nasirirani

در صورت ایجاد خلاء قدرت در بامواره مرکزی ایران ، حمله چه کشورهایی به ایران را محتمل می دانید!؟

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

با سلام

در ابتدا باید عرض کنم نمیدونم چی شده که این تاپیک استارت زده شده و اما زدن این تاپیک حکایت " حقیقت تلخ بهتر از دروغ شیرینه " و اینکه یه مثالی هست که میگه : به مرگ بگیر تا به تب راضی شود ، شده حکایت بعضی از دوستان و کم کم با تجزیه ایران دارن کنار میان ( البته سو تعبیر نشه ، مطمئنا همون دوستان هم این اتفاق براشون ناخوشاینده ) .

این که بگیم مملکت مشکل نداره و گل و بلبله همه ی ماها میدونیم دروغه . اما دوری ملت از همدیگه باعث میشه بلا ایی که سر سوریه اومد سر ماهم بیاد . ملت یک کشور مثل اعضای یک خانواده می مونن ، ملتی که نتونه مشکل خودش رو عاقلانه و درست درون خانواده ش حل کنه ؛ بلا سرش میاد . مثالش هم : عراق ، سوریه ، لیبی و ... !

نتیجه این اصلاحات ملت ( بیشتر گند کاری ) در کشورهایی نظیر سوریه چی بود ؟ غیر از نابودی امنیت خودشون ؟ یا همون رفاه وآزادی ( که ملتشون معتقد بودن خیلی کمه ) که  از دست رفت ؟

( یاد دوران قبل از حکومت پهلوی اول افتادم که مردم در پایتخت از ترس دزدان و اوباش مجبور بودن پرچم انگلیس و روسیه رو سر در خونه شون نصب کنن )

خلاصه کلام اینکه مشکل ما ضعف اقتصادی و فرهنگیه که نهایتا منجر به عارضه خطرناک بین مردم به نام بی تفاوتی شده و جمله ی معروفی که بین مردم هست : " به من چه ؟ مگه مشکل منه ؟ "

جامعه مرض بی تفاوتی گرفته و به هر مشکلی که پیش میاد میخنده . ( اعتیاد به فضای مجازی و افیون هم مزید بر علت و باعث رشد این بیماری شده . ) نتیجه ش رو هم که مستحضر هستید ! خیلی ها هم مسائل براشون مهم نیست !

البته اینکه چرا اینارو گفتم باید عارض بشم که همه ی این مشکلات دست به دست هم میده که خدای ناکرده در صورت وقوع اتفاقی برای شروع تجزیه ایران ملت راحت تسلیم بشن و متاسفانه و متاسفانه از اونجایی که جامعه و مردم ما روز به روز دارن به سمتی حرکت میکنن که منافع شخصی در درجه اولویت بالاتری نسبت به منافع جمعی قرار میگیره ( به نوعی در حال حاضر منافع جمعی در حال انقراض هست ) ؛ این موضوع تسلیم شدن قوت میگیره .

البته هنوز مطمئن هستم که وطن پرستانی هستند که مانع این اتفاق ناخوشایند بشن ولی اینکار نیاز به مدد اکثریت جامعه داره .

و واقعا احسنت به شما جناب MR9 :rose: :applause:

و اینکه این جمله چقدر تلخه .

وجود اکثریت ناآگاه و اقلّیتی خائن

و جناب gader شما بهتره این رو بدونین مرز های ایران ازلی و ابدی خواهد بود !

نکنه فکر میکنید پاکستان و ترکیه و سایر کشورهای همسایه ایران مثل کشور های اروپایی با شعور تشریف دارن ؟! ;)

در مورد جنگ خارجی هم کلا دشمنان ما دوزاریشون افتاده و به فکر حمله نظامی نیستن و احتمالش خیلی کمه . آخه گره ایی که براشون با دست باز میشه رو چرا با دندون باز کنن !؟

• Upvote 14
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

وجود اکثریت ناآگاه و اقلّیتی خائن

در راستای فرمایشات جناب استاد MR9 , این جناب کارلین فقید هم که  با سخنرانی های معروفش حتما اشنا هستید جمله ی جالبی دارند 

https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/736x/a8/2a/13/a82a133d25c70880607c30cc5f4b8e8d.jpg

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
هيزم اىن آتش فرقه گرايى رو بعضى وقتها با کارهاى خودمون فراهم مىکنىم و دشمن فوتش رو فراهم مىکنه.

ما تنها مملکتى هستيم که کلا کشور رو به دو قسمت تقسيم کرده ايم. تهران و شهرستان
بعدش هم به هر چىز عقب مانده اى ميگىم شوخى شهرستانى....
بايد با درايت و صبر اىن امور رو اصلاح کنيم
  • Upvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

