Ramtin

تاپیک جامع بررسی ناوگان بالگردی ایران ( و بالگردهای بومی )

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

ولي بازهم اين گ ضد انقلاب رو پيدا نميكنم

كنار كليد Enter زير ج و چ بالاي علامت سئوال اين علائم هم روش هست «'» و «"»

ديگه از اين بيشتر نمي‌تونم نشوني بدم ديگه آخرش بود :|

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ديگه از اين بيشتر نمي‌تونم نشوني بدم ديگه آخرش بود

مرسي برادر ولي من در بلژيك هستم و Keyboard ام فرانسويه ها ! اين بالا و پايين هايي كه ميگي هيچكدوم فايده نداره :|

ولي دستت درد نكنه.

آقاي reichmarshal گرامي

دست شما هم درد نكنه ولي من سر حرف خودم هستم : متاسفانه چيزي به نام نو آوري در فكر ايراني وجود نداره !

دليلش هم همين پلوپز ساده است كه آلان 35 ساله كه قيافش كوچكترين فرقي نكرده !

همگي پيروز و نوآور باشيد :|

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

مرسي برادر ولي من در بلژيك هستم و Keyboard ام فرانسويه ها ! اين بالا و پايين هايي كه ميگي هيچكدوم فايده نداره

خوب برو يكي انگليسيشو بگير :|

ولي دستت درد نكنه.

خواهش مي‌كنم وظيفه بود

دست شما هم درد نكنه ولي من سر حرف خودم هستم : متاسفانه چيزي به نام نو آوري در فكر ايراني وجود نداره !
دليلش هم همين پلوپز ساده است كه آلان 35 ساله كه قيافش كوچكترين فرقي نكرده !

اتفاقا برعكس ، ايراني جماعت فكر خلاقي داشته اما برخي اوقات و در برخي مسائل ترجيه مي‌ده به جاي خلاقيت به عقب برگرده كه اين همون طور كه گفتين در بخش مد و لباس هست كه براي حل اين مشكل بايد در اين قسمت سرمايه‌گذاري بشه ( بخش خصوصي بايد سرمايه گذاري كنه نه دولت چون تجربه نشون داده دولت‌ها در زمينه اصلا موفق نيستن )

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
هيلكوپترهاي نظامي رو كه بهينه كرديم و در آينده نزديك هليكوپتر نظامي ايراني رو هم مي بينيم. :| :| :lol:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

جاي تبريك داره
كاش هليكوپتر جنگي بسازيم

شنيده شده كه ايران دنبال ساخت و يا بهينه سازي كبراهاي خود به سطح سوپر كبراست.البته من هنوز تاييد هيچ مسئولي رو نشنيدم. :| :|

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام، باید بګم که این بالګرد از نوع بل۲۱۴اس تی میباشد.ماجرا هم از این قرار که: زمان شاه نسبت به ناتوانی بل مدل۲۱۴ در شرایط اب و هوایی ایران و قدرت ان ایراد اسای وارد میشود. بعد شرکت بل با سفارش و پول دولت ایران شروع به طراحی این مدل میکنه .از این رو یک بالګرد دو موتوره با موتورهای جدید که توان هر کدام بیشتر از یک موتور مدل۲۱۴ معمولی میباشد، میزان ګنجایش نفرات بیشتر وهمچنین برد عملیاتی بیشتر ،ثمره ی این طراحی جدید میباشد. در ضمن مثل اینکه جدیدا سیستم الکترونیکی ان توسط متخصصان داخلی به روز شده. منبع: کافیست در ګوګل عبارت بل ۲۱۴ اس تی را به انګلیسی تایپ کنید. http://www.aviastar.org/foto/bell_214st.gif http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/thumb/c/cc/Bell_214-ST.png/350px-Bell_214-ST.png http://surasit.212cafe.com/user_blog/surasit/1178307329.jpg

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

والا من يكي چشمم آب نميخوره كه ايران يه چيز جديد با قيافه جديد بسازه !

3-2 روز پيش رفته بودم مغازه ايراني خريد كنم يه پلوپز ديدم قيافش درست عينه همون مدل هاي 35-30 سال پيش بود !

