DR_CHAMRAN

" توافق هسته ای " ، جزییات ، آینده (1)

Recommended Posts

چرا مذاکرات با کری معمولا اینطور غیر رسمی و منظر گرا!! برگزار میشه؟! اتفاقا کری از عکس های این سری در توئیترش هم استفاده کرد. اتاق کنفرانسی چیزی نیست اونجا؟ به خاطر شونوده!! کولر نداره اتاق ها؟!  صحبت های زیر فکر کنم برای بعد از اون جنجال های پیاده روی بود فکر کنم. هر چند واقعا اگر تاثیر داره به نظر استخر و سونا هم برند اشکال نداره!! :)

ایشان افزودند: البته در زمینه‌ی ادامه‌ی مذاکرات هسته‌ای، منع نمی‌کنیم و کاری که دکتر ظریف و دوستانشان شروع کردند و تا امروز هم خوب پیش رفتند دنبال می‌شود اما این، یک تجربه‌ی ذیقیمت دیگر برای همه بود که متوجه شویم نشست و برخاست و حرف زدن با آمریکایی ها، مطلقاً تأثیری در کم کردن دشمنی آنها ندارد و بدون فایده است.
رهبر انقلاب در تبیین ضررهای ناشی از مذاکره با آمریکایی ها افزودند: این کار ما را در افکار عمومی ملت‌ها و دولت‌ها به تذبذب متهم می‌کند و غربی‌ها با تبلیغات عظیم خودشان، جمهوری اسلامی را دچار انفعال و دو گانگی جلوه می‌دهند.

464138_630.jpg

• Upvote 3
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
spacer.gif spacer.gif post_corner.gif
  فیلم : لحظه اعدام وزیر دفاع کره شمالی با توپ(18+) 

ویدیو لحظه اعدام وزیر دفاع سابق کره شمالی را نشان می‌دهد که به جرم چرت زدن در زمان رژه در حضور رهبر آن کشور به توپ بسته شد. 

http://www.entekhab.ir/fa/news/207861

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بعضیها تو این مملکت خواب کره شمالی رو واسه این مردم دیدند که این آرزوشون رو به گور خواهند برد.
  • Upvote 4
  • Downvote 15

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

بسم تعالی

اما آقایانی که هی ترکیه ترکیه میکنند !

اولا هر جنسی که روش زده ساخت ترکیه دلیل بر این نیست که حتما ساخت خود ترکیه باشه . شما همیشه گول آمار رو میخورید و فکر میکنید چی بوده چی شده .

ترکیه یکی از کشورهای صاحب ذخایر نفتی و گازی است و حدودا هزار و چهار صد حلقه چاه نفتی داره که ذخایرش مستقیما توسط شرکتهای خارجی استخراج و تنها 3% از عوایدش به دولت ترکیه میرسد . ترکیه دومین کشور صاحب ذخایر طلای جهانیست که باز توسط کشورهای غربی استخراج و تنها چند درصد تک رقمی آن به دولت ترکیه تعلق میگیرد . سایر معادن را دیگر ذکر نمیکنم . حالا طبق آمار جهانی سود کلی استخراج و ارزش اضافی حاصله پای ترکیه نوشته میشه و ذکر نمیشه که درصدهای بالای نود آن تو جیب غرب میره و به همین دلیل ترکیه جزو بیست کشور به حساب میآید بدون آنکه به کسری بودجه نزدیک به یک تریلیون دلاری این کشور که وامی بر گرده ملت کنونی و نسل آینده ترکیه میباشد صحبتی بشود .

اگر همین امروزتمامی بازده و ارزش اضافی تولید شده درکشور ترکیه سه برابر هم بشود حتی کفاف پرداخت پنجاه درصد سود ناشی از وامها و سرمایه های خارجی موجود در ترکیه را نخواهد داد چه برسد به پرداخت اصل وام و یا خریداری سهام سرمایه گزاریهای خارجی جهت استقلال اقتصادی کشور از دست رفته ترکیه . 98% صنایع ترکیه وابسته و تنها دولت با اخذ مقدار ناچیزی مالیلت بقیه سودهای حاصله در جیب سرمایه گذاران خارجی ( و نه جیب ملت ترکیه ) سرازیر شده و تنها خر حمالی آن ( به عنوان بستر کاهش بیکاری ) بر گردن ملت ترکیه است که البته مجددا مالیات سنگین دولت از شهروندان مجددا آنها در ورطه آمار زیر خط فقر قرار میدهد در صورتیکه آمار جهانی اعلام میکند درآمد سرانه هرترک بیش از ده هزار دلار است ! این یعنی کس دیگری میخورد و گردن توی گرسنه تابلوئی نصب میکنند که روش نوشته " من خیلی خیلی سیرم " .

