DR_CHAMRAN

" توافق هسته ای " ، جزییات ، آینده (1)

Recommended Posts

مستند شطرنج با گرگها کیفیت خوب (بخش1)

http://www.aparat.com/v/WItio

مستند شطرنج با گرگها کیفیت خوب (بخش 2)

http://www.aparat.com/v/OnH5U

شطرنج با گرگها (کلیپ انتهایی)

http://www.aparat.com/v/y4PKw

ویرایش شده در توسط bds110
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سلام بر دوستان. خیلی وقته بعد مدتها من به اینجا برگشتم البته دلیل دوریم از سایت رکورد شکنی برادر چکا در اخراج بنده بود که متاسفانه با توجه به اینکه بیشتر برادران ما در اینجا رو دلواپسان تشکیل میدن طبیعیه که اجازه هیچ انتقادی داده نمیشه. برادران دلواپس اول اینکه تو کشور قانون وجود داره و مردم به این دولت رای دادن پس اگه شما مخالفید میتونید دور بعد به آقای جلیلی دوباره رای بدید و این توافق هم نیاز به توجیه نداره ما تو این شرایط مجبوریم امتیازات بیشتری بدیم چون این ما هستیم که تحت فشاریم آمریکا که کلا از هیچ کدوم از جریانات 10 سال گذشته ضرر نکرده این مردم ایران هستن که فشار تحمل کردن حالا شما اینو قبول ندارید میتونید دور بعد به کس دیگه رای بدید (ببینید دوست عزیز نظر کسی مهمه که با رای مستقیم مردم انتخاب میشه نه کسی که.........). در ضمن برادر چکا وقتی حاج سعید مدیر سایت بود یادش بخیر همه خوش بودیم از وقتی شما و دوستانتون مدیر شدین کلا کارتون اخراج کردن نظر مخالفه. یکم صبور باشید دوست من 

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سلام بر دوستان. خیلی وقته بعد مدتها من به اینجا برگشتم البته دلیل دوریم از سایت رکورد شکنی برادر چکا در اخراج بنده بود که متاسفانه با توجه به اینکه بیشتر برادران ما در اینجا رو دلواپسان تشکیل میدن طبیعیه که اجازه هیچ انتقادی داده نمیشه. برادران دلواپس اول اینکه تو کشور قانون وجود داره و مردم به این دولت رای دادن پس اگه شما مخالفید میتونید دور بعد به آقای جلیلی دوباره رای بدید و این توافق هم نیاز به توجیه نداره ما تو این شرایط مجبوریم امتیازات بیشتری بدیم چون این ما هستیم که تحت فشاریم آمریکا که کلا از هیچ کدوم از جریانات 10 سال گذشته ضرر نکرده این مردم ایران هستن که فشار تحمل کردن حالا شما اینو قبول ندارید میتونید دور بعد به کس دیگه رای بدید (ببینید دوست عزیز نظر کسی مهمه که با رای مستقیم مردم انتخاب میشه نه کسی که.........). در ضمن برادر چکا وقتی حاج سعید مدیر سایت بود یادش بخیر همه خوش بودیم از وقتی شما و دوستانتون مدیر شدین کلا کارتون اخراج کردن نظر مخالفه. یکم صبور باشید دوست من 

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

جناب اولد ماژینا

حسرت یک حرف تحلیلی از شما در مورد توافق هسته ای به دل ما موند

چرا فقط پشت رهبر قایم می شید؟

موارد منتشر شده مشخصه، اصلا همان حرفهای آقای ظریف. چرا در مقابل تحلیلها هیچ پاسخی ندارید؟ فقط میگید اگر بد بود آقا تذکر می داد...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

برای متوجه شدن اینکه بازرسی از هر نقطه کشور از جمله مکان های نظامی و امنیتی کشور و تنزل دادن صنعت هسته ای کشور به یک آکواریوم هسته ای به ضرر مسلم کشور هست لازم نیست حتما به حرف های رهبری رجوع کرد ، چند دقیقه زمان و یک عقل سالم هم کفایت میکنه

اما این حامیان این مذاکرات هستند که چون پاسخ معقولی ندارند سعی در تفسیر گزینشی و جانبدارانه از سخنان رهبری هستند تا اینطور القا کنند که تمامی این امتیازات با نظر رهبری واگذار شده

کسی توجیه نمیکنه اتفاقا بازدید باید انجام بشه چون اونا دست برتر رو دارن این ما هستیم تحت فشاریم پس اونا از ضعف ما (دلایلشو اگه بگم مثل همیشه بنده رو اخراج میکنید) استفاده میکنن. منم میگم این توافق ضرره ولی میشه بپرسم شما که دلواپسید راهکارتون چیه مثلا اگه شما بودید چه سیاستی در حال حاصر در پیش میگرفتید؟   

