DR_CHAMRAN

" توافق هسته ای " ، جزییات ، آینده (1)

Recommended Posts

منظور از پایه ای بودن مشکلات لباس زیر هست ؟

ادبیاتتون رو اصلاح کنید.

--

مردم به دولتمردانشون نگاه میکنن و همونطور رفتار میکنن ،...

حرف شما برای موقعی صدق میکنه که 80 درصد اقتصاد یک کشور در چنگ حاکمیت نباشه ، اون 20 درصد باقی هم وابسته به تامین اون 80 درصد .

به عمل کار براید به سخندانی نیست ، حرفهای خوب و قشنگ مثل اقتصاد مقاومتی که برگرفته از سبک های استراتژی مدیریتی مرسوم غرب هست نیاز به پیش اقداماتی داره که باید دست کم 5 تا 8 سال زودتر براش تدابیری اندیشیده میشد .

یکی از اقدامات بافرینگ هست ، متناسب با اینکه چند سال به مقاومت نیاز باشه ، باید در کشور تولیدات صنعتی و کشاوری ذخیره سازی بشن ، نگاهی کنید به روزگار بازارها دم اعیاد یا وضعیت مرغ و برنج در این چند سال تا حساب کار دستتون بیاد ،..

مثال عریان قضیه بود که مردم حتی تا حد خرید لباس زیر هم همت به خرج نمی دند که تولید داخلی رو بخرند . مهمترین مصرف کننده ی تولیدات هر کشوری مردم همون کشور هستند ، ولی با این طرز تفکر اقتصاد ما به جایی نمی رسه .

اون دولتی بودن مشکل اقتصاد ایران هم درسته ولی از اون طرف اگه روزی با عزیزان خصوصی کار کردید می دونید به کمتر از بردگی راضی نمی شوند . نمونه ش خود بنده که با یک شرکت کار می کردم و برای قرارداد 6 ماه به عنوان برنامه نویس از من تقاضای چک روز ضمانت 6 ماهه کردند که مبلغش بیش از حقوقی   (حالا به جزء یک سیستمی ) و بعد هم تقاضا کردن که من به عنوان برنامه نویس هم شرکت تعهد بدهم و هم به مشتریان شرکت ! مثلا برای یک پروژه ای که من انجام دادم در 6 ماه 3 میلیون تومان گیرم آمد و بعد فهمیدم برای توسعه ی همین پروژه قرار شده بین 20-15 میلون تومان شرکت بگیره ( ولی صاحب کار قسم می خورد که 2 میلیون بابت کار اصلی نگرفته ، انگار منم دراز گوش که ندونم کاری که برای توسعه اش 15-20 میلون درخواستن داده حداقل 50 میلیونی قیمت اصل کار هست )  ! بعد با کمال وقاحت می گفتن تو به عنوان برنامه نویس باید به پیمانکار تعهد بدی که از برنامه در جای دیگه استفاده نمی کنی ! نکته ی جالب قضیه اینجا بود که خبر دار شدم دارند با چندنفر دیگه برای فروش این کاری که من در طی 3 ماه انجام دادم مذاکره می کنه ، یعنی خیلی ساده من به خاطر 3 میلیون تومان باید زیر بار تعهد حداقل 100 میلونی می رفتم !! 

با این اوصاف شاید خود ملت هم به خودشون اعتماد ندارند که اقتصاد دولتی باقی می مونه !؟ مگه نه ... !؟ مسلم هست که من با این تجربه ، آبدارچی بودن در یک اداره ی دولتی بودن رو به مهندس بودن در یک شرکت خصوصی ترجیح می دهم .... به خدا قسم ....

اقتصاد در دوره اصلاحات روی ریل پیشرفت بود و رشد اقتصادی خوبی داشت که جناب محمود همه رو نابود کرد حالا شما انتظار داری در شرایط تحریمهای بی سابقه ، بی نظمی و هرج و مرج 8 سال رو تو 2 سال درست کنن؟

تو این کشور هر کی خوب و درست  کار کنه منزویش میکنن مثل رئیس دوره اصلاحات ولی اگه کسی مثل محمود زندگی یک نسلو نابود کنه و فساد ایجاد کنه ترفیع میگیره و بعد از ریاست جمهوری میشه عضو مجمع تشخیص مصلحت!!

