TALASH

به نظر شما برای مقابله با تهدیدات جدید تکفیری ها به چه تجهیزات و اقداماتی نیازمندیم؟

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

ضمن سلام خدمت دوستان
از دوستانی که نظامی هستند کسی اطلاعات موثق درباره ی واقعیت میزان آمادگی ما
داره؟
صحبت های فرمانده نیروی زمینی ارتش کمی برای من عجیب بود. چون ایشون اشاره به خرید تانک و زرهی داشتند که میدونیم درسوریه نابود شد!تاکید دوباره بر اون در اینجا اشتباه و عجیب نیست؟! ویرایش شده در توسط aabaan
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
فکر کنم داشتن سی چهل تا بمب اتم قوی کافی باشه میتونیم با عربستان شروع کنیم + حاشیه خلیج فارس+و مصر: دی
خوب حالا اصولا داعش و یا هر گروه سلفیه دیگه ارتش منظم نیستن که بخوایم ارتش یا سپاه منظم سراغش بفرستیم منتهی نیاز داریم به نیروهایی شیعه با اعتقاد قوی و شهادت طلب از ملت همون کشوری که مورد حمله قرار گرفته منتها از اونجا که جمعیت شیعه ها خیلی کمتر از تکفیری ها و اهل سنت افراطی هست باید این نیروهای شیعه رو طوری تجهیز کنیم که کمترین تلفات رو بدن
مثلا با پشتیبانی هوایی سنگین+ پشتیبانی توپخانه اونجور که دفاع مقدس توپخونه بسیج میشد و عراقی از ترس از سنگر بیرون نمیومد
  • Upvote 2
  • Downvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

بررسی 4 سال جنگ سوریه و عراق و مطالعه نواقص سیستم مبارزه ارتش های این دو کشور با تروریست ها به ما در این امر کمک فراوانی خواهد کرد.

یکی از ضعف های بارز، عدم وجود سیستم اطلاعاتی دقیق برای شناسایی تهاجم و همچنین پیش بینی اقدامات بعدی تروریست هاست.

در نیروی هوایی سوریه بمباران های بی دقت و بعضا کور به دلیل نداشتن تسلیحات هوشمند، ضعف سیستم اطلاعاتی و نبود استراتژی و برنامه برای مقابله‌ی هوایی با تروریست ها بارز است.

مورد دیگر عدم کارایی ادوات زرهی در پیشبرد اهداف نظامی است.

و همچنین ضعف در مهندسی میدان نبرد برای جلوگیری از تهاجم و یا کاهش سرعت تروریست ها در هنگام پیشروی.

بنابراین تمرکز ما در زمینه‌ی نظامی بیشتر باید معطوف این موارد و در راستای پوشش این نواقص باشد.

هرچند پیش از هر اقدامی حفظ هوشیاری اطلاعاتی و پرهیز از ایجاد تنش‌های قومی و مذهبی در مناطق دارای پتانسیل ایجاد آشوب بسیار مهم است.

بسط و تشریح جزییات با دوستان (با در نظر گرفتن امکانات موجود)

• Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

دوستان به نظرتون چجور میشه جلوی خیانت توی ارتش های عربی رو گرفت؟

اصلا میشه؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

خیلی ممنون talash به خاطر ایجاد این تاپیک که خیلی بهش نیاز داشتیم   :rose:  :rose:  :rose:  ،

به نظر من یکی از جنبه هایی که برای مقابله با داعش باید مورد توجه قرار بگیره ،آشنایی ساکنین منطقه ی اشغال شده با ماهیت داعش و روش های جنگ نرم داعش ِ  ، قبل از اشغال شدن اون منطقه است

آگاه شدن مردم به وجود داعش و روش های جنگی مورد استفاده ی اونها  ، مهم ترین نیاز فعلی برای مقابله با داعش  است . اگر مردم اون منطقه آگاه باشند ، از حالت دفاعی به فاز تهاجمی میرند و اشغال اون منطقه توسط داعش بسیار دشوار و فرسایشی میشه

ویرایش شده در توسط mhdarkx
  • Upvote 4
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

دوستان مهم ترین قدم ابتدا فرهنگ سازی هست 

زنگ خطر داعش در استان های غالبا اهل تسنن داره به گوش میرسه.....

