Sami1993

رژه 29 فروردین 1394 ( روز ارتش ) / خبر ، گزارش ، تصویر ، تحلیل

Recommended Posts

دیدین یک نفر به زور یه کاری رو می دن و بهش می گن که باید حتما انجامش بدی و طرف به هر شکلی از زیر کار در می ره و هم گند می زنه به اون کار؟!؟!؟

حکایت ارتش و برگزاری مراسم روز 29 فروردین همینه !

باز 31 شهریور قابل تحمل تره !

اون گوینده هم از اول تا آخر رژه تو مخ ما داشت تردمیل می زد !

به قول سینا بالای 300 بار از کلمه راهبردی استفاده کرد !

یعنی به هرچیزی یک کلمه راهبردی می چسبوند ، حالا اون چیز بسیجی زیر 18 ساله پشت 23 م م بوده ، نفربر تف مالی شده اقارب بوده ....

اینا TU-160 داشته باشن چی می گن !

مثلا .....

حضرت توپولف ....

اللهم صل علی توپولف و آل توپولف و عجل نمونه های جدید !

بعضی چیزهایی که می گفت برای خودشون ( ارتشی ها ) از فحش بدتر بود !

مثلا اونجایی که می گفت با چه نظم و زیبایی دارن رژه می رن .....

• Upvote 19
  • Downvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوستان عکس خوب از ذوالفقار تو رژه دیروز ندارین؟

ظاهرا برجک تغییر کرده بود!!

به نظرتون به این ربطی داره؟؟
normal_139401261603067365105504.jpg

normal_13940126150739909_PhotoL.jpg
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

دقت کردیم ما خودروی زره پوش نداریم.(مدل چرخ دار).فکر نمیکنم بعد از جنگ حتی 1 عدد اضافه کرده باشیم.من عکس هر ارتشی را دیدم برای جابجایی نیرو از زره پوش استفاده میکنه الا ایران.همین ترکیه رو ببینید آدم حسرت میخوره

• Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سال 1423 نمونه جدیدتر ذوالفقار در رژه امروز رونمایی شد...
حضرت عیاسی خودشون خسته نشدن؟این همه وقتو میزاشتیم رو صنعت فضایی نیرو زمینی ارتش الان توو مریخ چنتا پادگان داشت..
رژه رو فقط بدن هوافضای سپاه و وزارت دفاع برن تموم شه بره
  • Upvote 3
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

یعنی مشق الزمه منین اگه فکر کنین نفر بر عقبی همون جلویی هستش که که فتوشاپش کردن

داداشی. من خودم اینطوریش کردم.منظورم اینه که این برجک را میزاشتن بهتر بود

http://www.yjc.ir/files/fa/news/1394/1/29/3109320_454.jpg

ویرایش شده در توسط k98
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

فرمانده معظم کل قوا در دیدار جمعی از فرماندهان، کارکنان و خانواده های شهدای ارتش:
آمادگی‌های نظامی و دفاعی خود را روز به‌روز افزایش دهید؛ این یک دستورالعمل رسمی است/ ایران در مقابل هر گونه تعرض مقتدرانه از خود دفاع خواهد کرد/ لاف تهدید نظامی زدن توسط دشمن و توقع توقف پیشرفتهای دفاعی ایران ابلهانه است (۱۳۹۴/۰۱/۳۰ - ۱۳:۴۰)

http://www.leader.ir/langs/fa/index.php?p=contentShow&id=13101

• Upvote 6
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
من واقعانميدونم چه اصراري هست كه حتما بايد اين سبك رژه انجام بشه؟
حتما بايد پا بياد بالا، قربونش برم هركي هم به اندازه وسعش پاشو مياره بالا،
يعني نميشه مثل ارتش روسيه نفرات فقط منظم رآه برن اينجور بهتر نيست ؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