کل سیستم این کشور مشکل داره و باید اصلاحات اساسی صورت بگیره که دیر یا زود همینطور هم خواهد شد....

تا اونجایی که من می دونم ، جناب خاتمی پس از دوران ریاست جمهوریشون طی حکمی به عضویت مجممع در آمدند ، ولی اونقدر غرور و نخوت داشتن که حاضر نشدن در مجمع شرکت کنند چون می شدند زیر دست جناب هاشمی رفسنجانی .

یعنی کبر و خودپرستی جناب خاتمی هم به دیگران مربوطه !؟

اصلاحات باید صورت بگیره ولی توسط مصلحین واقعی نه دروغ گویان سیاسی کار خائن .

فعلا هم که از برکات دولت خاتمی این 14 میلیارد دلاری هست که باید جریمه پرداخت کنیم ....که معادل 49000 میلیارد تومان می شود . ولی خب ....

ویرایش شده در توسط Juicer
  • Upvote 2
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مثال عریان قضیه بود که مردم حتی تا حد خرید لباس زیر هم همت به خرج نمی دند که تولید داخلی رو بخرند . مهمترین مصرف کننده ی تولیدات هر کشوری مردم همون کشور هستند ، ولی با این طرز تفکر اقتصاد ما به جایی نمی رسه .

مردم میرن توی بازار و بجای انتخاب از روی کشور سازنده به اتنخاب از روی قدرت خریدشون دست میزنن ، اگر بهت بگم ریشه اش کجاست برام کلی حرف در میارید .

اون دولتی بودن مشکل اقتصاد ایران هم درسته ولی از اون طرف اگه روزی با عزیزان خصوصی کار کردید می دونید به کمتر از بردگی راضی نمی شوند . نمونه ش خود بنده که با یک شرکت کار می کردم و برای قرارداد 6 ماه به عنوان برنامه نویس از من تقاضای چک روز ضمانت 6 ماهه کردند که مبلغش بیش از حقوقی   (حالا به جزء یک سیستمی ) و بعد هم تقاضا کردن که من به عنوان برنامه نویس هم شرکت تعهد بدهم و هم به مشتریان شرکت !

شاید خود ملت هم به خودشون اعتماد ندارند که اقتصاد دولتی باقی می مونه !؟ مگه نه ...

مجبوری چک بدی ؟ نده ، اگر هم دادی توی قرارداد و چک ذکر کن به چه علت و  بعدش برو شکایت کن ازشون به اداره کار با ادعای بستن شروط غیر قانونی در قرار داد ،...

راستی قانون کار رو هم همین دولت مینویسه و اتحادیه های کارگری که بخوان از حقوقت دفاع کنن وجود نداره ، ..

• Upvote 3
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

این حرف ها رو بقال سر کوچمون نگفته .. رهبر مملکت گفته .... بازار های دم عید به بی فرهنگی اقتصادی مردم بر میگرده ... هر چیز که گرون شد فرشش دو برابر شد .. از گفته ی شما دوستان بر میاد با این تاریخ ها که اعلام میکنید احمدی نژاد مسبب تمامی بد بختی های این کشور هست و تا هزار سال دیگه هر کی برنامه نداشت میتونه فقط مشکلات رو به زمان احمدی نژاد ربط بده .. دوران رفسنجانی با اون   سیستم بانکداری لیبرالی و ترویج ربا  تقلیدی از غرب  که به نظر من عامل اصلی بد بختی های ماست (جنگ با خدا) فراموش میشه ....  شروع به کار بیشتر این حرام زادگان اقتصادی در دوران اصلاحات و پیشرفت و سازندگی بود  فراموش میشه....چون درد عزیزان اصلاح طلب حرف سیاسی است نه رفع مشکلات مملکت... اصلاح اقتصاد هم بدست کسانی مثل خاتمی بعنوان جوک تاریخ ثبت خواهد شد ...

• Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

مردم میرن توی بازار و بجای انتخاب از روی کشور سازنده به اتنخاب از روی قدرت خریدشون دست میزنن ، اگر بهت بگم ریشه اش کجاست برام کلی حرف در میارید .

مجبوری چک بدی ؟ نده ، اگر هم دادی توی قرارداد و چک ذکر کن به چه علت و  بعدش برو شکایت کن ازشون به اداره کار با ادعای بستن شروط غیر قانونی در قرار داد ،...