• Upvote 3
  • Downvote 11

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

کسی توجیه نمیکنه اتفاقا بازدید باید انجام بشه چون اونا دست برتر رو دارن این ما هستیم تحت فشاریم پس اونا از ضعف ما (دلایلشو اگه بگم مثل همیشه بنده رو اخراج میکنید) استفاده میکنن. منم میگم این توافق ضرره ولی میشه بپرسم شما که دلواپسید راهکارتون چیه مثلا اگه شما بودید چه سیاستی در حال حاصر در پیش میگرفتید؟   

البته معمولا سیاست ها رو بر اساس پتانسیل ها و توانایی های کشور تدوین میکنند ، اگر قرار باشه مثل تا الان که بخش عمده جامعه بقول عبدالرضا کاهانی در استراحت مطلق هست باشه مسلما راهی جز چوب حراج زدن به کشور ، از اتاق خوابمون تا حساس ترین مراکز کشور وجود نداره !

اما راه دیگر این هست که جامعه و مردم یک تکونی به خودشون بدن ، با تلاش بیشتر و یک برنامه ریزی مدون اقتصاد رو از حالت کنونی که عمدتا با خام فروشی ، دلالی و واردات میچرخه به سمت تولید و صنعت داخلی (تولید و صنعت واقعی نه مونتاژ!) ببرند و وابستگی های موجود اقتصادی به ابزارهای غربی (از جمله ابزارهای بانکی ، مالی و تکنولوژیکی) رو از بین ببرند .

این راهی هست که آلمان بعد از جنگ جهانی اول رفت و شوروی و خیلی از کشورهای بلوک شرقی مثل کوبا بعد از جنگ جهانی دوم رفتند ، پس لازم نیست چیز جدیدی اختراع کنیم ! 

• Upvote 5
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

البته معمولا سیاست ها رو بر اساس پتانسیل ها و توانایی های کشور تدوین میکنند ، اگر قرار باشه مثل تا الان که بخش عمده جامعه بقول عبدالرضا کاهانی در استراحت مطلق هست باشه مسلما راهی جز چوب حراج زدن به کشور ، از اتاق خوابمون تا حساس ترین مراکز کشور وجود نداره !

اما راه دیگر این هست که جامعه و مردم یک تکونی به خودشون بدن ، با تلاش بیشتر و یک برنامه ریزی مدون اقتصاد رو از حالت کنونی که عمدتا با خام فروشی ، دلالی و واردات میچرخه به سمت تولید و صنعت داخلی (تولید و صنعت واقعی نه مونتاژ!) ببرند و وابستگی های موجود اقتصادی به ابزارهای غربی (از جمله ابزارهای بانکی ، مالی و تکنولوژیکی) رو از بین ببرند .

این راهی هست که آلمان بعد از جنگ جهانی اول رفت و شوروی و خیلی از کشورهای بلوک شرقی مثل کوبا بعد از جنگ جهانی دوم رفتند ، پس لازم نیست چیز جدیدی اختراع کنیم ! 

ببینید دوست عزیز حرفاتون قشنگه ولی اونجا آلمان بوده. به نظر شما تو کشور ما چقدر مسائل محدود کننده داریم؟ در ضمن این چیزی که شما گفتید یه برنامه بلند مدته که نیاز به ثبات سیاسی و فرهنگی و اجتماعی داریم. به نظر شما میشه همش حرف تهدید دیگران رو بزنیم بعد دنبال شکوفایی اقتضادی باشیم؟ من نمیگم بشینیم کشورو بدیم دست آمریکا ولی قبول کنید با تندروی هم نمیشه کشور رو پیش برد. ببینید دوست عزیز شما برید یسر به آمار اپلای کردن نخبه ها بزنید چرا دارن میرن؟ اصلا مگه میشه کشور رو جزیره ای اداره کرد؟ با اون همه بیماری فرهنگی مثل ریاکاری و دروغ و پارتی بازی و فساد اقتصادی و .............چه کنیم؟  

من میگم فعلا ما مجبوریم یطوری با اینا کنار بیاییم چون هر طور فکر میکنم نمیشه تو داستان هسته ای باهاشون درگیر بشیم و از طرف دیگه این همه جوون بیکار و مردم تحت فشار اقتصادی رو راضی کرد هر چند میدونم شاید با توافق هم چیزی درست نشه

• Upvote 2
  • Downvote 7

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
طرح ۳ فوریتی نمایندگان مجلس برای توقف مذاکرات تا قطع تهدیدات آمریکا

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس از تهیه و تدوین طرح ۳ فوریتی نمایندگان مجلس برای توقف مذاکرات تا قطع تهدیدات آمریکا خبر داد.

http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13940219001427

• Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس از تهیه و تدوین طرح ۳ فوریتی نمایندگان مجلس برای توقف مذاکرات تا قطع تهدیدات آمریکا خبر داد.

