DR_CHAMRAN

" توافق هسته ای " ، جزییات ، آینده (1)

Recommended Posts

سلام

1 - ممنون شما لطف دارید .

2 - من توی هیچ کدام از پستهایم نگفتم گه رهبری بازرسی از مراکز نظامی را پذیرفته اند و یا در مورد پذیرفتن آن به تیم هسته ای اجازه داده اند. من غزض کردم موضوع بازرسی ها با نکاتی که رهبری فرمودند حل شده است . رهبری در حرفهایشان اشاره ای به بازرسی نشدن از مراکز هسته ای نداشته اند و همواره تاکید ایشان به مراکز نظامی و دانشمندان بوده است . حالا اگر شما برداشت دیگری داشته اید ، موضوع دیگری است.

3 - فکر می کنم توضیح مورد قبلی در این مورد هم کفایت کند.

4 - رهبری مخالفت صریحی با پذیرش پروتکل الحاقی نداشته اند بلکه ملاحظاتی برای آن ذکر کرده اند که در واقع اگر بحث بر سر این ملاحظات نبود ، مذاکرات خیلی وقت پیش تمام می شد . 

در مورد بازرسی و موضوعی که ظاهرا مشتبه شده توضیح دادم . لطفا بخوانید .

احسنتم!

پس شما هم موافق هستید که پروتکل الحاقی با تفسیری که آقای عراقچی به صورت ملایم گفتند (بازدید مدیریت شده! از مراکز نظامی) و اروپا و آمریکا واضح گفتند، مورد تایید چارچوب مشخص شده توسط آقا نیست.

تا اینجا یک نکته رو به توافق رسیدیم.

ضمنا بنده اصلا عرض نکردم آقا با بازرسی از مراکز هسته‌ای مخالفت کرده‌اند. آن چیز که من برداشت کردم دو نکته ذیل بود

۱ - مخالفت با هرگونه بازرسی از مراکز نظامی

۲ - مخالفت با هرگونه بازجویی، مصاحبه و ... با دانشمندان اعم از هسته‌ای و نظامی

اگر دوستان موافق هستند با برداشت بنده، اعلام نظر کنند

• Upvote 6

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سلام

1 - ممنون شما لطف دارید .

2 - من توی هیچ کدام از پستهایم نگفتم گه رهبری بازرسی از مراکز نظامی را پذیرفته اند و یا در مورد پذیرفتن آن به تیم هسته ای اجازه داده اند. من غزض کردم موضوع بازرسی ها با نکاتی که رهبری فرمودند حل شده است . رهبری در حرفهایشان اشاره ای به بازرسی نشدن از مراکز هسته ای نداشته اند و همواره تاکید ایشان به مراکز نظامی و دانشمندان بوده است . حالا اگر شما برداشت دیگری داشته اید ، موضوع دیگری است.

3 - فکر می کنم توضیح مورد قبلی در این مورد هم کفایت کند.

4 - رهبری مخالفت صریحی با پذیرش پروتکل الحاقی نداشته اند بلکه ملاحظاتی برای آن ذکر کرده اند که در واقع اگر بحث بر سر این ملاحظات نبود ، مذاکرات خیلی وقت پیش تمام می شد . 

در مورد بازرسی و موضوعی که ظاهرا مشتبه شده توضیح دادم . لطفا بخوانید .

وقتی میگین حل شده  وجناب عراقچی صحبت از بازرسی میکنن چه معنی جز پذیرش داره؟

شما فقط این سوال من رو جواب بدین خواهشا

چرا رهبری در مورد بازرسی ها صحبت کردن دقیقا چند روز بعد جناب عراقچی صحبت از بازرسی مدیریت شده کرد؟ چرا رهیری چندین بار موضوع بازرسی ها رو پیش کشیدن؟

رهبری وقتی قبول کردن بازرسی بشیم چرا باید در عموم برعکسش رو بگه واز اعتبارش کم کنه؟

• Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

احسنتم!

پس شما هم موافق هستید که پروتکل الحاقی با تفسیری که آقای عراقچی به صورت ملایم گفتند (بازدید مدیریت شده! از مراکز نظامی) و اروپا و آمریکا واضح گفتند، مورد تایید چارچوب مشخص شده توسط آقا نیست.