راستی قانون کار رو هم همین دولت مینویسه و اتحادیه های کارگری که بخوان از حقوقت دفاع کنن وجود نداره ، ..

خب ، حاضر نشدم و حالا هم بیکار در خدمت شما دارم وقتم رو صرف می کنم . به همین راحتی ... 

هم دوره ای خودم رو برای کار تمام وقت در یک مغازه ، ازش درخواست 10 میلیون سفته کردند ، حداکثر حقوق 500 هزارتومن ، بدون بیمه و مزایا .

برده داری مُدرن .

با این شرایطی که عزیزان شرکت های خصوصی می گذارند ، مسلمه هر کسی که ذره ای عقل توی وجودش باشه به دولت بیش از این خصوصی گری اعتماد می کنه ...

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
خب ، حاضر نشدم و حالا هم بیکار در خدمت شما دارم وقتم رو صرف می کنم . به همین راحتی ...

از خود من خواستند ، از برادر من هم خواستند ، از شما 10 میلیون از من چند ده برابر این ، ...

راهش این نیست که چنین سفته ای رو ندی راهش اینه که باباشون رو بیاری جلوی چشمشون که دیگه چنین مطالبات غیر قانونی نداشته باشند . مطمئن باش که چک یا سفته ای که از شما میگیرند رو در قراردادشون قید نمیکنند ، شما ازشون بخواه که قید کنند ، و خودت هم در چک قید کن بعنوان ضمانت بابت قرار داد فلان ،..

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ورود ظریف به همراه صالحی و فریدون به وین/رایزنی وزرای خارجه ایران و آمریکا تا ساعتی دیگر/ مقام ایرانی: هرگز اجازه بازرسی از سایت‌های نظامی را نمی‌دهیم/ ظریف: تنها توافقی عادلانه و متوازن را می‌پذیریم

محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران ظهر شنبه به منظور شرکت در مذاکرات جاری هسته‌ای وارد وین محل برگزاری این مذاکرات شد. جان کری وزیر خارجه آمریکا نیز جمعه شب وارد وین شده بود.

هشتمین دور رایزنی‌های هسته‌ای در راستای نگارش پیش نویس برنامه جامع اقدام مشترک از روز چهارشنبه 27 خرداد ماه در سطح معاونان در شهر وین در جریان است و معاونان ظریف و اعضای هیأت کارشناسی ایران در وین حضور داشتند.

روز سوم مذاکرات معاونان و کارشناسان در ادامه رایزنی‌های هسته‌ای در شهر وین به گفت‌وگو پرداختند. ضمن اینکه مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی نیز با وزیر خارجه آمریکا و آلمان دیدار داشت. معاونان وزرای خارجه ایران، آمریکا و مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا دیداری با یکدیگر داشتند.

روز دوم مذاکرات نیز همانند روز اول اخبار داغی به همراه نداشت و دیدارهای دو جانبه ظریف با وزرای خارجه آمریکا، انگلیس و فرانسه و معاون وزیر خارجه چین و همچنین مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا اتفاقات میدانی چندانی رخ نداد اما در عرصه رسانه‌ای جنگ قابل توجهی از سوی رسانه‌های غربی علیه ایران در جریان بود که رویترز و آسوشیتدپرس گوی سبقت را از سایر هم خطان خود ربوده بودند و تلاش داشتند تا ایران را مقصر این رخوت به وجود آمده و یا عدم نتیجه گیری احتمالی از مذاکرات جاری بدانند.

http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13940409000150

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

از خود من خواستند ، از برادر من هم خواستند ، از شما 10 میلیون از من چند ده برابر این ، ...

راهش این نیست که چنین سفته ای رو ندی راهش اینه که باباشون رو بیاری جلوی چشمشون که دیگه چنین مطالبات غیر قانونی نداشته باشند . مطمئن باش که چک یا سفته ای که از شما میگیرند رو در قراردادشون قید نمیکنند ، شما ازشون بخواه که قید کنند ، و خودت هم در چک قید کن بعنوان ضمانت بابت قرار داد فلان ،..