اعضا لطفا برای اینکه به خبط مبحث نیافتند لطفا کمی دقیقتر و تخصصی تر ( بررسی آمار اقصاد حقیقی درون خود کشور ترکیه و نه آمار به به ، چه چه های سازمانهای عمدتا مغرض و مفسد جهانی ) نظر بدهند و اینقدر گنجشکی را که به جای قناری میخواهند بهمون قالب کنند رو تشخیص داده و اینقدر با تاسی بر سازمانهای جهانخوار به به ، چه چه نفرمایند . ترکیه غیر از کانالهای مستهجن خوش نما با خانمهای خوشکل و آزادی در رابطه نامشروع ، کانالهای دیگری هم دارد که بعضا حقایق واقعی موجود در این کشور را بیان میکنند .

بعضیها تو این مملکت خواب کره شمالی رو واسه این مردم دیدند که این آرزوشون رو به گور خواهند برد.

و البته بعضیها تو این مملکت خواب سومالی رو واسه این مردم دیدند که این آرزوشون رو به گور خواهند برد.

با تشکر و مستفیض باشید .

ویرایش شده در توسط parvaaz
  • Upvote 8
  • Downvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

حالا ما که به شما توهین نمیکنیم صدتا بدترشم بگی اما من تمام سعیم اینه لگم تلقی شما نادرسته و دارید نسبت خلاف میدید به ولی فقیه...

اينو چند مرتبه در سايت گفته بودم ، انگلیسی ها در بهبوهه بحث بر سر ملی شدن نفت ، توی مناطق بختیاری این مثل رو باب کرده بودن ؛ " هر کی عشق علی تو دلشه نفت ملی سی چنشه " ! ، یعنی نفت ملی به چه دردش میخوره ، یه مورد خنده دار دیگر هم که هست وجود 1500 تا امامزاده اول انقلاب هست که تا الان به رقمی بالغ بر 10 هزارتا رسیده ، ... افتاد ؟! نه ، به مدد توسعه خرافات و عقاید خیالی بهره برداری رو طرف مقابل در به سرقت بردن تمام توانایی های مادی شما میکنه ، اینطور میشه که فرعونی که بوجود میاد که در برابرش بنی اسراییل ذلیلی قرار بگیرن که حتی با پشتوانه خدا و پیامبرش بترسن و از مهلکه در برن ، اما عبرت کجا ؟!

• Upvote 8
  • Downvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

بسم تعالی

اما آقایانی که هی ترکیه ترکیه میکنند !

اولا هر جنسی که روش زده ساخت ترکیه دلیل بر این نیست که حتما ساخت خود ترکیه باشه . شما همیشه گول آمار رو میخورید و فکر میکنید چی بوده چی شده .

ترکیه یکی از کشورهای صاحب ذخایر نفتی و گازی است و حدودا هزار و چهار صد حلقه چاه نفتی داره که ذخایرش مستقیما توسط شرکتهای خارجی استخراج و تنها 3% از عوایدش به دولت ترکیه میرسد . ترکیه دومین کشور صاحب ذخایر طلای جهانیست که باز توسط کشورهای غربی استخراج و تنها چند درصد تک رقمی آن به دولت ترکیه تعلق میگیرد . سایر معادن را دیگر ذکر نمیکنم . حالا طبق آمار جهانی سود کلی استخراج و ارزش اضافی حاصله پای ترکیه نوشته میشه و ذکر نمیشه که درصدهای بالای نود آن تو جیب غرب میره و به همین دلیل ترکیه جزو بیست کشور به حساب میآید بدون آنکه به کسری بودجه نزدیک به یک تریلیون دلاری این کشور که وامی بر گرده ملت کنونی و نسل آینده ترکیه میباشد صحبتی بشود .

