامی مقاومت ضد ارتش اسراییل مشارکت کنم؛ اما از ناحیه ستون فقرات زخمی شدم و به واحد 1800 مخصوص حمایت از قضیه فلسطین پیوستم و با دیدن آموزش‌های اطلاعاتی به کار خود در کشورهای پیرامون اسراییل ادامه دادم.

آیا برای انجام عملیات در داخل مصر مامور شدید؟

رهبران حکیم حزب‌الله به ما گفتند که ما دفتر مصر را تاسیس می‌کنیم؛ اما امنیت مصر خط قرمز است و هدف از تشکیل دفتر مصر، کمک به فلسطینی‌ها است. مسئولان حزب‌الله دستور دادند که برای حفظ امنیت مصر، اسراییلی‌ها را در مصر هدف قرار ندهیم و مصر باید از هر نوع عملیات به دور باشد.

آیا مهمات به داخل فلسطین منتقل کردید؟

آری مهمات و رزمندگان را به داخل غزه منتقل کردیم و پس از ترور عماد مغنیه از فرماندهی واحد 1800 دستور داده شد که عملیات ضد یهودی از داخل فلسطین در پاسخ به ترور مغنیه تشدید شود.

لينك خبر : http://www.rajanews.com/detail.asp?id=27197

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
فکر میکنم که این درگیری ها دور تازه ای باشند و فراتر از اونچه در گذشته اتفاق می افتاد.

[b]عکس: ناآرامی‌های دیروز مصر[/b]

البرادعی، دبیرکل سابق آژانس و اصلی‌ترین مخالف دولت مصر از مردم خواسته بود برای مبارزه با مبارک به خیابان‌ها بیایند

http://tabnak.ir/files/fa/news/1389/11/6/82016_644.jpg

http://tabnak.ir/files/fa/news/1389/11/6/82017_695.jpg

25 ژانویه 2011. نیروهای امنیتی مصر با گاز اشک آور درصدد متفرق کردن معترضان هستند. خیابان های قاهره مملو از جمعیت است و ماشین های آب پاش هم پلیس را به هدفش نمی رساند.

http://tabnak.ir/files/fa/news/1389/11/6/82054_341.jpg

معرضان خواهان پایان یافتن حکومت دیکتاتوری حسنی مبارک هستند و البته رسیدگی به وضعیت نابسامان اقتصادی در مصر

http://tabnak.ir/files/fa/news/1389/11/6/82055_271.jpg

http://tabnak.ir/files/fa/news/1389/11/6/82056_955.jpg

http://tabnak.ir/files/fa/news/1389/11/6/82057_218.jpg

مبارک برو بیرون. بن علی در جده منتظر توست. خاندان حسنی مبارک این روزها آماج شعارسازی های مخالفان قرار گرفته اند

http://tabnak.ir/files/fa/news/1389/11/6/82058_503.jpg

نیروهای امنیتی قاهره مقابل دوربین خبرنگاران چندان خشونت خرج نمی کنند

[url=http://tabnak.ir/fa/news/144458/%D8%B9%DA%A9%D8%B3-%D9%86%D8%A7%D8%A2%D8%B1%D8%A7%D9%85%DB%8C%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%DB%8C%D8%B1%D9%88%D8%B2-%D9%85%D8%B5%D8%B1]تابناک[/url]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[b]«جمال مبارک» و همسرش از مصر فرار کردند[/b]

اخبار رسیده از قاهره پایتخت مصر حاکی از آن است که «جمال مبارک» و همسر با 97 کیف و چمدان از مصر به محل نامعلومی فرار کردند.

به گزارش برنا، منابع آگاه از کاخ ریاست جمهوری مصر حاکی از آن است که «جمال مبارک» فرزند «حسنی مبارک» رئیس جمهور مادام العمر مصر به همراه همسر و فرزندش «فریده» خاک مصر را به محل نامعلومی ترک کردند.

این منابع آگاه در ادامه افزودند: فرزند رئیس جمهور مادام العمر مصر که یکی از اصلی ترین گزینه های جانشینی پدر بوده، هنگام فرار از کشورش 97 کیف و چمدان و نیز 36 کارتن با خود به همراه برد.

http://tabnak.ir/files/fa/news/1389/11/6/82018_339.jpg

گفته می شود بارگیری وسایل همراه «جمال مبارک» تحت تدابیر شدید امنیتی در فرودگاه قاهره انجام شد.