مشکل فراتر از این حرفهاست ، زمانی که یک شرکت برنامه نویسی و طراحی وب حاضر می شه چنین شرایطی رو برای برنامه نویسی اصلیش  - که چندماه تا روزی 12 ساعت کار کرد که شرکت راه بیافته - می گذاره و همانطور که می دونید شرکت های برنامه نویسی تنها داراییشون همون برنامه نویس ها هستند ، یعنی فاتحه بخش خصوصی رو در کشور باید خوند . شایسته سالاری در بخش خصوصی !؟ این مزخرفات رو باور نمی کنم

آره ، همه چیز رو خصوصی کنند تا عزیزان صاحب کار به صورت عملی ملت رو به برده داری بکشند . 

---->

بزرگوار این پست ها آف تاپیک هستند به همین خاطر من در پست جدید ادامه نمیدم

شرکتی که فهمی نسبت به نیروی انسانیش نداره اصولا قوه عاقله مدیریتی و بقای تجاری نداره که ارزش کار کردن داشته باشه 

با این شرکت ها اگر مجبور باشی ، باید بصورت پیمانی (کار تحویلی) پروژه ای کار کنی .

worior

اینها رو حذف کن ... داغ دلی بود که یک دفعه سر بر آورد ...

Juicer

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

بسم الله الرحمن الرحیم

مواردی که در مورد پروتکل باید بدانیم

اجرای پروتکل الحاقی به معاهده منع گسترش سلاح های اتمی که قرار است ایران بر اساس توافق جامع اتمی، اجرای آن را بپذیرد، در هفته های اخیر محل بحث و اختلاف نظر و در مواردی حتی اشتباه در تفسیر از مفاد این پروتکل بوده است.

این پروتکل بازرسی یا درخواست دسترسی آژانس را به تمام بخشی های مرتبط با برنامه اتمی تسهیل می کند. جزئیات بحث برانگیز این پروتکل در پرسش و پاسخ حاضر بررسی شده است.

هدف کشورها از پیوستن به پروتکل الحاقی چیست؟

آژانس بین المللی انرژی اتمی بر اساس معاهده منع گسترش سلاح های اتمی (ان پی تی) فقط قادر است از مراکز هسته‌ای اعلام شده کشورها بازرسی های معمول و روزمره داشته باشد و پایبندی کشورها را به این معاهده صرفا در این مراکز اعلام کند. به همین دلیل است که مثلا در گزارش های آژانس درباره ایران، ذکر می شود که آژانس "قادر نیست درباره نبود مواد و فعالیت های اعلام نشده در ایران اطمینان دهد." پروتکل الحاقی این خلاء ان پی تی را بر طرف می کند.

آیا ایران اجباری در پیوستن به پروتکل دارد؟

هیچ کشوری در اجرا، الحاق یا خروج از معاهدات بین المللی با قید "اجبار" رو به رو نیست. ایران هم از قاعده کلی مستثنی نیست، اما درباره کشورهایی که پرونده ویژه در آژانس بین المللی انرژی اتمی دارند، بدون اجرای پروتکل الحاقی، آژانس قادر به تایید صلح آمیز بودن همه جنبه های برنامه اتمی این کشورها نخواهد بود. دیپلمات های ایرانی می گویند در مورد ایران اجرا نکردن پروتکل الحاقی، به معنای شکست کل فرآیند حل و فصل موضوع هسته ای خواهد بود.

چه چیز در پروتکل الحاقی مایه نگرانی مخالفان اجرای آن است؟

این پروتکل این اجازه را به آژانس می دهد که با ارائه اسناد و مدارک، خواستار دسترسی به مکان هایی شود که ظن فعالیت اعلام نشده اتمی یا مرتبط با آن در آنجا می رود. این بخش، بحث برانگیزترین قسمت پروتکل الحاقی در هفته های اخیر در ایران بوده است. بعضی مقامات ایران نگرانند که کشورها غربی به بهانه اجرای این پروتکل خواستار دسترسی به اماکن نظامی شوند.

آیا آژانس می تواند سرزده از سایت های نظامی بازدید کند؟

پروتکل الحاقی هیچ اشاره ای برای بازرسی از مراکز نظامی کشورها ندارد و حقی برای آژانس تحت عنوان بازرسی یا دسترسی به مراکز نظامی فراهم نمی کند. بر اساس این پروتکل، آژانس می تواند خواستار دسترسی به محلی باشد که با ارائه اسناد و مدارک قانع کننده، ادعای انجام فعالیت اعلام نشده در آن را دارد. این محل ضرورتا مرکز نظامی نیست، اما در عین حال اگر این مکان یک مرکز نظامی باشد آژانس منعی برای طرح درخواست دسترسی به آن ندارد. دسترسی با توافق دو طرف یعنی با اطلاع قبلی انجام پذیر است، بنابراین مفهوم بازرسی/ دسترسی سرزده ابدا قابل تسری به آن نیست.