با سلام خدمت دوستان.  کل خاورمیانه در خطر تجزیه است از عراق و سوریه که خطرش  خیلی بیشتر است تا ایران و عربستان و حتی ترکیه. از نظر من حتی امریکا نقشه کشیده خود ترکیه را نیز تجزیه کند .چرا؟چون متحد امریکا مثل ترکیه نیز اگر قوی باشد نیز مشکل ساز خواهد بود. حالا با این حساب ایران هم که با دشمنی اش با امریکا بدش نمی اید انرا هم تجزیه کند. از نظر من تجزیه در اول ریشه در مشکلات دارد و بعد از این مشکلات است که دولت های خارجی و یا برخی گروه ها با سوئ استفاده نقش کاتالیزور  را بازی می کنند. این مشکلات برخی در عملکرد دولت ها دارد و بعضی هایشان در روابط اجتماعی بین خود افراد جامعه. در این تاپیک دوستان نقش دولت ها در ایران را در این مورد توضیح دادند(عدم توزیع مناسب در امد و عدم توجه به نیاز های فرهنگی و...). اما من می خواهم به نقش خود ملت بپردازم . ملیت ما (ایران )دارای اقوام مختلف است که این اقوام مختلف ممکن است اختلاف زبانی و فرهنگ و شاید هم نژادی شان بیشتر باشد. مثلا از نظر زبانی سه شاخه ی هند و اروپایی (فارسی .کردی ولری وبلوچی و ..) شاخه ی سامی (عرب ها) و شاخه ی آلتائیک .ترکی(ترکمنی و ترکی آذری و قشقایی و .....)را شامل می شود. خیلی ها بیشتر در دوران پهلوی سعی کردند این اختلاف هارا بردارند وهمه ی این هارا تبدیل به یک زبان و یا شاخه زبانی کنند. الان هم بعضی از ملت ما این تفکر را دارند . اما به نظر من این کاملا اشتباه است و حتی شکست خورده. چون وجود اقوام چنین مختلفی اگر درست مدیریت شود و رضایت را در بین انها بالا برد می تواند دیگر کشور هارا با ما همراه سازد. این اولین مشکل بود. دومین مشکل ملت ما دامن زدن به اختلاف با جک های قومیتی است.سومین. تلاش برای تخریب و تحقیر زبان و یا نژاد های دیگر اقوام است. ومهم ترین مشکل هم تعصب بر روی قومیت با نام وظاهر میهن پرستی که دو مشکل قبلی را به وجود می اورد.

مثلا عده ای تجزیه را در کشور خودشان بد می دانند اما با کشیدن نقشه های خیالی و یا الگو دادن امپراطوری های پیشین که بعضی وقت ها از خود ایران فعلی بود. دیگر کشور ها و تمامیت ارضی ان کشور هارا مال خود می دانند ویا آرزوی تجزیه انها را دارند!!! اقای قادر فرمودند مرز ایران ابدی و ازلی نبوده از نظر من درست است چون ایران از اول خلقت بشری که نبوده از زمانی با حمله و تصرف و بعضی وقت ها اتحاد با دیگر کشور ها بزرگتر شده و در بعضی وقت ها در اثر جنگ و خیانت و بی عرضگی مرز هایش کوچک شده و یا در تصرف دیگر ان امده مثل یونانی ها و یا تحت تاثیر دیگران حکومت های بنی عباس و.. یا در زیر مجموعه امپراطوری هایی مثل سلجویان قرار گرفته. به هر حال این خطر زمانی حل می شود که ملت ما دیدشان را متفاوت کنند .

• Upvote 2
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

و جناب gader شما بهتره این رو بدونین مرز های ایران ازلی و ابدی خواهد بود !

نکنه فکر میکنید پاکستان و ترکیه و سایر کشورهای همسایه ایران مثل کشور های اروپایی با شعور تشریف دارن ؟! ;)

جناب اف 14 این مرز های کنونی ما شاید ابدی باشن ولی ازلی نیستند

شعور همسایه ها زیاد با هم اختلاف ندارد .همچنان که شعور فرانسه ا انگلیس زیاد فرق نداره شعور ما با پاکستان یا ترکیه زیاد فرق نداره.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

دوستانی یه شرایط بسیار فرضی و بسیار غیر محتمل  برای سال 97 در نظربگیرین که تو اون اتفاقات سال 57 تکرار میشه .برای اینکه زیاد ذهنتون خسته نشه فقط حوادث کردستان رو تکرارشده بدونید.

واکنش ما با 57 چه فرقی می کنه ؟ ایا حاکمیت 97 همان محبوبیت 57 رو خواهد داشت ؟

واکنش بین الملل به این حوادث چه خواهد بود؟ تاثیر روند جهانی شدن و فلان و بیسار روی این حوادث چه خواهد بود؟

سال 57 ما بحث اکراد سایر کشورها رو نداشتیم.سال 97 همین مسئله رو خواهیم داشت.این تجهیز نیرو ارسال نیرو چه تاثیر در این زمینه خواهد داشت؟

• Upvote 2
  • Downvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

این مرز های کنونی ما شاید ابدی باشن ولی ازلی نیستند

شعور همسایه ها زیاد با هم اختلاف ندارد .همچنان که شعور فرانسه ا انگلیس زیاد فرق نداره شعور ما با پاکستان یا ترکیه زیاد فرق نداره.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

دوستانی یه شرایط بسیار فرضی و بسیار غیر محتمل  برای سال 97 در نظربگیرین که تو اون اتفاقات سال 57 تکرار میشه .برای اینکه زیاد ذهنتون خسته نشه فقط حوادث کردستان رو تکرارشده بدونید.

واکنش بین الملل به این حوادث چه خواهد بود؟ تاثیر روند جهانی شدن و فلان و بیسار روی این حوادث چه خواهد بود؟

سال 57 ما بحث اکراد سایر کشورها رو نداشتیم.سال 97 همین مسئله رو خواهیم داشت.این تجهیز نیرو ارسال نیرو چه تاثیر در این زمینه خواهد داشت؟

با سلام 

این مرزها که بسیار کوچک هم شدند ، ( بر خلاف کشورهای از پایه جعلی که شما نسبت به آنها سمپاتی دارید ) همچنان حفظ می شوند 

شعور همسایه ها زیاد با هم اختلاف ندارد .همچنان که شعور فرانسه / انگلیس زیاد فرق نداره شعور ما با پاکستان یا ترکیه زیاد فرق نداره.