این خبر اکنون به طور گسترده در سایت های اجتماعی مانند فیس بوک و توئیتر در مصر رد و بدل می شود و موجب خشم هرچه بیشتر شهروندان مصری شده که این روزها با الگوگیری از انقلاب تونس، دست به اعتراض و تظاهرات گسترده علیه «حسنی مبارک» زده اند.

در همین حال این منابع آگاه در ادامه از فرار «احمد عز» دبیرکل حزب ملی مصر نیز خبر دادند.

این منابع آگاه اعلام کردند: «احمد عز» با هواپیمایی اختصاصی مصر را به سمت نامعلومی ترک کرد. اما برخی اخبار غیر موثق حاکی از آن است که «جمال مبارک» و همسر و دختر و نیز «احمد عز» همگی به سمت لندن فرار کردند.

[url=http://tabnak.ir/fa/news/144464/%C2%AB%D8%AC%D9%85%D8%A7%D9%84-%D9%85%D8%A8%D8%A7%D8%B1%DA%A9%C2%BB-%D9%88-%D9%87%D9%85%D8%B3%D8%B1%D8%B4-%D8%A7%D8%B2-%D9%85%D8%B5%D8%B1-%D9%81%D8%B1%D8%A7%D8%B1-%DA%A9%D8%B1%D8%AF%D9%86%D8%AF]تابناک[/url]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[b]همسر حسني مبارك به انگليس گريخت[/b]

ایرنا خبر داد:

به گزارش وبگاه 'اينترنشنال بيزينس تايمز'، گزارش هاي تائيد نشده از فرار احتمالي 'سوزان مبارك' بانوي اول مصر به لندن و ورود او به فرودگاه 'هيثرو' حكايت دارد.

بنا بر پيام هاي قرار گرفته در شبكه اجتماعي توئيتر كه در آن به نام هيچ منبع خاصي اشاره نشده است، كاركنان فرودگاهي مصر، بانوي اول اين كشور را در فرودگاه هيثرو شناسايي كردند.

http://img.irna.ir/1389/13891106/30206168/30206168-922315.jpg

پيش از اين نيز روزنامه ايتاليايي 'ادكرونو' Adnkrono به نقل از وبگاه 'اخبار العرب' نوشت كه 'جمال' فرزند 'حسني مبارك' رئيس جمهوري مصر در بحبوحه تظاهرات خشونت بار ضد دولتي در اين كشور به لندن گريخت.

رژيم حسني مبارك تحت فشار شديد معترضان خشمگين در اين كشور قرار گرفته است. برخي از معترضان به طور خاص كناره گيري مبارك را خواستار شده اند.

[url=http://tabnak.ir/fa/news/144499/%D9%87%D9%85%D8%B3%D8%B1-%D8%AD%D8%B3%D9%86%D9%8A-%D9%85%D8%A8%D8%A7%D8%B1%D9%83-%D8%A8%D9%87-%D8%A7%D9%86%DA%AF%D9%84%D9%8A%D8%B3-%DA%AF%D8%B1%D9%8A%D8%AE%D8%AA]تابناک[/url]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[b]الجزيره: ملت مصر سقوط رژيم مبارك را خواستارند[/b]

به گزارش مانيتورينگ فارس، تلويزيون الجزيره در گزارشي به تظاهرات گسترده مردم مصر در اعتراض به سياست‌هاي حسني مبارك رئيس جمهور اين كشور پرداخت و با بيان اينكه نيروهاي امنيتي قاهره با زور و خشونت هزاران تن از تظاهرات كنندگاني كه در ميدان آزادي در وسط قاهره تجمع كرده بودند را متفرق ساخت، افزود: تظاهرات كنندگان مصري در شعارهاي خود ايجاد تغيير و بهبود شرايط اقتصادي را خواستار شده بودند.

بر اساس تصاوير پخش شده، تظاهرات كنندگان پارچه‌ نوشته‌اي مبني بر لزوم لغو قوانين وضعيت فوق العاده حمل كرده و شعارهايي يكپارچه مبني بر لزوم سقوط دولت حسني مبارك و هچنين سقوط رژيم مصر سر مي‌دادند. تظاهرات كنندگان با بيان اينكه "ملت سقوط رژيم را خواستار است "،‌ تاكيد مي‌كردند كه در وضعيت فعلي بايستي انقلابي بر اساس الگوي انتفاضه سال 1977 مصر صورت گيرد.