بالاخره یه حرکتی هم از مجلس دیدیم . البته امیدوارم که تصویبش کنند . هرچند ...

• Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ببینید دوست عزیز حرفاتون قشنگه ولی اونجا آلمان بوده. به نظر شما تو کشور ما چقدر مسائل محدود کننده داریم؟ در ضمن این چیزی که شما گفتید یه برنامه بلند مدته که نیاز به ثبات سیاسی و فرهنگی و اجتماعی داریم. به نظر شما میشه همش حرف تهدید دیگران رو بزنیم بعد دنبال شکوفایی اقتضادی باشیم؟ من نمیگم بشینیم کشورو بدیم دست آمریکا ولی قبول کنید با تندروی هم نمیشه کشور رو پیش برد. ببینید دوست عزیز شما برید یسر به آمار اپلای کردن نخبه ها بزنید چرا دارن میرن؟ اصلا مگه میشه کشور رو جزیره ای اداره کرد؟ با اون همه بیماری فرهنگی مثل ریاکاری و دروغ و پارتی بازی و فساد اقتصادی و .............چه کنیم؟  

من میگم فعلا ما مجبوریم یطوری با اینا کنار بیاییم چون هر طور فکر میکنم نمیشه تو داستان هسته ای باهاشون درگیر بشیم و از طرف دیگه این همه جوون بیکار و مردم تحت فشار اقتصادی رو راضی کرد هر چند میدونم شاید با توافق هم چیزی درست نشه

مگه اونجا چه فرقی با ایران داره ؟ اتفاقا همه این کشورهایی که بنده مثال زدم هم حکومت ایدئولوژیک داشتند ، اقتصاد و صنعت وابستگی چندانی به پایه فرهنگی و سیاسی نداره این مسائلی هم که میفرمایید در همان کشورها بوده اما عزم ملی و انسجام در اون کشورها خصوصا بعد از جنگ های جهانی به نحو احسن به بخش اقتصاد و صنعت منتقل شد اما در ایران و دوران سازندگی نه تنها از این نیروی محرکه عظیم استفاده نشد بلکه با فرهنگ سازی های غلط جامعه رو بردن به سمت تن پروری و تجمل گرایی ، کار رو عار کردند و دلال بازی رو افتخار !

ببین من هم میدونم این مشکلات وجود داره ، دزدی هست پارتی بازی هست فساد هست ... اما این رو به شما میگم که اگر الان و تحت فشار و موقعی که نیازه نتونیم از این مشکلات رو حل کنیم مطمئن باشید بعد از توافق هم نمیتونیم چون دوباره مسکن دلارهای نفتی میاد کشور رو میبره تو خلسه و دیگه نیازی به مبارزه با فساد و اینها وجود نداره.

• Upvote 6
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

تا اونجا که من یادمه 2 فوریت بیشتر نداشتیم پس این 3 رو از کجا اوردن یا من اشتباه میکنم ؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

برادر چکا عزیز  شما همش از اقتصاد داخلی وشکوفایی صنعتی صحبت میکنید این حرفا خیلی خوبه اما بزار یکم روشنت کنم برادر من  هرکودومو خواستی با عدله و سند جواب بده لطفا

1- نیروی کار متخصص : تو این مملکت ماشالا فراوونه همه هم بیکار شما میگی اینا باید برن سره کار با چه شرایطی با چه حقوق و مزایایی؟ با کدوم بودجه با کدوم زیر ساخت با کدوم مدیریت؟ شما میدونی الان خط فقر چقد شده؟

میدونی الان دستمزد قانونی طبق مصوبه وزارت کار چقدره؟ بر فرض مثال این حقوق رو بخوان افزایش بدن پقدر میتونن افزایش بدن؟ میدونی الان اجاره خونه حدود قیمتش چقدره ؟ قیمت اغلام ضروری چی اطلاع داری؟

این چیزی که شما تو ذهنته یک شبه نمیشه حاصل برنامه ریزی و کاره 20 ساله یک شبه که نمیشه معجزه کرد هرچیزی راهی داره یک دندگی هم حدی داره بابا مگه این همه کشور تو دنیا دارن تنهایی کار میکنن ؟

عزیزم دنیا دنیایی بده بستونه شما یچیزی میدی یچیزی میگیری این  قانونه طبیعته.