• Upvote 8

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

دوستان مهم ترین قدم ابتدا فرهنگ سازی هست 

زنگ خطر داعش در استان های غالبا اهل تسنن داره به گوش میرسه.....

چطور؟ علایمی دیده شده؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

به نظرم باید قشنگ اسراییل رو زیر و رو کنیم...تنها راه مهار داعش ترکوندن اسراییله...صدهزارتا صهیونیست بکشیم هم دنیا یه نفس راحت میکشه و هم این غائله ختم میشه...

تنها راه مهار داعش کشتن تعداد زیادی صهیونیسته

• Upvote 1
  • Downvote 18

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

به نظر من بهترین دفاع حمله هست

حملات باید سریع و پشت هم باشه

باید نیرو ها رو کاملا با توجه به شرایط جدید آموزش داد

باید سر خطوط ارتباطیشون تمرکز کرد

و... (دوستان سر تاکتیک ها توضیح دادن خیلی)

در کل دو جور نظر دیدم یکی تدافعی و دیگری تهاجمی بود. خودم تهاجمی ها رو میپسندم.

شاید سوریه نتونه ولی عراق میتونه حداقل بخش زیادی از هزینه نیروهای درگیر رو بده.

شاید اگر آمریکا و کشور های منطقه میخواستن نابودی گروه ها تروریستی خیلی سخت نبود فقط کافی بود هر کدوم مرز خودشونو بچسبن و اجازه ورود سوخت و... رو ندن همین کفایت میکرد. ولی متاسفانه برعکس هست.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

بسم الله الرحمن الرحیم

از دوست خوبم جناب تلاش بابت این تاپیک تشکر می کنم

برای دفاع از شهر ها

استقرار تعداد بالای تیم های سه نفره ی اسنایپری متشکل از یک تکتیرانداز کالیبر 50 و یک شارپ شوتر ( SVD ) به همراه یک رایفلمن برای پشتیبانی از تک تیانداز ها در اطراف شهر

گشت زنی 24 ساعته پهپاد های یسیر برای پایش منطقه

آماده بودن توپخانه برای پشتیبانی به محض رویت شدن دشمن توسط پهپاد ها

استفاده از مهمات هوشمند بصیرتوسط توپخانه

استقرار واحد های ضد تانک (تاو) برای شکار خودرو های انتحاری در شهر و اطراف اون

استقرار نیرو های صابرین در شهر به همراه گردان های امام حسین به عنوان نیرو های مدافع

استفاده از پهپاد شاهد 129 به عنوان دیده بان تمام وقت در کیلومتر ها دور تر از شهر که هم با شناسایی تاکتیکال های دشمن در خواست پشتیبانی هوایی ( توسط فانتوم ) رو بده و هم در صورت لزوم خودش این کار رو انجام بده

فعلا

بنده با این پیشنهاد موافق هستم ونظر بنده هم مثل همین است...

استفاده از توپخانه خودکششی(رعد2) -وکششی (HM-40 و HM-41) در نقاط مرزی 

استفاده ازبالگرد 214 یا میل-17 برای شناسایی وشاهد285 برای شناسایی رزمی ودرگیری احتمالی

استفاده از موشک ضد رزه طوفان1 برای عناصر انتحاری

استفاده از موشک های زمین به زمین بالستیک فاتح110 وزلزال و راکت توپخانه ای فجر5(در نقاط تجمع تروریست ها ومواضع انها)

به کارگیری نیروهای ویژه هوابرد نوهد و به کارگیری بالگرد طوفان 2 برای تار ومار کردن نهایی تروریست ها وپشتیبانی از نیرو های پیاده 

مجهز کردننیرو های پیاده به خمپاره انداز سبک فاتح60م.م وراکت ار پی جی 7 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

البته ازصحبت های امیر پوردستان در مجلس میشه فهمید که پیشگیری بهتراز درمان است

فعلا icon_cheesygrin  :mrgreen: 

ویرایش شده در توسط Alicommando
  • Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سلام دوستان

برای من جالب بود چون اطلاعات نظامی ندارم که بخواهم چیزی اضافه کنم به مطالب شما عزیزان ولی در برخورد با داعش مطالبی دیگه مد نظرمن هست 