اين گزارش حاكي است كه تظاهرات كنندگان خواسته‌هاي خود را در چند محور از جمله آزادي همه زندانيان سياسي، آزادي تاسيس احزاب سياسي، از بين بردن فساد طبقه حاكم، رفع معضل بيكاري، افزايش دستمزدها و...بيان كردند.

بر اساس اين گزارش، "عبدالجليل مصطفي " هماهنگ كننده عمومي جمعيت ملي تغيير مصر طي سخناني عدم كانديداتوري حسني مبارك در انتخابات بعدي رياست جمهوري اين كشور را خواستار شد و افزود: علاوه بر مبارك فرزندش نيز بايستي از كانديداتوري در انتخابات رياست جمهوري آتي بپرهيزد و همچنين پارلمان بايد منحل شود.

بر اساس تصاوير پخش شده، خودروهاي دستگاه امنيتي قاهره كه با تيراندازي پشتيباني مي‌شدند بدون توجه به تجمع معترضان به ميان جمعيت راه يافته و پس از زخمي كردن ده‌ها تن، ‌تجمع كنندگان را متفرق كردند.

تظاهرات روز گذشته در مصر با الهام گرفتن از تظاهرات تونس كه موجب سرنگوني ديكتاتوري زين العابدين بن علي در اين كشور شد، در سه استان مصر و در اعتراض به بيكاري، فقر و تبعيض عليه رژيم حسني مبارك صورت گرفت و انتظار مي‌رود، در روزهاي آينده به ديگر مناطق مصر هم كشيده شود.

در تظاهرات اعتراض آميز روز گذشته چهار مصري كشته شدند كه به گفته منابع امنيتي مصر يكي از كشته شدگان يك نيروي امنيتي و سه تن ديگر از شهروندان مصري بودند كه دو تن از آنها در ميدان آزادي و يك تن در شهر سوئز شرقي به دنبال درگيري نيروهاي امنيتي با تظاهر كنندگان كشته شد.

[url=http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=8911060430]فارس نیوز[/url]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
خدا مردم مصر رو در سرنگون کردن نا مبارک یاری کنه.الله اکبر icon_eek

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
خداییش انتظارشو نداشتم که به همین زودی بخوان فرار کنن. ولی کاری که مبارک تو انتخابات امسال کرد مطمئنا به همین جاها ختم میشد.
راستی توی شبکه خبر الان خبر فوری زدن "پلیس به مخالفان حکومتی که در بیمارستان بستری بودند حمله کرده و آنها را بازداشت کرد"

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[b]پیام مرموز هیلاری به مردم مصر[/b]

«هيلاري كلينتون»، وزير امور خارجه آمريكا كه در تظاهرات اخير مردم اين كشور به عنوان «ايادي مرموز» معرفي شد با ارسال پيامي به مردم مصر خواهان حفظ آرامش شد.

به گزارش «تابناک»، وزير امور خارجه آمريكا در این پیام آورده است: مردم مصر مردم آگاهي هستند و شرايط سياسي را به خوبي درك مي كنند و من معتقدم كه دولتمردان مصر براي حل مشكلات مردم از هيچ كوشش فروگذار نخواهند كرد.

او تاكيد كرد : دولت مصر يك دولت مستقر و اصيل است و با فرياد چند نفر و يا تعدادي بيشتر سقوط نخواهد كرد و البته ايالت متحده آمريكا همچنان هوادار مردم است.

وی افزوده : ما از حقوق سياسي مردم دفاع مي كنيم و هر اتفاقي كه در كشور رخ بدهد در همراهي مردم هستيم.

از سوي ديگر «حسام زكي»، سخنگوي امورخارجه مصر با دلگرمي سخنان كلينتون گفت: تظاهرات كنوني مردم يك پديده عادي است و ما همچون ساير كشورهاي دنيا پيام درخواست اصلاحات و تغيير رااز مردم دريافت مي كنيم.