آیا ایران مجبور به ارائه مجوز دسترسی است؟

در صورتی که ایران اسناد و مدارک آژانس را معتبر و کافی نداند، می تواند با ارائه اسناد و شواهدی به آژانس که متضمن فعالیت غیراتمی در محل مورد درخواست است، از صدور مجوز خودداری کند. در این مرحله محتمل است که ایران، آژانس را با ارائه اسناد از نبود فعالیت مخفی یا فعالیت اعلام نشده اتمی، قانع کند.

در صورت امتناع ایران و اصرار آژانس تکلیف چیست؟

اگر ایران و آژانس با ارائه اسناد و شواهد نتوانند یکدیگر را قانع کنند و ایران هم رسما صحت اسناد ارائه شده را رد نکرده باشد این وظیفه کشور پذیرنده پروتکل است که "به نحو قانع کننده ای" به سئوالات آژانس پاسخ دهد. فراهم کردن "دسترسی مدیریت شده" به محل مورد درخواست آژانس یکی از این اقدامات است. در شرایطی که ایران به دلیل تردید در صحت مدارک آژانس، مخالف این درخواست باشد، موضوع به داوری پادمان جامع ارجاع می شود.

مدیریت دسترسی شده برای بازرسان چگونه است؟

ایران بر اساس پروتکل الحاقی می توانند درباره نحوه بازرسی یا دسترسی ملاحظات خود را رعایت کند. به طور معمول دسترسی مدیریت شده به این معنا است که آژانس باید مختصات محل مورد نظر را مشخص کند، سپس ایران بازرس یا بازرسان مورد نظر را بدون این که مکان یاب همراه داشته باشند، در یک خودرو با شیشه های پوشیده به محل مورد نظر یا حتی مجاورت محل می رساند و پس از نمونه برداری محیطی، به شیوه ای که بازرس آژانس را به محل آورده، باز می گرداند.

نمونه برداری محیطی به چه معناست؟

چون هدف از این درخواست، اطمینان از نبود فعالیت مرتبط با غنی سازی اورانیوم است، بازرسان آژانس با نمونه برداری محیطی و بررسی میزان رادیواکتیویته موجود در محیط، قادر خواهند بود صحت فعالیت های غیر اتمی و صلح آمیز را تایید یا فعالیت های غیراعلام شده را کشف کنند. به همین دلیل عملی که بازرسان در این مرحله انجام می دهند نه بازرسی بلکه نمونه برداری از طریق دسترسی مدیریت شده نام دارد. نمونه برداری محیطی کشیدن دستمال بر برگ گیاهان، یا خاک منطقه یا موارد مشابه این است.

مصاحبه با دانشمندان اتمی از مفاد پروتکل است؟

پروتکل الحاقی می گوید که کشور پذیرنده پروتکل باید برنامه ۱۰ سال آینده خود را که برای توسعه برنامه اتمی و ساخت مراکز جدید به تصویب رسانده هر ساله در موعد مشخصی به آژانس اعلام کند. بر اساس پروتکل الحاقی آژانس می تواند درخواست دریافت شرحی از فعالیت ها و مشخصات شخص یا مسئولان انجام چنین فعالیتی را مطرح کند، اما بندی در پروتکل الحاقی به عنوان درخواست مصاحبه با دانشمندان اتمی وجود ندارد.

آیا پروتکل نگرانی کشورهای عضو را در نظر گرفته؟

براساس پروتکل کشورها می توانند در نحوه اجرای آن برای حفاظت از اسرار نظامی و فن آوری و برای مقابله با جاسوسی نظامی و صنعتی احتمالی، در شیوه اجرا با آژانس به توافق برسند. حفاظت از اسرار و اطلاعات مربوط به حقوق معنوی و مادی در بخش های بازرگانی، صنعتی و نظامی و شرایط ایمنی یا حفاظت فیزیکی و در نهایت اصولا هرگونه اطلاعات محرمانه کشورها در پروتکل در نظر گرفته شده است.