تا اینجا یک نکته رو به توافق رسیدیم.

ضمنا بنده اصلا عرض نکردم آقا با بازرسی از مراکز هسته‌ای مخالفت کرده‌اند. آن چیز که من برداشت کردم دو نکته ذیل بود

اگر دوستان موافق هستند با برداشت بنده، اعلام نظر کنند

شما فرمودید :

برادر oldmagina عزیز

۱ - بردباری و متانت شما جای تقدیر و تشکر دارد . ان شاء الله روحیه منطق و آرامش با دوستان را همیشه حفظ کنید.

۲ - بنده هم سخنرانی آقا را گوش کردم ولی برداشتم این چیزی که شما فرمودید نبود. به نظرم آقا فرمودند بر همان مواضع اصولی که اعلام شده (یعنی عدم بازرسی از مراکز هسته‌ای و صحبت با دانشمندان) پافشاری شود.

۳ - سیاست حضرت آقا مبتنی بر صداقت است و منطق. پس منطقا صحیح نیست که فکر کنیم آقا علنا اعلام کنند هیچ خارجی حق ورود به مراکز نظامی کشور را ندارد ولی از موضعی حمایت کنند که پذیرش این مساله باشد.

۴ - فرمایشات آقا درباره مضرات ورود خارجی‌ها با مراکز نظامی و صحبت‌های امروز ایشان را کنار هم بگذارید، یک در میلیون هم نمی‌توان برداشت کرد که ایشان از موضع پذیرش پروتکل الحاقی آنگونه که اجانب می‌خواهند صحبت کنند.

در مورد حرف آقای عراقچی هم در ادامه نظرم را می گویم .

------------------------------------------------

وقتی میگین حل شده  وجناب عراقچی صحبت از بازرسی میکنن چه معنی جز پذیرش داره؟

شما فقط این سوال من رو جواب بدین خواهشا

چرا رهبری در مورد بازرسی ها صحبت کردن دقیقا چند روز بعد جناب عراقچی صحبت از بازرسی مدیریت شده کرد؟ چرا رهیری چندین بار موضوع بازرسی ها رو پیش کشیدن؟

رهبری وقتی قبول کردن بازرسی بشیم چرا باید در عموم برعکسش رو بگه واز اعتبارش کم کنه؟

رهبری چندین بار تاکید به عدم بازرسی از مراکز نظامی و عدم مصاحبه با دانشمندان کرده اند. ایشان هیچ وقت در مورد صرف بازرسی ها اعلام موضع مخالفت نکرده اند. اتفاقا از روز اول هم در این موضعشان تاکید داشته اند.

در مورد آقای عراقچی و صحبتهای ایشان هم من وکیل مدافع ایشان محسوب نمی شوم که کل حرفهای ایشان را توضیح دهم ، فقط می توانم خاطر نشان کنم که ایشان هنوز در حال مذاکره هستند و در حال مذاکره بودن یعنی این که فعلا چیزی پذیرفته نشده است و در مرحله چانه زنی هستیم !  :rose:

ویرایش شده در توسط oldmagina
  • Upvote 2
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

شما فرمودید :

رهبری چندین بار تاکید به عدم بازرسی از مراکز نظامی و عدم مصاحبه با دانشمندان کرده اند. ایشان هیچ وقت در مورد صرف بازرسی ها اعلام موضع مخالفت نکرده اند. اتفاقا از روز اول هم در این موضعشان تاکید داشته اند.

در مورد آقای عراقچی و صحبتهای ایشان هم من وکیل مدافع ایشان محسوب نمی شوم که کل حرفهای ایشان را توضیح دهم ، فقط می توانم خاطر نشان کنم که ایشان هنوز در حال مذاکره هستند و در حال مذاکره بودن یعنی این که فعلا چیزی پذیرفته نشده است و در مرحله چانه زنی هستیم !  :rose:

آخ آخ ببخشید اشتباه تایپی کرده‌ام.