من نمیگم کشور مستعمره بشه اما نمیشه دیوار هم کشید دوره کشور دنیا دنیای تبادللته در راستای منافع ملی دوره جنگو شمشیر کشی تموم شد به غیر از دشمن تراشی هیچی برامون نداره دنیا دنیای تعامل و دیپلماسیه گفتمان نه هفتیر کشی

• Upvote 6
  • Downvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

تا اونجا که من یادمه 2 فوریت بیشتر نداشتیم پس این 3 رو از کجا اوردن یا من اشتباه میکنم ؟

منظور از طرح عادي، يک فوريتي و دو فوريتي چيست؟

به طور کلي لوايح و طرح هاي که به مجلس ارايه مي شود بر دوگونه اند :
1.طرح ها و لوايح قانوني عادي که دو شوري مي باشند بدين معنا که مجلس در خصوص اين گونه طرح هاو لوايح دريک شور کليات را به تصويب مي رساند و در شور ديگر به جزئيات مي پردازد و مورد تصويب قرار مي دهد. غالب طرح ها و لوايح، عادي مي باشند اما در بعضي از موارد که سرعت تصويب قانون ضرور ت دارد به نوع ديگري طرح و لايحه تقديم مي شود.
2.طرح ها و لوايح فوري
طرح ها ولوايح مزبور يک شوري مي باشند بدين معنا که دريک شور هم کليات وهم جزييات مورد بحث قرار مي گيرد و احيانا به تصويب مي رسد.اين قسم از طرح ها و لوايح خود ممکن است به يکي از سه شکل ذيل باشد:
الف) طرح ها و لوايح يک فوريتي
اين قسم از طرح ها و لوايح پس از تصويب فوريت ان درمجلس به کمسيون مربوطه ارجاع مي شود تا خارج از نوبت مورد بررسي قرارگيرد.(ماده116 آيين نامه داخلي مجلس)
ب) طرح ها ولوايح دوفوريتي
دراين گونه طرح هاولوايح پس از تصويب دوفوريت ان بلا فاصله به طبع وتوزيع ان بين نمايندگان اقدام مي شودو بيست وچهار ساعت پس ازتوزيع درمجلس مطرح مي گردد.اين گونه طرح هاو لوايح به کمسيون ارجاع نمي گردد.
ج)طرح هاولوايح سه فوريتي
دراين قبيل طرح ها ولوايح پس ازتصويب سه فوريتي ان، مجلس در همان جلسه وارد دستور مي گردد(ماده116 آيين نامه) ونيازمند ارجاع به کميسون هم نيست.ضمنا هنگامي که طرح ولوايح با قيدفوريت در دستور کار مجلس قرار بگيرد قبلا از طرف ريس مجلس مراتب به اطلاع شوراي نگهبان مي رسد و شوراي مزبور بايد در اين جلسات حضور يابد ونظر خود راحتي المقدور وبلا فاصله پس ازآراي مجلس ويا حد اکثرتا24 ساعت اظهار کند.(ماده86 آيين نامه داخلي مجلس)

منبع

• Upvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

عزیزم دنیا دنیایی بده بستونه شما یچیزی میدی یچیزی میگیری این  قانونه طبیعته.

من نمیگم کشور مستعمره بشه اما نمیشه دیوار هم کشید دوره کشور دنیا دنیای تبادللته در راستای منافع ملی دوره جنگو شمشیر کشی تموم شد به غیر از دشمن تراشی هیچی برامون نداره دنیا دنیای تعامل و دیپلماسیه گفتمان نه هفتیر کشی

بنده نمیگم دور کشور دیوار بکشیم اما وقتی اقتصاد درونزا و بر پایه صنعت داخلی (بجای خام فروشی) باشه اونموقع خارج هست که به ما نیاز داره ، در حال حاضر بدلیل خام فروشی ما به دنیا نیاز داریم چون میتونن برن از منابع دیگه نفتشون رو تامین کنند اما ما نمیتونیم تجهیزاتی که از اونها لازم داریم از جای دیگه تهیه کنیم 

چیزی که مورد نیاز این کشور هست رسیدن به سطحیه که بتونه رابطه پایاپای اقتصادی با بقیه دنیا داشته باشه ، حتی چین هم که انقدر میگن تسلیم شد و به سمت غرب رفت الان چنین رابطه ای داره یعنی همونقدر که چین به آمریکا نیاز داره آمریکا هم به چین نیازمنده در مراودات اقتصادی . اما مراودات اقتصادی ایران و دنیا (علی الخصوص غرب) به هیچ وجه پایاپای نیست و میشه گفت ایران تقریبا آویزون خارج شده ، واردات بی رویه و صادرات مبتنی بر تک محصولی باعث شده تمام صنعت و اقتصادمون وابسته به خارج باشه بدون اینکه اون طرف کوچکترین نیازی به ما داشته باشه 