اگر همین امروزتمامی بازده و ارزش اضافی تولید شده درکشور ترکیه سه برابر هم بشود حتی کفاف پرداخت پنجاه درصد سود ناشی از وامها و سرمایه های خارجی موجود در ترکیه را نخواهد داد چه برسد به پرداخت اصل وام و یا خریداری سهام سرمایه گزاریهای خارجی جهت استقلال اقتصادی کشور از دست رفته ترکیه . 98% صنایع ترکیه وابسته و تنها دولت با اخذ مقدار ناچیزی مالیلت بقیه سودهای حاصله در جیب سرمایه گذاران خارجی ( و نه جیب ملت ترکیه ) سرازیر شده و تنها خر حمالی آن ( به عنوان بستر کاهش بیکاری ) بر گردن ملت ترکیه است که البته مجددا مالیات سنگین دولت از شهروندان مجددا آنها در ورطه آمار زیر خط فقر قرار میدهد در صورتیکه آمار جهانی اعلام میکند درآمد سرانه هرترک بیش از ده هزار دلار است ! این یعنی کس دیگری میخورد و گردن توی گرسنه تابلوئی نصب میکنند که روش نوشته " من خیلی خیلی سیرم " .

اعضا لطفا برای اینکه به خبط مبحث نیافتند لطفا کمی دقیقتر و تخصصی تر ( بررسی آمار اقصاد حقیقی درون خود کشور ترکیه و نه آمار به به ، چه چه های سازمانهای عمدتا مغرض و مفسد جهانی ) نظر بدهند و اینقدر گنجشکی را که به جای قناری میخواهند بهمون قالب کنند رو تشخیص داده و اینقدر با تاسی بر سازمانهای جهانخوار به به ، چه چه نفرمایند . ترکیه غیر از کانالهای مستهجن خوش نما با خانمهای خوشکل و آزادی در رابطه نامشروع ، کانالهای دیگری هم دارد که بعضا حقایق واقعی موجود در این کشور را بیان میکنند .

و البته بعضیها تو این مملکت خواب سومالی رو واسه این مردم دیدند که این آرزوشون رو به گور خواهند برد.

با تشکر و مستفیض باشید .

قربان رویت....همین الانم بزرگترین  هلدینگ روغنی کشور دست صافولای عربستانه...پتروشیمی رازی هم الان مالکش یک شرکت ترکیه ایی..سرمایه گذاری خارجی هیچ ربطی به عدم استقلال کشور نداره...تو بحث معادنم........تا چند وقت پیش که عوارض بهره مالکانه تصویب نشده بود....معادن ماهم دست بخش خصوصی بود.......که بعضی هاشون کنسرسیوم...داخلی...خارجی بودن..........دولت مالیاتشو میگیره...اصلا یکی از راهکارهای رشد یک کشور کوچک شدن ان هست.........امار هایی که خدمتتون دادم همه از منابع داخلی بود............وقتی کشوری از تورم نجومی میرسه به تورم 2..3..درصدی...ورشد اتصادیه خوبی میکنه.......ونرخ بیکاری رو کم میکنه..............قطعا کار های درستی انجام داده شده که باید درس گرفت........بنده نگفتم که بریم از موارد نامطلوب استفاده کنیم......الان 27 درصده جوانان  البته با تعریف قانون کار جدید بیکارند............واما اینم تعریف بیکار...........در حال حاضر بر اساس تعریف دولت هر کس حداقل یک ساعت در هفته کار کند، شاغل محسوب می‌شود........تازه با این قانون........شما خود ت ببین وضع از چه قراره......یعنی هر کی که تو هفته یک ساعت کار نکنه...طبق تعریف بیکار محسوب میشه...............در نتیجه..........امار بیکاران بسیار بالاتر از این حرفاست...........باید از تجربه دیگران استفاده کرد..................این اار ر امد یک کارگر در کشور های مختلفه..که توسط سازمان جهانی کار اعلام شده.....جدول میانگین دستمزد ماهیانه 10 کشور در 2010

(ارقام به دلار)

کشور دستمزد ماهیانه ایران 239 تا 303 اندونزی 250 مکزیک 600 پرو 600 چین 700 مصر 700 ترکیه 1400 پرتغال 1600 آفریقای جنوبی 2400 آلمان 2800 آمریکا 3400

3131

که الانم حساب کنی با  افزایشی که نرخ دلار ....و...تورم داشت......وضع بدتر شده که بهتر نشده............شما میتونی سوال کنی که قدرت خرید مردم نسبت به 5  سال پیش کمتر شده یا بیشتر

ویرایش شده در توسط meysam62

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

قبل از کلام بنده عرض کنم که موافق توافق شرافت مندانه هستم که در آن حقوق اساسی و خط قرمزهای امنیتی، استقلال و علمی کشور حفظ بشه و بهانه از دست دشمن گرفته بشه.