اصلاح میشود

۲ - بنده هم سخنرانی آقا را گوش کردم ولی برداشتم این چیزی که شما فرمودید نبود. به نظرم آقا فرمودند بر همان مواضع اصولی که اعلام شده (یعنی عدم بازرسی از مراکز نظامی و صحبت با دانشمندان) پافشاری شود.

در نتیجه گیری پست بعدی هم همین رو تایید کردم:

• Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

شما فرمودید :

چرا دارین با کلمات بازی میکنین صرف چیه؟ ایشون دقیقا با بازرسی با مراکز نظامی مخالف بودن وهستن 

ما هم نمیگیم چیزی پذیرفته شده همه ی صحبت ها هم بخاطر اینه که چیزی پذیرفته نشده وگرنه بعد از پذیرش چه فرقی میکنه و از حرف های جناب عراقچی هم میشه فهمید البته دقیقا خودشون میگن که قراره  پذیرفته بشه

ویرایش شده در توسط mohammad741741
  • Upvote 3
  • Downvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

چرا دارین با کلمات بازی میکنین صرف چیه؟ ایشون دقیقا با بازرسی با مراکز نظامی مخالف بودن وهستن 

ما هم نمیگیم چیزی پذیرفته شده همه ی صحبت ها هم بخاطر اینه که چیزی پذیرفته نشده وگرنه بعد از پذیرش چه فرقی میکنه و از حرف های جناب عراقچی هم میشه فهمید البته دقیقا خودشون میگن که قراره  پذیرفته بشه

دوست گرامی "ایشان هیچ وقت در مورد صرف بازرسی ها اعلام موضع مخالفت نکرده اند" یعنی این که ایشان با بازرسی به معنی اعم مخالف نبوده اند و به طور اخص با بازرسی مراکز نظامی و همچنین مصاحبه با داشمندان هسته ای و نظامی مخالف بوده اند. 

در مورد حرفهای آقای عراقچی هم به این مثل بسنده می کنم  : " تا یه سیب از آسمان به زمین برسه ، هزار تا چرخ میزنه ! "  icon_cheesygrin

پی نوشت : نخواستم پست جدید بزنم. 

mohammad741741 گرامی من هم خوشبین نیستم ، البته بدبین هم نیستم .  در هر صورت : الخیر فی ما وقع .

ویرایش شده در توسط oldmagina
  • Upvote 2
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

دوست گرامی "ایشان هیچ وقت در مورد صرف بازرسی ها اعلام موضع مخالفت نکرده اند" یعنی این که ایشان با بازرسی به معنی اعم مخالف نبوده اند و به طور اخص با بازرسی مراکز نظامی و همچنین مصاحبه با داشمندان هسته ای و نظامی مخالف بوده اند. 

در مورد حرفهای آقای عراقچی هم به این مثل بسنده می کنم  : " تا یه سیب از آسمان به زمین برسه ، هزار تا چرخ میزنه ! "  icon_cheesygrin 

خوب منم نگفتم ایشون با بازرسی به طور مثال مراکز هسته ای مخالفت کردن و صرفا بحثم روی مراکز نظامی بود

البته من مثل شما اینقدر خوشبین نیستم/:

• Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

با سلام

مورد اول : دوست گرامی ، Skyhawk عزیز ، متاسفم که می خوام اینو بگم . از سخنان رهبری بوی اتحاد و یکرنگی میاد و از حرفی که شما گفتید بوی دوگانگی و تفرقه.

رهبری به صراحت از تیم هسته ای قدردانی می کنند و می فرمایند که بر همین مواضع پافشاری شود . ایشان این موضوع را به صورتی بیان کرده اند که "همین مواضع " هم دلالت به مواضع تیم مذاکره کننده و هم مواضع خودشان داشته باشد. 

مورد دوم : اگر امکان دارد کمی هم به گفته رهبری در قالب اون مثلی که فرمودند دقت کنید : " لیس کل ما یعلم یقال " . رهبری دقیقا جمله خودشان را قبل از این مثل ناقص می گذارند ( اون قسمتی رو که سبز کردم ) و آن را ختم به این مثل می کنند. امیدوارم کمی به این موضوع هم دقت فرمائید. :)

سلام

برادر گرامی تفکر ما با خط فکری شما در مورد مسئله هسته ای (دقت کنید) هیچ اتحادی نداره که ما بخواییم تفرقه ایجاد کنیم! اصلا چنین اتحادی معنایی نداره!

