Ramtin

تاپیک جامع بررسی ناوگان بالگردی ایران ( و بالگردهای بومی )

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

سلام با توجه به اخبار ضد و نقيض در ارتباط با كبري ايراني و اينكه فقط اورهال و ارتقا است يا ساخت و ساخت چند نمونه ازمايشي اوليه بالگرد در اين پست روي امكان و وجود ساخت بالگرد تهاجمي داخلي كه بسيار استراتژيكه در بعد امنيتي بحث كنيم (البته ايران امتياز توليد يك بالگرد رو هم خريده بود) منتظر نظرات هستم

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بله تولید می کنه و اون هم بدون لیسانس چون تا اونجایی که من می دونم ما با شرکت های آمریکایی اون هم از نوع نظامیش همکاری نمی کنیم! icon_cheesygrin هایبرد سوپر کبرا و آپاچی هم هستند! :mrgreen:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
من هم يه چيزايي راجع به آپاچي شنيدم.ولي كسي منبع نخواد كه ندارم. :mrgreen: كبرا رو هم البته با تغيير كابين اون و تبديل به كابين ضدگلوله ديدم.ولي نمي دونم تا چه حد مي تونه مشابه يا مثل سوپر كبرا باشه. icon_cheesygrin icon_cheesygrin

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
البته تولید می کند. یک پروژه که ارتقاء هلیکوپتر بل با تجهیزات نظامی مفصل تر از قبیل توپ هوایی و موشک هوا به زمین (شبیه کبری) و دیگری که کاملا شبیه هلیکوپتر تهاجمی کبری است اخیرا خبر آن در جراید اعلام شد که سپاه اینکار را انجام داده است. اینکه تا بحال چند تا تولید شده و جزئیات آن چیست من تابحال در جایی ندیده ام icon_cheesygrin

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بیش از 47 فروند مدل ارتقا داده شده سوپر کبرا هم اکنون در اختیار نیروهای مسلح قرار گرفته که از امکانات اون می شه به: 1- کاکپیت ضد گلوله! 2- یک کانوپی جدید ساخت ایران! 3- سیستم آویونیک جدید و پیشرفته تر! 4- نصب دوربین مادون قرمز بر دماغه هلیکوپتر! 5- طراحی جدید کاکپیت و غیره اشاره کرد! منبع! http://en.wikipedia.org/wiki/Panha_2091

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
كار قابل تقديري است ولي اگر اين كبراها هم از موشك قديمي و كوتاه برد TOW استفاده كنند ارزش عملياتي چنداني نخواهند داشت.بخصوص اينكه موشكهاي TOW ايران از نوع TOW FF با قابليت شليك كن فراموش كن نيستند.اگر ميشد موشكهاي ضد تانك AT-14 يا موشكهاي ضد هوايي IGLA را روي آنها نصب كنند,واقعا كبراهاي ايران كامل ميشدند.البته AT-14 از نظر برد تفاوت چنداني با TOW ندارد ولي از توانايي شكافتن زره قدرتمندي مثل زره مركاوا 4 برخوردار است.موشكهاي IGLA هم واقعا از STINGER برترند. به اميد روزي كه يك هليكوپتر صد در صد داخلي توليد كنيم.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
این پروژه در حال اجراست و بالگردهای کبری به استاندراد جدیدی ارتقا میابند و در آینده ای نزدیک چند بالگرد کاملا بومی به تولید انبوه برسد و در کنار کبری های ارتقا یافته ناوگان بالگردهای تهاجمی کشور را تقویت خواهند کرد. اطلاعات خاصی از این پروژه و کلا پروژه های صنایع نظامی کشور در دسترس نیست. ویکی پدیا هم منبع معتبری نیست الان من میتونم خیلی راحت اون 47 رو بکنم 470!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اخه الان توپخانه ها و تانك هاي از موشك هاي قدرتمند تري برخوردارند كه هليكوپترهاي ما نمي تونن زياد نزديك بشن. من ارتقا رو نمي گم منظورم ساخت يك هواگرد تهاجميه بوميه شاهد و ... رو نمي گم!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
البته سعید جان منبع من که ویکی پدیا نبود! icon_cheesygrin من اینک لینک رو گذاشتم تا فقط مشخص بشه من چرت و پرت نمی گم! تعداد بالگرد ها بیشتر از موارد ذکر شده است!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
در يكي از مطالبي كه در مورد نيروي هوايي سپاه در اين سايت داده شده بود عكس سوپر كبرا با آرم سپاه روي بدنه اش را نشان ميداد ميخواهم بدونم كه سپاه سوپر كبرا داره ؟ :mrgreen: icon_cheesygrin

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

در يكي از مطالبي كه در مورد نيروي هوايي سپاه در اين سايت داده شده بود عكس سوپر كبرا با آرم سپاه روي بدنه اش را نشان ميداد
ميخواهم بدونم كه سپاه سوپر كبرا داره ؟ icon_cheesygrin

سپاه رو دقیقا نمی دونم ولی ارتش داره! :mrgreen: هرچند که احتمال می ره با توجه به زیاد بودن هلیکوپترها مطمئنا تعدادی به سپاه هم تحویل داده شده! icon_cheesygrin

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

من ارتقا رو نمي گم منظورم ساخت يك هواگرد تهاجميه بوميه شاهد و ... رو نمي گم!

فقط همين رو بدونيد كه اين پروژه با مشاركت هوانيروز و وزارت دفاع در حال پيگيري هست ( شايد سال 87 خبر توليدش اعلام بشه ، البته اگه مشكلي پيش نياد )

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
چه خوب! بالگرد تهاجمي بومي ارزش زيادي براي كه كلي مرز زميني صعب ا لعبور و دشت (هر دو) داريم خواهد داشت. البته اگه موشك هاي تاو رو اپگريد كنيم و بردش رو هم بالا ببريم (عزيز سطح بالگرد احتمالي هم مي گي در سطح سوپر كبرا... ميل يا ....)

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
من ميدونم كه اين پروژه مدتهاست كه دنبال ميشه اما نميدونم تا حالا به كجا رسيده به اميد روزيكه ديگه هيچ اسلحه اي رو وارد نكنيم

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

چه خوب! بالگرد تهاجمي بومي ارزش زيادي براي كه كلي مرز زميني صعب ا لعبور و دشت (هر دو) داريم خواهد داشت. البته اگه موشك هاي تاو رو اپگريد كنيم و بردش رو هم بالا ببريم (عزيز سطح بالگرد احتمالي هم مي گي در سطح سوپر كبرا... ميل يا ....)

برادر اگر پست من رو می خوندی گفته بودم سوپر کبرا/آپاچی!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.