اتفاقاً یک مقدار فرهنگ خودتون را مطالعه بفرمایید ، کاملاَ متوجه سطح تفاوت شعور بین  مردمی که تا دولت مرکزی را ضعیف دیدند ، ادعای کشور شدن کردند با کسانی که وقتی یک خارجی به  آنها حمله کرد ، چنان محکم گلوی مهاجم را گرفتند که مایه عبرت شد ، خواهید شد . 

این شرایط فرضی شما ، حالا چی هستند ؟؟؟ بفرمایید تا یک مقدار توجیه شویم !!!!!

درصد محبوبیت حاکمیت را با چه میزانی مشخص کردید ؟؟ ( بررسی میدانی )؟؟؟؟؟ باید آمار مستند بدید ، والا این ادعاها ، صرفاً در احد یک ادعا باقی می ماند و ارزش علمی ندارد . 

در ارتباط با این سخن شما ، صرفاً مشهور ترین دیالوگ  فیلم آژانس شیشه ای را عرض می کنم :

" امنیت ملی کشوری که وابسته به BBC ( بخوانید همون بین الملل مورد نظر شما ) باشد ، همون بهتر که وجود نداشته باشد ". 

اتفاقاً مساله اکراد را در همون زمان داشتیم ، ( اعزام ابراهیم یزدی  به کردستان برای مذاکره  ) ، فقط تنها تفاوت ، این بود که آن موقع تحریک کننده ، عراق بود ، حالا سایر حضرات هستند . 

پی نوشت : 

مسلماً همه اقوام ایرانی ، مطالباتی دارند ولی ، حماقت مطلق این است که با پیش کشیدن تجزیه طلبی ، بخواهند آن را بدست بیاورند و  از فاجعه بار تر ، حتی کوچکترین اطلاعی از اینکه  بعد از جدا شدن ، تبدیل به یک  کشور بی خاصیت محصور در خشکی که همواره در معرض تهدید دشمنانش خواهد بود ، ندارند . 

اینجاست که ضعف حافظه تاریخی و ایضاً جغرافیایی ، کار دست آدم ها می دهد . 

در مورد سطح شعور اروپایی ها هم فقط وضعیت کشور بلژیک را خدمت شما عرض کنم . سالهاست که دو قومیت والون ها و فلامان ها در این کشور با هم مشکل دارند و تا همین چند وقت پیش ، این کشور بمدت  طولانی ، به خاطر همین اختلافات ، فاقد نخست وزیر بود ولی  تا انجایی که اطلاع دارم ، هرگز به خاطر اختلاف سیاسی ، بحث تجزیه بلژیک را وسط نیاوردند . 

• Upvote 11

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

کسی نگفت مردم ایران و مناطق محروم بی غیرتند ! من اصلا در اون حد هستم که بخوام همچین حرفی بزنم؟ بحث سر اینه که خودمون رو گول نزنیم...

شهر ما (یکی از شهرهای استان اصهفان) خودش تو این چند سال شهرک صنعتیش دو برابر شده یک پالایشگاه هم در نزدیکیش دارند میسازند ...

اون نماینده هم من چون خودم حداقل تو شهر خودمون میدونم چه خبره مطمئنم اینطورا هم نیست حداقل در همه جا و نمیشه تعمیم داد ...

بحث سر اینه :

در زمان درست باید در مکان درست برای هدف درست کار کرد !

خیلی از اون افراد مناطق محروم واقعا راه درست رو طی نمی کنند برای پیشرفت ... .

بعدشم ! دقیقا مشکل شما اینه که منتظرید چند نفر پیدا بشند براتون کارخونه بزنند ... .

در ضمن شاید دلیل این حرف آقای روحانی به این دلیل بوده که برای کشاورزی و دامداری به ازای هر شغل اگه درست بگم در حدود ۲۰۰ میلیون تومن هزینه نیازه ولی برای یک کارخونه صنعتی به ازای هر نفر شغل حدود ۱ میلیارد تومن !

دولتم که الان پول نداره !...

خوداشتغالی و کارآفرینی چیزیه که دست خود مردمه ...

آمریکا همه شرکتاش خصوصین ...

کس نخارد پشت من جز دست من ... .

بعد از اون هم خوبه من گفتم که دولت بهترین کاری که می تونه بکنه اینه که بیاد و با تسهیلات شرکت های بزرگ رو ترقیب کنه تا شعبه بزنند در مناطق محروم ...یک میانبر !

در مورد اون توسعه ناپایدار اصفهان هم باید بگم که اون احمقایی که در دولت قبل به بهانه اینکه مردم بالادست رودخانه خودشون آب رو احتیاج دارند  میاند سرچشمه یک رودخونه بزرگ رو میبندند و زاینده رود و رسما به فنا میدهند (که عواقب زیست محیطی آن بعدا مشخص می شود ! مثل خشک شدن تالاب گاوخونی)‌ و بعد میخواهند از کارون آب بشکند واسه اصفهان ! بیاند جواب بدن !

اصفهان تا زاینده رود رو به حال خودش رها کرده بودند مشکلی از جهت آب نداشت ، آلودگی هواشم کم بود (بیشتر آلودگی هوا رو آب میتونه جذب کنه ...)

http://www.sme.ir/?p=home.companySearch&EstateID=24

چندتا رو دولت ساخته و چندتا رو مردم؟!