در تظاهرات امروز مصر مردم قاهره و اسكندريه پلاكاردهايي را در دست داشتند كه روي آن نوشته شده بود : يا مبارك يا مبارك السعوديه في انتظارك "( مبارك عربستان سعودي منتظر توست )

http://tabnak.ir/fa/news/144545/%D9%BE%DB%8C%D8%A7%D9%85-%D9%85%D8%B1%D9%85%D9%88%D8%B2-%D9%87%DB%8C%D9%84%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D8%A8%D9%87-%D9%85%D8%B1%D8%AF%D9%85-%D9%85%D8%B5%D8%B1

=================================================
[b]فرار جمال مبارك به انگليس تكذيب شد[/b]

ایسنا- يكي از مسئولان بلندپايه حزب حاكم مصر خبر فرار جمال مبارك به انگليس را تكذيب كرد.

به گزارش روزنامه مصريون، دكتر محمد كمال، دبير آموزش و فرهنگ حزب ملي مصر، خبر فرار جمال مبارك، پسر حسني مبارك رئيس جمهور مصر و دبير سياست‌هاي اين حزب به همراه همسر و دخترش را رد كرد.

كمال با تاكيد بر اين كه جمال مبارك در مصر بسر مي‌برد، اظهار داشت: دبير سياست‌هاي حزب ملي حوادث روز سه‌شنبه را لحظه به لحظه دنبال مي‌كرد.

به گفته كمال، جمال مبارك تظاهرات را حق همه مي‌دانست اما قانون گريزي و خشونت را محكوم مي‌كرد.

اين در حالي است كه برخي روزنامه‌ها گزارش دادند كه جمال مبارك به همراه همسر و دخترش توسط هواپيماي شخصي و در حالي كه مقادير زيادي طلا و ارز خارجي به همراه داشتند، از كشور فرار كرده و عازم انگليس شده‌اند.

در همين حال، گزارش‌هاي خبري از تجمع هزاران تن از شهروندان مصري در مركز قاهره در اعتراض به سياستهاي نظام حسني مبارك خبر دادند.

يك منبع امنيتي مصر عنوان داشت: تظاهركنندگان امروز (چهارشنبه) در مقابل ساختمان دادگستري در مركز قاهره در اعتراض به عملكرد نظام حسني مبارك، رييس جمهور مصر تجمع كردند.

اين منطقه همان مكاني است كه تظاهرات روز سه‌شنبه در آن صورت گرفت.

اين در حالي است كه تدابير شديد امنيتي همچنان از سوي نيروهاي امنيتي مصر در سراسر پايتخت اين كشور اتخاذ مي‌شود.

وزارت كشور مصر نيز طي بيانيه‌اي اعلام كرد كه هرگز اجازه برگزاري تظاهرات ديگري را نخواهد داد.

در اين بيانيه همچنين آمده است: در صورت زيرپاگذاردن اين دستورات، سريعا تدابير لازم اتخاذ مي‌شود.

شاهدان عيني در شهر سوئز مصر واقع در شرق قاهره نيز اعلام كردند كه صدها تن از معترضان در اين شهر تجمع كرده و شعارهايي عليه نيروهاي امنيتي سردادند.

پيشتر جنبش "جوانان 6 آوريل" خواهان برگزاري تظاهرات جديدي در مركز قاهره شدند.

شبكه المحيط نيز اعلام كرد كه هزاران تن از مردم مصر در مقابل ساختمان كانون روزنامه‌نگاران در مركز قاهره تجمع كردند.

نيروهاي امنيتي نيز در اطراف اين منطقه كمربند امنيتي تشكيل دادند.

http://www.asriran.com/fa/news/154313/%D9%81%D8%B1%D8%A7%D8%B1-%D8%AC%D9%85%D8%A7%D9%84-%D9%85%D8%A8%D8%A7%D8%B1%D9%83-%D8%A8%D9%87-%D8%A7%D9%86%DA%AF%D9%84%D9%8A%D8%B3-%D8%AA%D9%83%D8%B0%D9%8A%D8%A8-%D8%B4%D8%AF

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
One day a Zen monk walks into the village and there's great jubilation.

He inquires into what's happening and the villagers tell him that they've acquired a new horse; a symbol of wealth and status at the time. They tell him how great it is that they have this horse and [color=red]all he does is shrug his shoulders:

"we'll see..."
[/color]
He comes back a few days later and a group of the villagers have crowded around an injured boy. The zen monk finds out that the boy was riding the new horse, fell off and broke his leg. The villagers shakes their heads, worried and tell him how terrible this is. [color=red]He shrugs:

"we'll see..."
[/color]
A few weeks later the monk returns to the village; this time there is great commotion...a war has broken out between the territories. All the male villagers must go and fight, except for the boy with the broken leg, which has not yet healed. 'Isn't it wonderful that he broke his leg...now his life has been spared', exclaim the villagers.[color=red] The monk smiles and shrugs:

"we'll see..."[/color]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مصطفی جان.

