Ramtin

تاپیک جامع بررسی ناوگان بالگردی ایران ( و بالگردهای بومی )

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

[quote]یه سوال
موتور این هلی کوپترها ساخت ایران هست یا نه و اگر نه از کجا وارد میشه؟؟ :evil: :evil:[/quote]

قبلا دو نفر به دلیل فروش غیر قانونی موتور های رولز رویس 250 (که در بالگرد های شاهد 274و278و285 استفاده میشه) به تعداد 12 عدد به ایران محاکمه شدن. معلوم نیست آیا الان هم افرادی دارن به عنوان واسطه عمل میکنن یا نه.
ولی با توجه به این صفحه ی صادرات من میگم یا هنوز واسطه وجود داره یا این که داریم خودمون موتوراشو می سازیم.

[url=http://www.modlex.ir/cgi-bin/store.pl/page=product.html/pid=MXF09-000050]صفحه ی صادرات شاهد 278[/url]

هیچ آدم عاقلی فقط با داشتن 12 تا موتور نمیاد چنین چیزی رو صادر کنه.
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote]یه سوال
موتور این هلی کوپترها ساخت ایران هست یا نه و اگر نه از کجا وارد میشه؟؟ :evil: :evil:[/quote]

قبلا دو نفر به دلیل فروش غیر قانونی موتور های رولز رویس 250 (که در بالگرد های شاهد 274و278و285 استفاده میشه) به تعداد 12 عدد به ایران محاکمه شدن. معلوم نیست آیا الان هم افرادی دارن به عنوان واسطه عمل میکنن یا نه.
ولی با توجه به این صفحه ی صادرات من میگم یا هنوز واسطه وجود داره یا این که داریم خودمون موتوراشو می سازیم.

[url=http://www.modlex.ir/cgi-bin/store.pl/page=product.html/pid=MXF09-000050]صفحه ی صادرات شاهد 278[/url]

هیچ آدم عاقلی فقط با داشتن 12 تا موتور نمیاد چنین چیزی رو صادر کنه.[/quote]

در مورد صادرات و این سایت وزارت دفاع به نظر من بیشتر یه نوع اعلام امکان ساخت در صورت سفارش هست(فعلا که تحریم هستیم و امکان نداره..)
نظر خود من اینه که در صورتی هم که یه کشوری بخواد از ما اینها رو بخره موقع قرارداد قسمتی از تجهیزات رو خود اون کشور باید توی پروژه از طرف غربی وارد کنه :evil:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote][quote]یه سوال

هیچ آدم عاقلی فقط با داشتن 12 تا موتور نمیاد چنین چیزی رو صادر کنه.[/quote]

در مورد صادرات و این سایت وزارت دفاع به نظر من بیشتر یه نوع اعلام امکان ساخت در صورت سفارش هست(فعلا که تحریم هستیم و امکان نداره..)
نظر خود من اینه که در صورتی هم که یه کشوری بخواد از ما اینها رو بخره موقع قرارداد قسمتی از تجهیزات رو خود اون کشور باید توی پروژه از طرف غربی وارد کنه :evil:[/quote]

فکر نمیکنم. چون کشور هایی که از ما خرید میکنن معمولا خودشون توان ساخت چیزی رو ندارن. بنابراین خیلی عجیب میشه اگه کسی قبول کنه بهشون چنین تجهیزاتی رو بده.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
به نظر من می تونیم با نصب لا نچر های راکت از ان به عنوان بالگرد سبک برای بعضی جنگ ها استفاده کرد مثل oh-58 لاکوتای ارتش امریکا

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]به نظر من می تونیم با نصب لا نچر های راکت از ان به عنوان بالگرد سبک برای بعضی جنگ ها استفاده کرد مثل oh-58 لاکوتای ارتش امریکا[/quote]

بالگرد شاهد 285 دقیقا برای یه همچین هدفی ساخته شده. پیشنهاد می کنم سری به تاپیک های اون هم بزنید.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
چرا نميايم ملخ هاش رو 4 تا كنيم كه راندمان موتورش بره بالا تر؟ الان ديگه اكثر هليكوپتر هاي جديد 4 يا 5 تا تيغه دارن