اول اینکه فرض غلط نکنید داعش هیچ وقت به خاک ما حمله نمیکند صدام مجهزترین دشمن ایران بودو داعش آیا اگربه قدرتی مثل صدام دست پیدا کند و در کل ممالک نیز مقبولیت پیدا کند ممکن است حتی غربی ممکن است برای ما خطرآفرین شود 

سوال ونکته این جاست و ای کاش این پرسش را جواب میدادید که اصولا آیا ما باید وارد جنگ با داعش شویم ؟

همانگونه که میدانید از فتنه ها ما را برحزر داشته اندو ایران نباید این فریب را بخورد و وارد این بازی فرسایشی شودکه مانند یک صحنه نمایش برای حضور ما آماده شده است 

داعش یک فریب هست و جنبه فرهنگی دارد فرضا که همه آنها را مغلوب کردید و در غارهایشان مخفی میشوند و دوباره سربرمی آورند این مشکل  اعراب  هست و باید خودشان حلش کنندداعش مظهر یک برداشت افراطی از اسلام هست و خسارت آن اول متوجه حکومتهای عرب حامیش خواهد 

بود

.نتیجه حمایت از تفکرجنگ چه برای داعش چه غیرآن بوجود آمدن یک دیکتاتوری می باشد چرا که عقل ومنطق با اسلحه جایگزین میشود

جبهه جنگ کشور ما در اقتصاد هست اگر دراقتصاد شکست بخوریم در همه موارد شکست خواهیم خورد چرا که یک ملت اگر نتواند در چند نسل به خودکفایی برسه و مدیرانش نظامیش پوتینشون را روی سر مدیران اقتصادی اش بگذاره به صورت خودکار حذف میشه .برمیگردم به زمان احمدشاه  

که یک بخش مملکت را با دو تا کیسه طلا میفروخت به اجنبی

پتانسیل حرکت این مملکت بیست میلیون جوان تحصیل کرده و جوان هستند که بیکار هستند دشمنان ما خوشحال میشوند درجنگی دیگر همه آنها را قربانی کنند ولی یادتون باشه که بیکاری و نبود شغل هم قربانی کردن آنهاست  موضوع این نیست که یک وعده غذا بخوریم و دم برنیاوریم موضوع این است که بیست میلیون جوان و نیروی کار داریم این فرصت تاریخی هست اگر از دست برورد تکرارش سخت است  

همینقدر پیشرفتی که در صنایع دفاعی بوجود آمده برآمده از همین چند قاز حقوقی هست که به آنها دادیم .این تفکر که برخی الان صحنه اقتصادی را کم اهمیت میدانند ناشی از کوتاه فکری ونگاه کوتاه آنها می باشد

اگر روزی ایران میتوانست تنها انرژی برق این چند کشور همسایه و یا نیازهای دیگرآنها را تامین کنه چه جنگ برای اقتدار داشتیم من بعیدمیدانم آنها

که تفکر جنگ را اشاعه میدهند بتواننداز این جوانها عبور کنند 

با دشمنان مدارا با دوستان محبت آن جوان عربی که از اروپا رفته بجنگه یا آن عراقی که خودش را بازیچه کرده چقدر بدبخت شده که ما بخواهیم  و بجنگیم و اگر سیاستها تغییر نکنه شاید روزی جوانهای ماهم در این دام گرفتار بشوند . یکی هست که نمیگذاره  

• Upvote 10
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سلام دوستان

برای من جالب بود چون اطلاعات نظامی ندارم که بخواهم چیزی اضافه کنم به مطالب شما عزیزان ولی در برخورد با داعش مطالبی دیگه مد نظرمن هست 

اول اینکه فرض غلط نکنید داعش هیچ وقت به خاک ما حمله نمیکند صدام مجهزترین دشمن ایران بودو داعش آیا اگربه قدرتی مثل صدام دست پیدا کند و در کل ممالک نیز مقبولیت پیدا کند ممکن است حتی غربی ممکن است برای ما خطرآفرین شود 

سوال ونکته این جاست و ای کاش این پرسش را جواب میدادید که اصولا آیا ما باید وارد جنگ با داعش شویم ؟

همانگونه که میدانید از فتنه ها ما را برحزر داشته اندو ایران نباید این فریب را بخورد و وارد این بازی فرسایشی شودکه مانند یک صحنه نمایش برای حضور ما آماده شده است 