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
پشتيبان ولايت فقيه باشيد تا به مملكت شما آسيبى نرسد...
  • Upvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

با سلام 

این مرزها که بسیار کوچک هم شدند ، ( بر خلاف کشورهای از پایه جعلی که شما نسبت به آنها سمپاتی دارید ) همچنان حفظ می شوند 

شعور همسایه ها زیاد با هم اختلاف ندارد .همچنان که شعور فرانسه / انگلیس زیاد فرق نداره شعور ما با پاکستان یا ترکیه زیاد فرق نداره.

اتفاقاً یک مقدار فرهنگ خودتون را مطالعه بفرمایید ، کاملاَ متوجه سطح تفاوت شعور بین  مردمی که تا دولت مرکزی را ضعیف دیدند ، ادعای کشور شدن کردند با کسانی که وقتی یک خارجی به  آنها حمله کرد ، چنان محکم گلوی مهاجم را گرفتند که مایه عبرت شد ، خواهید شد . 

این شرایط فرضی شما ، حالا چی هستند ؟؟؟ بفرمایید تا یک مقدار توجیه شویم !!!!!

درصد محبوبیت حاکمیت را با چه میزانی مشخص کردید ؟؟ ( بررسی میدانی )؟؟؟؟؟ باید آمار مستند بدید ، والا این ادعاها ، صرفاً در احد یک ادعا باقی می ماند و ارزش علمی ندارد . 

در ارتباط با این سخن شما ، صرفاً مشهور ترین دیالوگ  فیلم آژانس شیشه ای را عرض می کنم :

" امنیت ملی کشوری که وابسته به BBC ( بخوانید همون بین الملل مورد نظر شما ) باشد ، همون بهتر که وجود نداشته باشد ". 

اتفاقاً مساله اکراد را در همون زمان داشتیم ، ( اعزام ابراهیم یزدی  به کردستان برای مذاکره  ) ، فقط تنها تفاوت ، این بود که آن موقع تحریک کننده ، عراق بود ، حالا سایر حضرات هستند . 

جناب ام ار 9عزیز

من میگم این مرز ها ازلی نیست ،شما هم بنا به تاریخ میگید کوچیکتر شدیم .این دو منافاتی با هم دارند؟

سمپاتی داشتن به کشور به قول شما جعلی اذربایجان به عنوان یه اذری غیر عادی هستش ؟ اصولاً نداشتن این سمپاتی یا احساس نزدیکی غیر طبیعی نیست؟

من الان راجع به فرهنگ یه کم دقیق تر شدم ،دیدم تو اخرین نمونه ضعف دولت مرکزی(انقلاب 57) این اقوام ما بودند که دم از استقلال زدن .پاکستان نمی دونم اما برای ترکیه تو جنگ صد سال پیش اقوامی که تو ترکیه امروزی قرار دارند همه با هم زن و مرد جنگیدند.

شرایط فرضی که گفتم شرایط 57 .ضعف دولت مرکزی یا حمله دشمن خارجی.راجع به محبوبیت حاکمیت هم سال 97 رو نمی دونم و سوال کردم ولی راجع به محبوبیت انقلاب 57 فکر نکنم مشکلی داشته باشید.

راجع به سایر مسائل مثال هم عرض کنم در طول چهل سال شرایط خارجی بسیار فرق کرده .داعش اگه سال 57 به کوبانی حمله می کرد به احتمال زیاد یه نتیجه متفاوتی از شرایط امسال می گرفت.عراق و ایران در ان زمان از اکراد علیه کشورهایشان استفاده می کردند و در این بازی نقش اکراد چیزی بیشتر از یه کارت بازی موقتی نبود. تو سال 97 این اکراد سایر کشور ها هستند که با سلاح ها و افراد خواهند امد و این بحث سوای حضرات تحریک کننده خواهد بود.

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

مثال نابودی شوروی علارغم داشتن بمب اتم

شکست های آمریکا در عراق، افغانستان ویتنام

بمب اتم تنها وسیله ای است که با آن خود را گول می زنیم 

این جمله جنابعالی منافاتی با فرمایش جناب marine101 نداره

بله شوروی بدلایل اقتصادی از بین رفت و کشورها ممکنه به هزار دلیل نابود بشن ، اما حرف مارین این هست که در صورت وجود چنین سلاحی حداقل خیالمون از بابت تهاجم نظامی توسط یک کشور دیگه تا حد زیادی راحت میشه 

• Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

با سلام 

من میگم این مرز ها ازلی نیست ،شما هم بنا به تاریخ میگید کوچیکتر شدیم .این دو منافاتی با هم دارند؟

ظاهراً خیر ، اما ارتباط آن با اینکه جنابعالی در هر فرصتی بحث امکان تجزیه را دنبال می کنید چه چیزی هست ؟ ( حتی مطرح کردن امکان تجزیه نادرست هست ، چون در جایی که ساختارهای علمی مناسب برای بررسی دقیق این موضوع وجود ندارد ، مطرح کردن موارد اختلاف انگیز ، صرفاً موجب بیشتر شدن کدورتها خواهد شد و این ویروس به راحتی به جامعه منتقل شده و زمینه ناآرامی را فراهم می کند . 