منظورت از این حکایت چی بود؟ ناظر به اظهارات هیلاری کلینتون بود؟ یا در تایید نظرت مبنی بر تمرین تونس و اجرای اصلی در کشوری دیگر؟

ما الان باید چه درسی بگیریم از این حکایت؟ اسب سواری نکنیم، یا اسب نخریم؟ یا اصلا جنگ نکنیم؟ icon_eek

البته من فکر میکنم نکته اش اینه که اصلا نباید راهب راه بدیم تو شهر. والا. از اولش خیالشون راحت بود اگر راهش نمیدادند. :oops:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
من فکر نمیکنم اتفاقات جهان عرب و بوبژه شمال آفریقا برنامه ریزی شده باشه. ولی آمریکا میخواد زیاد تلفت سیاسی نده که به کمک خدا نمیتونه ان شا ا. . .

اونهای می خواستن تو تونس موج سواری کنن که مردم به حمد ال... حوشیارند.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]مصطفی جان.

منظورت از این حکایت چی بود؟ ناظر به اظهارات هیلاری کلینتون بود؟ یا در تایید نظرت مبنی بر تمرین تونس و اجرای اصلی در کشوری دیگر؟

ما الان باید چه درسی بگیریم از این حکایت؟ اسب سواری نکنیم، یا اسب نخریم؟ یا اصلا جنگ نکنیم؟ icon_eek

البته من فکر میکنم نکته اش اینه که اصلا نباید راهب راه بدیم تو شهر. والا. از اولش خیالشون راحت بود اگر راهش نمیدادند. :oops:[/quote]
رضا جان.
همون‌طور كه در تاپيك تونس هم عرض شد، حالا حالاها اين بازي‌هاي قشنگ ادامه داره.
عرض كردم. تونس، تنها يه محل تمرين بود براي كشورهاي ديگه.
ماجراي مصر هم نكات بسيار جالبي داره كه خيلي زود، اون رو خواهيد ديد.

طرح بزرگتري در راهه و اين كشورها، بيشتر مهره‌هاي پياده هستن. اسب و فيل و وزير فعلاً موندن.

راستي.
پيشنهادت بد نيستا!
فكر كنم مشكل از هموني هست كه فرمودي!!! icon_rolleyes icon_cheesygrin

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[color=blue][size=18]«فیل مصری» به حرکت درآمد؛ آیا مبارک هم رفتنی است؟ [/size][/color]

به گزارش «تابناک»، تظاهرات دیروز مردم مصر که به تاسی از انقلاب مردم تونس و در «روز خشم» صورت گرفت، پس از انتفاضه ژانویه 1977 بی‌سابقه بوده است. شهرهای بزرگ مصر شاهد تظاهرات بی‌سابقه‌ای بود که همه خواستار رفتن دیکتاتور این کشور بودند. در حالی که این تظاهرات با وجود هشدارهای مقامات امنیتی مبنی بر برخورد شدید با هر گونه تجمعی برگزارش، [color=red]وزارت کشور مصر جنبش‌های اخوان‌المسلمین، جمعیت ملی برای تغییر و جنبش ششم آوریل را متهم به طرح «شعارهای تحریک‌کننده» کرد[/color].

روزنامه «القدس العربی» چاپ لندن در این باره نوشت: در حالی که میدان آزادی در قاهره میزبان بزرگترین تجمع جوانان مخالف دیکتاتوری بود، در دیگر شهرهای مصر مانند اسكندريه، منصوره، سوئز، دمياط، اسيوط، اسماعيليه و دقهليه مردم به خیابان‌ها آمدند تا مخالفت خود را تداوم حکومت وحشت در مصر و موروثی شدن آن اعلام کنند.

تب تند حرکت‌های مردمی علیه سلطه و دیکتاتوری در کشورهای عربی در حالی به مصر رسیده است که دیگر کشورهای عربی نیز آبستن حوادث بسیاری است. در تظاهرات روز گذشته مردم مصر که تنها دو ماه پس از اعلام نتایج انتخابات پرحاشیه و کم فروغ پارلمانی در این کشور برگزار شد، شعارهای تندی علیه حکومت مبارک داده شد، این شعارها که به تاسی از مردم تونس طراحی شده بود، خواستار رفتن مبارک از قدرت و موروثی نکردن آن بود.