ولی چند کلمه از اقتصاد عرض کنم:

۱ - با این وضع سطح و روش تفکر، رفع تحریم اثر چندانی روی ما نخواهد داشت زیرا نهایتا منجر به ورود میزانی ارز به کشور می‌شود که در دولت های قبل هم داشتیم. چیزی که لازم است، پاکسازی سیستم و فضای کسب و کار از طریق رقابتی سازی، رفع موانع و سالم سازی سیستم قضایی است.

۲ - بحث اشتغال هم خیلی سخت نیست. سالی ۲۴ الی ۴۰ میلیارد دلار قاچاق داریم. همین میزان مدیریت شود کافی است تا گردش مالی بالا و تعداد زیادی شغل از نجار و خیاط تا برنامه نویس و آهنگر ایجاد شود.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
۱ - با این وضع سطح و روش تفکر، رفع تحریم اثر چندانی روی ما نخواهد داشت زیرا نهایتا منجر به ورود میزانی ارز به کشور می‌شود که در دولت های قبل هم داشتیم. چیزی که لازم است، پاکسازی سیستم و فضای کسب و کار از طریق رقابتی سازی، رفع موانع و سالم سازی سیستم قضایی است

باعث این وضعیت دولت هست ، چه کاری فایده میکنه ؟ ما یدونه خودروی زرهی تو کشور نداریم ولی 170 میلیارد  تومن خرج این سایت میکنیم تا الان اسمش رو شنیده بودید ؟! ؛

http://www.yooz.ir/

تا زمانی که پول و منابع دست دولت هست ، دولت هم مجبوره به عده ای برای کار و توسعه این منابع رو تخصیص بده ، چیزی جز رانت بوجود نمیاد ، و برای کسی هم که منابع رو به چنگ میگیره اهمیتی نداره که بتونه بازپس بده یا نه ، چند تا سند ملک گرو گذاشته که حداکثر 1 هشتم بهایی که گرفته ارزش دارن ،..

۲ - بحث اشتغال هم خیلی سخت نیست. سالی ۲۴ الی ۴۰ میلیارد دلار قاچاق داریم. همین میزان مدیریت شود کافی است تا گردش مالی بالا و تعداد زیادی شغل از نجار و خیاط تا برنامه نویس و آهنگر ایجاد شود.

اتفاقا این یکی خیلی سخته ، چون همین اشتغال موجود خارج از سیستم دولت روی همین 24 تا 40 میلیارد دلار میچرخه ،...

• Upvote 6

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

یکم خواهشا آروم تر بحث کنید البته من کوچیک همتونم تو چند صفحه اخیر یه جورایی بود بحث ها بگذریم

یکی دو مورد فقط خواستم بگم

یکی این که امداد و کمک الهی رو ظاهرا دوستان بد فهمیدن. خدا این دنیا رو مبتنی بر نظم آفریده و یه قوانینی گذاشته اگر کسی تلاش کنه حتی اگر دشمن خدا باشه خدا به اندازه تلاشش موفقش میکنه. ولی سنت امداد به این معنی هست که مثلا یک کاری که برای کفار 15 یا 20 سال زمان میبره که به نتیجه برسه برای جبهه حق این کار با همون میزان تلاش مثلا 10 سال طول میکشه و خدا راه های میانبر و درست رو به قلبشون الهام میکنه و در برداشتن موانع کمک خواهد کرد. این بدین معنی نیست که بشینیم یه گوشه و خدا همه چیزو درست کنه باید حرکت و کار و برنامه ریزی و تلاش و... کرد خدا هم به کار درست برکت میده. منظورم اینه این تلقی که یه همچین چیزی نیست غلطه این حرف که خدا همه چیزو درست میکنه و بیخیال بودن هم غلطه و نتیجش میشه برداشت اولیه(منکر شدن همه چیز) .کار جهادی به معنای واقیش عالیه عالی ولی وقتی تو مملکت ما میگن کار جهادی در 95% موارد من تنم میلرزه چون منظورشون کار بدون برنامه بدون دقت بدون ارزیابی بدون مدیریت و... هست.