اگر هم منظورتون وحدت نظر در مسئولین هست که نظر شما رو به جملات زیر جلب میکنم:

نکته‌ی بعدی که به مسئولین محترم تذکّر دادیم و به شما هم عرض میکنیم، این است که به‌هیچ‌وجه اجازه داده نشود که به بهانه‌ی نظارت، اینها به حریم امنیّتی و دفاعی کشور نفوذ کنند؛ مطلقاً. مسئولین نظامی کشور به‌هیچ‌وجه مأذون نیستند که به بهانه‌ی نظارت و به بهانه‌ی بازرسی و مانند این حرفها، بیگانگان را به حریم و حصار امنیّتی و دفاعی کشور راه بدهند، یا توسعه‌ی دفاعی کشور را متوقّف کنند؛ توسعه‌ی دفاعی کشور، توانایی دفاعی کشور، مشت محکم ملّت در عرصه‌ی نظامی، این بایستی همچنان محکم بماند و محکم‌تر بشود؛ یا حمایت ما از برادران مقاوممان در نقاط مختلف؛ اینها مطلقاً نبایستی در مذاکرات مورد خدشه قرار بگیرد.

http://farsi.khamenei.ir/speech-content?id=29415

واژه های "به هیچ وجه" و "مطلقا" معنا و مفهوم کاملا مشخصی رو دارا هستن! حالا این رو بذارید کنار حرف مسئولین در مورد بازرسی مدیریت شده از مراکز نظامی! به نظرتون این به معنای وحدت نظر هست؟ اصلا این دو ممکنه که  در کنار هم بتونن عملی بشن؟ 

مورد بعدی اختلاف نظر در مورد خود مذاکرات (در مورد تحقق انتظارات مردم) هست! شما مواضع رهبری و دولت رو قیاس کنید و ببینید که در این مورد چه طرز فکری وجود داره!

• Upvote 9

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

به‌هیچ‌وجه اجازه داده نشود که به بهانه‌ی نظارت، اینها به حریم امنیّتی و دفاعی کشور نفوذ کنند؛ مطلقاً.

واژه مطلقا بار حقوقی و منطقی کاملا  مشخصی دارد و مفهوم را می رساند و این که دوستان می خواهند توجیه کنند عجیب است
  • Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سلام

برادر گرامی تفکر ما با خط فکری شما در مورد مسئله هسته ای (دقت کنید) هیچ اتحادی نداره که ما بخواییم تفرقه ایجاد کنیم! اصلا چنین اتحادی معنایی نداره!

اگر هم منظورتون وحدت نظر در مسئولین هست که نظر شما رو به جملات زیر جلب میکنم:

نکته‌ی بعدی که به مسئولین محترم تذکّر دادیم و به شما هم عرض میکنیم، این است که به‌هیچ‌وجه اجازه داده نشود که به بهانه‌ی نظارت، اینها به حریم امنیّتی و دفاعی کشور نفوذ کنند؛ مطلقاً. مسئولین نظامی کشور به‌هیچ‌وجه مأذون نیستند که به بهانه‌ی نظارت و به بهانه‌ی بازرسی و مانند این حرفها، بیگانگان را به حریم و حصار امنیّتی و دفاعی کشور راه بدهند، یا توسعه‌ی دفاعی کشور را متوقّف کنند؛ توسعه‌ی دفاعی کشور، توانایی دفاعی کشور، مشت محکم ملّت در عرصه‌ی نظامی، این بایستی همچنان محکم بماند و محکم‌تر بشود؛ یا حمایت ما از برادران مقاوممان در نقاط مختلف؛ اینها مطلقاً نبایستی در مذاکرات مورد خدشه قرار بگیرد.

http://farsi.khamenei.ir/speech-content?id=29415

واژه های "به هیچ وجه" و "مطلقا" معنا و مفهوم کاملا مشخصی رو دارا هستن! حالا این رو بذارید کنار حرف مسئولین در مورد بازرسی مدیریت شده از مراکز نظامی! به نظرتون این به معنای وحدت نظر هست؟ اصلا این دو ممکنه که  در کنار هم بتونن عملی بشن؟ 

مورد بعدی اختلاف نظر در مورد خود مذاکرات (در مورد تحقق انتظارات مردم) هست! شما مواضع رهبری و دولت رو قیاس کنید و ببینید که در این مورد چه طرز فکری وجود داره!