سمپاتی داشتن به کشور به قول شما جعلی اذربایجان به عنوان یه اذری غیر عادی هستش ؟ اصولاً نداشتن این سمپاتی یا احساس نزدیکی غیر طبیعی نیست؟

خیر ، عادی هست ، اما تا این عادی بودن ، حد و مرزی دارد . آذربایجان تا اوایل دهه 90 میلادی ، زیر مجموعه اتحاد شوروی بود و قبل  از آن هم ، جزئی از ایران . بنابراین ، چیزی به اسم  کشور آذربایجان ، کمتر از 25 سال هست که موجودیت پیدا کرده . در حالی که در همین مدت کم ، ادعاهای وقیحانه  حضرات  دولتین در مورد آذربایجان ایران ، اظهر من الشمس هست و نیازی به  تشریح و توصیف ندارد . بنابراین ، این مساله که نسبت به این ادعاهای خیالی ، واکنش داده شود هم باید عادی تلقی شود . 

من الان راجع به فرهنگ یه کم دقیق تر شدم ،دیدم تو اخرین نمونه ضعف دولت مرکزی(انقلاب 57) این اقوام ما بودند که دم از استقلال زدن .

این را هم باید بفرمایید که چه کسانی در داخل و خارج ، این تحریکات را دامن زدند در زمانی که کشور نیاز داشت تا آرامش داشته باشد . در حالی که همین مردم کرد و ترک ، کاری کردند که صدام به غلط کردن افتاد . 

ترکیه تو جنگ صد سال پیش اقوامی که تو ترکیه امروزی قرار دارند همه با هم زن و مرد جنگیدند.

در مورد ترکیه هم ، وضعیت اکراد این کشور کاملاً مشخص هست که بلحاظ وضعیت شهروندی ، در چه شرایطی هستند . بنابراین ، زیاد روی این مساله مانور ندهید . در ضمن ، مقایسه شرایط 1357 (36 سال پیش )  با صد سال پیش یک مقدار مقایسه را غیر ممکن می کند . 

شرایط فرضی که گفتم شرایط 57 .ضعف دولت مرکزی یا حمله دشمن خارجی راجع به محبوبیت حاکمیت هم سال 97 رو نمی دونم و سوال کردم ولی راجع به محبوبیت انقلاب 57 فکر نکنم مشکلی داشته باشید.

این فرضیه شما  ، باید علل و اسبابی داشته باشد که بایدآن را بفرمایید که تحت چه شرایط و علتی ، دولت مرکزی ضعیف خواهد شد . در مورد حمله خارجی هم ، آنها یکمرتبه ما را تست کردند . به همین دلیل هست که استراتژی آنها در حال حاضر ، استراتژی دو مسیری هست . 

تو سال 97 این اکراد سایر کشور ها هستند که با سلاح ها و افراد خواهند امد و این بحث سوای حضرات تحریک کننده خواهد بود.

حالا اینکه شما روی سال 1397 زوم کردید ، یک مقدار جای شبهه و شک وجود دارد . با این حال ، وضعیت قومیتها در ایران ، با عراق ، سوریه و ترکیه کاملاً متفاوت هست . بنده چند وقت پیش ، روی یک کار پژوهشی وسیع در حوزه اکراد کار کردم ( صرفاً بعنوان یک ناظر  ساده )  و  بر خلاف همه نظریه ها و پیش زمینه های ذهنی ، به مواردی برخورد کردم که بطور کلی ذهنیت مبهم  بنده را نسبت به هموطنان کرد کاملاً تغییر داد . در اینجا صرفاً یک نکته  باید مورد توجه قرار بگیرد و آن توجه یکسان حاکمیت به  قومیتها بطور یکسان هست و این پاشنه آشیل باید برطرف شود . ولی با تکرار مساله تجزیه طلبی و گرو کشی با این ترفند ، نه تنها مساله ای حل نمی شود ، بلکه  تشویق کنندگان این مفهوم ، دچار مشکلاتی می شوند که نه برای خودشان سودی خواهد داشت و نه برای کشور منفعتی بوجود خواهد آورد . 

• Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ج ا ا تنها حکومت مستقل حاکم بر ایران طی چند سده اخیر است و در صورت تغییر باید وامدار یک ابرقدرت باشد . نیروهای گریز از مرکز سابقه دار ایران دیگر پایگاه اجتماعی ندارند اما انتظارات جامعه در برخی نقاط تحت تاثیر همسایگان ایران و شرایط بین المللی است . هیچ برنامه ای برای بقا و رشد مناطق مورد بحث به صورت مستقل برای طولانی مدت مثمر ثمر نخواهد بود و حتی اگر به زور شمشیر نیز از دامن وطن جدا شوند محکوم به بازگشت هستند .

با اینکه تجزیه قدرت های بزرگ به قدرت های کوچک و ضعیف از الزامات عملی سیاست خارجی رئالیستی ایالات متحده آمریکا هستش اما تضمینی نیست که این کشور های نوظهور حتما وامدار آمریکا باشند . مرز های ایران نه ابدیست و نه ازلی . در صورت تجزیه کشورهای منطقه ، منتظر گسترش مرزهای ایران هم باشید .

• Upvote 7

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

به نظر من در رابطه با بها دادن به زبان و گویش محلی بیش از حد هم به استانهای کردستان و آذربایجان امتیاز داده شده. نشون به اون نشون که شبکه استانی این استانها رو که جزیی از ایران هستن، من ایرانی که نگاه می کنم هیچی نمیفهمم. چون کل یوم دارن به زبون آذری یا کردی صحبت می کنن. من فارسی زبون وقتی برم تبریز یا کرمانشاه باید بتونم با مردم اونجا بسادگی مراوده کنم، نه اینکه بخوام تو کشور خودم برم یه زبون دیگه یاد بگیرم. یه عده در این استانها نزده میرقصن، دیگه مونده زبان رسمی آموزش و غیره هم بشه زبان محلیشون تا کلا خدارو بنده نباشن.