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]چرا نميايم ملخ هاش رو 4 تا كنيم كه راندمان موتورش بره بالا تر؟ الان ديگه اكثر هليكوپتر هاي جديد 4 يا 5 تا تيغه دارن[/quote]

یکی از جالب ترین نکته ها در مورد پروژه ی شاهد:
قرار بوده یه شاهد 478 هم داشته باشیم که از یه موتور قوی تر استفاده کنه و 4 ملخه باشه. قرار بوده این بالگرد کلا بشه کبرای سپاه. ولی از قرار معلوم به عللی (قطع روابط کانادا با ایران و ندادن موتور + هزینه ی زیاد) طرح کنسل شده و جاش شاهد 285 رو ساختن. برای توضیحات بیشتر اگه فی*لتر شکن دارین برین به این لینک:
http://www.iranmilitaryforum.net/wiki/index.php?title=Shahed_285

من نمیدونم چرا ما یه کم روی موتور های توربینی سرمایه گذاری نمیکنیم. تا به حال تعداد زیادی پروژه فقط به دلیل نبود موتور کنسل شدن در حالی که میتونستن توان ما رو به شدت بالا ببرن. مثل شفق و شاهد 478. خدا میدونه چند تا پروژه دیگه هم هست که به این دلایل کنسل شده و ما ازش خبر نداریم.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
به نظرم داشتن یه هلیکوپتر شکاری بسیار قوی و مانور پذیر برای حمایت از نیرو های زمینیمون عالیه و قدرت نیرو های نظامی کشور رو بطور قابل ملاحظه ای افزایش خواهد داد icon_cheesygrin

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بیشتر برای آمبولانس هوایی جابجایی از سکوهای نفتی و گازی در دریا و کنترل ترافیک و پلیس خوبه فکرشو کنید واسه هر شهرستان 6 فروند از اینا رو بدن با یه فرودگاه 2 آمبولانس هوایی 2 حفاضت از محیط زیست و 2 تا هم پلیس ولی باید موتورشو بتونیم بسازیم گام بسیار مهمی در توسعه برداشتیم
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/normal_shahed_274_1.jpg[/img]
http://gallery.military.ir/albums/userpics/shahed_274_1.jpg

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اعلام ميشه كه توليد شده
اما توليد انبوه نه! حداكثر توي همون2-3 تا ميمونه!
نكته جالب هم موتور اين هلي كوپترهست، كه واقعا جاي سواله
چيزي كه معلومه هيچ چيزي با موتور قاچاق نميشه ساخت!
و
اينكه نياز به صادرات نيست
توي همين ايران خودمون مشتري هست اعم از هلال احمر ، وزارت نفت ، نيروي انتظامي و غيره...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

با سلام

آقا داشتیم عکس هایی که یکی از دوستانم 4 یا 5 سال پیش از یه نمایشگاه نظامی تو اصفهان گرفته بود رو میدیم که به این عکس ها برخوردم،قبلا اطلاعاتی از این بالگرد داشتم ولی عکسی ازش ندیده بودم گفتم یقینا برای شما هم جالبه:

این بالگرد رو که بچه های همین کشور با دست خودشون ساختن نکات ظریف و زیبای بسیاری داره مثلا تمام بدنه رو میتونید ببینید چون بیشتر جاهاش رو از شیشه ساختن تا درک چگونگی کارکرد اون قابل فهم تر باشه.

این نکته رو به یاد داشته باشین که این بالگرد رو خیلی قبل تر از اینکه بالگرد طوفان رو رونمایی کنن ساخته بودن شاید سنش از من هم بیشتر باشه.

thumb_DSC01179.JPG

thumb_DSC01183.JPG

thumb_DSC01130.JPG

thumb_DSC01182n.jpg

thumb_DSC01156.JPG

از کیفیت بد عکس ها هم عذر خواهی میکنم شاید همین عکس ها هم تو سطح نت وجود نداشته باشه.

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
این پروازم می کنه؟

[quote]قبلا اطلاعاتی از این [b]موشک [/b]داشتم ولی عکسی ازش ندیده بودم گفتم یقینا برای شما هم جالبه:
[/quote]کدوم موشک؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.