سماور ها هم همينطور !

آفتابه و قليون و بقيه بماند ! :mrgreen:

يعني ايران قربونش برم يه چيزي كه درست ميكنه ديگه تا دنيا دنياست امكان نداره قيافش رو عوض كنه !

اگر كسي ميگه من نامربوط ميگم يه مسل بزنه لطفا.

( مسل با س سه نقطه البته ولي من اين س سه نقطه لعنتي رو پيدا نميكنم ) icon_cheesygrin

آره موافقم... مثلا نمونه دیگه اینکه تيوتا و امثال اون با هزار مدل درست شدند هر سال هزار مدل جدید اما پیکان بعد پانصد هزار سال فقط یک چراغ هاش عوض شد!!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
واقا جالب بود
sotfan_sootiجان واقا كه مگه اين سمند سورن نديدي ؟ :mrgreen: icon_cheesygrin :mrgreen:

بحث را منحرف نکنید.
SAEID

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با عرض سلام،
چندی پیش وزارت دفاع از ساخت بالګرد ملی سخن به میان اورد اما حقیقت چیست؟
سالها بیش و قبل از پیروزی انقلاب اسلامی، رژیم سابق پروژه ی طراحی و ساخت بالګردی مناسب شرایط و نیازهای سرزمینی ایران را به شرکت هلیکوپترسازی بل سفارش داد.
بر اساس این پیشنهاد، شرکت بل با در نظر ګرفتن ایراد هوانیروز ایران مبنی بر عدم کارایی کافی نمونه ی۲۱۴ بر اساس برد،قدرت،سرعت و همچنین تعداد سرنشینان این نمونه،شروع به طراحی مدل ST بر پایه ی نمونه ی اولیه ی ۲۱۴ کرد.
البته دغدغه های ایران بیجا نبود چرا که این کشور ژاندارم منطقه و همچنین مطیع اوامر ایالات متحده در این نقطه ی حساس از جهان بود.
همچنین درامد سرشار نفت و حمایت شرق و غرب از رژیم سابق،ایشان را در پیګیری امور نظامی و سریز کردن بودجه کشور در این مسیر متقاعد میکرد.
البته بالګردی که بتوان با ان در کل منطقه عملیات نظامی انجام داد باید مزیتهایی همچون برد زیاد برای طی مسافت،سرعت زیاد برای واکنش سریع و همچنین فظای بیشتر برای حمل مهمات و نفرات را داشته باشد.پس سفارش بالګردی اینچنینی به شرکت بل داده شد هزینه های این پروژه نیز توسط رژیم وقت به شرکت مربوطه پرداخت شد.
نتیجه این شد، بالګردی بر پایه ی مدل ۲۱۴ با تعداد نفرات 10-15نفر همچنین موتورهای جدیدی که سرعت و توان بینظیری به بالګرد میداد.
این طرح با به وقوع پیوستن انقلاب در ایران و عدم تعهد بل و همچنین طرح جدید بالګرد بلک هاوک معلق ماند.
شاید هم اکنون نیز مقادیری ساخته شده توسط شرکت بل وجود داشته باشد اما به جهت دلایلی که به انها اشاره شد و همچنین قرار راه اندازی خط تولید انبوه ان در ایران که ان نیز با روند موجود امکان پذیر نبود ، به جز چند فروند توجیهی برای ساخت انبوه ان دیده نشد.
اما اکنون وزارت دفاع با توجه به نیاز ضروری نیروهای مسلح به چنین بالګردی ، طرح فوق را با تغیراتی در ان از سر ګرفته و به ان لقب بالګرد ملی داده است.

نمونه بل:

تصویر
تصویر
تصویر

بالګرد ملی:
تصویر
تصویر

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اميد واريم هرچه زودتر به توليد انبوه برسد با آرزوي موفقيت براي كارشناسان كشورمان

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
شرکت بل تعداد 100 فروند از این هلیکوپتر رو تولید کرد،که حدود 45 تا از اون ها که نظامی هم بودن به عراق فروخته شدن.کانادا ،آمریکا و انگلیس از اون استفاده غیر نظامی می برن.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.