اما یه نکته ای که همیشه برام جالبه اینه که از یکی از این نادون هایی که تمایلات جدایی طلبانه دارم بپرسم که اون مدینه فاضله ای که در فکرشون دارن چیه؟ مثلا بلوچستان جدا بشه که چی بشه؟ یا کردستان جدا بشه که کجارو بگیره؟ کل ایران با همه عظمت و قدرتش الان تو دنیای امروز چه جایگاهی داره که اینا میخوان جدا هم بشن.. اینا نگاه به همون اربیل زپرتی میکنن که بخاطر دوری از جنگ یک اپسیلون از بقیه عراق سالم تر مونده و دوتا چاه نفتش خیال میکنن دیگه کردستان ابرقدرتی میشه؟ یا مثلا آذربایجان جدا بشه چه مهره ای تو دنیا میشه؟ همین الان کشور آذربایجان (که امیدوارم روزی به دامان وطن برگرده) اصلا در معادلات بین الملل عددی حساب میشه؟ غیر از اینه که فقط یک کارت بازیه که بین قدرتها مبادله میشه؟
بابا تگزاس با اون ثروتش که بیشتر کمپانی های نفت و صنایع الکترونیک و ناسا رو تو خودش جای داده و به تنهایی اگر کشور باشه جزو چند تا کشور ثروتمند دنیا میشه، (حتی با وجود بعضی تمایلات جدایی طلبانه) ترجیح میده جزیی از خاک آمریکا باشه و جزیی از یک کل قدرتمند باشه. حالا من نمیدونم بخدا بلوچستان و آذربایجان و کردستان اگه بر فرض محال مستقل هم باشن کجارو میخوان بگیرن؟ اصلا به چی میخوان برسن؟ همین که یه عده هم زبون دور هم جمع بشن کشور تشکیل بدن؟ بعد دیگه ثروت و قدرت و تاریخ و اقتدار و هویت نمیخوان؟ مگه فقط به زبانه؟ اگه به زبان باشه که همه ممالک انگلیسی زبان دنیا باید یکی بشن. یا فقط یک کشورعربی در دنیا باشه! اگه به نژاد و قومیته که دنیا باید بشه اِن هزار تا کشور!

اینا واقعا فکر نمیکنن؟؟ 

.

ویرایش شده در توسط sunshine
  • Upvote 4
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ج ا ا تنها حکومت مستقل حاکم بر ایران طی چند سده اخیر است و در صورت تغییر باید وامدار یک ابرقدرت باشد . نیروهای گریز از مرکز سابقه دار ایران دیگر پایگاه اجتماعی ندارند اما انتظارات جامعه در برخی نقاط تحت تاثیر همسایگان ایران و شرایط بین المللی است . هیچ برنامه ای برای بقا و رشد مناطق مورد بحث به صورت مستقل برای طولانی مدت مثمر ثمر نخواهد بود و حتی اگر به زور شمشیر نیز از دامن وطن جدا شوند محکوم به بازگشت هستند .

با اینکه تجزیه قدرت های بزرگ به قدرت های کوچک و ضعیف از الزامات عملی سیاست خارجی رئالیستی ایالات متحده آمریکا هستش اما تضمینی نیست که این کشور های نوظهور حتما وامدار آمریکا باشند . مرز های ایران نه ابدیست و نه ازلی . در صورت تجزیه کشورهای منطقه ، منتظر گسترش مرزهای ایران هم باشید .

هر کسی از ایران جدا شود باید یک پشتیبان منطقه ای داشته باشد و خوب صد البته در اوایل باید هم سیاست های کشور های حامی شان را اجرا کنند. خوب چون این کشور های منطقه اکثرا با امریکا مشکلی ندارند و شاید متحد هم هستند در نتیجه تحت تاثیر امریکا خواهد بود. اما در سخن شما دو چیز از نظر من اشتباه است. اینکه می گویید کشور های جدا شده محکوم به باز گشتند!لزوما این طور نیست ما باگذشت این همه سال می بینیم هیچ رغبتی از مردم جمهوری آذربایجان و حتی ارمنستان و دیگر کشور ها به ایران ندارند. حتی در آذربایجان مردم متدین تر انها خواستار اسلامی شدن بیشتر است و آرمانشان تشکیل جمهوری اسلامی در آذربایجان هستندو البته بعضی از انها خواستار دوستی با ایران هم هستند اما هرگز استقلال کشورشان را تحت زیر مجموعه بودن ایران خودشم اینکه این زیر مجموعه شدن مثل روسیه نیست که آزادی زبان و خط انها را بدهد نیستند. در مورد دیگر کشور ها هم خودتان حدس بزنید. و دومین مورد اینکه  در صورت تجزیه کشور های اطراف ایا به نظرتان مردم انها خواستار باز گشت می شوند؟ با چه شرایط؟ آیا اصلا ابر قدرت های جهان چنین اجازه ای خواهند داد؟ فکر نکنم. در ضمن با فرض این ها نهایتا می توانند با حکومت ایران متحد باشند نه اینکه استقلالشان را بفروشند و ما شاهد تغییر مرز باشیم.