سلام

Skyhawk گرامی منظور من کاملا مشخص بود. من از خط فکری خودم یا شما حرف نزدم : من گفتم حرفهای رهبری ( رهبری کلماتی کاملا انتخاب شده و مشخص به کار بردند) بوی اتحاد و یکرنگی می دهد و حرفهای شما بوی تفرقه .

در پستهای قبلی هم عرض کردم من وکیل مدافع کسی نیستم که شما تمام تلاشتان را برای چسباندن من به دولت می فرمائید. دادستان شما هم نیستم که شما را محاکمه کنم.

معنی حرفهای رهبری کاملا مشخص بودند ، اگر مجموعه بحث پستهای قبلی با دوستان رو ( دیشب ) بخونید متوجه حرف من می شوید . 

پی نوشت : با خوندن دوباره حرفهاتون یاد اون داستان ابوسعید افتادم که در نهایت در آن گفته می شود : " به فلانی بگوئید که ما آن پشه هم نیستیم ! " . من هم به شما عرض می کنم که من صاحب خط فکری محسوب نمی شوم . عادت کرده ام که بشنوم و تابع باشم و در نهایت به تکلیفی که دارم عمل کنم.  :rose: 

• Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

مشکلات اقتصاد ایران به خاطر دولتی بودنشه. مدیریت نالایق، فساد، رشوه، رانت و هزار تا بلای دیگه از تو یه همچین اقتصادی میاد بیرون. هر جای دیگه دنیا باشه همینه. دوای درد این اقتصاد هم اینه که واگذارش کنی به دست مردم و بخش خصوصی. حالا چرا اینجوی نمیشه دو تا دلیل برایش میشه آورد:

1- گروههایی هستند که با واگذاری اقتصاد به بخش خصوصی آرمانها و ارزشهاشون به خطر خواهد افتاد.

2- گروههایی هستند که با واگذاری اقتصاد به بخش خصوصی منافع مالی و جایگاه شون تو خطر میفته.

رفیق   تاریخ و گذشته اصلاح طلبا رو یه نگاهی بنداز قضیه سفارت تا جنگ کویت    اسلام امریکایی یعنی بخش خصوصی تا فتنه 88  و... ریشه خیلی از  مشکلات رو میفهمی

• Upvote 4
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

اینی که رهبری گفتن برخی مسائل رو در علن نمیگن دلیل نمیشه که اون مسائل مغایر با چیزهایی باشه که علنا میگن

«مبادا کسی تصور کند که رهبری یک نظری دارد که "برخلاف" آنچه که به عنوان نظر رسمی مطرح میشود، در خفا به بعضی از خواص و خلّصین، آن نظر را منتقل میکند که اجراء کنند؛ مطلقاً چنین چیزی نیست. اگر کسی چنین تصور کند، تصور خطائی است؛ اگر نسبت بدهد، گناه کبیره‌ای انجام داده. نظرات و مواضع رهبری همینی است که صریحاً اعلام میشود؛ همینی است که من صریحاً اعلام میکنم.» ۱۳۸۹/۰۵/۳۱

رهبری مخالفت مطلق با بازدید از مراکز نظامی رو والا دیگه از این آشکارتر چجوری باید بگن من نمیدونم به هر حال ایشون گفتن که هرگز اجازه نمیدن و خیال ما رو راحت کردن حالا برخی دوستان هرجور برداشت فضایی که میخوان از حرف های آقا داشته باشن
اما تعجب من از تیم مذاکرست که نظر به این صراحت رو در نظر نمیگیرن واقعا فکر کردن به قول خودشون توافق برد برد میشه و طرف غربی با ما دوست میشه تحریما لغو میشه مشکلات ما هم حل میشه و همه چی گل و بلبل و ...