اجرای پروتکل به مصوبه مجلس احتیاج دارد؟

امضا یا اجرای داوطلبانه معاهدات بین المللی از سوی ایران نیازی به تصویب مجلس ندارد، یعنی امکان اجرای آن بدون تعهد قطعی دولت ایران امکان پذیر است، اما طبق اصل ۷۷ قانون اساسی ایران، عهدنامه ها، قراردادها و موافقتنامه های بین المللی که تعهدات دائمی برای ایران ایجاد می کند، باید به تصویب مجلس شورای اسلامی برسد.

ایران اولین بار چه زمانی پروتکل الحاقی را پذیرفت؟

ایران برای اولین بار پس از آغاز اولین دور از مذاکرات اتمی با سه کشور اروپایی در مهر ۱۳۸۲، اجرای داوطلبانه پروتکل الحاقی را پذیرفت. علی اکبر صالحی (سفیر وقت ایران در آژانس) و محمد البرداعی (مدیرکل وقت آژانس) این سند را امضا کرده اند.

چرا مجلس هفتم دولت ایران را از اجرای پروتکل منع کرد؟

همزمان با اوج گیری اختلافات ایران و سه کشور اروپایی درباره مفاد توافق اتمی آغاز برخی از فعالیت های مرتبط با غنی سازی اورانیوم در ایران، و مطرح شدن احتمال ارجاع پرونده ایران به شورای امنیت، مجلس هفتم در مصوبه ای دولت را ملزم کرد در صورت ارجاع یا گزارش پرونده ایران به شورا، تمامی اقدامات داوطلبانه خود با آژانس را به حالت تعلیق درآورد. مهمترین اقدام داوطلبانه ایران در این مقطع اجرای پروتکل الحاقی بود.

تکلیف توافق جامع اتمی با مصوبه مجلس چیست؟

در حالی که توافق جامع اتمی ایران متضمن پذیرش پروتکل الحاقی است، این موضوع می تواند در تعارض با مصوبه مجلس ایران باشد.

توافق جامع اتمی ایران با ذکر پایان دادن به بخش عمده ای از تحریم های شورای امنیت، قرار است به تصویب این شورا هم برسد، اما این مصوبه می تواند به معنی باقی ماندن پرونده در شورای امنیت باشد. این وضع به معنی بلاموضوع شدن مصوبه مجلس ایران نیست و دولت ایران برای اجرای داوطلبانه پروتکل، نیاز به مصوبه تازه مجلس یا مجوز ویژه دیگری دارد.

حسین موسویان مذاکره کننده پیشین اتمی ایران گفته اجرای داوطلبانه و موقت پروتکل با تصمیم دولت و شورای عالی امنیت ملی و تایید آیت‌الله علی خامنه‌ای قانونی است.

به نقل از بی بی سی فارسی

ویرایش شده در توسط ahmad1361

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

این حرف ها رو بقال سر کوچمون نگفته .. رهبر مملکت گفته .... بازار های دم عید به بی فرهنگی اقتصادی مردم بر میگرده ... هر چیز که گرون شد فرشش دو برابر شد .. از گفته ی شما دوستان بر میاد با این تاریخ ها که اعلام میکنید احمدی نژاد مسبب تمامی بد بختی های این کشور هست و تا هزار سال دیگه هر کی برنامه نداشت میتونه فقط مشکلات رو به زمان احمدی نژاد ربط بده .. دوران رفسنجانی با اون   سیستم بانکداری لیبرالی و ترویج ربا  تقلیدی از غرب  که به نظر من عامل اصلی بد بختی های ماست (جنگ با خدا) فراموش میشه ....  شروع به کار بیشتر این حرام زادگان اقتصادی در دوران اصلاحات و پیشرفت و سازندگی بود  فراموش میشه....چون درد عزیزان اصلاح طلب حرف سیاسی است نه رفع مشکلات مملکت... اصلاح اقتصاد هم بدست کسانی مثل خاتمی بعنوان جوک تاریخ ثبت خواهد شد ...

بحثش یه مقدار پیچیده است مسئله اقتصاد مسئله اصلاحات و یا اصولگرایی نیست ، 

در دوران هاشمی فروپاشی شوروی رو داشتیم ، شوروی ای که دقیقا در اقتصاد و فرهنگ دنباله رو اون بودیم ! بعدش حضرات آخر کار رو به یکباره دیدند و به شکل کاملا متحیرالعقولی در راه نسخه عجیبی از اقتصاد با ظاهری لیبرالی اما باطنی نامعلوم قدم گذاشتند که نتیجه اش شد  خاتمی و احمدی نژاد و دو قطبی اصولگرایی اصلاح طلبی ! ،...