بنده میگم این نوع رابطه اقتصادی هست که باید تغییر کنه ، اونموقع هست که هم صنعتمون رونق گرفته و هم بقیه قبل از قطع کردن رابطه اقتصادیشون با ما دوباره فکر خواهند کرد

• Upvote 3
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

بنده نمیگم دور کشور دیوار بکشیم اما وقتی اقتصاد درونزا و بر پایه صنعت داخلی (بجای خام فروشی) باشه اونموقع خارج هست که به ما نیاز داره ، در حال حاضر بدلیل خام فروشی ما به دنیا نیاز داریم چون میتونن برن از منابع دیگه نفتشون رو تامین کنند اما ما نمیتونیم تجهیزاتی که از اونها لازم داریم از جای دیگه تهیه کنیم 

چیزی که مورد نیاز این کشور هست رسیدن به سطحیه که بتونه رابطه پایاپای اقتصادی با بقیه دنیا داشته باشه ، حتی چین هم که انقدر میگن تسلیم شد و به سمت غرب رفت الان چنین رابطه ای داره یعنی همونقدر که چین به آمریکا نیاز داره آمریکا هم به چین نیازمنده در مراودات اقتصادی . اما مراودات اقتصادی ایران و دنیا (علی الخصوص غرب) به هیچ وجه پایاپای نیست و میشه گفت ایران تقریبا آویزون خارج شده ، واردات بی رویه و صادرات مبتنی بر تک محصولی باعث شده تمام صنعت و اقتصادمون وابسته به خارج باشه بدون اینکه اون طرف کوچکترین نیازی به ما داشته باشه 

بنده میگم این نوع رابطه اقتصادی هست که باید تغییر کنه ، اونموقع هست که هم صنعتمون رونق گرفته و هم بقیه قبل از قطع کردن رابطه اقتصادیشون با ما دوباره فکر خواهند کرد

داداش من میدونی چرا چین شد اینی که الان هست ؟ بخاطره اینکه هرکی 1 دلار اختلاس کرد درجا اعدامش کردن الان اگه دریایه پول هم باشه کسی تو دولتش جرات دزدی نداره

مملکته ما شده مئمن امنی برای دزدی های دولتی وقتی معاون ریاست جمهوری دزدی میکنه وقتی نماینده مجلسش رشوه میگیره اب از اب تکون نمیخوره وقتی سیستم بانکی سراسر دزد هستن وقتی تو کوچکترین جاهای دولت داره دزدی های کلون میشه سرمایه مملکت به یغما میره شما چه انتظاری داری؟ چین یک شبه به اینجایی که هست نرسید دولت چین به تولید ملی بها داد برای یه مجوز 2000 سال ارباب رجوع رو معطل نمیکنه چون طرف پارتی نداره الان شما پارتی نداشته باشی سپور شهرداری هم نمیتونی بشی چه برسه بخوای تو بخش خصوصی کار کنی. چین کارگر ارزان در اختیار تولید کننده میزاره معافیت های مالیاتی براش در نظر میگیره مواد اولیه ارزون در اختیارش میزاره تو بحث انرژی بهش یارانه میده چرا چون داره به تولید ناخالص ملی کمک میکنه چون داره صادرات انجام میده اینجا شما بسم الله رو بگی 200 تا نهاد میریزن سرت تیغت بزنن بیمه دارایی اداره مالیات اداره گاز ابو فاضلاب کمیته امداد اتش نشانی شهرداری و...... خیلی جاهای دیگه . تو مملکت ما 2 تا چیز حرف اول رو میزنه یکی رشوه یکی پارتی گردن کلفت  کجای دنیا شایسته سالاری جاشو به رابطه و کانکت بودن به یه دم کلفت رو  داده؟  مملکت مارو فساد اداری برداشته از مامور دون پایه نیرو انتظامی رشوه میگیره تا نماینده مجلسش کجای کاری برادر 20 سال فقط زمان میبره این فساد دولتی جمع بشه امروز تو اخبار خوندم صنف جرا ح ها دیگه علنی رو میزی میگیره  وزیر هم میگفت کاری نمیتونیم بکنیم

ویرایش شده در توسط samalizade
  • Upvote 11
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مهمان
این موضوع نسبت به پاسخ بیشتر بسته شده است.

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.