نکته دوم اینه که متاسفانه اقتصاد مقاومتی هم در عمل در حد حرف مونده و همه فقط با اسم بردن ازش روز به روز از اعتبار این کار کم میکنن کم کم هم داره شبیه همون کار جهادی میشه همین نمونه که گفتن دوستمون در مورد قاچاق اگر بررسی کنید که چه روندی لازمه برای این که جلوی قاچاق گرفته بشه دولت ها کلا دارن برعکسش عمل یکنن icon_eek . یعنی مثلا میگم در مورد یه کالای خاص اول به جای انسداد مرز ها تعرفه ها رو زیاد میکنن که مثلا درآمدشون زیاد بشه ولی در واقع حاشیه سود قاچاق رو زیاد میکنن و در کل درآمد خودشونو در دراز مدت کم. و از این دست مسائل

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

۱ - با این وضع سطح و روش تفکر، رفع تحریم اثر چندانی روی ما نخواهد داشت زیرا نهایتا منجر به ورود میزانی ارز به کشور می‌شود که در دولت های قبل هم داشتیم. چیزی که لازم است، پاکسازی سیستم و فضای کسب و کار از طریق رقابتی سازی، رفع موانع و سالم سازی سیستم قضایی است.

پاکسازی سیستم و فضای کسب و کار از طریق رقابتی سازی از چه طریقی به وجود می آد؟ آیا غیر از اینه که اقتصاد رو از دولتی بودن خارج  کنی و بدی دست مردم و بخش خصوصی؟ اگه اینجوریه تا حالا این سوال رو از خودتون پرسیدی که چه چیزی مانع این کار شده؟

• Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

پاکسازی سیستم و فضای کسب و کار از طریق رقابتی سازی از چه طریقی به وجود می آد؟ آیا غیر از اینه که اقتصاد رو از دولتی بودن خارج  کنی و بدی دست مردم و بخش خصوصی؟ اگه اینجوریه تا حالا این سوال رو از خودتون پرسیدی که چه چیزی مانع این کار شده؟

داداش جان....بخش خصوصی شدن دلال...........همین الان بانک های خصوصی شدن بلای جان ملت..................بدبختی اینه که بخش خصوصی تو ایران....شبیه گرگ بار امده..........دنبال تیکه پاره کردنن........البته نه همه...ولی فرهنگی غالبه.......بیشتریا میخوان رهصد ساله را به هزینه ملت یه شبه برن..........با تجربه  ایی که من دارم.....بخش خصوصی   به جای بهره وری هزینه هاشو به ملت تحمیل میکنه..........الان خودرو سازای که خصوصین..که عموما چینی وارد میکنند....دقیقا مانند گرگ با گله گوسفندان برخورد میکنند.............................نمیدنم این چه ببختی هست که گریبان ملتو گرفته.......اگر خصوصی کردن باید مثل عقاب بالا سرشون باشن....و...گرنه مردمو به غارت میبرن.........اینو منی دارم بت میگم که باشرکتا خصوصی تو بورس کار کردم..............................

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

باعث این وضعیت دولت هست ، چه کاری فایده میکنه ؟ ما یدونه خودروی زرهی تو کشور نداریم ولی 170 میلیارد  تومن خرج این سایت میکنیم تا الان اسمش رو شنیده بودید ؟! ؛

http://www.yooz.ir/

در راستای به اصطلاح مقابله با جنگ نرم این چنین جوگیری های هزینه داری به ملت تحمیل میشه که نبود و بودش اصلاً مهم نیست!

• Upvote 1
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

داداش جان....بخش خصوصی شدن دلال...........همین الان بانک های خصوصی شدن بلای جان ملت..................بدبختی اینه که بخش خصوصی تو ایران....شبیه گرگ بار امده..........دنبال تیکه پاره کردنن........البته نه همه...ولی فرهنگی غالبه.......بیشتریا میخوان رهصد ساله را به هزینه ملت یه شبه برن..........با تجربه  ایی که من دارم.....بخش خصوصی   به جای بهره وری هزینه هاشو به ملت تحمیل میکنه..........الان خودرو سازای که خصوصین..که عموما چینی وارد میکنند....دقیقا مانند گرگ با گله گوسفندان برخورد میکنند.............................نمیدنم این چه ببختی هست که گریبان ملتو گرفته.......اگر خصوصی کردن باید مثل عقاب بالا سرشون باشن....و...گرنه مردمو به غارت میبرن.........اینو منی دارم بت میگم که باشرکتا خصوصی تو بورس کار کردم..............................