• Upvote 1
  • Downvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مطالب مشابه

• توسط FLANKER
      http://www.farsnews.net/plarg.php?nn=M385294.jpg

http://www.farsnews.net/plarg.php?nn=M385295.jpg

http://www.farsnews.net/plarg.php?nn=M385335.jpg

http://www.farsnews.net/plarg.php?nn=M385333.jpg

http://www.farsnews.net/plarg.php?nn=M385300.jpg

http://www.farsnews.net/plarg.php?nn=M385309.jpg

http://www.farsnews.net/plarg.php?nn=M385302.jpg

http://www.farsnews.net/plarg.php?nn=M385304.jpg

http://www.farsnews.net/plarg.php?nn=M385306.jpg

http://www.farsnews.net/plarg.php?nn=M385307.jpg

http://www.farsnews.net/plarg.php?nn=M385334.jpg

http://www.farsnews.net/plarg.php?nn=M385336.jpg

http://www.farsnews.net/plarg.php?nn=M385337.jpg

http://www.farsnews.net/plarg.php?nn=M385338.jpg
    • توسط GHIAM
      با استفاده از طول استند موشک فاتح، تونستم ابعاد موشک فتح را به دست بیاورم. موشک فتح دارای طول 6.5 متر و قطر 40 سانتیمتر است. این موشک نسبت به فاتح110 حدودا 2.30متر کوتاهتر و 20 سانتیمتر قطر کمتری دارد.  
      هیچ گونه اطلاعاتی از جنس موتور و جنس بدنه موشک وجود ندارد. اما احتمالا فتح موشکی با وزن 800-900 کیلوگرم، برد  200 - 300 کیلومتر و سرجنگی 150-200 کیلوگرمی باشد. به نظر میر‌سد سپاه قرار است این موشک را جایگزین نسخه های اولیه فاتح 110 کند. هرچند سرجنگی سبکتری نسبت به فاتح دارد برای زدن اهداف نرم از جمله زیرساخت‌های نفتی، مراکز صنعتی، اهداف غیرمقاوم نظامی و ... بسیار موثر است. 
      با توجه به ابعاد و وزن موشک فتح، می‌توان 4 تیره از این موشک را مانند فجر 5 از روی حامل IVECO پرتاب کرد.  

• توسط mehdipersian
      شناور شهید باقری به بالگرد، موشک و پهپاد مجهز خواهد شد 
      فرمانده نیروی دریایی سپاه:

شناور شهید باقری که در آینده ساخت آن به اتمام می‌رسد، علاوه بر داشتن یک ناوگروه در داخل خود، باند پرواز هم دارد که پهپاد می‌تواند از روی آن حرکت کرده و به پرواز درآید و در بازگشت هم می‌تواند بر روی آن بنشیند.
      شناور شهید باقری با ۲۴۰ متر طول و ۲۱ متر ارتفاع، مجهز به بالگرد، موشک و پهپاد است.
      این شناور به گونه‌ای در حال ساخت است که از روی عرشه آن حدود ۶۰ پهپاد می‌تواند پرواز کند و بنشیند.
      وستانیوز

• توسط mehdipersian
      مرداد گذشته، یک ماهواره سنجش از دور ساخت روسیه برای ایران از پایگاه فضایی بایکونور پرتاب شد و انتظار می‌رود سه ماهواره دیگر نیز در سال‌های آینده به فضا پرتاب شوند. همچنین شواهد قانع‌کننده‌ای وجود دارد که نشان می‌دهد یک شرکت روسی در حال ساخت یک ماهواره ارتباطی برای ایران است که در سال 2024 در مدار زمین ثابت قرار می‌گیرد.

ماهواره ی خیام:

مرداد 1394، ایران با دو شرکت روسی در مورد پرتاب ماهواره سنجش از دور ساخت روسیه که توسط ایران اداره می شود، به توافق اولیه دست یافت. ماهواره ایرانی در 18 مرداد 1401 به وسیله ی شرکت روس کاسموس به فضا پرتاب شد. 

مشخصات فنی ماهواره:

مشخصات فنی ماهواره توسط روسیه و ایران اعلام نشده است ولی می توان از یک حق اختراع منتشر شده توسط شرکت NPK Barl در مرداد 1401 اطلاعات جدیدی بدست آورد. این طرح یک ماهواره سنجش از دور با وضوح بالا را توصیف می کند که دقیقاً شبیه خیام است. دارای یک گذرگاه شش ضلعی و چهار پنل خورشیدی است که با زاویه 45 درجه نسبت به محور طولی ماهواره به سمت پایین امتداد دارند. 

محموله یک تلسکوپ کورش(Korsch) با پنج عنصر نوری است. تلسکوپ کورش یک تلسکوپ آناستیگمات سه آینه ای فشرده است که میدان دید وسیعی را ارائه می دهد. این تلسکوپ تصویربرداری را در یک کانال پانکروماتیک و چهار کانال چند طیفی (نزدیک مادون قرمز، قرمز، سبز و آبی) ارائه می دهد. سه پیکربندی ممکن برای تلسکوپ ارائه شده است که همگی با نسبت کانونی f/11.53 (نسبت کانونی تقسیم فاصله کانونی بر دیافراگم است)میباشند. مقادیر سه پیکربندی عبارتند از:

دهانه / فاصله کانونی
      0.535 متر6.17 متر
      0.75 متر8.65 متر
      1.1 متر12.68 متر

در اولین پیکربندی که در شکل زیر نشان داده شده است، وزن تلسکوپ 125 کیلوگرم و طول آن 1.8 متر است.