در عرصه نظامی ما به بی سرنشینها که هزینه کمتر و تلافات کمتری را دارن نیاز داریم. در عرصه بازدارندگی در سطح خیلی خوبی هستیم و پیشرفتهای موشکی رو در زمره 10 کشور اول دنیا میدونم به شخصه، و کمبودی نداریم ولی؛ در عرصه هجومی وضعیت خوبی نداریم که البته با سرمایه گذاری رو بی سرنیشنها (زمینی-هوایی) میتونیم طی 5 سال اینده جبران کنیم. الان شاهد 129 میتونه نقش یه بمب افکن مثل فانتوم رو برای ما ایفا کنه اگر هزینه تحقیقاتی بیشتری روش بشه. خوب هزینه یه فروند 129 چقدر درمیاد نسبت و یه فانتوم که بخواد از اول ساخته بشه؟!!!!(ساخت موتور و .... در نظر بگیرید بهش میرسید) مسلماً جواب مشخص هست. این رو باید از ا.م.ا یاد بگیریم که تجربه جنگی بیشتری رو داره و بعد از کلی تجربه به سمت بی سرنشینها رفتن! چرا؟ جواب سوال دوتاست! دقت در عملیات و هزینه کم(تلفات و هزینه نظامی).

امروز ما در شرایط اقتصادی بدی هستیم و لازم هست در عرصه نظامی به سمت سلاح های هوشمند و کم هزینه بریم.

یه نکته جالب:

خیلی وقت پیش یه طرح در جشنواره خوارزمی داده شد مبنی بر ماهواره محلی که مختصات و نقشه یه محیطی رو در ابعاد عملیاتی میداد! خوب حالا کجاست اون طرح و طراح هاش! متاسفانه دیده نمیشن.

خیلی ها فکر کردن فلاق و نذیر بیخود هستن ولی تاکید میکنم یه نذیر با هزینه ساخت شاید 15 هزار دلار میتونه یه آپاچی یا شاید یه آبرامز رو از پا در بیاره. فقط فرض کنید 4 موشک طوفان روش نصب بشه!

بنده از کسانی هستم و بدوم که طرفدار رباتیک کردن ارتش هستم.

این رژه رو هم اصلاً مهم حساب نکنید چون تاثیری در قدرت یا جو روانی ارتش و ... نداره. شاید بهتر باشه دیگران ما رو ضعیف تصور کنن!!! کی چی میدونه!

من واقعانميدونم چه اصراري هست كه حتما بايد اين سبك رژه انجام بشه؟
حتما بايد پا بياد بالا، قربونش برم هركي هم به اندازه وسعش پاشو مياره بالا،
يعني نميشه مثل ارتش روسيه نفرات فقط منظم رآه برن اينجور بهتر نيست ؟

شاید چیزی که الان هست به نفع ماست و ما ازش خبر نداریم.

• Upvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

در عرصه نظامی ما به بی سرنشینها که هزینه کمتر و تلافات کمتری را دارن نیاز داریم. در عرصه بازدارندگی در سطح خیلی خوبی هستیم و پیشرفتهای موشکی رو در زمره 10 کشور اول دنیا میدونم به شخصه، و کمبودی نداریم ولی؛ در عرصه هجومی وضعیت خوبی نداریم که البته با سرمایه گذاری رو بی سرنیشنها (زمینی-هوایی) میتونیم طی 5 سال اینده جبران کنیم. الان شاهد 129 میتونه نقش یه بمب افکن مثل فانتوم رو برای ما ایفا کنه اگر هزینه تحقیقاتی بیشتری روش بشه. خوب هزینه یه فروند 129 چقدر درمیاد نسبت و یه فانتوم که بخواد از اول ساخته بشه؟!!!!(ساخت موتور و .... در نظر بگیرید بهش میرسید) مسلماً جواب مشخص هست. این رو باید از ا.م.ا یاد بگیریم که تجربه جنگی بیشتری رو داره و بعد از کلی تجربه به سمت بی سرنشینها رفتن! چرا؟ جواب سوال دوتاست! دقت در عملیات و هزینه کم(تلفات و هزینه نظامی).

امروز ما در شرایط اقتصادی بدی هستیم و لازم هست در عرصه نظامی به سمت سلاح های هوشمند و کم هزینه بریم.

یه نکته جالب:
خیلی وقت پیش یه طرح در جشنواره خوارزمی داده شد مبنی بر ماهواره محلی که مختصات و نقشه یه محیطی رو در ابعاد عملیاتی میداد! خوب حالا کجاست اون طرح و طراح هاش! متاسفانه دیده نمیشن.