اگر حوصله شد در مورد پرستریکا و گلاسنوست تاپیک میزنم . 

• Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

تا اونجایی که من می دونم ، جناب خاتمی پس از دوران ریاست جمهوریشون طی حکمی به عضویت مجممع در آمدند ، ولی اونقدر غرور و نخوت داشتن که حاضر نشدن در مجمع شرکت کنند چون می شدند زیر دست جناب هاشمی رفسنجانی .

یعنی کبر و خودپرستی جناب خاتمی هم به دیگران مربوطه !؟

اصلاحات باید صورت بگیره ولی توسط مصلحین واقعی نه دروغ گویان سیاسی کار خائن .

فعلا هم که از برکات دولت خاتمی این 14 میلیارد دلاری هست که باید جریمه پرداخت کنیم ....که معادل 49000 میلیارد تومان می شود . ولی خب ....

مثل اینکه فراموش کردین جناب خاتمی و رفسنجانی در دو جناح مخالف بودن پس چه دلیلی داشت وقتی کسی رو قبول نداری بری زیر دستش فعالیت کنی؟

کدوم مصلحین ؟ آدم سالم تو این سیستم پیدا میشه که بخواد اصلاحات ایجاد کنه؟

تنها راه کار استقلال کامل قوه قضائیه است و اینکه مسئولیت ها رو به نخبگان بسپارن نه مثل حالا که یه دودمان تشکیل دادن و و همه ازدواجها و وصلت ها داخلی شده وهمه قدرت و ثروت رو بین خودشون تقسیم میکنن ! 

• Upvote 3
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

مثل اینکه فراموش کردین جناب خاتمی و رفسنجانی در دو جناح مخالف بودن پس چه دلیلی داشت وقتی کسی رو قبول نداری بری زیر دستش فعالیت کنی؟

کدوم مصلحین ؟ آدم سالم تو این سیستم پیدا میشه که بخواد اصلاحات ایجاد کنه؟

تنها راه کار استقلال کامل قوه قضائیه است و اینکه مسئولیت ها رو به نخبگان بسپارن نه مثل حالا که یه دودمان تشکیل دادن و و همه ازدواجها و وصلت ها داخلی شده وهمه قدرت و ثروت رو بین خودشون تقسیم میکنن ! 

خدا ازت نگذره که بحث سیاسی رو به اینجا می کشونی ...

1- « مجمع تشخیص مصلحت نظام » -- یعنی فراجناحی ، یعنی جایی که در مورد مصلحت کشور تصمیم گرفته می شه ، انسان باید شعور و کمی متانت داشته باشه که در چنین مجالسی شرکت کنه ...

2- فکر کنم این روزها دیگه اثبات شده که جنگ بین مشارکتی ها و سازندگی ها یک حقه ی سیاسی بود وگرنه همه در کنار هم شاد و خرم هستند ، جناب خاتمی و رفسنجانی فقط همین مونده بود که دست در دست هم بدهند و بیاند برای هوادارهاشون دست تکان بدهند ... متاسفانه حافظه ام توی این موارد قویه .

3- زمانی که دوره ی ریاست جمهوریش تمام شد باید چه کارش کنند !؟ حداقل توی ایران بهشون شان و منزلت می دهند و عضو یکی از عالیترین مجامع کشور می شوند توی سایر کشورها که همین که دوره شون تمام شد ، دیگه تمام می شند ... کلینتون کجاست ، جرج بوش کجاست ، تونی بلر چی شد ، سارکوزی کجاست !؟ 

4- جناب خاتمی هم جزوی از همین نظام بوده و هست .

5- این معضل ازدواجات رو کلا باهات موافقم ... شده شری که ملت رو ول نمی کنه ... حاصل هم شده مشتی آقازاده ی ...

6- اگه خواستی در مورد قوه ی قضائیه توی پیام خصوصی حرف می زنم  ...