خب بهتر بود اون کسایی که تحریم رو فرصت میدونند به این سوالت جواب بدن که چرا خودروسازهای خصوصی و حتی دولتی داخلی به جای تولید قطعات تحریمی به واردات اون از چین رو آوردن؟! هر چند که همین جنسای چینی با اون بدنامیش کیفیتش از تولید داخل بهتر نشون میده !!

و شما بخش خصوصی و سرمایه دار رو هیچ وقت به عنوان یک موجود عاقل و میهن دوستی که وظیفه اش کمک به اقتصاد کشوره در نظر نگیر!شما اون سرمایه دار رو به دلیل وارداتش از چین سرزنش نکن بلکه بهتره این سوال رو جواب بدی که چرا حتی با تعرفه سنگینی که روی واردات خودرو و قطعاتش هست هنوز جنس جینی نسبت به ایرانی طالب بیشتر داره؟ ! 

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

خب بهتر بود اون کسایی که تحریم رو فرصت میدونند به این سوالت جواب بدن که چرا خودروسازهای خصوصی و حتی دولتی داخلی به جای تولید قطعات تحریمی به واردات اون از چین رو آوردن؟! هر چند که همین جنسای چینی با اون بدنامیش کیفیتش از تولید داخل بهتر نشون میده !!

و شما بخش خصوصی و سرمایه دار رو هیچ وقت به عنوان یک موجود عاقل و میهن دوستی که وظیفه اش کمک به اقتصاد کشوره در نظر نگیر!شما اون سرمایه دار رو به دلیل وارداتش از چین سرزنش نکن بلکه بهتره این سوال رو جواب بدی که چرا حتی با تعرفه سنگینی که روی واردات خودرو و قطعاتش هست هنوز جنس جینی نسبت به ایرانی طالب بیشتر داره؟ ! 

یه بنده خدایی بود یکی دو سال پیش فوت کرد در اثر یک حادثه

مکانیک بود تا فوق هم درس خونده بود فک کنم اگر موتور هواپیما هم پیشش میبردی تعمیرش میکرد خیلی دقیق و اصولی. این بنده خدا خیلی سال پیش  یه گیربکس رو خودش طراحی کرده بود و ساخته بود داخل گاراژش حالا من چطور قبول کنم این دوتا شرکت با این عظمت عرضه ساختن مثلا گیربکسی بهتر از همین چینی هایی که توی بازار هست رو ندارن؟(سر ماشین من گیربکس چینی هست و واقعا قبل از گرم شدن گیربکس اذیتم میکنه)

منظورم اینه که مثلا مشکلات صنعت(!) خودرو سازی ما بیشتر از این که بگیم توان کشورمون کم هست سیاست گذاری و مدیریت از اول تا الان هست. نه نبود علم یا متخصصین یا حتی نبود امکانات و سرمایه.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

جزئیات ساخت نیروگاه اتمی بوشهر 2 توسط روسیه
رئیس دفتر اجرایی شرکت دولتی انرژی هسته ای روسیه "روس اتم" اعلام کرد: ساخت نیروگاه اتمی بوشهر -۲ پاییز ۲۰۱۵ آغاز می شود.

به گزارش مشرق به نقل از ایتارتاس، سرگئی کرینکو گفت: کارها در این خصوص در جریان است و فعالیت های ساخت و ساز کامل نیروگاه اتمی بوشهر -۲ پاییز آغاز خواهد شد.

ایران و روسیه بسته توافقی را برای احداث هشت واحد نیروگاه هسته ای در ایران امضا کردند که عملیات ساخت و ساز مرحله دوم نیروگاه هسته ای بوشهر را شامل می شود.

هزینه احداث دو واحد جدید نیروگاه اتمی بوشهر مجموعا ۱۰ میلیارد دلار خواهد بود.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مهمان
این موضوع نسبت به پاسخ بیشتر بسته شده است.

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.