خیلی ها فکر کردن فلاق و نذیر بیخود هستن ولی تاکید میکنم یه نذیر با هزینه ساخت شاید 15 هزار دلار میتونه یه آپاچی یا شاید یه آبرامز رو از پا در بیاره. فقط فرض کنید 4 موشک طوفان روش نصب بشه!

بنده از کسانی هستم و بدوم که طرفدار رباتیک کردن ارتش هستم.

این رژه رو هم اصلاً مهم حساب نکنید چون تاثیری در قدرت یا جو روانی ارتش و ... نداره. شاید بهتر باشه دیگران ما رو ضعیف تصور کنن!!! کی چی میدونه!

شاید چیزی که الان هست به نفع ماست و ما ازش خبر نداریم.

اين ديگران كين،كشورهاي اطراف يا امريكا،
به نظرمياد نيروهاي نظامي كشور ميلي به انجام رژه ندارن و از روي اجبار اين كار رو انجام ميدن
مخصوصا ارتش كه هر شيش ماه يكباربايد رژه سراسري اجرا بكنه.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

اين ديگران كين،كشورهاي اطراف يا امريكا،
به نظرمياد نيروهاي نظامي كشور ميلي به انجام رژه ندارن و از روي اجبار اين كار رو انجام ميدن
مخصوصا ارتش كه هر شيش ماه يكباربايد رژه سراسري اجرا بكنه.

دیگران یعنی همه!

بله مسلماً شاید میلی به انجام رژه نداشته باشن ولی رژه توان و نظم یا ارتش رو در عمل و واقعیت نشون نمیده بلکه رزمایش ماحصل قدرت و نظم ارتش هست.

کی میگه ارتش باید 6 ماه یکبار رژه بره!؟

کره شمال بالاترین نظم رو در رژه های نظامی داره ولی توانش هم به اندازه رژه هست؟!

• Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

دوستان من امروز اینترنتم قطع بود موقع رژه!

هر اتفاق ناگواری افتاده بگید!

تحملش رو دارم!

:mrgreen:

اگر هنوز نديديد بهتر است نگاه نكنيد. يك پيشنهاد برادرانه بود.

من دارم به این نتیجه میرسم که همش عمدیه!!!

کلا اینا یا ما رو گیر آوردن؛ یا بازم ما رو گیر آوردن.....! big_grin

راستش من از پارسال گهگداري به همين موضوع فكر كردم. به نظرم يكجوري عمدن ميخواهند بگويند ما بي نظميم. ما برنامه ريزي بلد نيستيم.. (ما به مخاطبمان احترام ميگذاريم) من دارم دهه چهارم زندگيم را پشت سر ميگذارم و راستش را بخواهي تا به حال نديده بودم نيروهاي نظامي يك كشور هر سال بي نظم تر و ناهماهنگ‌تر و بي هدف‌تر از سال قبل باشند.. بله.. به نظرم ميخواهند ما را از حرص و دشمنان را از خوشحالي سكته بدهند.

• Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

دیگران یعنی همه!

بله مسلماً شاید میلی به انجام رژه نداشته باشن ولی رژه توان و نظم یا ارتش رو در عمل و واقعیت نشون نمیده بلکه رزمایش ماحصل قدرت و نظم ارتش هست.

من از همینجا به خاطر این جمله ازت تشکر بی پایان دارم

• Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name="nepton" post="448623" timestamp="1429444986"]دیگران یعنی همه!

[/quote
ارتش سالي دوبار رژه داره ٢٩فروردين و ٣١شهريور.

بحث ما سر قدرت ارتش نبود بلكه رو بي نظمي در رژه صحبت كرديم.
اما درمورد رزمايش راستش من فقط از همين سايت اطلاعات ميگيرم و رزمايش اخير ارتش رو
همينجا اساتيدحوضه زميني پوشش دادن منم استنادم حرف همين بچه هاي اينجابودوگرنه خودم
اطلاعات زيادي از نيروزميني ندارم به هر حال منم مثل شما اصلادلم نميخواد ارتش ما مشكل داشته باشه

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مهمان
این موضوع نسبت به پاسخ بیشتر بسته شده است.

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.