• Upvote 3
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

3- زمانی که دوره ی ریاست جمهوریش تمام شد باید چه کارش کنند !؟ حداقل توی ایران بهشون شان و منزلت می دهند و عضو یکی از عالیترین مجامع کشور می شوند توی سایر کشورها که همین که دوره شون تمام شد ، دیگه تمام می شند ... کلینتون کجاست ، جرج بوش کجاست ، تونی بلر چی شد ، سارکوزی کجاست !؟ 

با بقیه جملات کاری ندارم چون طرز فکر شما با من فرق میکنه ولبی در مورد این مطلبی که گفتی سوال دارم.

بنظرت کار صحیح رو امریکا انجام میده یا نظام مردم سالار !! ما؟

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

با بقیه جملات کاری ندارم چون طرز فکر شما با من فرق میکنه ولبی در مورد این مطلبی که گفتی سوال دارم.

بنظرت کار صحیح رو امریکا انجام میده یا نظام مردم سالار !! ما؟

شرایط دو کشور فرق می کنه  ....

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

محمد جواد ظریف امروز (سه‌شنبه) پس از ورود به وین، پایتخت اتریش در مصاحبه با خبرنگاران با اشاره به اینکه مذاکرات به مرحله‌ بسیار حساسی رسیده است، گفت: در این مرحله با اراده‌ سیاسی و عزم و با کار فراوان امکان پیشبرد کار هست.وی افزود: بیش از همه به اراده‌ سیاسی طرف مقابل برای رسیدن به یک سرانجام قابل قبول نیاز است.ظریف تصریح کرد: مردم ایران تنها توافقی را خواهند پذیرفت که عادلانه باشد و این موضوع را طرف مقابل نیز درک کرده است.ظریف با بیان این که در سفر به تهران ، مشورت هایی صورت گرفت، گفت: مذاکرات قطعا در حال پیشرفت است و به مرحله بسیار حساسی رسیده است.وی حضور صالحی در مذاکرات را بسیار مفید دانست و افزود: این حضور با وجود مشکلات سلامتی ایشان، نشان دهنده جدیت ایران در مذاکرات است.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

بسم الله الرحمن الرحیم

یک مکالمه کمی خیالی .......
کری : جواد جون قول میدی بازم موشک بسازین ؟
ظریف : وای نات ؟ جان جون تو فقط جون بخواه .. اینو امضاء کن بقیه ش با من .
کری « قلم بدست »: جون داداش اگه کوتاه بیاین یه عالم کارگر بیکار میمونه رو دستمون ها ..
لاوروف بعد از فال گوش : نامرداش گزینه نظامی رو بیخیال میشن .
ظریف : هیسسسس یواش تو دیگه چی میگی این وسط ؟
لاوروف : من چی میگم ؟!؟ به این پاشکسته بگو که به جای ما نگران حقوق کارگره !
" فابیوس پس از شنیدن یواشکی این مکالمه و در حال چت با رئیس داسو " : همه چی اوکیه .. تو فقط یه شیفت دیگه برای خط تولید اضافه کن ..بقیه اش رو بیا تو تلگرام بهت میگم !
کری : حساس نشین حساس نشین ! سرگئی راست میگه .. جواد جون با اجازه فردا ما گزینه نظامی رو یاد آوری کنیم بالاخره یه سفره پهن شده یه نونی هم اونا بخورن؟ اوکی ؟
ظریف : اوکی ولی تکلیف پولامون چی میشه سرگئی پول میخواد خودمونم خیلی لَنگیم !
کری : شماره حسابتو اس کن .. بچه های ریتون مبلغ قرارداد جدیده رو از سلمان گرفتن میگم تا فردا برات کارت به کارت کنن ..
ظریف : بدهی ما به ولادمیر چی ؟
کری : اون با من .. ما با هم سر کیِف خورده حساب داریم خودمون میدونیم .
لاوروف : خورده حساب چیه ؟ حساب حسابه کاکا برادر .. بیا کارت بکش ، پوز سیار آوردم !
کری : یعنی مارو قبول ندارین ؟
لاوروف : کی شما رو قبول داره که ما داشته باشیم ؟
کری « قلم رو میذاره رومیز »: آقا من وقت فیزیوتراپی دارم باشه بعدا سر فرصت .
ظریف : بعدا چیه 10 سال شد ، تکلیف ما رو معلوم کنین ..
" این مکالمه ممکن است ادامه داشته باشد "

ویرایش شده در توسط ahmad1361
  • Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مهمان
این موضوع نسبت به پاسخ بیشتر بسته شده است.

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.