دو پیکربندی دیگر منجر به گذرگاه طولانی‌تر می‌شود، اما نیازی به تغییر در جعبه‌های الکترونیکی محموله و آرایه‌های پیکسل CCD ایجاد نمیکند. این تلسکوپ از یک آرایه کانونی کروی و نه مسطح برای کمک به جلوگیری از لکه دار شدن تصاویر استفاده می کند. یک آرایه اسکن الکترونیکی داده‌ها را در باند X با سرعت‌های 480 مگابیت تا 1.5 گیگابیت بر ثانیه به زمین ارسال می‌کند (نرخ بالاتری نسبت به گزارش NPK Barl در فوریه 2021 ).

سازنده محموله نوری مشخص نیست، اما برخلاف تخصص این شرکت در سیستم های زمینی می تواند خود NPK Barl باشد. طی نمایشگاهی در سال 2019، این شرکت تلسکوپ سنجش از دور را به نمایش گذاشت که انتظار می‌رفت ظرف دو سال آینده به فضا پرواز کند. گزارش شده است که وزن آن تنها 46 کیلوگرم است و همچنین کوچکتر از نمونه ثبت اختراع به نظر می رسد، اما تنها ماهواره میزبان ممکنی که در حال حاضر برای آن قابل شناسایی است، خیام است. احتمالاً تنها یک بخش از تلسکوپ به نمایش گذاشته شده است. 

در یکی از نقشه‌های همراه با حق ثبت اختراع(پتنت) ، ماهواره در بالای طبقه فرگات در داخل محفظه محموله موشک سایوز-2-1a قرار دارد (که نشان می‌دهد پرتاب اولیه به وسیله ی این ماهواره بر به جای سایوز-2-1b سنگین تر بود).

اگرچه پتنت‌ها به ندرت به پروژه‌هایی اشاره می‌کنند که به آن‌ها مربوط می‌شود، اما در اینجا ماهواره در واقع متعلق به پروژه 505 نشان داده شده است. همانطور که در نقاشی زیر مشاهده می‌شود، ماهواره‌ها به اندازه‌ای کوچک هستند که سه عدد از آنها در داخل دماغه قرار گیرند.

کاربرد خیام:

به طور رسمی، خیام تنها کاربردهای غیرنظامی در زمینه هایی مانند کشاورزی، مدیریت منابع طبیعی و نظارت بر محیط زیست خواهد داشت. مدت کوتاهی پس از پرتاب، رئیس سازمان فضایی ایران مدعی شد خیام به دلیل اندازه کوچکش نمی تواند به عنوان یک ماهواره جاسوسی استفاده شود. با این حال، وضوح زمینی گزارش شده آن (0.73 متر) برای انجام کارهای شناسایی ارزشمند کافی است. 

مرکز کنترل ماموریت خیام:

به گزارش اخبار ایران، مرکز کنترل ماموریت خیام در مرکز فضایی ماهدشت که تقریباً در 60 کیلومتری غرب تهران و نرسیده به شهر کرج قرار دارد. این مرکز در اوایل دهه 1970 برای دریافت اطلاعات از ماهواره های سنجش از دور خارجی تأسیس شد که اولین آنها ماهواره های لندست ایالات متحده بود. همانطور که در تصاویر Google Earth مشاهده می شود، ساخت یک ساختمان جدید در این سایت حدود آوریل 2020 آغاز شد و اکنون کامل شده است. احتمالاً در گزارش تلویزیون ایران که پس از پرتاب خیام از مرکز کنترل مأموریت پخش شد، دو آنتن سهموی در شمال شرقی ساختمان جدید دیده می‌شود.

همکاری های روسی/ایرانی بعدی:

خیام پیش بینی می شود حداقل پنج سال فعالیت داشته باشد و قرار است در سال های آینده ماهواره های بیشتری نیز به آن ملحق شوند. پس از پرتاب، حسن سالاریه اعلام کرد که ایران سه ماهواره دیگر از همین نوع را سفارش داده است و افزود: اولین ماهواره در مجموع 40 میلیون دلار هزینه داشته است.

به نظر می رسد که همکاری فضایی بین روسیه و ایران اکنون فراتر از حوزه سنجش از دور است. در هفته‌های اخیر شواهدی به دست آمده است که روسیه در حال ساخت یک ماهواره ارتباطی زمین‌ایستا برای ایران با نام اکواتور (به روسی به معنای «استوا») است. این نام برای اولین بار در سال 2020 در بیوگرافی مختصری از متخصص ISS Reshetnev، تولید کننده پیشرو روسیه در ماهواره های ارتباطی مستقر در نزدیکی کراسنویارسک در سیبری ظاهر شد. در کنار آن بسیاری دیگر از پروژه ها نیز به آن اشاره شد که این شخص در آن مشارکت داشته است و جزئیات بیشتری ارائه نشده است.

ایران در نهایت قصد دارد ماهواره‌های ارتباطی زمین‌ایستا را با استفاده از پرتاب‌کننده‌های بومی پرتاب کند، اما به‌نظر نمی‌رسد ماهواره‌هایی که در آینده قابل پیش‌بینی به فضا پرتاب می‌شوند، قادر به قرار دادن محموله با این ویژگی در این نوع مدار باشند. بنابراین، این کشور احتمالاً برای پر کردن جای خالی باقیمانده نیز به روسیه متکی خواهد بود. اگر معامله‌های دیگری در این زمینه هنوز وجود داشته باشد، پشت درهای بسته انجام شده است. 

https://www.thespacereview.com/article/4475/1

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.