داعش یک فریب هست و جنبه فرهنگی دارد فرضا که همه آنها را مغلوب کردید و در غارهایشان مخفی میشوند و دوباره سربرمی آورند این مشکل  اعراب  هست و باید خودشان حلش کنندداعش مظهر یک برداشت افراطی از اسلام هست و خسارت آن اول متوجه حکومتهای عرب حامیش خواهد 

بود

.نتیجه حمایت از تفکرجنگ چه برای داعش چه غیرآن بوجود آمدن یک دیکتاتوری می باشد چرا که عقل ومنطق با اسلحه جایگزین میشود

جبهه جنگ کشور ما در اقتصاد هست اگر دراقتصاد شکست بخوریم در همه موارد شکست خواهیم خورد چرا که یک ملت اگر نتواند در چند نسل به خودکفایی برسه و مدیرانش نظامیش پوتینشون را روی سر مدیران اقتصادی اش بگذاره به صورت خودکار حذف میشه .برمیگردم به زمان احمدشاه  

که یک بخش مملکت را با دو تا کیسه طلا میفروخت به اجنبی

پتانسیل حرکت این مملکت بیست میلیون جوان تحصیل کرده و جوان هستند که بیکار هستند دشمنان ما خوشحال میشوند درجنگی دیگر همه آنها را قربانی کنند ولی یادتون باشه که بیکاری و نبود شغل هم قربانی کردن آنهاست  موضوع این نیست که یک وعده غذا بخوریم و دم برنیاوریم موضوع این است که بیست میلیون جوان و نیروی کار داریم این فرصت تاریخی هست اگر از دست برورد تکرارش سخت است  

همینقدر پیشرفتی که در صنایع دفاعی بوجود آمده برآمده از همین چند قاز حقوقی هست که به آنها دادیم .این تفکر که برخی الان صحنه اقتصادی را کم اهمیت میدانند ناشی از کوتاه فکری ونگاه کوتاه آنها می باشد

اگر روزی ایران میتوانست تنها انرژی برق این چند کشور همسایه و یا نیازهای دیگرآنها را تامین کنه چه جنگ برای اقتدار داشتیم من بعیدمیدانم آنها

که تفکر جنگ را اشاعه میدهند بتواننداز این جوانها عبور کنند 

با دشمنان مدارا با دوستان محبت آن جوان عربی که از اروپا رفته بجنگه یا آن عراقی که خودش را بازیچه کرده چقدر بدبخت شده که ما بخواهیم  و بجنگیم و اگر سیاستها تغییر نکنه شاید روزی جوانهای ماهم در این دام گرفتار بشوند . یکی هست که نمیگذاره  

اخوی....دوست عزیز!!!

ما هیچ وقت جنگ طلب نبودیم و نیستیم...

ولی این زامبی ها همین الانم مارو تهدید به حمله می کنن...بماند حفاظت از مراقد مقدس کربلا  و نجف

• Upvote 4
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

دوستان سوالی داشتم اما تاپیک مناسب برای پرسیدن نداریم! برای همین اینجا (بنظرم مناسبتر از تاپیکهای دیگه اس) مطرح میکنم...همه میدونیم که چه کشورهایی حمایتهای تسلیحاتی و مالی و اطلاعاتی از داعش میکنند...حالا سوال من اینه که فرض کنیم داعش وارد ایران شد یعنی ایران هم مثل عراق و سوریه چند دستگی بشه و داعش وارد بشه....عرض کردم فرض کنیم...بنظرتون باید با حامیان داعش چه کنیم؟ 1/ منظورم این هستش که بهشون حمله میکنیم؟ 2/ جنگ نیابتی راه میندازیم مستقیما توی کشورهاشون؟ 3/ یا مثل عراق و سوریه کاری باهاشون نداریم و سعی میکنیم فقط به مساله داعش بپردازیم و...

* البته اگر درست برداشت کرده باشم رهبری فرمودند که پاسخ ایران کوبنده هستش(در همین سخرانی اخیرشون) درنتیجه گزینه اول میشه  یهنی وارد جنگ مستقیم میشه و به اعراب خیلج فارس و .. حمله میکنیم!!!!!! 

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.