ویرایش شده در توسط rh8

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

رفیق   تاریخ و گذشته اصلاح طلبا رو یه نگاهی بنداز قضیه سفارت تا جنگ کویت    اسلام امریکایی یعنی بخش خصوصی تا فتنه 88  و... ریشه خیلی از  مشکلات رو میفهمی

آقا لطفا" واضح تر بگو منظورت چیه الان با اقتصاد خصوصی مخالفی ؟! با اصلاح طلب مخالفی؟! با سفارت مخالفی ؟! با کویت مخالفی؟! من که متوجه نشدم چی گفتی!

• Upvote 1
  • Downvote 6

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سلام

Skyhawk گرامی منظور من کاملا مشخص بود. من از خط فکری خودم یا شما حرف نزدم : من گفتم حرفهای رهبری ( رهبری کلماتی کاملا انتخاب شده و مشخص به کار بردند) بوی اتحاد و یکرنگی می دهد و حرفهای شما بوی تفرقه .

در پستهای قبلی هم عرض کردم من وکیل مدافع کسی نیستم که شما تمام تلاشتان را برای چسباندن من به دولت می فرمائید. دادستان شما هم نیستم که شما را محاکمه کنم.

معنی حرفهای رهبری کاملا مشخص بودند ، اگر مجموعه بحث پستهای قبلی با دوستان رو ( دیشب ) بخونید متوجه حرف من می شوید . 

پی نوشت : با خوندن دوباره حرفهاتون یاد اون داستان ابوسعید افتادم که در نهایت در آن گفته می شود : " به فلانی بگوئید که ما آن پشه هم نیستیم ! " . من هم به شما عرض می کنم که من صاحب خط فکری محسوب نمی شوم . عادت کرده ام که بشنوم و تابع باشم و در نهایت به تکلیفی که دارم عمل کنم.  :rose: 

سلام

بنده قسمت های مربوطه رو رنگی کردم و معنای این قسمت ها هم مشخصه! تیم مذاکره کننده ما مثلا چه مواضعی داشته؟  مذاکره در عقیده آمریکا یعنی دیکته کردن و پذیرش اونها از جانب طرف مقابل!

معنا و مفهوم واژه های "به هیچ وجه" و "مطلقا" کاملا مشخصه! چطور میشه مثلا صاحب ملکی ادعا کنه که به هیچ وجه اجازه بازرسی از این ملک رو نمیده اما در عمل با بازرسی از محوطه حیاط و داخل ساختمان (با شرط روکش کشیدن بر روی اساسیه) موافقت کنه؟ این یک تناقضه! شما به جای سعی در اتحاد حول مذاکرات و دادن امتیازات بلاعوض یا غیر همسطح (با دریافت امتیازات ناچیز) به دشمن که در این مورد روز به روز منجر به از دست رفتن منافع ملی (و سوزاندن برگهای محدود در دست ما) میشه بهتره به مفاهیم اصلی کلام ولایت فقیه توجه داشته باشید! بالاخره ولایت فقیه یه مقام دکوری نیست که در عمل هیچ اختیار و جایگاهی برای این مقام قائل نباشیم و امور رو به دست لیبرال ها و رفرمیست ها (در هر لباس) بسپاریم که در ظاهر به ولایت فقیه اعتقاد دارن اما در باطن ...!  

در ضمن ما اونطور که شما ادعا میکنید سعی نمیکنیم شما رو به دولت بچسبانیم بلکه این خود شما هستید که با موضع گیری های پی درپی و استفاده از جملات رهبری سعی میکنید کارهای تیم مذاکره کننده رو توجیه کنید که البته اغلب هم ایرادات زیادی به این توجیهات وارد هست مثل همین موردی که در حال حاضر در رابطه با اون بحث میکنیم.

• Upvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مهمان
این موضوع نسبت به پاسخ بیشتر بسته شده است.

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.