بر پایه این گزارش، منابع خبری عرب زبان مقیم کشورهای اروپایی با تأکید بر این موضوع که تظاهرات روز خشم در مصر با حضور صدها هزار نفر برگزار شد، نوشتند: تعداد تظاهرکنندگان هر لحظه رو به افزایش بود و این[color=red] [size=18]ناشی از ریختن ترس مردم [/size]از [/color]حکومت دیکتاتوری است که بیش از سه دهه است، حالت فوق‌العاده را لغو نکرده و با تجمع بیش از سه نفر برخورد می‌کند.

جامعه بسیار جوان مصر در این تظاهرات پلاکاردهای رنگارنگی را در دست داشتند که روی آنها نوشته شده بود: [color=blue]«بن علي تو را صدا مي‌زند، بن‌علي در جده منتظر توست»، «مبارك، هواپيما منتظر توست»، «زين‌العابدين اكنون نوبت كيست»، «مصر مثل تونس است»، «برو بيرون مبارك»، «جمال به پدرت بگو ملت از تو بيزار است».[/color]
حرکت اعتراضی روز گذشته مردم مصر همان گونه که انتظار می‌رفت با شلیک بی‌هدف ماموران امنیتی «مبارک» به خون کشیده شود، در شهر استراتژیک سوئز سه جوان به نام‌های محمد جمعه، مصطفى رضا محمود و سليمان صابر کشته شدند و صدها تن دیگر نیز زخمی و بازداشت شده‌اند.

رسانه‌های عرب زبان که تحولات مصر را زیر نظر دارند با توصیف حرکت مردم به مصر به «حرکت فیل مصری»، نوشته‌اند اگر تظاهرات مردمی در مصر به نتیجه برسد، تکلیف دیگر کشورهای عربی به ویژه[size=18] یمن و اردن [/size]نیز مشخص خواهد بود، تأکید می‌کنند، حمایت‌های بی‌چون و چرای آمریکا در نیم ‌قرن گذشته از حکومت‌های دیکتاتوری عرب به آنها جرأت هرگونه تعدی و ظلمی به مردم کشورهایشان را داده است، می‌نویسند: بدون شک، شکایت خانم هیلاری کلینتون از وضع موجود در کشورهای عربی، نگرانی وی از پیشامدهای احتمالی در این کشورها و درخواستش برای خویشتن‌داری! ـ شما بخوانید رفتن دیکتاتورها و قدرت‌گیری مردم ـ جای تأمل دارد، او باید بداند که «فیل مصری» حرکت کرده است و نه از دست آمریکا کاری برمی‌آید که انجام دهد، نه از دست اسرائیل و نه متحدان عرب مبارک در گروه موسم به «محور اعتدال عربی»!

گفتنی است، انقلاب مردم تونس در حالی آغاز شد که در ابتدا یک حرکت اعتراضی علیه بیکاری و فقر بود و پس از آن خواست‌های سیاسی مطرح شد، این در حالی است که کشور مصر سه برابر فقیرتر از تونس است، در حالی که درآمد سرانه هر تونسی سه هزار دلار در سال بود، این رقم برای یک شهروند مصری نزدیک هشتصد دلار در سال است که کمترین میزان در میان کشورهای منطقه است، حال آن که مردم مصر به دلیل حضور و وجود اپوزیسیون قوی در کشورشان از پتانسیل‌های بالایی هم برای سرنگون کردن دیکتاتوری مبارک برخوردارند.

منبع: http://tabnak.ir/fa/news/144443
===========================================================================
تظاهرات بعد از انتخابات...مردن سه جوان به نام‌های [color=brown]محمد جمعه، مصطفى رضا محمود و سليمان صابر [/color]به ضرب گلوله ي نيروهاي امنيتي(گويا شهيد هم محسوب ميشن!!!!)...توصيف حركتهاي مردمي به فیل خروشان...پوشش كامل رسانه اي...ارتباطات گسترده در فيس بوك و توييتر....
چقدر اين جريان ها آشناست!!!!!!!!!!!!!!!!!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.